Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprintstafett, Halland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprintstafett, Halland
Arrangörsorganisation: FK Friskus-Varberg
Datum: söndag 21 maj 2017

DH12

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Löftan 435:15
1. Oskar Blom8:293+1:278:293+1:27
2. Ida Andersson9:20117:491-2
3. Oskar Blom8:103+1:2925:592+1+1:14+1:14
4. Ida Andersson9:162+0:0335:151-1-1:14
2OK Löftan 235:31+0:16
1. Simon Corneliusson7:0217:021
2. Alice Brandt11:025+1:4218:042+1+0:15+0:15
3. Simon Corneliusson6:41124:451-1
4. Alice Brandt10:466+1:3335:312+1+0:16+0:16
3OK Löftan 337:28+2:13
1. Albin Paulsson8:252+1:238:252+1:23
2. Elin Andersson11:348+2:1419:596+4+2:10+0:47
3. Albin Paulsson7:492+1:0827:483-3+3:03+0:53
4. Elin Andersson9:404+0:2737:2830+2:13-0:50
4OK Nackhe 139:14+3:59
1. Adam Sjööarv8:314+1:298:314+1:29
2. Tilde Blom10:564+1:3619:2740+1:38+0:09
3. Vilhelm Skärbäck10:169+3:3529:436+2+4:58+3:20
4. Tilde Blom9:313+0:1839:144-2+3:59-0:59
5IF Rigor / Fjärås AIK 139:38+4:23
1. Olle Florén9:0510+2:039:0510+2:03
2. Frida Odén (Fjärås AIK)12:1111+2:5121:167-3+3:27+1:24
3. Olle Florén9:095+2:2830:2570+5:40+2:13
4. Frida Odén9:13139:385-2+4:23
6Halmstad OK 339:51+4:36
1. Oliver Carliden8:325+1:308:325+1:30
2. Emma Persson10:312+1:1119:033-2+1:14-0:16
3. Oliver Carliden9:126+2:3128:154+1+3:30+2:16
4. Julia Lönn11:367+2:2339:516+2+4:36+1:06
7FK Friskus-Varberg 143:32+8:17
1. Adam Broms8:346+1:328:346+1:32
2. Anna Lundqvist13:5612+4:3622:3010+4+4:41+3:09
3. Adam Broms8:114+1:3030:418-2+5:56+1:15
4. Emy Hjertström12:518+3:3843:327-1+8:17+2:21
8Halmstad OK 246:05+10:50
1. Gustav Lundqvist11:1912+4:1711:1912+4:17
2. Selma Abrahamsson11:087+1:4822:279-3+4:38+0:21
3. Gustav Lundqvist13:2411+6:4335:5110+1+11:06+6:28
4. Selma Abrahamsson10:145+1:0146:058-2+10:50-0:16
9FK Friskus-Varberg 247:56+12:41
1. Isak Törnström8:467+1:448:467+1:44
2. Lovisa Eliasson11:066+1:4619:525-2+2:03+0:19
3. Isak Törnström9:428+3:0129:3450+4:49+2:46
4. Signe Johansson18:2212+9:0947:569+4+12:41+7:52
10Halmstad OK 149:06+13:51
1. Love Gaudenz10:2211+3:2010:2211+3:20
2. Ella Nilsson12:0210+2:4222:248-3+4:35+1:15
3. Love Gaudenz9:317+2:5031:559+1+7:10+2:35
4. Ella Nilsson17:1111+7:5849:0610+1+13:51+6:41
11IF Rigor 21:00:14+24:59
1. Andy Granfors8:478+1:458:478+1:45
2. Molly Graad23:5114+14:3132:3813+5+14:49+13:04
3. Alvar Alexandersson12:3310+5:5245:1111-2+20:26+5:37
4. Molly Graad15:0310+5:501:00:14110+24:59+4:33
12OK Löftan 11:19:08+43:53
1. Hugo Corneliusson17:2413+10:2217:2413+10:22
2. Alva Sahlin12:009+2:4029:2411-2+11:35+1:13
3. Oscar Moberg25:0614+18:2554:3013+2+29:45+18:10
4. Agnes Paulsson24:3813+15:251:19:0812-1+43:53+14:08
13OK Nackhe 21:28:46+53:31
1. Olle Runevad8:599+1:578:599+1:57
2. Amanda Wressmark23:3213+14:1232:3112+3+14:42+12:45
3. Viktor Wressmark17:0813+10:2749:39120+24:54+10:12
4. Amanda Wressmark39:0714+29:541:28:4613+1+53:31+28:37
FK Friskus-Varberg 3ej godkänd
1. Vilmer Antonssonej godkändej godkänd
2. Lova Johansson10:423+1:22ej godkänd
3. Arvid Johansson13:5712+7:16ej godkänd
4. Alice Carlqvist15:009+5:47ej godkänd

DH16

17 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Halmstad OK 336:18
1. Albin Persson8:504+0:168:504+0:16
2. Lovisa Lager9:382+0:0918:282-2+0:07-0:09
3. Albin Persson8:212+0:0926:4920+0:16+0:09
4. Lovisa Lager9:29136:181-1
2Markbygdens OK 137:00+0:42
1. Olle Bergstedt8:3418:341
2. Erika Åkesson9:473+0:1818:21100:00
3. Olle Bergstedt8:12126:3310
4. Lisa Åkesson10:273+0:5837:002+1+0:42+0:42
3Halmstad OK 139:56+3:38
1. Felix Abrahamsson9:196+0:459:196+0:45
2. Klara Persson10:244+0:5519:433-3+1:22+0:37
3. Felix Abrahamsson10:276+2:1530:104+1+3:37+2:15
4. Klara Persson9:462+0:1739:563-1+3:38+0:01
4IF Rigor 341:54+5:36
1. Alfred Erdelius8:422+0:088:422+0:08
2. Thilda Seldén11:106+1:4119:524+2+1:31+1:23
3. Alfred Erdelius9:444+1:3229:363-1+3:03+1:32
4. Maja Graad12:188+2:4941:544+1+5:36+2:33
5OK Nackhe 143:33+7:15
1. Jonathan Rundqvist10:2510+1:5110:2510+1:51
2. Matilda Rundqvist12:108+2:4122:35100+4:14+2:23
3. Jonathan Rundqvist10:297+2:1733:046-4+6:31+2:17
4. Matilda Rundqvist10:294+1:0043:335-1+7:15+0:44
6FK Friskus-Varberg 443:35+7:17
1. Axel Bechtel9:307+0:569:307+0:56
2. Marta Törnström13:0312+3:3422:339+2+4:12+3:16
3. Axel Bechtel9:143+1:0231:475-4+5:14+1:02
4. Marta Törnström11:487+2:1943:356+1+7:17+2:03
7IF Rigor 145:30+9:12
1. Emil Seldén11:2412+2:5011:2412+2:50
2. Elsa Boberg12:139+2:4423:3713+1+5:16+2:26
3. Emil Seldén10:348+2:2234:118-5+7:38+2:22
4. Unni Granfors11:195+1:5045:307-1+9:12+1:34
8OK Löftan 246:34+10:16
1. Jakob Moberg11:2713+2:5311:2713+2:53
2. Annie Eriksson11:025+1:3322:297-6+4:08+1:15
3. Axel Eriksson11:4410+3:3234:139+2+7:40+3:32
4. Annie Eriksson12:219+2:5246:348-1+10:16+2:36
9IK Trenne Ullared 147:37+11:19
1. Måns Henningsson10:218+1:4710:218+1:47
2. Tilda Henningsson13:0913+3:4023:3012+4+5:09+3:22
3. Måns Henningsson9:475+1:3533:177-5+6:44+1:35
4. Tilda Henningsson14:2014+4:5147:379+2+11:19+4:35
10Halmstad OK 249:21+13:03
1. Malte Kristiansson10:239+1:4910:239+1:49
2. Matilda Nilsson15:2417+5:5525:4715+6+7:26+5:37
3. Hugo Oskarsson11:5511+3:4337:4211-4+11:09+3:43
4. Matilda Nilsson11:396+2:1049:2110-1+13:03+1:54
11FK Friskus-Varberg 251:42+15:24
1. Noah Bechtel8:433+0:098:433+0:09
2. Elsa Ericsson13:2714+3:5822:106+3+3:49+3:40
3. Alexander Westling15:3514+7:2337:4512+6+11:12+7:23
4. Elsa Ericsson13:5713+4:2851:4211-1+15:24+4:12
12IF Rigor 254:07+17:49
1. Erik Hultander9:105+0:369:105+0:36
2. Ida Bruhn12:5910+3:3022:0950+3:48+3:12
3. Ivar Lampa13:4713+5:3535:5610+5+9:23+5:35
4. Julia Arvidsson18:1117+8:4254:0712+2+17:49+8:26
13FK Friskus-Varberg 354:30+18:12
1. Alex Johansson10:2811+1:5410:2811+1:54
2. Maja Karmstig12:047+2:3522:328-3+4:11+2:17
3. Filip Carlqvist18:3615+10:2441:0814+6+14:35+10:24
4. Maja Karmstig13:2212+3:5354:3013-1+18:12+3:37
14OK Nackhe 255:11+18:53
1. Linus Zederin11:2814+2:5411:2814+2:54
2. Nathalie Langenbach13:5615+4:2725:24140+7:03+4:09
3. Linus Zederin12:5912+4:4738:2313-1+11:50+4:47
4. Nathalie Langenbach16:4816+7:1955:1114+1+18:53+7:03
15OK Vivill 155:54+19:36
1. Albin Samuelsson13:3515+5:0113:3515+5:01
2. Clara Samuelsson9:29123:0411-4+4:43
3. Linus Bägeby20:0016+11:4843:0415+4+16:31+11:48
4. Vendela Lönkvist12:5010+3:2155:54150+19:36+3:05
FK Friskus-Varberg 1ej godkänd
1. Erik Broms14:5316+6:1914:5316+6:19
2. Emma Eliasson13:0011+3:3127:53160+9:32+3:13
3. David Johanssonej godkändej godkänd
4. Emma Eliasson12:5311+3:24ej godkänd
OK Löftan 1ej godkänd
1. Victor Hanssonej godkändej godkänd
2. Johanna Svensson14:0516+4:36ej godkänd
3. Tobias Johansson10:379+2:25ej godkänd
4. Johanna Svensson14:3415+5:05ej godkänd

DH21

15 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Löftan 141:53
1. Jesper Johansson10:429+1:3610:429+1:36
2. Marie Arnesson Galler11:162+1:2321:582-7+0:07-1:29
3. Jesper Johansson9:072+0:3831:051-1-0:07
4. Marie Arnesson Galler10:48141:5310
2Halmstad OK 144:06+2:13
1. Loke Agmarken9:484+0:429:484+0:42
2. Malin Settergren12:034+2:1021:511-3-0:42
3. Loke Agmarken9:243+0:5531:152+1+0:10+0:10
4. Malin Settergren12:515+2:0344:0620+2:13+2:03
3OK Nackhe 146:47+4:54
1. Fredrik Johansson10:218+1:1510:218+1:15
2. Ellen Johnsson11:543+2:0122:153-5+0:24-0:51
3. Tomas Gunnarsson10:216+1:5232:3630+1:31+1:07
4. Johanna Rundqvist14:1111+3:2346:4730+4:54+3:23
4OK Löftan 446:52+4:59
1. Adrian Vartia9:122+0:069:122+0:06
2. Linda Corneliusson13:087+3:1522:204+2+0:29+0:23
3. Patrik Corneliusson12:1511+3:4634:356+2+3:30+3:01
4. Linda Corneliusson12:174+1:2946:524-2+4:59+1:29
5Halmstad OK 346:54+5:01
1. Mikael Lundqvist9:253+0:199:253+0:19
2. Lovisa Ring14:119+4:1823:367+4+1:45+1:26
3. Mikael Lundqvist11:039+2:3434:3970+3:34+1:49
4. Lovisa Ring12:153+1:2746:545-2+5:01+1:27
6IK Trenne Ullared 147:36+5:43
1. Viktor Karlsson9:576+0:519:576+0:51
2. Elin Carlsson12:265+2:3322:235-1+0:32-0:19
3. Viktor Karlsson11:4710+3:1834:104-1+3:05+2:33
4. Elin Carlsson13:268+2:3847:366+2+5:43+2:38
7Falkenbergs OK 148:08+6:15
1. Henrik Bengtsson9:525+0:469:525+0:46
2. Johanna Henriksson15:3113+5:3825:2311+6+3:32+2:46
3. Henrik Bengtsson10:387+2:0936:0110-1+4:56+1:24
4. Johanna Henriksson12:072+1:1948:087-3+6:15+1:19
8OK Nackhe 248:43+6:50
1. Johan Gustafsson11:2511+2:1911:2511+2:19
2. Elisabet Möller13:438+3:5025:089-2+3:17+0:58
3. Joel Johnsson10:105+1:4135:188-1+4:13+0:56
4. Elisabet Möller13:257+2:3748:4380+6:50+2:37
9Falkenbergs OK 249:32+7:39
1. Claes Andersson10:137+1:0710:137+1:07
2. Helena Hagström12:526+2:5923:056-1+1:14+0:07
3. Claes Andersson12:3012+4:0135:359+3+4:30+3:16
4. Helena Hagström13:5710+3:0949:3290+7:39+3:09
10Halmstad OK 450:32+8:39
1. Fredrik Persson12:0012+2:5412:0012+2:54
2. Paulina Jägstedt14:4211+4:4926:42120+4:51+1:57
3. Jacob Enberg10:074+1:3836:4911-1+5:44+0:53
4. Paulina Jägstedt13:439+2:5550:3210-1+8:39+2:55
11OK Löftan 351:36+9:43
1. Filip Svensson11:0110+1:5511:0110+1:55
2. Alice Hultin14:1310+4:2025:14100+3:23+1:28
3. Filip Svensson13:2813+4:5938:4212+2+7:37+4:14
4. Alice Hultin12:546+2:0651:3611-1+9:43+2:06
12IK Trenne Ullared 251:44+9:51
1. Mattias Karlsson9:0619:061
2. Amanda Carlsson14:4612+4:5323:528+7+2:01+2:01
3. Mattias Karlsson10:428+2:1334:345-3+3:29+1:28
4. Clara Henningsson17:1013+6:2251:4412+7+9:51+6:22
IF Rigor 1ej godkänd
1. Fredrik Anderssonej godkändej godkänd
2. Pernilla Alexandersson15:3414+5:41ej godkänd
3. Fredrik Andersson16:4014+8:11ej godkänd
4. Lina Erdeliusej godkändej godkänd
Göteborg-Majorna OK / IFK Lidingö SOK 1utgått
1. Anders Carlssonej godkändej godkänd
2. Kristina Berglia9:531ej godkänd
3. Anders Carlsson8:291ej godkänd
4. Kristina Bergliautgåttutgått
Halmstad OK 2utgått
1. Magnus Abrahamssonutgåttutgått
2. Moa Abrahamsson1:34:5115+1:24:58utgått
3. Magnus Abrahamssonej godkändutgått
4. Moa Abrahamsson14:5312+4:05utgått
OK Löftan 2ej start
1. vakant ej startej start
2. Josefin Hanningej startej start
3. vakant ej startej start
4. Josefin Hanningej startej start

DH180

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Halmstad OK 243:59
1. Jan Lager11:237+2:0011:237+2:00
2. Lotta Enberg12:133+1:0823:361-6-2:00
3. Jan Lager8:58132:3410
4. Lotta Enberg11:25143:5910
2Halmstad OK 347:29+3:30
1. Kennet Horvath12:139+2:5012:139+2:50
2. Eva Carliden11:472+0:4224:004-5+0:24-2:26
3. Kennet Horvath11:134+2:1535:132-2+2:39+2:15
4. Eva Carliden12:163+0:5147:2920+3:30+0:51
3OK Nackhe 249:07+5:08
1. Jonas Johansson10:305+1:0710:305+1:07
2. Therese Blom13:254+2:2023:553-2+0:19-0:48
3. Tommy Johnsson13:019+4:0336:565+2+4:22+4:03
4. Therese Blom12:112+0:4649:073-2+5:08+0:46
4OK Nackhe 149:33+5:34
1. Håkan Langenbach12:4911+3:2612:4911+3:26
2. Catarina Bengtsson11:05123:542-9+0:18
3. Thomas Georgsson13:0510+4:0736:596+4+4:25+4:07
4. Catarina Bengtsson12:345+1:0949:334-2+5:34+1:09
5Falkenbergs OK 150:22+6:23
1. Peter Badenfelt10:284+1:0510:284+1:05
2. Camilla Stengren14:176+3:1224:455+1+1:09+0:04
3. Peter Badenfelt11:466+2:4836:313-2+3:57+2:48
4. Camilla Stengren13:5110+2:2650:225+2+6:23+2:26
6Laholms IF OK 151:19+7:20
1. Fredrik Magnusson12:038+2:4012:038+2:40
2. Britt-Marie Magnusson15:1910+4:1427:229+1+3:46+1:06
3. Fredrik Magnusson10:442+1:4638:068-1+5:32+1:46
4. Britt-Marie Magnusson13:136+1:4851:196-2+7:20+1:48
7OK Löftan 152:07+8:08
1. Magnus Hansson9:412+0:189:412+0:18
2. Katarina Vartia16:2812+5:2326:098+6+2:33+2:15
3. Magnus Hansson11:073+2:0937:167-1+4:42+2:09
4. Katarina Vartia14:5111+3:2652:0770+8:08+3:26
8Halmstad OK 152:17+8:18
1. Stefan Agmarken9:2319:231
2. Karin Karlsson15:5411+4:4925:176+5+1:41+1:41
3. Stefan Agmarken11:185+2:2036:354-2+4:01+2:20
4. Karin Karlsson15:4213+4:1752:178+4+8:18+4:17
9Halmstad OK 454:00+10:01
1. Yngve Kihlberg12:2910+3:0612:2910+3:06
2. Sara Jägstedt14:568+3:5127:25100+3:49+0:43
3. Yngve Kihlberg13:1511+4:1740:40100+8:06+4:17
4. Sara Jägstedt13:207+1:5554:009-1+10:01+1:55
10Falkenbergs OK 254:05+10:06
1. Sven Åke Bengtsson10:253+1:0210:253+1:02
2. Anna Hagström17:2213+6:1727:4711+8+4:11+3:09
3. Sven Åke Bengtsson12:547+3:5640:41110+8:07+3:56
4. Jenni Rydberg13:248+1:5954:0510-1+10:06+1:59
11IK Trenne Ullared 155:01+11:02
1. Sven-Erik Dahlberg11:196+1:5611:196+1:56
2. Gunilla Carlsson14:176+3:1225:367+1+2:00+0:04
3. Sven-Erik Dahlberg13:4612+4:4839:229+2+6:48+4:48
4. Gunilla Carlsson15:3912+4:1455:0111+2+11:02+4:14
12OK Vivill 155:21+11:22
1. Lars Runesson14:4212+5:1914:4212+5:19
2. Lena Runesson13:575+2:5228:39120+5:03-0:16
3. Torbjörn Lönkvist12:558+3:5741:34120+9:00+3:57
4. Ann Bägeby13:479+2:2255:21120+11:22+2:22
OK Nackhe 3ej godkänd
1. Björn Nilsson18:2513+9:0218:2513+9:02
2. Malin Brorson14:579+3:5233:22130+9:46+0:44
3. Lars Edbergej godkändej godkänd
4. Malin Brorson12:224+0:57ej godkänd

DH270

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Halmstad OK 154:37
1. Ernie Broström15:37115:371
2. Margareta Johansson12:58128:3510
3. Ernie Broström14:18142:5310
4. Margareta Johansson11:44154:3710
IK Trenne Ullared 1ej godkänd
1. Lasse Olsson23:552+8:1823:552+8:18
2. Lisbeth Riberth18:162+5:1842:1120+13:36+5:18
3. Lasse Olssonej godkändej godkänd
4. Lisbeth Riberth15:582+4:14ej godkänd

Propaganda

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Rigor 134:50
1. Niklas Florén7:4517:451
2. Stefan Graad9:522+0:0617:37100:00
3. Niklas Florén7:44125:2110
4. Stefan Graad9:29134:5010
2IF Rigor 338:59+4:09
1. Emil Erdelius8:434+0:588:434+0:58
2. Johan Granfors11:184+1:3220:012-2+2:24+1:26
3. Emil Erdelius8:562+1:1228:5720+3:36+1:12
4. Johan Granfors10:025+0:3338:5920+4:09+0:33
3OK Löftan 342:31+7:41
1. Mats Andersson8:273+0:428:273+0:42
2. Jonas Hultin13:479+4:0122:145+2+4:37+3:55
3. Mikael Nilsson9:536+2:0932:076+1+6:46+2:09
4. Henrik Andersson10:246+0:5542:313-3+7:41+0:55
4Fjärås AIK 143:46+8:56
1. Torbjörn Halvarsson8:575+1:128:575+1:12
2. Maria Halvarsson12:517+3:0521:484-1+4:11+2:59
3. Torbjörn Halvarsson9:053+1:2130:533-1+5:32+1:21
4. Maria Halvarsson12:538+3:2443:464+1+8:56+3:24
5OK Löftan 245:14+10:24
1. Gustav Andersson10:149+2:2910:149+2:29
2. Andreas Handin11:285+1:4221:423-6+4:05+1:36
3. Gustav Andersson9:597+2:1531:414+1+6:20+2:15
4. Andreas Handin13:3311+4:0445:145+1+10:24+4:04
6Fjärås AIK 446:33+11:43
1. Fabian Odén10:128+2:2710:128+2:27
2. Adam Odén12:046+2:1822:166-2+4:39+2:12
3. Fabian Odén11:1910+3:3533:357+1+8:14+3:35
4. Ulrika Odén12:589+3:2946:336-1+11:43+3:29
7Halmstad OK 447:34+12:44
1. Per Krisrtiansson8:575+1:128:575+1:12
2. Rickard Nilsson14:0310+4:1723:007+2+5:23+4:11
3. Per Krisrtiansson9:053+1:2132:055-2+6:44+1:21
4. Moa Kristiansson15:2914+6:0047:347+2+12:44+6:00
8IK Trenne Ullared 348:19+13:29
1. Katharina Myrén14:3213+6:4714:3213+6:47
2. Magnus Wallin9:46124:189-4+6:41
3. Katharina Myrén14:0911+6:2538:2790+13:06+6:25
4. Magnus Wallin9:524+0:2348:198-1+13:29+0:23
9Halmstad OK 549:09+14:19
1. Fredrik Enberg9:477+2:029:477+2:02
2. Maria Lönn13:168+3:3023:038+1+5:26+3:24
3. Kristina Persson16:1812+8:3439:2110+2+14:00+8:34
4. Fredrik Enberg9:483+0:1949:099-1+14:19+0:19
10IK Trenne Ullared 152:59+18:09
1. Ove Thorsson10:5410+3:0910:5410+3:09
2. Marianne Thorsson15:5511+6:0926:49100+9:12+6:03
3. Ove Thorsson11:058+3:2137:548-2+12:33+3:21
4. Marianne Thorsson15:0512+5:3652:5910+2+18:09+5:36
11OK Löftan 154:50+20:00
1. Daniel Glimtén11:2111+3:3611:2111+3:36
2. Edvin Sahlin16:5213+7:0628:13110+10:36+7:00
3. Daniel Glimtén11:179+3:3339:30110+14:09+3:33
4. Edvin Sahlin15:2013+5:5154:50110+20:00+5:51
12Halmstad OK 21:18:51+44:01
1. Ulrik Magnusson8:132+0:288:132+0:28
2. Emelie Magnusson24:4915+15:0333:0212+10+15:25+14:57
3. Sofie Jonsborg36:1914+28:351:09:21120+44:00+28:35
4. Ulrik Magnusson9:302+0:011:18:51120+44:01+0:01
Fjärås AIK 3ej godkänd
1. Kristian Davidsson15:3814+7:5315:3814+7:53
2. Hugo Davidsson19:1114+9:2534:4913-1+17:12+9:19
3. Kristian Davidssonej godkändej godkänd
4. Hugo Davidsson13:1910+3:50ej godkänd
Halmstad OK 1ej godkänd
1. Oscar Westej godkändej godkänd
2. Roger Djupsjö10:123+0:26ej godkänd
3. Christer Oskarsson16:2913+8:45ej godkänd
4. Oscar West12:487+3:19ej godkänd
Halmstad OK 3ej godkänd
1. Fredrik Ekströmej godkändej godkänd
2. Therese Ekström16:2912+6:43ej godkänd
3. Fredrik Ekström9:285+1:44ej godkänd
4. Therese Ekström17:0315+7:34ej godkänd
IK Trenne Ullared 2ej godkänd
1. Samuel Dahlberg11:4912+4:0411:4912+4:04
2. Erling Svenssonej godkändej godkänd
3. Ingela Mårtenssonej godkändej godkänd
4. Sabina Mårtensson22:3816+13:09ej godkänd
Fjärås AIK 2ej start
1. vakant ej startej start
2. Elias Perssonej startej start
3. vakant ej startej start
4. Elias Perssonej startej start
IF Rigor 2ej start
1. vakant ej startej start
2. vakant ej startej start
3. vakant ej startej start
4. vakant ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser