Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Östergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Östergötland
Arrangörsorganisation: NAIS Orienteringsklubb
Datum: torsdag 8 juni 2017

D21

2 440 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna WehlinSkogspojkarnas OK16:226:42
2Therese KlintbergLinköpings OK17:25+1:037:08
3Andrea SvenssonOK Tisaren17:31+1:097:10
4Fanny AsketunOK Roxen19:24+3:027:57
5Anna HåkanssonOK Kolmården19:38+3:168:02
6Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping20:13+3:518:17
6Britta NorénBoxholm-Mjölby OL20:13+3:518:17
8Sara Nordvall ForsbergOK Kolmården23:39+7:179:41
9Karolina NygrenSkogspojkarnas OK25:53+9:3110:36
10Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping26:45+10:2310:57

H21

3 110 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Algirdas BartkeviciusOK Denseln16:485:24
2Ville JohanssonOK Kolmården17:37+0:495:39
3Emil KaleredOK Denseln17:44+0:565:42
4Olle KaleredOK Denseln17:56+1:085:45
5Oskar DanielsAttunda OK18:07+1:195:49
6Rasmus ElmelidLinköpings OK18:22+1:345:54
7Per LindmanFinspångs SOK18:42+1:546:00
8Jonas LundgrenLinköpings OK19:01+2:136:06
9Tom CampbellOK Kolmården19:19+2:316:12
10Marcin BiedermanOK Kolmården19:20+2:326:12
10Joel FrancénLinköpings OK19:20+2:326:12
12Sven EngströmLinköpings OK19:21+2:336:13
13Mattias ZachrissonOK Roxen20:12+3:246:29
14Maxime BonneauLinköpings OK20:17+3:296:31
15Victor BergstrandMotala AIF OL20:29+3:416:35
16Klas JohanssonOK Kolmården21:16+4:286:50
17Adam ThellsénOK Roxen22:06+5:187:06
18Johan AllardLinköpings OK22:22+5:347:11
19Emil TellsénOK Roxen23:09+6:217:26
20Kalle KarlssonTjalve IF Norrköping23:23+6:357:31
21Ludwig BergfalkJärfälla OK25:00+8:128:02
22Philip HjellströmGränna-Bygdens OK25:06+8:188:04
23Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna25:26+8:388:10
24Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL44:38+27:5014:21
Nick BarrableOK Ravinenej godkänd
Henrik TostebergLinköpings OKej godkänd
Mathias HallménOK Denselnej start
Hans BrolundOK Denselnej start
Albert MollénOK Denselnej start

D20

2 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia ErikssonOK Kolmården16:017:39
2Lova EvebornOK Roxen16:15+0:147:46
3Elin JohanssonFinspångs SOK17:04+1:038:09
Klara LjunggrenLinköpings OKej start

H20

2 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander WiklundFinspångs SOK16:286:33
2Johan WehlinSkogspojkarnas OK17:08+0:406:49
3Johan StenströmLinköpings OK19:00+2:327:34

D18

2 090 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa BerggrenOK Kolmården15:067:13
2Tove EkströmLinköpings OK15:56+0:507:37
3Linnea HanssonOK Roxen16:33+1:277:55
4Lina KromnérSkogspojkarnas OK18:46+3:408:58
5Emma ErikssonOK Kolmården19:38+4:329:23
6Malva EvebornOK Roxen22:41+7:3510:51
Moa KjellbergBjörkfors GOIFej godkänd
Johanna GuståsLinköpings OKej godkänd
Linnéa GustafssonOK Hällenej start

H18

2 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar EngströmLinköpings OK16:576:45
2Joel KarnehedOK Roxen17:07+0:106:49
3Hugo EkingeOK Motala18:12+1:157:15
4Oscar PrytzTjalve IF Norrköping18:58+2:017:33
5Joel SjödinOK Kolmården22:27+5:308:56
Thorsten SvenssonFinspångs SOKej godkänd
August MollénOK Denselnej start

D16

2 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK16:378:18
2Hanna LundgrenLinköpings OK16:59+0:228:29
3Anna JohnssonSkogspojkarnas OK17:12+0:358:36
4Tove PetterssonOK Roxen17:47+1:108:53
5Emmy LindgrenLinköpings OK18:11+1:349:05
6Elin NetzOK Kolmården18:45+2:089:22
7Hanna KromnérSkogspojkarnas OK21:03+4:2610:31
8Jonna AlfredssonOK Roxen21:58+5:2110:59
9Alva KapplingOK Kolmården22:20+5:4311:10
10Ebba KleinBjörkfors GOIF23:28+6:5111:44
11Ellen EkingeOK Motala27:41+11:0413:50
12Ebba CarneliusOK Hällen40:14+23:3720:07
Hanna RothLinköpings OKej godkänd
Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIFej start

H16

2 170 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leo JohanssonOK Kolmården13:486:21
2Olof LjunggrenLinköpings OK14:03+0:156:28
3Arvid WesterbergOK Kolmården14:52+1:046:51
4Emanuel HerberthsonLinköpings OK15:19+1:317:03
5Edvin WaldfeltFinspångs SOK17:57+4:098:16
6Malte EvebornOK Roxen18:27+4:398:30
7Adrian SiiraOK Motala19:30+5:428:59
8Christopher AnderssonVingåkers OK21:05+7:179:42
9Oskar KällmanOK Hällen23:02+9:1410:36
10Albin AlfredssonOK Roxen26:54+13:0612:23
11David LagerqvistOK Motala46:22+32:3421:22
Erik JohnssonOK Kolmårdenej godkänd

D14

1 890 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea LundOK Kolmården14:137:31
2Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK14:53+0:407:52
3Alice JohanssonFinspångs SOK15:14+1:018:03
4Kerstin LjungemyrOK Kolmården15:18+1:058:05
5Elin KjellmanLinköpings OK16:57+2:448:58
6Jensine SvenssonFinspångs SOK17:09+2:569:04
7Linn AldénOK Roxen17:18+3:059:09
8Sara WänströmFinspångs SOK18:35+4:229:49
9Evelin GummessonFinspångs SOK21:21+7:0811:17
10Siri BäckstedtMatteus SI27:58+13:4514:47
Ida HjortOK Roxenej godkänd
Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OKej start

H14

1 890 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo KindbornOK Hällen12:416:42
2Måns BjörnskiöldOK Roxen14:02+1:217:25
3Sverre RöjgårdOK Kolmården15:16+2:358:04
4Wille LarssonLinköpings OK16:26+3:458:41
5Hugo PerssonOK Denseln17:16+4:359:08
6Oliver HöögOK Motala17:49+5:089:25
7Edvin WalterssonOK Roxen17:55+5:149:28
8Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK18:38+5:579:51
9Allan WigrenOK Motala18:39+5:589:52
10Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping19:16+6:3510:11
11Tim MartinssonOK Motala19:20+6:3910:13
12William SvartlingOK Motala20:05+7:2410:37
13Albin KjellbergBjörkfors GOIF20:09+7:2810:39
14Vilgot KempeOK Denseln20:18+7:3710:44
15Elmer WaldfeltFinspångs SOK20:26+7:4510:48
16Oliver SchönTjalve IF Norrköping25:11+12:3013:19
17Gustaf KullbergBjörkfors GOIF25:52+13:1113:41
Samuel KleinBjörkfors GOIFej godkänd
Valter FredrikssonTjalve IF Norrköpingej godkänd
Olof EkmanFinspångs SOKej start
Johan ÅrbrinkLinköpings OKej start

D12

1 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK10:546:48
2Sofia TunessonSkogspojkarnas OK11:56+1:027:27
2Yrsa RöjgårdOK Kolmården11:56+1:027:27
4Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK12:25+1:317:45
5Sofie EttlingSkogspojkarnas OK12:56+2:028:05
6Annie LundOK Kolmården13:02+2:088:08
7Stella RosengrenTjalve IF Norrköping13:39+2:458:31
8Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping15:51+4:579:54
9Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköping16:43+5:4910:26
10Ellinor OlaussonTjalve IF Norrköping17:11+6:1710:44
11Ellen LindforsBjörkfors GOIF17:44+6:5011:05
12Sofie HelanderOK Roxen18:38+7:4411:38
13Ida EkholmBjörkfors GOIF19:57+9:0312:28
Alva KarlssonOK Kolmårdenej godkänd
Julia ÅttingLinköpings OKej start

H12

1 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis PetersonOK Denseln10:456:43
2Hugo BraamOK Denseln11:15+0:307:01
3Jacob PåledalOK Roxen11:16+0:317:02
4Otto NilssonLinköpings OK11:50+1:057:23
5Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK12:38+1:537:53
6August EkingeOK Motala13:27+2:428:24
7Wilmer KempeOK Denseln13:34+2:498:28
8Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping14:08+3:238:50
9Vincent DahmTjalve IF Norrköping14:41+3:569:10
10Rasmus ÖbergOK Hällen16:33+5:4810:20
11Rikard HellgrenFinspångs SOK16:36+5:5110:22
12Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping17:00+6:1510:37
13Jonathan AnderssonVingåkers OK17:01+6:1610:38
14Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb19:03+8:1811:54
15Melker WaldfeltFinspångs SOK19:51+9:0612:24
16Erik SvedlindOK Hällen26:15+15:3016:24
17Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL28:22+17:3717:43
18Alexander KarlströmBoxholm-Mjölby OL29:12+18:2718:15
19Melker ÖsterströmHammarkinds OK48:56+38:1130:35
Filip HöögOK Motalaej start
Theo ÅrbrinkLinköpings OKej start
Arvid RothLinköpings OKej start
Edvard BönnerBjörkfors GOIFej start
Arvid HammarqvistLinköpings OKej start

D10

1 330 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba SkullmanLinköpings OK10:317:54
2Alva LindforsBjörkfors GOIF15:20+4:4911:31
3Nora KleinBjörkfors GOIF15:26+4:5511:36
4Emilia MarcussonLinköpings OK18:50+8:1914:09
5Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb19:05+8:3414:20
6Tilde EvebornOK Roxen19:22+8:5114:33
7Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping21:41+11:1016:18
8Ylva VengelinNAIS Orienteringsklubb21:48+11:1716:23
9Lova BraamOK Denseln24:42+14:1118:34
Anna EnbergLinköpings OKej start
Alice EttlingSkogspojkarnas OKej start

H10

1 330 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK9:096:52
2Edvin ÅttingLinköpings OK9:51+0:427:24
3Eli OlaussonTjalve IF Norrköping10:53+1:448:10
4Hannes PetersonOK Denseln11:55+2:468:57
5Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK13:36+4:2710:13

D35

2 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefina BerntssonLinköpings OK19:469:06
2Anna-Lena LagnetegBoxholm-Mjölby OL21:47+2:0110:02
3Carin MarcussonLinköpings OK23:00+3:1410:35
4Åsa BraamOK Denseln23:31+3:4510:50
5Sara AnderssonOK Denseln25:44+5:5811:51
6Marie RubérLinköpings OK28:18+8:3213:02

H35

2 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas SchedinLinköpings OK16:406:49
2Markus JohanssonLinköpings OK20:58+4:188:35
3Magnus AnderssonOK Denseln32:58+16:1813:30
Jonas BraamOK Denselnej godkänd

D40

2 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Veronica LundOK Kolmården17:027:50
2Nina AhlanderOK Denseln17:30+0:288:03
3Sofie StrömbergMatteus SI18:36+1:348:34
4Susanne KarlssonOK Denseln20:25+3:239:24
5Karolina HellgrenFinspångs SOK20:37+3:359:30
6Monica AnderssonVingåkers OK26:05+9:0312:01
Cecilia EnbergLinköpings OKej start

H40

2 280 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristian AlgersSkogspojkarnas OK13:055:44
2Henrik PilvingeOK Kolmården14:16+1:116:15
3Bertil EronnLinköpings OK14:47+1:426:29
3Fredrik LindströmLinköpings OK14:47+1:426:29
5Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK15:05+2:006:36
6Henrik VuorinenOK Kolmården15:15+2:106:41
7Marcus AnderssonMatteus SI15:55+2:506:58
8Anders KnutssonLinköpings OK16:12+3:077:06
9Henrik PetersonOK Denseln16:19+3:147:09
10Jonas ViklundMatteus SI17:06+4:017:30
11Mattias NilssonBjörkfors GOIF17:18+4:137:35
12Leif LindgrenLinköpings OK17:27+4:227:39
13Markus KleinBjörkfors GOIF17:50+4:457:49
14Martin LindforsBjörkfors GOIF19:17+6:128:27
15Henrik LindgrenTjalve IF Norrköping20:26+7:218:57
16Joakim KjellbergBjörkfors GOIF24:09+11:0410:35
17Matz HöögOK Motala26:33+13:2811:38
18Jesper AnderssonVingåkers OK29:30+16:2512:56
19Mikael OlaussonTjalve IF Norrköping36:02+22:5715:48
Peter EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd
Christian EnbergLinköpings OKej start
Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OKej start

D45

2 090 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK15:497:34
2Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL16:22+0:337:49
2Susanne AldénOK Roxen16:22+0:337:49
4Maria OlofssonLinköpings OK16:56+1:078:06
5Pernilla HörwingOK Roxen18:34+2:458:53
6Lena LindmanFinspångs SOK18:52+3:039:01
7Hillevi LuksTjalve IF Norrköping19:50+4:019:29
8Maria LillieströmOK Roxen21:23+5:3410:13
9Liselott RothLinköpings OK21:53+6:0410:28
10Tina LindgrenLinköpings OK22:45+6:5610:53
11Linda WänströmFinspångs SOK23:34+7:4511:16
12Charlotta PersOK Kolmården24:52+9:0311:53
13Monika HjellströmGränna-Bygdens OK26:53+11:0412:51
14Jenny RöjgårdOK Kolmården32:14+16:2515:25
15Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK37:12+21:2317:47
Lena MalmströmTjalve IF Norrköpingej godkänd

H45

2 280 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MagnussonLinköpings OK14:466:28
2Stefan KarlssonOK Denseln15:12+0:266:40
3Björn KarlssonOK Denseln15:16+0:306:41
4Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK15:19+0:336:43
5Per KempeOK Denseln15:34+0:486:49
6Erik HelanderOK Roxen16:17+1:317:08
7Patrik MartinssonOK Motala16:45+1:597:20
8Johan PetterssonOK Motala16:55+2:097:25
9Henrik LjungemyrOK Kolmården17:05+2:197:29
10Roger JohanssonOK Vargen17:29+2:437:40
11Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL18:07+3:217:56
12Patrik EvebornOK Roxen18:42+3:568:12
13Anders EkingeOK Motala20:56+6:109:10
14Johan DahmTjalve IF Norrköping21:32+6:469:26
15Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF22:03+7:179:40
16Örjan SandellOK Roxen24:35+9:4910:46
Peter LundOK Kolmårdenej godkänd
Magnus DjerfstenLinköpings OKej start
Magnus SahlmanLinköpings OKej start
Martin JarelandLinköpings OKej start

D50

2 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger GuståsLinköpings OK16:288:14
2Anita WehlinSkogspojkarnas OK18:10+1:429:05
3Gitte EngströmLinköpings OK20:52+4:2410:26
4Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL20:57+4:2910:28
5Karin OlofssonLinköpings OK21:48+5:2010:54
6Anneli WiklundFinspångs SOK22:18+5:5011:09
7Anna KullbergLinköpings OK22:37+6:0911:18
8Carina KaleredOK Denseln22:54+6:2611:27
9Ebba HedegårdOK Kolmården23:33+7:0511:46
10Annica KarlssonTjalve IF Norrköping31:08+14:4015:34

H50

2 090 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ÅttingLinköpings OK14:136:48
2Niklas RönnbäckOK Eken14:14+0:016:48
3Per GuståsLinköpings OK14:24+0:116:53
4Anders LillieströmOK Roxen14:26+0:136:54
5Olle LindmanFinspångs SOK14:28+0:156:55
6Mikael WesterbergOK Kolmården15:06+0:537:13
7Jesper JohanssonLinköpings OK15:45+1:327:32
8Anders MolinBoxholm-Mjölby OL15:54+1:417:36
9Johan MalmOK Kolmården16:00+1:477:39
10Gunnar MelinOK Kolmården16:05+1:527:41
11Dag JehrlanderTjalve IF Norrköping16:51+2:388:03
12Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL17:20+3:078:17
13Magnus JohanssonOK Kolmården18:27+4:148:49
14Fredrik UrbergHammarkinds OK18:43+4:308:57
15Niklas CarneliusOK Hällen27:57+13:4413:22
Christer ErikssonOK Kolmårdenej godkänd
Stefan ThellsénOK Roxenej start

D55

1 940 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia VångellLinköpings OK18:139:23
2Lena RosanderFinspångs SOK21:46+3:3311:13
3Anne BössfallLinköpings OK21:51+3:3811:15
4Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL23:31+5:1812:07
5Ingrid RoosMotala AIF OL30:45+12:3215:51

H55

2 090 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KindbornOK Hällen15:317:25
2Thomas StenströmLinköpings OK16:38+1:077:57
3Rikard BorgLinköpings OK16:42+1:117:59
4Pedro LundqvistLinköpings OK16:58+1:278:07
5Bengt SchwartzOK Kolmården18:38+3:078:54 Ladda ner rutt i gpx-format
6Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL23:22+7:5111:10
Jonas KarlssonOK Tylöskogdiskvalificerad
Tommy ErikssonTjalve IF Norrköpingej godkänd
Jan BerggrenOK Denselnej start

D60

1 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena FröbergTjalve IF Norrköping19:3710:32
2Marie SvernestamLinköpings OK26:28+6:5114:13
3Inger EkmanOK Roxen28:19+8:4215:13

H60

1 940 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer FranssonMotala AIF OL17:309:01
2Mats RosanderFinspångs SOK18:03+0:339:18
3Jan LundgrenLinköpings OK18:44+1:149:39
4Göran BrattgårdTjalve IF Norrköping21:10+3:4010:54
5Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL22:10+4:4011:25
6Lennart SvernestamLinköpings OK22:25+4:5511:33
7Torgny JohanssonBjörkfors GOIF23:30+6:0012:06
8Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF25:29+7:5913:08
9Sven GranathTjällmo-Godegårds OK26:01+8:3113:24
10Per-Ove EkmanOK Roxen27:50+10:2014:20
Pär ForsströmStjärnorps SKej godkänd
Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Karl MollénOK Denselnej start
Stefan GustafssonOK Hällenej start

D65

1 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NordvallOK Kolmården18:039:42
2Maud Göthe LundgrenLinköpings OK23:30+5:2712:38
3Barbro ÖstlundOK Roxen26:50+8:4714:25
Britt-Marie AldénOK Kolmårdenej godkänd

H65

1 860 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent GranqvistVästerviks OK16:268:50
2Per WirénOK Kolmården16:57+0:319:06
3Göran BlombergTjalve IF Norrköping17:07+0:419:12
4Pelle SkullmanLinköpings OK18:04+1:389:42
5Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK18:18+1:529:50
6Leif HasselströmMotala AIF OL23:24+6:5812:34
7Anders HedinMotala AIF OL24:47+8:2113:19
Christer JohanssonOK Motalaej start

D70

1 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina LindmanFinspångs SOK26:2414:11
2Inga-Lill PetterssonLinköpings OK26:53+0:2914:27

H70

1 860 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen16:048:38
2Roger DanielssonLinköpings OK16:43+0:398:59
3Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL17:37+1:339:28
4Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK24:24+8:2013:07
5Jerry MartinssonOK Motala25:47+9:4313:51
6Nils SjödinTjalve IF Norrköping29:33+13:2915:53
7Lennart PetterssonBjörkfors GOIF29:34+13:3015:53
8Torbjörn BäckIFK Norrköpings OK30:05+14:0116:10
9Runar AldénOK Kolmården35:11+19:0718:54
Gunnar HejdenbergMotala AIF OLej start
Kjell HolmströmBjörkfors GOIFej start

D75

1 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt PetterssonOK Roxen26:4318:25
2Britten PerssonFinspångs SOK38:47+12:0426:44
Lotta GranholmLinköpings OKej start

H75

1 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HammarströmOK Kolmården19:0213:07
2Bengt KarlssonLinköpings AIK27:08+8:0618:42
3Nils-Göran KempeOK Denseln27:53+8:5119:13
4Gunnar BrystHjobygdens OK35:03+16:0124:10

D80

1 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun ThigerLinköpings AIK44:5731:00

H80

1 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evert ElgefjordOK Kolmården43:5030:13
Carleric ThigerLinköpings AIKej godkänd

Inskolning

1 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elin AlfredssonOK Roxenfullföljt
Moa PilvingeOK Kolmårdenfullföljt
Bella RudholmTjalve IF Norrköpingfullföljt
Elias WedinNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Ylva-Li JarlNAIS Orienteringsklubbej start

U1

1 080 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theo IllnerTjalve IF Norrköping9:078:26
2Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping10:58+1:5110:09
3Ella JohanssonFinspångs SOK11:23+2:1610:32
4Disa VengelinNAIS Orienteringsklubb12:46+3:3911:49
5Mille NorinMatteus SI13:43+4:3612:42
6Vilgot LindgrenTjalve IF Norrköping13:48+4:4112:46
7Stina Norling AlexanderssonOK Denseln14:29+5:2213:24
8Mille AskenbergTjalve IF Norrköping14:34+5:2713:29
9Majken EdlundTjalve IF Norrköping14:37+5:3013:32
10Alvin Lindgren JohanssonTjalve IF Norrköping14:49+5:4213:43
11Markus KantarpÄrla IF15:57+6:5014:46
12Adam LundbyTjalve IF Norrköping17:20+8:1316:02
13Oscar LundbyTjalve IF Norrköping17:23+8:1616:05
14Brante RudholmTjalve IF Norrköping17:53+8:4616:33
15Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb23:37+14:3021:52
16Leon LindskogOK Kolmården33:16+24:0930:48
17Gustav SöderströmOK Kolmården33:21+24:1430:52
18Holger WänströmFinspångs SOK50:47+41:4047:01
Linn BorgOK Denselnej start

U2

1 330 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig LindgrenTjalve IF Norrköping12:199:15
2Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb12:27+0:089:21
3Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb12:31+0:129:24
4Edwin FlyxénHammarkinds OK13:30+1:1110:09
5Clara IllnerTjalve IF Norrköping15:40+3:2111:46
6Malte AnderssonMatteus SI16:13+3:5412:11
7Mio NorinMatteus SI16:16+3:5712:13
8Oskar SöderströmOK Kolmården16:37+4:1812:29
9Lukas KantarpÄrla IF16:40+4:2112:31
10Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb18:37+6:1813:59
11Alva ViklundMatteus SI19:00+6:4114:17
12Alvar KempeOK Denseln20:00+7:4115:02
13Arvid Norling AlexanderssonOK Denseln23:48+11:2917:53
14Erik EttlingSkogspojkarnas OK28:48+16:2921:39
15Moa TingströmHammarkinds OK29:16+16:5722:00
16Klara SonelandOK Denseln32:19+20:0024:17
17Oliver EiderbäckOK Hällen41:33+29:1431:14
Emmy BorgOK Denselnej godkänd
Nora Dernerud HedvallTjalve IF Norrköpingej start
Axel JarlNAIS Orienteringsklubbej start

Öppen motion 1

1 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annelie SvartlingOK Motala25:3423:40

Öppen motion 7

2 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans PerssonOK Kolmården16:268:13
2Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping19:10+2:449:35
3Lisa HahlinOK Denseln22:00+5:3411:00
4Markus HallinOK Denseln22:01+5:3511:00
5Veronica NuijaTjalve IF Norrköping23:50+7:2411:55
6Anneli BorgOK Denseln25:29+9:0312:44
7Maria KjellmanLinköpings OK26:08+9:4213:04
8Oskar ReuteråsTjalve IF Norrköping26:12+9:4613:06
9Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping28:30+12:0414:15
10Anna NorinMatteus SI29:22+12:5614:41
11Åsa DetterfeltLinköpings OK29:30+13:0414:45
12Lena FornanderSkogspojkarnas OK32:25+15:5916:12
13Johan FlyksénHammarkinds OK34:48+18:2217:24
14Niclas KinnanderMatteus SI42:53+26:2721:26
Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköpingej godkänd
Helene ÖhlundTjalve IF Norrköpingej godkänd
Magdalena Wahlqvist AxiTjalve IF Norrköpingej godkänd
Jonas KapplingOK Kolmårdenej godkänd
Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd

Öppen motion 8

2 510 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robbin KantarpÄrla IF17:266:56
2Robert PetterssonIF Thor19:29+2:037:45
3Mats EngströmOK Denseln19:59+2:337:57
4Erik KjellgrenNAIS Orienteringsklubb20:58+3:328:21
5Maria ElmelidLinköpings OK21:50+4:248:41
6Johan WänströmFinspångs SOK22:20+4:548:53
7Ingvild KongslienSkogspojkarnas OK22:21+4:558:54
8Linnea NordOK Klemmingen26:17+8:5110:28
9Lena NordTjalve IF Norrköping26:23+8:5710:30
10Karin BacktemanLinköpings OK26:24+8:5810:31
11Tobias JanssonNAIS Orienteringsklubb27:53+10:2711:06
12Mats BacktemanLinköpings OK28:50+11:2411:29
13Per JonssonKlubblös28:55+11:2911:31
14Harris BrandeTjalve IF Norrköping31:57+14:3112:43
15Vidar EdlundTjalve IF Norrköping33:03+15:3713:10
16Johan FridströmFinspångs SOK44:17+26:5117:38
Kenth EdinBoxholm-Mjölby OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser