Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Kronoparken

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Kronoparken
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 14 april 2016

Bana 1 - mycket lätt

2 200 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören AnderssonKlubblös16:037:17
2Ivar WikströmOK Tyr16:41+0:387:35
3Anna HöglundHammarby IF OF19:38+3:358:55
4Viktor BengtssonOK Tyr20:41+4:389:24
5Matteo MobergOK Tyr20:46+4:439:26
6Elin BomanSkattkärrs SOK22:34+6:3110:15
7Anton HenricssonOK Tyr23:12+7:0910:32
8Marie ZetterlingKlubblös24:46+8:4311:15
9Emil BengtssonOK Milan26:24+10:2111:59
10Alvar EklindOK Tyr28:11+12:0812:48
11Allrik WikströmOK Tyr28:37+12:3413:00
12Tilda KindlundOK Tyr29:48+13:4513:32
13Henry NordströmKils OK31:20+15:1714:14
14Gilbert KarlströmOK Tyr37:33+21:3017:04
15Mira KarlströmOK Tyr37:38+21:3517:06
16Birger KarlströmOK Tyr37:39+21:3617:06
17Göran KarlströmOK Tyr37:57+21:5417:15
18Hannah HöökOK Tyr39:54+23:5118:08

Bana 2 - lätt

2 900 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid ErikssonOK Tyr29:3410:11
2Danilo MobergOK Tyr34:16+4:4211:48
3Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK34:17+4:4311:49
4Laura JosefssonKarlstad.36:35+7:0112:36
5Maria ErikssonOK Tyr39:27+9:5313:36
6Emelie RudolfssonSkattkärrs SOK40:51+11:1714:05
7Agneta BomanSkattkärrs SOK40:57+11:2314:07
8Axel LindOK Tyr41:14+11:4014:13
9Annette HalvorsenOK Milan41:17+11:4314:14
10Bengt StarkOK Milan41:35+12:0114:20
11Claes NolinderOK Tyr42:56+13:2214:48
12Julia ForsgrenOK Tyr43:59+14:2515:10
13Ingela SvenssonOK Tyr44:52+15:1815:28
14Albert BrohedeOK Älgen45:41+16:0715:45
15David ÅkerlindLustens OK45:56+16:2215:50
16Barbro ZetterlingOK Tyr52:09+22:3517:58
17Anton JonssonOK Tyr52:33+22:5918:07
18Camilla LagnerydOK Tyr54:21+24:4718:44
19Harriet RolénOK Älgen1:00:03+30:2920:42
20Sandra BjörkmanKarlstad.1:02:34+33:0021:34
21Alfred NybergSkattkärrs SOK1:02:36+33:0221:35
22Per-Olov LindholmKarlstad.1:03:18+33:4421:49
23Kristina FyhrKarlstad.1:06:03+36:2922:46
24Ella NybergSkattkärrs SOK1:08:33+38:5923:38
Erik LidbergOK Tyrej godkänd
511800 Klubblösej godkänd
Jessica NilssonOK Tyrej godkänd

Bana 3 - medel

4 100 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas MobergOK Tyr30:357:27
2Johan "Leksand" SöderlundLeksands OK30:44+0:097:29
3Johanna RåbergOK Tyr30:55+0:207:32
4Lars HolmgårdKils OK33:15+2:408:06
5Mattias PerssonOK Tyr34:24+3:498:23
6Fredrik SjöbergKarlstad.34:39+4:048:27
7Johan HenricssonOK Tyr34:44+4:098:28
8Mathias BjörklundOK Tyr34:52+4:178:30
8Tobias BeckiusOK Tyr34:52+4:178:30
10Jonas FredrikssonOK Tyr35:51+5:168:44
11Thomas MobergOK Tyr36:00+5:258:46
12Jens ÖströmOK Tyr36:16+5:418:50
13Lisa HöökOK Tyr36:33+5:588:54
14Mats WesterbergOK Tyr37:24+6:499:07
15Marie AlfredssonOK Tyr37:39+7:049:10
16Sofie WetterArboga OK38:10+7:359:18
17Nora HolmgårdKils OK38:25+7:509:22
18Håkan AhlqvistOK Tyr38:58+8:239:30
19Anders HaneOK Tyr39:10+8:359:33
20Anna GundSkattkärrs SOK39:53+9:189:43
21Joachim SkistadOK Tyr39:54+9:199:43
22Björn SvenssonSK Örnen39:57+9:229:44
23Mattias SwartzOK Tyr40:01+9:269:45
23Angelica WikströmOK Tyr40:01+9:269:45
25Claes ÅkerblomKarlstad.40:22+9:479:50
26Mickael HjerpeCGI41:08+10:3310:01
27Matias JonssonSkattkärrs SOK41:28+10:5310:06
28Niklas KarlssonLustens OK42:07+11:3210:16
29Elisabet EdvardssonOK Tyr42:23+11:4810:20
30Elisabeth ÖströmOK Tyr42:25+11:5010:20
31Tone HollowellOK Tyr42:30+11:5510:21
32Börje RåbergOK Tyr42:49+12:1410:26
33Leif EricssonOK Tyr43:46+13:1110:40
34Hans PerssonOK Älgen44:05+13:3010:45
35Tobias LundqvistOK Tyr44:41+14:0610:53
36Anna Weckner WestlundOK Tyr46:22+15:4711:18
37Anna NicanderKarlstad.46:28+15:5311:20
38Kristin WikselStora Tuna SOK47:15+16:4011:31
39Elin AhlOK Tyr47:20+16:4511:32
40Christer HallOK Tyr47:31+16:5611:35
41Anders OlssonOK Tyr48:21+17:4611:47
42Ida HyvönenOK Tyr48:48+18:1311:54
43Gabriel BladhOK Tyr49:25+18:5012:03
44Kjell JohanssonSkattkärrs SOK50:18+19:4312:16
45Torbjörn JohanssonOK Älgen50:19+19:4412:16
46Markus AnderssonOK Tyr52:51+22:1612:53
47Ann-Sofie HultsvedOK Tyr53:18+22:4313:00
48Isabelle JohanssonOK Tyr56:24+25:4913:45
49Carola KarlssonOK Tyr57:57+27:2214:08
50Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr58:06+27:3114:10
51Anne NilssonKarlstad.58:10+27:3514:11
52Camilla VidmanLesjöfors SK58:38+28:0314:18
53Rebecka TakeOK Tyr58:39+28:0414:18
53Cornelia KindlundOK Tyr58:39+28:0414:18
55Lotta RansjöOK Tyr1:01:24+30:4914:58
56Eva TrangiusOK Tyr1:02:34+31:5915:15
57Jenny NybergSkattkärrs SOK1:08:03+37:2816:35
58Leif SalinOK Tyr1:13:09+42:3417:50
59Therése AnderssonOK Tyr1:13:16+42:4117:52
60Marit NilssonKils OK1:16:10+45:3518:34
61Karin MoodhOK Tyr1:23:19+52:4420:19
62Mulugeta AlemKarlstad.1:23:22+52:4720:20
Lisa AnnersandOK Tyrej godkänd
Mikael NybergSkattkärrs SOKutgått

Bana 4 - svår

6 000 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar BrandtHJS-Vansbro OK40:316:45
2Sören KindlundOK Milan40:42+0:116:47
3Anders LindbergOK Tyr41:46+1:156:57
4Erik ForsgrenOK Tyr43:55+3:247:19
5Daniel BrohedeOK Tyr44:02+3:317:20
6Fredrik BarrulfOK Tyr45:12+4:417:32
7Mathias AxelsonOK Tyr45:36+5:057:36
8Henrik GustavssonOK Tyr46:44+6:137:47
9Linda TakeOK Tyr46:51+6:207:48
10Fredrik NordströmOK Älgen49:01+8:308:10
11Hanna GustavssonOK Tyr49:26+8:558:14
12Åke SvenssonHammarby IF OF50:37+10:068:26
13Anders BrattströmKarlstad.51:02+10:318:30
14Jesper LarssonOK Amne53:49+13:188:58
15Sofie GustavssonOK Tyr55:06+14:359:11
16Elin LundgrenOK Tyr55:10+14:399:11
17Linda GustafssonOK Tyr55:27+14:569:14
18Jens BeironSkattkärrs IF57:08+16:379:31
19Lars AnderssonOK Tyr1:01:42+21:1110:17
20Leif SandahlOK Tyr1:08:06+27:3511:21
Anders ErikssonKlubblösej godkänd
Camilla Bj„ringKlubblösej godkänd
Albin IsakssonKlubblösej godkänd
Johannes IsakssonKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser