Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Sanna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Sanna
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 21 april 2016

Bana 1 - mycket lätt

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oscar AnderssonOK Tyr12:53
2Alfred NybergSkattkärrs SOK14:03+1:10
3Matteo MobergOK Tyr16:09+3:16
4Ebba NilssonOK Tyr16:53+4:00
5Torbjörn AgvenKarlstad.17:20+4:27
6Henrik JonssonOK Tyr20:43+7:50
7Tilda KindlundOK Tyr20:56+8:03
8Alvar EklindOK Tyr22:26+9:33
9Anton HenricssonOK Tyr24:10+11:17
10Hannah HöökOK Tyr25:00+12:07
11Lowe EkströmOK Tyr27:12+14:19
12Nils EklindOK Tyr27:35+14:42
13Birger KarlströmOK Tyr28:07+15:14
14Mira KarlströmOK Tyr28:10+15:17
15Göran KarlströmOK Tyr28:11+15:18
16Gilbert KarlströmOK Tyr28:31+15:38
17Ella NybergSkattkärrs SOK32:41+19:48
18Jenny NybergSkattkärrs SOK32:42+19:49
19Olle GranefeldtOK Tyr33:36+20:43
20Oskar KlangKarlstad.34:38+21:45

Bana 2 - lätt

33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Camilla BjäringOK Tyr20:40
2Moa NilssonKarlstad.22:11+1:31
3Sandra HaneOK Tyr23:30+2:50
4Linn AnderssonOK Tyr24:17+3:37
5Peter NilssonKils OK25:16+4:36
6Erik LidbergOK Tyr25:22+4:42
7Anna BrunzellKarlstad.25:26+4:46
8Danilo MobergOK Tyr25:51+5:11
9Julia ForsgrenOK Tyr26:02+5:22
10Barbro ZetterlingOK Tyr27:16+6:36
11Per KroghKarlstad.28:48+8:08
12Hugo EkströmOK Tyr29:44+9:04
13Maja HörnströmKils OK29:47+9:07
14Pernilla HoltstKarlstad.30:33+9:53
15Marie ZetterlingOK Tyr31:35+10:55
16Per-Åke FritiofsonKarlstad.31:56+11:16
17Margaretha HedqwistKarlstad.32:10+11:30
18Peo LindholmKarlstad.32:18+11:38
19Börje NilssonOK Tyr32:36+11:56
20Jeanette KarlssonOK Älgen32:49+12:09
21Camilla LagnerydOK Tyr33:27+12:47
22Axel LindOK Tyr34:57+14:17
23Albert BrohedeOK Tyr35:01+14:21
24Sofia MilianderKarlstad.35:05+14:25
25Lovisa KullbergKarlstad.35:14+14:34
26Ture MilianderKarlstad.35:29+14:49
27Josef KullbergKarlstad.35:51+15:11
28Eva SvenssonOK Tyr36:15+15:35
29Harriet RolénOK Älgen40:13+19:33
30Malte GranefeltOK Tyr41:13+20:33
31David ÅkerlindLustens OK45:55+25:15
32Joar UmelandOK Älgen58:55+38:15
32Erika UmelandOK Älgen58:55+38:15

Bana 3 - medel

68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Marcus BeckiusOK Tyr25:22
2Jonas BergenfurSkattkärrs SOK26:40+1:18
3Andreas MobergOK Tyr27:27+2:05
4Tobias BeckiusOK Tyr29:04+3:42
5Johan HenrikssonOK Tyr29:13+3:51
6Johanna KindlundOK Tyr29:28+4:06
7Anton UllerKils OK29:35+4:13
8Mathias BjörklundOK Tyr30:16+4:54
9Lars HolmgårdKils OK30:22+5:00
10Viktor BrandtOK Tyr31:01+5:39
11Lisa HöökOK Tyr32:07+6:45
12Jonas UllerKils OK32:16+6:54
13Thomas MobergOK Tyr32:17+6:55
14Mattias ÖsterdalKarlstad.32:21+6:59
15Lina RööhsSkattkärrs SOK32:25+7:03
16Anna GundSkattkärrs SOK32:54+7:32
17Nicolina MobergOK Tyr33:32+8:10
18Ulf SkoglundKils OK33:42+8:20
19Håkan AhlqvistOK Tyr33:57+8:35
20Anders HaneOK Tyr33:58+8:36
21Niklas KarlssonLustens OK34:07+8:45
22Elisabet EdvardssonOK Tyr34:35+9:13
23Sofie WetterArboga OK35:06+9:44
24Marie AlfredssonOK Tyr35:10+9:48
25Adam HolmstenKarlstad.35:16+9:54
26Matias JonssonSkattkärrs SOK35:22+10:00
27Anders HederOK Tyr36:31+11:09
28Angelica WikströmOK Tyr36:53+11:31
29Martin KvarnströmKils OK37:30+12:08
30Hans PerssonOK Älgen37:55+12:33
31Ylva OlmKils OK38:04+12:42
32Cornelia KindlundOK Tyr38:08+12:46
33Mathias SwartzOK Tyr38:22+13:00
34Mats KensbyOK Tyr38:31+13:09
35Leif EricssonOK Tyr39:40+14:18
36Gabriel BladhKarlstad.39:58+14:36
37Ann HyvönnenSkattkärrs SOK40:07+14:45
38Josefin SöderlundKarlstad.40:19+14:57
39Tone HollowellOK Tyr40:44+15:22
40Mikael NybergSkattkärrs SOK40:50+15:28
41Lisa AnnersandOK Tyr40:56+15:34
41Linn LugneKils OK40:56+15:34
43Kyösti UuttanaKarlstad.41:02+15:40
44Marina SörenssonKarlstad.41:20+15:58
45Tobias LundqvistOK Tyr41:24+16:02
46Bengt CarlssonSkattkärrs SOK41:41+16:19
47Anders OlssonOK Tyr43:00+17:38
48Britt-Mari KvarnströmKils OK43:28+18:06
49Anna HaneOK Tyr43:44+18:22
50Lars MellqvistKarlstad.44:18+18:56
51Karin MoodOK Tyr44:34+19:12
52Anders AnderssonKarlstad.44:46+19:24
53Christer HallOK Tyr45:04+19:42
54Johanna AlfredssonOK Tyr45:07+19:45
55Anna NordströmKils OK45:11+19:49
56Anna Karin CarlssonKarlstad.49:21+23:59
57Therése AnderssonOK Tyr51:08+25:46
58Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK52:06+26:44
59Charlott SkoglundKils OK53:56+28:34
60Amanda AlfredssonOK Tyr54:29+29:07
61Lova PermanKils OK55:02+29:40
62Rudi OlvenmyrOK Tyr56:29+31:07
63Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr56:59+31:37
64Marit NilssonKils OK59:38+34:16
65Emma LundqvistOK Tyr1:01:48+36:26
66Johanna HoltetOK Tyr1:02:18+36:56
67Janet EdwardsOK Tyr1:06:23+41:01
68Gunnar GustafssonOK Grane2:04:32+1:39:10

Bana 4 - svår

37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan SöderlundLeksands OK34:41
2Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF34:52+0:11
3Lars-Håkan BengtssonOK Tyr37:30+2:49
4Erik ForsgrenOK Tyr39:14+4:33
5Jan OlmKils OK39:36+4:55
6Anders LindbergOK Tyr39:47+5:06
7Mathias AxelsonOK Tyr41:08+6:27
8Oskar NymanOK Tyr41:47+7:06
9Lukas OlmKils OK41:48+7:07
10Jonathan UllerKils OK43:54+9:13
11Bengt JohanssonOK Tyr46:23+11:42
12Sören KindlundOK Tyr46:49+12:08
13Gustav PermanOK Tyr47:28+12:47
14Pär NymanOK Tyr48:48+14:07
15Lydia MartinssonOK Tyr48:49+14:08
16Albin SigbyIK Vista49:32+14:51
17Samuel AxelsonOK Tyr50:49+16:08
18Örjan BeckiusOK Tyr51:33+16:52
19Mattias HaneOK Tyr52:05+17:24
20Magnus KällmingOK Tyr52:07+17:26
21Linda GustafssonOK Tyr52:44+18:03
22Bengt HansskeKils OK52:51+18:10
23Mikael LarssonSkattkärrs SOK53:20+18:39
24Lotta RansjöOK Tyr53:51+19:10
25Henrik BeckmanKarlstad.54:07+19:26
26Mia GyllenbergOK Tyr55:38+20:57
27Leif SandahlOK Tyr58:20+23:39
28Anders OlssonLustens OK58:59+24:18
29Peter JärkebornSkattkärrs SOK59:46+25:05
30Per HögkvistOK Tyr1:04:45+30:04
31Håkan RichterKarlstad.1:05:13+30:32
32Helena AnderssonOK Tisaren1:05:17+30:36
33Leif MartinssonOK Tyr1:05:23+30:42
34Viktor AlfredssonOK Tyr1:11:22+36:41
Eva MartinssonOK Tyrej godkänd
Anna MalmqvistKarlstad.ej godkänd
Linnea BåmkestadKarlstad.ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser