Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Rud

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Rud
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 28 april 2016

Klasser: Visa alla | Bana 1 | Bana 2 | Bana 3 | Bana 4

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Bana 3 - medel

3 400 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Örjan BeckiusOK Tyr29:13
2Johanna KindlundOK Tyr30:06+0:53
3Tobias BeckiusOK Tyr30:13+1:00
4Anna SkoglundKils OK30:32+1:19
5Mathias SwartzOK Tyr32:01+2:48
6Olov ÖrströmOK Tyr32:09+2:56
7Nicolina MobergOK Tyr34:06+4:53
8Mats VesterbergOK Tyr34:39+5:26
9Cornelia KindlundOK Tyr34:57+5:44
10Ulf SkoglundKils OK35:19+6:06
11Lisa HöökOK Tyr35:44+6:31
12Elisabeth ÖströmOK Tyr36:06+6:53
13Tone HollowellOK Tyr37:54+8:41
14Anna Weckner WestlundOK Tyr38:01+8:48
15Åke GustavssonOK Älgen38:31+9:18
16Linn LugneKils OK38:46+9:33
17Ida HyvönenOK Tyr39:28+10:15
18Ylva OlmKils OK41:18+12:05
19Hans PerssonOK Älgen42:12+12:59
20Anna HaneOK Tyr42:55+13:42
21Thomas MobergOK Tyr43:03+13:50
22Anders HaneOK Tyr43:20+14:07
23Marina SörenssonKarlstad.46:40+17:27
24Amanda AlfredssonOK Tyr46:42+17:29
25Börje RåbergOK Tyr46:59+17:46
26Leif ErikssonOK Tyr48:07+18:54
27Tobias LundqvistOK Tyr48:57+19:44
28William HollowellOK Tyr49:28+20:15
29Lisa AnnersandOK Tyr50:08+20:55
30Conny GunnarssonOK Älgen51:02+21:49
31Sebastian HögbergOK Älgen51:06+21:53
32Lars MellqvistKarlstad.53:04+23:51
33Kristina LandforsForshaga54:32+25:19
34Peter NilssonKils OK54:40+25:27
35Charlotte SkoglundKils OK55:41+26:28
36Johanna AlfredssonOK Tyr56:11+26:58
37Christer HallOK Tyr57:14+28:01
38Markus AnderssonOK Tyr59:51+30:38
39Ann-Sofie HultsvedOK Tyr1:00:23+31:10
40Eva TrangiusOK Tyr1:04:18+35:05
41Leif SalinOK Tyr1:06:33+37:20
42Marit NilssonKils OK1:12:07+42:54
43Eva SvenssonOK Tyr1:18:11+48:58
44Ia AlpmarkenKarlstad.1:18:20+49:07
45Pelle LandforsFORSHAGA1:18:26+49:13
46Anders Gewert- -2:47:00+2:17:47
47Partik Sellius- -2:47:05+2:17:52
Lova PermanOK Tyrej godkänd
Kristin AllisonKarlstad.ej godkänd
Anders HederOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser