Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Tyrstugan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Tyrstugan
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 19 maj 2016

Bana 1 - mycket lätt

1 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ione HolmKarlstad.18:5212:34
2Joel HolmgårdKils OK22:26+3:3414:57
3Olle CarlssonOK Tyr22:27+3:3514:58
4Henrik JonssonOK Tyr23:33+4:4115:42
5Matteo MobergOK Tyr26:02+7:1017:21
6Alvar EklindOK Tyr34:53+16:0123:15
7Nils EklindOK Tyr35:30+16:3823:40
8Mira KarlströmOK Tyr37:28+18:3624:58
9Birger KarlströmOK Tyr37:30+18:3825:00
10Gilbert KarlströmOK Tyr37:33+18:4125:02
11Karin LindFriska IVA38:04+19:1225:22
12Jörgen JohanssonKarlstad.38:09+19:1725:26
13Einar WästlundOK Tyr42:21+23:2928:14
14Fabian WästlundOK Tyr42:23+23:3128:15
Göran KarlströmOK Tyrej godkänd
Ivan VanevI 2 IF Karlstadutgått

Bana 2 - lätt

3 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin FlorqvistOK Tyr29:209:27
2Maria EldhOK Tyr34:07+4:4711:00
3Svante JohanssonKarlstad.34:45+5:2511:12
4Danilo MobergOK Tyr37:56+8:3612:14
5Jan Olof EdmanKarlstad.41:02+11:4213:14
6Linn AnderssonOK Tyr41:41+12:2113:26
7Jan Olsson- -41:45+12:2513:28
8Kristin AllisonI 2 IF Karlstad42:25+13:0513:40
9Per-Åke FritiofssonKarlstad.42:33+13:1313:43
10Bo OttossonOK Tyr42:52+13:3213:49
11Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr43:03+13:4313:53
12Oscar AnderssonOK Tyr45:31+16:1114:40
13Per KroghKarlstad.47:37+18:1715:21
14Erik LidbergOK Tyr51:21+22:0116:33
15Daniel NyqvistKamratföreningen55:06+25:4617:46
16Susanne OlénsonOK Tyr59:54+30:3419:19
17Ia AlpmarkenLustens OK1:03:57+34:3720:37
18Fredrik ThyrSkåre1:12:06+42:4623:15
19Axel LindOK Tyr1:16:07+46:4724:33

Bana 3 - medel

3 200 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias HaneOK Tyr24:517:45
2Lars AnderssonOK Tyr27:22+2:318:33
3Bengt SvedjebySkattkärrs SOK27:39+2:488:38
4Johan HenricssonOK Tyr28:37+3:468:56
5Ulf SkoglundKils OK29:00+4:099:03
5Nora HolmgårdKils OK29:00+4:099:03
7Anna SkoglundKils OK29:13+4:229:07
8Thomas MobergOK Tyr31:02+6:119:41
9Sofie WetterArboga OK31:04+6:139:42
10Elisabet EdvardssonOK Tyr31:29+6:389:50
11Lars OlssonOK Tyr31:32+6:419:51
12Mattias Jašic ModinSK Örnen32:22+7:3110:06
13Mikael JanssonOK Tyr32:35+7:4410:10
14Anders HederOK Tyr32:40+7:4910:12
15Tone HollowellOK Tyr32:43+7:5210:13
16Mickael HjerpeCGI33:24+8:3310:26
17Bengt CarlssonSkattkärrs SOK33:40+8:4910:31
18Leif EricssonOK Tyr34:35+9:4410:48
19Tobias LundqvistOK Tyr34:42+9:5110:50
20Kjell JohanssonSkattkärrs SOK35:08+10:1710:58
21Lisa AnnersandOK Tyr35:27+10:3611:04
22Ann HyvönenSkattkärrs SOK35:29+10:3811:05
23Björn SvenssonSK Örnen35:47+10:5611:10
24Anders OlssonOK Tyr36:16+11:2511:20
25Amanda AlfredssonOK Tyr36:21+11:3011:21
26Anders MolinOK Tyr36:30+11:3911:24
27Kyösti UuttanaKarlstad.36:54+12:0311:31
28Johanna AlfredssonOK Tyr36:58+12:0711:33
29Hans PerssonOK Älgen37:26+12:3511:41
30Markus AnderssonOK Tyr37:50+12:5911:49
31Linn LugneKils OK37:56+13:0511:51
32Kristin WiksellStora Tuna OK38:08+13:1711:55
33Ann-Sofie HultsvedOK Tyr38:49+13:5812:07
34Charlotte SkoglundKils OK40:13+15:2212:34
35Arvid ErikssonOK Tyr41:21+16:3012:55
36Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK43:42+18:5113:39
37Helene HällmanOK Tyr44:19+19:2813:50
38Bernt NilssonOK Tyr44:25+19:3413:52
39Annakarin BerglundOK Tyr45:57+21:0614:21
40Claes ÅkerblomI 2 IF Karlstad48:46+23:5515:14
41Eva TrangiusOK Tyr50:06+25:1515:39
42David ÅkerlindLustens OK51:09+26:1815:59
43Rudi OlvenmyrOK Tyr53:28+28:3716:42
44Jenny NybergSkattkärrs SOK58:51+34:0018:23
45Peter PreiszLustens OK1:03:05+38:1419:42
46Alf BörjarsKils OK1:06:35+41:4420:48
Lars MellqvistKarlstad.ej godkänd

Bana 4 - svår

5 700 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SöderlundLeksands OK40:327:06
2Marcus BeckiusOK Tyr42:56+2:247:31
3Anders LindbergOK Tyr43:33+3:017:38
4Erik ForsgrenOK Tyr43:35+3:037:38
5Lukas OlmKils OK44:04+3:327:43
6Jan OlmKils OK45:44+5:128:01
7Lars-Håkan BengtssonOK Tyr46:08+5:368:05
8Oskar NymanOK Tyr46:32+6:008:09
9Mathias AxelsonOK Tyr47:06+6:348:15
10Olof SkoglundKils OK48:05+7:338:26
11David WästlundOK Tyr50:33+10:018:52
12Samuel AxelsonOK Tyr51:03+10:318:57
13Anders BrattströmKarlstad.53:05+12:339:18
14Andreas MobergOK Tyr53:23+12:519:21
15Albin SigbyIK Vista54:11+13:399:30
16Anna Isaksson ForsgrenOK Tyr56:19+15:479:52
17Malin NymanOK Tyr57:43+17:1110:07
18Marie AlfredssonOK Tyr58:22+17:5010:14
19Jonas BergenfurSkattkärrs SOK58:26+17:5410:15
20Håkan RichterI 2 IF Karlstad59:13+18:4110:23
21Anders OlssonLustens OK1:01:30+20:5810:47
22Tobias JohanssonÅmåls OK1:01:34+21:0210:48
23Anders HedqvistI 2 IF Karlstad1:01:52+21:2010:51
24Pelle LandforsLustens OK1:02:41+22:0910:59
25Håkan AhlqvistOK Tyr1:02:49+22:1711:01
26Niklas KarlssonLustens OK1:04:04+23:3211:14
27Mattias PerssonOK Tyr1:04:10+23:3811:15
28Jan CarlssonSkattkärr1:05:30+24:5811:29
29Kent LindhOK Tyr1:07:12+26:4011:47
30Börje RåbergOK Tyr1:08:06+27:3411:56
31Göran AnderssonOK Tylöskog1:08:20+27:4811:59
32Matias JonssonSkattkärrs SOK1:11:31+30:5912:32
33Frida JohanssonOK Djerf1:16:23+35:5113:24
34Björn SvenssonOK Djerf1:17:36+37:0413:36
35Angelica WikströmOK Tyr1:19:22+38:5013:55
36Ulf SvenssonLessebo2:21:13+1:40:4124:46
Anders LevinOK Tyrej godkänd
Ola HoltOK Tyrej godkänd
Viktor AlfredssonOK Tyrej godkänd
Örjan BeckiusOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser