Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Genrep Ulvsta

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Genrep Ulvsta
Arrangörsorganisation: Ockelbo OK
Datum: lördag 2 april 2016

D21 Elit

7 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra GrosbergaRehns BK1:03:328:49
2Wilma LagerhällRehns BK1:13:15+9:4310:10

H21 Elit

8 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik IngelssonRehns BK57:017:07
2Kevin StåhlOK Hammaren59:01+2:007:22
3Uldis UpitisRehns BK1:05:02+8:018:07
4Filip IvarssonOK Hammaren1:05:26+8:258:10
5Walter LagerhällRehns BK1:10:51+13:508:51
6Lars LindgrenOK Ödmården1:11:50+14:498:58
7Jesper LysellRehns BK1:16:43+19:429:35
8Joakim StåhlJärbo OK1:19:09+22:089:53
9Eric HallnerOckelbo OK1:22:05+25:0410:15
10Patrik OttossonGävle OK1:24:37+27:3610:34
11Jonatan LysellRehns BK1:33:59+36:5811:44
Charlie StoltRehns BKej godkänd
Jerker LysellRehns BKej start
Andreas CallebergRehns BKej start

Öppen motion 1

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Selma IvarssonOK Hammaren16:418:46
2Alicia IvarssonOK Hammaren32:01+15:2016:51
3Iris WikströmOK Hammaren49:29+32:4826:02
4Vera JeppssonOK Hammaren52:11+35:3027:27

Öppen motion 3

3 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba OttossonGävle OK31:269:31
2Lucas SöderbergGävle OK32:38+1:129:53
3Kristina  LiljeGävle OK34:54+3:2810:34
4Albin MalmgrenOckelbo OK41:28+10:0212:33
5Annelie JohanssonOckelbo OK42:43+11:1712:56
6Anders PerssonOK Hammaren45:45+14:1913:51
7Caroline OttossonGävle OK45:47+14:2113:52
8Gunilla MårtenssonGävle OK46:46+15:2014:10
9Sören AnderssonJärbo OK48:02+16:3614:33
10Rasmus SöderbergGävle OK55:09+23:4316:42
11Nina SundqvistOckelbo OK55:18+23:5216:45
12Elias LundbergOckelbo OK56:30+25:0417:07
13Ann-Margret PerssonGävle OK1:00:59+29:3318:28
14Marie EliassonGävle OK1:09:28+38:0221:03
15Louise Jeppsson WulffOK Hammaren1:23:55+52:2925:25
16Alfred JeppssonOK Hammaren1:27:01+55:3526:22
17Elma WikströmOK Hammaren1:27:16+55:5026:26

Öppen motion 5

3 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael IngelssonOckelbo OK25:496:58
2Felix SilverGävle OK34:03+8:149:12
3Göran HedmanValbo AIF35:48+9:599:40
4Ulrika SilverGävle OK37:54+12:0510:14
5Ann-Sofie TäckOK Hammaren40:47+14:5811:01
6Stig-Göran MårtenssonGävle OK41:46+15:5711:17
7Curt LandinRehns BK42:19+16:3011:26
8Jörgen HelmerssonOckelbo OK42:48+16:5911:34
9Leo WikströmOK Hammaren46:33+20:4412:34
10Enar PerssonOckelbo OK47:48+21:5912:55
Andreeas HäggbomOckelbo OKej godkänd
Agnes MalmgrenOckelbo OKej start

Öppen motion 8

6 200 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas PerssonOK Hammaren51:588:22
2Anders L OlssonGävle OK52:36+0:388:29
3Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK53:53+1:558:41
4Kristin BomanGävle OK54:17+2:198:45
5Jonatan SöderbergGävle OK57:06+5:089:12
6Ingemar HägglundOK Ödmården1:00:49+8:519:48
7Christer AlkbergOckelbo OK1:01:25+9:279:54
8Lars SpånbergGävle OK1:02:09+10:1110:01
9Viktoria HelmerssonOK Ravinen1:02:32+10:3410:05
10Elisabet EnmarkGävle OK1:02:59+11:0110:09
11Anders EnmarkGävle OK1:04:43+12:4510:26
12Olof HöglinOckelbo OK1:04:56+12:5810:28
13Nils OttossonGävle OK1:16:29+24:3112:20
14Magnus JeppssonOK Hammaren1:26:17+34:1913:55
14Stellan TäckOK Hammaren1:26:17+34:1913:55
16Magnus FlodmanOK Hammaren1:26:18+34:2013:55
Mattias EklundOckelbo OKej godkänd
Mika NumminenOK Linnéej godkänd
Björn LjunggrenOK Hammarenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser