*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Motionsorientering Hultsbergsskolan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Hultsbergsskolan
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 9 juni 2016

Bana 1 - mycket lätt

2 500 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa KullbergKarlstad.25:5410:21
2Matteo MobergOK Tyr28:29+2:3511:23
3Gustav NilssonOK Tyr32:57+7:0313:10
4Linnea BjörklundOK Tyr36:32+10:3814:36
5Ivar WikströmOK Tyr39:14+13:2015:41
6Alrik WikströmOK Tyr45:04+19:1018:01
7Eva SvenssonOK Tyr46:56+21:0218:46
8Karin LinnIVA49:10+23:1619:40
9Johannes IsakssonOK Tyr51:17+25:2320:30
10Alvar EklindOK Tyr54:05+28:1121:38
11Albin IsakssonKarlstad.55:55+30:0122:22
12Nils EklindKarlstad.56:55+31:0122:46
13Lotta MobergOK Tyr57:26+31:3222:58
14Ebba AnderssonSkattkärrs SOK57:27+31:3322:58
15Anna AnderssonSkattkärrs SOK57:33+31:3923:01
16Hannah HöökOK Tyr58:13+32:1923:17
17Fabian WästlundOK Tyr1:21:13+55:1932:29
Sara Storm-AnderssonGrava SKej godkänd
Kelvin Junor PerOK Tyrej godkänd

Bana 2 - lätt

3 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea ÖrnbergKarlstad.30:499:56
2Kristin AlissonssonKarlstad.35:17+4:2811:22
3Stefan RydbergKarlstad.35:19+4:3011:23
4Åsa MolinderOK Tyr36:58+6:0911:55
5Arvid Karlstad.37:08+6:1911:58
5Claes MolinderOK Tyr37:08+6:1911:58
7Linn AnderssonOK Tyr37:40+6:5112:09
8Per Åke FritjofssonCGI38:19+7:3012:21
9Emelie RudolfssonSkattkärrs SOK39:31+8:4212:44
10Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr41:23+10:3413:20
11Bertil ErikssonOK Tyr43:14+12:2513:56
12Erik LidbergOK Tyr43:45+12:5614:06
13Per Olov LindholmOK Tyr44:48+13:5914:27
14Oscar AnderssonOK Tyr46:10+15:2114:53
15Eva BergKroppa IF55:31+24:4217:54
16Rune GustavssonKarlstad.1:00:10+29:2119:24
17Henrik JonssonOK Tyr1:16:29+45:4024:40
Jan Olof EdmanKarlstad.ej godkänd
Axel LindOK Tyrej godkänd

Bana 3 - medel

3 800 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders ErikssonOK Tyr29:167:42
2Thomas MobergOK Tyr30:54+1:388:07
3Johan HenrikssonOK Tyr31:57+2:418:24
4Lars AnderssonOK Tyr32:09+2:538:27
5Anders HedqvistKarlstad.32:23+3:078:31
6Lars OlssonOK Tyr32:25+3:098:31
7Mathias SwartzOK Tyr33:24+4:088:47
8Malin NymanOK Tyr33:49+4:338:53
9Lisa HöökOK Tyr34:27+5:119:03
10Cornelia KindlundOK Tyr35:39+6:239:22
11Johanna KindlundOK Tyr35:41+6:259:23
12Ingrid KensbyOK Tyr35:56+6:409:27
13Ulf JohanssonSkattkärrs SOK36:03+6:479:29
14Elisabeth ÖströmOK Tyr38:26+9:1010:06
15Danilo MobergOK Tyr38:37+9:2110:09
15Andreas MobergOK Tyr38:37+9:2110:09
17Emma JohanssonKristinehamns OK38:43+9:2710:11
18Angelica WikströmOK Tyr39:13+9:5710:19
19Amanda JohanssonKristinehamns OK39:52+10:3610:29
20Mats KensbyOK Tyr40:17+11:0110:36
21Elin LundkvistOK Tyr40:20+11:0410:36
22Åke GustavssonOK Älgen40:36+11:2010:41
23Bengt CarlssonSkattkärrs SOK40:44+11:2810:43
24Leif ErikssonOK Tyr40:57+11:4110:46
25Hans PerssonOK Älgen41:04+11:4810:48
26Claes ÅkerblomKarlstad.41:25+12:0910:53
27Markus AnderssonOK Tyr41:29+12:1310:55
28Ida HyvönenOK Tyr41:57+12:4111:02
29Sverre WikströmOK Tyr42:18+13:0211:07
30Christer HallOK Tyr42:30+13:1411:11
30Lotta RåbergOK Tyr42:30+13:1411:11
32Anna LundqvistKils OK42:41+13:2511:13
33Anders HaneOK Tyr42:49+13:3311:16
34Bertil JohanssonKristinehamns OK43:25+14:0911:25
35Gunnar RåbergOK Tyr43:44+14:2811:30
36Ann-Sofie HultsvedOK Tyr44:10+14:5411:37
37Johan LindqvistKarlstad.44:13+14:5711:38
38Karin MoodhOK Tyr44:20+15:0411:40
39Torbjörn JohanssonOK Älgen45:01+15:4511:50
40My WestlundOK Tyr45:22+16:0611:56
41Anna Weckner WestlundOK Tyr45:57+16:4112:05
42Martin FlorqvistOK Tyr46:14+16:5812:10
43Camilla BjäringOK Tyr46:18+17:0212:11
44Lars MellqvistKarlstad.46:19+17:0312:11
45Bernt-Åke LarssonOK Tyr49:10+19:5412:56
46Monika WikströmOK Tyr50:43+21:2713:20
47Adam HolmstenKarlstad.50:49+21:3313:22
48Kristina LandforsLustens OK51:04+21:4813:26
49Leif SalinOK Tyr53:13+23:5714:00
50Ingela SvenssonOK Tyr54:35+25:1914:21
50Anna Karin CarlssonKarlstad.54:35+25:1914:21
52Carola KarlssonOK Tyr54:37+25:2114:22
53Eva TrangiusOK Tyr54:42+25:2614:23
54Marit NilssonKils OK57:11+27:5515:02
55Annica LarssonIVA58:20+29:0415:21
56Maria EldOK Tyr59:06+29:5015:33
57Maria ErikssonOK Tyr59:07+29:5115:33
58Mattias KarlssonOK Tyr59:08+29:5215:33
59Emma LundqvistOK Tyr59:54+30:3815:45
60Annette HalvorsenOK Milan1:00:30+31:1415:55
61Bengt StarkOK Milan1:01:15+31:5916:07
62Johan SiggessonKarlstad.1:04:33+35:1716:59
63Börje NilssonOK Tyr1:05:59+36:4317:21
64Bo OttossonOK Tyr1:06:08+36:5217:24
65Peter PreiszLustens OK1:07:39+38:2317:48
Camilla LagnerydOK Tyrej godkänd
Johan SiggessonOK Tyrej godkänd
Bernt NilssonOK Tyrutgått

Bana 4 - svår

5 400 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Håkan BengtssonOK Tyr35:316:34
2Jan OlmKils OK36:01+0:306:40
3Lukas OlmKils OK36:54+1:236:49
4Anders LindbergOK Tyr39:56+4:257:23
5Oskar BrandtHJS-Vansbro OK40:24+4:537:28
6Oskar NymanOK Tyr42:06+6:357:47
7Anders LevinOK Tyr43:34+8:038:04
8Frida JohanssonOK Djerf44:17+8:468:12
9Pär NymanOK Tyr44:47+9:168:17
10Jesper ÖströmOK Tyr46:03+10:328:31
11Leif HelgmanOK Tyr46:04+10:338:31
12Thomas HollowellOK Tyr46:09+10:388:32
13David WästlundOK Tyr47:19+11:488:45
14Pelle LandforsLustens OK48:21+12:508:57
15Linnea LandforsLustens OK48:49+13:189:02
16Rickard EllströmOK Tyr49:09+13:389:06
17Martin KvarnströmKils OK49:24+13:539:08
18Niklas MobergOK Tyr50:57+15:269:26
19Mathias BjörklundOK Tyr51:50+16:199:35
20Marie AlfredssonOK Tyr52:12+16:419:40
21Per BülundOK Tyr52:38+17:079:44
22Erik SimesOK Tyr53:39+18:089:56
23Gustav PermanOK Tyr53:42+18:119:56
24Björn SvenssonOK Djerf53:54+18:239:58
25Kent LindhOK Tyr55:38+20:0710:18
26Mattias PerssonOK Tyr56:21+20:5010:26
27Leif SandahlOK Tyr58:16+22:4510:47
28Mia GyllenbergOK Tyr58:33+23:0210:50
29Nicolina MobergOK Tyr1:00:25+24:5411:11
30Tone HollowellOK Tyr1:01:18+25:4711:21
Ola HoltOK Tyrej godkänd
Leif SandahlOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser