Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skattkärr

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skattkärr
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 16 juni 2016

Bana 1 - mycket lätt

24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Janaki BrolinSkattkärrs SOK25:05
2Alfred NybergSkattkärrs SOK25:43+0:38
3Lotta MobergOK Tyr26:15+1:10
4Tilda KindlundOK Tyr30:41+5:36
5Ella NybergSkattkärrs SOK31:04+5:59
6William LundqvistOK Tyr32:07+7:02
7Molly LundqvistOK Tyr32:26+7:21
8Alvin HollowellOK Tyr38:48+13:43
9Ida HyvönenOK Tyr39:08+14:03
10Alvar EklindOK Tyr39:29+14:24
11Elin BomanSkattkärrs SOK40:20+15:15
12Matteo MobergOK Tyr40:39+15:34
13Nandini BrolinKlubblös42:02+16:57
14Ebba AnderssonSkattkärrs SOK43:42+18:37
15Nils EklindOK Tyr44:32+19:27
16Lennart JonssonHasselbol46:30+21:25
17Henrik JonssonOK Tyr51:06+26:01
18Hanna WilliamssonKlubblös59:28+34:23
19Ingrid Thorsson SandsjöKlubblös59:32+34:27
Gunilla PetersenKlubblösej godkänd
Elsa GynnemoLandstinget IVAutgått
Alfred NyströmSkattkärrs SOKutgått
Oskar ThörneSkattkärrs SOKutgått
Love AnderssonSkattkärrs SOKutgått

Bana 2 - lätt

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linda SiggessonOK Tyr25:07
2Linnea ÖrnbergKlubblös26:39+1:32
3Christine HarnellSkattkärrs SOK30:09+5:02
4Jörgen JohanssonSkattkärrs SOK30:24+5:17
5Linn WennbergSkellefteå OK36:09+11:02
6Maria WennbergSkellefteå OK36:10+11:03
7Pernilla HolstStamford39:24+14:17
8Bo OttossonOK Tyr40:21+15:14
9Per KroghSkattkärrs SOK41:50+16:43
10Erik LidbergOK Tyr42:23+17:16
11Camilla LagnerydOK Tyr43:39+18:32
12Hans RenbergFriska IVA44:48+19:41
13Gustav JohanssonSkattkärrs SOK45:36+20:29
14Gustav NilssonOK Tyr45:42+20:35
14Rosie JohanssonSkattkärrs SOK45:42+20:35
16Oskar AnderssonOK Tyr45:52+20:45
17Axel LindOK Tyr49:32+24:25
18Eva SvenssonOK Tyr52:04+26:57
Anton JonssonOK Tyrutgått

Bana 3 - medel

66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johanna KindlundOK Tyr30:04
2Olov ÖströmOK Tyr31:58+1:54
3Johan SiggessonOK Tyr32:43+2:39
4Ola IsakssonOK Tyr32:48+2:44
5Gustav PermanOK Tyr35:22+5:18
6Nora HolmgårdKils OK36:09+6:05
7Ulf JohanssonSkattkärrs SOK36:24+6:20
8Cornelia KindlundOK Tyr37:28+7:24
9Rasmus WestlundOK Tyr38:22+8:18
10Ulf SkoglundKils OK38:30+8:26
11Mats VesterbergOK Tyr39:00+8:56
12Ylva OlmKils OK39:32+9:28
13Åke GustavssonOK Älgen39:39+9:35
14Viktor BrandtHJS-Vansbro OK39:47+9:43
15Elisabet EdvardssonOK Tyr39:52+9:48
16Lars Gunnar EngströmSkattkärrs SOK40:19+10:15
17Anders HaneOK Tyr40:31+10:27
18Elisabet ÖströmOK Tyr40:32+10:28
19Mikael HjerpeCGI40:36+10:32
20Lars AnderssonOK Tyr40:56+10:52
21Anders ErikssonOK Tyr41:08+11:04
22Erika UmelandOK Älgen41:09+11:05
23Lars-Erik OlssonOK Tyr41:35+11:31
24Johann LindqvistKlubblös41:57+11:53
25Andreas MobergOK Tyr42:28+12:24
26Johanna HoltetOK Tyr42:34+12:30
27Gunnar RåbergOK Tyr43:27+13:23
28Hans PerssonOK Älgen43:36+13:32
29Nicolina MobergOK Tyr43:41+13:37
30Ann HyvönenSkattkärrs SOK44:46+14:42
31Anna Weckner WestlundOK Tyr44:50+14:46
32Camilla BjäringOK Tyr44:51+14:47
33Kristina LandforsLustens OK45:33+15:29
34Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK47:42+17:38
35Charlotte SkoglundKils OK47:46+17:42
36Lotta RåbergOK Tyr48:17+18:13
37Thea WennbergSkellefteå OK48:20+18:16
38Bernt NilssonOK Tyr48:36+18:32
39Johan SilverbergKlubblös48:39+18:35
40Karin MoodhOK Tyr49:25+19:21
41Isak WikströmOK Tyr50:32+20:28
42Amanda AlfredssonOK Tyr52:05+22:01
43Christer HallOK Tyr54:12+24:08
44Jenny NybergSkattkärrs SOK54:40+24:36
45Tobias LundqvistOK Tyr56:08+26:04
46Eva TrangiusOK Tyr56:43+26:39
47Anders LarssonOK Ekorren57:23+27:19
48Carola KarlssonOK Tyr59:50+29:46
49Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr1:01:25+31:21
50Linn AnderssonOK Tyr1:01:30+31:26
51Annica LarssonFriska IVA1:04:44+34:40
52Klara HolmgårdKils OK1:05:19+35:15
53Leif SalinOK Tyr1:05:35+35:31
54Therése AnderssonOK Tyr1:07:03+36:59
55Ingela SvenssonOK Tyr1:07:14+37:10
56Tilda JohanssonHJS-Vansbro OK1:15:44+45:40
57Emma AlfredssonOK Tyr1:16:22+46:18
58Johanna AlfredssonOK Tyr1:16:30+46:26
59David ÅkerlindLustens OK1:18:27+48:23
60Janet EdwardsOK Tyr1:30:17+1:00:13
Magdalena ThorenKlubblösej godkänd
Stefan RydbergKlubblösej godkänd
Maria ErikssonOK Tyrej godkänd
Simon ÖdmanKlubblösej godkänd
Lars MellkvistOK Hjerneutgått
Danilo MobergOK Tyrutgått

Bana 4 - svår

35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lukas OlmKils OK35:59
2Erik ForsgrenOK Tyr36:33+0:34
3Lars-Håkan BengtssonOK Tyr37:15+1:16
4Martin PetterssonOK Tyr38:45+2:46
5Oskar NymanOK Tyr39:49+3:50
6Per-Erik AdrianÅmåls OK39:52+3:53
7Anders LindbergOK Tyr40:06+4:07
8Oskar BrandtHJS-Vansbro OK43:01+7:02
9David WästlundOK Tyr45:04+9:05
10Robert HellgrenOK Tyr45:08+9:09
11Lars HolmgårdKils OK45:24+9:25
12Martin KvarnströmKils OK46:41+10:42
13Håkan RichterOK Tyr47:03+11:04
14Linnea LandforsLustens OK47:17+11:18
15Mattias PerssonOK Tyr47:43+11:44
16Jan KarlssonSkattkärrs SOK48:14+12:15
17Ola HoltOK Tyr48:16+12:17
17Johan HenrikssonOK Tyr48:16+12:17
19Erik SimesOK Tyr49:46+13:47
20Pelle LandforsLustens OK50:07+14:08
21Måns OlmKils OK51:06+15:07
22Mikael NybergSkattkärrs SOK51:27+15:28
23Jonas BergenfurSkattkärrs SOK51:35+15:36
24Magnus KällmingOK Tyr52:25+16:26
25Niklas KarlssonLustens OK52:30+16:31
26Pär NymanOK Tyr52:41+16:42
27Patrik WennbergSkellefteå OK53:30+17:31
28Malin NymanOK Tyr53:59+18:00
29Börje RåbergOK Tyr57:43+21:44
30Joakim PerssonKils OK58:16+22:17
31Tone HollowellOK Tyr59:42+23:43
32Per BülundOK Tyr1:00:43+24:44
33Kent LindhOK Tyr1:02:34+26:35
34Viktor AlfredssonOK Tyr1:04:39+28:40
Niclas MobergOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser