Officiell resultatlista för Tour de Medelpad, dag 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tour de Medelpad, dag 1, lång
Arrangörsorganisation: Njurunda OK
Datum: lördag 20 maj 2017

D21 Elit

7 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin VedinSundsvalls OK1:11:099:21
2Madeleine Tjernberg DahlinKovlands IF1:12:37+1:289:33 Ladda ner rutt i gpx-format
3Elisabeth FriesUmeå OK1:16:16+5:0710:02
4Annika CarlbergSundsvalls OK1:17:19+6:1010:10
5Elin SundqvistTullinge SK1:24:33+13:2411:07
6Kadri KalvoSundsvalls OK1:28:11+17:0211:36
7Jenny DanielssonSundsvalls OK1:30:38+19:2911:55
8Linnea TroengSkogslöparna1:39:06+27:5713:02
Alice HugossonIFK Lidingö SOKutgått

H21 Elit

12 420 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan SjölundSkogslöparna1:35:137:39
2Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:35:36+0:237:41
3Halvor Eid NielsenÄrla IF1:36:14+1:017:44
4Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna1:39:09+3:567:58
5Anders AxlingSundsvalls OK1:42:29+7:168:15
6Anders ErlandssonSundsvalls OK1:51:15+16:028:57
7Erik MagnussonOK Nolaskogsarna1:54:34+19:219:13
8Oscar SundlöfSundsvalls OK2:23:17+48:0411:32
9Markus NordmarkNässjö OK2:46:30+1:11:1713:24
Tobias EliassonSundsvalls OKej godkänd
Erik HanssonHärnösands OKutgått

D18 Elit

6 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna KjellinForsa OK53:318:48
2Frida VikströmSundsvalls OK57:23+3:529:27
3Emma WibergSkogslöparna1:23:15+29:4413:42
4Tove FlodmanOK Hammaren1:24:51+31:2013:58
Evelina SöderlundSkogslöparnaej start

H18 Elit

7 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benjamin NäslundSkogslöparna58:317:41
2Simon DahlbergOK Nolaskogsarna1:09:14+10:439:06
3Isac ErikssonOK Nolaskogsarna1:09:32+11:019:08
4Nils LundgrenSundsvalls OK1:11:11+12:409:21
5Gustav FrænellSundsvalls OK1:15:20+16:499:54
6Björn JohanssonSundsvalls OK1:22:56+24:2510:54
7Måns ErikssonÖstersunds OK1:23:03+24:3210:55
8Adrian JohanssonOK Nolaskogsarna1:25:59+27:2811:18
9Ingmar HolmerOK Nipan1:46:33+48:0214:01

D21

5 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie DahlinKovlands IF55:4710:06
2Kajsa HedinSundsvalls OK58:29+2:4210:35
3Iza AnundborgSidensjö IK1:24:04+28:1715:13
Caroline JohanssonSundsvalls OKej start

H21

9 240 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna1:23:499:04
2Erik ToomingasSundsvalls OK1:27:22+3:339:27
3Arvid StrandbergSkogslöparna1:32:25+8:3610:00
4Tomas JohnssonSundsvalls OK1:38:24+14:3510:38
5Per EdströmHärnösands OK1:46:29+22:4011:31

D16

4 260 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde EngbergHärnösands OK45:4110:43
2Emelie WibergSkogslöparna46:49+1:0810:59
3Alice PalmgrenSundsvalls OK48:35+2:5411:24
4Sofie FröjdSundsvalls OK48:47+3:0611:27
5Amelie JosefssonSkogslöparna51:39+5:5812:07
6Alva LarssonUmeå OK1:05:27+19:4615:21
7Ester OlofssonOK Storsjön1:13:43+28:0217:18 Ladda ner rutt i gpx-format
8Tove FrænellSundsvalls OK1:21:50+36:0919:12
9Lina PonténSelånger SOK1:39:53+54:1223:26
Smilla SandströmSkogslöparnaej godkänd
Elin EdströmHärnösands OKej godkänd
Kajsa LindqvistSelånger SOKej start

H16

5 680 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel LundgrenSundsvalls OK49:198:40
2Seth BorglundHärnösands OK55:02+5:439:41
3Albin KårénSundsvalls OK57:01+7:4210:02
4Jonne LiukkonenSundsvalls OK57:26+8:0710:06
5Hannes LindahlSundsvalls OK57:59+8:4010:12
6Lukas JohanssonSundsvalls OK1:09:27+20:0812:13
7Samuel JohanssonOK Nolaskogsarna1:33:24+44:0516:26
8Elis SjödinOK Nipan1:45:41+56:2218:36
9Robin EdlundSundsvalls OK2:16:01+1:26:4223:56
Anton SöderbergSundsvalls OKej godkänd

D14

4 160 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irmelie EnströmSundsvalls OK46:0311:04
2Alice LarssonUmeå OK46:58+0:5511:17
3Nora EngströmOK Nolaskogsarna47:13+1:1011:21
4Astrid RexSundsvalls OK48:21+2:1811:37
5Sofia LindbergSundsvalls OK54:23+8:2013:04
6Alva ErikssonÖstersunds OK57:54+11:5113:55
7Ebba AnderssonSundsvalls OK1:01:18+15:1514:44
8Ebba LindholmSundsvalls OK1:01:31+15:2814:47
9Lisa JakobssonSundsvalls OK1:03:20+17:1715:13
10Emma JohanssonSundsvalls OK1:10:08+24:0516:51
11Alva DahlinKovlands IF1:12:02+25:5917:18 Ladda ner rutt i gpx-format
12Stina LindholmSundsvalls OK1:20:35+34:3219:22
13Hanny EdströmHärnösands OK1:21:46+35:4319:39
14Tova Grahn-BirveSundsvalls OK1:40:02+53:5924:02

H14

4 160 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar VikströmSundsvalls OK37:319:01
2Edvin LakeSundsvalls OK37:53+0:229:06
3Tore PalmgrenSundsvalls OK41:47+4:1610:02
4Petter ErlandssonSundsvalls OK42:25+4:5410:11
5Wille LångbergHudiksvalls OK48:37+11:0611:41
6Hjalmar WennbergHudiksvalls OK54:59+17:2813:13
7Viggo ÖstlundKovlands IF55:36+18:0513:21
8Johan LindénSelånger SOK57:55+20:2413:55
9Elias SöderlundSkogslöparna1:16:49+39:1818:27
10Arvid CarlssonSundsvalls OK1:20:13+42:4219:16
11Linus DahlbergOK Nolaskogsarna1:20:18+42:4719:18

D12

3 310 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa DufvaSundsvalls OK27:578:26
2Signe FeilSundsvalls OK29:34+1:378:55
3Ida BergforsVK Uvarna30:46+2:499:17
4Ella YtterströmSundsvalls OK35:52+7:5510:50
5Wilma LarssonSundsvalls OK39:58+12:0112:04
6Alva EliassonSundsvalls OK41:25+13:2812:30
7Stina Olsson WallinSundsvalls OK53:08+25:1116:03
8Olivia KarlssonKovlands IF56:53+28:5617:11
9Alice LindqvistSelånger SOK1:27:39+59:4226:28
Hanna LindqvistÖstersunds OKej start

H12

3 310 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam HälldalSkogslöparna27:498:24
2Wilmer RexSundsvalls OK27:51+0:028:24
3Olle LångbergHudiksvalls OK30:27+2:389:11
4Aron SidenvallHudiksvalls OK31:43+3:549:34
5Nils EngbergHärnösands OK33:17+5:2810:03
6Olov NorinSundsvalls OK34:34+6:4510:26
7Emil LundgrenSundsvalls OK36:32+8:4311:02
8Benjamin Åström FernandoOK Branten39:30+11:4111:56
9Andrei KuzminSundsvalls OK43:42+15:5313:12
10Titan AnundborgSidensjö IK43:45+15:5613:13
11Manfred ÅbergSundsvalls OK50:56+23:0715:23

D10

2 710 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theia AnundborgSidensjö IK25:319:24
2Signe ForsbergSkogslöparna27:06+1:3510:00
3Klara EdströmSundsvalls OK30:49+5:1811:22
4Ellen MikaelssonForsa OK31:36+6:0511:39
5Emma JakobssonSundsvalls OK34:50+9:1912:51
6Elin KarlssonKovlands IF45:56+20:2516:56
7Edit OlofssonOK Storsjön58:14+32:4321:29
8Felicia Aspnäs FermSidensjö IK1:36:32+1:11:0135:37
Rut SidenvallHudiksvalls OKej start

H10

2 710 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil EngbergHärnösands OK22:108:10
2Kalle Grahn-BirveSundsvalls OK23:30+1:208:40
3Herman EliassonSundsvalls OK24:24+2:149:00
4Alex AnderssonSundsvalls OK26:46+4:369:52
5Alfred DahlinKovlands IF28:53+6:4310:39 Ladda ner rutt i gpx-format
6Ivar GranholmSundsvalls OK30:58+8:4811:25
7Linus OpelSundsvalls OK33:28+11:1812:20
8Albin TuvessonSundsvalls OK38:51+16:4114:20
Wilmer WennbergHudiksvalls OKej start

H35

7 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas HälldalSkogslöparna1:04:218:32
2Magnus JonssonSundsvalls OK1:15:47+11:2610:03
3Jonas KarlssonKovlands IF1:17:04+12:4310:13
4Jonas LångbergHudiksvalls OK1:53:12+48:5115:00
Oskar ForsbergSkogslöparnaej godkänd

D40

5 080 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK46:099:05
2Susanna EdströmHärnösands OK48:00+1:519:26
3Susanne LiukkonenSundsvalls OK48:03+1:549:27
4Helena ForsbergSkogslöparna50:28+4:199:56
5Sara TimnerSundsvalls OK51:15+5:0610:05
6Elin SvenssonSundsvalls OK54:51+8:4210:47
7Catherine WennbergHudiksvalls OK56:44+10:3511:10
8Jenny UnanderSundsvalls OK1:01:58+15:4912:11
9Marie-Louise EngbergHärnösands OK1:02:49+16:4012:21
10Sofia LindénSelånger SOK1:09:09+23:0013:36
11Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:31:12+45:0317:57
Karin LarssonUmeå OKej godkänd

D45

4 480 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK41:059:10
2Charlotte VikströmSundsvalls OK44:14+3:099:52
3Charlotta PalmgrenSundsvalls OK44:34+3:299:56
4Anna NordinSundsvalls OK45:52+4:4710:14
5Lena AnderssonSundsvalls OK52:00+10:5511:36
6Anna KårénSundsvalls OK1:00:51+19:4613:34
7Kerstin FrænellSundsvalls OK1:05:40+24:3514:39
8Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:10:09+29:0415:39
9Clary RexSundsvalls OK1:12:13+31:0816:07
10Christina JosefssonSkogslöparna1:15:03+33:5816:45

H45

6 650 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olov VikströmSundsvalls OK44:206:40
2Pessi LiukkonenSundsvalls OK45:12+0:526:47
3Sören PeterssonOK Nolaskogsarna49:37+5:177:27
4Janne NäätänenSundsvalls OK53:47+9:278:05
5Jan NordinSundsvalls OK56:18+11:588:27
6Lars HenrikssonSundsvalls OK58:51+14:318:50
7Per NordanlindSundsvalls OK1:02:36+18:169:24
8Håkan StoltSundsvalls OK1:03:12+18:529:30
9Per-Johan JosefssonSkogslöparna1:04:44+20:249:44
10Stefan GunnarssonHudiksvalls OK1:16:56+32:3611:34
11Fredrik PonténSelånger SOK1:18:19+33:5911:46
12Jerry LarssonUmeå OK1:22:29+38:0912:24
Thomas RexSundsvalls OKej godkänd

D50

3 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne CarlbergRånäs OK40:0910:03
2Cecilia EdströmSundsvalls OK41:48+1:3910:28
3Pia LindholmSundsvalls OK45:26+5:1711:23
4Catrin JohanssonSundsvalls OK47:17+7:0811:51
5Anna-Karin ViklundOK Nipan49:52+9:4312:29
6Susanne RantakokkoOK Nipan54:57+14:4813:46

H50

5 980 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus ErikssonVK Uvarna46:157:44
2Erik NorinSundsvalls OK51:39+5:248:38 Ladda ner rutt i gpx-format
3Per NordlingSundsvalls OK52:41+6:268:48
4Per CarlbergRånäs OK53:04+6:498:52
5Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL57:35+11:209:37
6Björn OlofssonOK Storsjön58:07+11:529:43
7Clas EngströmOK Nolaskogsarna58:39+12:249:48
8Michael HolmgrenIF Thor1:02:22+16:0710:25
Ulf LindqvistÖstersunds OKej start
Lars-Åke LarssonÖstersunds OKej start
Rolf JohanssonSundsvalls OKej start

D55

3 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK34:138:54
2Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL44:00+9:4711:27
3Katarina KvickSkogslöparna48:38+14:2512:39
4Birgitta StrandbergSkogslöparna58:40+24:2715:16
Anna NieminenOK Nipanej start

H55

5 520 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MagnussonOK Nolaskogsarna42:127:38
2Mikael ErikssonVK Uvarna45:39+3:278:16
3Göran TjernbergKovlands IF47:01+4:498:31
4Olof FrænellSundsvalls OK49:37+7:258:59
5Tor MarntellSundsvalls OK52:11+9:599:27
6Peter HanssonSundsvalls OK54:08+11:569:48
7Mikael SundqvistTullinge SK55:26+13:1410:02
8Per HanssonHärnösands OK1:02:52+20:4011:23
9Tomas VirtanenSelånger SOK1:04:37+22:2511:42
Lars JonssonVK Uvarnaej godkänd

H60

5 120 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clas FriesUmeå OK41:298:06
2Håkan Berglund LakeKovlands IF48:35+7:069:29
3Lars ForsstedtSöders-Tyresö50:36+9:079:52
4Jan ZetterbergHudiksvalls OK58:01+16:3211:19
5Göran HedmanValbo AIF1:08:33+27:0413:23
6Leif StrandbergSkogslöparna1:13:22+31:5314:19
Kjell BomanSöderhamns OKej start

D65

3 360 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin DelinAlfta-Ösa OK47:0213:59
2Eva FeilSkellefteå OK50:39+3:3715:04
3Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK54:53+7:5116:20
4Christina FlordalLjusdals OK1:00:23+13:2117:58
5Ingeborg DanielssonÖstersunds OK1:10:15+23:1320:54
Britt-Marie OlofssonSidensjö IKej godkänd

H65

3 840 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Åke ÖströmOK Nipan35:489:19
1Lars StrinnholmÖstersunds OK35:489:19
3Jan OlofssonVK Uvarna38:31+2:4310:01
4Seth PerssonFältjägarnas IF40:52+5:0410:38
5Sten Åke VedinSelånger SOK41:46+5:5810:52
6Mats AnderssonSelånger SOK45:02+9:1411:43
7Ingmar SöderströmSundsvalls OK48:32+12:4412:38
8Jan-Erik SundholmOK Nolaskogsarna48:35+12:4712:39
9Hasse ÅströmOK Branten51:48+16:0013:29
10Anders ForsstedtSöders-Tyresö52:24+16:3613:38
11Jon FlordalLjusdals OK54:15+18:2714:07
12Peter LorentzsonSundsvalls OK58:13+22:2515:09
13Inge HultmanKovlands IF58:17+22:2915:10
14Björn OlofssonSidensjö IK59:35+23:4715:30
15Björn AbelssonSundsvalls OK1:09:41+33:5318:08
Inge PerssonOckelbo OKej godkänd
Sven Erik SundinSelånger SOKej godkänd

D70

2 660 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla HellmanSundsvalls OK36:4913:50
2Christina WestmanHudiksvalls OK36:57+0:0813:53
3Laila NäslundSelånger SOK38:28+1:3914:27
4Inger LorentzsonSundsvalls OK45:46+8:5717:12
5Elisabet LundgrenSundsvalls OK47:18+10:2917:46

H70

3 840 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK32:018:20
2Kurt HalvarssonÖstersunds OK41:44+9:4310:52
3Winn BjörklundSundsvalls OK43:14+11:1311:15
4Jan-Gunnar SwärdForsa OK48:06+16:0512:31
5Karl-Erik NorlingSundsvalls OK48:22+16:2112:35
6Lennart KorénOK Branten53:45+21:4413:59
7Harri NäätänenKovlands IF55:02+23:0114:19
8Åke HöglundTimrå SOK55:44+23:4314:30
9Roland SalomonssonVittjärvs IK1:32:29+1:00:2824:05
Sten-Olov HellbergSundsvalls OKej godkänd
Tore LundgrenSundsvalls OKej godkänd
Gaston HådénTimrå SOKej godkänd

D75

2 660 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Marie ByströmSidensjö IK37:3314:06
2Heléne CardellTimrå SOK44:45+7:1216:49
3Gun EdströmOK Nipan1:00:09+22:3622:36
4Yvonne RoosAttunda OK1:02:05+24:3223:20
Gun KrohnHudiksvalls OKej godkänd
Anna-Britt JohanssonSundsvalls OKutgått

H75

3 360 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK40:5512:10
2Gunnar BengtssonSundsvalls OK43:38+2:4312:59 Ladda ner rutt i gpx-format
3Evert BergströmHudiksvalls OK53:40+12:4515:58
4Lars RoosAttunda OK1:02:56+22:0118:43
5Sören JanssonSundsvalls OK1:15:22+34:2722:25
Åke JohanssonSundsvalls OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Gunnar HellmanSundsvalls OKej start

H80

2 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John BerglundAlfta-Ösa OK41:3415:37
2Lennart ÖsterbergSundsvalls OK46:28+4:5417:28
3Rolf KrohnHudiksvalls OK1:03:40+22:0623:56
Sten ErikssonOK Brantenej start

Inskolning

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Filip Aspnäs FärmSidensjö IKfullföljt
Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOKfullföljt
Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOKfullföljt
Agnes DahlinKovlands IFfullföljt
Olle DanielssonSundsvalls OKfullföljt
Linnea DufvaSundsvalls OKfullföljt
Stina EngbergHärnösands OKfullföljt
Signe HedblomSundsvalls OKfullföljt
Joel HolgerssonSundsvalls OKfullföljt
Simon HolgerssonSundsvalls OKfullföljt
Sofie LindSundsvalls OKfullföljt
Olle LoréSundsvalls OKfullföljt
Noel RinnanHudiksvalls OKfullföljt
Frank SidenvallHudiksvalls OKfullföljt
Ida-Marie TuvessonSundsvalls OKfullföljt
Samuel WalldénSundsvalls OKfullföljt
Fanny WikströmSundsvalls OKfullföljt

U1

1 930 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel DanielssonSundsvalls OK20:1810:31
2Selma YtterströmSundsvalls OK22:42+2:2411:45
3Lina Grahn-BirveSundsvalls OK25:28+5:1013:11
4Jonas LindSundsvalls OK25:35+5:1713:15
5Inez Olsson WallinSundsvalls OK25:48+5:3013:22
6Nino NäätänenSundsvalls OK26:03+5:4513:29
7Vidar SjöblomSundsvalls OK30:13+9:5515:39
8Teresia YtterbomKovlands IF33:58+13:4017:35
9Kalle HedinSundsvalls OK36:15+15:5718:46
10Ylva ForslinForsa OK37:08+16:5019:14
11Ture ForsbergSkogslöparna38:14+17:5619:48
12Siri ForslinForsa OK38:17+17:5919:50
Ylvalie EnströmSundsvalls OKej godkänd

U2

2 410 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix DahlinKovlands IF26:2510:57
2Agnes VågbergSundsvalls OK26:40+0:1511:03
3Klara HedinSundsvalls OK26:43+0:1811:05
4Agnes FeilSundsvalls OK26:48+0:2311:07
5Freja LoréSundsvalls OK26:52+0:2711:08
6Selma WalkerSundsvalls OK26:55+0:3011:10
7Hugo HässlerStockvik SF29:24+2:5912:11
8Hugo LindströmSundsvalls OK31:26+5:0113:02
9Wilma LindströmSundsvalls OK31:27+5:0213:02
10Tobias OpelSundsvalls OK31:41+5:1613:08
11Alexander DufvaSundsvalls OK1:27:56+1:01:3136:29
Simon LindqvistÖstersunds OKej start

Öppen motion 3

2 690 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline YtterströmSundsvalls OK29:3711:00
2Annika KardellSundsvalls OK30:12+0:3511:13
3Hanna FlordalLjusdals OK30:40+1:0311:24
4Linda GårdingNjurunda OK33:29+3:5212:26
5Amanda SchönfeldtSundsvalls OK35:14+5:3713:05
6Linus YtterbomKovlands IF35:59+6:2213:22
7Maja JakobssonSundsvalls OK36:04+6:2713:24
8Eva WestinSundsvalls OK36:17+6:4013:29
9Albin SöderbergSundsvalls OK36:32+6:5513:34
10Ida OlofssonOK Storsjön38:03+8:2614:08
11Jennie JohanssonVK Uvarna46:10+16:3317:09
12Anki TjärnbergKovlands IF48:32+18:5518:02
13Lousie RoslinKlubblös49:20+19:4318:20
14Sandra SjöblomSundsvalls OK51:15+21:3819:03
15Sanne AbelssonSundsvalls OK1:02:06+32:2923:05
Olle NäslundSelånger SOKej godkänd
Kerstin BrunnSundsvalls OKej godkänd
Kjell AnderssonSundsvalls OKej godkänd

Öppen motion 4

5 210 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda ErikssonÖstersunds OK42:198:07
2Fredrik DahlinKovlands IF53:05+10:4610:11
3David LiljequistSöderhamns OK1:10:36+28:1713:33
Leif DahlbergOK Nipanej godkänd
Joakim AdolfssonSundsvalls OKej godkänd

Öppen motion 5

3 520 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik JakobssonSundsvalls OK26:217:29
2Daniel YtterströmSundsvalls OK28:57+2:368:13
3Anders OlssonKlubblös29:34+3:138:23
4Viktoria KarlssonKovlands IF33:22+7:019:28
5Andreas DahlinKovlands IF33:30+7:099:31
6Järker YtterbomKovlands IF33:38+7:179:33
7Mikael TjärnbergKovlands IF36:34+10:1310:23
8Erik BergforsVK Uvarna37:05+10:4410:32
9Marlene BigrenSödertälje-Nykvarn OF37:17+10:5610:35
10Åsa PonténSelånger SOK38:13+11:5210:51
11Magnus EdlundSundsvalls OK38:22+12:0110:53
12Mårten LampinenSelånger SOK39:18+12:5711:09
13Sara WallinSundsvalls OK40:13+13:5211:25
14Ulf NilssonKovlands IF40:26+14:0511:29
15Lena DahlbergOK Nolaskogsarna41:10+14:4911:41
16Karin LindSundsvalls OK41:57+15:3611:55
17Per SöderbergSundsvalls OK42:37+16:1612:06
18Jonatan HälldalSkogslöparna43:28+17:0712:20
18Marlene HälldalSkogslöparna43:28+17:0712:20
20Jessica ZetterbergHudiksvalls OK44:08+17:4712:32
21Eva SkyttnerLjusdals OK44:20+17:5912:35
22Anna DufvaSundsvalls OK45:05+18:4412:48
23Ulf KinertSkogslöparna46:11+19:5013:07
24Marita LindqvistSelånger SOK46:26+20:0513:11
25Elsa LampinenSelånger SOK47:15+20:5413:25
26Andrea GambardellaNjurunda OK47:16+20:5513:25
27Ann-Christine LampinenSelånger SOK47:46+21:2513:34
28Nathalie CollettNjurunda OK47:59+21:3813:37
29Agneta SamuelssonFältjägarnas IF53:06+26:4515:05
Tina JohanssonSundsvalls OKej godkänd

Öppen motion 7

2 620 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna HammarbergSundsvalls OK32:3012:24
2Jenny NääsSundsvalls OK34:03+1:3312:59
3Marie GustafssonSundsvalls OK38:04+5:3414:31
4Frida NordbäckSelånger SOK44:08+11:3816:50 Ladda ner rutt i gpx-format
5Maria DanielssonBjursås OK44:20+11:5016:55
6Anna-Karin EklundSöderhamns OK45:29+12:5917:21
7Karin GustavssonForsa OK46:46+14:1617:50
8Jan HammarbergSundsvalls OK52:41+20:1120:06
9Ann-Christin VedinSelånger SOK57:40+25:1022:00
10Mia ForslinForsa OK1:06:27+33:5725:21
11Erik ForslinForsa OK1:06:30+34:0025:22
12Petronella EnströmSundsvalls OK1:10:31+38:0126:54
13Lars EdströmOK Nipan1:26:58+54:2833:11
Fredrik GranholmSundsvalls OKej godkänd

Öppen motion 8

4 900 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan IvarssonSundsvalls OK47:089:37
2Ivan SöderkvistLjusdals OK52:50+5:4210:46
3Jan ÖstmanSundsvalls OK55:57+8:4911:25
4Malin TuvessonSundsvalls OK59:59+12:5112:14
5Johan FärmSidensjö IK1:00:19+13:1112:18
6Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK1:01:42+14:3412:35
7Kajsa LakeSundsvalls OK1:01:53+14:4512:37
8Rune JonssonLjusdals OK1:02:44+15:3612:48
9Stina NordinSundsvalls OK1:08:40+21:3214:00
10Josef AnderssonSundsvalls OK1:11:19+24:1114:33
11Mats JohanssonSundsvalls OK1:16:32+29:2415:37
12Lars-Gunnar FickKlubblös1:17:20+30:1215:46
13Malin SunderbySkogslöparna1:31:03+43:5518:34
14Joel SjödinOK Nipan1:38:07+50:5920:01

Öppen motion 9

7 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas UnanderSundsvalls OK58:548:04
2Tomas KristoferssonSundsvalls OK1:02:26+3:328:33
3Ivan KuzminSundsvalls OK1:07:42+8:489:16
4Jonas SöderlundSkogslöparna1:10:58+12:049:43
5Michael LarssonSundsvalls OK1:15:58+17:0410:24
6Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna1:26:44+27:5011:52
7Lisa WesterSkogslöparna1:28:08+29:1412:04
8Hans JohanssonSundsvalls OK1:34:05+35:1112:53
9Stefan MelanderKlubblös1:41:04+42:1013:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser