Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Siljanskrets deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Siljanskrets deltävling 3
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: torsdag 2 juni 2016

D16

2 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara JunevikLeksands OK24:268:10
2Emelie BrudinIFK Mora OK24:27+0:018:10
3Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna24:45+0:198:16
4Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OK27:43+3:179:16
Adelina FunkeLeksands OKej start
Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OKej start

H16

3 060 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Gustav BjörklundIFK Mora OKej start
Zeb PalmHJS-Vansbro OKej start

D14

2 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna18:467:09
2Tuva-Cajsa SpikLeksands OK20:17+1:317:44
Lilian PalmHJS-Vansbro OKej start
Liv ÅkermanÄlvdalens IF OKej start
Elsa HermanssonIFK Mora OKej start

H14

2 620 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik JunevikLeksands OK16:286:17
2Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK17:43+1:156:45
3Ludwig EnglundLeksands OK20:59+4:318:00
Klockar-Eskil NääsLeksands OKej start

D12

1 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen FunkeLeksands OK13:077:17
2Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK16:34+3:279:12

H12

1 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna14:067:50
2Anton ForsHJS-Vansbro OK15:15+1:098:28
3Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna22:24+8:1812:26
4Lukas LundkvistHJS-Vansbro OK23:19+9:1312:57
5Elias JohanssonHJS-Vansbro OK33:47+19:4118:46
Erik ÅkermanÄlvdalens IF OKej start

D10

1 280 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna10:017:49
2Elin GezeliusIFK Mora OK10:13+0:127:58
3Linnea JunevikLeksands OK11:43+1:429:09
4Lova MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna12:19+2:189:37
5Julia ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna12:39+2:389:52
6Malin HållHJS-Vansbro OK16:45+6:4413:05
7Elsa MattssonMalungs OK Skogsmårdarna24:16+14:1518:57
8Agnes DanilsMalungs OK Skogsmårdarna30:14+20:1323:37
Linnea HermanssonIFK Mora OKej start

H10

1 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred DanielssonIFK Mora OK8:156:26
2Benjamin Lauersen-AronsLeksands OK9:19+1:047:16
3Markus MattssonMalungs OK Skogsmårdarna28:44+20:2922:26

Inskolning

1 120 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Astrid EnglundMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Axel JohanssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Arvid JonssonMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Arvid KindströmmerMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Arvid LosbjerMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Linnéa MattssonMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Frida MojanisMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Lukas NorénMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Natalie NorénMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Evelina OlssonMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Linnéa OlssonMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Olle VillmanHJS-Vansbro OKfullföljt
Wilma EngvallMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Klara GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Eliot HagströmMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Saga KindströmmerMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Alexander LarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Anthony LarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Alva LosbjerMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Emma MattssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Alva MelinMalungs OK Skogsmårdarnaej start

Öppen motion 4

2 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna OlofssonMalungs OK Skogsmårdarna26:0711:03
2Lena BranäsMalungs OK Skogsmårdarna27:17+1:1011:33
3Tobbe OlssonMalungs OK Skogsmårdarna29:12+3:0512:22
4Gudrun OlssonMalungs OK Skogsmårdarna30:08+4:0112:46
5Karin PerssonMalungs OK Skogsmårdarna33:06+6:5914:01
6Ulrika GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna38:38+12:3116:22
7Åsa OlssonMalungs OK Skogsmårdarna41:55+15:4817:45
8Fredrik VikmanMalungs OK Skogsmårdarna48:30+22:2320:33
Satu EngvallMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Marit GustafssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Josef HagströmMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Emma IsakssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Erik IsakssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Tomas IsakssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Pär JonssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Johan KindströmmerMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Linnéa KindströmmerMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Micke LarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Robert SvenssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

Öppen motion 7

3 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus FunkeLeksands OK19:266:16
2Per SpikLeksands OK21:22+1:566:53
3Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK22:45+3:197:20
4Olof ErikssonIFK Mora OK25:04+5:388:05
5Maria JunevikLeksands OK27:32+8:068:52
6Therese GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna32:33+13:0710:30
Ronnie ErikssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd

HD Vit

1 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice FunkeLeksands OK12:1510:56
2Elin ForsHJS-Vansbro OK16:56+4:4115:07

HD Gul

1 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida PollackHJS-Vansbro OK21:3912:01
2Laila VillmanHJS-Vansbro OK21:41+0:0212:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser