Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kattegattnatt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kattegattnatt
Arrangörsorganisation: Halmstad OK
Datum: fredag 10 mars 2017

D21

6 830 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna49:447:16
2Linnea GustafssonUddevalla OK51:47+2:037:34
3Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad52:24+2:407:40
4Agnes LeoGöteborg-Majorna OK52:44+3:007:43
5Emma LindénFK Friskus-Varberg53:12+3:287:47
6Sofia HolmgårdKils OK53:56+4:127:53
7Amanda LeoIK Hakarpspojkarna54:51+5:078:01
8Filippa JohanssonJönköpings OK57:59+8:158:29
9Klara PålssonSävedalens AIK58:26+8:428:33
10Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK59:22+9:388:41
11Carina SvenssonBredaryds SOK59:23+9:398:41
12Elin LindbergOK Djerf59:37+9:538:43
13Klara HolmgårdKils OK1:01:40+11:569:01
14Filippa SpånérSävedalens AIK1:02:23+12:399:08
15Marie GrönlundLunds OK1:05:16+15:329:33
16Sofia JohanssonOK Alehof1:15:18+25:3411:01

H21

8 470 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna46:255:28
2Anders CarlssonIFK Lidingö SOK47:29+1:045:36
3Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK47:49+1:245:38
4Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad48:43+2:185:45
5Petter JönssonGöteborg-Majorna OK49:30+3:055:50
6Victor FlingmarkUddevalla OK49:47+3:225:52
7Lucas SundbladEksjö SOK50:14+3:495:55
8Axel WrådheAttunda OK51:14+4:496:02
9Fritjof AxelssonFK Göingarna55:02+8:376:29
10Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby55:43+9:186:34
11Joel JohnssonOK Nackhe55:54+9:296:35
12Adam GeorgssonKarlskrona SOK56:02+9:376:36
13Mats NordbrødenHalden SK56:50+10:256:42
14Ola JanssonRasbo IK1:02:12+15:477:20
15Daniel OlssonUddevalla OK1:03:01+16:367:26
16Rasmus GrönlundLunds OK1:03:54+17:297:32
17Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK1:07:39+21:147:59
18Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:12:00+25:358:30
Henrik OlofssonOK Kompassenej godkänd

D21 Kort

4 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna RunessonOK Vivill48:179:53

H21 Kort

5 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael TrofastJönköpings OK43:417:23
2Anders JohanssonUddevalla OK45:33+1:527:42
Tobias PerssonOK Kompassenej start

D20

4 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna36:337:29
2Stina ErikssonJönköpings OK38:00+1:277:47
3Erica ErikssonHjärnarps OL38:50+2:177:57
4Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK41:57+5:248:35
5Henna YliluikkiAngelniemen Ankkuri46:18+9:459:29
Tova OlssonIK Hakarpspojkarnaej start

D18

4 880 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK33:086:47
2Klara AxelssonMarkbygdens OK34:23+1:157:02
3Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad35:13+2:057:12
4Elsa HolmgårdKils OK36:47+3:397:32
5Frida JohanssonOK Djerf39:12+6:048:01
6Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad40:30+7:228:17
7Tindra HjortFalköpings AIK OK40:55+7:478:23
8Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK41:01+7:538:24
9Marie Helene HansenSarpsborg OL42:50+9:428:46
10Alice HultinOK Löftan43:58+10:509:00
11Johanna RundqvistOK Nackhe46:12+13:049:28
12Tuuli HeikkiläLynx47:38+14:309:45
13Tova ErikssonOK Djerf50:52+17:4410:25
14Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:05:59+32:5113:31
15Maren GulliksenIndre Østfold OK1:07:31+34:2313:50
Tove JohanssonOK Alehofej godkänd
Hanna Lye MoumHalden SKej start

H18

5 910 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK32:265:29
2Filip BengtssonOK Lindéna37:58+5:326:25
3Tim JohanssonFK Friskus-Varberg39:11+6:456:37
4Andreas RambergØstmarka OK40:03+7:376:46
5Ludwig GustavssonOK Bävern44:44+12:187:34
6Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna44:56+12:307:36
7Filip SvenssonOK Löftan45:12+12:467:38
8Hans Kristian Stubban HygenØstmarka OK53:05+20:398:58
9Oliver Hagaseth MydskeFredrikstad SK1:00:19+27:5310:12
10Vegar SkinneIndre Østfold OK1:00:24+27:5810:13
11Ville GrahnIK Uven1:00:40+28:1410:15
Felix AxelssonMarkbygdens OKej start

D16

4 420 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna29:356:41
2Lovisa LagerHalmstad OK30:40+1:056:56
3Hilda AxelssonFK Göingarna31:46+2:117:11
4Nellie RydlundHässleholms OK32:06+2:317:15
5Nora HolmgårdKils OK32:26+2:517:20
6Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK33:07+3:327:29
7Alexandra LinløkkenØstmarka OK33:58+4:237:41
8Sofie FranzénAlmby IK34:07+4:327:43
9Amanda JanssonOK Djerf34:15+4:407:44
10Elin LindbladOK Djerf34:17+4:427:45
11Emma DanevadFredrikstad SK35:57+6:228:08
12Marie Lindløv JensenSarpsborg OL39:37+10:028:57
13Tina LjungqvistLunds OK40:43+11:089:12
14Alexandra AngvollFredrikstad SK42:14+12:399:33
15Ida SüdhoffBrattås CK42:24+12:499:35
16Irma SvenssonOK Klyftamo44:25+14:5010:02
17Linnea BengtssonFalkenbergs OK45:03+15:2810:11
18Ylva JohanssonOK Djerf45:21+15:4610:15
19Ingrid Kristine HansenSarpsborg OL56:45+27:1012:50

H16

5 180 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar HertinIK Hakarpspojkarna30:165:50
2Melker ForsbergKFUM Örebro OK30:29+0:135:53
3Jesper JohanssonOK Löftan31:16+1:006:02
4Jesper LidmarSnättringe SK31:24+1:086:03
5Bendik EliassenFredrikstad SK31:44+1:286:07
6Axel OrrhedeHelsingborgs SOK35:40+5:246:53
7Albin PerssonHalmstad OK35:59+5:436:56
8Valter PetterssonOK Tisaren36:09+5:536:58
9Adrian VartiaOK Löftan37:56+7:407:19
10Albin KronkvistÖrkelljunga FK38:29+8:137:25
11William SeguraKFUM Örebro OK38:53+8:377:30
12Sondre OttesenFredrikstad SK39:25+9:097:36
13Linus MalmKFUM Örebro OK39:50+9:347:41
14Eirik BlågestadIndre Østfold OK40:31+10:157:49
15Eirik ImrikFredrikstad SK40:36+10:207:50
16Rasmus PetterssonOK Djerf42:04+11:488:07
17Tobias ErixonOK Kullingshof42:42+12:268:14
18Jacob MobergHelsingborgs SOK42:55+12:398:17
19Runar Saur ModahlFredrikstad SK43:20+13:048:21
20Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK43:30+13:148:23
21David MårtenssonGarphyttans IF44:20+14:048:33
22Kristoffer HelminsenFredrikstad SK44:54+14:388:40
23Noah BechtelFK Friskus-Varberg46:37+16:218:59
24Felix AbrahamssonHalmstad OK49:03+18:479:28
25Pontus ErikssonHjärnarps OL50:21+20:059:43
26Olle ElfströmOK Orinto51:43+21:279:59
27Axel ErikssonOK Löftan52:17+22:0110:05
28Hugo OskarssonHalmstad OK58:10+27:5411:13
29Johannes GreenAlmby IK1:10:58+40:4213:42
Hugo JakobssonEksjö SOKej start
Maxim OmelchenkoKarlskrona SOKej start
Mattis PerssonEksjö SOKej start
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOKej start

D16 Kort

3 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL34:159:55
2Inga WinsvoldØstmarka OK38:42+4:2711:13
3Selma ErikssonOK Djerf42:12+7:5712:13

H16 Kort

3 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik GudimØstmarka OK28:408:25
2John OtterleiØstmarka OK30:34+1:548:59

D14

3 450 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara PerssonHalmstad OK23:286:48
2Eira HertinIK Hakarpspojkarna24:07+0:396:59
3Ida BengtssonOK Alehof27:21+3:537:55
4Linnea RydlundHässleholms OK28:43+5:158:19
5Karin LindgrenKFUM Örebro OK29:39+6:118:35
6Ellen PelanderOK Djerf29:45+6:178:37
7Unni GranforsIF Rigor30:47+7:198:55
8Thilda SeldénIF Rigor31:15+7:479:03
9Moa WallenborgOK Kontinent31:33+8:059:08
10Elina ReinholdssonOK Alehof31:44+8:169:11
11Emma IsidorssonOK Vivill32:33+9:059:26
12Annie ErikssonOK Löftan32:46+9:189:29
13Suvi HeikkiläLynx33:22+9:549:40
14Julia BergKFUM Örebro OK34:31+11:0310:00
15Sofia GreenAlmby IK35:35+12:0710:18
16Sanna SanderOK Milan36:19+12:5110:31
17Maja GraadIF Rigor38:11+14:4311:04
18Sofie BodinAlmby IK41:37+18:0912:03
19Elin JonhedKFUM Örebro OK41:38+18:1012:04
Stina BernGarphyttans IFej start

H14

3 400 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HanssonOK Löftan23:016:46
2Agust KronkvistÖrkelljunga FK23:38+0:376:57
3Emil JägstedtHalmstad OK24:01+1:007:03
4Axel BechtelFK Friskus-Varberg24:21+1:207:09
5Anton TörnqvistKarlskrona SOK24:29+1:287:12
6Alexander JanssonOK Djerf26:27+3:267:46
7William RönnborgIK Uven26:45+3:447:52
8Erik AlbinssonHjärnarps OL29:51+6:508:46
9Thomas BlomkvistFredrikstad SK30:18+7:178:54
10Jakob MobergOK Löftan31:20+8:199:12
11Jonathan RundqvistOK Nackhe32:47+9:469:38
12Isak BengtssonOK Lindéna33:25+10:249:49
13Sivert PoppeFredrikstad SK34:27+11:2610:07
14Alfred JohanssonOK Alehof34:48+11:4710:14
15Klas LjungqvistLunds OK34:58+11:5710:17
16Jonatan GreenAlmby IK37:02+14:0110:53
17Ivar LampaIF Rigor42:51+19:5012:36
18Philip MartinssonFK Finn46:27+23:2613:39
19Gustav BertsOK Alehof47:19+24:1813:55
20David MorénHjärnarps OL48:02+25:0114:07
Malte KristianssonHalmstad OKej godkänd
Magnus JystadØstmarka OKej start

D14 Kort

2 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra WiduchKarlskrona SOK19:527:19
2Sigrid NermoenØstmarka OK29:03+9:1110:43

H14 Kort

2 730 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton KruseKFUM Örebro OK19:437:13
2Rasmus JohanssonOK Stigen34:44+15:0112:43
3Erik WettergrenIK Uven41:48+22:0515:18
4Melwin WildheimFK Friskus-Varberg43:17+23:3415:51
Adrian BergqvistTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Peder Aabogen HaugaardIndre Østfold OKej start

D12

2 710 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ZettervallKarlskrona SOK17:146:21
2Alice HallOK Bävern20:50+3:367:41
3Hanna MorénHjärnarps OL21:06+3:527:47
4Wilma ReinholdssonOK Alehof22:25+5:118:16
5Julia GustafssonKFUM Örebro OK23:48+6:348:46
6Frida LindénVäxjö OK36:11+18:5713:21

H12

2 730 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HörnquistAnderstorps OK16:536:11
2Hjalmar AxelssonFK Göingarna17:32+0:396:25
3Simon CorneliussonOK Löftan18:17+1:246:41
4Emil SeldénIF Rigor19:03+2:106:58
5Wilhelm KarmetunOK Njudung20:17+3:247:25
6Hugo HedströmOK Bävern20:23+3:307:27
7Adam SjööarvOK Nackhe20:36+3:437:32
8Arvid JohanssonOK Djerf21:37+4:447:55
9Samuel DahlbergIK Trenne Ullared22:27+5:348:13
10Olle FlorénIF Rigor24:04+7:118:48
11Arvid AlbinssonHjärnarps OL24:42+7:499:02
12Oskar BlomOK Löftan25:13+8:209:14
13Filip HanssonOK Löftan25:17+8:249:15
14Erik SlättOK Alehof25:57+9:049:30
15Viktor JonhedKFUM Örebro OK26:17+9:249:37
16Albin PaulssonOK Löftan26:25+9:329:40
17Anton KarlssonFK Finn27:46+10:5310:10
18Erik SüdhoffBrattås CK29:06+12:1310:39
19Isak HolmgårdKils OK31:21+14:2811:29
20Hugo MartinssonFK Finn32:02+15:0911:44
21Felix JohanssonOK Alehof34:53+18:0012:46
22Liam HogedalVänersborgs SK34:58+18:0512:48
Love GaudenzHalmstad OKej start
Casper GunnarssonOK Lindénaej start
Elias ThunbergOK Vivillej start

D10

2 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma PerssonHalmstad OK18:138:53
2Emma LindénVäxjö OK18:41+0:289:06
My WallenborgOK Kontinentej start

H10

2 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andy GranforsIF Rigor15:057:30
2Kurt SjöbergHelsingborgs SOK15:11+0:067:33
3Axel SlättOK Alehof16:40+1:358:17

D35

4 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK38:557:58
2Carolina NilssonOK Kompassen43:59+5:049:00
3Kajsa BenattiSkåneslättens OL51:29+12:3410:32

H35

7 530 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix AlnervikHelsingborgs SOK54:537:17
2Per Erik JönssonOK Torfinn56:59+2:067:34
3Jesper HåkanssonFK Göingarna57:19+2:267:36
4Anders SjööarvOK Nackhe1:00:25+5:328:01
5Mikael PerssonFK Göingarna1:02:04+7:118:14
6Henrik AnderssonHässleholms OK1:05:23+10:308:40
7Mikael HallOK Bävern1:15:08+20:159:58
8Andreas PalmertzHelsingborgs SOK1:17:30+22:3710:17

D40

4 420 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann HyvönenSkattkärrs SOK40:169:06
2Kristina AreskougAnderstorps OK42:06+1:509:31
3Marita LemmingOK Skogsstjärnan49:58+9:4211:18
4Mona LindénVäxjö OK56:25+16:0912:45

H40

6 730 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JonhedKFUM Örebro OK47:307:03
2Johan SanderSkåneslättens OL48:37+1:077:13
3Magnus HanssonOK Löftan50:46+3:167:32
4Joakim KarmetunOK Njudung51:34+4:047:39
5Stefan DahlOK Alehof52:53+5:237:51
6Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK55:23+7:538:13
7Martin JohanssonFalkenbergs OK55:41+8:118:16
8Magnus WallinIK Trenne Ullared56:04+8:348:19
9Stefan GraadIF Rigor56:56+9:268:27
10Anders LövgärdOK Alehof57:25+9:558:31
11Fredrik StåhlHjärnarps OL59:11+11:418:47
12Johnny NimvikLunds OK59:31+12:018:50
Johan GranforsIF Rigorej godkänd
Jan HjortFalköpings AIK OKej godkänd
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Thomas LieFredrikstad SKej start
Per ThunbergOK Vivillej start

D45

4 420 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonOK Landehof34:257:47
2Anna LjungqvistLunds OK35:07+0:427:56
3Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL37:32+3:078:29
4Maria SibilevaKarlskrona SOK38:36+4:118:43
5Marina AxelssonMarkbygdens OK39:45+5:208:59
6Louise AxelssonFK Göingarna40:09+5:449:05
7Ellinor JohanssonOK Alehof42:42+8:179:39
8Susanne WallenborgOK Kontinent42:48+8:239:40
9Ulrika GranforsIF Rigor43:35+9:109:51
10Marie AlbinssonHjärnarps OL48:19+13:5410:55
11Lotta MorénHjärnarps OL58:42+24:1713:16
Kristina BerlinKarlskrona SOKej start
Camilla JohanssonOK Stigenej start

H45

6 420 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per JanssonOK Djerf41:526:31
2Espen DanevadFredrikstad SK42:38+0:466:38
3Fredrik SturessonOK Alehof43:55+2:036:50
4Jens ArvidssonIF Rigor46:21+4:297:13
5Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK48:44+6:527:35
6Thomas KarlssonOK Landehof49:25+7:337:41
7Anders ArfwedsonFrölunda OL51:16+9:247:59
8Fabian LjungqvistLunds OK51:44+9:528:03
9Thomas AnderssonOK Tranan52:31+10:398:10
10Magnus WallenborgOK Kontinent54:26+12:348:28
11Jyrki NieminenLounais-Hämeen Rasti55:10+13:188:35
12Martin SvenssonIF Rigor55:33+13:418:39
13Mats RanbroHelsingborgs SOK56:07+14:158:44
14Conny ErixonOK Kullingshof56:57+15:058:52
15Gert WildheimFK Friskus-Varberg58:26+16:349:06
16Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL59:46+17:549:18
17Martin JohanssonOK Orinto1:02:23+20:319:43
18Johan HanssonOK Löftan1:03:58+22:069:57
19Jan GrahnIK Uven1:05:22+23:3010:10
20Jonny LindénVäxjö OK1:06:00+24:0810:16
21Mathias FredrixonOK Skogshjortarna1:06:35+24:4310:22
22Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:06:36+24:4410:22
23Lennart MorénHjärnarps OL1:07:45+25:5310:33
24Mats RönnborgIK Uven1:07:48+25:5610:33
25Fredrik BrorsonOK Nackhe1:08:14+26:2210:37
26Tobias Den BraverOK Gränsen1:09:37+27:4510:50
27Johan AsplundLaholms IF OK1:11:54+30:0211:11
28Jonas HultinOK Löftan1:18:46+36:5412:16
29Johan LidmarSnättringe SK1:20:29+38:3712:32
Stefan GunnarssonOK Lindénaej start
Pontus GustavssonOK Kontinentej start
Filip SjöforsOK Älmeej start
Henrik BerlinOK Orionej start

D50

3 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie OlssonÖrkelljunga FK31:188:01
2Sari HåkanssonOK Gränsen34:14+2:568:46
3Anna JohanssonJönköpings OK34:54+3:368:56
4Annika JosefssonKarlskrona SOK37:04+5:469:30
5Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK44:26+13:0811:23
6Marita FilipssonMarkaryds FK44:56+13:3811:31
7Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK50:18+19:0012:53

H50

5 420 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK33:076:06
2Håkan AxelssonFK Göingarna36:10+3:036:40
3Matti YliluikkiSuomusjärven Sisu36:15+3:086:41
4Magnus ForsbergOK Norrvirdarna38:32+5:257:06
5Joel RydströmFK Finn39:40+6:337:19
6Lars HolmgårdKils OK39:59+6:527:22
7Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg40:09+7:027:24
8Marko VirtaTurun Suunnistajat41:15+8:087:36
9Lennart CarlsenHelsingborgs SOK41:26+8:197:38
10Anders MolinBoxholm-Mjölby OL41:29+8:227:39
11Øistein JensenSarpsborg OL44:19+11:128:10
12Peter WilhelmssonKarlskrona SOK45:12+12:058:20
13Johan MarsMarkbygdens OK49:19+16:129:05
14Ole IngesenSarpsborg OL50:30+17:239:19
15Björn SvenssonOK Djerf50:39+17:329:20
16Håkan LindbergOK Djerf50:52+17:459:23
17Peter BadenfeltFalkenbergs OK51:22+18:159:28
18Per JohanssonOK Reftele55:37+22:3010:15
19Arne ForsFrölunda OL57:43+24:3610:38 Ladda ner rutt i gpx-format
20Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:01:31+28:2411:20
Magnus JohanssonOK Löftanej godkänd
Johan WettergrenIK Uvenej godkänd
Olle SjöforsOK Älmeej start
Per-Anders AxelssonMarkbygdens OKej start

D55

3 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta OlivestamVimmerby OK34:238:48
2Christina SöderblomÄtrans IF34:57+0:348:57
3Anne UddEslövs FK36:41+2:189:24
4Britt-Marie BengtssonFK Åsen36:51+2:289:26
5Christina SegerslättSkåneslättens OL40:18+5:5510:20
6Ingrid KensbyOK Tyr42:16+7:5310:50
7Tina HagårdRävetofta OK42:59+8:3611:01
8Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK43:37+9:1411:11
9Lena RunessonOK Vivill52:48+18:2513:32
10Ingrid RoosMotala AIF OL52:55+18:3213:34
11Ann Warma LaasOK Skogshjortarna54:57+20:3414:05
Ingrid NermoenØstmarka OKej start

H55

5 140 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats BrorssonTockarps IK39:237:39
2Jörgen BatzSkarpnäcks OL40:19+0:567:50
3Jörgen IvarssonHestra IF41:02+1:397:58
4Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared42:21+2:588:14
5Janne NilssonCentrum OK45:59+6:368:56
6Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK46:36+7:139:03
7Göran SvenssonFalkenbergs OK49:03+9:409:32
8Peter ValterssonAnderstorps OK49:27+10:049:37
9Andres LaasOK Skogshjortarna49:28+10:059:37
10Mats KensbyOK Tyr51:39+12:1610:02
11Per-Martin JohanssonIF Rigor51:58+12:3510:06
12Lars RunessonOK Vivill53:16+13:5310:21
13Egon GustavssonOK Bävern53:59+14:3610:30
14Leif SandahlOK Tyr56:26+17:0310:58
15Ulf SundinGöteborg-Majorna OK58:04+18:4111:17
16Håkan HåkanssonOK Gränsen1:07:42+28:1913:10
17Sören NaseniusIFK Göteborg1:27:47+48:2417:04
18Benny JohanssonOK Reftele1:32:50+53:2718:03
Arne SääfGudhems IFej start

D60

3 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK24:248:03
2Lena LarssonSala OK25:22+0:588:22
3Anna LarssonÖrkelljunga FK31:43+7:1910:28
4Monica WassFalkenbergs OK42:54+18:3014:09
5Siv LarssonEmmaboda Verda OK43:13+18:4914:15

H60

4 620 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK34:027:21
2Thomas GeorgssonOK Nackhe35:02+1:007:34
3Tommy JohnssonOK Nackhe38:10+4:088:15
4Lars ForsstedtSöders-Tyresö38:22+4:208:18
5Urban LarssonOK Gipen38:30+4:288:20
6Roland SvenssonOK Skogsstjärnan38:58+4:568:26
7Kent TörnqvistKarlskrona SOK39:33+5:318:33
8Anders SpånérGöteborg-Majorna OK42:30+8:289:11
9Christer FranssonMotala AIF OL43:14+9:129:21
10Pierre KarlssonOK Alehof44:40+10:389:40
11Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK45:38+11:369:52
12Bo HåkanssonIFK Göteborg46:08+12:069:59
13Thomas AlmqvistVästerviks OK46:57+12:5510:09
14Hans KarlssonIFK Göteborg46:59+12:5710:10
15Ulf NordzellOK Djerf47:06+13:0410:11
16Tommy RoosFalköpings AIK OK47:07+13:0510:11
17Håkan ForsmanRonneby OK48:50+14:4810:34
18Bernt AnderssonIF Rigor49:43+15:4110:45
Jan CarlssonIFK Göteborgej start
Arne AnderssonOK Torfinnej start

D65

3 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela NelsénFalkenbergs OK30:039:55
2Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL33:31+3:2811:03
2Åsa StåhlHjärnarps OL33:31+3:2811:03
4Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK43:35+13:3214:23
5Karin PerssonOK Tyringe45:11+15:0814:54

H65

3 840 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto28:127:20
2Göran LarssonSala OK31:52+3:408:17
3Tommy WesterbergIF Hagen33:18+5:068:40
4Kenth SundgrenSkåneslättens OL33:26+5:148:42
5Christer NordströmOK Älvsjö-Örby34:42+6:309:02
6Bengt JohanssonOK Skogshjortarna35:08+6:569:08
7Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb36:08+7:569:24
8Hans TrofastTenhults SOK36:21+8:099:27
9Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK36:46+8:349:34
10Åke PerssonHjärnarps OL38:23+10:119:59
11Ronald Mc GrailHjärnarps OL39:07+10:5510:11
12Lennart AnderssonOK Orion40:27+12:1510:32
13Leif RylanderOK Gläntan Vessigebro42:30+14:1811:04
14Anders HedinMotala AIF OL45:58+17:4611:58
15Olle BohmanHjärnarps OL48:25+20:1312:36
16Anders WidénOLG Säuliamt50:01+21:4913:01 Ladda ner rutt i gpx-format
17Nils-Erik BondessonFrosta OK1:08:40+40:2817:52
Lars PerssonOK Kompassenej godkänd
Jorma KarvonenTarpian Suuntaej godkänd
Bernt-Ove KarlssonFK Finnej start

D70

2 610 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK26:1010:01
2Britt RangertIK Ymer31:15+5:0511:58
3Margareta LarssonOK Njudung34:38+8:2813:16
Gullevi SvenssonRonneby OKej godkänd
Inge JørgensenOK Roskildeej start

H70

3 840 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK29:357:42
2Kjell ErlandssonOK Lindéna33:46+4:118:47
3Jonas LarssonOK Kullingshof34:21+4:468:56
4Per-Erik WåhlbergOK Linné34:44+5:099:02
5Dag LorénOK Frisene35:44+6:099:18
6Nils KarlssonVäxjö AIS36:16+6:419:26
7Per-Arne JohanssonVänersborgs SK37:20+7:459:43
8Torbjörn WikströmOK Orinto37:30+7:559:45
9Bengt StåhlHjärnarps OL39:15+9:4010:13
10Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK42:28+12:5311:03
11Hans CarlstedtSävedalens AIK46:24+16:4912:05
12Rune EliassonFalkenbergs OK46:56+17:2112:13
13Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK48:33+18:5812:38
14Gösta MalmerIF Marin Väst48:39+19:0412:40
14Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben48:39+19:0412:40
16Hans M CarlssonIFK Göteborg50:39+21:0413:11
17Ole  SvendsenOK Roskilde50:54+21:1913:15
18Christer WestbergIFK Göteborg55:15+25:4014:23
Christer SjöforsOK Älmeej godkänd
Karsten RichardtKøge OKej start

D75

2 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK41:3915:57
2Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK1:02:21+20:4223:53
3Lillemor HallinOK Landehof1:06:47+25:0825:35

H75

3 030 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK26:528:52
2Lars LjungbergTrollhättans SOK28:33+1:419:25
3Ronny AnderssonOK Skogshjortarna28:54+2:029:32
4Åke NordbergOK Klyftamo31:52+5:0010:31
5Kurt FredrixonOK Skogshjortarna32:25+5:3310:41
6Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad33:00+6:0810:53
7Sune LindellOK Hällen33:27+6:3511:02
8Roland KarlssonRonneby OK34:02+7:1011:13
9Bo SvenssonÖrkelljunga FK35:23+8:3111:40
10Ingmar ErikssonFalkenbergs OK38:47+11:5512:47
11Gunnar BrystHjobygdens OK47:12+20:2015:34

H80

2 610 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torild BornetunSkillingaryds FK30:4611:47
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad31:25+0:3912:02
3Sven-Erik LundAnderstorps OK31:49+1:0312:11
4Johan JanssonVäxjö OK39:12+8:2615:01
5Jan-Eric NelkingFK Åsen55:38+24:5221:18

U2

2 050 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon LjungkvistOK Alehof15:597:47
2Malte LjungkvistOK Alehof16:04+0:057:50
3Edvin SanderSkåneslättens OL17:07+1:088:20
4Isak DahlOK Alehof17:13+1:148:23
4Sara BengtssonOK Alehof17:13+1:148:23
6Teo PalmérUlricehamns OK17:24+1:258:29
7Valter SanderSkåneslättens OL17:35+1:368:34
8Emil GrönroosOK Alehof17:48+1:498:40
9Olle KullmanOK Alehof18:20+2:218:56
10Julia LönnHalmstad OK18:37+2:389:04
11Gabriel EkströmHalmstad OK18:43+2:449:07
12Clara LövgärdOK Alehof18:52+2:539:12
13Lova JohanssonFK Friskus-Varberg18:54+2:559:13
14Ebba LövgärdOK Alehof18:55+2:569:13
15Love JonestrandFK Finn19:33+3:349:32
16Isac LindbergFK Finn19:35+3:369:33
17Lova ElvingFK Finn19:42+3:439:36
18Josefine LindbergFK Finn19:47+3:489:39
19Rebecka AnderssonOK Alehof22:28+6:2910:57
20Vide BerissonOK Alehof23:29+7:3011:27
21Julia BogeOK Alehof24:34+8:3511:59
22Tuva ThuressonFalkenbergs OK25:21+9:2212:21
23Signe KullmanOK Alehof26:11+10:1212:46
24Sonja BertsOK Alehof26:49+10:5013:04
25Ellen CarlssonFK Finn27:38+11:3913:28
26Cornelia KarlssonHalmstad OK28:57+12:5814:07
27Vilma RingHalmstad OK29:09+13:1014:13
28Collin KarlssonHalmstad OK30:21+14:2214:48
29Edith BergenfurSkattkärrs SOK33:21+17:2216:16
30Lilly BergenfurSkattkärrs SOK33:22+17:2316:16
31Sonia KurashovaFK Åsen41:41+25:4220:20
32Linnéa BjärbyFrosta OK45:35+29:3622:14
33Alexander BjärbyFrosta OK47:29+31:3023:09
Olof HertinIK Hakarpspojkarnaej start

Öppen motion 1

2 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selam KorkoshØstmarka OK22:4210:05

Öppen motion 3

2 760 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna AlmgrenOK Stigen18:566:51
2Johan GertzellGarphyttans IF21:38+2:427:50
3Ludwig GertzellGarphyttans IF22:13+3:178:02
4Ida Aabogen HauggaardIndre Østfold OK25:20+6:249:10
4Madelene HanssonOK Löftan25:20+6:249:10
6Liselotte JohanssonOK Löftan25:26+6:309:12
7Ann Helen Aabogen HaugaardIndre Østfold OK27:07+8:119:49
8Eva AlmgrenOK Stigen28:52+9:5610:27
9Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna29:44+10:4810:46
10Camilla TinglöfOK Gränsen31:06+12:1011:16
11Carina ErikssonHjärnarps OL32:17+13:2111:41
12Alicia LundgrenUddevalla OK33:43+14:4712:12
13Annika IsidorssonOK Vivill34:29+15:3312:29
14Magnus JystadØstmarka OK36:09+17:1313:05
15Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndal36:26+17:3013:12
16Annette JohanssonIF Rigor36:40+17:4413:17
17Siv JystadØstmarka OK36:46+17:5013:19
18Sabine JonestrandFK Finn50:15+31:1918:12
19Fanny CarlssonFK Finn50:30+31:3418:17
20Felicia LindbergFK Finn1:04:37+45:4123:24
Camilla StengrenFalkenbergs OKej godkänd

Öppen motion 5

3 660 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor ParkOK Stigen28:537:53
2Lina SandströmOK Stigen28:54+0:017:53
3Kennet SandströmOK Stigen30:49+1:568:25
4Jonas NorénHelsingborgs SOK31:10+2:178:30
5Fredrik AugustssonOK Bävern34:36+5:439:27
6Stefan CaleklintKarlskrona SOK35:02+6:099:34
7Lisa SandströmOK Stigen36:25+7:329:56
8Elsa BobergIF Rigor39:22+10:2910:45
9Susanna CaleklintKarlskrona SOK42:14+13:2111:32
10Tone Karina IngesenSarpsborg OL43:21+14:2811:50
11Emia HjortFalköpings AIK OK45:22+16:2912:23
12Sofia HjortFalköpings AIK OK45:47+16:5412:30
13Karin RundqvistOK Nackhe46:55+18:0212:49
14Arvid JohanssonHelsingborgs SOK57:53+29:0015:48
15Marie SvenssonFK Åsen1:00:27+31:3416:30
Lennart StenssonHelsingborgs SOKej godkänd
Christina SternerTockarps IKej godkänd

Öppen motion 6

5 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian SanellBurseryds IF46:168:47
2Emma SigvardssonFK Friskus-Varberg56:59+10:4310:50
3Mia DammvikStora Tuna OK57:07+10:5110:51

Öppen motion 7

2 950 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik EricksonUlricehamns OK18:436:20
2Lasse JanssonEksjö SOK18:52+0:096:23
3Julia OhlssonOK Linné21:23+2:407:14
4Per KristianssonOK Kontinent22:53+4:107:45
5Niklas SanderOK Milan26:55+8:129:07
6David BengtssonFK Åsen29:12+10:299:53
7Christina SüdhoffBrattås CK30:01+11:1810:10
8Cecilia KarmetunOK Njudung34:26+15:4311:40
9Jonatan LampaIF Rigor38:16+19:3312:58
10Martin KruseIF Rigor38:37+19:5413:05
10Albin KruseIF Rigor38:37+19:5413:05
12Kurt EkbergOK Orinto39:23+20:4013:21
13Tommy PedersenIFK Hindås41:24+22:4114:02
14Anders SwedinLidköpings VSK41:25+22:4214:02
15Ingrid NermoenØstmarka OK46:59+28:1615:55
16Olle RingRonneby OK47:13+28:3016:00
17Conny VernerssonOK Orinto47:18+28:3516:02
18Owe DammvikOskarströms OK1:16:48+58:0526:02 Ladda ner rutt i gpx-format
Kjell JeppsonIF Rigorej godkänd

Öppen motion 8

4 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob EnbergHalmstad OK36:007:15
2Mats GustafssonKFUM Örebro OK44:27+8:278:57
3Emelie SvenssonIF Rigor47:43+11:439:37
4Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF49:10+13:109:54
Lars ErikssonHjärnarps OLej godkänd
Inge RambergØstmarka OKej godkänd

Öppen motion 9

6 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tero HeikkiläKlubblös39:216:29
2André BjärbyFrosta OK57:39+18:189:30
3Peter JohanssonSimlångsdalens IF1:08:05+28:4411:14

Kattegattsprinten

1 270 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma KarlssonOK Landehof9:257:24
2Jonna LindbladOK Djerf9:34+0:097:31
3Emma WahlströmOK Djerf9:35+0:107:32
4Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK9:50+0:257:44
5Sara LjungqvistLunds OK10:04+0:397:55
6William SteffertOK Tyringe10:33+1:088:18
7Joel HolmgårdKils OK11:24+1:598:58
8Oscar NystrandOK Klyftamo12:33+3:089:52
9Sofia NystrandOK Klyftamo12:35+3:109:54
10Gabriel HogedalVänersborgs SK12:37+3:129:56
11My WallenborgOK Kontinent13:16+3:5110:26
12Oliver CarlidenHalmstad OK13:56+4:3110:58
13Emelie MagnussonHalmstad OK17:10+7:4513:31
14Margareta RingRonneby OK17:27+8:0213:44
15Agnes PaulssonOK Löftan19:07+9:4215:03
16Hilma TrofastJönköpings OK19:37+10:1215:26
17Noel AnderssonOK Tranan20:45+11:2016:20
18Tim AnderssonOK Tranan20:47+11:2216:21
19Jessika ErixonOK Kullingshof21:10+11:4516:40
20Olivia SvenssonFK Åsen22:34+13:0917:46
21Arvid SvenssonFK Åsen25:25+16:0020:00
22Alva KullmanOK Alehof29:17+19:5223:03
Elina BengtssonOK Stigenej godkänd
Albin ThunbergOK Vivillej start
Lucas TreldalOK Kontinentej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser