Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lundasprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lundasprinten
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: söndag 14 maj 2017

D21

2 880 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Angelica EngströmSkåneslättens OL20:006:56
2Pia OlssonOK Pan-Kristianstad20:35+0:357:08
3Sofie PeterssonHelsingborgs SOK20:47+0:477:12
4Caroline LindelöwHärlövs IF22:30+2:307:48
5Anna LööfOK Pan-Kristianstad22:58+2:587:58
6Emmy HelmerssonHässleholms OK23:07+3:078:01
7Elinor LindelöwHärlövs IF23:52+3:528:17
8Lilja ÖstermanMalmö OK23:53+3:538:17
8Annie LennartssonSkåneslättens OL23:53+3:538:17
10Sandra NilssonFK Åsen24:10+4:108:23 Ladda ner rutt i gpx-format
11Camilla NilssonOK Torfinn24:41+4:418:34
12Carina ThynellHärlövs IF24:54+4:548:38 Ladda ner rutt i gpx-format
13Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad24:55+4:558:39
14Hanna Kryh ÖbergMalmö OK26:05+6:059:03
15Elin NordahlSimrishamns OK26:28+6:289:11
16Mathilda JägrydSkåneslättens OL26:58+6:589:21
17Evelina EkelundMalmö OK27:32+7:329:33
18Julia SmedenmarkRonneby OK29:10+9:1010:07
19Elin DjupsjöHalmstad OK30:19+10:1910:31
20Sara SöderblomÄtrans IF30:27+10:2710:34
21Alva SvenssonFK Åsen30:33+10:3310:36
22Sofie HavängMalmö OK39:53+19:5313:50
Marlene BjärehedMalmö OKej godkänd
Malin ThornemanHelsingborgs SOKej start
Hannah PetersonOK Torfinnej start

H21

3 210 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan GunnarssonMalmö OK16:595:17
2Charlie StoltRehns BK18:01+1:025:36
3Martin HederskogIFK Umeå18:04+1:055:37
4Patrik JohanssonHelsingborgs SOK18:37+1:385:47
5Oskar CervinHelsingborgs SOK19:07+2:085:57
6Jonas HjertFalköpings AIK OK19:27+2:286:03
7Christian GlantzAndrarums IF21:36+4:376:43
8Emanuel StridOK Torfinn21:51+4:526:48
9Anton MarmelidHelsingborgs SOK22:38+5:397:03
10Fredrik ÖbergMalmö OK23:13+6:147:13
11Dennis RudqvistHelsingborgs SOK24:04+7:057:29
12Rasmus LarssonMalmö OK24:09+7:107:31
13Magnus JonassonMalmö OK24:18+7:197:34
14David SällbergFK Åsen24:49+7:507:43 Ladda ner rutt i gpx-format
15Simon PreutzOK Torfinn26:15+9:168:10
16Emil NilssonAndrarums IF42:48+25:4913:20
Johan HagströmFalkenbergs OKej godkänd
Staffan AhltinMalmö OKej godkänd
Jussi UusihonkoMalmö OKej godkänd

D16

2 480 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa WeidenSkåneslättens OL19:207:47
2Johanna NilssonFK Göingarna20:27+1:078:14
3Elin NilssonAndrarums IF20:29+1:098:15
3Sofia PalmFK Boken20:29+1:098:15
5Linnea BriggnerSkåneslättens OL21:35+2:158:42
6Embla CinthioSkåneslättens OL23:30+4:109:28

H16

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob ZällHjärnarps OL16:205:37
2Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad17:36+1:166:04
3Jacob MobergHelsingborgs SOK17:37+1:176:04
4Adam LindblomMalmö OK18:29+2:096:22
5Alfred AhltinMalmö OK20:00+3:406:53
6Erik ThoressonAndrarums IF21:03+4:437:15
7Melvin NilssonHärlövs IF24:06+7:468:18

D14

2 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea BökmanHelsingborgs SOK14:046:53
2Emmy PalmFK Boken17:28+3:248:33
3Joanna PerssonOK Tyringe19:39+5:359:37
4Johanna GersneSkåneslättens OL22:56+8:5211:14
5Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OL24:59+10:5512:14

H14

2 330 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Love PerssonMalmö OK17:317:31
2Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad17:39+0:087:34
3Erik JohanssonFK Boken18:06+0:357:46
4Gustav FribergHelsingborgs SOK19:05+1:348:11
5Jonathan PalmingerMalmö OK19:36+2:058:24
6Stellan GradinAndrarums IF20:54+3:238:58
7Erik OlssonFK Åsen24:34+7:0310:32
8Gabriel SteffertOK Tyringe24:55+7:2410:41
Lucas TreldalOK Kontinentej godkänd

D12

1 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba RanbroHelsingborgs SOK13:217:51
2Alice JohanssonFK Boken15:32+2:119:08
3Klara FribergHelsingborgs SOK17:26+4:0510:15
4Saga PalmertzHelsingborgs SOK21:24+8:0312:35
5Wilma JönssonÖrkelljunga FK26:50+13:2915:47
Aprilia CinthioSkåneslättens OLej godkänd
Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstadej start

D12 Kort

1 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Villemo RönnblomOK Tyringe17:2413:23

H12

1 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BorkmarHelsingborgs SOK12:347:23
2Viktor AhltinMalmö OK16:10+3:369:30
3William SteffertOK Tyringe17:43+5:0910:25
4Hugo ThoressonAndrarums IF18:13+5:3910:42
Noah KrikströmHjärnarps OLej start

H12 Kort

1 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias PerssonHelsingborgs SOK11:549:09

D10

1 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK8:296:31
2Klara PalmFK Boken17:01+8:3213:05
3Saga ChristensenSkåneslättens OL21:45+13:1616:43

H10

1 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SjöbergHelsingborgs SOK8:206:24
2Elias PalmertzHelsingborgs SOK11:16+2:568:40
3Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK14:21+6:0111:02
4Wiggo JönssonÖrkelljunga FK35:33+27:1327:20

D35

2 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MickelåkerAndrarums IF18:047:20
2Johanna HärwellAndrarums IF19:17+1:137:50
3Veronika PalmertzHelsingborgs SOK20:29+2:258:19
4Marie SvenssonFK Åsen22:20+4:169:04
5Anna WikströmHästveda OK23:10+5:069:25

H35

2 880 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan MickelåkerAndrarums IF19:476:52
2Jonas NorénHelsingborgs SOK21:03+1:167:18
3Andréas PalmertzHelsingborgs SOK21:13+1:267:22
4Mikael PerssonFK Göingarna21:18+1:317:23
Sebastian GieseÖrkelljunga FKej start

D40

2 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida PalmFK Boken17:056:54
2Sara PalmingerMalmö OK18:54+1:497:39
3Kajsa BenattiSkåneslättens OL19:50+2:458:01
4Anna SjöSkåneslättens OL19:52+2:478:02
5Inga-Lill SjöquistSödra Skåningarnas Skytte o IF22:51+5:469:15
6Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna25:04+7:5910:08

H40

2 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Heide PerssonAndrarums IF15:155:45
2Fredrik NystedtSkåneslättens OL17:09+1:546:28
3Henrik LindblomMalmö OK17:12+1:576:29
4Mathias PerssonHelsingborgs SOK17:30+2:156:36
5Martin RosénOK Stigen17:49+2:346:43 Ladda ner rutt i gpx-format
6Ola MarkholmSkåneslättens OL18:08+2:536:50

D45

2 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin JensenSkåneslättens OL19:327:54
2Ingela ThoressonAndrarums IF20:10+0:388:09
3Josefina BerglundFK Boken22:31+2:599:06
4Lotta MagnussonMalmö OK23:12+3:409:23

H45

2 570 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad14:405:42
2Tomas VensrydEslövs FK15:16+0:365:56
3Pontus GustavssonOK Kontinent16:29+1:496:24
4Håkan GrubbMalmö OK18:02+3:227:01
5Dan JohanssonFK Boken18:11+3:317:04
6Erik AhlströmHelsingborgs SOK20:48+6:088:05
7Johan JensenSkåneslättens OL20:50+6:108:06
7Niklas WelanderÖrkelljunga FK20:50+6:108:06
9Michael NilssonAndrarums IF21:10+6:308:14
10Mikael FribergHelsingborgs SOK25:58+11:1810:06

D50

2 080 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie OlssonÖrkelljunga FK15:287:26 Ladda ner rutt i gpx-format
2Christel OlssonFK Åsen16:20+0:527:51
3Mia HallabroHässleholms OK17:27+1:598:23
4Christina BjörkÖrkelljunga FK17:29+2:018:24
5Christina SternerTockarps IK19:23+3:559:19
6Helen NilssonHärlövs IF21:21+5:5310:15
7Kerstin OlssonEslövs FK23:54+8:2611:29

H50

2 410 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HallabroHässleholms OK16:076:41
2Johan BökmanHelsingborgs SOK16:45+0:386:57
3Bengt OlssonEslövs FK16:48+0:416:58
4Håkan NordahlSimrishamns OK17:27+1:207:14
5Jan GradinAndrarums IF21:16+5:098:49
6Stig-Arne NordahlSimrishamns OK23:24+7:179:42
Per RudqvistHelsingborgs SOKej godkänd

D55

2 080 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad15:477:35
2Britt-Marie BengtssonFK Åsen16:10+0:237:46
3Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad16:22+0:357:52
4Tina HagårdRävetofta OK19:13+3:269:14
5Eva WildmarkFK Boken26:04+10:1712:31
6Anita OlssonSkåneslättens OL26:26+10:3912:42
7Kerstin NilssonMalmö OK27:35+11:4813:15
8Gunila MårtenssonSimrishamns OK28:24+12:3713:39

H55

2 410 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger DjupsjöHalmstad OK16:406:54
2Mats BrorssonTockarps IK17:40+1:007:19
3Björn FränkelFK Snapphanarna18:54+2:147:50
4Roland BäcklinSigtuna OK20:07+3:278:20
5Sven OlssonSkåneslättens OL22:26+5:469:18
6Peter SvenssonHelsingborgs SOK25:37+8:5710:37
Stein ØstbyMalmö OKej start

H60

2 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten SegerslättSkåneslättens OL14:597:12
2Lennart ErforsOK Torfinn17:14+2:158:17
3Stefan NilssonOK Kontinent26:35+11:3612:46
4Lars-Göran NilssonMalmö OK27:19+12:2013:07

D65

2 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger GlansOK Torfinn18:589:29
2Åsa StåhlHjärnarps OL19:47+0:499:53
3Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL22:35+3:3711:17
4Margareta KristenssonMalmö OK22:39+3:4111:19
5Berit SchannongMalmö OK24:48+5:5012:24
6Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK25:47+6:4912:53

H65

2 080 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronald Mc GrailHjärnarps OL16:448:02
2Kenth SundgrenSkåneslättens OL17:08+0:248:14
3Janne LindholmFrosta OK19:15+2:319:15 Ladda ner rutt i gpx-format
4Tommy PetersonHelsingborgs SOK19:27+2:439:21
5Kent R NilssonAndrarums IF22:01+5:1710:35
6Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK23:04+6:2011:05
Nils-Erik BondessonFrosta OKej godkänd

D70

1 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL15:4810:23
2Marita PusaFK Boken27:00+11:1217:45
3Gunnel NilssonMalmö OK36:29+20:4124:00
Maria Foster SchadSkåneslättens OLej godkänd
Torill SvendsenFrosta OKej start

H70

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK19:549:57
2Rune VikmanVästerås SOK22:19+2:2511:09
3Inge PerssonFK Boken29:20+9:2614:40
Bengt StåhlHjärnarps OLej godkänd
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OKej godkänd

D75

1 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila PerssonIS Skanne21:2714:06
2Lena PehrssonOK Silva32:09+10:4221:09

H75

2 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil OlofssonAndrarums IF22:1911:09
2Allan SunnergrenHjärnarps OL23:07+0:4811:33
3Sten Åke KvistIS Kullen24:17+1:5812:08
4Benny JohanssonMalmö OK25:02+2:4312:31
5Håkan BrostMalmö OK25:50+3:3112:55
6Nils PerssonIS Skanne29:40+7:2114:50
7Lennart NilssonMalmö OK32:44+10:2516:22
Nils-Eric EricsonFK Åsenej godkänd

D80

1 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clarie EkOK Pan-Kristianstad22:3315:39
Gun HanssonYstads OKej start

H80

1 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad14:389:37
2Jan-Eric NelkingFK Åsen15:53+1:1510:26
3Bertil KollénMalmö OK24:52+10:1416:21
4Ingemar TuressonMalmö OK1:11:52+57:1447:16
Bo UllmanOK Pan-Kristianstadej godkänd

Inskolning

950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
August HärwellAndrarums IFfullföljt

U1H

950 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte WisslerSkåneslättens OL7:398:03
2Egon EkfjärdKlubblös8:09+0:308:34
3Love PalmertzHelsingborgs SOK11:22+3:4311:57
4Kirk ÖstvallKlubblös17:56+10:1718:52
5Herman HellqvistYstads OK18:58+11:1919:57

U1D

950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva ChristensenSkåneslättens OL10:4211:15
2Elna JönssonFK Åsen11:46+1:0412:23
3Olivia SvenssonFK Åsen12:56+2:1413:36
4Liv PalmertzHelsingborgs SOK13:13+2:3113:54

U2H

1 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte WisslerSkåneslättens OL10:157:53
2Oliver HorvathEslövs FK10:33+0:188:06
3Valter NelkingSkåneslättens OL19:04+8:4914:40
4Edvin HellqvistYstads OK21:32+11:1716:33

U2D

1 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellie BarjosefEslövs FK12:379:42
2Liv HorvathEslövs FK12:38+0:019:43
3Selma VensrydEslövs FK15:56+3:1912:15
4Emma WikströmHästveda OK15:59+3:2212:17
5Allie NelkingSkåneslättens OL18:01+5:2413:51
6Minna OlssonEslövs FK18:18+5:4114:04
7Ida ÅströmEslövs FK18:19+5:4214:05
8Ebba SjöSkåneslättens OL31:12+18:3524:00
Alma GieseÖrkelljunga FKej start

Öppen motion 1

1 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva GillsparvFrosta OK29:1322:28

Öppen motion 3

1 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JönssonÖrkelljunga FK18:0910:40
2Therese HavängMalmö OK18:24+0:1510:49
3August CinthioSkåneslättens OL20:47+2:3812:13
4Linnéa BjärbyFrosta OK24:40+6:3114:30
5Kerstin GlantzAndrarums IF27:49+9:4016:21
6MAUDE CAROLINE JönssonÖrkelljunga FK29:12+11:0317:10
7Alexander BjärbyFrosta OK40:47+22:3823:59
8Mustafa AmiriMalmö OK43:16+25:0725:27
9Katarina NugentOK Tyringe1:04:29+46:2037:55
10Axel NugentOK Tyringe1:08:36+50:2740:21

Öppen motion 5

2 380 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per StenEslövs FK20:408:41
2Dan OlssonSkåneslättens OL23:17+2:379:46
3Bert OlssonSkåneslättens OL23:41+3:019:57
4Emilie ÖströmMalmö OK23:57+3:1710:03
5Karin HellqvistKlubblös24:04+3:2410:06
6William Tengstrand NugentOK Tyringe27:47+7:0711:40
7Emmy BjärehedKlubblös29:06+8:2612:13
8Carina GöranssonYstads OK29:11+8:3112:15
9Elin WelanderÖrkelljunga FK29:17+8:3712:18
10Erik GottmoKlubblös29:22+8:4212:20
11Carina PerssonOK Tyringe32:14+11:3413:32
12Isabel PerssonMalmö OK33:38+12:5814:07
13Hanna NilssonMalmö OK33:40+13:0014:08
14Bo GlantzAndrarums IF36:21+15:4115:16
15Simon MalmqvistFrosta OK37:24+16:4415:42
16Malin MalmqvistFrosta OK37:29+16:4915:44
17Karin MalmgrenHjärnarps OL38:26+17:4616:08
18Siw BerggrenVäxjö AIS38:54+18:1416:20
19Gert BerggrenVäxjö AIS38:55+18:1516:21
20Ingrid ThornemanHelsingborgs SOK46:53+26:1319:41
Oliver HorvathEslövs FKej godkänd
Per HeldFrosta OKej start

Öppen motion 7

2 410 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats JonssonSkåneslättens OL20:018:18
2Jan PerssonYstads OK22:00+1:599:07
3Willie OlssonRävetofta OK23:12+3:119:37
4Emma LundgrenFalköpings AIK OK24:35+4:3410:12
5Martin OlssonÖrkelljunga FK24:38+4:3710:13
6Jan-Erik NilssonYstads OK24:53+4:5210:19
7Linnea ThörnquistKlubblös25:31+5:3010:35
8Charlotte Loren LundgrenOK Frisene27:10+7:0911:16
9Johanna Claussen EkefjärdKlubblös27:13+7:1211:17
10Ann-Louise JohanssonMalmö OK27:39+7:3811:28
11Susanne GöranssonFrosta OK32:07+12:0613:19
12David HagerbergKlubblös32:36+12:3513:31
12Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL32:36+12:3513:31
14Mikael NilssonFrosta OK35:17+15:1614:38
15Rolf LiljaIFK Lidingö SOK35:57+15:5614:55
16Gustaf SchejaFrosta OK55:32+35:3123:02
Ebbe PehrssonOK Silvaej godkänd
Lars T LorénOK Friseneej godkänd
Christina LiljaIFK Lidingö SOKej godkänd
Johnny MalmgrenHjärnarps OLej godkänd

Öppen motion 8

3 060 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik JohanssonBredaryds SOK17:145:37
2Per-Ola OlssonOK Vilse 8717:30+0:165:43
3Jonas Munck af RosenschöldKlubblös18:54+1:406:10
4Magnus HärwellAndrarums IF19:00+1:466:12
5Jonatan ÖstlingAlvesta SOK20:25+3:116:40
6Daniel PerssonRonneby OK20:36+3:226:43
7Emelie MalmbergMalmö OK20:46+3:326:47
8André BjärbyFrosta OK20:49+3:356:48
9Simon LarssonOK Kontinent21:23+4:096:59
10Annie LennartssonSkåneslättens OL21:30+4:167:01
11Anna-Karin BondessonFrosta OK21:34+4:207:02
12Lina JogelandIK Ymer22:05+4:517:13
13Rasmus PerssonSkåneslättens OL22:13+4:597:15
14Kajsa BenattiSkåneslättens OL22:17+5:037:16
15Mårten MellbyMalmö OK22:38+5:247:23
16Daniel LindbergKlubblös23:06+5:527:32
17Joel OlssonSimrishamns OK23:18+6:047:36
18Ross NugentOK Tyringe23:27+6:137:39
18Magnus LindeRävetofta OK23:27+6:137:39
20Mantas ZalagaSkåneslättens OL23:29+6:157:40
21Olle WindeliusFrosta OK24:18+7:047:56
21Viktor HenmyrOK Vilse 8724:18+7:047:56
23Anders NilssonMalmö OK24:28+7:147:59
24Erik PålssonOK Kontinent25:17+8:038:15
25Magnus CinthioSkåneslättens OL25:31+8:178:20
26Kajsa KarlssonOK Kontinent25:34+8:208:21
27Galina SemenovaKlubblös26:13+8:598:34
28Martin NilssonHelsingborgs SOK26:34+9:208:40
29Per WikströmHästveda OK26:58+9:448:48
30Pia-Maria BondessonFrosta OK27:15+10:018:54
31Louise PihlOK Pan-Kristianstad27:19+10:058:55
32Lotte HenrikssonSimrishamns OK27:50+10:369:05
33Kjell-Erik StåhlOK Pan-Kristianstad28:29+11:159:18
34Christoffer NilssonKlubblös28:30+11:169:18
35Anna BjärbyFrosta OK29:22+12:089:35
36Denise NybergOK Kontinent29:36+12:229:40
37Pär RingströmMalmö OK29:49+12:359:44
38Jörgen AnderssonMalmö OK31:23+14:0910:15
39Linda SvenssonSkåneslättens OL32:26+15:1210:35
40Emma LindbergKlubblös33:25+16:1110:55
41Sara BengtssonMalmö OK33:57+16:4311:05
42Adrian EngströmSkåneslättens OL34:54+17:4011:24
43Anders MöllerSkåneslättens OL35:15+18:0111:31
44Eva OlssonFK Åsen35:54+18:4011:43
45Bengt SalomonssonSkåneslättens OL37:45+20:3112:20
46Ulf MalmbergMalmö OK45:22+28:0814:49
47Malin MalmbergMalmö OK45:25+28:1114:50
48Jesper PerssonMalmö OK52:47+35:3317:14
49Benjamin AndreassonKlubblös58:17+41:0319:02
Love HagerbergKlubblösej godkänd
Eva NelkingSkåneslättens OLej godkänd
Roger KlotzMalmö OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format

Öppen motion 12

950 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfons MickelåkerAndrarums IF12:1812:56
2Nora LindeRävetofta OK13:35+1:1714:17
3Breogan GomezKlubblös14:57+2:3915:44
4Jack SalomonssonSkåneslättens OL15:38+3:2016:27
5Bill SalomonssonSkåneslättens OL17:01+4:4317:54
6Viggo Grahn EskilssonKlubblös17:44+5:2618:40
7Ida BorggrenKlubblös22:45+10:2723:56
8Vera ÅbergKlubblös23:11+10:5324:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser