Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Forntidsdubbeln, natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Forntidsdubbeln, natt
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: lördag 1 april 2017

D21

6 900 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Filippa JohanssonJönköpings OKej start

H21

6 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip KarlssonIF Hagen47:086:49
2Max SuderbysIF Hagen48:03+0:556:57
3Niklas AlvaeusJönköpings OK56:53+9:458:14
4Samuel PlumppuHestra IF58:31+11:238:28
5Erik NeroMullsjö SOK1:12:54+25:4610:33
Karl GellermanIF Hagenej start

D18

4 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tove JohanssonOK Alehofej godkänd

D16

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SonessonFalköpings AIK OK29:539:47
2Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK36:40+6:4712:01
3Alma HjertbergHestra IF45:19+15:2614:51
4Irma SvenssonOK Klyftamo55:40+25:4718:15

H16

4 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel NalbinMullsjö SOK36:268:59
2Erik JohanssonOK Alehof41:57+5:3110:21
Marcus RagnarssonMarkbygdens OKej godkänd
Hampus StockhedenOK Gränsenej godkänd

D14

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa SkoogFalköpings AIK OK38:5212:44
2Elsa SonessonFalköpings AIK OK51:19+12:2716:49
3Vera PetterssonFalköpings AIK OK53:22+14:3017:29
4Julia WesthMullsjö SOK59:34+20:4219:31

H14

3 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton CarlssonIF Hagen30:3710:02
2Edvin HenryssonTibro OK40:56+10:1913:25
Alfred HallqvistUlricehamns OKej godkänd

D12

2 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK17:588:53

H12

2 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon WesthMullsjö SOK16:047:57
2Noel BengtssonOK Skogshjortarna18:18+2:149:03
3Otto LarssonOK Tranan19:15+3:119:31

D40

4 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Johanna HallqvistUlricehamns OKej godkänd
Marita LemmingOK Skogsstjärnanutgått

H40

4 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus DahlinIK Gandvik45:509:32
2Magnus BertilssonOK Skogshjortarna48:08+2:1810:01
3Mattias StockhedenOK Gränsen50:27+4:3710:30
4Max LarssonOK Tranan55:21+9:3111:31
5Mattias RehnGränna-Bygdens OK59:27+13:3712:23
6Magnus KarlssonRyda SK1:03:08+17:1813:09
7Mikael PetterssonIK Gandvik1:05:41+19:5113:41
Magnus SödervallIK Gandvikej start

D45

4 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin RybergOK Klyftamo1:19:5119:42
Katarina StockhedenOK Gränsenej godkänd

H45

4 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael BergstedtMarkbygdens OK41:349:49
2Fredrik PlumppuHestra IF49:00+7:2611:35
3Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL57:41+16:0713:38
Stefan NordinUlricehamns OKej godkänd
Johan HanssonOK Löftanej start
Pär-Magnus BjurekTibro OKej start

D50

4 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena ArnoldssonMullsjö SOK1:03:0615:34
Anna JohanssonJönköpings OKej start

H50

4 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter BrämerssonTibro OK44:1410:27
2Åke WijkmarkIF Hagen48:51+4:3711:32
3Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu59:29+15:1514:03

H55

4 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andres LaasOK Skogshjortarna42:0410:23
2Ulf SundinGöteborg-Majorna OK52:21+10:1712:55 Ladda ner rutt i gpx-format
Svante AndrénTibro OKej start

D60

3 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger WesterbergIF Hagen46:2112:33
2Britt-Marie AnderssonOK Amne1:14:09+27:4820:05

H60

4 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pierre KarlssonOK Alehof44:4711:03
2Roland SvenssonOK Skogsstjärnan48:24+3:3711:57
3Torbjörn LöfvingMullsjö SOK49:08+4:2112:07
4Hans TuvessonIF Hagen1:11:31+26:4417:39

D65

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu47:5417:21

H65

3 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto35:019:27
2Bengt JohanssonOK Skogshjortarna41:15+6:1411:08
3Karl Evert SvenssonIF Hagen42:07+7:0611:22
4Torgny PetterssonMarkbygdens OK42:40+7:3911:31
5Yngve AlfvénIK Wilske52:39+17:3814:13
6Ingvar AnderssonOK Amne54:40+19:3914:46
7Börje GustavssonTrollhättans SOK1:28:08+53:0723:49

D70

2 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK1:00:1821:27
Kristina JohanssonMullsjö SOKej godkänd

H70

2 760 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dag LorénOK Frisene35:1212:45
2Ingemar LindblomOK Orinto36:16+1:0413:08
3Per-Arne JohanssonVänersborgs SK42:16+7:0415:18
4Stellan AhnströmForserums SOK44:11+8:5916:00
5Sven Erik SjöholmMullsjö SOK48:27+13:1517:33
6Kenneth MörkIK Wilske56:54+21:4220:36
Ronny RagnarssonMarkbygdens OKej godkänd
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOKej godkänd

D75

2 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt AxelssonNybro OK56:2121:01

H75

2 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke NordbergOK Klyftamo43:4815:35
2Erland LingJönköpings OK54:35+10:4719:25
Lars LjungbergTrollhättans SOKej start

H80

2 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sivert AxelssonKalmar OK37:2913:59
2Bertil WiklundIK Wilske52:29+15:0019:35

Öppen motion 1

2 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK27:3413:38
2Elliott RehnGränna-Bygdens OK30:42+3:0815:11
3Eliva PerssonMarkbygdens OK37:10+9:3618:23
4Olle LaasOK Skogshjortarna37:37+10:0318:37
5Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK43:58+16:2421:45

Öppen motion 3

2 430 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja NordinUlricehamns OK53:2221:57
2Ellen ArneborgUlricehamns OK53:28+0:0622:00
3Ulla RagnarssonMarkbygdens OK55:22+2:0022:47
4Roland KarlssonSOK Träff1:18:59+25:3732:30
5Marie-Anne GustavssonKlubblös1:19:11+25:4932:35
Felix LarssonOK Trananej godkänd
Theo LarssonOK Trananej godkänd
Lars GustavssonKlubblösej godkänd
Sofia GustavssonKlubblösej godkänd
Catarina KarlssonSOK Träffej godkänd

Öppen motion 7

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu46:3915:17
2Bengt KlassonOK Orinto52:22+5:4317:10
3Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL53:51+7:1217:39
4Lars ArneborgUlricehamns OK1:15:35+28:5624:46

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser