Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Forntidsdubbeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Forntidsdubbeln, medel
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: söndag 2 april 2017

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

D21

3 880 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda HallbergBredareds IF32:288:22
2Filippa JohanssonJönköpings OK32:50+0:228:27
3Maria SahlénIF Hagen33:44+1:168:41
4Moa SvenssonNässjö OK35:06+2:389:02
5Josefine KristianssonTrollhättans SOK35:38+3:109:11
6Ulrika BornetunSkillingaryds FK40:01+7:3310:18
7Maria Rosén ThelinJönköpings OK41:45+9:1710:45
8Anna OlssonTibro OK42:11+9:4310:52
9Lisa WeimannIK Uven42:33+10:0510:57 Ladda ner rutt i gpx-format
10Veronica SjödinOK Klyftamo44:01+11:3311:20
11Sara IvarssonOK Kullingshof45:45+13:1711:47
12Karin HåkanssonOK Gränsen48:47+16:1912:34

H21

4 910 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip GrahnHestra IF29:235:59
2Filip KarlssonIF Hagen31:03+1:406:19
3Rasmus LundbergOK Bävern34:05+4:426:56
4Björn KristianssonTrollhättans SOK34:47+5:247:05
5Mattihas KjellFrämmestads IK38:05+8:427:45
6Erik NeroMullsjö SOK41:08+11:458:22
7Jesper LiderudLidköpings VSK43:49+14:268:55
8Gabriel AnderssonUlricehamns OK43:55+14:328:56
9Emil SvenssonHjärnarps OL45:31+16:089:16
10Niclas StåhlIK Uven45:53+16:309:20 Ladda ner rutt i gpx-format
11Petter BergstedtMarkbygdens OK46:42+17:199:30
12Tommy StenkvistRyda SK47:56+18:339:45
13Albin SunessonMariestads FK52:09+22:4610:37
Filip SödervallIK Gandvikej godkänd

D20

3 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin JanssonHjobygdens OK38:1010:34
2Wilma JanssonVänersborgs SK58:56+20:4616:19
Malin FritzellMullsjö SOKej start

H20

3 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel PlumppuHestra IF25:417:06

D18

3 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan30:028:19
2Maja KindlundOK Tranan34:42+4:409:36
3Ida KristianssonTrollhättans SOK37:52+7:5010:29
4Alma LiderudLidköpings VSK42:50+12:4811:51
5Elin JohanssonFrämmestads IK45:10+15:0812:30
6Alice SödervallIK Gandvik51:08+21:0614:09
7Julia ElverlindOK Tranan57:14+27:1215:51
8Saga HjerténIK Gandvik58:54+28:5216:18

H18

3 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna27:357:38
2Carl HolmbergIF Hagen30:49+3:148:32
3Oscar StombergIF Hagen32:17+4:428:56
4Oscar KarlssonTrollhättans SOK44:17+16:4212:16
5Joel PlumppuHestra IF45:53+18:1812:42
6Emil LarssonTibro OK50:03+22:2813:51
7Johan KindbomIF Hagen58:56+31:2116:19
8Jonas PlanckIK Gandvik1:00:29+32:5416:45
Hampus NyströmIF Hagenej start
Hugo HåkanssonIK Ymerej start
Marcus CarlssonIF Hagenej start

D16

3 640 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SonessonFalköpings AIK OK32:248:54
2Alma HjertbergHestra IF32:37+0:138:57
3Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK35:00+2:369:36
4Malin KristianssonTrollhättans SOK38:27+6:0310:33
5Ida RoosIF Hagen39:26+7:0210:50
6Erica BogrenIF Hagen41:57+9:3311:31
7Irma SvenssonOK Klyftamo44:58+12:3412:21
8Emely WeihartHestra IF45:38+13:1412:32
9Tove ErikssonRyda SK50:05+17:4113:45
10Sofia JanssonHjobygdens OK51:16+18:5214:05
11Emilia ÖsterlundIK Ymer58:08+25:4415:58
12Emma IvarssonOK Kullingshof58:32+26:0816:04
13Vera WallinFalköpings AIK OK1:06:02+33:3818:08

H16

3 640 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus KristianssonTrollhättans SOK27:217:30
2Gustav OhlinOK Tranan29:23+2:028:04
3Erik IngemarssonHestra IF30:16+2:558:18
4Axel NalbinMullsjö SOK30:55+3:348:29
5Hugo MandingerTrollhättans SOK31:20+3:598:36
6Hugo SetthagenOK Tranan31:59+4:388:47
7Anton KarlssonMariestads FK33:21+6:009:09
8Olle BergstedtMarkbygdens OK34:26+7:059:27
9Joar TryggöTrollhättans SOK34:45+7:249:32
10Gustav ÖstenssonOK Tranan36:35+9:1410:03
11August AbrahamssonGällstadbygdens SOK36:58+9:3710:09
12Gustav SvärdhagenLidköpings VSK37:44+10:2310:21
13Lukas GustafssonIK Ymer44:03+16:4212:06
14Ludvig CarlbomUlricehamns OK48:00+20:3913:11
15Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK50:13+22:5213:47
16Marcus RagnarssonMarkbygdens OK55:22+28:0115:12
17Lukas AndrénTibro OK1:01:58+34:3717:01
18Hampus StockhedenOK Gränsen1:03:04+35:4317:19
19Gustav BohmanOK Orinto1:05:14+37:5317:55
Axel BerglundUlricehamns OKej start
Alexander BromanderFalköpings AIK OKej start

D16 Kort

3 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie AsplundKungälvs OK47:2314:42

H16 Kort

3 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin StåhlUlricehamns OK40:5012:40
2Christoffer WallMariestads FK1:00:00+19:1018:38

D14

3 220 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK23:557:25
2Moa SkoogFalköpings AIK OK26:24+2:298:11
3Erika ÅkessonMarkbygdens OK26:35+2:408:15
4Ida JohanssonFrämmestads IK32:48+8:5310:11
5Hilda MartanderTrollhättans SOK33:24+9:2910:22
6Ronja AnderssonTrollhättans SOK33:43+9:4810:28
7Vera PetterssonFalköpings AIK OK33:55+10:0010:31
8Moa ErikssonTrollhättans SOK33:58+10:0310:32
9Emia HjortFalköpings AIK OK34:10+10:1510:36
10Katrin AsplundKungälvs OK36:07+12:1211:12
11Wilma PetterssonOK Kullingshof37:06+13:1111:31
12Elsa SonessonFalköpings AIK OK37:56+14:0111:46
13Julia WesthMullsjö SOK39:10+15:1512:09
14Malin KindbomIF Hagen40:22+16:2712:32
15Agnes KamforsOK Kullingshof41:40+17:4512:56
16Matilda CederbergVänersborgs SK41:56+18:0113:01
17Elin AxelssonMullsjö SOK42:13+18:1813:06
18Alma AppelgrenTrollhättans SOK43:59+20:0413:39
19Alva SvärdhagenLidköpings VSK45:54+21:5914:15
20Tova JanssonVänersborgs SK47:07+23:1214:37
21Maja NordinUlricehamns OK52:18+28:2316:14
22Ellen ArneborgUlricehamns OK53:31+29:3616:37
23Stella BurénIK Ymer59:02+35:0718:20
24Kristina BohmanOK Orinto1:17:39+53:4424:06
Hanna AlsiöIF Hagenej godkänd
Rebecka RundbladFrämmestads IKej start

H14

3 220 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid BjörkTrollhättans SOK21:176:36
2Edvin HenryssonTibro OK22:33+1:167:00
3Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan23:36+2:197:19
4Lukas LarssonOK Skogshjortarna24:30+3:137:36
5Anton CarlssonIF Hagen24:39+3:227:39
6Anton BlomqvistMarkbygdens OK29:39+8:229:12
7David AlménTrollhättans SOK33:16+11:5910:19
8Olle MelénTrollhättans SOK34:29+13:1210:42
9Liam JohanssonIF Hagen34:45+13:2810:47
10Linus AhlénIF Hagen35:03+13:4610:53
11Gustav LidmanTibro OK35:14+13:5710:56
12Alfred LeonTrollhättans SOK36:33+15:1611:21
13Lucas EfraimssonUlricehamns OK37:47+16:3011:44
14Oskar DahlinIK Gandvik38:01+16:4411:48
15Alfred HallqvistUlricehamns OK38:55+17:3812:05
16Erik GullbrandIF Hagen42:54+21:3713:19
17Albin GenbergUlricehamns OK44:22+23:0513:46
18Carl StadigIK Gandvik54:25+33:0816:53
19Anton LundOK Skogshjortarna1:26:57+1:05:4027:00
Filip IngemarssonHestra IFej godkänd
Hjalmar KällIK Gandvikej start

D14 Kort

2 380 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa BjörssonOK Kullingshof28:3311:59
2Ellinor LihvOK Gränsen30:18+1:4512:43
3Astrid ErikssonUlricehamns OK34:30+5:5714:29
4Ella IngströmBottnaryds IF37:54+9:2115:55

H14 Kort

2 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar BjörssonOK Kullingshof24:4110:22
2Simon PerssonOK Gränsen29:15+4:3412:17
3Otto WibergFalköpings AIK OK32:01+7:2013:27
4Emil AnderssonFalköpings AIK OK34:36+9:5514:32
5Melvin LyckborgBottnaryds IF38:59+14:1816:22

D12

2 380 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa SödervallIK Gandvik22:169:21
2Sara OhlinOK Tranan22:33+0:179:28
3Elsa MartanderTrollhättans SOK25:04+2:4810:31
4Hilda WaldefeldtIK Gandvik25:17+3:0110:37
5Elin SvärdhagenLidköpings VSK25:24+3:0810:40
6Alva BjörkTrollhättans SOK26:47+4:3111:15
7Lisa ÖstenssonOK Tranan27:03+4:4711:21
8Agnes JohanssonIF Hagen27:40+5:2411:37
9Elsa KällIK Gandvik27:54+5:3811:43
10Emilia ElverlindOK Tranan28:42+6:2612:03
11Emma AhlénIF Hagen30:24+8:0812:46
12Nora KällIK Gandvik30:30+8:1412:48
13Hanna WidegrenIK Gandvik32:17+10:0113:33
14Maja NymanVänersborgs SK33:06+10:5013:54
15Alva KarlssonMariestads FK34:11+11:5514:21
16Ida HederIK Gandvik48:29+26:1320:22
17Anna GenbergUlricehamns OK54:18+32:0222:48
18Ida KarlssonOK Gränsen56:07+33:5123:34
19Emy PetterssonIK Gandvik1:04:21+42:0527:02
20Molly HögIK Gandvik1:06:44+44:2828:02
Ida NordströmIK Gandvikej start
Ebba BackmanLidköpings VSKej start
Hilda AhlgrenIK Gandvikej start
Lisa AnderssonRyda SKej start

H12

2 380 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna13:115:32
2Simon WesthMullsjö SOK22:19+9:089:22
3Otto LarssonOK Tranan24:49+11:3810:25
4William HärströmFalköpings AIK OK26:50+13:3911:16
5Oscar NystrandOK Klyftamo27:52+14:4111:42
6Viggo WulffOK Gränsen28:33+15:2211:59
7Erik KindlundOK Tranan28:49+15:3812:06
8Kasper VemdalMullsjö SOK28:54+15:4312:08
9Oscar ÖsterlundIK Ymer29:09+15:5812:14
10Adam SamuelssonFalköpings AIK OK30:01+16:5012:36
11Robin AnderssonTrollhättans SOK30:32+17:2112:49
12Hugo TofténSOK Träff30:43+17:3212:54
13Eskil LeonTrollhättans SOK31:27+18:1613:12
14Alvin DahlinIK Gandvik34:44+21:3314:35
15Johan AnderssonIK Gandvik35:49+22:3815:02
16Petter RybergMariestads FK40:48+27:3717:08
17Melvin LundOK Skogshjortarna57:49+44:3824:17
18Folke LundhFalköpings AIK OK58:12+45:0124:27

D12 Kort

2 140 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice WahlbergFalköpings AIK OK24:5811:40
2Alice WernklevIK Ymer27:54+2:5613:02
3Aida MehmedagicIK Gandvik27:56+2:5813:03
4Amie WahllöfFrämmestads IK31:11+6:1314:34
5Tindra MolinFalköpings AIK OK43:18+18:2020:14
6Helena ErikssonUlricehamns OK46:32+21:3421:44
7Elin ForsbergIK Gandvik49:49+24:5123:16
8Anna WibergFalköpings AIK OK55:22+30:2425:52

H12 Kort

2 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ArneborgUlricehamns OK25:2311:51
Wilhelm VictorzonMullsjö SOKej start

D10

2 140 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn EnbomVänersborgs SK18:328:39
2Andrea EnbomVänersborgs SK21:43+3:1110:08
3Moa VemdalMullsjö SOK22:43+4:1110:36
4Irma WesthMullsjö SOK24:28+5:5611:25
5Ella PetterssonOK Kullingshof28:09+9:3713:09
6Emilia MellegårdLidköpings VSK30:56+12:2414:27
7Cornelia BerglundLidköpings VSK34:29+15:5716:06
8Liv YdrénRyda SK34:41+16:0916:12
9Wilma WaldefeldtIK Gandvik40:58+22:2619:08

H10

2 140 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan19:239:03
2Olle NordinUlricehamns OK23:29+4:0610:58
3Elliott RehnGränna-Bygdens OK24:57+5:3411:39
4Oliver HammarFalköpings AIK OK25:17+5:5411:48
5Hampus SahlénIF Hagen27:53+8:3013:01
6Wilmer RybergMariestads FK31:02+11:3914:30
Calle WärnOK Skogshjortarnaej godkänd
Anton KarlssonUlricehamns OKej godkänd
Joar BlomqvistBredareds IFej start
Nils MelénTrollhättans SOKej start

H35

4 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael TrofastJönköpings OK39:408:04
2Martin AnderssonSjövalla FK47:56+8:169:45
3Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK1:07:25+27:4513:43

D40

3 580 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christine NilssonGällstadbygdens SOK46:3513:00
2Sofia ÖstenssonOK Tranan50:30+3:5514:06
3Maria IngemarssonHestra IF51:20+4:4514:20
4Katarina EnbomVänersborgs SK51:30+4:5514:23
5Angelica BrandqvistTibro OK54:22+7:4715:11
6Lena AnderssonTrollhättans SOK1:00:57+14:2217:01
7Christine LundOK Skogshjortarna1:02:40+16:0517:30
Nina AhlénIF Hagenej godkänd
Lisa MartanderTrollhättans SOKej godkänd
Fredrika ErikssonRyda SKej godkänd
Johanna HallqvistUlricehamns OKej start
Malin AnderssonUlricehamns OKej start

H40

4 250 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert EnbomVänersborgs SK31:167:21
2Daniel OlssonDalsjöfors GoIF31:47+0:317:28
3Magnus DahlinIK Gandvik33:54+2:387:58
4Johan PerssonUlricehamns OK35:28+4:128:20
5Anders PåhlmanIstrums SK36:06+4:508:29
6Max LarssonOK Tranan39:53+8:379:23
7Magnus WåkeråsRydboholms SK41:30+10:149:45
8Patrick EricsonMullsjö SOK41:53+10:379:51
9Mikael PetterssonIK Gandvik43:55+12:3910:20
10Peter WernklevIK Ymer49:12+17:5611:34
11Per-Fredrik AnderssonTrollhättans SOK51:44+20:2812:10
12Tommy HögIK Gandvik52:51+21:3512:26
13Mattias RehnGränna-Bygdens OK54:23+23:0712:47
Mattias StockhedenOK Gränsenej start

D45

3 370 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK28:128:22
2Susanne Wiklund BjörkTrollhättans SOK31:45+3:339:25
3Maria BogrenIF Hagen34:05+5:5310:06
4Anna StombergIF Hagen38:34+10:2211:26
5Ann-Sophie OhlinOK Tranan42:02+13:5012:28
6Åse FuxborgSjövalla FK43:12+15:0012:49
7Helena SödervallIK Gandvik46:06+17:5413:40
8Anna-Karin RybergOK Klyftamo46:55+18:4313:55
9Jenny JohanssonIK Ymer51:37+23:2515:18
10Camilla WeihartOK Orinto52:37+24:2515:36
11Ulrika LjungIK Ymer55:07+26:5516:21
12Marie BjörssonOK Kullingshof59:02+30:5017:31
13Carina WallgrenIstrums SK59:32+31:2017:39
14Katarina StockhedenOK Gränsen1:03:08+34:5618:44
15Annica BerglundUlricehamns OK1:04:42+36:3019:11
16Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:06:51+38:3919:50
Ulrika KindlundOK Trananej start

H45

4 250 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna30:547:16
2Anders KindbomIF Hagen35:12+4:188:16
3Mikael BergstedtMarkbygdens OK36:00+5:068:28
4Claes SetthagenOK Tranan39:12+8:189:13
5Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK40:39+9:459:33
6Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna41:15+10:219:42
7Fredrik StåhlUlricehamns OK41:36+10:429:47
8Erik OlssonGöteborg-Majorna OK42:11+11:179:55
9Fredrik PlumppuHestra IF44:53+13:5910:33
10Olof MartanderTrollhättans SOK46:01+15:0710:49
11Pär-Magnus BjurekTibro OK46:04+15:1010:50
12Anders GenbergUlricehamns OK47:37+16:4311:12
13Ronnie BohmanOK Orinto48:12+17:1811:20
14Håkan JanssonVänersborgs SK49:16+18:2211:35
15Svante BerglundUlricehamns OK49:51+18:5711:43
16Janingvar JohanssonLidköpings VSK55:00+24:0612:56
17Jonas MelénTrollhättans SOK55:49+24:5513:08
18Greger AhlénIF Hagen56:28+25:3413:17
19Gary LarssonOK Skogshjortarna57:59+27:0513:38
20Tore WidegrenIK Gandvik59:04+28:1013:53
21Tobias Den BraverOK Gränsen1:01:04+30:1014:22
22Mats KarlssonIF Hagen1:03:08+32:1414:51
23Lars ArneborgUlricehamns OK1:14:04+43:1017:25
Torbjörn PetterssonOK Kullingshofej start
Stefan NordinUlricehamns OKej start

D50

3 370 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sari HåkanssonOK Gränsen35:4110:35
2Eva HägnanderLidköpings VSK35:50+0:0910:37
3Pia Käck FritzellGudhems IF38:39+2:5811:28
4Helena LindmanOK Gränsen39:27+3:4611:42
5Lena ArnoldssonMullsjö SOK41:49+6:0812:24
6Anna JohanssonJönköpings OK42:01+6:2012:28
7Gunnel JernstigTrollhättans SOK42:21+6:4012:34
8Anna AsplundKungälvs OK42:42+7:0112:40
9Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK43:53+8:1213:01
10Carina IvarssonOK Kullingshof47:58+12:1714:14
11Lucy LouTibro OK1:05:37+29:5619:28
12Margareta MandingerTrollhättans SOK1:05:55+30:1419:33
Maria SkogsbergMariestads FKej godkänd

H50

3 580 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK29:138:09
2Magnus SvenssonNässjö OK29:31+0:188:14
3Sören LarssonTibro OK33:32+4:199:22
4Peter BrämerssonTibro OK34:12+4:599:33
5Jonas MånssonK 3 IF36:16+7:0310:07
6Ulf PerssonBottnaryds IF37:06+7:5310:21
7Klaes AxelssonMullsjö SOK37:17+8:0410:24
8Philip HjellströmGränna-Bygdens OK38:18+9:0510:41
9Thomas PerssonOK Gränsen38:33+9:2010:46
10Jens LindströmTibro OK38:44+9:3110:49
11Martin MandingerTrollhättans SOK39:26+10:1311:00
12Ingvar IvarssonOK Kullingshof40:01+10:4811:10
13Per AnderssonUlricehamns OK40:19+11:0611:15
14Kjell JohanssonIF Hagen43:16+14:0312:05
15Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu44:47+15:3412:30
16Thomas LjungqvistTibro OK49:22+20:0913:47
17Per-Olof ClaéssonTenhults SOK52:16+23:0314:35
18Fritiof AnderssonGudhems IF54:58+25:4515:21
19Carl BjörssonOK Kullingshof55:05+25:5215:23
20Stig GustafssonIK Ymer1:09:48+40:3519:29
21Göran BladOK Kullingshof1:10:13+41:0019:36
Magnus SödervallIK Gandvikej godkänd

D55

3 310 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlinVänersborgs SK34:1610:21
2Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK37:48+3:3211:25
3Annette Falck LarssonVänersborgs SK39:00+4:4411:46
4Catharina KarlssonTrollhättans SOK41:17+7:0112:28
4Ann Warma LaasOK Skogshjortarna41:17+7:0112:28
6Susanne OlssonGudhems IF43:37+9:2113:10
7Agneta JohanssonRydboholms SK58:12+23:5617:34
8Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:20:55+46:3924:26
9Elisabeth SkoglundOK Gränsen1:35:21+1:01:0528:48

H55

3 610 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andres LaasOK Skogshjortarna30:408:29
2Magnus JoelssonSOK 6832:22+1:428:57
3Claes EkbergLidköpings VSK33:23+2:439:14
4Stefan StombergIF Hagen34:15+3:359:29
5Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna36:06+5:2610:00
6Nils-Olof LarssonVänersborgs SK40:21+9:4111:10
7Tomas AnderssonTrollhättans SOK41:30+10:5011:29
8Svante AndrénTibro OK42:42+12:0211:49
9Bengt KlassonUlricehamns OK43:09+12:2911:57
10Jan LindströmIK Wilske45:57+15:1712:43
11Kent NeroMullsjö SOK47:20+16:4013:06
12Håkan HåkanssonOK Gränsen56:23+25:4315:37
Stefan OlofssonOK Gisleej godkänd

D60

2 640 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger WesterbergIF Hagen26:029:51
2Kerstin AnderssonRyda SK26:56+0:5410:12
3Eva Rabe MagnussonIF Hagen27:42+1:4010:29
4Birgitta AnderssonFrämmestads IK27:48+1:4610:31
5Marianne KlassonUlricehamns OK34:49+8:4713:11
6Monica MartinssonOK Tranan36:32+10:3013:50
7Evamarie LundahlIF Hagen47:25+21:2317:57
8Marite ÅkerströmSOK Träff55:10+29:0820:53
Britt-Marie AnderssonOK Amneej godkänd
Monica AbrahamssonGudhems IFej start

H60

3 610 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK30:098:21
2Uno MagnussonIF Hagen36:14+6:0510:02
3Magnus AnderssonUlricehamns OK37:35+7:2610:24
4Anders ErikssonIF Hagen40:08+9:5911:07
5Johan CarlssonTrollhättans SOK40:46+10:3711:17
6Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK43:25+13:1612:01
7Pierre KarlssonOK Alehof47:36+17:2713:11
8Sören KarlssonMullsjö SOK49:09+19:0013:36
9Owe TörnrothHjobygdens OK49:21+19:1213:40
10Jan-Eric HellgrenNorbergs OK49:29+19:2013:42
11Jan-Åke EmilssonGudhems IF50:40+20:3114:02
12Per-Ola JohnssonOK Kullingshof1:06:02+35:5318:17

D65

2 640 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger JönssonIK Ymer38:2614:33
2Britt-Marie LarssonSOK 6840:10+1:4415:12
3Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL42:02+3:3615:55
4Kristina LarssonOK Klyftamo42:36+4:1016:08
5Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna43:53+5:2716:37
6Kajsa TofténHjobygdens OK44:15+5:4916:45
7Monica IvarssonOK Skogshjortarna47:39+9:1318:02
8Lisa KumlinVäxjö OK48:31+10:0518:22
9Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu48:36+10:1018:24
10Marianne RosénIK Ymer50:39+12:1319:11
11Inger EismarkOK Orinto1:43:42+1:05:1639:16
Evy GabrieliiBredareds IFej start

H65

3 310 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune LarssonOK Skogshjortarna29:388:57
2Lars GrehnMullsjö SOK30:39+1:019:15
3Karl Evert SvenssonIF Hagen31:44+2:069:35
4Håkan OlssonHjobygdens OK32:35+2:579:50
5Kjell KaminskyIF Hagen33:01+3:239:58
6Lennart GustafssonJönköpings OK33:08+3:3010:00
7Torgny PetterssonMarkbygdens OK33:22+3:4410:04
8Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK34:50+5:1210:31
9Bertil KarlssonHjobygdens OK34:59+5:2110:34
10Ingemar GustafssonBottnaryds IF36:41+7:0311:04
11Lars LarssonOK Frisene39:01+9:2311:47
12Kjell MartinssonOK Tranan39:27+9:4911:55
13Åke JohanssonRydboholms SK39:48+10:1012:01
14Ingvar AnderssonOK Amne39:51+10:1312:02
15Yngve AlfvénIK Wilske40:22+10:4412:11
16Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK41:16+11:3812:28
17Hans TrofastTenhults SOK41:47+12:0912:37
18Anders KumlinIK Ymer45:34+15:5613:45
19Lennart JakobssonTibro OK46:18+16:4013:59
20Göran JohanssonIK Gandvik46:34+16:5614:04
21Börje GustavssonTrollhättans SOK46:59+17:2114:11
22Kent IvarssonOK Skogshjortarna49:22+19:4414:54
23Bernhard GrenaboHjobygdens OK50:33+20:5515:16
24Jörgen HallbergIK Ymer57:46+28:0817:27
Per FredrikssonOK Skogshjortarnaej start
Kent ErikssonLerums SOKej start

D70

2 520 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK30:5112:14
2Ulla LindheIK Stern32:25+1:3412:51
3Gunnel SvenssonIK Ymer32:35+1:4412:55
4Kerstin GunnarssonNässjö OK35:00+4:0913:53
5Lena WaernTrollhättans SOK37:15+6:2414:46
6Bibbi AppelgrenMariestads FK39:24+8:3315:38
7Vega SlottnerJönköpings OK40:23+9:3216:01
8Britt RangertIK Ymer42:51+12:0017:00
9Ingrid HermanssonIK Ymer42:52+12:0117:00
10Birgitta StenströmVänersborgs SK53:01+22:1021:02
11Kristina JohanssonMullsjö SOK55:18+24:2721:56
12Ingrid KullmanOK Alehof56:34+25:4322:26
13Ulla BjörkmanIK Ymer1:00:36+29:4524:02
14Barbro BörjessonOK Skogshjortarna1:00:58+30:0724:11
Berith IvehagFrämmestads IKej godkänd

H70

3 270 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vidar LöfvingTibro OK33:0310:06
2Dag LorénOK Frisene34:25+1:2210:31
3Kenneth IvehagFrämmestads IK35:28+2:2510:50
4Ingemar LindblomOK Orinto35:30+2:2710:51
5Per-Arne JohanssonVänersborgs SK37:46+4:4311:32
6Christer OttossonOK P438:02+4:5911:37
7Stellan AhnströmForserums SOK38:23+5:2011:44
8Lars FinbomOK Landehof39:14+6:1111:59
9Bengt SörensenJönköpings OK39:42+6:3912:08
10Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL44:44+11:4113:40
11Mats ElofssonHerrljunga SK Skid o OL44:58+11:5513:45
12Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK45:23+12:2013:52
13Ronny RagnarssonMarkbygdens OK46:29+13:2614:12
14Bengt-Åke SvenssonIK Ymer47:20+14:1714:28
15Sune GustavssonTibro OK48:25+15:2214:48
16Sven Erik SjöholmMullsjö SOK49:53+16:5015:15
17Lars WahlströmIstrums SK51:35+18:3215:46
18Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK59:37+26:3418:13
19Leo KullmanOK Alehof59:56+26:5318:19
20Kenneth MörkIK Wilske1:08:40+35:3720:59
21Bengt ÅkerströmSOK Träff1:09:34+36:3121:16
Leif BjörkmanIK Ymerej godkänd
Morgan LjungVaggeryds SOKej godkänd
Johnny GustafssonGamleby OKej godkänd
Göran BengtssonTockarps IKej start
Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FKej start

D75

2 290 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mariann KjellbergBredareds IF30:4613:26
2Lotta GranholmLinköpings OK35:34+4:4815:31
3Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna37:16+6:3016:16
4Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK38:25+7:3916:46
5Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg41:51+11:0518:16
6Vivi-Anne BylundRydboholms SK43:25+12:3918:57
7Ann-Marie BirgerssonForserums SOK49:53+19:0721:46
Britt AxelssonNybro OKej godkänd
Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OKutgått

H75

3 130 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HvoslefIK Stern35:2311:18
2Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu43:24+8:0113:51
3Åke KarlssonSOK Träff48:31+13:0815:30
4Erland LingJönköpings OK50:43+15:2016:12
5Lars FranssonBottnaryds IF52:05+16:4216:38
6Ivan ErnvidUlricehamns OK52:28+17:0516:45
7Åke NordbergOK Klyftamo55:14+19:5117:38
8Regor NiklassonIK Albion55:25+20:0217:42
9Harry SundbergOK Klyftamo56:37+21:1418:05
10Rune AhlanderJönköpings OK58:35+23:1218:43
11Gunnar BrystHjobygdens OK59:27+24:0418:59
12Gunnar GrönkvistBottnaryds IF1:01:32+26:0919:39
13Kurt RydinOK Tranan1:06:33+31:1021:15
14Rune GunnarssonNässjö OK1:12:06+36:4323:02
Lars JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Gunnar WaernTrollhättans SOKej godkänd

H80

2 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sivert AxelssonKalmar OK30:0311:55
2Torild BornetunSkillingaryds FK35:49+5:4614:12
3Per LarssonJönköpings OK38:44+8:4115:22
4Mats BirgerssonForserums SOK40:50+10:4716:12
5Ingmar ÖbergOK Kullingshof46:24+16:2118:24
6Erland OlssonDalsjöfors GoIF1:05:12+35:0925:52
Ingemar HolmbergIF Hagenej start
Bertil WiklundIK Wilskeej start

H85

2 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karleric FranssonTrollhättans SOK49:5621:48
2Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OL56:25+6:2924:38

Inskolning

1 400 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Klara AnderssonFalköpings AIK OKfullföljt
Esperanza BalaguéFalköpings AIK OKfullföljt
Widar BodinGällstadbygdens SOKfullföljt
Ines Engström LyckborgBottnaryds IFfullföljt
Elsa FallgrenGudhems IFfullföljt
Alvar FritzsonUlricehamns OKfullföljt
Molly IvarssonTibro OKfullföljt
Elias JohnssonFalköpings AIK OKfullföljt
Olle LaasOK Skogshjortarnafullföljt
Felix LarssonOK Trananfullföljt
Felisia OtterbergIK Hakarpspojkarnafullföljt
Gabriel SandbergFalköpings AIK OKfullföljt
Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarnafullföljt
Agnes WåkeråsRydboholms SKfullföljt
Selma WåkeråsRydboholms SKfullföljt
Edvard SjödinOK Klyftamoej godkänd
Wictor WidegrenIK Gandvikej godkänd

U1

1 990 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav KarlssonUlricehamns OK23:0311:34
2Harald CarlssonKFUM Örebro OK25:41+2:3812:54
3Teo PalmérUlricehamns OK27:33+4:3013:50
4Emma WulffOK Gränsen28:11+5:0814:09
5Oscar WärnOK Skogshjortarna30:04+7:0115:06
6Emil OhlinKlubblös30:48+7:4515:28
7Ludvig JohnssonFalköpings AIK OK31:03+8:0015:36
8Jonatan SahlénIF Hagen31:26+8:2315:47
9Olle BlomqvistMarkbygdens OK33:16+10:1316:43
10Nils Wernklev- -34:29+11:2617:19
11Selma MartanderTrollhättans SOK37:35+14:3218:53
12Vera WesthMullsjö SOK38:00+14:5719:05
13Nils HallbergBredareds IF40:57+17:5420:34
13Simon HallbergIK Ymer40:57+17:5420:34
Johannes BlomqvistBredareds IFej start

U2

2 330 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker CarlssonKFUM Örebro OK23:009:52
2Tuva SundmarkIK Gandvik23:48+0:4810:12
3William BjörnbeckerSjövalla FK24:28+1:2810:30
4Theo LarssonOK Tranan25:10+2:1010:48
5Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK26:56+3:5611:33
6Lova TidquistFalköpings AIK OK27:30+4:3011:48
7Siri RehnGränna-Bygdens OK28:25+5:2512:11
8Hilma TrofastJönköpings OK28:38+5:3812:17
9Edwin EtterborgIK Hakarpspojkarna29:40+6:4012:43
10Ida TofténSOK Träff29:44+6:4412:45
11Hugo HallbergIK Ymer30:48+7:4813:13
12Isak IngemarssonHestra IF31:02+8:0213:19
13Ida IngemarssonHestra IF31:09+8:0913:22
14Meja PetterssonOK Kullingshof31:23+8:2313:28
15Leo Larsson- -35:40+12:4015:18
16Emil SandbergFalköpings AIK OK35:42+12:4215:19
17Johan FriskIF Hagen35:46+12:4615:21
17Louise SköldOK Klyftamo35:46+12:4615:21
19Sara SjöblomOK Klyftamo35:57+12:5715:25
20Andreas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL36:39+13:3915:43
21Oskar AnderssonFalköpings AIK OK36:52+13:5215:49
22Elsa IngemarssonHestra IF37:03+14:0315:54
23Vidar Fritzon- -39:26+16:2616:55
24Selma LeonTrollhättans SOK40:09+17:0917:13
25Ida ForsbergIK Gandvik43:25+20:2518:38
26Colin AxelssonJönköpings OK51:06+28:0621:55

Öppen motion 1

2 330 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monika AnderssonUlricehamns OK26:5611:33
2Sanni RipattiMariestads FK33:03+6:0714:11
3Birgitta HåkanssonIK Ymer37:58+11:0216:17
4Lotta BomanOK Orinto40:56+14:0017:34
5Stefan GustavssonTibro OK1:00:04+33:0825:46

Öppen motion 3

2 880 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel IngemarssonHestra IF25:418:55
2Mia HallbergIK Ymer28:01+2:209:43
3Julius WiklundFalköpings AIK OK31:07+5:2610:48
4Thomas HenryssonTibro OK33:28+7:4711:37
5Sandra MagnussonTidaholm SOK Sisu34:31+8:5011:59
6Gitte KristianssonTrollhättans SOK36:20+10:3912:36
7Annica HenryssonTibro OK36:23+10:4212:37
8Ann-Sofie TorbjörnGudhems IF40:33+14:5214:04
9Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan42:09+16:2814:38
10Anneli AnderssonIK Gandvik42:46+17:0514:50
11Jan RosénIK Ymer43:44+18:0315:11
12Andres VeideVäsby OK44:19+18:3815:23
13Sara IvarssonTibro OK44:37+18:5615:29
14Ulla RagnarssonMarkbygdens OK46:22+20:4116:05
15Joakim Engström- -47:05+21:2416:20
16Eva SvenssonUlricehamns OK47:40+21:5916:33
17Caroline WessmarkOK Flundrehof47:50+22:0916:36
18Frida WidegrenIK Gandvik48:34+22:5316:51
19Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL49:41+24:0017:15
20Liselotte LarssonTibro OK52:15+26:3418:08
21Berit BarkestedtOK Kullingshof54:25+28:4418:53
22Axel EdströmBottnaryds IF55:07+29:2619:08
23Edvin LennartsonUlricehamns OK57:15+31:3419:52
24Elin BlomqvistMarkbygdens OK1:03:19+37:3821:59
25Christer LundbergJönköpings OK1:06:36+40:5523:07
26Eva-Karin PetterssonMullsjö SOK1:08:52+43:1123:54
27Jenny RybergMariestads FK1:21:09+55:2828:10
28Jessica Käck KarlssonMariestads FK1:21:10+55:2928:10

Öppen motion 5

3 510 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter ÖstenssonOK Tranan37:5710:48
2Ella JohanssonTibro OK44:45+6:4812:44
3Simon BergdahlIK Ymer44:47+6:5012:45
4Amelie PeterssonKlubblös47:09+9:1213:25
5Hans WåhlinMullsjö SOK47:52+9:5513:38
6Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna48:18+10:2113:45
7Marika ElverlindOK Tranan48:43+10:4613:52
8Jerker EvaldssonKlubblös49:16+11:1914:02
9Åsa Flink-SvenssonNässjö OK49:46+11:4914:10
10Teodor LundborgHjobygdens OK49:49+11:5214:11
11Niklas KamforsOK Kullingshof50:04+12:0714:15
12Gustav WaldefeltIK Gandvik50:39+12:4214:25
13Lisa LjungIK Ymer50:54+12:5714:30
14Sophie SvedjenäsOK Skogshjortarna51:46+13:4914:44
15Sofia ElverlindOK Tranan51:48+13:5114:45
16Magnus AnderssonTidaholm SOK Sisu52:15+14:1814:53
17Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK52:20+14:2314:54
18Karin AdolfssonTidaholm SOK Sisu53:57+16:0015:22
19Curt NorgrenGällstadbygdens SOK54:12+16:1515:26
20Lars BarkestedtOK Kullingshof57:05+19:0816:15
21Magnus StafstedtFrämmestads IK58:07+20:1016:33
22Mikael SedvallIK Ymer58:22+20:2516:37
23Åsa PetterssonOK Kullingshof58:42+20:4516:43
24Pernilla LundbergIK Gandvik1:00:51+22:5417:20
25Simon HermanssonGudhems IF1:01:00+23:0317:22
26Camilla LiderudLidköpings VSK1:01:11+23:1417:25
27Terese LarssonOK Tranan1:01:42+23:4517:34
28Krister LjungIK Ymer1:01:52+23:5517:37
29Catarina KarlssonSOK Träff1:01:59+24:0217:39
30Erik HagströmFalköpings AIK OK1:02:49+24:5217:53
31Frida BengtsdotterFalköpings AIK OK1:02:52+24:5517:54
32Joakim ÖsterlundIK Ymer1:03:48+25:5118:10
33Sara GottingKlubblös1:05:35+27:3818:41
34Rune PetterssonFrämmestads IK1:06:47+28:5019:01
35Magnus ElverlindOK Tranan1:09:42+31:4519:51
36Karl-Johan OhlinOK Tranan1:09:45+31:4819:52
37Birgitta JohanssonOK Tranan1:10:57+33:0020:12
38Linda NeroMullsjö SOK1:11:11+33:1420:16
39Krister WessmarkOK Flundrehof1:11:51+33:5420:28
40Annika WessmarkOK Flundrehof1:11:53+33:5620:28
41Sune HagströmIstrums SK1:12:56+34:5920:46
42Kerstin HagströmIstrums SK1:13:43+35:4621:00
43Lena RoosSOK Träff1:13:53+35:5621:02
44Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:15:17+37:2021:26
45Åsa GrenaboHjobygdens OK1:18:47+40:5022:26
46Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK1:20:07+42:1022:49
47Lena Carlsson TellIF Hagen1:22:23+44:2623:28
48Elin LoodIK Gandvik1:27:59+50:0225:03
49Ulla SönsterödSOK 681:32:18+54:2126:17
Staffan WelanderOK P4ej godkänd

Öppen motion 7

3 290 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK24:237:24
2Marie OlssonTibro OK32:40+8:179:55
3Malin SörstrandIstrums SK32:47+8:249:57
4Eric NystrandOK Klyftamo32:54+8:3110:00
5Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK33:40+9:1710:13
6Christer MannfolkUlricehamns OK34:22+9:5910:26
7Henrik StadigIK Gandvik34:42+10:1910:32
8Harri ViinamäkiIF Hagen34:50+10:2710:35
9Inger CederbergVänersborgs SK35:15+10:5210:42
10Maria WidmarkIF Hagen36:19+11:5611:02
11Lina PalmérUlricehamns OK36:58+12:3511:14
12Marita HaglundBredareds IF37:02+12:3911:15
13Patrik CarlbomUlricehamns OK37:32+13:0911:24
14Robert BurénIK Ymer37:48+13:2511:29
15Per GustafssonRyda SK37:54+13:3111:31
16Lars EkmarkHjobygdens OK38:32+14:0911:42
17Maria HederIK Gandvik38:34+14:1111:43
18Johan EdströmBottnaryds IF38:49+14:2611:47
19Susanne AxelssonJönköpings OK38:50+14:2711:48
20Mattias ErikssonTrollhättans SOK38:53+14:3011:49
21Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL39:12+14:4911:54
22Dennis RoosSOK Träff39:18+14:5511:56
23Bernt SvenssonKlubblös39:44+15:2112:04
24Jessica ElmerssonOK Bävern40:19+15:5612:15
25Kent JogelandIK Ymer40:46+16:2312:23
26Daniel JohanssonRyda SK42:35+18:1212:56
27Niklas SahlénIF Hagen42:51+18:2813:01
28Marie AnebreidMullsjö SOK42:55+18:3213:02
29Andreas ÅkerströmSOK Träff43:17+18:5413:09
30Maria LennartsonUlricehamns OK43:21+18:5813:10
31Victor ArvesvedTibro OK44:33+20:1013:32
32Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK45:14+20:5113:44
33Johanna JohnssonLidköpings VSK45:58+21:3513:58
34Kajsa NordinUlricehamns OK48:53+24:3014:51
35Lars-Inge AnderssonOK Räven50:51+26:2815:27
36Stefan SvenssonOK Kullingshof50:52+26:2915:27
37Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK51:00+26:3715:30
38Sanna JanssonHaninge SOK52:08+27:4515:50
39Anders LundOK Skogshjortarna52:17+27:5415:53
40Helena HjertbergHestra IF52:53+28:3016:04
41Clas NorgrenGällstadbygdens SOK53:07+28:4416:08
42Frida MannfolkUlricehamns OK53:16+28:5316:11
43Pär NorgrenGällstadbygdens SOK53:17+28:5416:11
44Ewa HolmbergIF Hagen53:48+29:2516:21
45Jan LenhammarOK Gränsen54:00+29:3716:24
46Sigrid VemdalMullsjö SOK54:30+30:0716:33
47Hans AnderssonIK Gandvik56:31+32:0817:10
48Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna1:00:09+35:4618:16
49Stefan HåkanssonIK Ymer1:00:46+36:2318:28
50Tommy KarlssonGudhems IF1:02:06+37:4318:52
51Anders SwedinLidköpings VSK1:03:02+38:3919:09
52Gert JohanssonIstrums SK1:03:05+38:4219:10
53Susanne ArneborgUlricehamns OK1:04:38+40:1519:38
54William BodinGällstadbygdens SOK1:04:48+40:2519:41
55Göran HektorLinköpings OK1:05:28+41:0519:53
56Lars SönsterödSOK 681:05:40+41:1719:57
57Ingrid TengelandIK Gandvik1:08:56+44:3320:57
58Monica LaageFalköpings AIK OK1:16:10+51:4723:09
59Monika NiklassonIK Albion1:16:39+52:1623:17
60Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK1:17:46+53:2323:38
61Ann-Christin LarssonOK Frisene1:19:57+55:3424:18
Ylva GefvertOK P4ej godkänd
Karl-Eric BackmanLidköpings VSKej start
Leif BlomqvistBredareds IFej start

Öppen motion 8

4 760 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan35:207:25
2Mathias WärnOK Skogshjortarna35:33+0:137:28
3Peder HallbergIK Ymer36:05+0:457:34
4Anette CarlssonKFUM Örebro OK38:18+2:588:02
5Ellen BlennowFalköpings AIK OK40:57+5:378:36
6Claes OtterborgIK Hakarpspojkarna42:27+7:078:55
7Gustav VeideVäsby OK45:50+10:309:37
8Michael PerssonIF Hagen47:15+11:559:55
9Morgan BodinGällstadbygdens SOK48:34+13:1410:12
10Fredrik WessmarkHaninge SOK50:48+15:2810:40
11Emil WåhlinMullsjö SOK52:17+16:5710:59
12Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL52:26+17:0611:00
13Filip BarkestedtOK Kullingshof53:24+18:0411:13
14Daniel AxelssonMålilla OK55:36+20:1611:40
15Lasse BjörfjällBredareds IF1:01:25+26:0512:54
16Karin JogelandIK Ymer1:01:47+26:2712:58
17Anna OtterborgIK Hakarpspojkarna1:05:43+30:2313:48
18Lars MelanderLidköpings VSK1:06:02+30:4213:52
19Lars NyströmKlubblös1:21:27+46:0717:06
20Mattias BerglundLidköpings VSK1:38:49+1:03:2920:45
Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamoej godkänd
Mikael MellegårdLidköpings VSKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser