Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna Lövsättra

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna Lövsättra
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: torsdag 7 april 2016

ATG

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Christer AnderssonKort (23)38:53+0:2114:24

Attunda OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Håkan BoijeKort (23)38:3214:16
5KerstinRosengren Medel (26)47:26+8:5613:33

Enebybergs IF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Svante FridLång (9)1:08:05+22:5514:29
10Ann-Marie Rees-AnderssonKort (23)53:55+15:2319:58
11Leif LarssonMedel (26)55:20+16:5015:48
13Kurt AnderssonMedel (26)57:09+18:3916:19
18Christina FridKort (23)1:11:09+32:3726:21
19Ann SjöbergMedel (26)1:03:10+24:4018:02
22Jan LjungbergKort (23)1:22:57+44:2530:43

Häverödals SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Roine MattssonKort (23)42:23+3:5115:41
7Olov JanssonKort (23)49:37+11:0518:22
12Lennart JanssonKort (23)59:32+21:0022:02

IFK Lidingös Skid o OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Bertil LjungemyrKort (23)utgått

Järfälla

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Leif MörkforsMedel (26)54:25+15:5515:32

Järfälla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Bengt FribergMedel (26)48:11+9:4113:46

klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Bengt-olof SamuelssonMedel (26)1:01:37+23:0717:36

Lidingö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anders GärderudMedel (26)38:33+0:0311:00

Långhundra IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Hans SahlbergKort (23)48:55+10:2318:07
14Birgitta KlangMedel (26)58:39+20:0916:45
Gun-Inger SahlbergMedel (26)ej godkänd

OK Linné

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Mats TörngrenKort (23)47:08+8:3617:27
21Ulf SkogtjärnMedel (26)1:06:30+28:0019:00

OK Roslagen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Thord RådbergMedel (26)52:58+14:2815:08
8Anders LundbergLång (9)1:13:53+28:4315:43
15Curt LindgrenMedel (26)1:00:43+22:1317:20
20Ulf ÅströmMedel (26)1:04:19+25:4918:22
24Sivert SöderbärgMedel (26)1:13:21+34:5120:57

OK Södertörn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Kjell HolmbergMedel (26)42:45+4:1512:12

OK Österåker

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Leif ÅkerblomLång (9)52:52+7:4211:14
5Per-Johan VikforsLång (9)56:07+10:5711:56
Carl LangKort (23)utgått

Rimbo SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Rolf AnderssonMedel (26)52:23+13:5314:58

Rånäs OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Eddie BjärrenholtLång (9)50:11+5:0110:40
8Boris AnderssonKort (23)52:08+13:3619:18
13Lena Nyström-NilssonKort (23)1:00:12+21:4022:17
17Else-Britt AnderssonKort (23)1:10:17+31:4526:01
21Tage AbrahamssonKort (23)1:15:25+36:5327:55
23Rolf HjortMedel (26)1:07:41+29:1119:20
23Sven-Olov KarlssonKort (23)1:33:39+55:0734:41

Sigtuna OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Eva ElnerudLång (9)1:11:57+26:4715:18
9Marita BergLång (9)1:24:53+39:4318:03
9Lars-Olov AnderssonKort (23)53:11+14:3919:41
10Margareta HaraldssonMedel (26)54:40+16:1015:37
17Jan-Olof MalmMedel (26)1:01:37+23:0717:36

Sundbybergs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Gunnar BramstenKort (23)55:23+16:5120:30

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Joakim ErikssonLång (9)45:29+0:199:40

Turebergs IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Leif NordinMedel (26)39:13+0:4311:12
22Ove ForsbergMedel (26)1:06:55+28:2519:07

Täby OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Willy LjungdellMedel (26)38:3011:00
15Pia VikströmKort (23)1:04:18+25:4623:48
16Eva-Lena SvanströmKort (23)1:08:09+29:3725:14
19Göran GrimvallKort (23)1:14:15+35:4327:29
Ingrid CarlssonKort (23)utgått

Vallentuna-Össeby OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Lars WestinMedel (26)56:01+17:3116:00
16Stig JöremalmMedel (26)1:01:05+22:3517:27

Vällingby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Åke LinderothMedel (26)1:13:59+35:2921:08

Väsby OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérLång (9)45:109:36
3Lars PerssonKort (23)40:18+1:4614:55
14Kjell JanssonKort (23)1:03:38+25:0623:34
20Ingrid JarlebringKort (23)1:15:17+36:4527:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser