*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Norrcupen 160830

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcupen 160830
Arrangörsorganisation: Hudiksvalls OK
Datum: tisdag 30 augusti 2016

Ö1 DAM

2 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen MikaelssonForsa OK27:3013:05
2Ylva ForslinKlubblös27:57+0:2713:18
3Siri ForslinKlubblös53:50+26:2025:38

Ö1 HERR

2 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martti JokiForsa OK20:489:54
2Werner KazmierczakHudiksvalls OK32:01+11:1315:14
3Michael KamierczakHudiksvalls OK32:09+11:2115:18
4William KazmierczakForsa OK32:10+11:2215:19
Wilmer VennberHudiksvallej godkänd

Ö3 DAM

3 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea NilssonKlubblös38:4212:54
2Ann-Marie LarssonForsa OK39:10+0:2813:03
3Anna SidorssonForsa OK44:05+5:2314:41
4Tove WesthForsa OK45:08+6:2615:02
5Anna GranåsForsa OK48:47+10:0516:15
6Ella GranåsForsa OK48:50+10:0816:16
7Inga-Lena BergfältHudiksvalls OK50:54+12:1216:58
8Karin AnderssonLjusdals OK54:47+16:0518:15
9Cathrine VennbergHudiksvalls OK1:05:11+26:2921:43
10Gun KrohnHudiksvalls OK1:10:51+32:0923:37

Ö3 HERR

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig ErikssonForsa OK45:0915:03
2Walter KazmierczakHudiksvalls OK45:36+0:2715:12
3Wilmer VennbergHudiksvalls OK46:46+1:3715:35
4Hjalmar WennbergHudiksvalls OK1:05:12+20:0321:44

Ö5 DAM

3 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jessica ZetterbergHudiksvalls OK47:1712:26
2Marita SandbergForsa OK1:24:05+36:4822:07

Ö5 HERR

3 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle LångbergHudiksvalls OK43:1211:22
2Magnus WestbergForsa OK48:32+5:2012:46
3Jonas BjörsLjusdals OK52:32+9:2013:49
4Uno ErikssonForsa OK56:33+13:2114:52

Ö7 DAM

3 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina WestmanHudiksvalls OK1:03:2218:06
2Saga DässmanHudiksvalls OK1:28:24+25:0225:15
3Willemo Nordvall-DässmanHudiksvall1:28:25+25:0325:15
Birgitta JakobssonHudiksvalls OKej godkänd
Karin GustavssonForsa OKej godkänd
Karin ForsgrenForsa OKutgått

Ö7 HERR

3 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan ZetterbergHudiksvall55:1415:46
2Christer EngmanForsa OK56:32+1:1816:09
3Jan-Gunnar SwärdForsa OK1:05:15+10:0118:38
4Rolf KrohnHudiksvalls OK1:23:21+28:0723:48
5Evert BergströmHudiksvalls OK1:27:27+32:1324:59
6Leif PerssonLjusdals OK1:30:48+35:3425:56
xxx Forsa OKej godkänd
Lars EklundForsa OKej godkänd
Björnar OlssonForsa OKutgått

Ö8 DAM

4 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa ErikssonForsa OK55:3912:38
2Elin JohanssonForsa OK59:28+3:4913:30
3Anki Teike AnderssonForsa OK1:13:11+17:3216:37
4Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:19:45+24:0618:07
5Annika StaafForsa OK1:22:27+26:4818:44

Ö8 HERR

4 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Åke BladForsa OK44:1310:02
2Fredrik JuhlinForsa OK48:37+4:2411:02
3Jonas LångbergHudiksvalls OK49:19+5:0611:12
4Sven Bergström TrolinForsa OK50:58+6:4511:34
5Wille LångbergHudiksvalls OK52:13+8:0011:52
6Tommy ÖstLjusdals OK1:02:20+18:0714:09
7Anders SvahnForsa OK1:03:34+19:2114:26
8Rune JonssonLjusdals OK1:11:13+27:0016:11
9Sveke JonssonOK Dellen1:13:12+28:5916:38
10Bertil AnderssonLjusdals OK1:19:01+34:4817:57
11Lennart WinbergHudiksvalls OK1:21:54+37:4118:36
12Jimmy JohanssonForsa OK1:23:20+39:0718:56
13Arne OlssonHudiksvalls OK1:34:49+50:3621:32

Ö9 DAM

5 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amy RankkaLinköpings OK1:01:3211:11

Ö9 HERR

5 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas GustafssonForsa OK49:349:00
2Anders LindbergForsa OK54:32+4:589:54
3David DäldehögForsa OK1:09:04+19:3012:33
4Gunnar ForsgrenForsa OK1:16:17+26:4313:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser