Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Västkuststafetten, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Västkuststafetten, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg Orientering
Datum: söndag 2 april 2017

Öppen motion 1

1 400 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nikki WeiharHestra IF18:2113:06
2Nora NordlundOK Kåre19:14+0:5313:44
3Joakim SöderbomSävedalens AIK21:47+3:2615:33
4Moa LindgrenSävedalens AIK23:37+5:1616:52
5Vidar EkdalaKungälvs OK23:39+5:1816:53
6Sigrid HäggbomKFUK-KFUM IA Göteborg24:23+6:0217:25
7Gustav RexOK Landehof27:00+8:3919:17
8Linnéa RexOK Landehof27:01+8:4019:17
9Olle RoosIFK Göteborg28:40+10:1920:28
10Moa KjellbergerIFK Göteborg29:23+11:0220:59
11Ebba EberlénOK Skogshjortarna29:41+11:2021:12
11Hjalmar JohanssonOK Alehof29:41+11:2021:12
13Ida IvarssonOK Skogshjortarna29:42+11:2121:12
14Anna JonssonTolered-Utby Ol-klubb31:28+13:0722:28
15Ingrid AndreassonIFK Göteborg34:04+15:4324:20
16Vidar SunessonOK Alehof35:35+17:1425:25
17Moa Bligård-WennerlundGöteborg-Majorna OK36:32+18:1126:05
18Jonas MikkelsenHorsens OK37:03+18:4226:27
19Ebba LövgärdOK Alehof37:14+18:5326:35
19Linnéa GrönroosOK Alehof37:14+18:5326:35
21Axel GustafssonDegerfors OK41:49+23:2829:52
22Einar EliassonOK Orinto54:41+36:2039:03
Sixten FranssonOK Orintoej godkänd
Ellinor HäggbomKFUK-KFUM IA Göteborgej godkänd
Sonia KurashovaFK Åsenej godkänd

Öppen motion 3

2 080 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara NilssonHestra IF23:5311:28
2Hanna NilssonHestra IF23:59+0:0611:31
3Axel EkdalaKungälvs OK24:45+0:5211:53
4Tobias JunstenKlubblös29:19+5:2614:05
5Valter DrejmoOK Landehof30:04+6:1114:27
6Andreas HedekvistTolered-Utby Ol-klubb32:25+8:3215:35
7Josefine ErhedenKlubblös34:03+10:1016:22
8Linna NybergIFK Göteborg39:29+15:3618:58
9Andy GranforsIF Rigor39:50+15:5719:09
10Edvin AlexanderssonIF Rigor39:52+15:5919:10
11Primus HäggbomKFUK-KFUM IA Göteborg44:16+20:2321:16
12William KraftIK Uven45:56+22:0322:05
13Erik GustafssonDegerfors OK46:21+22:2822:17
14Ditti ArvidssonOK Skogshjortarna46:47+22:5422:29
15Einar RagneskogKlubblös47:52+23:5923:00
16Jenny HomannOK Orinto48:00+24:0723:04
17Cecilia DjurleKlubblös48:59+25:0623:32
18Erik VerhagenOK Orinto49:56+26:0324:00
19Anita Lovén AnderssonOK Skogshjortarna51:12+27:1924:36
20Noel KjellbergIFK Göteborg52:44+28:5125:21
21Emil OlssonIFK Göteborg52:55+29:0225:26
22Johan ÖstlingKungälvs OK55:45+31:5226:48
23Ella MikkelsenHorsens OK57:57+34:0427:51
24Kerstin LindbladSävedalens AIK58:03+34:1027:54
Annika BerglundIF Marin Västej godkänd
Minna PalmIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Öppen motion 5

2 900 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JohanssonKlubblös34:5912:03
2Lukas BarnisinHestra IF38:02+3:0313:06
3Kristofer DrejmoOK Landehof39:24+4:2513:35
4Fredrik KörleOK Landehof39:53+4:5413:45
5Mats LogrenSjövalla FK41:30+6:3114:18
6Julia LindbladSävedalens AIK41:40+6:4114:22
7Kajsa NormanSävedalens AIK43:27+8:2814:58
8Jan ArvidssonOK Skogshjortarna44:17+9:1815:16
9Malin WalleniusFrölunda OL46:59+12:0016:12
10Jens HallgrenOK Skogshjortarna47:14+12:1516:17
11Amelie AnderssonKlubblös52:28+17:2918:05
12Lena TornéusSävedalens AIK55:18+20:1919:04
13Ulrika GreenIK Stern56:34+21:3519:30
14Carl henning LöfGöteborg-Majorna OK57:26+22:2719:48
15Jonas LarssonDegerfors OK57:28+22:2919:48
16August BjälemarkKlubblös1:01:14+26:1521:06
17Anna Ekbom-OlsonIK Uven1:01:54+26:5521:20
18Anton EliassonGöteborg-Majorna OK1:03:03+28:0421:44
19Therese SedinKlubblös1:08:52+33:5323:44
20Marita FinderupGöteborg-Majorna OK1:09:22+34:2323:55
21Jan EdshageKlubblös1:11:09+36:1024:32
22Birgitta VerhagenOK Orinto1:13:48+38:4925:26
23Sussanna FözöKlubblös1:14:35+39:3625:43
24Kristin IvarssonKlubblös1:15:09+40:1025:54
24Ellinor HermanssonKlubblös1:15:09+40:1025:54
26Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:15:31+40:3226:02
27Anna DurgéKFUK-KFUM IA Göteborg1:15:40+40:4126:05
28Henrik RubenssonTolered-Utby Ol-klubb1:17:31+42:3226:43
29Reinhold ReulOK Orinto1:20:57+45:5827:54
30Elena KurashovaFK Åsen1:21:54+46:5528:14
31Kristina JonssonGöteborg-Majorna OK1:27:55+52:5630:18
32Håkan HåkanssonKungälvs OK1:29:08+54:0930:44
33Maria LarssonTollered-Utby1:33:03+58:0432:05
Håkan HagmanOK Orintoej godkänd
Agnes WestbergOK Trananej godkänd
Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OLej start

Öppen motion 7

3 420 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JohanssonKlubblös34:5210:11
2Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK34:57+0:0510:13
3Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK36:01+1:0910:31
4Ingela AlvmyrenHalmstad OK36:31+1:3910:40
5Sven PerssonÅrsunda IF36:39+1:4710:42
6Anna LövgärdOK Alehof36:54+2:0210:47
7Sofia AnderssonCentrum OK39:46+4:5411:37
8Andreas EklundGöteborg-Majorna OK40:31+5:3911:50 Ladda ner rutt i gpx-format
9Sandra LaasOK Skogshjortarna40:32+5:4011:51
10Stefan PauliGöteborg-Majorna OK40:56+6:0411:58
11Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK41:36+6:4412:09
12Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK41:41+6:4912:11
13Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK42:03+7:1112:17
14Fredrik PerssonFK Åsen42:14+7:2212:20
15Martin LindmarkLunds OK43:34+8:4212:44
16Conny ErixonOK Kullingshof43:52+9:0012:49
17Martina BarnisinHestra IF44:14+9:2212:56
18Maria KlamfeltSävedalens AIK44:54+10:0213:07
19Björn BorgGöteborg-Majorna OK45:45+10:5313:22
20Ing-Marie AronengBredareds IF45:58+11:0613:26
21Stefan HammarFK Herkules46:37+11:4513:37
22Åsa NybergGöteborg-Majorna OK47:10+12:1813:47
23Daniel TorstenssonGöteborgs SK47:36+12:4413:55
24Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad47:42+12:5013:56
25Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIK47:49+12:5713:58
26Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK48:41+13:4914:14
27Kristin AndréeJärla Orientering49:31+14:3914:28
28Anna NordholmSävedalens AIK49:42+14:5014:31
29Felicia LorénOK Landehof50:18+15:2614:42
30Karin KullmanOK Alehof50:27+15:3514:45
31Jonas LarssonOK Kullingshof50:49+15:5714:51
32Viola EckermarkGöteborg-Majorna OK52:31+17:3915:21
33Mari KraftIK Uven52:32+17:4015:21
34Agnes RamleKlubblös52:46+17:5415:25
35Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK52:49+17:5715:26
36Ella AnderssonOK Södertörn53:12+18:2015:33
37Niklas LorénOK Landehof53:47+18:5515:43
38Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad54:44+19:5216:00
39Axel NiklassonIK Uven54:45+19:5316:00
40Lennart AlmströmIK Stern54:59+20:0716:04
41Pia HjertströmFK Friskus-Varberg55:54+21:0216:20
42Tove UddMarkbygdens OK56:41+21:4916:34
43Lennart SturessonVästerviks OK57:40+22:4816:51
44Kristina LarssonGöteborg-Majorna OK58:01+23:0916:57
45Christina AronssonFK Friskus-Varberg1:00:30+25:3817:41
46Lars TorstenssonGöteborgs SK1:01:40+26:4818:01
47Helena LarssonHestra IF1:03:29+28:3718:33
48Peter GabrielssonOK Orinto1:04:29+29:3718:51
49Gösta MalmerIF Marin Väst1:04:55+30:0318:58
50Sandra AnderssonFalkenbergs OK1:05:35+30:4319:10
51Karin ElfmanIF Marin Väst1:07:39+32:4719:46
52Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK1:07:45+32:5319:48
53Erik ÖstlingKungälvs OK1:08:52+34:0020:08
54Gunnar BarreforsIK Uven1:08:54+34:0220:08
55Fredrik EllborgUtby1:09:18+34:2620:15
56Gun RosendahlIF Marin Väst1:09:33+34:4120:20
57Nina DjerfLerums SOK1:09:53+35:0120:26
58Johan NilssonKlubblös1:11:47+36:5520:59
59Anna RosnäsIK Stern1:12:34+37:4221:13
60Cecilia KarlssonGöteborgs SK1:18:55+44:0323:04
61Oskar EkGöteborg-Majorna OK1:19:26+44:3423:13
Anders RybergMölndal Outdoor IFej godkänd
Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ulf KristenssonHalmstad OKej godkänd
Lena KollénIF Marin Västej godkänd

Öppen motion 8

5 380 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian BobachOK Pan Århus42:407:55
2Jacob MikkelsenHorsens OK46:24+3:448:37
3Alexander WestbergOK Tranan46:59+4:198:43
4David RunemalmNybro OK48:26+5:469:00
5Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna48:36+5:569:02
6Christian KjellbergerIFK Göteborg50:18+7:389:20
7Patrik CorneliussonOK Löftan51:02+8:229:29
8Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK52:58+10:189:50
9Andreas SamuelssonOK Reftele54:57+12:1710:12
10Jonatan FridolfssonOK Gränsen55:04+12:2410:14
11David DjurbäckSävedalens AIK55:21+12:4110:17
12Johan NilssonSävedalens AIK55:28+12:4810:18
13Anders LövgärdOK Alehof55:30+12:5010:18
14Kristoffer EdshageCentrum OK55:48+13:0810:22
15Carl PerssonKlubblös56:45+14:0510:32
16Anders FrelekFK Åsen56:56+14:1610:34
17Christer BorgGöteborg-Majorna OK58:09+15:2910:48
18Linda MartinssonIF Marin Väst58:42+16:0210:54
19Olle PenttinenIFK Hedemora OK1:00:13+17:3311:11
20Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OK1:02:12+19:3211:33
21Christoffer FredrikssonSödertälje IF1:02:30+19:5011:37
22Anne Mette SchmidtOK Pan Århus1:03:28+20:4811:47
23Magnus BrobackOK Flundrehof1:04:15+21:3511:56
24Anna AndreassonOK Skogsfalken1:05:18+22:3812:08
25Andreas HermanssonOK Stigen1:05:34+22:5412:11
26Hans JörgenssenKlubblös1:07:03+24:2312:27
27Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK1:07:06+24:2612:28
28Anja MinörLunds OK1:07:10+24:3012:29
29Lars ÖstlingKungälvs OK1:07:34+24:5412:33
30David BengtssonFK Åsen1:08:06+25:2612:39
31Irma HåkanssonOK Gränsen1:08:52+26:1212:48
32Torbjörn HalvarssonFjärås AIK1:09:53+27:1312:59
33Johan PerssonKlubblös1:11:08+28:2813:13
34Hans SvenssonOK Kullingshof1:12:23+29:4313:27
35Lotta FalkGöteborg-Majorna OK1:13:09+30:2913:35
36Mads MikkelsenHorsens OK1:15:35+32:5514:02
37Stefan NormanSävedalens AIK1:16:42+34:0214:15
38Charlotte DrejmoOK Landehof1:18:37+35:5714:36
39Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna1:22:09+39:2915:16
40Maria HalvarssonFjärås AIK1:23:33+40:5315:31
41Johan OlssonKlubblös1:30:25+47:4516:48
42Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:30:52+48:1216:53
43Patrik NilssonVänersborgs SK1:31:06+48:2616:55
44Claes  HellgrenJOA IF1:47:49+1:05:0920:02
Linda VennerlundGöteborg-Majorna OKej godkänd
Per GustavssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johan LindeblomIK Omegaej godkänd
Irene MikkelsenHorsens OKej godkänd
Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOKej godkänd
Anton KarlssonOK Kullingshofej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser