Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ramunderträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ramunderträffen
Arrangörsorganisation: Skogspojkarnas OK
Datum: lördag 26 augusti 2017

D21

6 310 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin MånssonIFK Göteborg54:258:37
2Andrea SvenssonOK Tisaren58:07+3:429:12
3Fanny AsketunOK Roxen1:02:34+8:099:54
4Sanna SkoogKils OK1:03:18+8:5310:01
5Maria WesterÄrla IF1:06:44+12:1910:34
6Anna HåkanssonOK Kolmården1:09:56+15:3111:04
7Sofia SalomonssonLinköpings OK1:14:41+20:1611:50
8Claudia RoomanTrol Belgium1:42:18+47:5316:12
9Hana FukalovaOrientacni Beh Opava2:11:14+1:16:4920:47
Linnea NordOK Klemmingenej godkänd

H21

8 990 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KaleredOK Denseln57:416:24
2Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF1:01:11+3:306:48
3Mathias HallménOK Denseln1:02:05+4:246:54
4Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:02:24+4:436:56
5Oskar DanielsAttunda OK1:03:42+6:017:05
6Mats RöjgårdOK Kolmården1:03:56+6:157:06
6Erik AnderssonOK Orion1:03:56+6:157:06
8Emil AnderssonÄrla IF1:05:33+7:527:17
9Simon JakobssonLånghundra IF1:06:32+8:517:24
10Albin SjöhedGävle OK1:07:09+9:287:28
11Emil KaleredOK Denseln1:09:19+11:387:42
12Mikael AnderssonOK Kolmården1:11:02+13:217:54
13Victor BergstrandLinköpings OK1:11:55+14:147:59
14Peter AronssonLinköpings OK1:14:26+16:458:16
15Erik SköldLinköpings OK1:15:38+17:578:24
16Nils NedforsOK Roxen1:21:04+23:239:01
17Jonas BraamOK Denseln1:24:04+26:239:21
18Martin SklenarOrientacni Beh Opava1:26:51+29:109:39
19Måns FaxénVäxjö OK1:33:16+35:3510:22
20Måns WidemarkTjalve IF Norrköping1:34:16+36:3510:29
21Per SundholmOK Nolaskogsarna1:37:02+39:2110:47
22Anton MarmelidHelsingborgs SOK1:38:32+40:5110:57
Ludvig ErikssonKils OKej godkänd
Petter ErikssonÄrla IFej godkänd
Klas JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Filip HadacOrientacni Beh Opavaej godkänd
Joakim GustafssonFinspångs SOKutgått

D20

4 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova EvebornOK Roxen50:2910:20
2Klara LjunggrenLinköpings OK58:23+7:5411:57

H20

7 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville JohanssonOK Kolmården49:347:02
2Gustaf SundbüeOK Hällen50:41+1:077:11
3Albin LillieströmOK Roxen55:58+6:247:56
4David RisbergKils OK1:10:44+21:1010:02
5Eric JehrlanderTjalve IF Norrköping1:18:49+29:1511:11
6Pontus LindblomOK Roxen1:19:09+29:3511:14
Arvid LinderOK Hällenej godkänd
Filip KarlssonIF Hagenej start

D18

4 520 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan44:019:44
2Tove EkströmLinköpings OK44:06+0:059:45
3Lisa BerggrenOK Kolmården46:03+2:0210:11
4Linnéa GustafssonOK Hällen46:37+2:3610:18
5Victoria AsketunOK Roxen53:29+9:2811:49
6Linnea HanssonOK Roxen55:29+11:2812:16
7Klara CechovaOrientacni Beh Opava56:01+12:0012:23
8Malva EvebornOK Roxen1:09:06+25:0515:17
9Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb1:14:19+30:1816:26

H18

5 740 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas AnderssonOK Roxen41:087:09
2Ludvig EkNyköpings OK41:10+0:027:10
3Hugo LillieströmOK Roxen41:36+0:287:14
4Marcus CarlssonIF Hagen45:13+4:057:52
5Fredrik HamreforsVästerås SOK50:40+9:328:49
6Hugo DalhammerOK Roxen51:23+10:158:57
7Felix Lindell ÖhmanOK Måsen53:07+11:599:15
8Jonathan JylltorpLinköpings OK57:24+16:1610:00
9Thorsten SvenssonFinspångs SOK1:01:08+20:0010:39

H 17-20 Kort

5 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus ClaessonNAIS Orienteringsklubb1:22:3515:22

D16

4 560 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove PetterssonOK Roxen43:279:31
2Alice MarmelidOK Roxen47:46+4:1910:28
3Anna JohnssonSkogspojkarnas OK48:06+4:3910:32
4Hanna KromnérSkogspojkarnas OK49:22+5:5510:49
5Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK50:41+7:1411:06
6Hanna RothLinköpings OK52:44+9:1711:33
7Elin NetzOK Kolmården54:46+11:1912:00
8Jonna AlfredssonOK Roxen58:05+14:3812:44
9Hanna LundgrenLinköpings OK59:01+15:3412:56
10Emmy LindgrenLinköpings OK59:19+15:5213:00
Alice EkNyköpings OKej godkänd

H16

5 370 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl JosefssonSävedalens AIK39:047:16
2Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb39:25+0:217:20
3Emanuel HerberthsonLinköpings OK41:02+1:587:38
4Simon JohanssonOK Kolmården43:19+4:158:03
5Olof LjunggrenLinköpings OK46:26+7:228:38
6Leo JohanssonOK Kolmården47:11+8:078:47
7Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb47:55+8:518:55
8Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb48:42+9:389:04
9Malte EvebornOK Roxen51:28+12:249:35
10Jiri KostkaOrientacni Beh Opava53:25+14:219:56
11Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK1:03:10+24:0611:45
12Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb1:06:28+27:2412:22
13Erik WikströmNAIS Orienteringsklubb1:07:01+27:5712:28
14Erik JohnssonOK Kolmården1:08:25+29:2112:44
15Albin AlfredssonOK Roxen1:18:20+39:1614:35
16Christopher AnderssonVingåkers OK1:21:32+42:2815:10

D14

3 960 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården34:338:43
2Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb38:44+4:119:46
3Linnea LundOK Kolmården39:10+4:379:53
4Fanny ÖstlundOK Kolmården43:03+8:3010:52
5Sara WänströmFinspångs SOK43:27+8:5410:58
6Sofia TunessonSkogspojkarnas OK49:18+14:4512:26
7Bara PachmannovaOrientacni Beh Opava51:26+16:5312:59
8Frida MouchardIF Hallby SOK1:01:14+26:4115:27
9Karolina KlechovaOrientacni Beh Opava1:03:27+28:5416:01
10Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK1:05:12+30:3916:27
11Anna KovalcikovaOrientacni Beh Opava1:06:24+31:5116:46
12Emma WesterlundNyköpings OK1:16:27+41:5419:18
Vera CarlssonOK Hällenej godkänd

H14

3 960 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo KindbornOK Hällen29:127:22
2Sverre RöjgårdOK Kolmården30:44+1:327:45
3Adam ValikOrientacni Beh Opava30:59+1:477:49
4Vit CechOrientacni Beh Opava32:48+3:368:16
5Johan ÅrbrinkLinköpings OK33:08+3:568:22
6Måns BjörnskiöldOK Roxen34:08+4:568:37
7Hugo PerssonOK Denseln36:43+7:319:16
8Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK37:47+8:359:32
9Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping39:15+10:039:54
10Andreas TörnkvistOK Denseln42:53+13:4110:49
11Oliver HöögOK Motala43:01+13:4910:51
12Carl HedegårdOK Kolmården49:22+20:1012:27
13Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK49:44+20:3212:33
14Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK52:52+23:4013:21
15Albin KjellbergBjörkfors GOIF54:53+25:4113:51
16Carl-Henrik WassOK Kolmården56:54+27:4214:22
17Tronje SkoglundOK Motala1:03:02+33:5015:55
18Vilgot KempeOK Denseln1:03:50+34:3816:07
19Francesco SavaniSkogspojkarnas OK1:14:17+45:0518:45
Rasmus PåledalOK Roxenej godkänd
Tim MartinssonOK Motalaej start
Odin EkNyköpings OKej start

D12

2 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie LundOK Kolmården24:548:23
2Yrsa RöjgårdOK Kolmården25:55+1:018:43
3Sigrid LjunggrenLinköpings OK27:57+3:039:24
4Sarah RoomanTrol Belgium32:50+7:5611:03
5Sofie EttlingSkogspojkarnas OK35:39+10:4512:00
6Stella RosengrenTjalve IF Norrköping39:43+14:4913:22
7Mindra LangerOK Roxen50:39+25:4517:03
8Stina SöderqvistLinköpings OK54:40+29:4618:24
9Sofia MelinOK Kolmården58:45+33:5119:46
10Cornelia LarssonFinspångs SOK59:04+34:1019:53
11Magdalena CetlovaOrientacni Beh Opava1:22:58+58:0427:56

H12

2 970 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto NilssonLinköpings OK28:449:40
2Elis PetersonOK Denseln28:52+0:089:43
3Hugo BraamOK Denseln29:02+0:189:46
4Jacob PåledalOK Roxen29:08+0:249:48
5Ludvig EronnLinköpings OK30:18+1:3410:12
6Theo ÅrbrinkLinköpings OK33:34+4:5011:18
7Wilmer KempeOK Denseln34:41+5:5711:40
8Rasmus ÖbergOK Hällen34:50+6:0611:43
9Filip HöögOK Motala35:18+6:3411:53
10Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK36:38+7:5412:20
11Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping37:36+8:5212:39
12Olle MalmströmLinköpings OK40:10+11:2613:31
13Matej BorunskyOrientacni Beh Opava40:54+12:1013:46
14Vincent DahmTjalve IF Norrköping43:41+14:5714:42
15Lucas BerggrenLinköpings OK46:08+17:2415:31
16Melker ÖsterströmHammarkinds OK46:49+18:0515:45
17Jonathan AnderssonVingåkers OK47:32+18:4816:00
18Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK1:03:34+34:5021:24
Arvid HammarqvistLinköpings OKej godkänd
Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OKej start

D10

2 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba SkullmanLinköpings OK19:497:48
2Tilde EvebornOK Roxen21:38+1:498:31
3Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb23:32+3:439:15
4Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping27:03+7:1410:38
5Frida SöderqvistLinköpings OK27:40+7:5110:53
6Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb28:50+9:0111:21
7Stina BerggrenLinköpings OK30:36+10:4712:02
8Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK31:23+11:3412:21
9Alice EttlingSkogspojkarnas OK56:18+36:2922:09
Alice ClassonNAIS Orienteringsklubbej start

H10

2 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel FrodinOK Roxen25:2810:01

H35

7 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Markus HenrikssonLinköpings OK1:33:2112:27
Magnus BlomgrenOK Kolmårdenej start

D40

4 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Veronica LundOK Kolmården44:589:56
2Nina AhlanderOK Denseln48:46+3:4810:47
3Monica AnderssonVingåkers OK1:32:55+47:5720:33
4Helena SkoglundOK Motala1:47:04+1:02:0623:41

H40

7 040 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK55:547:56
2Sören Nilsson PåledalOK Roxen1:00:20+4:268:34
3Jonas JohnssonOK Kolmården1:03:26+7:329:00
4Tomas KovalcikOrientacni Beh Opava1:06:30+10:369:26
5Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:10:00+14:069:56
6Tomas BorunskyOrientacni Beh Opava1:10:29+14:3510:00
7Magnus FranssonSOK Aneby1:17:52+21:5811:03
8James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:23:35+27:4111:52
9Henrik SöderqvistLinköpings OK1:30:36+34:4212:52
10Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:33:04+37:1013:13
11Nils-Åke SkoglundOK Motala1:35:45+39:5113:36
12Leif LindgrenLinköpings OK1:36:12+40:1813:39
13Joakim KjellbergBjörkfors GOIF2:04:23+1:08:2917:40
Magnus JohanssonNyköpings OKej godkänd

D45

4 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny RöjgårdOK Kolmården38:089:04
2Annika IvarssonLinköpings OK39:16+1:089:20
3Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL41:35+3:279:54
4Annika AsketunOK Roxen42:19+4:1110:04
5Annica BerggrenOK Kolmården42:26+4:1810:06
6Annica CrispinOK Denseln43:52+5:4410:26
7Kristina LjunggrenLinköpings OK45:20+7:1210:47
8Lena MalmströmTjalve IF Norrköping50:13+12:0511:57
9Maria LillieströmOK Roxen50:28+12:2012:00
10Kristel MertensTrol Belgium1:02:15+24:0714:49
11Lotta BorgLinköpings OK1:04:35+26:2715:22
12Liselott RothLinköpings OK1:05:22+27:1415:33
Linda WänströmFinspångs SOKej godkänd

H45

5 740 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EkNyköpings OK42:527:28
2Johan PetterssonOK Motala46:31+3:398:06
3Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK47:52+5:008:20
4Patrik MartinssonOK Motala49:27+6:358:36
5Christian ErikssonLinköpings OK50:55+8:038:52
6Åke LjunggrenLinköpings OK51:18+8:268:56
7Henrik MarmelidOK Roxen52:25+9:339:07
8Fredrik JönssonMotala AIF OL57:55+15:0310:05
9Peter LundOK Kolmården58:11+15:1910:08
10Mikael ÖhgrenSävedalens AIK59:13+16:2110:18
11Fredrik MouchardIF Hallby SOK1:06:28+23:3611:34 Ladda ner rutt i gpx-format
12Jonas RåbergLinköpings OK1:06:29+23:3711:34
13Martin JarelandLinköpings OK1:06:38+23:4611:36
14Tomas CechOrientacni Beh Opava1:08:02+25:1011:51
15Patrik EvebornOK Roxen1:09:40+26:4812:08
16Johan FrodinOK Roxen1:10:11+27:1912:13
17Fredrik EngmanOK Denseln1:10:24+27:3212:15
18Rudy RoomanTrol Belgium1:10:31+27:3912:17
19Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:11:55+29:0312:31
20Tomas BomanLinköpings OK1:12:34+29:4212:38
21Martin MarksteinerWAT.OL1:16:44+33:5213:22
22Magnus SahlmanLinköpings OK1:30:06+47:1415:41
Pär EricsonNyköpings OKej godkänd
Johan WänströmFinspångs SOKej godkänd
Fredrik KorallMotala AIF OLej start

D50

3 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie MorlonOK Eken36:569:43
2Ulrika WahlströmTenhults SOK43:38+6:4211:28
3Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL48:42+11:4612:48
4Annika ArdellOK Rodhen48:45+11:4912:49
5Carina KaleredOK Denseln50:10+13:1413:12
6Ebba HedegårdOK Kolmården57:25+20:2915:06
7Karin OlofssonLinköpings OK1:01:04+24:0816:04
8Lena StrömbäckLinköpings OK1:07:00+30:0417:37
9Gabriela HadacovaOrientacni Beh Opava1:27:51+50:5523:07

H50

5 620 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK45:338:06
2Niklas RönnbäckOK Eken45:47+0:148:08
3Gunnar MelinOK Kolmården49:47+4:148:51
4Anders LillieströmOK Roxen50:51+5:189:02
5Anders DalhammerOK Roxen51:30+5:579:09
6Per JohanssonMotala AIF OL53:40+8:079:32
7Stefan ThellsénOK Roxen54:44+9:119:44
8Andreas HellgrenHammarkinds OK57:48+12:1510:17
9Johan MalmOK Kolmården58:33+13:0010:25
10Björn CarlssonOK Hällen59:04+13:3110:30
11Magnus HerberthsonLinköpings OK59:46+14:1310:38
12Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:02:52+17:1911:11
13Miroslav HadacOrientacni Beh Opava1:03:37+18:0411:19
14Ola SvärmOK Roxen1:09:37+24:0412:23
15Dag JehrlanderTjalve IF Norrköping1:09:56+24:2312:26
16Christer BroströmOK Denseln1:10:49+25:1612:36
17Fredrik UrbergHammarkinds OK1:11:56+26:2312:47
18Miroslav SklenarOrientacni Beh Opava1:15:43+30:1013:28
19Jörgen SköldLinköpings OK1:19:20+33:4714:06
20Josef SklenarOrientacni Beh Opava1:22:26+36:5314:40

D55

3 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne BössfallLinköpings OK50:3213:17
2Pia VångellLinköpings OK55:05+4:3314:29
3Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL56:25+5:5314:50
4Ingrid RoosMotala AIF OL57:21+6:4915:05
5Marie HåkanssonOK Kolmården1:00:37+10:0515:57
6Gun EricssonSkåneslättens OL1:02:06+11:3416:20
7Carina ErikssonNyköpings OK1:07:07+16:3517:39

H55

4 880 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ErikssonOK Hällen42:208:40
2Magnus JosefssonSävedalens AIK42:59+0:398:48
3Mikael KindbornOK Hällen43:46+1:268:58
4Pedro LundqvistLinköpings OK46:29+4:099:31
5Bengt SchwartzOK Kolmården49:41+7:2110:10 Ladda ner rutt i gpx-format
6Jan SundbüeOK Hällen49:49+7:2910:12
7Wilhelm TernborgNAIS Orienteringsklubb52:33+10:1310:46
8Ulf HamreforsVästerås SOK52:57+10:3710:51
9Börje AnderssonLinköpings OK54:24+12:0411:08
10Tapani MattusIFK Lidingö SOK54:26+12:0611:09
11Rikard BorgLinköpings OK57:45+15:2511:50
12Håkan WåhlanderFrölunda OL1:01:32+19:1212:36
13Karri LindellOK Måsen1:05:16+22:5613:22
Per FröbergTjalve IF Norrköpingej godkänd

D60

3 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena FröbergTjalve IF Norrköping43:3612:38
2Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb46:15+2:3913:24
3Carin AnderssonOK Denseln52:07+8:3115:06
4Gerd HagströmTjalve IF Norrköping53:58+10:2215:38
5Annette RagvaldVingåkers OK59:05+15:2917:07
6Ulla KjellLinköpings OK1:06:46+23:1019:21
7Catharina ForsénOK Denseln1:12:46+29:1021:05

H60

4 640 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas SvenssonMotala AIF OL47:2210:12
2Christer FranssonMotala AIF OL53:01+5:3911:25
3Leif EfraimssonMotala AIF OL53:54+6:3211:36
4Mats AnderssonFinspångs SOK56:15+8:5312:07
5Stefan GustafssonOK Hällen57:33+10:1112:24
6Jan LundgrenLinköpings OK1:00:35+13:1313:03
7Robert HåkanssonOK Kolmården1:13:31+26:0915:50
8Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL1:16:55+29:3316:34
9Roger KarlssonOK Kolmården1:17:08+29:4616:37
10Lars SegerqvistSkarpnäcks OL1:23:02+35:4017:53
Tomas VångellLinköpings OKej godkänd
Stephan SvenssonLinköpings OKej godkänd

D65

3 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona ForsbergNyköpings OK49:2714:20
2Barbro ÖstlundOK Roxen52:46+3:1915:17
3Maud Göthe LundgrenLinköpings OK58:10+8:4316:51
4Mona PetersenOK Motala58:15+8:4816:53
5Maja-Stina GustavssonOK Roxen1:02:35+13:0818:08
6Catharina JohanssonOK Kolmården1:40:00+50:3328:59
Britt-Marie AldénOK Kolmårdenej godkänd

H65

4 360 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran BlombergTjalve IF Norrköping47:3610:55
2Rolf KarlssonOK Hällen50:49+3:1311:39
3Karl Henry AnderssonVingåkers OK52:31+4:5512:02
4Per WirénOK Kolmården53:05+5:2912:10
5Lars StrömTjällmo-Godegårds OK55:54+8:1812:49
6Jan-Erik SundholmOK Nolaskogsarna1:00:36+13:0013:53
7Olle ArmanNyköpings OK1:02:23+14:4714:18
8Bertil SenestadFinspångs SOK1:04:39+17:0314:49
9Göran ForsbergNyköpings OK1:05:21+17:4514:59
10Ove JohanssonOK Kolmården1:09:31+21:5515:56
11Hans RagvaldVingåkers OK1:10:49+23:1316:14
12Anders KjellLinköpings OK1:11:00+23:2416:17
13Tord FranssonMotala AIF OL1:17:25+29:4917:45
14Anders HedinMotala AIF OL1:35:36+48:0021:55
Bengt ÖstlundOK Roxenej godkänd

D70

2 930 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK38:2413:06
2Ulla LindellOK Hällen43:31+5:0714:51
3Eva LindgrenLinköpings OK47:28+9:0416:12
4Kerstin BengtssonMotala AIF OL1:04:53+26:2922:08
Carina LindmanFinspångs SOKej godkänd

H70

4 040 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roger DanielssonLinköpings OK43:0410:39
2Börje RåbergOK Tyr45:20+2:1611:13
3Runar AldénOK Kolmården45:25+2:2111:14
4Bo JernbergOK Roxen46:41+3:3711:33
5Rune RingsgårdOK Roxen48:32+5:2812:00
6Peter JakobssonLinköpings OK48:49+5:4512:05
7Claus PetersenOK Motala49:42+6:3812:18
8Peter HagströmTjalve IF Norrköping52:47+9:4313:03
9Kjell HolmströmBjörkfors GOIF54:17+11:1313:26
10Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:00:25+17:2114:57
11Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK1:00:56+17:5215:04
12Nils SjödinTjalve IF Norrköping1:02:03+18:5915:21
13Ulf WaldenfjordLinköpings OK1:02:27+19:2315:27
14Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:06:18+23:1416:24
Leif SamorTjällmo-Godegårds OKej start

D75

2 930 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britten PerssonFinspångs SOK48:4016:36
2Lotta GranholmLinköpings OK53:20+4:4018:12
3Britt PetterssonOK Roxen54:41+6:0118:39
4Chatarina AnderssonOK Motala1:05:17+16:3722:16
5Monica LindgrenLinköpings OK1:40:56+52:1634:26

H75

3 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HammarströmOK Kolmården46:1614:27
2Sune LindellOK Hällen47:03+0:4714:42
3Stig BengtssonMotala AIF OL49:47+3:3115:33
4Anders JohanssonNyköpings OK59:29+13:1318:35
5Göran HektorLinköpings OK1:05:09+18:5320:21
6Leif AnderssonOK Motala1:21:00+34:4425:18
Johnny WallingeOK Kolmårdenej godkänd

D80

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin RenbergOK Kolmården52:1020:52
2Karin LexellOK Torfinn56:17+4:0722:30
Gudrun ThigerLinköpings AIKej godkänd

H80

2 930 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven JonssonOK Roxen54:2218:33
2Holger PerssonOK Eken1:47:39+53:1736:44

H85

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK59:0223:36
2Bengt EdvardssonOK Torfinn1:06:28+7:2626:35

Inskolning

1 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Adam DjerfstenLinköpings OKfullföljt
Alma FaxénVäxjö OKfullföljt
Terje HöglundSkogspojkarnas OKfullföljt
Lukas ÖbergOK Hällenfullföljt

U1

2 260 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa PåledalOK Roxen29:3313:04
2Uno DingstenSkogspojkarnas OK33:26+3:5314:47
3Klara HöglundSkogspojkarnas OK33:42+4:0914:54
4Arvid BomanLinköpings OK37:50+8:1716:44
5Jonas ArnessonSkogspojkarnas OK41:00+11:2718:08
6Alfons StenilsOK Hällen44:30+14:5719:41
Holger VänströmFinspångs SOKej godkänd
Erik EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd
Emilia EricsonNyköpings OKej start

U2

2 570 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edwin FlyxsenHammarkinds OK25:319:55
2Hannes PetersonOK Denseln25:55+0:2410:05
3Alexander LarssonFinspångs SOK26:05+0:3410:08
4Moa TingströmHammarkinds OK26:55+1:2410:28
5Nils BjörnskiöldOK Roxen27:04+1:3310:31
6Leonardo MelinOK Kolmården30:04+4:3311:41
7Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb30:56+5:2512:02
8Ellen KarlssonKatrineholms OK32:06+6:3512:29
9Jonah StenilsOK Hällen42:22+16:5116:29
10Anton FaxénVäxjö OK55:47+30:1621:42
11Joel GustavssonOK Roxen57:50+32:1922:30
Sixten LevinsonOK Kolmårdenej start

Öppen motion 1

2 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda LindgrenLinköpings OK24:169:33
2Elin WiklunKlubblös35:16+11:0013:53
3Maja ErikssonGrytgöl IK45:59+21:4318:06
4Nils Erik PetterssonOK Roxen52:41+28:2520:44

Öppen motion 3

2 970 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela ÅrbrinkLinköpings OK38:4513:02
2Malin BorgLinköpings OK41:56+3:1114:07
3Niklas WesterOK Denseln43:10+4:2514:32
4Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb43:31+4:4614:39
5Oliver EiderbäckOK Hällen45:08+6:2315:11
6Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping47:18+8:3315:55
7Camilla HöögOK Motala48:22+9:3716:17
8Ida WesterlundNyköpings OK57:49+19:0419:28
9Anna WesterlundNyköpings OK58:16+19:3119:37
10Doris NesitkaWAT.OL1:04:12+25:2721:36
11Tindra EkholmOK Måsen1:06:40+27:5522:26
12Anna-Lena KarlssonLinköpings OK1:08:55+30:1023:12
13Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL1:10:33+31:4823:45
14Christina ÖbergOK Hällen1:10:37+31:5223:46
15Liselott AnderssonKlubblös1:19:50+41:0526:52
16Lars-Åke HolmLinköpings OK1:24:30+45:4528:27
Anna WirenLinköpings SKej godkänd
Elisabet WiklundLinköpings OKej godkänd

Öppen motion 5

3 960 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping42:0510:37
2Fredrik KämmerlingOK Motala49:06+7:0112:23
3Pelle ZeijlonLinköpings OK54:12+12:0713:41
4Petra NilssonNAIS Orienteringsklubb58:49+16:4414:51
5Rikard SöderbergTjällmo-Godegårds OK59:11+17:0614:56
6Ludvig ForslundLinköpings OK1:03:27+21:2216:01
7Tina LindgrenLinköpings OK1:04:48+22:4316:21
8Filip SrömbäckKlubblös1:06:15+24:1016:43
9Magnus AnderssonOK Denseln1:11:23+29:1818:01
10Federica De MagistrisOK Kolmården1:16:26+34:2119:18
11Mattias KarlssonVingåkers OK1:17:57+35:5219:41
12Eva JylltorpLinköpings OK1:27:34+45:2922:06
13Gunilla HamreforsVästerås SOK1:50:33+1:08:2827:55
Åsa CarlssonOK Hällenej godkänd
Monica GranströmVingåkers OKej godkänd

Öppen motion 7

4 200 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar PrytzTjalve IF Norrköping37:549:01
2Amanda HolmgrenVittjärvs IK40:57+3:039:45
3Thomas LiljaOK Denseln41:11+3:179:48
4Mikael LangerOK Roxen44:41+6:4710:38
5Stina SternerLinköpings OK46:42+8:4811:07
6Hanna NilssonOK Denseln46:49+8:5511:08
7Charlotte NedforsOK Roxen48:12+10:1811:28
8Henrik TostebergLinköpings OK48:55+11:0111:38
9Matz HöögOK Motala49:08+11:1411:41
9Sara SöderqvistLinköpings OK49:08+11:1411:41
11Sara ÖbergOK Hällen49:45+11:5111:50
12Jörgen HjortOK Roxen50:01+12:0711:54
13Mats WiklundKlubblös50:34+12:4012:02
14David SpetzTullinge SK51:48+13:5412:20
15Susanne KarlssonOK Denseln52:01+14:0712:23
16Andrea BalakovaNyköpings OK52:52+14:5812:35
17Ingvild KongslienSkogspojkarnas OK53:21+15:2712:42
18Ulrica FranssonMotala AIF OL53:24+15:3012:42
19Lina KromnérSkogspojkarnas OK54:37+16:4313:00
20Jenny ÖstlundOK Kolmården54:43+16:4913:01
21Emma FaxénVäxjö OK55:32+17:3813:13
22Thomas JohanssonOK Kolmården56:53+18:5913:32
23Jan KaleredOK Denseln58:47+20:5313:59
24Peter NjordHammarkinds OK1:01:43+23:4914:41
25Malin EklöfMatteus SI1:02:00+24:0614:45
26Hans PetterssonLinköpings SK1:02:36+24:4214:54
27Ella StenilsOK Hällen1:02:52+24:5814:58
28Johanna LiljaOK Denseln1:04:13+26:1915:17
29Ingeborg NilssonOK Denseln1:04:22+26:2815:19
30Albin PetterssonHammarkinds OK1:04:43+26:4915:24
31Magnus HedegårdOK Kolmården1:05:08+27:1415:30
32Jörgen AskbrinkHammarkinds OK1:06:42+28:4815:52
33Lennart KjellgrenLjusdals OK1:07:56+30:0216:10
34Jenny WåhlanderFrölunda OL1:10:30+32:3616:47
35Ole PedersenLinköpings OK1:12:15+34:2117:12
36Viktor GranströmVingåkers OK1:12:56+35:0217:21
37Johan KarlssonTjällmo-Godegårds OK1:15:44+37:5018:01
38Filip JounotTjalve IF Norrköping1:22:11+44:1719:34
39Veronica NuijaTjalve IF Norrköping1:22:25+44:3119:37
40Rune KarlssonKlubblös1:44:19+1:06:2524:50

Öppen motion 8

7 040 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn KarlssonOK Denseln1:02:588:56
2Mattias ZachrissonOK Roxen1:05:57+2:599:22
3Jonny KarlssonOK Denseln1:18:12+15:1411:06
4Mårten LindquistBoxholm-Mjölby OL1:27:02+24:0412:21
5Roushan Rezvani AranyLinköpings OK1:32:54+29:5613:11
6Urban AnderssonBoxholm-Mjölby OL1:55:55+52:5716:27

Öppen motion 10

3 450 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Inge JohanssonKlubblös39:5611:34
2Lena NordTjalve IF Norrköping40:35+0:3911:45
3Arne WesterlundNyköpings OK41:01+1:0511:53
4Frida KarlssonLinköpings OK42:56+3:0012:26
5Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF44:41+4:4512:57
6Fredrik BerggrenLinköpings OK45:11+5:1513:05
7Emma BerggrenLinköpings OK45:17+5:2113:07
8Christian KämmerlingOK Motala50:38+10:4214:40
9Conny NilssonNyköpings OK50:56+11:0014:45
10Arne LindhTjalve IF Norrköping52:01+12:0515:04
11Lisa HahlinOK Denseln54:18+14:2215:44
12Annevi FredengOK Motala54:45+14:4915:52
13Helena HolmOK Roxen55:04+15:0815:57
14Åsa DetterfeltLinköpings OK56:48+16:5216:27
15Sara AnderssonOK Denseln58:31+18:3516:57
16Jan V AnderssonTjalve IF Norrköping58:49+18:5317:02
17Erik HanssonOK Roxen59:48+19:5217:20
18Jesper AnderssonVingåkers OK1:00:05+20:0917:24
19Lars Åke SvenskOK Hällen1:01:37+21:4117:51
20Lars JohanssonOK Motala1:03:37+23:4118:26
21Åsa KjellbergBjörkfors GOIF1:05:15+25:1918:54
22Anders MalmerUmeå OK1:05:53+25:5719:05
23Jan SvenssonTjalve IF Norrköping1:12:05+32:0920:53
24Hannes CarlssonHammarkinds OK1:13:49+33:5321:23
Harris BradeTjalve IF Norrköpingej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser