Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretsserien Falukretsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsserien Falukretsen
Arrangörsorganisation: Korsnäs IF OK
Datum: torsdag 1 september 2016

D16

2 210 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva RingiOK Kåre20:109:07
2Ida JohnssonOK Kåre20:44+0:349:22
3Cecilia LindgrenOK Kåre23:45+3:3510:44

H16

2 210 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor WallinOK Kåre17:327:56
2Lucas GranbergOK Kåre19:40+2:088:53
3John GranathOK Kåre20:34+3:029:18

D14

1 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja BergqvistKorsnäs IF OK13:308:05
2Tilda GolsäterKorsnäs IF OK13:41+0:118:11
3Julia BergKarlsbyhedens IK15:02+1:329:00
4Tove RingiOK Kåre15:40+2:109:22
5Selma MossbergKarlsbyhedens IK16:25+2:559:49
6Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK16:31+3:019:53
Alma BirklinOK Kåreej godkänd
Thea NordinKorsnäs IF OKej start

H14

1 670 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer LindgrenOK Kåre11:477:03
2Markus MelénOK Kåre13:10+1:237:53
3Jakob WidelundOK Kåre15:34+3:479:19
4Karl GranathOK Kåre15:35+3:489:19
5Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IK16:16+4:299:44
6Anton BeskowOK Kåre26:33+14:4615:53

D12

1 290 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa KaipeOK Kåre11:238:49
2Moa BergqvistKorsnäs IF OK13:00+1:3710:04
3Elin BryggarGrycksbo IF OK13:13+1:5010:14
4Klara ErssonOK Kåre13:43+2:2010:37
5Signe ÖgrenKarlsbyhedens IK14:17+2:5411:04
6Agnes WallinKorsnäs IF OK19:34+8:1115:10
7Julia Hagelberg NordahlOK Kåre20:44+9:2116:04
8Alva NordinKorsnäs IF OK22:08+10:4517:09
9Ida JonssonOK Kåre23:34+12:1118:16
10Sara WallinKorsnäs IF OK23:36+12:1318:17
11Enni LundbergOK Kåre31:28+20:0524:23
Mira NordinKorsnäs IF OKej start

H12

1 290 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel GolsäterKorsnäs IF OK10:097:52
2Olle RingiOK Kåre10:31+0:228:09
3Olle DalinOK Kåre12:44+2:359:52
4Esbjörn RisbergOK Kåre12:49+2:409:56
5Albin SjöblomOK Kåre12:57+2:4810:02
6Jon HanssonOK Kåre13:04+2:5510:07
7Johannes WengelinSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb13:28+3:1910:26
8Leo AlvolinOK Kåre13:48+3:3910:41
9Rasmus WidelundOK Kåre14:33+4:2411:16
10Hugo AtterbrandOK Kåre15:04+4:5511:40
11Olof OlssonOK Kåre16:06+5:5712:28
12Eric JohanssonOK Kåre16:09+6:0012:31
13Adam JonesOK Kåre16:20+6:1112:39
14Isak DalkarlsGrycksbo IF OK19:42+9:3315:16
15Olle GahnshagOK Kåre19:47+9:3815:20
16Olle ÖstlundOK Kåre19:57+9:4815:27
17Alvin EdbäckOK Kåre20:13+10:0415:40
18Melvin FredrikssonKorsnäs IF OK20:20+10:1115:45
19Vidar AlexandreOK Kåre20:21+10:1215:46
20Knut MossbergKarlsbyhedens IK21:19+11:1016:31
21Love ErlandssonKorsnäs IF OK23:03+12:5417:52
22Samuel LindborgGrycksbo IF OK31:09+21:0024:08
Nils PetterssonOK Kåreej start

D10

1 320 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa GolsäterKorsnäs IF OK13:5010:28
2Lina WidelundOK Kåre16:38+2:4812:36
3Hilma DalinOK Kåre17:43+3:5313:25
4Ida AtterbrandOK Kåre19:32+5:4214:47
5Freja BylanderKarlsbyhedens IK19:48+5:5815:00
6Ylva HanssonOK Kåre20:33+6:4315:34
7Elsa WengelinSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb21:00+7:1015:54
8Josefin NorströmOK Kåre21:30+7:4016:17
9Ester PekkariKarlsbyhedens IK21:38+7:4816:23
10Klara BerglundKarlsbyhedens IK22:08+8:1816:46
11Edith JonesOK Kåre22:13+8:2316:49
12Sanna ErlandssonKorsnäs IF OK22:50+9:0017:17
13Anna BryggarGrycksbo IF OK24:21+10:3118:26
14Klara WedholmOK Kåre25:09+11:1919:03
15Ingrid OlssonOK Kåre26:10+12:2019:49
16Greta BladlundKarlsbyhedens IK28:04+14:1421:15
17Frida SjöblomOK Kåre30:18+16:2822:57
18Matilda StilleKorsnäs IF OK31:04+17:1423:32
19Ida AnderssonOK Kåre45:31+31:4134:28

H10

1 320 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melvin LöfgrenOK Kåre11:178:32
2Malte SöderlundKarlsbyhedens IK11:53+0:369:00
3Simon BerglundKarlsbyhedens IK14:20+3:0310:51
4Pontus HedbergKarlsbyhedens IK14:49+3:3211:13
5Oskar KaipeOK Kåre14:53+3:3611:16
6William OksvoldOK Kåre17:06+5:4912:57
7Axel GräfningsGrycksbo IF OK17:11+5:5413:01
8Frode RisbergOK Kåre17:49+6:3213:29
9Simon FellbrinkOK Kåre18:11+6:5413:46
10Pelle NilssonKarlsbyhedens IK18:28+7:1113:59
11Petter GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb19:24+8:0714:41
12Edvin JohanssonOK Kåre21:25+10:0816:13
13Elvin LundbergOK Kåre26:24+15:0720:00
14Viggo LindgrenOK Kåre26:43+15:2620:14
15Oliver HagströmKarlsbyhedens IK32:32+21:1524:38
Sixten MossbergKarlsbyhedens IKej start
Anton ModigsKorsnäs IF OKej start

Inskolning

1 010 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sigrid AlexandreOK Kårefullföljt
Alexis AndréSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbfullföljt
Eimy AndréSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbfullföljt
Elias BergqvistKorsnäs IF OKfullföljt
William BergqvistKorsnäs IF OKfullföljt
Olle BladlundKarlsbyhedens IKfullföljt
Adam EnochssonKorsnäs IF OKfullföljt
Halle GahnshagOK Kårefullföljt
Erik GräfningsGrycksbo IF OKfullföljt
Vilma Hagelberg NordahlOK Kårefullföljt
Linnea HagströmKarlsbyhedens IKfullföljt
Natalie HagströmKarlsbyhedens IKfullföljt
Alva HallénKorsnäs IF OKfullföljt
Wilhelmina HedbergKarlsbyhedens IKfullföljt
Ingrid Hjort BerggrenOK Kårefullföljt
Karin Hjort BerggrenOK Kårefullföljt
Benjamin KlasilaKorsnäs IF OKfullföljt
Marcus LjunghKarlsbyhedens IKfullföljt
Melvin LjunghKarlsbyhedens IKfullföljt
Sigge LöfgrenOK Kårefullföljt
Agnes MeurkKorsnäs IF OKfullföljt
Annie ModigsKorsnäs IF OKfullföljt
Arvid NilssonKarlsbyhedens IKfullföljt
Ruben PekkariKarlsbyhedens IKfullföljt
Emma PersKorsnäs IF OKfullföljt
Wilma RenströmSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbfullföljt
Aina SchlegelSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbfullföljt
Salma SchlegelSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbfullföljt
Leia StalnertKorsnäs IF OKfullföljt
Julia StilleKorsnäs IF OKfullföljt
Wilhelm StilleKorsnäs IF OKfullföljt
Moa SölscherKorsnäs IF OKfullföljt
Hugo WennbergKarlsbyhedens IKfullföljt
Karl FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd
Alice LundbergKorsnäs IF OKej start
Aron SöderlundKarlsbyhedens IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser