Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för IKHP Sprint Cup 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IKHP Sprint Cup 1
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: onsdag 11 maj 2016

Öppen Dam Advanced

2 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna16:146:29
2Karin SpjuthIK Hakarpspojkarna16:19+0:056:31
3Tova OlssonIK Hakarpspojkarna17:21+1:076:56
4Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna18:04+1:507:13
5Anna EnvallIK Hakarpspojkarna18:12+1:587:16
6Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna19:33+3:197:49
7Monika HjellströmGränna-Bygdens OK27:46+11:3211:06
8Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna34:25+18:1113:46
Anette GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Maria OssianssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Hanna PalmIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Öppen Herr Advanced

2 500 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna15:076:02
2Jesper LindströmIF Hagen15:25+0:186:10
3Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna15:40+0:336:16
4Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna16:07+1:006:26
5Matti EnvallIK Hakarpspojkarna17:45+2:387:06
6Arne KlintbergEksjö SOK17:48+2:417:07
7Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna18:52+3:457:32
8Philip HjellströmGränna-Bygdens OK19:01+3:547:36
9Anders LingJönköpings OK19:49+4:427:55
10David GunnarssonIK Hakarpspojkarna20:02+4:558:00
11Ulf PerssonBottnaryds IF21:23+6:168:33
12Ludvig SjödinIK Hakarpspojkarna22:37+7:309:02
13Simon KarlssonOK 64 Torpa22:40+7:339:04
14Hans-Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK23:30+8:239:24
15Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna44:18+29:1117:43
Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Gunnar AnderssonIK Vistaej godkänd
Peter TudénIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Filip OssianssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Ungdom Dam Advanced

1 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isa EnvallIK Hakarpspojkarna11:286:22
2Emma LingJönköpings OK12:26+0:586:54
3Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna13:40+2:127:35
4Minna II PalmIK Hakarpspojkarna16:30+5:029:10
5Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna16:53+5:259:22
6Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna17:18+5:509:36
7Margareta LarssonOK Njudung26:15+14:4714:35
8Sandra LingJönköpings OK26:43+15:1514:50
Stella RangertIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Ungdom Herr Advanced

1 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna11:276:21
2Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna12:10+0:436:45
3Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna13:16+1:497:22
4Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna13:20+1:537:24
5Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna14:00+2:337:46
6Erik LingJönköpings OK14:26+2:598:01
Adrian SjödinIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Filip JanekeIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Ungdom Basic

1 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna9:317:55
2Meja EnvallIK Hakarpspojkarna15:16+5:4512:43
3Emil LingJönköpings OK17:22+7:5114:28

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser