Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Fräknefejden

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fräknefejden
Arrangörsorganisation: Ljungskile FK
Datum: söndag 15 oktober 2017

D21

8 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK1:20:168:58
2Emma AnderssonSävedalens AIK1:20:26+0:108:59
3Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK1:44:02+23:4611:38
Maria ErikssonEds SKej start

H21

12 210 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil KinnebergIFK Göteborg1:21:246:39
2Jonas PilbladIFK Göteborg1:25:04+3:406:58
3Dmitriy MihalkinSävedalens AIK1:28:18+6:547:13
4Vitaliy GichkoSävedalens AIK1:34:56+13:327:46
5Andrey SalinSävedalens AIK1:39:18+17:548:07
6Johan HellmanVänersborgs SK1:40:06+18:428:11
7Simon AnderssonOK Kullingshof1:42:41+21:178:24
8Anton NovichenkoSävedalens AIK1:44:30+23:068:33
9Mattias NilssonOK Alehof1:48:09+26:458:51
10Albin ThunbergOK Alehof1:53:37+32:139:18
11Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK1:59:58+38:349:49
12Albin ClaessonSävedalens AIK2:04:29+43:0510:11
13Daniel LarssonVänersborgs SK2:07:40+46:1610:27
14Fredrik NorellFrölunda OL2:08:55+47:3110:33
15Christoffer AndersénVästerås SOK2:21:28+1:00:0411:35
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd

D21 Kort

5 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK54:549:57
2Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK56:20+1:2610:13
3Charlotte ThraneIFK Göteborg59:34+4:4010:48
3Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad59:34+4:4010:48
Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubbutgått

H21 Kort

7 410 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor FlingmarkUddevalla OK58:127:51
2Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb1:01:50+3:388:20
3Johan SjögrenVänersborgs SK1:05:00+6:488:46
4Søren Thrane ØdumIFK Göteborg1:07:24+9:129:05
5John GabrielssonSävedalens AIK1:18:56+20:4410:39
6Andreas KarlssonSävedalens AIK1:25:08+26:5611:29
7Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb1:25:26+27:1411:31
8Alfred SteindahlStenungsunds OK1:46:02+47:5014:18

D18

4 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna NilssonKungälvs OK47:089:39
2Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK49:46+2:3810:11
3Isabella AumoKungälvs OK1:04:08+17:0013:08
Lisa BörnstedtKungälvs OKej start

D16

4 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin HelmerssonOK Skogsvargarna1:03:3615:23
2Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL1:04:39+1:0315:39
3Ida SüdhoffBrattås CK1:07:44+4:0816:24

H16

5 240 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan43:208:16
2Alfred ErdeliusIF Rigor51:02+7:429:44
3Grunde IsaksætreGrue IL54:26+11:0610:23
4Linus BoströmOK Alehof1:12:27+29:0713:49
5Willy FjällborgStenungsunds OK1:16:58+33:3814:41
6William WasseniusUddevalla OK1:17:28+34:0814:47
7Erik JohanssonOK Alehof2:09:44+1:26:2424:45
Olle ElfströmOK Orintoej start

D14

3 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovis BergstrandBrattås CK48:1014:00
2Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna1:10:39+22:2920:32
3Vera ElfströmOK Orinto1:12:34+24:2421:05

H14

3 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BrönnestamOK Gipen53:0213:23
2Hjalmar OlssonUddevalla OK1:07:24+14:2217:01
3Erik PerssonBrattås CK1:09:12+16:1017:28
David AlménTrollhättans SOKej godkänd

H14 Kort

2 820 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sebastian KorpiUddevalla OK1:09:1024:31
2Rasmus PerssonOK Flundrehof1:32:44+23:3432:53

D12

2 810 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilia OlssonUddevalla OK39:4214:07
2Miranda WallströmSävedalens AIK39:58+0:1614:13
3Emma ChristianssonUddevalla OK41:00+1:1814:35
4Alva ZakariassonUddevalla OK45:04+5:2216:02
5Molly BergstrandBrattås CK54:42+15:0019:27
6Linn EnbomVänersborgs SK55:58+16:1619:55
7Clara LövgärdOK Alehof58:34+18:5220:50
8Maja NymanVänersborgs SK1:04:12+24:3022:50
9Elsie GerhardtBrattås CK1:11:30+31:4825:26
10Ella PellméStenungsunds OK1:12:24+32:4225:45
Elin SottFrölunda OLej godkänd
Malva ArvidssonBrattås CKej start

H12

2 820 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK29:0010:17
2Johan ErikssonOK Skogsvargarna30:40+1:4010:52
3Edvin OckbornTrollhättans SOK32:20+3:2011:27
4Arvid HermanssonKungälvs OK41:04+12:0414:33
5Erik SüdhoffBrattås CK43:46+14:4615:31
6Filip HanssonOK Löftan43:48+14:4815:31
7Alwin EinarssonKungälvs OK45:56+16:5616:17
8Joel IsakssonVänersborgs SK1:02:22+33:2222:06
9Elias PerssonOK Flundrehof1:10:30+41:3025:00
10Tor LindénUddevalla OK1:29:55+1:00:5531:53
11Eric KarlssonStigsökarna1:47:32+1:18:3238:07

D10

2 280 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea EnbomVänersborgs SK19:428:38
2Elvina BergdahlOK Orinto22:56+3:1410:03
3Ida AnderssonVänersborgs SK25:04+5:2210:59
4Ellen SkovbjergFrölunda OL27:46+8:0412:10
5Olivia GustafssonTrollhättans SOK28:02+8:2012:17
6Kajsa ElfströmOK Orinto28:36+8:5412:32
7Olga DrapellaVänersborgs SK29:02+9:2012:44
8Elsa ForsengLjungskile FK30:20+10:3813:18
9Elina ChristianssonUddevalla OK33:50+14:0814:50
10Vera KlingbergLjungskile FK36:12+16:3015:52
11Frida KällbergOK Skogsvargarna36:54+17:1216:11
12Ebba LövgärdOK Alehof36:56+17:1416:11
13Elly EinarssonKungälvs OK38:52+19:1017:02
14Celia KlingbergLjungskile FK45:26+25:4419:55
Beyoncé AnderssonTrollhättans SOKej start

H10

2 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK20:228:58
2Axel EkdalaKungälvs OK20:26+0:049:00
3Johannes AnderssonVänersborgs SK22:50+2:2810:03
4Miles GerhardtBrattås CK25:12+4:5011:06
5Nore ModénVänersborgs SK26:42+6:2011:45
6Floyd GerhardtBrattås CK27:16+6:5412:00
7Arvid LanneKungälvs OK30:48+10:2613:34
8Martin SkovbjergFrölunda OL32:06+11:4414:08
9Edvin LanneKungälvs OK35:00+14:3815:25
Melker OckbornTrollhättans SOKej start

H35

7 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas ZakariassonUddevalla OK1:08:048:46
2Jonatan LarssonUddevalla OK1:11:52+3:489:15
3Mattias KarlssonOK Alehof1:12:02+3:589:16
4Erik LindgrenSävedalens AIK1:14:10+6:069:33
5Linus IsebornFrämmestads IK1:47:09+39:0513:48

D40

4 880 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida WallströmSävedalens AIK48:049:50
2Anna LövgärdOK Alehof49:08+1:0410:04
3Jeannette AumoKungälvs OK50:43+2:3910:23
4Susanne CoxLerums SOK52:52+4:4810:50
5Linda LarssonFrämmestads IK53:08+5:0410:53
6Hanna RangertKungälvs OK53:46+5:4211:01
7Susann SkovbjergFrölunda OL1:32:46+44:4219:00
Sofia LundbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lena AnderssonTrollhättans SOKej start

H40

7 410 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy AnderssonVänersborgs SK53:087:10
2Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK1:03:56+10:488:37
3Magnus HedmanKungälvs OK1:06:06+12:588:55
4Anders LövgärdOK Alehof1:08:55+15:479:18
5Richard SottFrölunda OL1:09:20+16:129:21
6Fredrik OlssonUddevalla OK1:26:19+33:1111:38
7Jan GrahnIK Uven1:27:16+34:0811:46
8Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad1:48:47+55:3914:40
Magnus VedinTrollhättans SOKej start
Magnus HanssonOK Löftanej start

D45

4 010 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK45:0411:14
2Anette CarlssonGällstadbygdens SOK47:46+2:4211:54
3Kristin EkdalaKungälvs OK48:10+3:0612:00
4Sofia GustafssonTrollhättans SOK55:50+10:4613:55
5Christina SüdhoffBrattås CK56:20+11:1614:02
6Tone Karina IngesenSarpsborg OL1:04:38+19:3416:07
7Cecilia FlakbergIFK Göteborg1:15:41+30:3718:52
8Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK1:22:32+37:2820:34

H45

6 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nichlas WallströmSävedalens AIK55:388:33
2Magnus HomannOK Orinto56:10+0:328:38
3Jussi AumoKungälvs OK57:20+1:428:49
4Herman RosénGöteborg-Majorna OK58:16+2:388:57
5Mats ChristianssonUddevalla OK1:00:49+5:119:21
6Anders ArfwedsonFrölunda OL1:05:09+9:3110:01
7Martin JohanssonOK Orinto1:08:36+12:5810:33
8Pål MagnussonUddevalla IS1:10:35+14:5710:51
9Emil ErdeliusIF Rigor1:10:52+15:1410:54
10Håkan LindénUddevalla OK1:11:36+15:5811:00
Thomas BergstrandBrattås CKej godkänd
Pär-Magnus BjurekTibro OKej start

D50

3 860 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK37:049:36
2Agneta ErikssonUddevalla OK40:14+3:1010:25
3Anna AsplundKungälvs OK50:12+13:0813:00
4Lena PeterssonOK Alehof52:34+15:3013:37
5Karin LaurellOK Flundrehof1:03:17+26:1316:23
6Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna1:04:57+27:5316:49
7Helena StensötaFrölunda OL1:27:06+50:0222:33
Heli MarjomaaStigsökarnaej start

H50

5 730 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK44:257:45
2Magnus JohanssonOK Löftan45:36+1:117:57
3Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK48:50+4:258:31
4Bengt NorrmanTrollhättans SOK52:00+7:359:04
5Janne MattssonTrollhättans SOK53:08+8:439:16
6Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna56:46+12:219:54
7Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL59:12+14:4710:19
8Ole IngesenSarpsborg OL59:50+15:2510:26
9David GabrielssonSävedalens AIK1:00:47+16:2210:36
10Christer BorgGöteborg-Majorna OK1:01:18+16:5310:41
11Peter StrömdahlOK Skogsvargarna1:03:22+18:5711:03
12Karl ErikssonUddevalla OK1:08:39+24:1411:58
13Stefan MårtenssonFrölunda OL1:09:40+25:1512:09
14Hans NilssonKungälvs OK1:14:28+30:0312:59
15Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna1:18:13+33:4813:39
16Graham KempGöteborg-Majorna OK1:48:46+1:04:2118:58
Pål SchmidtFrölunda OLej godkänd
Martin EkdalaKungälvs OKej start
Erik RuotsalainenFrölunda OLej start

D55

3 860 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina BejbomUddevalla OK48:1112:28
2Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK50:22+2:1113:02
3Christina BirathStenungsunds OK50:56+2:4513:11
3Annette Falck LarssonVänersborgs SK50:56+2:4513:11
5Anita DavalliusUddevalla IS56:16+8:0514:34
6Ann Warma LaasOK Skogshjortarna56:50+8:3914:43
7Birgit HanssonHerrestads AIF58:42+10:3115:12
8Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK1:01:08+12:5715:50
8Monika NilssonOK Alehof1:01:08+12:5715:50
10Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:04:26+16:1516:41
11Catharina KarlssonTrollhättans SOK1:05:58+17:4717:05
12Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK1:10:14+22:0318:11
13Ingela HåkanssonIK Uven1:18:24+30:1320:18
Mona OlssonBrattås CKej start
Britta SahlinVänersborgs SKej start

H55

5 510 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel WasseniusUddevalla OK45:448:18
2Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL48:14+2:308:45
3Andres LaasOK Skogshjortarna50:21+4:379:08
4Jörgen IvarssonHestra IF52:16+6:329:29
5Arne NåboTrollhättans SOK53:12+7:289:39
6Pär ClaessonSävedalens AIK54:48+9:049:56
7Anders BjörklundSävedalens AIK54:51+9:079:57
8Per FlakbergIFK Göteborg55:30+9:4610:04
9Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK58:30+12:4610:37
10Hans GarmerGöteborg-Majorna OK58:55+13:1110:41 Ladda ner rutt i gpx-format
11Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:01:16+15:3211:07
12Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna1:02:45+17:0111:23
13Anders AxelssonOK Skogsvargarna1:03:17+17:3311:29
14Lars ElfvingOK Gipen1:03:40+17:5611:33
15Magnus WideFrölunda OL1:03:56+18:1211:36
16Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:05:05+19:2111:48
17Rune KristiansenIdefjordens SK1:05:12+19:2811:49
18Gunnar HåkanssonIK Uven1:06:02+20:1811:59
19Johan ByströmKFUK-KFUM Göteborg1:07:34+21:5012:15
20Thomas AnderssonTrollhättans SOK1:07:36+21:5212:16
21Arne SääfGudhems IF1:09:16+23:3212:34
22Börje PålssonUddevalla IS1:13:02+27:1813:15
23Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:18:58+33:1414:19
24Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:28:00+42:1615:58
25Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK1:32:07+46:2316:43
26Börje PerssonOK Alehof1:38:12+52:2817:49
27Håkan SörenssonTrollhättans SOK1:40:26+54:4218:13
28Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:49:14+1:03:3019:49
Martin EickhoffSävedalens AIKej start
Staffan AsplundKungälvs OKej start
Håkan WåhlanderFrölunda OLej start
Tomas AnderssonTrollhättans SOKej start

D60

3 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli Brander NilssonStenungsunds OK39:4312:27
2Kerstin BurmanKvillebyns SK43:50+4:0713:44
3Solveig HedenblomSjövalla FK45:44+6:0114:20
4Gunilla HogedalVänersborgs SK47:38+7:5514:55
5My EngströmLerums SOK49:30+9:4715:31
6Gunilla AxelssonSävedalens AIK52:12+12:2916:21
7Eva KarlssonUddevalla OK1:00:30+20:4718:57
8Margareta NetzTrollhättans SOK1:04:42+24:5920:16
9Britt KarlssonStenungsunds OK1:14:22+34:3923:18
Kristina TellqvistIK Dranej godkänd
Ingrid JessenFrämmestads IKej start

H60

4 880 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jerker NetzTrollhättans SOK44:099:02
2Thomas LundgrenTrollhättans SOK44:40+0:319:09
3Ulf PalmérUlricehamns OK45:20+1:119:17
4Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF46:30+2:219:31
5Hans HusebySarpsborg OL48:31+4:229:56
6Johan KarlssonTrollhättans SOK49:50+5:4110:12
7Örjan WängdahlOK Gipen50:28+6:1910:20
8Mikael BodénMarkbygdens OK51:28+7:1910:32
9Lennart HålsjöOK Skogshjortarna52:02+7:5310:39
10Urban LarssonOK Gipen53:10+9:0110:53
11Ingemar BjörkmanGöteborg-Majorna OK55:04+10:5511:17
12Hans EkbergTrollhättans SOK55:38+11:2911:24
13Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK58:26+14:1711:58
14Christer KlintVänersborgs SK1:00:30+16:2112:23
15Björn PetterssonUlricehamns OK1:02:06+17:5712:43
16Lars EkbergTrollhättans SOK1:03:40+19:3113:02
17Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:06:50+22:4113:41
18Bernt AnderssonIF Rigor1:07:44+23:3513:52
19Anders ErikssonOK Gipen1:08:12+24:0313:58
20Bill AnderssonI 15 IF1:09:20+25:1114:12
21Bengt BivrinIdefjordens SK1:10:13+26:0414:23 Ladda ner rutt i gpx-format
22Lasse JohanssonEds SK1:10:25+26:1614:25
23Peter LarssonTrollhättans SOK1:14:32+30:2315:16
24Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK1:16:10+32:0115:36
Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd

D65

3 190 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger LindholmFjärås AIK44:1213:51
2Maria NordwallOK Kolmården44:40+0:2814:00
3Gunnel TurpeinenKvillebyns SK46:34+2:2214:35
4Marion HallstenUddevalla OK54:22+10:1017:02
5Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb56:20+12:0817:39
6Kajsa TofténHjobygdens OK1:01:28+17:1619:16
7Ingegerd OlssonOK Alehof1:08:55+24:4321:36
8Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:19:19+35:0724:51
Maria NorellFrölunda OLej start

H65

4 010 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto38:029:29
2Yngve NorellFrölunda OL40:28+2:2610:05
3Göran OlssonIdefjordens SK41:22+3:2010:18
4Per IvarssonTrollhättans SOK42:28+4:2610:35
5Håkan OlssonHjobygdens OK43:41+5:3910:53
6Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb45:24+7:2211:19
7Bo HerderssonMarkbygdens OK45:51+7:4911:26
8Sören SvenssonSjövalla FK46:44+8:4211:39
9Lars HogedalVänersborgs SK47:00+8:5811:43
10Gunnar BejbomUddevalla OK47:03+9:0111:43
11Tommy WesterbergIF Hagen47:58+9:5611:57
12Jan-Erik PålssonUddevalla IS50:21+12:1912:33
13Dan WidercrantzOK Skärmen51:08+13:0612:45
14Yngve NilssonOK Gipen52:25+14:2313:04
15Roalh KlevelandKvillebyns SK52:29+14:2713:05
16Kent IvarssonOK Skogshjortarna54:32+16:3013:35
17Kent ErikssonLerums SOK55:41+17:3913:53
18Bertil KarlssonHjobygdens OK56:01+17:5913:58
19Hans-Erik RingströmHåby IF58:53+20:5114:41
20Björn EngströmLerums SOK1:01:38+23:3615:22
21Sten OlssonOK Alehof1:01:44+23:4215:23
22Kenneth OlssonOK Skärmen1:04:50+26:4816:10
23Johnny KarlssonUddevalla OK1:07:46+29:4416:53
24Lars HolmOK Gipen1:44:34+1:06:3226:04
Arne AlfredssonUddevalla OKej godkänd
Robert JessenFrämmestads IKej start

D70

3 090 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer44:5714:32
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK46:26+1:2915:01
3Britt RangertIK Ymer48:29+3:3215:41
4Britta LarssonOK Frisene55:50+10:5318:04
5Rosa JohanssonIK Uven1:04:56+19:5921:00
6Ann-Britt JohanssonIK Stern1:10:12+25:1522:43
7Kristina JohanssonVänersborgs SK1:21:10+36:1326:16
Lena WaernTrollhättans SOKej godkänd
Eva OlofssonOK Flundrehofej godkänd
Lilian SamuelssonKungälvs OKej start

H70

3 860 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna41:2010:42
2Sören AnderssonIK Dran42:42+1:2211:03
3Rune SandbergUddevalla OK45:22+4:0211:45 Ladda ner rutt i gpx-format
4Torbjörn WikströmOK Orinto46:47+5:2712:07
5Leif LöfTrollhättans SOK46:52+5:3212:08
6Per-Arne JohanssonVänersborgs SK48:00+6:4012:26
7Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK49:29+8:0912:49
8Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK49:31+8:1112:49
9Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb51:02+9:4213:13
10Hans M CarlssonIFK Göteborg52:34+11:1413:37
11Dag LorénOK Frisene52:58+11:3813:43
12Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS53:42+12:2213:54
13Benny IvarssonFjärås AIK55:38+14:1814:24
14Allan WikströmStångenäs AIS56:24+15:0414:36
15Dan JohanssonFjärås AIK59:14+17:5415:20
16Kjell JeppsonIF Rigor59:31+18:1115:25
17Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK1:01:27+20:0715:55
18Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:03:28+22:0816:26
19Oskar JohanssonStångenäs AIS1:03:48+22:2816:31
20Hans CarlstedtSävedalens AIK1:03:56+22:3616:33
21Bengt-Åke SvenssonIK Ymer1:06:14+24:5417:09
22Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna1:08:33+27:1317:45
23Olof KarlssonUddevalla OK1:14:03+32:4319:11
24Sven Erik SjöholmMullsjö SOK1:20:55+39:3520:57
25Christer WestbergIFK Göteborg1:25:17+43:5722:05
26Bengt BörjessonOK Alehof1:34:31+53:1124:29
Anders AxelssonSävedalens AIKutgått
Lars-Evan PetterssonKolbotn o Skimt OLej start

D75

3 090 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern45:1814:39
2Eivor Steen-OlssonKungälvs OK48:16+2:5815:37
3Birgitta StenströmVänersborgs SK48:38+3:2015:44
4Lotta GranholmLinköpings OK53:04+7:4617:10
5Margareta JohanssonTrollhättans SOK57:32+12:1418:37
6Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK58:18+13:0018:52
7Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK1:02:26+17:0820:12
8Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK1:03:18+18:0020:29
9Barbro VallinKungälvs OK1:27:28+42:1028:18
10Lillemor HallinOK Landehof1:49:27+1:04:0935:25
Gull-Britt GrönbergKungälvs OKej godkänd
Gunnel BörjessonIK Uvenutgått

H75

3 190 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna41:4213:04
2Lars LjungbergTrollhättans SOK42:52+1:1013:26
3Lars FinbomOK Landehof42:58+1:1613:28
4Stig-Ove TollIK Stern44:00+2:1813:47
5Roland BrandshageSävedalens AIK47:19+5:3714:49
6Allsing CarlssonOK Skogsvargarna48:34+6:5215:13
7Matts MattssonOK Gipen50:11+8:2915:43
8Rune ArvidssonMarkbygdens OK51:45+10:0316:13
9Gunnar PerssonSvanesunds GIF52:05+10:2316:19
10Leif OlofssonOK Flundrehof57:46+16:0418:06
11Karl-Axel JohanssonIK Uven1:05:59+24:1720:41
12Gunnar BrystHjobygdens OK1:15:26+33:4423:38
13Per-Hugo LundgrenLerums SOK1:18:50+37:0824:42
14Gunnar WaernTrollhättans SOK1:34:46+53:0429:42
Göran HektorLinköpings OKej godkänd

H80

3 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran OlofssonFjärås AIK44:2214:21
2Leif JohanssonTrollhättans SOK55:12+10:5017:51
3Ingemar HolmbergIF Hagen55:44+11:2218:02
4Agne ÖstenssonSävedalens AIK56:38+12:1618:19
5Leif EdsandSävedalens AIK1:00:55+16:3319:42
6Arvo HyvönenSkattkärrs SOK1:06:20+21:5821:28
Gösta CederinGöteborg-Majorna OKutgått

H85

2 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove KilbornUddevalla IS45:0417:00
2Carl-Henrik HallbergIK Uven45:26+0:2217:08
3Gunnar LarssonUddevalla IS50:50+5:4619:10
Karleric FranssonTrollhättans SOKej start

Inskolning

1 170 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lova BergdahlOK Orintofullföljt
Elias ChristianssonUddevalla OKfullföljt
Barbara DrapellaVänersborgs SKfullföljt
Hubert DrapellaVänersborgs SKfullföljt
Alice Eggöy MarkhesterSnättringe SKfullföljt
Vilmer KalinLjungskile FKfullföljt
Hampus LöfgrenStångenäs AISfullföljt
Hannes ModénVänersborgs SKfullföljt
Astrid SamuelssonLjungskile FKfullföljt
Tijs SpijkerOK Gipenfullföljt
Ronja WallströmLjungskile FKfullföljt
Burrows VideLjungskile FKfullföljt

U1

2 290 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa LindgrenSävedalens AIK33:1614:31
2Wallström MoaSävedalens AIK33:27+0:1114:36
3Ebba ForsengLjungskile FK35:18+2:0215:24
4Emma KlingbergLjungskile FK36:36+3:2015:58
5Julian KlingbergLjungskile FK37:02+3:4616:10
6Vide KlingbergLjungskile FK37:14+3:5816:15
7Vilgot NilssonStenungsunds OK37:25+4:0916:20
8Jakob SundbergLjungskile FK38:14+4:5816:41
9Tage Wedlin- -38:34+5:1816:50
10John GruvefeltGöteborg-Majorna OK39:30+6:1417:14
11Jonsson Axel- -48:47+15:3121:18
12Linnea LöfgrenStångenäs AIS51:16+18:0022:23
13Emelie MarsOK Skogsvargarna56:30+23:1424:40
John HermanssonKungälvs OKej godkänd
Åsa WedlinLerums SOKej godkänd
Elin SundbergLjungskile FKej godkänd
Wilma OlssonOK Kroppefjällej godkänd

U2

2 260 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip HåkanssonUddevalla OK29:5813:15
2Svea PellméStenungsunds OK35:44+5:4615:48
3Camilla HedmanKungälvs OK36:41+6:4316:13
4Nils ErikssonBrattås CK38:34+8:3617:03
5Emilia HedmanKungälvs OK39:19+9:2117:23
6Knut ErikssonBrattås CK40:37+10:3917:58
7My Oliva SjunnessonKungälvs OK40:52+10:5418:04
8Ludvig LindenauOK Alehof41:26+11:2818:20
9Oskar GustafssonTrollhättans SOK41:35+11:3718:23
10Siri KronaKungälvs OK42:52+12:5418:58
11Rasmus LindénUddevalla OK48:51+18:5321:36
12Måns LindénUddevalla OK49:27+19:2921:52
13Tilda MarsOK Skogsvargarna49:58+20:0022:06
Rasmus WallströmLjungskile FKej godkänd

Öppen motion 1

2 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus NilssonStenungsunds OK34:2015:11
2Monika KällbergOK Skogsvargarna39:52+5:3217:38
3Helena KarlssonHjobygdens OK2:01:00+1:26:4053:32
Tommy WedlinLerums SOKej godkänd

Öppen motion 3

2 820 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Reine PerssonOK Flundrehof53:3018:58
2Inga-Lill NilssonUddevalla OK58:18+4:4820:40
3Mikaela LöfgrenStångenäs AIS58:27+4:5720:43
4Anna-Karin ForsängLjungskile FK1:04:00+10:3022:41
5Gunvor JonssonVänersborgs SK1:09:10+15:4024:31
6Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:12:36+19:0625:44
7Caroline WessmarkOK Flundrehof1:12:45+19:1525:47
8Karin EdeskogIFK Göteborg1:12:52+19:2225:50
9Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna1:18:24+24:5427:48
10Maria EinarssonBrattås CK1:23:13+29:4329:30
11Jari RiihinenStenungsunds OK1:23:28+29:5829:35
12Liv LindOK Skärmen1:24:44+31:1430:02
13Susanne FjällborgStenungsunds OK1:28:57+35:2731:32
14Oscar KarlssonStigsökarna1:29:32+36:0231:44
15Louise Eggöy MarkhesterSnättringe SK1:32:52+39:2232:55
16Linda GerhardtBrattås CK1:37:54+44:2434:42
17Alice BohlinIFK Göteborg1:58:05+1:04:3541:52
18Anita SidebyFrölunda OL2:17:06+1:23:3648:37
Melker SjunnessonKungälvs OKej godkänd
Kjell SjunnessonKungälvs OKej godkänd
Bibbi GustafssonOK Gipenej godkänd
Ove NilssonUddevalla OKej godkänd
Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OLej godkänd
Anne-Marie CarlssonSävedalens AIKutgått

Öppen motion 4

4 460 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tim OlssonBrattås CK54:5512:18
2Burrows MartinLjungskile FK59:34+4:3913:21
3Daniel IsakssonVänersborgs SK1:10:36+15:4115:49
4Sofia MarsOK Skogsvargarna1:21:13+26:1818:12
5Wenche LindlövSarpsborg OL1:26:38+31:4319:25
6Katrin PellméStenungsunds OK1:37:00+42:0521:44
7Henrik SkovbjergFrölunda OL1:39:23+44:2822:16
8Sara AnderssonVänersborgs SK1:48:39+53:4424:21
9Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:57:27+1:02:3226:20
10Per EkblomFrölunda OL2:18:39+1:23:4431:05
11Christer André- -2:21:55+1:27:0031:49
Amanda SteindalStenungsunds OKej godkänd
Marie JensenSarpsborg OLej godkänd
Erwin SpijkerOK Gipenej godkänd
Bertil SagnerOK Gipenutgått

Öppen motion 5

3 440 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel LarssonIFK Göteborg44:2212:53
2Lindholm CharlotteFjärås AIK48:26+4:0414:04
3Ragnar HåkanssonUddevalla OK51:15+6:5314:53
4Tomasz DrapellaVänersborgs SK52:06+7:4415:08
5Annika AnderssonOK Orinto53:19+8:5715:29
6Martin LarssonLerums SOK55:07+10:4516:01
7Tomas MarsOK Skogsvargarna55:54+11:3216:15
8Albin SchmidtFrölunda OL1:02:18+17:5618:06
9Viktor ÅkerlindIFK Göteborg1:03:49+19:2718:33
10Katarina LindenUddevalla OK1:04:26+20:0418:43
11Eva NilssonKungälvs OK1:05:52+21:3019:08
12Per EinarssonBrattås CK1:07:00+22:3819:28
13Lars PerssonBrattås CK1:07:47+23:2519:42
14Isak EinarssonBrattås CK1:08:09+23:4719:48
15Marie-Louise LarssonLerums SOK1:08:26+24:0419:53
16Henriksson AlbertinaUddevalla OK1:08:43+24:2119:58
17Jonsson Julia- -1:08:47+24:2519:59
18Teres samuelssonLjungskile FK1:09:16+24:5420:08
19Thomas AsplundOK Skogsvargarna1:10:57+26:3520:37
20Sara HelmerssonOK Skogsvargarna1:14:12+29:5021:34
21Ylva WestUddevalla OK1:17:38+33:1622:34
22Berkley StaggOK Skogsvargarna1:18:10+33:4822:43
23Ulla EinarssonKungälvs OK1:22:02+37:4023:50
24Anna-Karin MattssonTrollhättans SOK1:26:56+42:3425:16
25Mats HelmerssonOK Skogsvargarna1:33:26+49:0427:09
26Anna RossanderFrölunda OL1:48:18+1:03:5631:28
27Martin AlfredssonHjo2:16:08+1:31:4639:34
Annika WessmarkOK Flundrehofej godkänd
Mattias FeldthusenFrölunda OLutgått

Öppen motion 6

5 840 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK51:428:51
2Gunnar Elveljung- -54:49+3:079:23
3Bodil Helgerud- -57:49+6:079:54
4Lisa AxelssonHjobygdens OK1:01:18+9:3610:29
5Öystein JensenSarpsborg OL1:01:20+9:3810:30
6Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:05:31+13:4911:13
7Henrik PellméStenungsunds OK1:06:48+15:0611:26
8Siri HansenUddevalla OK1:08:29+16:4711:43
9Anders OlssonUddevalla OK1:10:17+18:3512:02
10Mats LarssonTrollhättans SOK1:10:27+18:4512:03
11Roland ErikersSkåneslättens OL1:12:28+20:4612:24
12Tomas Friden- -1:13:31+21:4912:35
13Björn BorgGöteborg-Majorna OK1:20:47+29:0513:49
14Peter SävingerGöteborg-Majorna OK1:27:16+35:3414:56
15Andreas Gårdstam- -1:28:42+37:0015:11
16Peter FlemsjöFrölunda OL1:29:42+38:0015:21
17Gustav SamuelssonBrattås CK1:32:11+40:2915:47
18Lars AxviLerums SOK1:41:06+49:2417:18
19Mats GruvefeltGöteborg-Majorna OK1:43:13+51:3117:40
20Robin NyqvistKungälvs OK1:44:04+52:2217:49
21Andreas SjunnessonKungälvs OK1:44:08+52:2617:49
22Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb1:56:27+1:04:4519:56
Tomas Järvelä- -ej godkänd
Hans BernhardssonOK Skärmenutgått

Öppen motion 7

3 090 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan TykessonRävetofta OK30:169:47
2Mikael AxelssonOK Skogshjortarna31:22+1:0610:09
3Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK34:26+4:1011:08
4Johan BerglundSävedalens AIK34:39+4:2311:12
5Stefan SjöblomFrölunda OL35:26+5:1011:28
6Håkan FlingmarkUddevalla OK37:00+6:4411:58
7Susanne BerglundSävedalens AIK37:37+7:2112:10
8Åsa NybergGöteborg-Majorna OK38:44+8:2812:32
8Hennrik Grönberg- -38:44+8:2812:32
10Clas BörjesonIK Uven39:08+8:5212:39
11Tobias ÖsterlundIK Ymer39:30+9:1412:46
12Sara ForsbergOK Kolmården39:38+9:2212:49
13Odd OlssonUddevalla OK40:00+9:4412:56
14Richard Lärkäng- -40:02+9:4612:57
15Anna FlakbergIFK Göteborg40:14+9:5813:01
16Kjell EhrencronaIFK Göteborg40:22+10:0613:03
17Joel FlakbergIFK Göteborg40:50+10:3413:12
18Bo KronOK Flundrehof42:20+12:0413:42
19Daniel TorstenssonGöteborgs SK43:51+13:3514:11
20Katarina EnbomVänersborgs SK44:26+14:1014:22
21Annika HogedalGöteborg-Majorna OK45:10+14:5414:37
22Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK46:12+15:5614:57
23Malin TheanderStenungsunds OK46:32+16:1615:03
24Maria Elvingsson- -48:06+17:5015:33
25Marie KarlssonStenungsunds OK48:46+18:3015:46
26Malin ChristianssonUddevalla OK48:47+18:3115:47
27Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb49:15+18:5915:56
28Lars RenbergMölndal49:20+19:0415:57
29Nils-Erik GunnarssonOK Gipen51:30+21:1416:40
30Victor BlomIFK Göteborg52:44+22:2817:03 Ladda ner rutt i gpx-format
31Peter Elvingsson- -53:06+22:5017:11
32usman afridiTrollhättans SOK58:08+27:5218:48
33Torgrim BrochmannHerrestads AIF59:42+29:2619:19 Ladda ner rutt i gpx-format
34Anna DurgéKFUK-KFUM Göteborg1:00:47+30:3119:40
35Kjell RybergIFK Göteborg1:03:38+33:2220:35
36Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:03:56+33:4020:41
36Sofia LarssonIFK Göteborg1:03:56+33:4020:41
38Lars TorstenssonGöteborgs SK1:05:36+35:2021:13
39Monica BrönnestamOK Gipen1:08:18+38:0222:06
40Klas SkogOK Gipen1:08:44+38:2822:14
41Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:12:12+41:5623:21
42Lars BohlinIFK Göteborg1:12:19+42:0323:24
43Karin CederlöfKFUK-KFUM Göteborg1:14:02+43:4623:57
44Barbro JohanssonSjövalla FK1:16:06+45:5024:37
45Bo CederlöfKFUK-KFUM Göteborg1:25:42+55:2627:44
46Per RobertssonIFK Göteborg1:25:46+55:3027:45
Lisa HedströmOK Pan-Kristianstadej godkänd

Öppen motion 9

7 760 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan StrandGöteborg-Majorna OK55:087:06
2Övin Helgerud- -56:44+1:367:18
3Anders HederskogIFK Göteborg1:04:12+9:048:16
4Peter LublinUddevalla OK1:08:38+13:308:50
5Martin SchagerlindTrollhättans SOK1:10:06+14:589:02
6Roine PetterssonIFK Göteborg1:10:52+15:449:07
6Åsa HellquistIFK Göteborg1:10:52+15:449:07
8David AnderssonIFK Lidingö SOK1:15:58+20:509:47
9Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb1:19:40+24:3210:15
10Jonas BergdahlOK Orinto1:35:34+40:2612:18
11Martin WestUddevalla OK1:47:18+52:1013:49
Jan HanssonStenungsunds OKej godkänd

Öppen Motion 10 Ch

5 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK55:309:49
Janne ErikssonEds SKej start

U3

2 820 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina Magnusson- -50:4117:58
2Burrows EbbaLjungskile FK55:30+4:4919:40
3Alice EinarssonBrattås CK1:22:10+31:2929:08
4Benjamin VinkOK Gipen2:09:12+1:18:3145:48
5Ingrid RossanderFrölunda OL2:15:48+1:25:0748:09
6Albin FeldthusenFrölunda OL2:15:50+1:25:0948:10
6Eskil RossanderFrölunda OL2:15:50+1:25:0948:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser