Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Uppsala möte, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Uppsala möte, medel
Arrangörsorganisation: OK Linné
Datum: lördag 22 april 2017

D21

4 430 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny BengtssonSävedalens AIK34:027:40
2Ekaterina NikitinaRehns BK35:30+1:288:00
3Jenny WesterberghRasbo IK36:31+2:298:14
4Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK37:25+3:238:26
5Maria SjölanderOK Rodhen37:27+3:258:27
6Amanda TellsénOK Roxen37:48+3:468:31
7Sara BengtssonLånghundra IF41:05+7:039:16
8Ellen DavidssonAlfta-Ösa OK41:39+7:379:24
9Lisa JohanssonOK Rodhen42:39+8:379:37
10Helena MarkstedtOK Södertörn43:42+9:409:51
11Ann-Sofi KarlssonGävle OK45:23+11:2110:14
12Malin RylanderStora Tuna OK47:52+13:5010:48
13Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK49:30+15:2811:10
14Erica PetterssonIFK Göteborg49:40+15:3811:12
15Linnea TroengSkogslöparna49:51+15:4911:15
16Anette NyströmOK Nolaskogsarna49:57+15:5511:16
17Ebba WesterbergOK Kolmården51:51+17:4911:42
18Elin LindTierps SOK53:19+19:1712:02
19Maria JohannessonSolna OK54:05+20:0312:12
20Lena ÖhmanCentrum OK55:43+21:4112:34
21Emma JonssonOK Rodhen55:59+21:5712:38
22Erika JanssonRasbo IK56:51+22:4912:49
23Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna57:48+23:4613:02
24Therése KarlssonRånäs OK58:51+24:4913:17
25Hanna BerglundOK Kåre1:06:31+32:2915:00
Stina NeroMullsjö SOKej start
Wilma LagerhällRehns BKej start

H21

5 080 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David AnderssonIFK Lidingö SOK29:135:45
2Konstantin SerebryanitskiiRehns BK32:10+2:576:19
3Joel LännevallOK Roslagen33:16+4:036:32
4Jörgen OhlinTullinge SK33:23+4:106:34
5Sixten WalheimOK Rodhen33:37+4:246:37
6Dag StridhOK Nolaskogsarna35:42+6:297:01
7Jonas EklundOK Rodhen36:07+6:547:06
8Lars MagnussonOK Kåre37:10+7:577:18
9Thomas PetterssonAttunda OK37:15+8:027:19
9Johan LindahlTäby OK37:15+8:027:19
11Conny ForsbergLånghundra IF37:17+8:047:20
12Isak LangerakJärfälla OK37:30+8:177:22
13Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF37:43+8:307:25
14Magnus BjörkOK Rodhen38:03+8:507:29
14Niklas WraneSöders-Tyresö38:03+8:507:29
16Matti JanlövIF Åland38:29+9:167:34
17Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö38:35+9:227:35
18Torbjörn LännevallOK Roslagen38:37+9:247:36
19Robin PousetteLånghundra IF39:02+9:497:41
20Erik LundhRehns BK39:27+10:147:45
21Robert PetterssonIF Thor41:04+11:518:05
22Anders GranbergOK Klemmingen41:49+12:368:13
23Ivan NikitinRehns BK41:58+12:458:15
24Fredrik SteneboAttunda OK42:03+12:508:16
25Tomas HolmbergCentrum OK42:37+13:248:23
26Andreas DavidssonAlfta-Ösa OK42:42+13:298:24
27Robert JohanssonTäby OK42:52+13:398:26
27Niklas ReinholdssonIF Thor42:52+13:398:26
29Simon BohmanRånäs OK43:08+13:558:29
30Mattias OlofssonOK Enen43:27+14:148:33
31Erik DahlqvistStorviks IF43:53+14:408:38
32Joakim AlmtorpLånghundra IF44:42+15:298:47
33Torbjörn JacobssonOK Rodhen45:12+15:598:53
34Fredrik WigertzLånghundra IF46:43+17:309:11
35Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF47:45+18:329:23
36Emil AlexanderssonStora Tuna OK48:12+18:599:29
37Per SundholmOK Nolaskogsarna50:31+21:189:56
38Rasmus SteenOK Enen54:07+24:5410:39
39Henrik LundgrenCentrum OK57:23+28:1011:17
40Fredrik PetterssonAvesta OK57:46+28:3311:22
41Tomas JohnssonSundsvalls OK58:28+29:1511:30
42Rickard BomanIF Thor58:48+29:3511:34
43Emil JanssonOK Rodhen1:02:09+32:5612:14
44Adam LiljaOK Enen1:06:05+36:5213:00
45Johan GranathTjällmo-Godegårds OK1:10:56+41:4313:57
46Oliver HagmanOK Roslagen1:12:54+43:4114:21
47Björn LöfdahlHässleholms OK1:20:27+51:1415:50
Martin HerbertTäby OKej godkänd
Jefta LangerakJärfälla OKej start

D20

3 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda SkunckeTäby OK42:5811:56
2Sarah PerssonOK Denseln44:17+1:1912:18
3Moira NilssonIF Thor49:44+6:4613:48
4Caroline JohanssonSundsvalls OK59:16+16:1816:27
Mirjam DalénSala OKej start

H20

3 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton KällströmSala OK26:516:49
2Johan EdenhamnLänna IF29:38+2:477:32
3Alexander AlnessLånghundra IF41:11+14:2010:28
4Marcus DolkForsa OK42:38+15:4710:50
5Alexander GarinSträngnäs-Malmby OL43:38+16:4711:06
6Dan ÖsterlundVästerås SOK1:15:09+48:1819:07
Bobby BrahmLånghundra IFej start

D18

3 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Trine KarlbergTullinge SK37:2910:24
2Selma GumaeliusWaxholms OK37:50+0:2110:30
3Malva SteenOK Enen38:36+1:0710:43
4Klara MöllerOK Linné40:11+2:4211:09
5Alva LindellIF Thor43:19+5:5012:01
6Vilma BergerDomnarvets GOIF43:49+6:2012:10
7Astrid AnderVallentuna-Össeby OL53:58+16:2914:59
8Sofia BerglundIFK Mora OK55:34+18:0515:26
9Louise AlmIF Åland1:04:58+27:2918:02
10Emma BernerssonOK Enen1:07:16+29:4718:41
11Elvira ForslundOK Renen1:07:43+30:1418:48
Sofia GidingVallentuna-Össeby OLej godkänd

H18

3 930 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil JonsellIF Thor29:417:33
2Axel BergströmOK Rodhen30:41+1:007:48
3Victor BylundIF Thor32:02+2:218:09
4Johan HerbertTäby OK32:46+3:058:20
5Matviy KhotyaintsevIF Thor33:12+3:318:26
6Oliver AngelsiööOK Linné34:57+5:168:53
7William ErnlundOK Linné36:50+7:099:22
8Måns ErikssonÖstersunds OK38:00+8:199:40
9Björn JohanssonSundsvalls OK44:14+14:3311:15
Anders RuhnOK Roslagenöver maxtid

D16

3 030 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes BromanOK Roslagen29:019:34
2Sofia IversAttunda OK29:24+0:239:42
3Ebba LindellIF Thor29:42+0:419:48
4Emilia BergströmOK Rodhen31:42+2:4110:27
5Lovisa WigertzLånghundra IF33:22+4:2111:00
6Ida HofstedtTäby OK33:43+4:4211:07
7Alva JonssonLånghundra IF36:28+7:2712:02
8Lovisa HambäckLånghundra IF39:22+10:2112:59
9Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF42:24+13:2313:59
10Agnes KällströmSala OK43:13+14:1214:15
11Ellen GrantingerIF Thor43:51+14:5014:28
12Sara SundinWaxholms OK45:01+16:0014:51
13Anna LithellOK Linné45:58+16:5715:10
14Tilda LagerhällRehns BK47:08+18:0715:33
15Alva LarssonUmeå OK57:26+28:2518:57
Lovisa NilssonAttunda OKej start
Elsa BäsénIF Thorej start
Therese NilssonOK Österåkerej start
Alma HellströmAttunda OKej start
Elsa KarlssonIF Thorej start

H16

3 400 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid RoosOK Linné27:308:05
2Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK29:09+1:398:34
3Karl GrywenzOK Linné29:51+2:218:46
4Albin ForsbergLånghundra IF30:11+2:418:52
5Henrik PetrisiVästerbergslagens OL30:42+3:129:01
6Casper HedarOK Tor31:11+3:419:10
7Arvid UmegårdLånghundra IF32:05+4:359:26
8Manne HammarbergJärfälla OK32:38+5:089:35
9Gustav KüglerSigtuna OK34:06+6:3610:01
10Oskar SundblomRånäs OK34:09+6:3910:02
11David MelinOK Rodhen34:37+7:0710:10
12Axel Leijon ThorellLånghundra IF35:31+8:0110:26
13Pontus LindgrenVästerås SOK35:46+8:1610:31
14Lukas AarnioOK Linné36:41+9:1110:47
15Martin SandqvistVästerås SOK37:25+9:5511:00
16Albin BergerDomnarvets GOIF38:31+11:0111:19
17Arvid BylundIF Thor42:58+15:2812:38
18Jonne LiukkonenSundsvalls OK43:38+16:0812:50
19Ville FontellOK Enen43:43+16:1312:51
20Oskar LundgrenVittjärvs IK44:17+16:4713:01
21John McLellandOK Rodhen45:12+17:4213:17
22Hugo HanssonIF Thor45:35+18:0513:24
23Tamas SzutsVästerås SOK46:22+18:5213:38
24Markus ÖsterlundVästerås SOK46:26+18:5613:39
25Emil BoströmOK Linné50:19+22:4914:47
26Kevin SjölanderOK Rodhen54:26+26:5616:00
27Henrik CarlströmOK Enen59:21+31:5117:27
28Lukas JohanssonSundsvalls OK1:01:50+34:2018:11
Lukas AndrénTibro OKej godkänd
Sven NyströmOK Linnéej godkänd
Anton SegermanIF Thorej start

D14

2 420 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK19:458:09
2Cornelia KrafftLänna IF26:04+6:1910:46
3Johanna RoosOK Linné26:49+7:0411:04
4Agnes WeissLånghundra IF28:26+8:4111:44
5Ellen HannrupIF Thor31:42+11:5713:05
6Joni Müller af UhrOK Linné32:04+12:1913:15
7Amanda HallVästerås SOK34:30+14:4514:15
8Ester BlomsterIF Thor34:33+14:4814:16
9Astrid RexSundsvalls OK35:02+15:1714:28
10Maria von EssenOK Linné35:59+16:1414:52
11Fannie SjölanderOK Rodhen36:32+16:4715:05
12Malin SvenssonRånäs OK36:48+17:0315:12
13Moa LundinOK Linné37:44+17:5915:35
14Junia WinningeLånghundra IF41:00+21:1516:56
15Emma LundbergOK Roslagen42:48+23:0317:41
16Linn RistoOK Linné45:09+25:2418:39
17Fanny CedstedtLånghundra IF45:48+26:0318:55
18Kristina LindgrenVästerås SOK45:51+26:0618:56
19Hanna JonsellIF Thor46:30+26:4519:12
20Ines AarnioOK Linné48:04+28:1919:51
21Emma PalmOK Roslagen48:11+28:2619:54
22Maja AhlströmVästerås SOK52:29+32:4421:41
23Ebba AnderssonSundsvalls OK55:01+35:1622:44
24Malva MöllerOK Linné1:00:43+40:5825:05
25Agnes Söllvander EklundOK Rodhen1:00:51+41:0625:08
26Felicia SahlénVästerås SOK1:03:26+43:4126:12
27Moa JohanssonVäsby OK1:05:49+46:0427:11
28Emma JohanssonSundsvalls OK1:07:43+47:5827:58
29Sara SundqvistLånghundra IF1:18:44+58:5932:32
Alice LarssonUmeå OKej godkänd
Erica KarlssonOK Rodhenej godkänd
Alva SundblomRånäs OKej start
Hanna ThulinVästerås SOKej start
Klara StrandOK Linnéej start

H14

2 380 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias WesterberghRasbo IK21:118:54
2Hugo PerssonOK Denseln22:30+1:199:27
3Aron HellgrenIF Thor22:51+1:409:36 Ladda ner rutt i gpx-format
4Edvin NilssonLånghundra IF23:31+2:209:52
5Jesper ÅkessonJärfälla OK24:05+2:5410:07
6David BerglundIF Thor25:01+3:5010:30
7Elis IversAttunda OK25:51+4:4010:51
8Viktor SoneAttunda OK27:41+6:3011:37
9Gustaf HofstedtTäby OK27:51+6:4011:42
10Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK29:02+7:5112:11
11Simon ClaessonOK Rodhen31:03+9:5213:02
12Gustav LyckebäckSigtuna OK33:44+12:3314:10
13Mathias NordlinderOK Linné35:58+14:4715:06
14Axel GidlundOK Linné37:39+16:2815:49
15Simon WahlnäsOK Linné38:28+17:1716:09
16Viktor BoströmOK Linné39:26+18:1516:34
17Elliot AngelsiööOK Linné40:09+18:5816:52
18Elias Jeb BergrothVästerås SOK43:01+21:5018:04
19Erik BernerssonOK Enen45:06+23:5518:56
20Albin WarvelinLånghundra IF45:12+24:0118:59
21Andreas SvenssonSK Björnen1:10:47+49:3629:44
Sixten SlagbrandVästerås SOKej godkänd
Elias JavehedTäby OKej godkänd
Linus TornqvistBay Area Orienteering Clubutgått
Marcus SteneboAttunda OKej start
Albin BlombergSegersta OKej start
Viktor JemthIF Thorej start
Albin ÅkerströmVästerås SOKej start

D14 Kort

1 820 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna HermannVästerås SOK34:3619:00
2Felicia SvenssonRasbo IK42:50+8:1423:32

D12

1 840 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma NilssonAttunda OK20:4511:16
2Klara HartOK Linné22:37+1:5212:17
3Lovisa DufvaSundsvalls OK22:49+2:0412:24
4Elvira BjörnbergVästerås SOK23:36+2:5112:49
5Emily KruysIF Thor23:38+2:5312:50
6Felicia KrafftLänna IF24:56+4:1113:33
7Julia AnderssonOK Tor26:19+5:3414:18
8Alva EliassonSundsvalls OK26:44+5:5914:31
9Malin NilssonOK Linné28:35+7:5015:32
10Kajsa HallVästerås SOK28:46+8:0115:38
11Frida MelinOK Rodhen29:18+8:3315:55
12Isabel UnnerudLånghundra IF29:59+9:1416:17
13Nadine HussOK Linné32:13+11:2817:30
14Nova SahlénVästerås SOK32:47+12:0217:49
15Matilda PerssonOK Enen33:14+12:2918:03
16Alva OláRånäs OK41:31+20:4622:33
17Vilma ThulinVästerås SOK48:57+28:1226:36
18Ida TornqvistBay Area Orienteering Club54:18+33:3329:30
Tove KarlssonOK Rodhenej godkänd
Elsa Söllvander EklundOK Rodhenej start

H12

1 820 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil ÅbergOK Linné15:078:18
2Simon LundellOK Österåker16:53+1:469:16
3Svante SandvikAttunda OK18:37+3:3010:13
4Linus NilssonOK Österåker19:21+4:1410:37
5Jens FochsenWaxholms OK19:48+4:4110:52
6Wilmer RexSundsvalls OK19:51+4:4410:54
7Elis LiukkonenSundsvalls OK21:24+6:1711:45
8Malte AlbinssonOK Österåker22:21+7:1412:16
9Rasmus HedarOK Tor23:04+7:5712:40
10Vidar NettelmarkSurahammars SOK23:45+8:3813:02
11Carl SandqvistVästerås SOK23:59+8:5213:10
12Elis WiklundVästerås SOK25:46+10:3914:09
13Tomas FrömanOK Linné26:29+11:2214:33
14Gustav SvenssonRånäs OK26:50+11:4314:44
15Josiah BergrothVästerås SOK27:19+12:1215:00
16Elis HanssonIF Thor28:59+13:5215:55
17Erik PalmVästerås SOK29:23+14:1616:08
18Rasmus ExellLänna IF30:22+15:1516:41
19Edvin TögenmarkOK Linné33:42+18:3518:30
20Linus NordinOK Renen34:34+19:2718:59
21Jakob NordströmSigtuna OK35:51+20:4419:41
22Svante NelanderOK Linné39:13+24:0621:32
23Filip BorellOK Linné42:50+27:4323:32
24Martin DicksvedIF Thor46:25+31:1825:30
25Edvard SvenssonSK Björnen47:58+32:5126:21
26Lucas BorellOK Linné57:22+42:1531:31
27Robin BergrothVästerås SOK1:08:53+53:4637:50
Theodor Von SethIF Thorej godkänd
Viktor FischerOK Linnéej godkänd

D12 Kort

1 810 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara SkunckeTäby OK23:0812:46
2Emma LundbergOK Linné24:16+1:0813:24
3Olivia UnnerudLånghundra IF26:19+3:1114:32
4Elin SjöstedtLånghundra IF28:28+5:2015:43

H12 Kort

1 810 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theo SjöbergIF Thor18:5910:29
2Nils BlombergSegersta OK19:55+0:5611:00
3Axel BütikoferLjusdals OK24:32+5:3313:33

D10

1 780 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara RoosOK Linné16:008:59
2Elin PalmVästerås SOK17:11+1:119:39
3Tora JonsellIF Thor19:23+3:2310:53
4Ellen AarnioOK Linné21:14+5:1411:55
5Alicia HermannVästerås SOK24:29+8:2913:45
6Ellen HedinOK Linné27:37+11:3715:30
7Alma WesselLänna IF28:48+12:4816:10
8Kajsa BergrothVästerås SOK36:40+20:4020:35
9Sonia KurashovaFK Åsen47:05+31:0526:27

H10

1 810 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid TögenmarkOK Linné13:377:31
2Edvin JohanssonVäsby OK13:56+0:197:41
3Viktor NilssonOK Linné16:13+2:368:57
4Alfons WesterberghRasbo IK16:17+2:408:59
5Petter FochsenWaxholms OK17:30+3:539:40
6Alex AnderssonSundsvalls OK18:48+5:1110:23
7Albin TuvessonSundsvalls OK20:51+7:1411:31
8Ivar SundbergOK Linné21:20+7:4311:47
9Alexander ThulinVästerås SOK25:31+11:5414:05
10Herman EliassonSundsvalls OK26:13+12:3614:29
11Harald OlssonOK Linné27:53+14:1615:24
12Alfred WesselLänna IF30:38+17:0116:55
13Benjamin WinningeLånghundra IF30:40+17:0316:56
Lukas LindIF Thorej godkänd

D35

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline WestbomOK Österåker42:0711:41
2Camilla AdlertegOK Enen43:31+1:2412:05
3Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL55:38+13:3115:27

H35

4 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik NettelmarkSurahammars SOK1:01:0213:46

D40

3 630 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena NilssonAttunda OK32:429:00
2Eva PalmVästerås SOK33:19+0:379:10
3Sara TimnerSundsvalls OK35:52+3:109:52
4Marie LyckebäckSigtuna OK38:24+5:4210:34
5Pernilla SahlénVästerås SOK39:14+6:3210:48
6Eva OdeVästerås SOK39:46+7:0410:57
7Sara LindIF Thor39:50+7:0810:58
8Ulrika RåbergOK Tyr50:51+18:0914:00
9Jenny ÅmanValbo AIF54:54+22:1215:07
10Catrine JohanssonVäsby OK55:58+23:1615:25
11Åsa KruysIF Thor56:25+23:4315:32
12Sofia KrafftLänna IF56:40+23:5815:36
Karin LarssonUmeå OKej godkänd
Ida WesselLänna IFej godkänd
Sara ForsgrenOK Nolaskogsarnaej start
Katarina GalleOK Enenej start

H40

4 180 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias EliassonSundsvalls OK29:167:00
2Simon WegmüllerOK Rodhen32:11+2:557:41
3Jonas ErikssonLänna IF37:02+7:468:51
4Johan WesterberghRasbo IK38:50+9:349:17
5Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna39:02+9:469:20
6Magnus JonssonSundsvalls OK41:35+12:199:56
7Emil AnderssonLänna IF47:09+17:5311:16
8Daniel BjörnbergVästerås SOK48:01+18:4511:29
9Mats WarvelinLånghundra IF48:33+19:1711:36
10Daniel RejmentOK Linné53:43+24:2712:51
11Andreas KrafftLänna IF58:39+29:2314:01
Magnus JohanssonLjusdals OKöver maxtid
Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OKej start
Anders LindgrenLånghundra IFej start

D45

2 990 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie BergendahlIF Thor27:009:01
2Anna LindgrenVästerås SOK29:08+2:089:44
3Yvonne GrehnOK Rodhen29:52+2:529:59
4Anna Karin OlmIF Thor31:06+4:0610:24
5Ammie BerglundIF Thor31:15+4:1510:27
6Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK33:45+6:4511:17
7Ewa Edström ForsbergLånghundra IF34:25+7:2511:30
8Nina IversAttunda OK35:30+8:3011:52
9Marica TynellRånäs OK35:55+8:5512:00
10Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK37:02+10:0212:23
11Anna HallVästerås SOK37:47+10:4712:38
12Cecilia FochsenWaxholms OK38:00+11:0012:42
13Malena AhlströmVästerås SOK38:40+11:4012:55
14Pernilla SvedinLånghundra IF41:42+14:4213:56
15Karin SteneboAttunda OK41:56+14:5614:01
16Lena PetrisiVästerbergslagens OL42:59+15:5914:22
17Anna FoghammarOK Österåker1:14:32+47:3224:55
Lena AnderssonSundsvalls OKutgått

H45

4 180 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert PalmVästerås SOK32:337:47
2Johan BlomsterIF Thor33:06+0:337:55
3Pessi LiukkonenSundsvalls OK33:08+0:357:55
4Tomas AlbinssonOK Österåker33:47+1:148:04
5Ulf BergströmOK Rodhen34:23+1:508:13
6Johan HofstedtTäby OK34:50+2:178:20
6Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK34:50+2:178:20
8Jörgen HellgrenIF Thor36:25+3:528:42
9Daniel OlmIF Thor36:44+4:118:47
10Fredrik LindellIF Thor38:56+6:239:18
11Tobias TornqvistBay Area Orienteering Club39:26+6:539:26 Ladda ner rutt i gpx-format
12Johan SundinWaxholms OK40:44+8:119:44
13Thomas PerssonOK Denseln40:56+8:239:47
14Andreas PerssonRasbo IK41:58+9:2510:02
15Mikael LindmarkSkellefteå OK42:12+9:3910:05
16Mats ThulinVästerås SOK42:55+10:2210:16
17Torbjörn AnderssonSundsvalls OK44:31+11:5810:38
18Ulrik IversAttunda OK45:15+12:4210:49
19Pär-Magnus BjurekTibro OK49:29+16:5611:50
20Håkan BerglundIF Thor50:22+17:4912:02
21Mark ÅkessonJärfälla OK51:15+18:4212:15
22Jonas BlombergSegersta OK57:51+25:1813:50
23Anders OvegrenLjusdals OK1:00:42+28:0914:31
24Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:01:25+28:5214:41
25Nic KruysIF Thor1:03:07+30:3415:05
26Per JemthIF Thor1:03:48+31:1515:15
27Mattias LundgrenVittjärvs IK1:16:37+44:0418:19
28Niclas LarssonAttunda OK1:19:54+47:2119:06
David LindgrenVästerås SOKöver maxtid
Tomas JonssonVandrarringenej godkänd
Bo SegermanIF Thorej godkänd

D50

2 990 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie HedarOK Tor27:409:15
2Annika ArdellOK Rodhen29:46+2:069:57
3Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL30:21+2:4110:09
4Lina BerggrenTullinge SK31:09+3:2910:25
5Anna LarssonSöders-Tyresö32:04+4:2410:43
6Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK34:08+6:2811:24
7Lena GumaeliusWaxholms OK35:50+8:1011:59
8Cathrine JohanssonTierps SOK35:54+8:1412:00
9Eva WadmanVästerås SOK36:29+8:4912:12
10Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro36:34+8:5412:13
11Maria LännevallOK Roslagen38:36+10:5612:54
12Catrin JohanssonSundsvalls OK39:14+11:3413:07
13Gunnel RaskSigtuna OK41:29+13:4913:52
14Anette ArksandVallentuna-Össeby OL41:34+13:5413:54
15Agneta KarlssonRånäs OK45:30+17:5015:13
16Helena HolmbergKöping-Kolsva OK48:10+20:3016:06
17Katarina SundqvistOK Kåre49:08+21:2816:25
18Annette WigertzLånghundra IF53:51+26:1118:00
19Annalena AndersenWaxholms OK1:08:13+40:3322:48
20Lena LiljeforsAvesta OK1:12:18+44:3824:10
Ingela AlnessLånghundra IFej start

H50

3 600 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats JonsellIF Thor26:067:15
2Lars KarlssonValbo AIF27:49+1:437:43
3Jonas GidingVallentuna-Össeby OL28:48+2:428:00
4Thomas JohanssonSundsvalls OK29:07+3:018:05
5Per EdlundSigtuna OK29:24+3:188:10
6Jan CarlssonSöders-Tyresö29:49+3:438:16
7Marcus ErikssonVK Uvarna29:56+3:508:18
8Hans-Åke SköttKorsnäs IF OK30:21+4:158:25
8Carl BymanVästerås SOK30:21+4:158:25 Ladda ner rutt i gpx-format
10Anders OhlinRånäs OK30:59+4:538:36
11Per ÅgrenOK Enen31:15+5:098:40
12Michael HolmgrenIF Thor31:19+5:138:41
13Frank SteinerJärfälla OK31:57+5:518:52
14Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL32:01+5:558:53
15Christer MikaelssonHusums IF OK32:28+6:229:01
16Peter HambäckLånghundra IF32:57+6:519:09
17Ola TorstenssonVästerås SOK33:12+7:069:13 Ladda ner rutt i gpx-format
18Mårten KällströmSala OK33:17+7:119:14
19Peter BrämerssonTibro OK35:33+9:279:52
20Roland SannicoloTäby OK35:54+9:489:58
21Joakim AhlströmVästerås SOK36:33+10:2710:09
22Mikael DavidssonVästerås SOK36:41+10:3510:11
23Johan SköldJärfälla OK36:43+10:3710:11
24Christer ArksandVallentuna-Össeby OL37:50+11:4410:30
25Mats JavehedTäby OK38:06+12:0010:35
26Johan JakobssonLånghundra IF38:34+12:2810:42
27Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK39:46+13:4011:02
28Patrik SteenOK Enen40:29+14:2311:14
29Rolf JohanssonSundsvalls OK41:16+15:1011:27
30Per WintherVästerbergslagens OL42:01+15:5511:40
31Nils ErikssonVäsby OK42:23+16:1711:46
32Magnus EngbergLjusdals OK43:19+17:1312:01
33Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL46:38+20:3212:57
34Michael LindeIF Åland48:36+22:3013:30
35Robert ÖstlundSäterbygdens OK50:26+24:2014:00
36Per WadmanVästerås SOK53:32+27:2614:52
37Johan KarlssonIF Thor54:44+28:3815:12
38Christer LagerhällRehns BK1:19:27+53:2122:04
Leif AnderssonRånäs OKej godkänd
Michael PalmOK Triangelnej start

D55

2 990 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona ÅkermanValbo AIF30:5510:20
2Carina DoyleSundbybergs IK31:18+0:2310:28
3Ylva GrapeDalaportens OL31:27+0:3210:31
4Karina LangerakJärfälla OK33:08+2:1311:04
5Dorothe SpillmannIF Thor33:46+2:5111:17
6Karin JanssonOK Rodhen36:38+5:4312:15
7Annika SvenssonSolna OK41:15+10:2013:47
8Katarina BengtssonLånghundra IF42:17+11:2214:08
9Carina JacobssonOK Rodhen54:14+23:1918:08
10Birgitta PetersenOK Enen55:53+24:5818:41
11Inger SkantzLänna IF56:14+25:1918:48
12Anna-Sofie LundmanOK Roslagen1:12:42+41:4724:18
Eva WareniusAvesta OKej godkänd
Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OLej start
Madelene BjernulfSundbybergs IKej start

H55

3 630 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan NordinSundsvalls OK26:217:15
2Peter LundbergJärfälla OK27:21+1:007:32
3Tommy ÅhmanLånghundra IF30:42+4:218:27
4Anders LundJärfälla OK30:54+4:338:30
5Krister GumaeliusWaxholms OK31:27+5:068:39
6Jörgen BatzSkarpnäcks OL32:43+6:229:00
7Johan PalmgrenTäby OK32:47+6:269:01
8Thomas JanssonLänna IF33:40+7:199:16
9Per-Olov SjöströmVästerås SOK33:50+7:299:19
10Mats ThelinIF Thor35:19+8:589:43
11Håkan LångLänna IF35:24+9:039:45
12Peter SkyttnerLjusdals OK35:30+9:099:46
13Torbjörn KarlssonHagaby GoIF Örebro35:31+9:109:47
14Peter KarlbergSnättringe SK35:41+9:209:49
15Lennart WahlgrenRehns BK35:59+9:389:54
16Sven WigertzLånghundra IF36:09+9:489:57
17Anders JönssonOK Triangeln36:28+10:0710:02
18Jan-Olov BergmanVästerås SOK36:57+10:3610:10
19Leif GustafssonSäterbygdens OK37:17+10:5610:16
20Anders S NybergSäterbygdens OK37:23+11:0210:17
21Jan NettelbjerJärfälla OK40:03+13:4211:01
22Svante AndrénTibro OK42:19+15:5811:39
23Hans TibellLånghundra IF44:14+17:5312:11
24Johan KarlssonNorbergs OK48:54+22:3313:28
25Sten-Olof MatssonLeksands OK54:57+28:3615:08
Lars GerhardssonAttunda OKej start

D60

2 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL32:3512:31
2Eva ElnerudSigtuna OK34:39+2:0413:19
3Helena EkbrinkIF Thor34:56+2:2113:26
4Britt LarssonLänna IF40:08+7:3315:26
5Monica OhlinRånäs OK42:20+9:4516:16
6Catharina EkmanVästerås SOK43:01+10:2616:32
7My RönnolsTäby OK43:53+11:1816:52
8Helena BachmanTäby OK44:23+11:4817:04
9Christina OhlinRånäs OK47:17+14:4218:11
10Monika LarssonSkarpnäcks OL48:25+15:5018:37
11Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL52:16+19:4120:06
12Gunilla JacobssonNjurunda OK1:04:37+32:0224:51 Ladda ner rutt i gpx-format

H60

3 160 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Olof BjörklundBjursås OK26:508:29
2Lars OhlinRånäs OK26:56+0:068:31
3Thomas JohanssonRånäs OK26:58+0:088:32
4Roland WareniusAvesta OK28:15+1:258:56
5Per Ove WallénTäby OK30:50+4:009:45
6Lars JanlövIF Åland31:05+4:159:50
7Mikael TarandiIFK Lidingö SOK32:53+6:0310:24
8Anders Stefan VestlundOK Kåre33:39+6:4910:38
9Lars LandströmLånghundra IF35:18+8:2811:10
10Tor-Olof BlomsterIF Åland36:11+9:2111:27
11Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK36:52+10:0211:40
12Sven GranathTjällmo-Godegårds OK37:44+10:5411:56
13Mats LundmanOK Roslagen39:12+12:2212:24
13Tommy ÖstLjusdals OK39:12+12:2212:24
15Sven-Arne StridÖsterfärnebo IF41:46+14:5613:13
Mats SandewallUmeå OKej godkänd
Göran DoyleSundbybergs IKej start
Eddie BjärrenholtRånäs OKej start
Kenneth PerssonIFK Hedemora OKej start
Sven HedmanAttunda OKej start
Peter SundgrenVallentuna-Össeby OLej start

D65

2 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt Linnéa ErikssonSala OK34:2413:13
2Mona ForsbergNyköpings OK35:52+1:2813:47
3Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF40:14+5:5015:28
4Titti BergendahlOK Måsen41:51+7:2716:05
5Gunlis LarssonOK Enen43:16+8:5216:38
6Karin GrånäsRasbo IK43:27+9:0316:42
7Kristina WåhlinVästerås SOK44:43+10:1917:11
8Lena Nyström-NilssonRånäs OK45:00+10:3617:18
9Karin DelinAlfta-Ösa OK52:45+18:2120:17
10Kristina ErikssonLänna IF1:12:40+38:1627:56
11Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:21:03+46:3931:10

H65

3 160 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans AurellGävle OK30:219:36
2Sten-Åke HolmbergSala OK33:20+2:5910:32
3Leif AlmtorpLånghundra IF33:46+3:2510:41
4Hans KäckDalaportens OL34:25+4:0410:53
5Jan ÅsbergHäverödals SK35:48+5:2711:19
6Leo JohanssonVandrarringen36:44+6:2311:37
7Göran HällströmOK Nipan42:50+12:2913:33
8Kenneth LarssonOK Enen43:44+13:2313:50
9Tommy HöglundLånghundra IF44:38+14:1714:07
10Sven-Inge NylundJärfälla OK44:47+14:2614:10
11Mats LiljaOK Enen46:15+15:5414:38
12Göran ForsbergNyköpings OK47:26+17:0515:00
13Roland BergSäterbygdens OK48:39+18:1815:23
14Bengt-Göran StjernaLänna IF51:52+21:3116:24
15Tommy WåhlinVästerås SOK58:07+27:4618:23
16Harry EnbergVästerbergslagens OL1:01:15+30:5419:22
17Dan ThorsellForsa OK1:04:55+34:3420:32
18Jan-Erik SundholmOK Nolaskogsarna1:10:50+40:2922:24
Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IFej start
Lars StrinnholmÖstersunds OKej start
Lars GrankvistTäby OKej start
Hasse ÅbergValbo AIFej start

D70

2 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HalvarsonOK Kåre32:5712:58
2Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK33:29+0:3213:10
3Christina WestmanHudiksvalls OK37:20+4:2314:41
4Gun-Inger SahlbergLånghundra IF39:25+6:2815:31
5Ewa NordlundLänna IF49:39+16:4219:32
6Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:07:04+34:0726:24
7Liz PorteousVästerås SOK1:19:04+46:0731:07
Birgitta NylundJärfälla OKej godkänd

H70

2 760 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif NordlundLänna IF29:0010:30
2Bjarne BlomsterIF Åland29:03+0:0310:31
3Leif NordinAttunda OK31:07+2:0711:16
4Olle JohanssonIFK Hedemora OK31:46+2:4611:30
5Torbjörn TirénHellas Orientering31:52+2:5211:32
6Leif ErikssonHeby AIF31:57+2:5711:34
7Börje RåbergOK Tyr32:27+3:2711:45
8Tomas ÅhgrenLånghundra IF32:55+3:5511:55
9Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb33:38+4:3812:11
10Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben34:03+5:0312:20
11Henry WestmanSala OK36:01+7:0113:02
12Göran LarboAttunda OK36:02+7:0213:03
13John ÖstlundSundbybergs IK38:46+9:4614:02
14Sven PihlEnköpings AIF39:18+10:1814:14
15Håkan BoijeAttunda OK41:35+12:3515:03
16Jan Olof DahlströmBjursås OK41:48+12:4815:08
17Sören ErikssonLänna IF42:48+13:4815:30
18Jan BojlingSolna OK45:15+16:1516:23
19Leif PerssonLjusdals OK45:29+16:2916:28
20Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL47:01+18:0117:02
21Sören WingeUpsala IF48:00+19:0017:23
22Conny HusénOK Roslagen59:01+30:0121:22
23Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK1:01:46+32:4622:22
Leif StrandbergGustavsbergs OKej godkänd
Torsten PetterssonLånghundra IFej start

D75

2 160 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann SjöbergEnebybergs IF38:0017:35
2Gunborg WestinLeksands OK38:43+0:4317:55
3Eva von HeijneSigtuna OK41:22+3:2219:09
4Anne-Marie ByströmSidensjö IK42:53+4:5319:51
5Margareta WallénTäby OK43:33+5:3320:09
6Dagny GustavssonSigtuna OK47:14+9:1421:52
7Siv StamSäterbygdens OK48:43+10:4322:33
8Yvonne RoosAttunda OK51:43+13:4323:56
9Britt-Marie SjöbergOK Tor55:47+17:4725:49
10Barbro MelvingerOK Enen1:04:08+26:0829:41

H75

2 760 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan JohanssonIFK Hedemora OK31:2311:22
2Karl JohanssonIFK Hedemora OK34:24+3:0112:27
3Lars-Erik KarlssonRasbo IK36:32+5:0913:14
4Bo SundénKarlsbyhedens OK38:07+6:4413:48
5Olle AnderssonIFK Mora OK38:16+6:5313:51
6Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK38:30+7:0713:56
7P-G JanssonSäterbygdens OK40:18+8:5514:36
8Bjarne ErlandssonHammarby IF OF41:20+9:5714:58
9Gunnar BengtssonSundsvalls OK42:53+11:3015:32 Ladda ner rutt i gpx-format
10Lars-B LarssonOK Tyr43:05+11:4215:36
11Einar BerglundRembo IK44:40+13:1716:11
12Sven-Erik WidinOK Österåker45:36+14:1316:31
13Gunnar BramstenSundbybergs IK49:43+18:2018:00
14Bo JonssonBolidens SK49:49+18:2618:02
15Lars RoosAttunda OK54:07+22:4419:36
Lennart TorstenssonOK Rodhenej godkänd

H80

2 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin EngqvistUpsala IF35:5714:09
2Sigurd WallénTäby OK36:52+0:5514:30
3Janne MånssonLeksands OK38:01+2:0414:58
4John BerglundAlfta-Ösa OK38:24+2:2715:07
5Arne YngströmHagaby GoIF Örebro40:28+4:3115:55
6Sven ErikssonOK Roslagen53:51+17:5421:12
7Birger ByströmSidensjö IK54:28+18:3121:26
8Sten LarssonHäverödals SK54:40+18:4321:31
9Lennart ErikssonOK Enen55:27+19:3021:49

H85

2 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LundkvistOK Tor37:2817:20
2Lennart ÖsterbergSundsvalls OK42:31+5:0319:41
3Lennart ÖbergVästerås SOK46:20+8:5221:27
4Ragnar AnderssonHäverödals SK46:43+9:1521:37
5Jörgen AxelssonIF Thor1:09:26+31:5832:08

Inskolning

1 940 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Noah AlnebergSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Felix AnerIF Thorfullföljt
Edith BertilsköldOK Linnéfullföljt
Evelie BäckKlubblösfullföljt
Linnea DufvaSundsvalls OKfullföljt
Lisa DverstorpLånghundra IFfullföljt
Siri ForsgrenOK Nolaskogsarnafullföljt
Thea ForsgrenOK Nolaskogsarnafullföljt
Julia JaxgårdKlubblösfullföljt
Christian JönssonOK Triangelnfullföljt
Nathanael LandströmOK Linnéfullföljt
Siri LindIF Thorfullföljt
Lukas LundinOK Linnéfullföljt
Ingrid MelinOK Linnéfullföljt
Harriet NelanderOK Linnéfullföljt
Alva RehnholmOK Linnéfullföljt
Vide RehnholmOK Linnéfullföljt
Alfred SmedsSigtuna OKfullföljt
Jakob SternerSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Sixten SundbergOK Linnéfullföljt
Måns TroengOK Linnéfullföljt
Kai UnnerudLånghundra IFfullföljt
Isak WegmüllerOK Rodhenfullföljt
Moa WegmüllerOK Rodhenfullföljt
Signe ÅbergIF Thorfullföljt

U1

1 930 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ÅbergOK Linné16:538:44
2Sixten ÅhlinLånghundra IF16:57+0:048:46
3Eskil LindkvistOK Måsen17:00+0:078:48
4Oskar LindIF Thor18:28+1:359:34
5Frida HerbstVästerås SOK19:52+2:5910:17
6Hugo TärnlundOK Linné20:01+3:0810:22
7Leah BäckKlubblös20:06+3:1310:24
8Simon TibblinKlubblös21:24+4:3111:05
9Melvin SjöbergIF Thor23:17+6:2412:03
10Hedda KjellbergIF Thor23:31+6:3812:11
11Ebba LindIF Thor23:47+6:5412:19
12Elis EklundOK Rodhen24:01+7:0812:26
13Folke ÅhlinLånghundra IF24:48+7:5512:50
14Ellinor KruysIF Thor27:17+10:2414:08
15Olle WidegrenIF Thor28:11+11:1814:36
16Villiam JaxgårdKlubblös29:14+12:2115:08
17Märta Gillman WikstrandOK Linné30:43+13:5015:54
18Gunnar BertilsköldOK Linné30:44+13:5115:55
19Lovisa FischerOK Linné30:51+13:5815:59
20Signe AlbinssonOK Österåker31:27+14:3416:17
21Axel BorellOK Linné33:04+16:1117:07
22Lyra AnérIF Thor33:09+16:1617:10
23Ylva SjöstedtLånghundra IF33:54+17:0117:33
24Filip ThorsellVästerås SOK34:07+17:1417:40
25Teo LundinOK Linné34:49+17:5618:02
26Ida-Marie TuvessonSundsvalls OK36:32+19:3918:55
27Isak WarvelinLånghundra IF36:59+20:0619:09
28Elin PåveIF Thor46:29+29:3624:05

U2

1 780 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan MeyersonOK Linné19:5211:09
2Noah MeyersonOK Linné19:59+0:0711:13
3Emilia AnderssonOK Tor22:16+2:2412:30
4Ellinor Von SethIF Thor22:59+3:0712:54
5Alexander DufvaSundsvalls OK23:51+3:5913:23
6Marike StäglichOK Linné24:34+4:4213:48
7Olga Bertilsson SkogOK Linné25:59+6:0714:35
8Märta BaumgartenIF Thor26:36+6:4414:56
9Moa DicksvedIF Thor26:57+7:0515:08
10Sigrid Gillman WikstrandOK Linné28:27+8:3515:58
11Einar BlombergSegersta OK30:37+10:4517:12
12Anna PåveIF Thor31:22+11:3017:37
13Viktor NordenholmIF Thor34:31+14:3919:23
14Isak StåhlbrandtRasbo IK40:23+20:3122:41
15Emilia CarlqvistRånäs OK48:10+28:1827:03
Jonatan PerssonOK Enenej start

Öppen motion 1

1 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans SahlbergLånghundra IF36:5420:43

Öppen motion 3

1 820 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria Elisabeth NelanderOK Linné25:0513:46
2Helene SvenssonRånäs OK26:17+1:1214:26
3Andreas LecerofOK Linné27:13+2:0814:57
4Åsa SkunckeTäby OK27:25+2:2015:03
5Therese KarlssonKlubblös27:55+2:5015:20
6Annika SvenssonSK Björnen28:51+3:4615:51
7Johannes Skogtjärn-lundsteinOK Linné33:20+8:1518:18
8Emma JohnssonCentrum OK34:35+9:3019:00
9Arvid OlssonOK Linné36:33+11:2820:04
10Andrea OffermoValbo AIF36:51+11:4620:14
11Rickard PortiusKlubblös42:40+17:3523:26
12Heidi WarvelinLånghundra IF50:02+24:5727:29
13Matilda WeiseliusOK Linné50:08+25:0327:32
14Nora Svedin JakobssonLånghundra IF50:21+25:1627:39
15Ida WarvelinLånghundra IF50:22+25:1727:40
16Minna Janlöv HaikonenKlubblös56:33+31:2831:04
17Anna WidmanSundsvalls OK58:17+33:1232:01
18Siv BergOK Klemmingen58:20+33:1532:03
19Catharina AnderssonOK Tor59:08+34:0332:29
Karin SandqvistVästerås SOKej godkänd
Erik HöglundTurebergs IF SOKej godkänd
Andreas BertilsköldOK Linnéej start

Öppen motion 5

3 170 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan BlomqvistKlubblös29:039:09
2David FribergKlubblös29:27+0:249:17
3Laura D AngeloAttunda OK30:32+1:299:37
4Marie EnbergVästerbergslagens OL35:40+6:3711:15
5Anders HassisKlubblös36:47+7:4411:36
6Göran AnderssonDalaportens OL39:53+10:5012:34
7Emma KlemetsKöping-Kolsva OK40:10+11:0712:40
8Joel BohmanRånäs OK40:35+11:3212:48
9Lars WeiseliusOK Linné42:40+13:3713:27
10Jonas NygrenIF Thor44:53+15:5014:09
11Emil WeiseliusOK Linné45:36+16:3314:23
12Thomas MarquartKlubblös45:39+16:3614:24
13Eva SundgrenVallentuna-Össeby OL45:51+16:4814:27
14Marcus ArnoldssonVästerås SOK47:55+18:5215:06
15Richard PaakkonenOK Roxen51:24+22:2116:12
16Max NilssonIF Thor51:47+22:4416:20
17Eva Andersson DverstorpLånghundra IF54:31+25:2817:11
18Maria KarlssonIF Thor55:50+26:4717:36
19Karin LindTierps SOK56:08+27:0517:42
20Erika KarleniusKlubblös56:39+27:3617:52
21Annika LiljebergKlubblös56:42+27:3917:53
22Amanda TibellLånghundra IF59:35+30:3218:47
23Maria TibellLånghundra IF1:00:06+31:0318:57
24Linda NilssonLånghundra IF1:00:30+31:2719:05
25Alexander ÅkermanKlubblös1:00:32+31:2919:05
26Anders FalkIF Thor1:00:47+31:4419:10
27Isak SvedenmanKlubblös1:04:13+35:1020:15
28Mats JohanssonSundsvalls OK1:05:06+36:0320:32
29Malin SjöstedtLånghundra IF1:05:57+36:5420:48
30Niklas HagbergKlubblös1:06:27+37:2420:57
31Emma HerbstVästerås SOK1:08:05+39:0221:28
32Leif BjörkmanDalaportens OL1:08:21+39:1821:33
33Johanna WeissLånghundra IF1:12:18+43:1522:48
34Anna BlombergSegersta OK1:12:38+43:3522:54
35Felix TverfjellKlubblös1:12:59+43:5623:01
36Monica OlssonOK Renen1:14:54+45:5123:37
37Riina AarnioOK Linné1:15:55+46:5223:56
38Eva Lander PerssonOK Enen1:16:53+47:5024:15
39Mikael VikströmKlubblös1:17:08+48:0524:19
40Hedvig SundstedtRasbo IK1:17:41+48:3824:30
41Nils SandqvistVästerås SOK1:21:05+52:0225:34
42Ingrid SegerbergKlubblös1:25:08+56:0526:51
43Gustav VisingOK Triangeln1:25:43+56:4027:02
44Anette NilssonOK Linné1:26:02+56:5927:08
45Anna VisingOK Triangeln1:26:17+57:1427:13
46Lars VisingOK Triangeln1:26:18+57:1527:13
47Ida BranteforsOK Linné1:29:20+1:00:1728:10
Ingela BengtssonSala OKöver maxtid
Ingrid JarlebringVäsby OKöver maxtid
Per HermannVästerås SOKöver maxtid
Linnéa KarlssonOK Skogsstjärnanöver maxtid
Ingegerd ErikssonIF Thoröver maxtid
Tina JohanssonSundsvalls OKöver maxtid
Elena KurashovaFK Åsenöver maxtid
Lars-Åke SvenssonSK Björnenöver maxtid
Paulina HermanssonKlubblösöver maxtid
Petter NordenholmIF Thorej godkänd
Gun LindbergSöderhamns OKej godkänd
Sture SundqvistLånghundra IFej godkänd
Elvira ForsströmOK Roslagenej godkänd
Kjell SjöbergEnebybergs IFej godkänd
Anna DufvaSundsvalls OKutgått
Helena DalénSala OKej start

Öppen motion 7

2 900 m, 80 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan StrandbergGustavsbergs OK20:297:03
2Jenny WegmüllerOK Rodhen26:56+6:279:17
3Johan OhlströmIF Thor27:47+7:189:34
4Daniel UnnerudLånghundra IF28:16+7:479:44
5Pär JanssonIF Thor28:36+8:079:51
6Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK28:58+8:299:59
7Maja DahlqvistStorviks IF31:01+10:3210:41
8Anders NordinOK Renen31:36+11:0710:53
9Lars AlmquistOK Triangeln32:08+11:3911:04
9Robin OffermoValbo AIF32:08+11:3911:04
11Camilla NygrenIF Thor32:17+11:4811:07
12Mikko AarnioOK Linné32:53+12:2411:20
13Åsa BlomsterIF Thor33:26+12:5711:31
14Lina PåveIF Thor34:39+14:1011:56
15Staffan BromanOK Roslagen35:33+15:0412:15
16Hillevi EnglundLånghundra IF35:35+15:0612:16
17Siv DalströmKvarnsvedens GOIF OK36:32+16:0312:35
18Annika DavidssonVästerås SOK36:37+16:0812:37
19Lars LundénAvesta OK36:43+16:1412:39
20Carina BoströmOK Linné37:07+16:3812:47
21Kent NeroMullsjö SOK37:33+17:0412:56
22Bernhard KlingOK Rodhen38:10+17:4113:09
23Inda GarinSträngnäs-Malmby OL39:04+18:3513:28
24Noria PauSträngnäs-Malmby OL39:05+18:3613:28
25Klara NeroMullsjö SOK39:12+18:4313:31
25Emma MiléusAttunda OK39:12+18:4313:31
27Lennart WinbergHudiksvalls OK39:21+18:5213:34
28Christian ElvhageIF Thor40:14+19:4513:52
29Mats BernerssonOK Enen40:18+19:4913:53
30Tomas SundqvistOK Kåre40:40+20:1114:01
31Staffan JacobssonIF Thor40:57+20:2814:07
32Elin SkogIF Thor41:07+20:3814:10
33Mattias TorsellKlubblös41:13+20:4414:12
34Alice KarlssonIF Thor42:04+21:3514:30
35Sofia StenbergDomnarvets GOIF42:07+21:3814:31
36Anki GustafssonSäterbygdens OK42:22+21:5314:36
37Mats ErkersLeksands OK45:24+24:5515:39
38Bo KarlssonKatrineholms OK45:30+25:0115:41
39A-C SchunnessonAttunda OK46:10+25:4115:55
40Evelin MagnussonOK Kåre47:16+26:4716:17
41Rolf LindbergSöderhamns OK47:24+26:5516:20
42Linda WåhlströmIF Thor47:32+27:0316:23
43Kjell JanssonLånghundra IF47:47+27:1816:28
44Malin JanssonRånäs OK48:08+27:3916:35
45Karolina VessbyIF Thor48:28+27:5916:42
46Juhani LehtolaKlubblös48:34+28:0516:44
47Stig LarssonLänna IF48:43+28:1416:47
48Arvid BergOK Klemmingen49:45+29:1617:09
49Malin TuvessonSundsvalls OK50:07+29:3817:16
50Tore CarlströmOK Enen50:26+29:5717:23
51Patrik LanderOK Enen50:43+30:1417:29
52Leif Erik KarlssonRånäs OK50:46+30:1717:30
53Evy JohanssonSala OK51:21+30:5217:42
54Clary RexSundsvalls OK51:38+31:0917:48
55Ida SundstedtRasbo IK51:39+31:1017:48
56Thomas RexSundsvalls OK51:59+31:3017:55
57Jakob LarruyKlubblös52:21+31:5218:03
58Karin HannrupIF Thor54:19+33:5018:43
59Sture LarssonLänna IF55:39+35:1019:11
59Anders GustafssonUpsala IF55:39+35:1019:11
61Ingrid JanssonSäterbygdens OK56:38+36:0919:31
62Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF56:52+36:2319:36
63Carl MohlinOK Linné59:09+38:4020:23
64Lena NilssonOK Österåker1:00:28+39:5920:51
65Henrik BergmanOK Linné1:00:32+40:0320:52
66Britt BjörklundBjursås OK1:00:41+40:1220:55
67Gunilla RylanderStora Tuna OK1:00:50+40:2120:58
68Laila Elisabeth SvenssonRasbo IK1:01:09+40:4021:05
69Claes JonssonOK Rodhen1:01:23+40:5421:10
70Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:02:07+41:3821:25
71Leif BergSigtuna OK1:03:45+43:1621:58
72Daniel JönssonKlubblös1:04:28+43:5922:13
73Kristian FellVästerås SOK1:07:32+47:0323:17
74Clary BernerssonOK Enen1:07:49+47:2023:23
75Fabienne GaugazOK Linné1:07:50+47:2123:23
76Jostein AndersenWaxholms OK1:08:41+48:1223:41
77Sten JohanssonOK Borgen1:11:47+51:1824:45
78Louise HaneUmeå OK1:25:46+1:05:1729:34
Ola TuvessonSundsvalls OKej godkänd
Johan ErkersLeksands OKej godkänd

Öppen motion 8

4 390 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton SundgrenLånghundra IF29:116:38
2Jonas NordströmOK Roslagen31:24+2:137:09
3Erik ÅhlinLånghundra IF33:10+3:597:33
4Olov EricsonAlfta-Ösa OK36:11+7:008:14
5Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL36:20+7:098:16
6Petter RanefallIF Thor38:11+9:008:41
7Gustaf BerglundIFK Mora OK38:45+9:348:49
8Viktor LundénAvesta OK38:46+9:358:49
9Björn JohanssonOK Borgen42:18+13:079:38
10Johan AnderssonOK Linné42:40+13:299:43
11Anders ÖsterlundVästerås SOK42:44+13:339:44
12Erik ViklundRånäs OK43:07+13:569:49
13Fanny FredrikssonIF Thor44:41+15:3010:10
14Jonas SundellUmeå OK44:53+15:4210:13
15Jens ÅkermanGävle OK45:00+15:4910:15
16Magnus JohanssonLånghundra IF45:01+15:5010:15
17Johan KüglerSigtuna OK45:14+16:0310:18
18Johannes EklundRånäs OK46:32+17:2110:35
19Karin LundbergTullinge SK47:02+17:5110:42
20Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK47:54+18:4310:54
21David BengtssonFK Åsen47:55+18:4410:54
22Anders EdquistTäby OK48:06+18:5510:57
23Inger GunnarssonVästerås SOK48:14+19:0310:59
24Kent BerggrenTullinge SK48:54+19:4311:08
25Lars JonssonVK Uvarna52:40+23:2911:59
26Anna SkogtjärnOK Linné52:45+23:3412:00
27Pontus RosbergOK Linné52:47+23:3612:01
28Andreas PerssonDomnarvets GOIF53:52+24:4112:16
29Anders BengtssonKlubblös54:09+24:5812:20
30Mia DammvikStora Tuna OK54:14+25:0312:21
31Linda SternerSträngnäs-Malmby OL55:10+25:5912:33
32Ellen FrostOK Roslagen58:35+29:2413:20
33Jonas StåhlbrandtRasbo IK58:57+29:4613:25
34Fredrik MattssonLeksands OK59:14+30:0313:29
35Magnus BergerDomnarvets GOIF1:00:05+30:5413:41
36Fredrik NilssonLånghundra IF1:00:13+31:0213:43
37Anna JanssonRånäs OK1:01:06+31:5513:55
38Sten ÅhlinOK Måsen1:05:36+36:2514:56
39Theodor LindbergOK Enen1:05:57+36:4615:01
40Matilda DammvikStora Tuna OK1:07:14+38:0315:18
41Henrik HanssonJärfälla OK1:07:50+38:3915:27
42Tomas UlanderKlubblös1:10:09+40:5815:58
43Peter KraftSala OK1:12:26+43:1516:29
44Anna NystedtSundsvalls OK1:14:38+45:2717:00
45Mattias GålnanderRånäs OK1:16:05+46:5417:19
46Erik JonssonLånghundra IF1:17:51+48:4017:44
47Lars PetterssonKlubblös1:19:49+50:3818:10
48Lars HallVästerås SOK1:24:00+54:4919:08
49Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:24:45+55:3419:18
Tobias RehnholmFalköpings AIK OKöver maxtid
Mats FrostOK Roslagenöver maxtid
Christoffer SvenskeKlubblösutgått
Annika RidellIF Thorutgått
Niclas NilssonOK Österåkerej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser