Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mila Stockholm by Night, #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm by Night, #3
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: onsdag 11 januari 2017

Herr

9 825 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK1:01:116:13 Ladda ner rutt i gpx-format
2Hector HainesIFK Lidingö SOK1:01:34+0:236:15
3Oskar EdvardssonJärfälla OK1:01:47+0:366:17
4Henrik JonssonÄrla IF1:01:54+0:436:18
5Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:02:20+1:096:20
6Nils SpetzUlricehamns OK1:03:11+2:006:25
7Emil AnderssonÄrla IF1:03:46+2:356:29
8Oskar MalmbergIFK Umeå1:03:51+2:406:29
9Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:04:11+3:006:31
10Josef NordlundOK Linné1:04:13+3:026:32
11Anton LifRehns BK1:04:34+3:236:34
12Fredrik LarssonOK Södertörn1:06:25+5:146:45
13Ulf TroengOK Linné1:07:00+5:496:49 Ladda ner rutt i gpx-format
14Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK1:07:22+6:116:51
15Mattias JohanssonIFK Lidingö SOK1:09:27+8:167:04
16Göran ThimbergSöders-Tyresö1:14:10+12:597:32
17Karl EngesAttunda OK1:14:21+13:107:34
18Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:14:33+13:227:35
19Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK1:24:17+23:068:34
20Johan LindqvistTäby OK1:24:36+23:258:36
21Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL1:28:31+27:209:00
22Håkan RolfssonSkarpnäcks OL1:28:34+27:239:00
23Jesper LagerbergOK Södertörn1:31:08+29:579:16
24Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:31:50+30:399:20
25Sverker LenasCentrum OK1:31:54+30:439:21
26Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:40:47+39:3610:15
David BejbomJärla Orienteringej godkänd
Halvor Eid NielsenÄrla IFej godkänd
Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Anton ForsbergLånghundra IFej godkänd
Erik FroodeKlubblösej godkänd
Martin JanssonOK Rodhenej godkänd
Benjamin LangerakJärfälla OKej godkänd
Mattias MillingerJärla Orienteringej godkänd
Gustav BergmanOK Ravinenej start
Kalle BergmanOK Ravinenej start
Love BerzellOK Ravinenej start
Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOKej start
Jere PajunenIFK Lidingö SOKej start
Rasmus Rorholt TheisenKlubblösej start

Dam

6 275 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolin OhlssonJärla Orientering47:197:32
2Catherine TaylorOK Södertörn51:09+3:508:09
3Hanna LagerbergOK Södertörn51:11+3:528:09
3Sara SjökvistJärla Orientering51:11+3:528:09
5Anna BachmanIFK Lidingö SOK51:13+3:548:09
6Helena KarlssonIFK Lidingö SOK51:17+3:588:10
7Lisa AnderssonÄrla IF51:18+3:598:10
8Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF57:03+9:449:05
9Louise MarkstedtOK Södertörn58:19+11:009:17
10Tilde BacklundOK Södertörn58:41+11:229:21
11Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:00:42+13:239:40
12Jenny BergOK Ravinen1:02:18+14:599:55
13Sanna BatzSkarpnäcks OL1:02:39+15:209:59
14Emma LindgrenVisborgs OK1:07:38+20:1910:46
15Hanna KorhonenOK Ravinen1:15:38+28:1912:03
Eva TiseliusOK Kåreej godkänd
Josefine WallenhammarHagaby GOIFej godkänd
Julia DavidssonÄrla IFej start
Helena JanssonOK Ravinenej start
Josefine KlintbergOK Ravinenej start
Signe KlintingJärla Orienteringej start
Susanna TervoIFK Lidingö SOKej start

Pöbel

6 325 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik BerzellJärla Orientering45:307:11
2Elias TidevallSkogsluffarnas OK45:57+0:277:15
3Felix PerssonHaninge SOK46:13+0:437:18
4Anton SilierJärfälla OK46:50+1:207:24
5Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK49:06+3:367:45
6Johan LundbäckJärfälla OK49:25+3:557:48
7Conny ForsbergLånghundra IF50:07+4:377:55
8Lars JakobssonCentrum OK53:11+7:418:24
9Niklas SvenssonJärfälla OK53:25+7:558:26
10Samuel SvenssonCentrum OK53:30+8:008:27
11Kenneth JönssonTullinge SK53:54+8:248:31
12Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK53:56+8:268:31
13Peder KockJärla Orientering54:01+8:318:32
14Joakim SkantzeSundbybergs IK54:02+8:328:32
15Hugo FlordalSnättringe SK54:07+8:378:33
16Lars BerzellVäsby OK54:19+8:498:35
17William GrunderJärfälla OK54:22+8:528:35
18Per KallhaugeSnättringe SK55:21+9:518:45
19Jorrit BoekelCentrum OK56:11+10:418:52
20Måns TistadIFK Lidingö SOK57:03+11:339:01
21Ronny NordgrenSundbybergs IK58:27+12:579:14
22Stefan NorinSöders-Tyresö58:29+12:599:14
23Jörgen StegardSkarpnäcks OL58:36+13:069:15
24Erik BerggrenTullinge SK59:24+13:549:23
25Gunnar LangsSkarpnäcks OL59:29+13:599:24
26Per DambergIFK Lidingö SOK1:01:14+15:449:40
27Pär LundkvistSundbybergs IK1:02:31+17:019:53
28Janne NilssonCentrum OK1:03:17+17:4710:00
29Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:03:18+17:4810:00
30Henrik FlordalKatrineholms OK1:03:22+17:5210:01
31Peter HambäckLånghundra IF1:04:43+19:1310:13
32Henrik LundgrenCentrum OK1:05:12+19:4210:18
33Lars LandströmLånghundra IF1:05:20+19:5010:19
34Hans TarandiIFK Lidingö SOK1:06:08+20:3810:27
35Peter LandénGustavsbergs OK1:06:09+20:3910:27
36Anders HolmqvistSnättringe SK1:06:47+21:1710:33
37Mikael SundqvistTullinge SK1:06:51+21:2110:34
38Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:06:55+21:2510:34
39Nils EklöwOK Södertörn1:06:57+21:2710:35
40Per WolgastSnättringe SK1:07:10+21:4010:37
41Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby1:10:48+25:1811:11
42Linus BacklundOK Södertörn1:11:53+26:2311:21
43Erik AnderssonOK Österåker1:14:54+29:2411:50
44Ola HolgerssonBromma-Vällingby SOK1:15:03+29:3311:51
45Daniel RejmentOK Linné1:15:47+30:1711:58
46Hans Andersson StrinningAttunda OK1:23:58+38:2813:16
47Anders KarlströmJärla Orientering1:24:13+38:4313:18
48Tobias AnderssonOK Österåker1:29:46+44:1614:11
49Christian LindhSundbybergs IK1:30:45+45:1514:20
50Cristian FranzénAnkarsrums OK1:46:05+1:00:3516:46
Georg EklöwOK Södertörnej godkänd
Martin HunhammarOK Ravinenej godkänd
Erik JonssonLånghundra IFej godkänd
Niclas LarssonAttunda OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Ingemar LindströmKlubblösutgått
Christer ArksandVallentuna-Össeby OLej start
Manne HammarbergJärfälla OKej start
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej start
Jonny HanssonBromma-Vällingby SOKej start
Jesper HedbergIF Thorej start
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OKej start
Mattias KallhaugeSnättringe SKej start
Magnus KarlssonCentrum OKej start
Jan KihlSundbybergs IKej start
Per LindmanFinspångs SOKej start
Christer NordströmOK Älvsjö-Örbyej start
Anders RahmqvistIFK Lidingö SOKej start
Thierry ReignierJärfälla OKej start
Piero SannicoloTullinge SKej start
Martin SikorskiKlubblösej start
Frank SteinerJärfälla OKej start
Jan StridhSkogsluffarnas OKej start
Stefan Svensson GeliusSnättringe SKej start
Jacob SvenssonSöders-Tyresöej start
Torbjörn ThufvessonCentrum OKej start
Dan WesterJärla Orienteringej start
Per WesterlundSkogsluffarnas OKej start
Magnus WilhelmssonForsa OKej start
Mikael WilhelmssonSöders-Tyresöej start

Pöbelina

3 675 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda RennerOK Södertörn37:5010:17
2Elin SundqvistTullinge SK37:52+0:0210:18
3Vera RolfssonSkarpnäcks OL37:57+0:0710:19
4Alva JonssonLånghundra IF38:10+0:2010:23
5Matilda LindhSundbybergs IK40:59+3:0911:09
6Sussie TistadIFK Lidingö SOK41:01+3:1111:09
7Madeleine LimparAttunda OK41:07+3:1711:11
8Josefine AnderssonTäby OK41:08+3:1811:11
9Lina NilssonUlricehamns OK41:16+3:2611:13
10Katarina NorrbyOK Södertörn42:46+4:5611:38
11Lovisa HambäckLånghundra IF45:52+8:0212:28
12Mirja NordinRehns BK47:18+9:2812:52
13Sara JonassonCentrum OK47:20+9:3012:52
14Åsa LindhSundbybergs IK49:10+11:2013:22
15Anna-Karin SundqvistTullinge SK49:55+12:0513:34
16Sofia EdvardssonJärfälla OK1:01:53+24:0316:50
Anette ArksandVallentuna-Össeby OLej start
Anna BacklundOK Södertörnej start
Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OLej start
Mia LiljaIFK Lidingö SOKej start
Åsa LinnersjöSöders-Tyresöej start
Cecilia WestströmSundbybergs IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser