*** Instance-specific ***

Preliminär resultatlista för Mila Stockholm by Night, #5, jaktstart, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm by Night, #5, jaktstart, final
Arrangörsorganisation: Bromma-Vällingby SOK
Datum: onsdag 8 mars 2017

Herr

9 250 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK53:475:48
2Simon HectorSnättringe SK55:41+1:546:01
3Kalle BergmanOK Ravinen56:22+2:356:05
4Emil AnderssonÄrla IF56:28+2:416:06
5David BejbomJärla Orientering56:53+3:066:08
6Oskar EdvardssonJärfälla OK57:48+4:016:14
7Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF57:50+4:036:15
8Oskar MalmbergIFK Umeå58:11+4:246:17
9Mikael NilssonSnättringe SK58:40+4:536:20
10Halvor Eid NielsenÄrla IF59:12+5:256:24
11Fredrik AhnlénOK Hammaren59:21+5:346:24
12Nils EdvardssonJärfälla OK59:37+5:506:26
13Filip IvarssonOK Hammaren59:38+5:516:26
14Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:00:04+6:176:29
15Emil AnderssonTullinge SK1:00:22+6:356:31
16Harri KarlssonJärla Orientering1:00:36+6:496:33
17Göran ThimbergSöders-Tyresö1:00:43+6:566:33
18Ulf TroengOK Linné1:01:10+7:236:36
19Per LindmanFinspångs SOK1:01:12+7:256:36
20Henrik JonssonÄrla IF1:02:19+8:326:44
21Love BerzellOK Ravinen1:02:24+8:376:44
22Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK1:04:24+10:376:57
23Thomas PetterssonAttunda OK1:04:31+10:446:58
24Christopher WilestedtAttunda OK1:04:33+10:466:58
25Nick BarrableOK Ravinen1:08:07+14:207:21
26Sverker LenasCentrum OK1:09:53+16:067:33
27Jesper LagerbergOK Södertörn1:10:24+16:377:36
28Erik FroodeKlubblös1:11:47+18:007:45
29Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:11:54+18:077:46
30Mattias OlofssonOK Enen1:13:08+19:217:54
31Niclas BehrenfeldtSkarpnäcks OL1:14:05+20:188:00
32Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:14:07+20:208:00
33Christian RedtzerAttunda OK1:21:19+27:328:47
34Johan LindqvistTäby OK1:24:26+30:399:07
35Håkan RolfssonSkarpnäcks OL1:31:48+38:019:55
36Jörgen StegardSkarpnäcks OL1:39:13+45:2610:43
Jere PajunenIFK Lidingö SOKej start
Martin JanssonOK Rodhenej start
Markus AdolfssonTullinge SKej start
Jonas KjällCentrum OKej start
Magnus LennartssonJärfälla OKej start
Jörgen AxelssonTullinge SKej start
Georg EklöwOK Södertörnej start

Dam

6 420 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK47:187:22
2Lisa AnderssonÄrla IF48:47+1:297:35
3Louise MarkstedtOK Södertörn52:18+5:008:08
4Hanna LagerbergOK Södertörn52:43+5:258:12
5Julia DavidssonÄrla IF53:38+6:208:21
6Tove LagerbergOK Södertörn53:45+6:278:22
7Jenny BergOK Ravinen55:01+7:438:34
8Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering55:12+7:548:35
9Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF56:04+8:468:43
10Sanna BatzSkarpnäcks OL57:53+10:359:00
11Linnéa ClaesdotterIFK Lidingö SOK1:01:45+14:279:37
12Linnea JohanssonTäby OK1:04:11+16:539:59
13Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF1:04:30+17:1210:02
14Sarah-Jane BarrableOK Ravinen1:10:27+23:0910:58
15Hanna KorhonenOK Ravinen1:12:39+25:2111:18
Sara SjökvistJärla Orienteringej godkänd
Lina KjellqvistSidensjö IKej godkänd
Tilde BacklundOK Södertörnej start
Emma LindgrenVisborgs OKej start

Pöbel

6 380 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan Svensson GeliusSnättringe SK45:277:07
2David HectorSnättringe SK46:02+0:357:12
3Måns TistadIFK Lidingö SOK47:10+1:437:23
4Linus RisplingCentrum OK47:41+2:147:28
5Samuel SvenssonCentrum OK48:09+2:427:32
6Lars PalmqvistJärfälla OK49:22+3:557:44
7Peter AnderssonSöders-Tyresö49:54+4:277:49
8Lars JakobssonCentrum OK50:04+4:377:50
9Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö51:11+5:448:01
10Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK51:59+6:328:08
11Mattias KallhaugeSnättringe SK54:31+9:048:32
12Piero SannicoloTullinge SK54:41+9:148:34
13Hugo FlordalSnättringe SK54:42+9:158:34
14Joakim PerssonHaninge SOK54:50+9:238:35
15Stefan NorinSöders-Tyresö56:59+11:328:55
16Ludvig Sandahl Järla Orientering59:37+14:109:20
17Erik BerggrenTullinge SK1:00:28+15:019:28
17Joakim SkantzeSundbybergs IK1:00:28+15:019:28
19Janne NilssonCentrum OK1:00:56+15:299:33
20Olle SjöforsOK Älme1:01:36+16:099:39
21Magnus WilhelmssonForsa OK1:01:43+16:169:40
22Erik AnderssonOK Österåker1:02:12+16:459:44
23Jan GlevénJärla Orientering1:02:35+17:089:48
24Per DambergIFK Lidingö SOK1:02:38+17:119:49
25Peter LandénGustavsbergs OK1:03:03+17:369:52
26Björn AxelssonTullinge SK1:03:05+17:389:53
27Sven JohanssonTäby OK1:04:24+18:5710:05
28Mattias SkepplingOK Södertörn1:07:45+22:1810:37
29Ola HolgerssonBromma-Vällingby SOK1:08:15+22:4810:41
30Henrik LundgrenCentrum OK1:09:19+23:5210:51
31Johan BengtssonSkarpnäcks OL1:11:11+25:4411:09
32Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:11:49+26:2211:15
33Hans Andersson StrinningAttunda OK1:11:51+26:2411:15
34Daniel RejmentOK Linné1:23:41+38:1413:06
35Torbjörn BergmanSnättringe SK1:29:03+43:3613:57
36Magnus BlombergSkogsluffarnas OK1:30:14+44:4714:08
37Cristian FranzénAnkarsrums OK1:30:22+44:5514:09
38Anders HolmqvistSnättringe SK1:36:57+51:3015:11
39Allan EverumStockholm Multisport Klubb1:43:27+58:0016:12
Jorrit BoekelCentrum OKej godkänd
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLej godkänd
Per KallhaugeSnättringe SKej godkänd
Ingemar Lindström ej godkänd
Felix PerssonHaninge SOKej start
Anton SilierJärfälla OKej start
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OKej start
Andreas MagnvallOK Södertörnej start
Per BacklundOK Södertörnej start
Hans LiwångIFK Lidingö SOKej start
Juha LoenbergSkarpnäcks OLej start
Per WesterlundSkogsluffarnas OKej start
Olle KallurOK Ravinenej start
Jan StridhSkogsluffarnas OKej start
Peter BergmanTullinge SKej start
Wilhelm BergmanTullinge SKej start
Ulf HanssonSundbybergs IKej start
Jörgen HectorSnättringe SKej start
Henrik MorastHaninge SOKej start
Frank SteinerJärfälla OKej start

Pöbelina

3 450 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda LindhSundbybergs IK31:439:11
2Åsa LinnersjöSöders-Tyresö35:25+3:4210:15
3Tuva FalkSundbybergs IK36:39+4:5610:37
4Anna FalkSundbybergs IK36:41+4:5810:37
5Tilda AnderssonTullinge SK36:53+5:1010:41
6Elin SundqvistTullinge SK37:02+5:1910:44
7Sara JonassonCentrum OK37:31+5:4810:52
8Linda RennerOK Södertörn39:14+7:3111:22
9Madeleine LimparAttunda OK40:35+8:5211:45
10Josefine AnderssonTäby OK44:58+13:1513:02
11Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL47:37+15:5413:48
12Katarina NorrbyOK Södertörn54:45+23:0215:52
13Sören AnderssonCentrum OK55:49+24:0616:10
14Christina PernebyIFK Lidingö SOK57:28+25:4516:39
15Sussie TistadIFK Lidingö SOK58:12+26:2916:52
16Annika LundströmVäsby OK1:05:04+33:2118:51
Vera RolfssonSkarpnäcks OLej start
Mia LiljaIFK Lidingö SOKej start
Amanda GranqvistOK Ravinenej start
Ann GranqvistOK Ravinenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser