Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Mila Stockholm by Night, #5, jaktstart, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm by Night, #5, jaktstart, final
Arrangörsorganisation: Bromma-Vällingby SOK
Datum: onsdag 8 mars 2017

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Ingemar LindströmPöbel (43)ej godkänd

Ankarsrums OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
37Cristian FranzénPöbel (43)1:30:22+44:5514:09

Attunda OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Madeleine LimparPöbelina (16)40:35+8:5211:45
23Thomas PetterssonHerr (36)1:04:31+10:446:58
24Christopher WilestedtHerr (36)1:04:33+10:466:58
33Christian RedtzerHerr (36)1:21:19+27:328:47
33Hans Andersson StrinningPöbel (43)1:11:51+26:2411:15

Bromma-Vällingby SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Martin BjurnerPöbel (43)51:59+6:328:08
29Ola HolgerssonPöbel (43)1:08:15+22:4810:41

Centrum OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Linus RisplingPöbel (43)47:41+2:147:28
5Samuel SvenssonPöbel (43)48:09+2:427:32
7Sara JonassonPöbelina (16)37:31+5:4810:52
8Lars JakobssonPöbel (43)50:04+4:377:50
13Sören AnderssonPöbelina (16)55:49+24:0616:10
19Janne NilssonPöbel (43)1:00:56+15:299:33
26Sverker LenasHerr (36)1:09:53+16:067:33
30Henrik LundgrenPöbel (43)1:09:19+23:5210:51
Jorrit BoekelPöbel (43)ej godkänd
Jonas KjällHerr (36)ej start

Finspångs SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Per LindmanHerr (36)1:01:12+7:256:36

Forsa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Magnus WilhelmssonPöbel (43)1:01:43+16:169:40

Gustavsbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Peter LandénPöbel (43)1:03:03+17:369:52

Haninge SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Joakim PerssonPöbel (43)54:50+9:238:35
Felix PerssonPöbel (43)ej start
Henrik MorastPöbel (43)ej start

IFK Lidingö SOK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik Ivarsson SandbergHerr (36)53:475:48
1Helena KarlssonDam (17)47:187:22
3Måns TistadPöbel (43)47:10+1:437:23
11Linnéa ClaesdotterDam (17)1:01:45+14:279:37
14Christina PernebyPöbelina (16)57:28+25:4516:39
15Sussie TistadPöbelina (16)58:12+26:2916:52
22Rasmus Palmqvist AslaksenHerr (36)1:04:24+10:376:57
24Per DambergPöbel (43)1:02:38+17:119:49
29Sixten HillerhagHerr (36)1:11:54+18:077:46
Jere PajunenHerr (36)ej start
Hans LiwångPöbel (43)ej start
Mia LiljaPöbelina (16)ej start

IFK Umeå

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Oskar MalmbergHerr (36)58:11+4:246:17

Järfälla OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Oskar EdvardssonHerr (36)57:48+4:016:14
6Lars PalmqvistPöbel (43)49:22+3:557:44
12Nils EdvardssonHerr (36)59:37+5:506:26
32Aleksandr ManoilovHerr (36)1:14:07+20:208:00
Magnus LennartssonHerr (36)ej start
Anton SilierPöbel (43)ej start
Frank SteinerPöbel (43)ej start

Järla Orientering

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5David BejbomHerr (36)56:53+3:066:08
8Anna Dahlgren-RosénDam (17)55:12+7:548:35
16Harri KarlssonHerr (36)1:00:36+6:496:33
16Ludvig Sandahl Pöbel (43)59:37+14:109:20
23Jan GlevénPöbel (43)1:02:35+17:089:48
Sara SjökvistDam (17)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Erik FroodeHerr (36)1:11:47+18:007:45

OK Enen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Mattias OlofssonHerr (36)1:13:08+19:217:54

OK Hammaren

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Fredrik AhnlénHerr (36)59:21+5:346:24
13Filip IvarssonHerr (36)59:38+5:516:26

OK Linné

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Ulf TroengHerr (36)1:01:10+7:236:36
34Daniel RejmentPöbel (43)1:23:41+38:1413:06

OK Ravinen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Kalle BergmanHerr (36)56:22+2:356:05
7Jenny BergDam (17)55:01+7:438:34
14Sarah-Jane BarrableDam (17)1:10:27+23:0910:58
15Hanna KorhonenDam (17)1:12:39+25:2111:18
21Love BerzellHerr (36)1:02:24+8:376:44
25Nick BarrableHerr (36)1:08:07+14:207:21
Olle KallurPöbel (43)ej start
Amanda GranqvistPöbelina (16)ej start
Ann GranqvistPöbelina (16)ej start

OK Rodhen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Martin JanssonHerr (36)ej start

OK Södertörn

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Louise MarkstedtDam (17)52:18+5:008:08
4Hanna LagerbergDam (17)52:43+5:258:12
6Tove LagerbergDam (17)53:45+6:278:22
8Linda RennerPöbelina (16)39:14+7:3111:22
12Katarina NorrbyPöbelina (16)54:45+23:0215:52
27Jesper LagerbergHerr (36)1:10:24+16:377:36
28Mattias SkepplingPöbel (43)1:07:45+22:1810:37
Georg EklöwHerr (36)ej start
Tilde BacklundDam (17)ej start
Andreas MagnvallPöbel (43)ej start
Per BacklundPöbel (43)ej start

OK Älme

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Olle SjöforsPöbel (43)1:01:36+16:099:39

OK Älvsjö-Örby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32Christer NordströmPöbel (43)1:11:49+26:2211:15

OK Österåker

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Erik AnderssonPöbel (43)1:02:12+16:459:44

Sidensjö IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Lina KjellqvistDam (17)ej godkänd

Skarpnäcks OL

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Sanna BatzDam (17)57:53+10:359:00
11Karolina Bergh PapasikasPöbelina (16)47:37+15:5413:48
31Niclas BehrenfeldtHerr (36)1:14:05+20:188:00
31Johan BengtssonPöbel (43)1:11:11+25:4411:09
35Håkan RolfssonHerr (36)1:31:48+38:019:55
36Jörgen StegardHerr (36)1:39:13+45:2610:43
Nicklas DoylePöbel (43)ej godkänd
Juha LoenbergPöbel (43)ej start
Vera RolfssonPöbelina (16)ej start

Skogsluffarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
36Magnus BlombergPöbel (43)1:30:14+44:4714:08
Hans-Christian HöiePöbel (43)ej start
Per WesterlundPöbel (43)ej start
Jan StridhPöbel (43)ej start

Snättringe SK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Stefan Svensson GeliusPöbel (43)45:277:07
2Simon HectorHerr (36)55:41+1:546:01
2David HectorPöbel (43)46:02+0:357:12
9Mikael NilssonHerr (36)58:40+4:536:20
11Mattias KallhaugePöbel (43)54:31+9:048:32
13Hugo FlordalPöbel (43)54:42+9:158:34
35Torbjörn BergmanPöbel (43)1:29:03+43:3613:57
38Anders HolmqvistPöbel (43)1:36:57+51:3015:11
Per KallhaugePöbel (43)ej godkänd
Jörgen HectorPöbel (43)ej start

Stockholm Multisport Klubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
39Allan EverumPöbel (43)1:43:27+58:0016:12

Sundbybergs IK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Matilda LindhPöbelina (16)31:439:11
3Tuva FalkPöbelina (16)36:39+4:5610:37
4Anna FalkPöbelina (16)36:41+4:5810:37
17Joakim SkantzePöbel (43)1:00:28+15:019:28
Ulf HanssonPöbel (43)ej start

Söders-Tyresö

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Åsa LinnersjöPöbelina (16)35:25+3:4210:15
7Peter AnderssonPöbel (43)49:54+4:277:49
9Mikael WilhelmssonPöbel (43)51:11+5:448:01
15Stefan NorinPöbel (43)56:59+11:328:55
17Göran ThimbergHerr (36)1:00:43+6:566:33

Södertälje-Nykvarn OF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Johan Ek-LarssonHerr (36)57:50+4:036:15
9Jeanette Jönsson HellstadiusDam (17)56:04+8:468:43
13Joana WältiDam (17)1:04:30+17:1210:02
14Jesper SjöblomHerr (36)1:00:04+6:176:29

Tullinge SK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Tilda AnderssonPöbelina (16)36:53+5:1010:41
6Elin SundqvistPöbelina (16)37:02+5:1910:44
12Piero SannicoloPöbel (43)54:41+9:148:34
15Emil AnderssonHerr (36)1:00:22+6:356:31
17Erik BerggrenPöbel (43)1:00:28+15:019:28
26Björn AxelssonPöbel (43)1:03:05+17:389:53
Markus AdolfssonHerr (36)ej start
Jörgen AxelssonHerr (36)ej start
Peter BergmanPöbel (43)ej start
Wilhelm BergmanPöbel (43)ej start

Täby OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Josefine AnderssonPöbelina (16)44:58+13:1513:02
12Linnea JohanssonDam (17)1:04:11+16:539:59
27Sven JohanssonPöbel (43)1:04:24+18:5710:05
34Johan LindqvistHerr (36)1:24:26+30:399:07

Visborgs OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Emma LindgrenDam (17)ej start

Väsby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Annika LundströmPöbelina (16)1:05:04+33:2118:51

Ärla IF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lisa AnderssonDam (17)48:47+1:297:35
4Emil AnderssonHerr (36)56:28+2:416:06
5Julia DavidssonDam (17)53:38+6:208:21
10Halvor Eid NielsenHerr (36)59:12+5:256:24
20Henrik JonssonHerr (36)1:02:19+8:326:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser