Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lidingös medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lidingös medel
Arrangörsorganisation: IFK Lidingö SOK
Datum: söndag 9 april 2017

D21

4 130 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny LönnkvistTullinge SK28:456:57
2Josefine KlintbergOK Ravinen30:31+1:467:23
3Sofia LönnkvistTullinge SK30:39+1:547:25
4Stina JanssonJärla Orientering30:45+2:007:26
5Sara SjökvistJärla Orientering30:53+2:087:28
6Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF33:39+4:548:08
7Johanna LönnkvistTullinge SK33:40+4:558:09
8Camilla HellströmSöders-Tyresö34:26+5:418:20
9Annie ForsbergOK Ravinen35:19+6:348:33
10Frida ForsbergOK Ravinen35:24+6:398:34
10Elsa JanssonJärla Orientering35:24+6:398:34
12Ida HylanderNyköpings OK35:53+7:088:41
13Sanna BatzSkarpnäcks OL36:19+7:348:47
14Jenny BergOK Ravinen37:02+8:178:58
15Lina LångStora Tuna OK37:18+8:339:01
16Kristina AnelandOK Ravinen37:47+9:029:08
17Alexandra EnlundIF Femman39:37+10:529:35
18Synnøve BråtenVegårshei IL40:07+11:229:42
19Carolin SvenssonHaninge SOK40:42+11:579:51
20Lena ÖhmanCentrum OK41:09+12:249:57
21Emma LindgrenVisborgs OK41:53+13:0810:08
22Ida TorbiörnssonJärla Orientering44:41+15:5610:49
23Hilda MattssonJärla Orientering45:29+16:4411:00
24Sanna GustavssonLinköpings OK55:42+26:5713:29
25Therese PerssonSnättringe SK59:54+31:0914:30
26Erica StrandbergGustavsbergs OK1:04:26+35:4115:36
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Tina JunegardTullinge SKej godkänd
Anna BirkestålKöping-Kolsva OKej godkänd
Rebecka HeinrupTullinge SKej start
Michaela ŠrámkováSOS Jindřichův Hradecej start

H21

5 790 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF32:545:40
2Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF35:19+2:256:05
3Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF37:23+4:296:27
4Robert WallstenTullinge SK38:03+5:096:34
5Per EkNyköpings OK38:55+6:016:43
6Dan WesterJärla Orientering39:58+7:046:54
7Fredrik PerssonDomnarvets GOIF41:04+8:107:05
8Johan CallebergSnättringe SK42:45+9:517:23
9Simon MarkendahlOK Klyftamo43:04+10:107:26
10Ivar Lidström LauriSnättringe SK43:39+10:457:32
11Viktor JanrikOK Linné43:59+11:057:35
12Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby44:44+11:507:43
13Lukas GustavssonLinköpings OK45:29+12:357:51
14Edvin LindmarkSkarpnäcks OL45:52+12:587:55
15Niclas SjögrenHaninge SOK47:33+14:398:12
16Anders GranbergOK Klemmingen48:13+15:198:19
17Emil HyttinenEskilstuna OL48:49+15:558:25 Ladda ner rutt i gpx-format
18Henrik SjögrenHaninge SOK49:34+16:408:33
19Alexander NilssonGotlands Bro OK51:42+18:488:55
20Aleksandr ManoilovJärfälla OK52:04+19:108:59
21Björn LöfrothEskilstuna OL52:26+19:329:03 Ladda ner rutt i gpx-format
22Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK55:16+22:229:32
23Martin KarlssonCentrum OK55:40+22:469:36
24Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OL1:01:03+28:0910:32
25Christofer NäsholmÄrla IF1:06:47+33:5311:32
26Mattias HenrikssonCentrum OK1:15:37+42:4313:03
27Yngve RahlénOK Ravinen1:31:27+58:3315:47
Martin BellanderGustavsbergs OKej godkänd
Per LindmanFinspångs SOKej godkänd
Joakim BergBromma-Vällingby SOKej start
Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OFej start
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej start

H20

4 290 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ÖsterlundVästerås SOK40:039:20
2Ludvig Sandahl Järla Orientering42:02+1:599:47
3Erik CallebergSnättringe SK45:17+5:1410:33
4Simon JärplingOK Klemmingen46:54+6:5110:55
5Nils BabtistBromma-Vällingby SOK53:03+13:0012:21
Albin AnderssonOK Ravinenej start

D18

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia ZillingOK Södertörn42:2613:54
2Tilda BellanderGustavsbergs OK43:52+1:2614:22
3Malin StrandbergGustavsbergs OK50:24+7:5816:31
4Sofia DamneBromma-Vällingby SOK51:08+8:4216:45
Karin ModinBromma-Vällingby SOKej start

D16

3 280 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia EngelOK Ravinen28:528:48
2Hanna LundbergOK Renen31:53+3:019:43
3Petrina CostermansJärla Orientering32:12+3:209:49
4Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna33:16+4:2410:08
5Katja LeicktTullinge SK33:18+4:2610:09
6Elin BergOK Ravinen33:24+4:3210:10
7Sara MöllerOK Södertörn39:22+10:3012:00
8Emma BellanderGustavsbergs OK39:42+10:5012:06
9Johanna PetterssonGustavsbergs OK41:34+12:4212:40
10Sanna HedbergOK Södertörn42:50+13:5813:03
11Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK43:11+14:1913:09
Agnes EdgrenSkarpnäcks OLej godkänd
Tyra AlmJärla Orienteringej start

H16

3 280 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik Lidström LauriSnättringe SK25:087:39
2Victor SadaranganiJärla Orientering27:09+2:018:16
3Linus HalvorsenSkarpnäcks OL31:53+6:459:43
4Martin RinnbäckOK Ravinen32:58+7:5010:03
5Jacob WolgastSnättringe SK35:18+10:1010:45
6John WolgastSnättringe SK36:20+11:1211:04
7Ludde BlomIFK Enskede42:57+17:4913:05
8David BernSnättringe SK43:58+18:5013:24
9Alvar MelinHaninge SOK44:13+19:0513:28
10Gustav BjörklundIFK Enskede51:39+26:3115:44
Tim SandgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd

H16 Kort

2 720 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL37:0513:38

D14

2 720 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice EkNyköpings OK25:169:17
2Amanda GranqvistOK Ravinen25:53+0:379:30
3Tindra JonssonSkarpnäcks OL27:06+1:509:57
4Elisabeth LarssonOK Södertörn28:42+3:2610:33
5Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL31:55+6:3911:44
6Liv HerneOK Ravinen34:11+8:5512:34
7Embla KamsvågGustavsbergs OK34:47+9:3112:47
8Wilma LeicktTullinge SK38:10+12:5414:01
9Elin WolgastSnättringe SK38:15+12:5914:03
10Emma AlmgrenOK Ravinen42:57+17:4115:47
11Vendela RundströmOK Ravinen43:06+17:5015:50
12Linn OlssonOK Södertörn1:04:19+39:0323:38
13Louise LindellGustavsbergs OK1:05:24+40:0824:02
Louise ByströmBromma-Vällingby SOKej godkänd
Johanna AlmgrenOK Ravinenej godkänd
Åsa SundströmJärla Orienteringej start
Tove KarlssonJärla Orienteringej start

H14

2 720 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar AnelandOK Ravinen23:568:47
2Olle KallurOK Ravinen26:25+2:299:42
3Johan FochsenWaxholms OK27:31+3:3510:06
4Justus ArenanderSkarpnäcks OL32:34+8:3811:58
5Mattis SandénOK Södertörn33:09+9:1312:11
6Frode GårdlundIFK Lidingö SOK33:43+9:4712:23
7Oskar HaglundHaninge SOK36:23+12:2713:22
8Teo StruckOK Ravinen42:20+18:2415:33
9Måns EdgrenSkarpnäcks OL43:50+19:5416:06
10William MöllerSkarpnäcks OL46:48+22:5217:12
11Erik FranklingIFK Lidingö SOK51:08+27:1218:47
12David TörnqvistSnättringe SK53:13+29:1719:33
13Eskil CostermansJärla Orientering1:02:48+38:5223:05
Björn RennerOK Södertörnej godkänd
Edvin LagerkranzIFK Lidingö SOKej start
Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOKej start

D14 Kort

1 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra ValjusIFK Lidingö SOK23:3812:22
2Sanna RinnbäckOK Ravinen27:19+3:4114:18
3Lovisa ModighIFK Lidingö SOK34:54+11:1618:16
4Emelie RökenTäby OK35:36+11:5818:38
5Sofia LindhagenIFK Enskede38:58+15:2020:24
Tilda LindholmSkogsluffarnas OKej start

H14 Kort

1 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor ZillingOK Södertörn28:3314:56
Olof ZetterströmIFK Lidingö SOKej start
Leo TidénIFK Lidingö SOKej start
Simon RatzIFK Lidingö SOKej start
Ludvig BjörkstedtIFK Lidingö SOKej start

D12

1 910 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva Lidström LauriSnättringe SK19:4010:17
2Tuva HolmströmOK Ravinen21:57+2:1711:29
3Ellen AnelandOK Ravinen22:47+3:0711:55
4Lovisa LindqvistIFK Enskede23:51+4:1112:29
5Tove OlssonOK Södertörn24:06+4:2612:37
6Britta BörjessonJärla Orientering24:10+4:3012:39
7Emma HallendalIFK Enskede24:51+5:1113:00
8Tilde MansénSkarpnäcks OL30:17+10:3715:51
9Felicia StrindérIFK Enskede33:31+13:5117:32
10Klara JunegardTullinge SK34:20+14:4017:58
11Märta WigleOK Södertörn35:31+15:5118:35
12Sofie LindellGustavsbergs OK37:25+17:4519:35
Emma HöökIFK Lidingö SOKej start
Olivia EngelOK Ravinenej start
Karin von HoveIFK Lidingö SOKej start
Maja LiljaIFK Lidingö SOKej start
Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOKej start

H12

1 910 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odin EkNyköpings OK14:137:26
2Jens FochsenWaxholms OK16:01+1:488:23
3Ludvig HagwallJärla Orientering22:12+7:5911:37
4Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK22:58+8:4512:01
5Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK23:19+9:0612:12
6Malte BellanderGustavsbergs OK23:44+9:3112:25
7Otto PerssonSkogsluffarnas OK26:12+11:5913:43
8Fabian TörnqvistOK Ravinen26:58+12:4514:07
9Linus NileviHaninge SOK39:56+25:4320:54
10Simon StridhSkogsluffarnas OK41:55+27:4221:56
Joel BjörklundAttunda OKej godkänd
Nils SamrudIFK Lidingö SOKej start
Hannes LindqvistIFK Enskedeej start

D12 Kort

1 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilda LundqvistMälarö SOK21:3512:15
2Lovis de VilliersOK Södertörn23:37+2:0213:25
3Stina YlipääMälarö SOK29:10+7:3516:34
4Alice RökenTäby OK29:49+8:1416:56
5Elin LindhagenIFK Enskede32:39+11:0418:33

H12 Kort

1 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adrian WernerIFK Lidingö SOK11:596:48
2Melker HalvorsenSkarpnäcks OL17:25+5:269:53

D10

1 760 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK18:4010:36
2Anna FranklingIFK Lidingö SOK19:49+1:0911:15
3Alva WidegrenMälarö SOK22:10+3:3012:35
4Viola HolmströmOK Ravinen24:22+5:4213:50
5Elsa TunbladMälarö SOK24:29+5:4913:54
6Ellen FlordalSnättringe SK26:19+7:3914:57
7Siri Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK28:21+9:4116:06
8Julia EkOK Ravinen30:33+11:5317:21
9Alma HallstenTäby OK33:02+14:2218:46
10Alva GawellIFK Lidingö SOK36:56+18:1620:59
11Kerstin ChristieSnättringe SK55:47+37:0731:41

H10

1 760 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter FochsenWaxholms OK11:366:35
2Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK12:21+0:457:01
3Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK12:27+0:517:04
4Simon TrossingTäby OK22:58+11:2213:02
5Vincent ArnIFK Lidingö SOK33:24+21:4818:58
Arvid RundströmOK Ravinendiskvalificerad
Junior YlipääMälarö SOKej godkänd
Simon LindströmSundbybergs IKej godkänd
Vidar PihloOK Ravinenej start

H35

4 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael PerssonFK Göingarna41:129:36
2Peder KockJärla Orientering43:01+1:4910:01
3Martin AhlströmIFK Enskede49:41+8:2911:34
Erik HäggbrinkBerga SOKej start

D40

3 050 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna EkOK Ravinen28:409:23
2Elin AhlströmIFK Enskede32:19+3:3910:35
3Eva HallstenTäby OK32:42+4:0210:43
4Lena NileviHaninge SOK36:33+7:5311:59
5Malin SamuelssonJärla Orientering45:24+16:4414:53
6Sandra WesterströmOK Ravinen47:50+19:1015:40
Carina HallendalIFK Enskedeej start
Josefin LindqvistIFK Enskedeej start

H40

3 840 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders WidegrenMälarö SOK26:226:51
2Ulf PerssonIFK Enskede27:40+1:187:12
3Johan HedmanSöders-Tyresö30:26+4:047:55
4Hugo FlordalSnättringe SK33:55+7:338:49
5Henrik FlordalKatrineholms OK37:33+11:119:46
6Urban SelanderSkarpnäcks OL39:52+13:3010:22
7Erik MöllerOK Södertörn45:58+19:3611:58
8Fredrik JonssonAttunda OK46:06+19:4412:00
9Daniel RejmentOK Linné53:15+26:5313:52
Niklas HallHaninge SOKej godkänd

D45

3 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK33:2010:55
2Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF35:29+2:0911:38
3Karin TidevallSkogsluffarnas OK41:45+8:2513:41
4Cecilia FochsenWaxholms OK41:57+8:3713:45
5Karin HallstenOK Ravinen42:57+9:3714:04
6Sara HektorJärla Orientering49:52+16:3216:20
7Anethe MansénSkarpnäcks OL49:54+16:3416:21
8Eva LindströmSundbybergs IK50:33+17:1316:34
9Lisa TörnqvistOK Ravinen50:41+17:2116:37
10Lena BrobergSnättringe SK52:06+18:4617:04
11Jenny StruckOK Ravinen56:09+22:4918:24
12Lisa ÖsterlingOK Södertörn1:07:23+34:0322:05
Camilla EngelOK Ravinenej godkänd
Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OFej start

H45

3 840 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK28:497:30
2Kjell AlmgrenOK Ravinen29:59+1:107:48
3Magnus ElwinIFK Enskede30:56+2:078:03
4Patrik LeicktTullinge SK31:20+2:318:09
5Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK34:21+5:328:56
6Peter JakobssonOK Södertörn36:08+7:199:24
7Magnus GrafströmCentrum OK36:30+7:419:30
8Henrik MorastHaninge SOK37:02+8:139:38
9Christopher LindqvistIFK Enskede38:04+9:159:54
10Peter HaglundHaninge SOK39:13+10:2410:12
11Anders HedbergOK Södertörn42:48+13:5911:08
12Jens WernerGustavsbergs OK46:34+17:4512:07
13Sven BolmbladOK Södertörn48:54+20:0512:44
14Atakilte BeyeneOK Gränsen48:55+20:0612:44
15Henrik ByströmBromma-Vällingby SOK54:56+26:0714:18
16Roland PerssonSkarpnäcks OL1:01:42+32:5316:04
Stefan BergOK Ravinenej start
Lars LindbomMälarö SOKej start

D50

2 510 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet EnmarkGävle OK21:398:37
2Anna SanderIF Thor22:12+0:338:50
3Kristina BergstrandSöders-Tyresö23:05+1:269:11
4Johanna SundströmJärla Orientering23:10+1:319:13
5Anna BacklundOK Södertörn23:14+1:359:15
6Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK23:54+2:159:31
7Ann FranzénOK Södertörn25:45+4:0610:15
8Ann GranqvistOK Ravinen26:30+4:5110:33
9Gunilla ThunstedtJärfälla OK28:56+7:1711:31
10Eija SipponenPaimion Rasti33:14+11:3513:14
11Annika SundvallJärla Orientering33:31+11:5213:21
12Anna PernebyTullinge SK35:27+13:4814:07
13Katarina RingelsOK Klemmingen37:27+15:4814:55
14Cathrine JohanssonTierps SOK37:28+15:4914:55
15Anna EngquistHaninge SOK37:44+16:0515:01
16Ann JärplingOK Klemmingen59:16+37:3723:36
Kristina ZillingOK Södertörnej start

H50

3 550 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne JanssonOK Klemmingen26:507:33
2Conny StrandbergGustavsbergs OK27:46+0:567:49
3Anders BjörklundIFK Enskede29:27+2:378:17
4Thomas CallebergSnättringe SK29:40+2:508:21
5Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK29:56+3:068:25
6Olle SjöforsOK Älme31:58+5:089:00
7Peter ZetterströmSöders-Tyresö32:29+5:399:09
8Anders MansénSkarpnäcks OL32:33+5:439:10
9Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK33:38+6:489:28
10Mats BernSnättringe SK33:54+7:049:32
11Bo LauriSnättringe SK34:08+7:189:36
12Lennart SwahnSundbybergs IK34:57+8:079:50
13Lars SpånbergOK Ravinen35:25+8:359:58
14Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK36:20+9:3010:14
15Jan LavénGustavsbergs OK36:44+9:5410:20
16Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK37:38+10:4810:36
17Jörgen StegardSkarpnäcks OL38:04+11:1410:43
18Torbjörn OhlssonHaninge SOK39:22+12:3211:05
19Jonatan LindellGustavsbergs OK39:36+12:4611:09
20Fredrik MorastHaninge SOK40:10+13:2011:18
21Leif LundinJärla Orientering40:42+13:5211:27
22Per WolgastSnättringe SK41:52+15:0211:47
23Eric HuijsersHammarby IF OF42:00+15:1011:49
24Ove RinnbäckOK Ravinen42:05+15:1511:51
25Staffan ZillingOK Södertörn45:35+18:4512:50
26Claes RennerOK Södertörn45:54+19:0412:55
27Göran ModinBromma-Vällingby SOK47:33+20:4313:23
28Anders HolmqvistSnättringe SK48:28+21:3813:39
29Mats NordTumba-Mälarhöjden OK50:05+23:1514:06
30Peter LandénGustavsbergs OK50:34+23:4414:14
31Olle JanrikBromma-Vällingby SOK52:51+26:0114:53
32Mattias RobertsonCentrum OK56:22+29:3215:52
33Gunnar SkärlénHaninge SOK1:16:29+49:3921:32
34Olle SandénOK Södertörn1:34:55+1:08:0526:44

D55

2 510 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK22:288:57
2Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK25:30+3:0210:09
3Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL25:52+3:2410:18
4Carina DoyleSundbybergs IK26:27+3:5910:32
5Annika SvenssonSolna OK27:28+5:0010:56
6Karin GreilertHaninge SOK30:21+7:5312:05
7Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK31:14+8:4612:26
8Kerstin OhlssonHaninge SOK31:39+9:1112:36
9Madelene BjernulfSundbybergs IK33:36+11:0813:23
10Anna-Karin OhlssonTullinge SK37:26+14:5814:54
11Anita KarlssonOK Södertörn37:59+15:3115:07
12Eva SvanbergJärfälla OK39:16+16:4815:38
13Christina NordströmBodens Bandyklubb OS55:41+33:1322:11
14Christel NilssonHaninge SOK1:08:59+46:3127:29
Marie MalmborgSöders-Tyresöej start

H55

3 050 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalmqvistJärfälla OK22:067:14
2Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF24:29+2:238:01
3Peter LundbergJärfälla OK25:12+3:068:15
4Ulf BurmanGustavsbergs OK25:59+3:538:31
5Johnny JunegardTullinge SK27:08+5:028:53
6Carl-Johan ThorellOK Ravinen27:29+5:239:00
7Erik AnderssonOK Österåker27:59+5:539:10
8Lars GreilertHaninge SOK28:29+6:239:20
9Janne NilssonCentrum OK28:32+6:269:21
10Björn RegerSöders-Tyresö29:58+7:529:49
11Gunnar LangsSkarpnäcks OL30:19+8:139:56
12Anders LundJärfälla OK31:48+9:4210:25
13Mikael SundqvistTullinge SK32:39+10:3310:42
14Gunnar SvanbergJärfälla OK32:44+10:3810:43
15Björn JakobssonTäby OK33:07+11:0110:51
16Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK34:17+12:1111:14
17Anders S NybergSäterbygdens OK37:31+15:2512:18
18Sten-Olof MatssonLeksands OK38:18+16:1212:33
19Anders WinaldHellas Orientering39:22+17:1612:54
20Matts AnderssonOK Ravinen48:18+26:1215:50
Per LjungStockholms OKej godkänd
Anders EnmarkGävle OKej godkänd
Rolf KarlssonJärla Orienteringej start

D60

2 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK20:059:07
2EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF25:32+5:2711:36
3Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF25:40+5:3511:39
4Anneli LindqvistGustavsbergs OK26:21+6:1611:58
5Karin GillbergCentrum OK27:11+7:0612:21
6Margareta WadinOK Älvsjö-Örby27:58+7:5312:42
7Ulla WesterlundTäby OK29:00+8:5513:10
8Inger SchwartzOK Södertörn34:34+14:2915:42
9Anneli OjapaloRajamäen Rykmentti35:09+15:0415:58

H60

3 300 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Ove WallénTäby OK26:508:07
2Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL28:05+1:158:30
3Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF28:59+2:098:46
4Lars ForsstedtSöders-Tyresö30:48+3:589:20
5Thomas WesterGustavsbergs OK31:19+4:299:29
6Pelle BengtssonIFK Enskede31:26+4:369:31
7Sven-Anders OlssonAttunda OK31:34+4:449:33
8Per FuruheimSkien O-klubb31:50+5:009:38
9Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL32:06+5:169:43
10Göran OhlssonTullinge SK32:20+5:309:47
11Göran DoyleSundbybergs IK32:30+5:409:50
12Ola NyqvistOK Södertörn33:46+6:5610:13
13Leif ÅkerblomOK Österåker36:06+9:1610:56
14Curt RahlénOK Ravinen36:10+9:2010:57
15Torbjörn BergmanSnättringe SK37:45+10:5511:26
16Christer HördellStockholms OK37:56+11:0611:29
17Leif MattssonJärla Orientering38:49+11:5911:45
18Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK39:15+12:2511:53
19Hans-Erik PerssonSundbybergs IK41:13+14:2312:29
20Reijo KorhonenHaninge SOK43:44+16:5413:15
21Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF44:14+17:2413:24
22Reinhold LenneboIF Thor45:02+18:1213:38
23Ilkka OjapaloRajamäen Rykmentti47:33+20:4314:24
24Lars-Olof LarssonTäby OK56:29+29:3917:06
Eidar LindgrenOK Ravinenej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OFej start
Jan GottfridssonNorbergs OKej start

D65

2 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Titti BergendahlOK Måsen26:0211:49
2Anna BlomgrenTullinge SK26:46+0:4412:09
3Helena KorhonenHaninge SOK27:55+1:5312:41
4Carin RunqvistJärfälla OK30:34+4:3213:53
5Ingrid GraneliHaninge SOK32:14+6:1214:39
6Agneta PorkénFredrikshofs IF Skid & OK1:01:36+35:3427:59

H65

3 300 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar GardSöders-Tyresö30:369:16
2Vesa TervoRajamäen Rykmentti31:23+0:479:30
3Per-Johan VikforsOK Österåker32:17+1:419:46
4Göran LarssonSala OK33:42+3:0610:12
5Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn33:49+3:1310:14
6Sune SisellOK Södertörn36:34+5:5811:04
7Leif JonssonGustavsbergs OK37:09+6:3311:15
8Per ÖhlundGustavsbergs OK38:38+8:0211:42
9Christer NordströmOK Älvsjö-Örby39:06+8:3011:50
10Lars StrinnholmÖstersunds OK39:42+9:0612:01
11Anders LarssonSkarpnäcks OL40:06+9:3012:09
12Tommy LindbergHaninge SOK40:54+10:1812:23
13Björn LindgrenOK Österåker40:59+10:2312:25
14Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK41:25+10:4912:33
15Sven-Inge NylundJärfälla OK41:59+11:2312:43
16Urban BoströmSolna OK43:38+13:0213:13
17Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK45:12+14:3613:41
18Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF45:15+14:3913:42
19Anders ForsstedtSöders-Tyresö46:16+15:4014:01
Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OFej start
Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OKej start

D70

2 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gullevi SvenssonRonneby OK28:3312:58
2Margareta HagstedtVäsby OK30:01+1:2813:38
3Eva-Stina SvärdHaninge SOK32:33+4:0014:47
4Dagny TirénOK Ravinen39:47+11:1418:05
5UC Lybert ErikssonVäsby OK44:14+15:4120:06
6Birgitta NylundJärfälla OK49:05+20:3222:18
7Gunnel BalckIFK Enskede50:12+21:3922:49
Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOKej start
Gun-Inger SahlbergLånghundra IFej start

H70

2 200 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK19:258:49
2Ingvar SvenssonBjursås OK20:07+0:429:08
3Claes NidebornStora Tuna OK20:22+0:579:15
4Ebbe AdolfssonSundbybergs IK20:31+1:069:19
5Per-Erik WåhlbergOK Linné20:50+1:259:28
6Leif NordinAttunda OK22:27+3:0210:12
7Tage SandbergBromma-Vällingby SOK23:20+3:5510:36
8Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF23:50+4:2510:49
9Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö24:17+4:5211:02
10Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb24:18+4:5311:02
11Håkan BoijeAttunda OK25:12+5:4711:27
12Torbjörn TirénHellas Orientering25:35+6:1011:37
13Bror FureskogAlfta-Ösa OK26:35+7:1012:04
14John ÖstlundSundbybergs IK27:13+7:4812:22
15Ronny HedlundOK Södertörn27:14+7:4912:22
16Åke LewanderSkarpnäcks OL28:15+8:5012:50
17Willy LjungdellTäby OK28:22+8:5712:53
18Kenneth BerglundHellas Orientering28:35+9:1012:59
19Jan-Erik WibergJärla Orientering31:32+12:0714:20
20Roland PerssonIFK Enskede31:59+12:3414:32
21Jan BojlingSolna OK32:20+12:5514:41
22Ulf SkogtjärnOK Linné33:35+14:1015:15
23Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben34:26+15:0115:39
24Lars NordinSolna OK39:38+20:1318:00
25Klas LangelsSkarpnäcks OL44:40+25:1520:18

D75

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby32:0816:54
2Britt ErikssonHammarby IF OF45:30+13:2223:56
3Berit LindungerHaninge SOK48:33+16:2525:33
4Gun LarssonHammarby IF OF51:11+19:0326:56

H75

2 200 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt ErikssonVäsby OK20:159:12
2Staffan ElmhagenSöders-Tyresö22:45+2:3010:20
3Roland KarlssonRonneby OK23:15+3:0010:34
4Bo HedlundIFK Enskede23:28+3:1310:39
5Håkan SjökvistSöders-Tyresö23:33+3:1810:42
6Reine BorgströmSkogsluffarnas OK24:44+4:2911:14
7Stig LindskogVisborgs OK25:36+5:2111:38
8Bjarne ErlandssonHammarby IF OF26:08+5:5311:52
9Lars CedérusSnättringe SK27:18+7:0312:24
10Rolf LöfqvistSöders-Tyresö27:36+7:2112:32
11Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL27:56+7:4112:41
12Göran JohanssonSnättringe SK29:02+8:4713:11
13Gunnar BramstenSundbybergs IK35:02+14:4715:55
14Sture NilssonStockholmspolisens IF OF35:27+15:1216:06
15Erik KardellNjurunda OK36:10+15:5516:26
16Göran AnderssonTäby OK37:58+17:4317:15
17Thord RådbergOK Roslagen41:28+21:1318:50
Bo SundénKarlsbyhedens IKej godkänd
Sven-Erik WidinOK Österåkerej start

D80

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin RenbergOK Kolmården39:2320:43
2Ulla-Britta HallJärla Orientering40:25+1:0221:16
3Sonja SundellSundbybergs IK42:37+3:1422:25
4Gunnel JunegardOK Södertörn52:42+13:1927:44
5Gunilla WickenbergIBM-Klubben1:04:40+25:1734:02

H80

2 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK26:0211:49
2Lars PerssonVäsby OK27:11+1:0912:21
3Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK31:01+4:5914:05
4Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby36:34+10:3216:37
5Lars-Erik LindellVäsby OK38:56+12:5417:41
6Alf PerssonOK Österåker42:52+16:5019:29
7Sten BergstrandSkogsluffarnas OK43:34+17:3219:48
8Anders BackOK Ravinen43:45+17:4319:53
Carl LangOK Österåkerej godkänd
Sven ErikssonOK Roslagenej start

Inskolning

1 360 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Audrey BentlingerOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Winston BentlingerOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Emmy BoströmIFK Lidingö SOKfullföljt
Vilgot BoströmIFK Lidingö SOKfullföljt
Karoline GripIFK Lidingö SOKfullföljt
Melker HagwallJärla Orienteringfullföljt
Tilde JanssonIFK Lidingö SOKfullföljt
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKfullföljt
Casper JohnsonKlubblösfullföljt
Greta LarssonIFK Lidingö SOKfullföljt
Jonas NicanderJärla Orienteringfullföljt
Elsa TerryIFK Lidingö SOKfullföljt
Julia DreberKlubblösej godkänd

U1

1 480 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias LarssonIFK Lidingö SOK9:496:37
2Oskar MagnellSkarpnäcks OL15:21+5:3210:22
3Lukas TarandiIFK Lidingö SOK15:29+5:4010:27
4Lukas ForssmanIFK Lidingö SOK15:31+5:4210:29
5Tom VarjiusIFK Lidingö SOK15:45+5:5610:38
6Sara BergOK Ravinen16:20+6:3111:02
7Hugo WesterströmOK Ravinen17:07+7:1811:33
8Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF17:31+7:4211:50
9Theodor Lydén LundinKlubblös19:30+9:4113:10
10Simon AhlströmIFK Enskede19:57+10:0813:28
11Emma BergOK Ravinen23:19+13:3015:45
12Felix AhlströmIFK Enskede26:00+16:1117:34
13Ellie BjörklundAttunda OK31:21+21:3221:10
14Nora AhlströmIFK Enskede45:06+35:1730:28

U2

1 760 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven BörjessonJärla Orientering18:1510:22
2Ruben ArenanderSkarpnäcks OL19:31+1:1611:05
3Albin FranzénOK Södertörn20:04+1:4911:24
4Erik WestmanSundbybergs IK22:04+3:4912:32
5Truls MansénSkarpnäcks OL24:03+5:4813:39
6Molly BroquistIFK Lidingö SOK24:19+6:0413:48
7Hedda TunbladMälarö SOK26:06+7:5114:49
8Teodor JonssonSkarpnäcks OL26:12+7:5714:53
9Olof HagwallJärla Orientering26:28+8:1315:02
10Sophia ÖqvistMälarö SOK26:46+8:3115:12
11Vilmer FolckeJärla Orientering27:38+9:2315:42
12Olle LindebergKlubblös28:05+9:5015:57
13Ellen WestmanSundbybergs IK31:00+12:4517:36
14Elias TrossingTäby OK41:05+22:5023:20
15Ida RökenTäby OK41:36+23:2123:38
16Lova JonssonSkarpnäcks OL42:22+24:0724:04
17Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK49:01+30:4627:51
Erling KapljaSkarpnäcks OLej godkänd
Karl KvarnforsSkarpnäcks OLej start

U3

1 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders NilssonBromma-Vällingby SOK25:3813:25
2Sandra NilssonBromma-Vällingby SOK25:47+0:0913:29
3amelia SwidwaHaninge SOK37:07+11:2919:25

U4

2 720 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK1:12:4426:44

Öppen motion 1

1 760 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin PalmKlubblös22:3212:48
2Bror WahlbergHaninge SOK24:43+2:1114:02
3Eeva EuropeKlubblös30:43+8:1117:27
4Ulla KarnebäckKlubblös36:32+14:0020:45
5Jennifer EricsonKlubblös42:44+20:1224:16
6Karin TunbladMälarö SOK53:41+31:0930:30
7Nikako BirkedalKlubblös1:17:11+54:3943:51
8Agneta Bergman FredrikssonIFK Lidingö SOK1:19:40+57:0845:15

Öppen motion 3

2 720 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nicklas RökenTäby OK41:4315:20
2Linda LundbergOK Renen43:10+1:2715:52
3Mikael LindebergKlubblös46:51+5:0817:13
4Johan RosénOK Södertörn48:32+6:4917:50
5Ylva RudanderJärla Orientering49:11+7:2818:04
6Felix ArkängTullinge SK50:15+8:3218:28
7Örjan ArkängTullinge SK50:17+8:3418:29
8Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK55:58+14:1520:34
9Calle JohanssonOK Ravinen56:02+14:1920:36
10Bo LandarvKlubblös59:19+17:3621:48
11Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OF1:00:12+18:2922:07
12Bo WinaldHellas Orientering1:00:45+19:0222:20
13Margaretha NylundOK Södertörn1:01:46+20:0322:42
14Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:02:01+20:1822:48
15Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL1:03:30+21:4723:20
16Tony LydénKlubblös1:03:34+21:5123:22
17David MelinHaninge SOK1:04:04+22:2123:33
18Christer AskerblomKlubblös1:06:56+25:1324:36
19Leif  HagstedtVäsby OK1:07:17+25:3424:44
20Therese HäggborgKlubblös1:13:20+31:3726:57
21Elin GöranssonCentrum OK1:15:45+34:0227:50
22Tuvali EkenmanOK Ravinen1:21:05+39:2229:48
23Ellen EkströmOK Ravinen1:21:13+39:3029:51
24Edda NilssonStockholmspolisens IF OF1:24:49+43:0631:10
25Eva PetterssonGustavsbergs OK1:33:39+51:5634:25
Eva JanrikBromma-Vällingby SOKej godkänd
Johan LundkvistMälarö SOKej godkänd
Ericka PernebyKlubblösej godkänd
Mira BäckTrosabygdens OKej godkänd
Åke SanderIFK Lidingö SOKej godkänd
Carin BauerIFK Lidingö SOKej godkänd

Öppen motion 5

3 050 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel BjörklundAttunda OK29:599:49
2Lars BerzellVäsby OK31:45+1:4610:24
3Per SundbergSkarpnäcks OL36:03+6:0411:49 Ladda ner rutt i gpx-format
4Andreas HerneOK Ravinen36:33+6:3411:59
5Anders GråbergSkåneslättens OL40:10+10:1113:10
6Desirée SegerslättSkåneslättens OL40:11+10:1213:10
7Johan LeireMälarö SOK40:24+10:2513:14
8Sara StenbackOK Kåre44:35+14:3614:37
9Bo ÖqvistMälarö SOK45:24+15:2514:53
10Magnus BolanderSnättringe SK47:06+17:0715:26
11Anki LandarvKlubblös48:02+18:0315:44
12Eva HagwallJärla Orientering50:11+20:1216:27
13Karl-Gunnar KarnebäckKlubblös50:56+20:5716:41
14Åsa EdgrenSkarpnäcks OL51:11+21:1216:46
15Heléna KruskopfKorsnäs IF OK51:59+22:0017:02
16Sofia EjderbyAttunda OK53:56+23:5717:40
16Christina StrandbergGustavsbergs OK53:56+23:5717:40
18Thomas DanielsonBromma-Vällingby SOK56:34+26:3518:32
19Ingrid LarsenTäby OK57:25+27:2618:49
20Helena BachmanTäby OK57:41+27:4218:54
21Johanna JonssonIK Gandvik59:05+29:0619:22
22Carina MöllerOK Södertörn59:13+29:1419:24
23Helene Östling-MattssonJärla Orientering59:56+29:5719:39
24Carina GullbergOK Österåker1:00:11+30:1219:43
25Kaj AhlkvistMälarö SOK1:02:08+32:0920:22
26Per ArnessonSkarpnäcks OL1:02:10+32:1120:22
27Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna1:03:53+33:5420:56
28Mattias HedinSöders-Tyresö1:05:04+35:0521:20
29Mikael BulddgårdKlubblös1:05:08+35:0921:21
30Helena PerssonCentrum OK1:05:10+35:1121:21
31Måra StegardSkarpnäcks OL1:06:23+36:2421:45
32Emma JohnssonCentrum OK1:06:39+36:4021:51
33Cecilia EnbäckSöders-Tyresö1:06:47+36:4821:53
34Pernilla LundbladAttunda OK1:06:53+36:5421:55
35Anneli ChristieSnättringe SK1:13:14+43:1524:00
36Anna WolgastSnättringe SK1:17:51+47:5225:31
37Camilla JakobssonCentrum OK1:21:44+51:4526:47
38Olof ThorssellOK Måsen1:25:27+55:2828:00
39Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:38:48+1:08:4932:23
40Linda NordströmOK Älvsjö-Örby1:39:04+1:09:0532:28
Johan KruskopfKorsnäs IF OKej godkänd
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OLej godkänd
Lotta EjderbyAttunda OKej godkänd
Karin EjderbyAttunda OKej godkänd
Monica SandgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Pelle BlomIFK Enskedeej godkänd
Edith BlomqvistSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Andreas SelanderKlubblösej godkänd
Jessica Andersson JonsonKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

2 510 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan StrandbergGustavsbergs OK16:556:44
2Stina AndreassonGustavsbergs OK23:28+6:339:20
3Lukas ArkängTullinge SK25:14+8:1910:03
4Sören AnderssonCentrum OK26:04+9:0910:23
5Helena LindmanOK Gränsen26:49+9:5410:41
6Marie NilssonStockholm Multisport Klubb27:42+10:4711:02
7Anders BirkedalAttunda OK29:46+12:5111:51
8Berit AslaksenJärfälla OK30:17+13:2212:03
9Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL32:20+15:2512:52
10Stefan HenrikssonIFK Enskede32:50+15:5513:04
11Helena PepaHagaby GoIF Örebro33:04+16:0913:10
12Rune RådeströmSnättringe SK33:13+16:1813:14
13Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK34:09+17:1413:36
14Glenn WiderströmOK Ravinen34:15+17:2013:38
15Peter WestmanVittjärvs IK34:35+17:4013:46
16Anders WidmanBromma-Vällingby SOK36:09+19:1414:24
17Lisa LeicktTullinge SK37:35+20:4014:58
18Tomas PetterssonHaninge SOK37:48+20:5315:03
19Maria NimvikJärla Orientering38:06+21:1115:10
20Mari HeijkenskjöldTullinge SK38:36+21:4115:22
21Christina GranathOK Södertörn38:50+21:5515:28
22Lina SöderkvistSäterbygdens OK39:21+22:2615:40
23Matilda HektorKlubblös39:42+22:4715:49
24Gia WickbomVittjärvs IK40:17+23:2216:02
25Björn IsraelssonBurseryds IF42:06+25:1116:46
26Jan LarssonTullinge SK42:42+25:4717:00
27Arne LindqvistSödertälje-Nykvarn OF42:49+25:5417:03
28Ylva FornanderVästerbergslagens OL43:17+26:2217:14
29Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK43:22+26:2717:16
30Björn BylundIFK Enskede43:40+26:4517:23
31Therese HolmströmOK Ravinen45:28+28:3318:06
32Emmy TuressonBurseryds IF46:06+29:1118:21
33Dan MattissonHaninge SOK47:06+30:1118:45
34Erik BjernulfSundbybergs IK47:53+30:5819:04
35Erica ImesonSärna SK49:54+32:5919:52
36Anneli LidmarSnättringe SK52:55+36:0021:04
37Annica HedbergOK Södertörn55:46+38:5122:13
38Annakarin RahlénOK Ravinen56:54+39:5922:40
39Olle ÖbergSkogsluffarnas OK58:15+41:2023:12
40Anna LindellGustavsbergs OK59:53+42:5823:51
41Jan BrundellSolna OK1:00:58+44:0324:17
42Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:03:49+46:5425:25
43Maria HelanderBromma-Vällingby SOK1:09:10+52:1527:33
44Peo EkströmOK Ravinen1:09:22+52:2727:38
45Sara NylénKlubblös1:10:35+53:4028:07
46Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:10:37+53:4228:08
47Anna TuressonBromma-Vällingby SOK1:10:44+53:4928:10
48Mats NylénKlubblös1:10:51+53:5628:13
49Aija SadurskisCentrum OK1:12:05+55:1028:43
50Lars HeijkenskjöldTullinge SK1:19:52+1:02:5731:49
Pia BellanderGustavsbergs OKej godkänd
Per KnutasAttunda OKej godkänd
Elin TörnqvistSnättringe SKej godkänd

Öppen motion 8

4 290 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF23:565:34
2Fredrik WallinCentrum OK31:23+7:277:18
3Henrik ErikssonCentrum OK31:40+7:447:22
4Elias RöstinSöders-Tyresö35:30+11:348:16
5Andreas BjärkmarSävedalens AIK36:07+12:118:25
6Elias TidevallSkogsluffarnas OK36:35+12:398:31
7Daniel AnderssonIK Gandvik36:39+12:438:32
8Jakob SegerslättSkåneslättens OL39:16+15:209:09
9Per OksvoldCentrum OK39:49+15:539:16 Ladda ner rutt i gpx-format
10Lars KlassonOK Ravinen40:55+16:599:32
11Martin TrossingTäby OK41:22+17:269:38
12Erik AnderssonOK Södertörn42:30+18:349:54
13Lars ForsbergOK Ravinen42:35+18:399:55
14Klas GranlundKlubblös42:42+18:469:57
15Christoffer Andersson CedmertIFK Lidingö SOK42:46+18:509:58
16Per LembreJärla Orientering43:04+19:0810:02
17Gustaf EricsonJärla Orientering43:46+19:5010:12
18Sofia ForsgrenOK Skogsfalken43:49+19:5310:12
19Ove OksvoldCentrum OK43:51+19:5510:13
20Fredrik MatssonLeksands OK44:44+20:4810:25
21Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK45:38+21:4210:38
22Patrik BlidefalkOK Södertörn45:54+21:5810:41
23Martin HunhammarOK Ravinen46:22+22:2610:48
24Jan StridhSkogsluffarnas OK46:29+22:3310:50
25Mattias ÅgrenCentrum OK47:03+23:0710:58
26Fredrik MaxénFMTM47:51+23:5511:09
27Hanna LundbergOK Renen47:59+24:0311:11
28Ylva SandénOK Södertörn48:23+24:2711:16
29Gunnar HedinSöders-Tyresö49:57+26:0111:38
30Lars NicanderJärla Orientering50:00+26:0411:39
31Johannes AlnebergOckelbo OK51:17+27:2111:57
32Mattias LiljedahlFK Boken51:19+27:2311:57
33Jan LindgrenOK Södertörn52:19+28:2312:11
34Thomas LundbergMälarö SOK53:36+29:4012:29
35Björn NyqvistOK Södertörn56:02+32:0613:03
36Johan LidmarSnättringe SK56:41+32:4513:12
37Henrik AnderssonSthlm Gigolo56:42+32:4613:13
38Oliver HagmanOK Roslagen58:29+34:3313:37 Ladda ner rutt i gpx-format
39Henrik HagwallJärla Orientering1:00:42+36:4614:08
40Patrik NilssonBromma-Vällingby SOK1:00:59+37:0314:12
41Mårten MarcusHellas Orientering1:01:07+37:1114:14
42Anna ÅgrenCentrum OK1:05:13+41:1715:12
43Kim AnderssonAndrarums IF1:05:44+41:4815:19
44Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:09:16+45:2016:08
45Åke AndreassonGustavsbergs OK1:12:09+48:1316:49
46Patrik DreberKlubblös1:16:18+52:2217:47
47Stefan NorellAttunda OK1:22:05+58:0919:08
48Tomas BäckTrosabygdens OK1:23:21+59:2519:25
49Stefan AnnellBromma-Vällingby SOK1:46:09+1:22:1324:44
50Ulrica AxelssonCentrum OK2:02:09+1:38:1328:28
Anders LavforsCentrum OKej godkänd
Börje LenasSkogsluffarnas OKej godkänd
Klaus SiegelGustavsbergs OKej godkänd
Anders RöstinSöders-Tyresöej godkänd
Alexandra SundgrenOK Roslagenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser