Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lidingös medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lidingös medel
Arrangörsorganisation: IFK Lidingö SOK
Datum: söndag 9 april 2017

OK Ravinen

53 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oscar AnelandH14 (14)23:568:47
1Anna EkD40 (6)28:409:23
1Emilia EngelD16 (12)28:528:48
2Olle KallurH14 (14)26:25+2:299:42
2Kjell AlmgrenH45 (16)29:59+1:107:48
2Tuva HolmströmD12 (12)21:57+2:1711:29
2Sanna RinnbäckD14 Kort (5)27:19+3:4114:18
2Amanda GranqvistD14 (15)25:53+0:379:30
2Josefine KlintbergD21 (29)30:31+1:467:23
3Ellen AnelandD12 (12)22:47+3:0711:55
4Dagny TirénD70 (7)39:47+11:1418:05
4Viola HolmströmD10 (11)24:22+5:4213:50
4Andreas HerneÖppen motion 5 (49)36:33+6:3411:59
4Martin RinnbäckH16 (11)32:58+7:5010:03
5Karin HallstenD45 (13)42:57+9:3714:04
6Sara BergU1 (14)16:20+6:3111:02
6Sandra WesterströmD40 (6)47:50+19:1015:40
6Elin BergD16 (12)33:24+4:3210:10
6Liv HerneD14 (15)34:11+8:5512:34
6Carl-Johan ThorellH55 (22)27:29+5:239:00
7Hugo WesterströmU1 (14)17:07+7:1811:33
8Julia EkD10 (11)30:33+11:5317:21
8Anders BackH80 (9)43:45+17:4319:53
8Teo StruckH14 (14)42:20+18:2415:33
8Ann GranqvistD50 (16)26:30+4:5110:33
8Fabian TörnqvistH12 (11)26:58+12:4514:07
9Lisa TörnqvistD45 (13)50:41+17:2116:37
9Calle JohanssonÖppen motion 3 (31)56:02+14:1920:36
9Annie ForsbergD21 (29)35:19+6:348:33
10Lars KlassonÖppen motion 8 (55)40:55+16:599:32
10Frida ForsbergD21 (29)35:24+6:398:34
10Emma AlmgrenD14 (15)42:57+17:4115:47
11Emma BergU1 (14)23:19+13:3015:45
11Jenny StruckD45 (13)56:09+22:4918:24
11Vendela RundströmD14 (15)43:06+17:5015:50
13Lars ForsbergÖppen motion 8 (55)42:35+18:399:55
13Lars SpånbergH50 (34)35:25+8:359:58
14Glenn WiderströmÖppen motion 7 (53)34:15+17:2013:38
14Jenny BergD21 (29)37:02+8:178:58
14Curt RahlénH60 (24)36:10+9:2010:57
16Kristina AnelandD21 (29)37:47+9:029:08
20Matts AnderssonH55 (22)48:18+26:1215:50
22Tuvali EkenmanÖppen motion 3 (31)1:21:05+39:2229:48
23Ellen EkströmÖppen motion 3 (31)1:21:13+39:3029:51
23Martin HunhammarÖppen motion 8 (55)46:22+22:2610:48
24Ove RinnbäckH50 (34)42:05+15:1511:51
27Yngve RahlénH21 (29)1:31:27+58:3315:47
31Therese HolmströmÖppen motion 7 (53)45:28+28:3318:06
38Annakarin RahlénÖppen motion 7 (53)56:54+39:5922:40
44Peo EkströmÖppen motion 7 (53)1:09:22+52:2727:38
Arvid RundströmH10 (8)diskvalificerad
Camilla EngelD45 (13)ej godkänd
Johanna AlmgrenD14 (15)ej godkänd
Olivia EngelD12 (12)ej start
Stefan BergH45 (16)ej start
Vidar PihloH10 (8)ej start
Eidar LindgrenH60 (24)ej start
Albin AnderssonH20 (5)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser