Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Enskede/Skogsluffarna, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Enskede/Skogsluffarna, dag 1, medel
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / Skogsluffarnas OK
Datum: söndag 16 april 2017

D21

3 870 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK29:157:33
2Riina KuuseloOK Linné31:37+2:228:10
3Stina GranefeltOK Tyr33:44+4:298:42
4Johanna LönnkvistTullinge SK34:35+5:208:56
5Carolin SvenssonHaninge SOK34:58+5:439:02
6Linnéa EngstedtTullinge SK35:39+6:249:12
7Rebecca WaldenfjordJärfälla OK36:00+6:459:18
8Andrea WesterdahlTäby OK36:16+7:019:22
9Anna ElfforsOK Trian37:21+8:069:39
10Hana TichovskaSK Praga37:55+8:409:47
11Diana SoldaggOK Klemmingen40:38+11:2310:29
12Hilda MattssonJärla Orientering41:02+11:4710:36
13Ebba LeicktTullinge SK48:34+19:1912:32
14Elin KindlundhAlfta-Ösa OK49:54+20:3912:53
15Erica ImesonSärna SK53:35+24:2013:50
Alona SukharevskaOK Ravinenej start
Linnea BörjarsCentrum OKej start
Maria JanssonOK Linnéej start

H21

4 950 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert WallstenTullinge SK34:166:55
2Christoffer SchönningJärfälla OK34:28+0:126:57
3Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF35:11+0:557:06
4Hannes SvahnOK Ravinen36:01+1:457:16
5Olexii SavchenkoOK Södertörn36:09+1:537:18
6Erik ThorssonTurun Metsänkävijät36:57+2:417:27
7Jörgen GranefeltKils OK37:30+3:147:34
8Dan NorinGävle OK38:23+4:077:45
9Adam NymanCentrum OK39:19+5:037:56
10Anders GranbergOK Klemmingen39:28+5:127:58
11Antonio SeriniIFK Lidingö SOK40:02+5:468:05
12Niclas SjögrenHaninge SOK42:15+7:598:32
13Edvin LindmarkSkarpnäcks OL44:34+10:189:00
14Kristoffer EdshageCentrum OK45:06+10:509:06
15Martin TichovskySK Praga47:03+12:479:30
16Emil HåsteenRånäs OK47:47+13:319:39
17Andreas SchönningJärfälla OK52:33+18:1710:36
18Arno GrønhovdModum O-lag53:12+18:5610:44
19Daniele OrlerIFK Lidingö SOK1:00:05+25:4912:08
20Christian BjörkmanÅkers IF1:01:18+27:0212:23
21Kalle ZetterströmSöders-Tyresö1:06:35+32:1913:27
22Johan ForsstedtSöders-Tyresö1:12:02+37:4614:33
23Yngve RahlénOK Ravinen1:40:16+1:06:0020:15
Andreas HultqvistTullinge SKej start
Jörgen OhlinTullinge SKej start
Lars SoldaggOK Klemmingenej start
David PetterssonOK Ravinenej start

H20

3 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar ForsbergTullinge SK29:067:27
2Hugo LindbärgOK Södertörn37:36+8:309:38
3Andreas MagnvallOK Södertörn37:59+8:539:44
4Alexander AlnessLånghundra IF45:01+15:5511:32
Gustav NirvinHaninge SOKej start

D18

3 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Venla TaulavuoriAlatornion Pirkat41:5311:10
Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OFej start

D16

3 310 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotten SandénOK Södertörn30:509:18
2Linda RennerOK Södertörn31:07+0:179:24
3Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna31:45+0:559:35
4Alma HellströmAttunda OK37:02+6:1211:11
5Ylva SandénOK Södertörn39:04+8:1411:48
6Sanna HedbergOK Södertörn41:06+10:1612:25
7Katja LeicktTullinge SK43:26+12:3613:07
Olivia AspIFK Göteborgej godkänd
Sara MöllerOK Södertörnej godkänd
Klara BolinTullinge SKej start

H16

3 120 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton SilierJärfälla OK24:157:46
2Victor SadaranganiJärla Orientering25:10+0:558:03
3Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK52:52+28:3716:56
Emil KarlssonVäsby OKej godkänd

D14

2 660 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn25:089:26
2Tindra JonssonSkarpnäcks OL33:46+8:3812:41
3Felicia Von LindernÅkers IF37:20+12:1214:02
4Emma PalmOK Roslagen39:31+14:2314:51
5Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL43:43+18:3516:26
6Emma LundbergOK Roslagen48:54+23:4618:23
7Wilma LeicktTullinge SK50:25+25:1718:57
8Katja GustafssonTrosabygdens OK54:45+29:3720:34
9Linnéa KarlssonVäsby OK1:13:26+48:1827:36
10Vendela RundströmOK Ravinen1:50:11+1:25:0341:25
Åsa SundströmJärla Orienteringej start

H14

2 720 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik BovalliusJärfälla OK27:2110:03
2Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK33:25+6:0412:17
3William MöllerSkarpnäcks OL41:23+14:0215:12
4Filip StorellHaninge SOK43:43+16:2216:04
5Mattis SandénOK Södertörn48:53+21:3217:58
6Jakob AspIFK Göteborg56:39+29:1820:49
7Mikael AlmTumba-Mälarhöjden OK1:40:59+1:13:3837:07
Björn RennerOK Södertörnej godkänd
Anton MörkforsJärfälla OKej godkänd

D14 Kort

2 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anni TaulavuoriAlatornion Pirkat37:4915:11
Sandra ValjusIFK Lidingö SOKej godkänd

H14 Kort

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Calle JohanssonOK Ravinenej godkänd
Alexander MagnvallOK Södertörnej godkänd

D12

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LindqvistIFK Enskede29:2212:14
2Ida HellströmAttunda OK29:29+0:0712:17
3Simon StridhSkogsluffarnas OK31:55+2:3313:17
4Tuva HolmströmOK Ravinen50:15+20:5320:56
5Sofia EkmanTäby OK1:17:51+48:2932:26

H12

2 490 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK22:228:58
2Axel TrofastTullinge SK34:19+11:5713:46
3Hampus SundbergJärfälla OK36:43+14:2114:44
4Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK42:03+19:4116:53
5Hampus GlanshedHaninge SOK42:53+20:3117:13
6Ruben HårdSkogsluffarnas OK43:12+20:5017:20
7Gustav StorellHaninge SOK45:01+22:3918:04
8Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK46:29+24:0718:40
Axel GräfningsGrycksbo IF OKej godkänd
Hannes LindqvistIFK Enskedeej start

D12 Kort

2 270 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilda LundqvistMälarö SOK30:2413:23
2Sophia ÖqvistMälarö SOK51:35+21:1122:43
Lina Von LindernÅkers IFej start

H12 Kort

2 270 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix LidénMarkbygdens OK32:0014:05
2Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK33:57+1:5714:57
3Anton HedströmSöders-Tyresö39:20+7:2017:19

D10

2 270 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK24:3510:49
2Alva WidegrenMälarö SOK26:34+1:5911:42
3Alma HallstenTäby OK31:35+7:0013:54
4Emelie HolmströmTäby OK32:52+8:1714:28
5Hilda TrofastTullinge SK36:37+12:0216:07
6Elsa TunbladMälarö SOK43:14+18:3919:02
7Elin StorellHaninge SOK44:40+20:0519:40
8Julia HolmströmTäby OK50:51+26:1622:24
9Viola HolmströmOK Ravinen59:34+34:5926:14
Nellie BolinTullinge SKej godkänd
Mirjam CostermansJärla Orienteringej start
Miriam GustafssonTrosabygdens OKej start

H10

2 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK19:118:27
2Malte GranefeltOK Tyr21:15+2:049:21
3Leo WisborgTullinge SK38:05+18:5416:46
4Arvid RundströmOK Ravinen49:51+30:4021:57
Teodor JonssonSkarpnäcks OLej godkänd

D40

3 750 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HallstenTäby OK35:119:22
2Daniela RennerOK Södertörn40:53+5:4210:54
3Liv SperlingHaninge SOK57:34+22:2315:21
4Marianne HenkeAttunda OK1:04:37+29:2617:13
5Karolina AnderssonLänna IF1:08:32+33:2118:16
6Annica HedbergOK Södertörn1:32:16+57:0524:36
Märit NordlundJärfälla OKej start

H40

4 150 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob BolinTullinge SK33:148:00
2Daniel HanssonJärla Orientering33:22+0:088:02
3Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF33:29+0:158:04
4Anders WidegrenMälarö SOK33:38+0:248:06
5Erik MöllerOK Södertörn39:37+6:239:32
6Mats GustafssonTrosabygdens OK40:22+7:089:43
7Henrik TrofastTullinge SK42:05+8:5110:08
8Anders JanssonGrycksbo IF OK50:23+17:0912:08
9Anders LindgrenLånghundra IF50:36+17:2212:11
10Harald NordlundTumba-Mälarhöjden OK52:17+19:0312:35 Ladda ner rutt i gpx-format
11Per GöthssonTäby OK53:36+20:2212:54
12Jon SundbergJärfälla OK1:07:22+34:0816:13
Daniel RejmentOK Linnéej godkänd
Henrik EricksonUlricehamns OKej start

D45

3 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF25:508:31
2Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF27:37+1:479:06
3Annika LindbergAttunda OK31:22+5:3210:21
4Tarja TaulavuoriAlatornion Pirkat35:35+9:4511:44
5Annika KnutasNynäshamns OK38:12+12:2212:36
6Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK39:08+13:1812:54
7Margareta BerghSkarpnäcks OL49:29+23:3916:19
Maria AspIFK Göteborgej start

H45

4 150 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard EkmanOK Roslagen32:367:51
2Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK34:02+1:268:12
3Niklas HenrikssonAttunda OK34:08+1:328:13
4Peter AspIFK Göteborg36:26+3:508:46
5Håkan MelinBromma-Vällingby SOK36:42+4:068:50
6Patrik LeicktTullinge SK37:00+4:248:54
7Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK38:45+6:099:20
8Tero TaulavuoriAlatornion Pirkat39:32+6:569:31
9Henrik MorastHaninge SOK40:22+7:469:43
10Stefan SöderstenGammelstads IF41:58+9:2210:06
11Anders HedbergOK Södertörn42:37+10:0110:16
12Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK45:23+12:4710:56
13Lars LindbomMälarö SOK46:16+13:4011:08
14Mattias ÖstholmNynäshamns OK47:59+15:2311:33
15Jonas HellströmAttunda OK51:20+18:4412:22
16Jonas KarlssonVäsby OK53:55+21:1912:59
17Robert CederholmLänna IF1:08:17+35:4116:27
18Mikael HedinJärfälla OK1:09:25+36:4916:43
Magnus GrafströmCentrum OKej godkänd
Mattias HolmbergCentrum OKej start
Björn RundströmOK Ravinenej start
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start

D50

3 030 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina BergstrandSöders-Tyresö28:049:15
2Madeleine LimparAttunda OK30:41+2:3710:07
3Johanna SundströmJärla Orientering31:22+3:1810:21
4Ann FranzénOK Södertörn36:49+8:4512:09
5Katarina RingelsOK Klemmingen37:24+9:2012:20
6Anette ArksandVallentuna-Össeby OL45:37+17:3315:03
7Åsa BergströmTäby OK48:56+20:5216:08
8Åsa Marknell DewittLänna IF52:15+24:1117:14
9Helena LindmanOK Gränsen52:39+24:3517:22
10Maria TibellLånghundra IF56:51+28:4718:45
Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OFej start
Gunilla ThunstedtJärfälla OKej start
Hillevi ErikssonOK Linnéej start

H50

3 490 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Piero SannicoloTullinge SK28:148:05
2Per FranzénOK Södertörn29:02+0:488:19
3Ola BovalliusJärfälla OK32:58+4:449:26
4Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK33:36+5:229:37
5Ian HamiltonNyköpings OK33:40+5:269:38
6Peter ZetterströmSöders-Tyresö34:06+5:529:46
7Jan LavénGustavsbergs OK35:02+6:4810:02
8Lars SpånbergOK Ravinen35:06+6:5210:03
8Jan HollbeckBromma-Vällingby SOK35:06+6:5210:03
10Fredrik MorastHaninge SOK35:46+7:3210:14
11Christer ArksandVallentuna-Össeby OL35:58+7:4410:18
12Eric HuijsersHammarby IF OF37:48+9:3410:49
13Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK38:22+10:0810:59
14Leif LundinJärla Orientering39:45+11:3111:23
15Peter LandénGustavsbergs OK40:16+12:0211:32
16Tomas GlanshedHaninge SOK40:30+12:1611:36
17Hans OlsénSundbybergs IK41:09+12:5511:47
18Johan SköldJärfälla OK41:47+13:3311:58
19Claes RennerOK Södertörn42:19+14:0512:07
20Mats NordTumba-Mälarhöjden OK55:25+27:1115:52
21Johan StridhAttunda OK56:41+28:2716:14
Tomas HultqvistTullinge SKej start
Frank SteinerJärfälla OKej start
Lennart SwahnSundbybergs IKej start

D55

3 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa SundbergOK Södertörn36:1011:56
2Annika SvenssonSolna OK37:50+1:4012:29
3Eva MolénSkarpnäcks OL43:42+7:3214:25
4Katarina SjöholmMullsjö SOK51:14+15:0416:54
5Eva WareniusAvesta OK54:18+18:0817:55
6Christina NordströmBodens Bandyklubb OS1:17:31+41:2125:34
Madelene BjernulfSundbybergs IKej start

H55

3 490 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan LundOK Linné27:217:50
2Peter LundbergJärfälla OK28:38+1:178:12
3Lars PalmqvistJärfälla OK29:09+1:488:21
4Ulf BurmanGustavsbergs OK30:45+3:248:48
5Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF31:20+3:598:58
6Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF39:35+12:1411:20
7Leif MörkforsJärfälla OK42:06+14:4512:03
8Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK42:28+15:0712:10
9Anders S NybergSäterbygdens OK46:04+18:4313:11
10Jan NettelbjerJärfälla OK52:47+25:2615:07
11Anders WinaldHellas Orientering53:34+26:1315:20
Per LjungStockholms OKej godkänd
Erik AnderssonOK Österåkerej start

D60

2 770 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli LindqvistGustavsbergs OK32:1611:38
2Eva OlssonRånäs OK34:11+1:5512:20
3Maria KärrströmTullinge SK38:03+5:4713:44
4Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF39:32+7:1614:16
5Margareta WadinOK Älvsjö-Örby41:43+9:2715:03

H60

3 040 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF25:208:20
2Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF25:35+0:158:24
3Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK25:45+0:258:28
4Roland WareniusAvesta OK26:30+1:108:43
5Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF26:49+1:298:49
6Lars ForsstedtSöders-Tyresö28:00+2:409:12
7Thomas SjöholmMullsjö SOK28:54+3:349:30
8Thomas WesterGustavsbergs OK28:55+3:359:30
9Jörgen KarlssonAttunda OK29:26+4:069:40
9Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL29:26+4:069:40
11Lars BoudrieVäsby OK31:15+5:5510:16
12Bengt KärrströmTullinge SK31:49+6:2910:27
13Leif MattssonJärla Orientering31:56+6:3610:30
14Curt RahlénOK Ravinen32:18+6:5810:37 Ladda ner rutt i gpx-format
15Torbjörn BergmanSnättringe SK33:18+7:5810:57
16Eddie BjärrenholtRånäs OK35:11+9:5111:34
17Ola LindgrenÖstersunds OK36:03+10:4311:51
18Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF36:20+11:0011:57
19Sven HedmanAttunda OK36:30+11:1012:00
20Matts BjörkeSöders-Tyresö36:51+11:3112:07
21Reijo KorhonenHaninge SOK36:59+11:3912:09
22Jan LindgrenOK Södertörn37:08+11:4812:12
23Bo DavidssonSolna OK39:08+13:4812:52
24Göran DoyleSundbybergs IK39:42+14:2213:03
25Harald BauerIFK Lidingö SOK55:33+30:1318:16
Eidar LindgrenOK Ravinenej start

D65

2 770 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KorhonenHaninge SOK33:4612:11
2Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK35:57+2:1112:58
3Anna BlomgrenTullinge SK37:06+3:2013:23
4Ingrid GraneliHaninge SOK42:02+8:1615:10
5Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL46:52+13:0616:55
Marianne SellgrenSigtuna OKej start

H65

3 150 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar GardSöders-Tyresö28:229:00
2Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn30:58+2:369:49
3Per ÖhlundGustavsbergs OK33:07+4:4510:30
4Anders LarssonSkarpnäcks OL35:17+6:5511:12
5Jan ÅsbergHäverödals SK37:08+8:4611:47
6Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK37:53+9:3112:01
7Torbjörn HellquistTullinge SK39:12+10:5012:26
8Kjell HolmbergOK Södertörn40:36+12:1412:53
9Bo WinanderJärfälla OK45:17+16:5514:22
10Leif JonssonGustavsbergs OK48:02+19:4015:14
11Anders StenbackBromma-Vällingby SOK50:02+21:4015:53
Christer NordströmOK Älvsjö-Örbyej start

D70

2 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria EhnTullinge SK27:2811:59
2Gun-Inger SahlbergLånghundra IF32:48+5:2014:19
3Solveig TjernbergSödertälje IF43:21+15:5318:55

H70

3 150 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils KarlssonVäxjö AIS31:4110:03
2Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF33:54+2:1310:45
3Per-Erik WåhlbergOK Linné34:31+2:5010:57
4Ebbe AdolfssonSundbybergs IK35:03+3:2211:07
5Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö35:38+3:5711:18
6Rolf ÖhrnNynäshamns OK37:04+5:2311:46
7Leif NordinAttunda OK39:17+7:3612:28
8Ronny HedlundOK Södertörn43:12+11:3113:42
9Jan BojlingSolna OK43:14+11:3313:43
10Hans CarlssonHellas Orientering44:24+12:4314:05
11Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben44:31+12:5014:07
12Ulf SkogtjärnOK Linné45:27+13:4614:25
13Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK45:38+13:5714:29
14John ÖstlundSundbybergs IK46:47+15:0614:51
15Lars NordinSolna OK1:07:04+35:2321:17
Anders SellgrenSigtuna OKej start

D75

2 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby34:4715:11
2Berit LindungerHaninge SOK38:17+3:3016:43
3Britt ErikssonHammarby IF OF40:06+5:1917:30
Barbro CedérusSnättringe SKej godkänd
Edda NilssonStockholmspolisens IF OFej start

H75

2 770 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan ElmhagenSöders-Tyresö32:3211:44
2Jan-Erik DanellTullinge SK32:55+0:2311:52
3Håkan SjökvistSöders-Tyresö36:21+3:4913:07
4Thord RådbergOK Roslagen36:24+3:5213:08
5Ove ForsbergTurebergs IF SOK39:01+6:2914:05
6Stig LindskogVisborgs OK42:10+9:3815:13
7Bjarne ErlandssonHammarby IF OF46:25+13:5316:45
8Gunnar BramstenSundbybergs IK48:38+16:0617:33
9Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL54:36+22:0419:42
10Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:12:04+39:3226:01
Sture NilssonStockholmspolisens IF OFej start
Rune ThurénVallentuna-Össeby OLej start

D80

2 290 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK39:2217:11
2Gunnel JunegardOK Södertörn55:34+16:1224:15
3Gunilla WickenbergIBM-Klubben57:56+18:3425:17
4Sonja SundellSundbybergs IK59:47+20:2526:06
5Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK1:10:21+30:5930:43
Birgitta WestergrenTäby OKej godkänd

H80

2 290 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PerssonVäsby OK33:1914:32
2Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK37:45+4:2616:29
3Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK37:59+4:4016:35
4Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby41:57+8:3818:19
5Lars LöthmanJärfälla OK49:41+16:2221:41
6Bertil FriskGävle OK1:10:36+37:1730:49
Lennart WestergrenSöders-Tyresöej godkänd
Martin EngqvistUpsala IFej start

Inskolning

1 530 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Audrey BentlingerOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Winston BentlingerOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Smilla Dhalstedt KajsasjunttiKamrat och IF KIFfullföljt
Emil ForsbergTullinge SKfullföljt
Axel GustafssonTrosabygdens OKfullföljt
Hedda HedströmSöders-Tyresöfullföljt
Jonathan KarlssonKlubblösfullföljt
Moa SundbergJärfälla OKfullföljt
Philip TimsäterTäby OKfullföljt
Samuel TörnrosTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Wilma WallstenSnättringe SKfullföljt
Nike VejedalSnättringe SKfullföljt
Filip WimmerSnättringe SKfullföljt
Isak WimmerSnättringe SKfullföljt
Melker WisborgTullinge SKfullföljt
Vilmer WesleyMälarö SOKej start

U1

1 820 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea SandTullinge SK16:208:58
2Sara HellströmAttunda OK17:53+1:339:49
3Samuel SvennersjöSnättringe SK17:55+1:359:50
4Magnus Barck-holstSnättringe SK19:14+2:5410:34
5Folke Barck-holstSnättringe SK19:29+3:0910:42
6Olle GranefeltOK Tyr22:39+6:1912:26
7Mirja HårdSkogsluffarnas OK22:48+6:2812:31
8Hugo LidénMarkbygdens OK23:38+7:1812:59
9Emira VejedalSnättringe SK23:43+7:2313:01
10Felix AhlströmIFK Enskede24:07+7:4713:15
11Simon AhlströmIFK Enskede24:12+7:5213:17
12Fanny  Karls Väsby OK24:16+7:5613:20
13Frida DäckforsTullinge SK25:35+9:1514:03
14Nora AhlströmIFK Enskede26:12+9:5214:23
15Freja ÖqvistMälarö SOK29:37+13:1716:16
16Erik GräfningsGrycksbo IF OK32:07+15:4717:38
17Ebba HjelmÅkers IF48:02+31:4226:23
18Stina SperlingHaninge SOK53:01+36:4129:07
19Måna SperlingHaninge SOK53:33+37:1329:25

U2

2 270 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harald Barck-holstSnättringe SK23:0910:11
2Amanda MörkforsJärfälla OK30:32+7:2313:27
3Tuva BjörkmanÅkers IF30:40+7:3113:30
4Astrid SkantzeIFK Lidingö SOK37:55+14:4616:42
5Vera SkantzeIFK Lidingö SOK39:53+16:4417:34
6Molly BomanMälarö SOK42:32+19:2318:44
7Hedda TunbladMälarö SOK44:49+21:4019:44
8Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK46:39+23:3020:33
9Lova JonssonSkarpnäcks OL51:30+28:2122:41
10Blenda SandénOK Södertörn52:26+29:1723:05
11Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK1:01:15+38:0626:58

U3

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ruben ArenanderSkarpnäcks OL41:0817:08
2Aron HöglundTullinge SK43:29+2:2118:07

Öppen motion 1

2 270 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pasi ValjusIFK Lidingö SOK23:0610:10
2Madeleine WallstenKlubblös25:48+2:4211:21
3Sofia KarlsVäsby OK26:27+3:2111:39
4Margit MelinHaninge SOK35:21+12:1515:34
5Johan LundqvistMälarö SOK37:20+14:1416:26
6Susanne KarlsVäsby OK38:51+15:4517:06
7Lotta WassénAttunda OK38:54+15:4817:08
8Hans SahlbergLånghundra IF46:11+23:0520:20
9Josefina HårdSkogsluffarnas OK52:25+29:1923:05
10Nenette DäckforsTullinge SK59:54+36:4826:23
Tomas SjöbergSolna OKej godkänd
Ulrika NyblomSkogsluffarnas OKej godkänd

Öppen motion 3

2 490 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK26:5710:49
2Johanna SvennersjöSnättringe SK33:44+6:4713:32
3Christer AskerblomKlubblös35:09+8:1214:06
4Johan RosénOK Södertörn35:47+8:5014:22
5Anna GustafssonTrosabygdens OK35:56+8:5914:25
6Amanda TibellLånghundra IF36:17+9:2014:34
7Bengt SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK42:14+15:1716:57
8Anita ArneforsOK Södertörn45:18+18:2118:11
9Ulrica MellergårdSnättringe SK47:01+20:0418:52
10Viktoria RubinKlubblös52:33+25:3621:06
11emma StremanKlubblös54:55+27:5822:03
12Caroline VidingÅkers IF1:04:36+37:3925:56
13Torbjörn JohanssonOK Södertörn1:10:38+43:4128:22
14Saga SvennersjöSnättringe SK1:40:37+1:13:4040:24
Åsa HanssonTullinge SKej godkänd

Öppen motion 5

3 510 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael ÅhgrenTullinge SK33:019:24
2Dora KockJärla Orientering37:16+4:1510:37
3Alvar MelinHaninge SOK41:24+8:2311:47
4Johan KarlssonKlubblös42:16+9:1512:02
5Maria NorinGävle OK45:38+12:3713:00
6Mats HolmgrenIFK Enskede47:33+14:3213:32
7Magnus BolanderSnättringe SK47:41+14:4013:35
8Stefan WisborgTullinge SK50:39+17:3814:25
9Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL50:47+17:4614:28
10Johan LeireMälarö SOK51:46+18:4514:44
11Farhad Rouhani-KallehSolna OK52:52+19:5115:03
12Elin TörnqvistSnättringe SK56:54+23:5316:12
13Pelle BlomIFK Enskede57:58+24:5716:30
14Ulrika HellströmAttunda OK58:08+25:0716:33
15Karin Barck-HolstSnättringe SK58:10+25:0916:34
16Helene EklundOK Södertörn58:59+25:5816:48
17Carina MöllerOK Södertörn59:01+26:0016:48
18Per ArnessonSkarpnäcks OL59:52+26:5117:03
19Stefan PalmOK Roslagen59:54+26:5317:03
20Anna MartinssonStockholmspolisens IF OF1:00:59+27:5817:22
21Kurt StåhlTumba-Mälarhöjden OK1:02:28+29:2717:47
22Jusztina CsamangoKlubblös1:02:47+29:4617:53
23Erika BolanderSnättringe SK1:04:20+31:1918:19
24Cecilia EnbäckSöders-Tyresö1:04:26+31:2518:21
25Ejvin Von LindernÅkers IF1:05:52+32:5118:45
26Elis Forsberg RundströmIFK Enskede1:08:21+35:2019:28
27Kaj AhlkvistMälarö SOK1:09:15+36:1419:43
28Audrey FoleyGävle OK1:10:00+36:5919:56
29Christina MalmqvistFalkenbergs OK1:11:08+38:0720:15
30Anna WolgastSnättringe SK1:11:38+38:3720:24
31Helena NilssonOK Älvsjö-Örby1:13:29+40:2820:56
32Helene Östling-MattssonJärla Orientering1:14:13+41:1221:08
33Jenny MagnvallOK Södertörn1:15:20+42:1921:27
34Jenny ReménSnättringe SK1:16:16+43:1521:43
35Christina SwahnOK Älvsjö-Örby1:21:03+48:0223:05
36Bo WinaldHellas Orientering1:39:25+1:06:2428:19
Alexander TimsäterTäby OKej godkänd
Jenni EklundSnättringe SKej godkänd
Anna-Lena CostermansJärla Orienteringej start

Öppen motion 7

3 230 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby30:139:21
2Daniel TjernbergSödertälje IF31:29+1:169:44
3Fredrik MaxénFMTIS32:43+2:3010:07
4Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby32:50+2:3710:09
5Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby37:05+6:5211:28
6Olle BlomgrenOK Södertörn37:27+7:1411:35
7Mikael HolmströmTäby OK38:40+8:2711:58
8Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK39:47+9:3412:19
9Knut-Åke HallebroOK Klemmingen39:56+9:4312:21
10Pille HedströmSöders-Tyresö40:52+10:3912:39
11Anders MeurkKlublös41:13+11:0012:45
12Ulf CarnbyTäby OK41:16+11:0312:46
13Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn OF41:46+11:3312:55
14Camilla JoverKlubblös42:03+11:5013:01
15Mattias HedinSöders-Tyresö42:06+11:5313:02
16Gunnar HedinSöders-Tyresö42:12+11:5913:03
17Åsa SandTullinge SK42:22+12:0913:06
18Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL42:40+12:2713:12
19Kristin BerghTullinge SK43:40+13:2713:31
20Lars CedérusSnättringe SK44:10+13:5713:40
21Inger ZetterströmKlubblös44:26+14:1313:45
22Arne LindqvistSödertälje-Nykvarn OF44:33+14:2013:47
23Linda RuthströmJärla Orientering46:17+16:0414:19
24Emma EnglidTumba-Mälarhöjden OK46:49+16:3614:29
25Lisa LeicktTullinge SK47:18+17:0514:38
26Jacob Hård Af SegerstadOK Södertörn47:33+17:2014:43
27Riggan FrändénJärla Orientering47:43+17:3014:46
28Ulrika Knagenhielm-KarlssonCentrum OK48:50+18:3715:07
29Per SöderstenGustavsbergs OK50:09+19:5615:31
30Ingela AlnessLånghundra IF51:11+20:5815:50
31Lina SöderkvistSäterbygdens OK51:38+21:2515:59
32Helene KorellNynäshamns OK52:06+21:5316:07
33Stefan OlssonKlubblös52:51+22:3816:21
33Sven Erik AmrénSnättringe SK52:51+22:3816:21
35Harriet Tiderman SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK53:56+23:4316:41
36Johan KarlstenSolna OK55:31+25:1817:11
37Evy NordSödertälje IF55:44+25:3117:15
38Åsa NylénBromma-Vällingby SOK56:02+25:4917:20
39Anna TuressonBromma-Vällingby SOK56:03+25:5017:21
40Björn SandénOK Södertörn56:05+25:5217:21
41Garry PetterssonStockholms OK56:57+26:4417:37
42Annica SundibyTumba-Mälarhöjden OK57:02+26:4917:39
43Annika BengtssonRävetofta OK58:06+27:5317:59
44Maggan TärnblomSöders-Tyresö58:15+28:0218:02
45Malin SundebySkogslöparna58:40+28:2718:09
46Mimmi Eriksson WestbladOK Ravinen58:54+28:4118:14
47Carl CarlinSöders-Tyresö58:55+28:4218:14
48Leif ThorssonOK Grip58:59+28:4618:15
49Karin AbelSnättringe SK59:25+29:1218:23
50Ewert EngstedtTullinge SK1:00:15+30:0218:39
51Maria HelanderBromma-Vällingby SOK1:03:15+33:0219:34
52Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK1:03:49+33:3619:45
53Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:04:45+34:3220:02
54Göran GrimvallTäby OK1:08:24+38:1121:10
55Carina LidforssJärla Orientering1:10:56+40:4321:57
56Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:18:07+47:5424:11
57Anders LarssonHammarby IF OF1:18:36+48:2324:20
58Helena PerssonIK Hakarpspojkarna1:18:38+48:2524:20
59Roland AkselssonLunds OK1:22:54+52:4125:39
60Daniel HelanderTullinge SK1:26:46+56:3326:51
61Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:27:15+57:0227:00
62Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OK1:27:19+57:0627:01
63Gunilla SchönningJärfälla OK1:35:34+1:05:2129:35
Aija SadurskisCentrum OKej godkänd
Erik EngstedtTullinge SKej godkänd
Lars NordSödertälje IFej godkänd
Lars PerssonGamleby OKej godkänd
Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Therese HolmströmOK Ravinenej godkänd
Håkan Berglund LakeKovlands IFej godkänd

Öppen motion 8

4 800 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin JohnssonKamrat och IF KIF32:256:45
2Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK33:34+1:096:59
3Linus KaisajunttiKamrat och IF KIF34:57+2:327:16
4Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK36:02+3:377:30
5Mårten WaldenfjordJärfälla OK37:36+5:117:50
6Simon BohmanRånäs OK38:21+5:567:59
7Andreas BjärkmarSävedalens AIK38:57+6:328:06
8Niklas WestbladOK Ravinen39:02+6:378:07
9Julian DentIFK Lidingö SOK39:07+6:428:08
10Erik FabritiusOK Trian39:19+6:548:11
11Emma DahlstedtKamrat och IF KIF40:42+8:178:28
12Donald StaudteJärla Orientering41:28+9:038:38
13Lars ForsbergOK Ravinen42:26+10:018:50
14Anders PlattJärla Orientering42:48+10:238:55
15Alexandra VejedalKamrat och IF KIF43:43+11:189:06
16Christian FoleyGävle OK45:03+12:389:23
17Mats TibellLånghundra IF45:57+13:329:34
18Martina VejedalMarkbygdens OK47:46+15:219:57
19Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örby48:04+15:3910:00
20Christofer NäsholmÄrla IF49:54+17:2910:23
21Björn LinderGustavsbergs OK50:13+17:4810:27
22Nils ErikssonVäsby OK51:10+18:4510:39
23Anna LindmarkSkarpnäcks OL51:52+19:2710:48
24Tobias LidénMarkbygdens OK53:02+20:3711:02
25Fredrik AnderssonStockholm Multisport Klubb54:13+21:4811:17
26Pär WestbladOK Ravinen54:46+22:2111:24
27Fredrik JonssonAttunda OK56:45+24:2011:49
28Boel SundbergOK Södertörn59:04+26:3912:18
29Marie NilssonStockholm Multisport Klubb1:01:31+29:0612:48
30Anders LavforsCentrum OK1:02:43+30:1813:03
31Klaus SiegelGustavsbergs OK1:02:52+30:2713:05
32Ville BexanderGustavsbergs OK1:03:08+30:4313:09
33Stefan KnornAttunda OK1:03:33+31:0813:14
34Svante Barck-HolstSnättringe SK1:06:11+33:4613:47
35Anders LundbergOK Roslagen1:08:27+36:0214:15
36Andreas NamslauerSkogsluffarnas OK1:09:21+36:5614:26
37Stefan AnnellBromma-Vällingby SOK1:15:26+43:0115:42
38Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:19:17+46:5216:31
39Patrik DreberKlublös1:21:54+49:2917:03
40Thierry ReignierJärfälla OK1:23:55+51:3017:28
41Magnus JensenKlubblös1:27:42+55:1718:16
42Åke AndreassonGustavsbergs OK1:30:08+57:4318:46
Göran HellgrenOK Södertörnej godkänd
Per BerghTullinge SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser