Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Enskede/Skogsluffarna, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Enskede/Skogsluffarna, dag 2, lång
Arrangörsorganisationer: IFK Enskede / Skogsluffarnas OK
Datum: måndag 17 april 2017

D21

7 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tatyana RiabkinaHellas Orientering58:528:10
2Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK59:48+0:568:18
3Sanna SkoogKils OK1:01:30+2:388:32
4Carolin SvenssonHaninge SOK1:02:11+3:198:38
5Anna DvorianskaiaHellas Orientering1:02:36+3:448:41
6Inna SomovaHellas Orientering1:05:03+6:119:02
7Anna ElfforsOK Trian1:10:26+11:349:46
8Lena ÖhmanCentrum OK1:18:05+19:1310:50
9Terese EklövTumba-Mälarhöjden OK1:21:21+22:2911:17
10Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK1:28:25+29:3312:16
11Emma ZetterströmSkarpnäcks OL1:32:49+33:5712:53
Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

H21

10 020 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:10:447:03
2Ludvig ErikssonKils OK1:10:48+0:047:03
3Leonas MockunasHellas Orientering1:13:32+2:487:20
4Olexii SavchenkoOK Södertörn1:15:22+4:387:31
5Jonas KjällCentrum OK1:18:45+8:017:51
6Mattias ÅgrenCentrum OK1:24:10+13:268:23
7Sverker LenasCentrum OK1:25:19+14:358:30
8Niclas SjögrenHaninge SOK1:27:32+16:488:44
9Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:28:42+17:588:51
10Johan LindqvistTäby OK1:29:49+19:058:57
11Joakim SkärlénHaninge SOK1:31:56+21:129:10
12Dan NorinGävle OK1:32:06+21:229:11
13Simon BohmanRånäs OK1:33:46+23:029:21
14Linus RisplingCentrum OK1:35:21+24:379:30
15Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:37:25+26:419:43
Daniel LindTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Emil HåsteenRånäs OKej godkänd
Anders GranbergOK Klemmingenej start
David PetterssonOK Ravinenej start
Lars Håkan SandvikAttunda OKej start
Christoffer SchönningJärfälla OKej start
Johan EklövTumba-Mälarhöjden OKej start

D21 Kort

5 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erica BlythAttunda OK1:02:3112:25
Ebba LeicktTullinge SKej godkänd

D18

5 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Venla TaulavuoriAlatornion Pirkat46:309:14
2Ella SjöbergTullinge SK48:47+2:179:41
3Lovisa LängheimTullinge SK53:30+7:0010:38
Jonna LundbäckJärfälla OKej start

H18

6 280 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes SvahnOK Ravinen46:117:21
2Hugo LindbärgOK Södertörn46:46+0:357:26
3Kristoffer TengrothSundbybergs IK47:39+1:287:35
4Oskar ForsbergTullinge SK50:44+4:338:04
5Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK54:43+8:328:42
6Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF59:34+13:239:29
7Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:04:26+18:1510:15
8Andreas MagnvallOK Södertörn1:11:19+25:0811:21
9Martin SkärlénHaninge SOK1:18:17+32:0612:27
10Lukas ArkängTullinge SK1:20:49+34:3812:52
Rasmus KihlSundbybergs IKej start

D17-20 Kort

4 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lovisa LarssonTullinge SKej godkänd

D16

4 290 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa BogrenSundbybergs IK38:228:56
2Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna40:34+2:129:27
3Tilde BacklundOK Södertörn41:14+2:529:36
4Sara MöllerOK Södertörn44:02+5:4010:15
5Linda RennerOK Södertörn44:57+6:3510:28
6Lotten SandénOK Södertörn45:56+7:3410:42
7Ylva SandénOK Södertörn47:21+8:5911:02
8Therese NilssonOK Österåker49:20+10:5811:29
9Ida HofstedtTäby OK51:23+13:0111:58
10Alma HellströmAttunda OK53:23+15:0112:26
11Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK54:30+16:0812:42
12Sanna HedbergOK Södertörn54:48+16:2612:46
13Tilda AnderssonTullinge SK54:59+16:3712:48
14Katja LeicktTullinge SK55:26+17:0412:55
15Katarina NorrbyOK Södertörn56:33+18:1113:10
16Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK58:26+20:0413:37
Isabella NilssonGustavsbergs OKej godkänd
Petrina CostermansJärla Orienteringej godkänd
Tuva FalkSundbybergs IKej start
Klara BolinTullinge SKej start
Lovisa NilssonAttunda OKej start
Maja SandvikAttunda OKej start
Matilda LindhSundbybergs IKej start

H16

5 330 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LangerakJärfälla OK42:187:56
2Jonatan StåhlSundbybergs IK42:38+0:207:59
3Anton SilierJärfälla OK43:38+1:208:11
4Victor SadaranganiJärla Orientering45:10+2:528:28
5David BorgSödertälje-Nykvarn OF45:20+3:028:30
6Jakob Gadefors NauHaninge SOK47:30+5:128:54
7Johan LundbäckJärfälla OK48:37+6:199:07
8Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF55:11+12:5310:21
9Nils KörleOK Landehof55:17+12:5910:22
10Manne HammarbergJärfälla OK55:45+13:2710:27
11Axel MålargårdTäby OK59:08+16:5011:05
12Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK1:04:14+21:5612:03
13Alfred LängheimTullinge SK1:04:53+22:3512:10
14Anton HänströmTäby OK1:06:48+24:3012:31
15Melvin JakobssonOK Södertörn1:06:50+24:3212:32
16Ludvig SigrandOK Södertörn1:09:59+27:4113:07
17Niklas SvenssonJärfälla OK1:14:41+32:2314:00
18Alexander SchandlOK Södertörn1:23:25+41:0715:39
19Albin LindskogOK Ravinen1:23:54+41:3615:44
Simon FriskGustavsbergs OKej godkänd
Emil KarlssonVäsby OKej start
Adam BrattTullinge SKej start
Isak WestringJärfälla OKej start

D14

4 150 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF40:349:46
2Sigrid CarlssonSundbybergs IK44:28+3:5410:42
3Elisabeth LarssonOK Södertörn47:18+6:4411:23
4Tove SjöbergTullinge SK49:48+9:1411:59
5Fredrika NordquistTäby OK50:09+9:3512:05
6Wilma LeicktTullinge SK54:10+13:3613:03
7Ronja StåhlSundbybergs IK55:23+14:4913:20
8Ida ÖsterbergGustavsbergs OK56:45+16:1113:40
9Clea WallnäsSundbybergs IK57:26+16:5213:50
10Tindra JonssonSkarpnäcks OL1:00:00+19:2614:27
11Emilia NilssonGustavsbergs OK1:05:34+25:0015:47
12Åsa SundströmJärla Orientering1:06:23+25:4915:59
13Märta SandvikAttunda OK1:08:31+27:5716:30
14Ida HänströmTäby OK1:09:54+29:2016:50
15Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö1:12:12+31:3817:23
16Tove KarlssonJärla Orientering1:26:46+46:1220:54
17Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK1:34:30+53:5622:46
18Thea LennartssonJärfälla OK1:47:10+1:06:3625:49
19Vendela RundströmOK Ravinen1:55:03+1:14:2927:43
Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OLej godkänd
Doris IkoTäby OKej godkänd
Louise LindellGustavsbergs OKej godkänd
Linnéa KarlssonVäsby OKej start
Linn NilssonSöders-Tyresöej start
Linn OlssonOK Södertörnej start

H14

4 150 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK32:377:51
2Eskil WidehagSundbybergs IK35:50+3:138:38
3Erik BovalliusJärfälla OK37:36+4:599:03
4Isak GeliusSnättringe SK37:42+5:059:05
5William GrunderJärfälla OK39:32+6:559:31
6Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK40:15+7:389:41
7Hampus HatlenTullinge SK47:18+14:4111:23
8Henrik SvenssonOK Ravinen49:27+16:5011:54
9William MöllerSkarpnäcks OL50:55+18:1812:16
10Viktor DavidssonSöders-Tyresö51:51+19:1412:29
11Filip LindqvistTäby OK54:43+22:0613:11
12Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF55:41+23:0413:25
13Justus ArenanderSkarpnäcks OL55:59+23:2213:29
14Gustaf HofstedtTäby OK1:01:08+28:3114:43
15Jesper ÅkessonJärfälla OK1:01:13+28:3614:45
16Björn RennerOK Södertörn1:01:16+28:3914:45
17Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby1:07:06+34:2916:10
18Oskar HaglundHaninge SOK1:07:14+34:3716:12
19Fredrik AhlbergTäby OK1:08:36+35:5916:31
20Filip StorellHaninge SOK1:08:44+36:0716:33
21David TörnqvistSnättringe SK1:19:16+46:3919:06
22Mikael AlmTumba-Mälarhöjden OK1:37:01+1:04:2423:22
Måns EdgrenSkarpnäcks OLej godkänd
Anton MörkforsJärfälla OKej godkänd
Albert NordSnättringe SKej start
Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OFej start
Eskil CostermansJärla Orienteringej start

D14 Kort

2 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alicia SchandlOK Södertörn48:1316:51
2Anni TaulavuoriAlatornion Pirkat57:30+9:1720:06

H14 Kort

2 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix ArkängTullinge SK1:24:1329:26
Samuel GamstedtSöders-Tyresöej start

D12

2 860 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma NilssonAttunda OK33:5111:50
2Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF35:02+1:1112:14
3Lovisa LindqvistIFK Enskede35:20+1:2912:21
4Tove OlssonOK Södertörn37:30+3:3913:06
5Ida HellströmAttunda OK41:51+8:0014:37
6Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF42:43+8:5214:56
7Sonja AhlquistJärla Orientering44:17+10:2615:29
8Emma HallendalIFK Enskede45:17+11:2615:50
9Molly GeliusSnättringe SK47:56+14:0516:45
10Ida KörleOK Landehof51:03+17:1217:50
11Tilde MansénSkarpnäcks OL51:07+17:1617:52
12Nova MatthewsTullinge SK52:11+18:2018:14
13Elin AbelSnättringe SK54:04+20:1318:54
14Selma CarlsonBromma-Vällingby SOK54:09+20:1818:56
15Lovisa NordquistTäby OK56:19+22:2819:41
16Klara JunegardTullinge SK56:28+22:3719:44
17Britta BörjessonJärla Orientering57:48+23:5720:12
18Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö1:00:17+26:2621:04
19Sofie LindellGustavsbergs OK1:05:51+32:0023:01
20Ebba WestringJärfälla OK1:08:23+34:3223:54
21Fanny SundbergTullinge SK1:09:41+35:5024:21
22Felicia StrindérIFK Enskede1:15:48+41:5726:30
Moa GlanshedHaninge SOKej godkänd
Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Maja FalkSundbybergs IKej godkänd
Tuva HolmströmOK Ravinenej godkänd
Kimberly EkenstedtTullinge SKej start
Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OFej start

H12

2 860 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK31:4711:06
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK32:03+0:1611:12
3Niklas ErlandssonOK Södertörn32:16+0:2911:16
4Svante SandvikAttunda OK33:57+2:1011:52
5Gustav StorellHaninge SOK35:10+3:2312:17
6Simon StridhSkogsluffarnas OK36:49+5:0212:52
7Marcus GrunderJärfälla OK36:54+5:0712:54
8Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK39:06+7:1913:40
9Erik NederheimTäby OK39:43+7:5613:53
10Arvid MyrbergerTullinge SK39:53+8:0613:56
11Noa BerglundTäby OK42:26+10:3914:50
12Jonathan NilssonGustavsbergs OK45:43+13:5615:59
13Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK45:50+14:0316:01
14Elias LjungdellTäby OK48:02+16:1516:47
15Olof ArevångTullinge SK52:31+20:4418:21
16Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK53:11+21:2418:35
17Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK58:25+26:3820:25
18Johannes NorrbyOK Södertörn1:02:04+30:1721:42
19Hampus GlanshedHaninge SOK1:03:21+31:3422:09
20Ludvig HagwallJärla Orientering1:06:31+34:4423:15
21Axel GräfningsGrycksbo IF OK1:12:30+40:4325:20
22Folke KåbergOK Ravinen1:15:50+44:0326:30
23Love PalmgrenSkogsluffarnas OK1:36:00+1:04:1333:33
Ruben HårdSkogsluffarnas OKej godkänd
Axel TrofastTullinge SKej godkänd
Ludvig NordSnättringe SKej start
Hannes LindqvistIFK Enskedeej start

D12 Kort

2 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara SkunckeTäby OK1:37:2340:24
Cleo MattilaTullinge SKej godkänd
Elin LindhagenIFK Enskedeej start

H12 Kort

2 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron HöglundTullinge SK33:3913:57
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

D10

2 410 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WidehagSundbybergs IK46:5119:26
2Emelie HolmströmTäby OK54:00+7:0922:24
3Märta AhlquistJärla Orientering56:54+10:0323:36
4Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK59:58+13:0724:52
5Viola HolmströmOK Ravinen1:01:15+14:2425:24
6Elin StorellHaninge SOK1:20:26+33:3533:22
7Julia HolmströmTäby OK1:25:19+38:2835:24
Ella MatthewsTullinge SKej godkänd
Hilda TrofastTullinge SKej godkänd
Mirjam CostermansJärla Orienteringej start

H10

2 410 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EggöySnättringe SK18:257:38
2Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK27:52+9:2711:33
3Erik WallnäsSundbybergs IK35:55+17:3014:54
4Gustav MyrbergerTullinge SK46:26+28:0119:16
5Leo WisborgTullinge SK47:11+28:4619:34
6Teodor JonssonSkarpnäcks OL49:45+31:2020:38
7Arvid RundströmOK Ravinen1:04:09+45:4426:37
8Gustav EggöySnättringe SK1:07:45+49:2028:06
9Filip WallnäsSundbybergs IK1:12:51+54:2630:13
10Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK1:17:32+59:0732:10
11Elliot LjungdellTäby OK2:04:10+1:45:4551:31
Egon WistedtSundbybergs IKej start

H35

8 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristoffer EdshageCentrum OK1:14:069:04
2Martin TichovskySK Praga1:32:05+17:5911:17
3Anders AbelSnättringe SK1:36:56+22:5011:52
4Mattias HenrikssonCentrum OK1:56:44+42:3814:18

D40

5 030 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FalkSundbybergs IK44:128:47
2Maria Von SchmalenséeAttunda OK48:19+4:079:36
3Lena NilssonAttunda OK51:27+7:1510:13
4Daniela RennerOK Södertörn56:07+11:5511:09
5Hana TichovskaSK Praga56:24+12:1211:12
6Petra LjungdellTäby OK57:00+12:4811:19
7Tina Näsman LandhSundbybergs IK1:02:16+18:0412:22
8Ylva FornanderVästerbergslagens OL1:07:27+23:1513:24
9Mia ForslinForsa OK1:19:08+34:5615:43
10Liv SperlingHaninge SOK1:20:29+36:1716:00
11Lena BuhreAttunda OK1:26:20+42:0817:09
Magdalena GrunderJärfälla OKej godkänd
Sandra WesterströmOK Ravinenej start
Åsa BörjessonJärla Orienteringej start
Helena ForsbergSkogslöparnaej start

H40

7 450 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK58:267:50
2Carl Johan ArevångTullinge SK59:05+0:397:55
3Daniel HanssonJärla Orientering59:08+0:427:56
4Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF1:02:19+3:538:21
5Oskar ForsbergSkogslöparna1:05:33+7:078:47
6Joakim BacklundTäby OK1:08:14+9:489:09
7Fredrik JohanssonSundbybergs IK1:09:29+11:039:19
8Magnus LennartssonJärfälla OK1:12:41+14:159:45
9Per GöthssonTäby OK1:24:56+26:3011:24
10Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF1:27:01+28:3511:40
11Erik MöllerOK Södertörn1:30:14+31:4812:06
12Anders JanssonGrycksbo IF OK1:30:53+32:2712:11
13Olle StorellHaninge SOK1:42:07+43:4113:42
14Daniel RejmentOK Linné1:50:24+51:5814:49
Mikael WallnäsSundbybergs IKej godkänd
Jacob BolinTullinge SKej start
Henrik SjögrenHaninge SOKej start

D45

4 490 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tina JunegardTullinge SK40:259:00
2Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF42:49+2:249:32
3Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF43:08+2:439:36
4Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF44:20+3:559:52
5Annika LindbergAttunda OK46:55+6:3010:26
6Camilla GöstasSöders-Tyresö49:17+8:5210:58
7Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK53:37+13:1211:56
8Tarja TaulavuoriAlatornion Pirkat55:10+14:4512:17
9Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF55:21+14:5612:19
10Åsa RomsonHellas Orientering55:56+15:3112:27
11Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL59:42+19:1713:17
12Anna SchandlOK Södertörn1:07:50+27:2515:06
13Sara HektorJärla Orientering1:16:42+36:1717:04
14Anna-Lena CostermansJärla Orientering1:22:03+41:3818:16
15Sara ThörnOK Södertörn1:40:26+1:00:0122:22
Margareta BerghSkarpnäcks OLej godkänd
Charlotta GibergHellas Orienteringej godkänd
Christin SöderqvistOK Ravinenej start

H45

6 280 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas HenrikssonAttunda OK51:058:08
2Rickard EkmanOK Roslagen51:43+0:388:14
3Håkan MelinBromma-Vällingby SOK51:54+0:498:15
4Patrik LeicktTullinge SK52:17+1:128:19
5Peter HaglundHaninge SOK52:48+1:438:24
6Henrik MorastHaninge SOK57:18+6:139:07
7Ronny FalkSundbybergs IK57:33+6:289:09
8Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK57:35+6:309:10
9Peter JakobssonOK Södertörn57:48+6:439:12
10Roland PerssonSkarpnäcks OL58:06+7:019:15
11Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF58:23+7:189:17
12Per LembreJärla Orientering59:23+8:189:27
13Martin SigrandOK Södertörn59:43+8:389:30
14Henrik FranzonOK Älvsjö-Örby59:47+8:429:31
15Ola BengtssonTäby OK1:01:11+10:069:44
16Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK1:03:39+12:3410:08
17Johan WestringJärfälla OK1:03:47+12:4210:09
18Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:04:59+13:5410:20
19Andreas GrunderJärfälla OK1:05:49+14:4410:28
20Patrik FriskGustavsbergs OK1:05:57+14:5210:30
21Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:06:09+15:0410:32
22Tero TaulavuoriAlatornion Pirkat1:09:03+17:5810:59
23Mattias SkepplingOK Södertörn1:13:44+22:3911:44
24Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK1:14:49+23:4411:54
25Sven BolmbladOK Södertörn1:18:44+27:3912:32
Anders HedbergOK Södertörnej godkänd
Jonas HellströmAttunda OKej godkänd
Urban SelanderSkarpnäcks OLej godkänd
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start
Christoffer NorrmanAttunda OKej start
Henrik NordSnättringe SKej start
Mattias HolmbergCentrum OKej start
Magnus GrafströmCentrum OKej start
Björn RundströmOK Ravinenej start
Anders KolmskogSundbybergs IKej start
Mats LundbäckJärfälla OKej start

D50

4 090 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina BergstrandSöders-Tyresö39:089:34
2Anna-Lena LängheimTullinge SK39:30+0:229:39
3Ann FranzénOK Södertörn41:32+2:2410:09
4Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK41:56+2:4810:15
5Madeleine LimparAttunda OK45:11+6:0311:02
6Anna BacklundOK Södertörn46:32+7:2411:22
7Johanna SundströmJärla Orientering47:22+8:1411:34
8Anna EngquistHaninge SOK50:33+11:2512:21
9Katarina RingelsOK Klemmingen52:30+13:2212:50
10Gunnel RaskSigtuna OK59:07+19:5914:27
11Helena LindmanOK Gränsen1:00:50+21:4214:52
12Liselott KihlSundbybergs IK1:07:17+28:0916:27
13Kristina KlangHaninge SOK1:09:47+30:3917:03
14Lena ErlandssonOK Södertörn1:26:00+46:5221:01
Kristina MarteliusAttunda OKej godkänd
Anette LantzOK Österåkerej start
Gunilla ThunstedtJärfälla OKej start
Anna PernebyTullinge SKej start

H50

6 080 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Juha LoenbergSkarpnäcks OL47:397:50
2Jan-Olof BogrenSundbybergs IK48:28+0:497:58
3Piero SannicoloTullinge SK49:36+1:578:09
4Per FranzénOK Södertörn50:37+2:588:19
5Thomas JanssonOK Roslagen52:49+5:108:41
6Ola BovalliusJärfälla OK53:14+5:358:45
7Göran LängheimTullinge SK53:22+5:438:46
8Mats JavehedTäby OK53:35+5:568:48
9Fredrik SteneboAttunda OK53:53+6:148:51
10Göran JonssonSundbybergs IK55:46+8:079:10
11Mats CarlssonSundbybergs IK55:57+8:189:12
12Lars SpånbergOK Ravinen56:06+8:279:13
13Peter ZetterströmSöders-Tyresö56:23+8:449:16
14Mats AjlingTäby OK57:05+9:269:23
15Ian HamiltonNyköpings OK58:00+10:219:32
16Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:01:09+13:3010:03
17Fredrik MorastHaninge SOK1:01:20+13:4110:05
18Peter LandénGustavsbergs OK1:01:21+13:4210:05
19Håkan RedtzerAttunda OK1:03:14+15:3510:24
20Jan StridhSkogsluffarnas OK1:03:54+16:1510:30
21Jan LavénGustavsbergs OK1:04:25+16:4610:35
22Mats KarlssonTullinge SK1:04:34+16:5510:37
23Anders WinbladSöders-Tyresö1:04:41+17:0210:38
24Eric HuijsersHammarby IF OF1:06:34+18:5510:56
25Oskar NederheimTäby OK1:07:38+19:5911:07
26Jonatan LindellGustavsbergs OK1:10:00+22:2111:30
27Urban StåhlSundbybergs IK1:10:28+22:4911:35
28Nils EklöwOK Södertörn1:11:06+23:2711:41
29Stefan MarteliusAttunda OK1:15:58+28:1912:29
30Tomas GlanshedHaninge SOK1:16:42+29:0312:36
31Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK1:20:39+33:0013:15
32Claes RennerOK Södertörn1:20:46+33:0713:17
33Johan StridhAttunda OK1:25:36+37:5714:04
34Gunnar SkärlénHaninge SOK1:37:30+49:5116:02
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOKej godkänd
Anders HolmqvistSnättringe SKej godkänd
Thomas BabtistBromma-Vällingby SOKej godkänd
Johan SköldJärfälla OKej start
Lennart SwahnSundbybergs IKej start

D55

4 090 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK44:2910:52
2Maria BrattTullinge SK44:32+0:0310:53
3Carina DoyleSundbybergs IK49:04+4:3511:59
4Anna-Karin OhlssonTullinge SK53:09+8:4012:59
5Åsa SundbergOK Södertörn53:44+9:1513:08
6Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby54:24+9:5513:18
7Katarina SjöholmMullsjö SOK1:04:38+20:0915:48
8Kristina TinglöfDegerfors OK1:20:17+35:4819:37
9Christina NordströmBodens Bandyklubb OS1:55:26+1:10:5728:13

H55

5 370 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BacklundOK Södertörn41:307:43
2Johnny JunegardTullinge SK45:55+4:258:33
3Lars PalmqvistJärfälla OK46:43+5:138:41
4Gunnar LangsSkarpnäcks OL47:52+6:228:54
5Ulf BurmanGustavsbergs OK48:22+6:529:00
6Anders MattssonOK Älvsjö-Örby49:07+7:379:08
7Peter EnokssonOK Österåker49:15+7:459:10
8Anders JakobssonOK Södertörn53:43+12:1310:00
9Torbjörn JohanssonOK Södertörn53:59+12:2910:03
10Janne NilssonCentrum OK54:42+13:1210:11
11Peter LundbergJärfälla OK56:06+14:3610:26
12Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF56:21+14:5110:29
13Jan KihlSundbybergs IK59:42+18:1211:07
14Björn RegerSöders-Tyresö59:56+18:2611:09
15Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:02:15+20:4511:35
16Rolf KarlssonJärla Orientering1:02:59+21:2911:43
17Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:04:24+22:5411:59
18Sten-Olof MatssonLeksands OK1:05:07+23:3712:07
19Roger TinglöfVäsby OK1:06:05+24:3512:18
20Ronny NordgrenSundbybergs IK1:07:03+25:3312:29
21Göran EklundSkarpnäcks OL1:09:36+28:0612:57
22Göran IvarezOK Södertörn1:12:24+30:5413:28
23Anders WinaldHellas Orientering1:16:24+34:5414:13
24Jan NettelbjerJärfälla OK1:18:18+36:4814:34
Lars GerhardssonAttunda OKej start
Johan PalmgrenTäby OKej start
Erik AnderssonOK Österåkerej start

D60

3 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva OlssonRånäs OK40:2211:24
2Karin GillbergCentrum OK45:51+5:2912:57
3Anneli LindqvistGustavsbergs OK46:30+6:0813:08
4Margareta WadinOK Älvsjö-Örby1:03:30+23:0817:56
5Karin IvarssonHaninge SOK1:05:30+25:0818:30

H60

5 030 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Ove WallénTäby OK43:488:42
2Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF44:01+0:138:45
3Jörgen KarlssonAttunda OK47:09+3:219:22
4Thomas SjöholmMullsjö SOK47:25+3:379:25
5Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF49:47+5:599:53
6Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL51:26+7:3810:13
7Dan KlangHaninge SOK52:19+8:3110:24
8Håkan Berglund LakeKovlands IF53:16+9:2810:35
9Göran DoyleSundbybergs IK54:28+10:4010:49
10Göran OhlssonTullinge SK55:34+11:4611:02
11Håkan TärnrotHellas Orientering57:38+13:5011:27
12Christer HördellStockholms OK1:00:09+16:2111:57
13Peter OlssonTäby OK1:00:48+17:0012:05
14Curt RahlénOK Ravinen1:01:58+18:1012:19
15Thomas WesterGustavsbergs OK1:03:17+19:2912:34
16Torbjörn BergmanSnättringe SK1:03:59+20:1112:43
17Matts BjörkeSöders-Tyresö1:05:21+21:3312:59
18Eddie BjärrenholtRånäs OK1:05:22+21:3412:59
19Harald BauerIFK Lidingö SOK1:07:29+23:4113:24
20Reijo KorhonenHaninge SOK1:17:19+33:3115:22
21Hans-Erik PerssonSundbybergs IK1:21:34+37:4616:12

D65

3 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK51:0314:25
2Ingrid GraneliHaninge SOK54:47+3:4415:28
3Anna BlomgrenTullinge SK55:19+4:1615:37
4Helena KorhonenHaninge SOK57:35+6:3216:15
5Marianne SellgrenSigtuna OK1:23:03+32:0023:27

H65

4 490 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar GardSöders-Tyresö43:219:39
2Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn48:41+5:2010:50
3P-O IvarssonHaninge SOK49:54+6:3311:06
4Tommy LindbergHaninge SOK50:32+7:1111:15
5Per ÖhlundGustavsbergs OK50:59+7:3811:21
6Anders LarssonSkarpnäcks OL53:33+10:1211:55
7Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK56:43+13:2212:37
8Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF58:18+14:5712:59
9Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK59:39+16:1813:17
10Torbjörn HellquistTullinge SK1:04:55+21:3414:27
11Leif JonssonGustavsbergs OK1:08:51+25:3015:20
Christer NordströmOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Kjell HolmbergOK Södertörnej start
Björn LindgrenOK Österåkerej start
Jan ÅsbergHäverödals SKej start

D70

2 740 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva-Stina SvärdHaninge SOK43:4715:58
2Maria EhnTullinge SK44:46+0:5916:20
3Carin RunqvistJärfälla OK45:03+1:1616:26
4Inger JanssonNynäshamns OK49:00+5:1317:52
5Solveig TjernbergSödertälje IF57:45+13:5821:04
6UC Lybert ErikssonVäsby OK1:02:04+18:1722:39
Marianne HamiltonEnebybergs IFej start

H70

3 810 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK36:169:31
2Anders GärderudIFK Lidingö SOK36:38+0:229:36
3Leif StrandbergGustavsbergs OK38:39+2:2310:08
4Per-Erik WåhlbergOK Linné39:34+3:1810:23
5Ingvar SvenssonBjursås OK42:12+5:5611:04
6Bjarne BlomsterIF Åland44:39+8:2311:43
7Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF45:46+9:3012:00
8Anders SellgrenSigtuna OK45:48+9:3212:01
9Willy LjungdellTäby OK48:34+12:1812:44
10Torbjörn TirénHellas Orientering49:20+13:0412:56
11Ebbe AdolfssonSundbybergs IK52:15+15:5913:42
12Bror FureskogAlfta-Ösa OK54:20+18:0414:15
13Bo RomsonHellas Orientering56:42+20:2614:52
14Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben56:47+20:3114:54
15John ÖstlundSundbybergs IK1:00:40+24:2415:55
16Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö1:01:36+25:2016:10
17Jan-Erik WibergJärla Orientering1:02:49+26:3316:29
18Klas LangelsSkarpnäcks OL1:03:57+27:4116:47
19Åke LewanderSkarpnäcks OL1:06:08+29:5217:21
20Lars NordinSolna OK1:22:52+46:3621:44
Ronny HedlundOK Södertörnej godkänd
Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OFej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OKej start
Göran LarboAttunda OKej start

D75

2 740 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby52:5219:17
2Barbro CedérusSnättringe SK53:12+0:2019:24
3Britt ErikssonHammarby IF OF55:58+3:0620:25

H75

3 440 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt ErikssonVäsby OK35:3110:19
2Staffan ElmhagenSöders-Tyresö45:32+10:0113:14
3Sverre JonssonOK Ravinen47:19+11:4813:45
4Håkan SjökvistSöders-Tyresö47:35+12:0413:49
5Leif LundquistEnebybergs IF48:44+13:1314:10
6Ove ForsbergTurebergs IF SOK50:37+15:0614:42
7Stig LindskogVisborgs OK51:41+16:1015:01
8Bjarne ErlandssonHammarby IF OF53:37+18:0615:35
9Rolf LöfqvistSöders-Tyresö1:00:07+24:3617:28
10Gunnar BramstenSundbybergs IK1:02:07+26:3618:03
11Ingvar LarssonGustavsbergs OK1:02:49+27:1818:15
12Göran AnderssonTäby OK1:03:22+27:5118:25
13Hans LindgrenTrosabygdens OK1:08:42+33:1119:58
Jan BrundellSolna OKej godkänd

D80

2 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sonja SundellSundbybergs IK1:04:5925:35
2Gunnel JunegardOK Södertörn1:32:08+27:0936:16
3Ebba-Lisa FlygarTullinge SK1:38:08+33:0938:38
Gunilla WickenbergIBM-Klubbenej godkänd
Ulla-Britt ÅlebergAttunda OKej godkänd

H80

2 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby52:4819:16
Henning HamiltonEnebybergs IFej start
Lars PerssonVäsby OKej start
Bertil FriskGävle OKej start

Inskolning

1 260 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Josefina BaylanTullinge SKfullföljt
Kalle BrobergKlubblösfullföljt
Alva DalenstamSnättringe SKfullföljt
Liv DalenstamSnättringe SKfullföljt
Emil ForsbergTullinge SKfullföljt
Hanna FranzonOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Melker FranzonOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Melker HagwallJärla Orienteringfullföljt
Tess LangemarkSnättringe SKfullföljt
Loa MattelaTullinge SKfullföljt
Yasonas PolitisAThenfullföljt
Alvin SandbergAttunda OKfullföljt
Samuel TörnrosTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Wilma WallstenSnättringe SKfullföljt
Filip WimmerSnättringe SKfullföljt
Isak WimmerSnättringe SKfullföljt
Joel ZaringKlubblösfullföljt
Joel ÅhgrenTullinge SKfullföljt
Erik EklövTumba-Mälarhöjden OKej start

U1

2 070 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BjörklundIFK Enskede19:289:24
2Blenda LenasKlubblös26:12+6:4412:39
3Jon Forsberg RundströmIFK Enskede28:03+8:3513:33
4Ella LjungdellTäby OK29:27+9:5914:13
5Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF29:30+10:0214:15
6Lovisa NederheimTäby OK30:45+11:1714:51
7Sara HellströmAttunda OK30:48+11:2014:52
8Noomi MattilaTullinge SK33:14+13:4616:03
9Mirja HårdSkogsluffarnas OK36:31+17:0317:38
9Smilla KajsajunttiKamrat och IF KIF36:31+17:0317:38
11Mira VejedalSnättringe SK36:32+17:0417:38
12Nike VejedalSnättringe SK36:36+17:0817:40
13Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK41:18+21:5019:57
14Sandra EnesvedKlubblös42:55+23:2720:43
15Kajsa EdgrenSkarpnäcks OL43:04+23:3620:48
16Tove NordströmOK Älvsjö-Örby44:08+24:4021:19
17Lovisa ThorssenKlubblös44:51+25:2321:40
18Ellie BjörklundAttunda OK49:29+30:0123:54
19Melker WisborgTullinge SK50:21+30:5324:19
20Leon BrånnKlubblös50:43+31:1524:30
21Hugo AbelSnättringe SK54:54+35:2626:31
22Folke Barck-holstSnättringe SK55:51+36:2326:58
23Kadiatou NightingaleKlubblös1:23:32+1:04:0440:21
Gustav KühnStuttgartej godkänd

U2

2 410 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea GeliusSnättringe SK32:3113:29
2Oduessys PolitisAThen34:24+1:5314:16
3Henrik HaglundHaninge SOK35:37+3:0614:46
4Milla KlassonOK Ravinen37:47+5:1615:40
5Olof HagwallJärla Orientering37:51+5:2015:42
6Ruben ArenanderSkarpnäcks OL38:38+6:0716:01
7Folke JohanssonSundbybergs IK38:41+6:1016:03
8Hugo PelanderSnättringe SK40:05+7:3416:37
9Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK41:28+8:5717:12
10Dagny IkoTäby OK43:06+10:3517:53
11Max LindkvistTäby OK44:53+12:2218:37
12Greta SandvikAttunda OK46:31+14:0019:18
13Alvin NordinOK Älvsjö-Örby46:51+14:2019:26
14Ture LindskogOK Ravinen48:52+16:2120:16
15Cloe MatthewsTullinge SK49:34+17:0320:34
16Erik GräfningsGrycksbo IF OK57:38+25:0723:54
17Ellen NybäckTullinge SK57:48+25:1723:59
18Lova JonssonSkarpnäcks OL59:36+27:0524:43
19Ylva ReménTumba-Mälarhöjden OK1:05:39+33:0827:14
20Fanny  Karls Väsby OK1:07:56+35:2528:11
21Isola LarssonVäsby OK1:08:00+35:2928:12
22Abraham BaylanTullinge SK1:08:27+35:5628:24
23Meja LangemarkSnättringe SK1:10:10+37:3929:06
24Magnus Barck-holstSnättringe SK1:10:28+37:5729:14
25Kerstin ChristieSnättringe SK1:19:33+47:0233:00
26Alva WidmanBromma-Vällingby SOK1:20:48+48:1733:31
27Eskil MyrbergerTullinge SK1:35:49+1:03:1839:45
Linton BryngelssonTullinge SKej start
Amanda MörkforsJärfälla OKej start

U3

2 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik WestmanSundbybergs IK41:3616:38
2Harald Barck-holstSnättringe SK51:14+9:3820:29
3Truls MansénSkarpnäcks OL56:41+15:0522:40
4Joel BjörklundAttunda OK57:07+15:3122:50
5Ida TörnqvistBay Area Orienteering Club1:02:14+20:3824:53
6Ella WestmanSundbybergs IK1:06:05+24:2926:26
7Melker HalvorsenSkarpnäcks OL1:10:07+28:3128:02
8Sofia LindhagenIFK Enskede1:41:05+59:2940:26
9Frida FrykmanSnättringe SK1:41:06+59:3040:26
10Zeb VanlimtSkarpnäcks OL1:53:14+1:11:3845:17
Saga SvennersjöSnättringe SKej godkänd

U4

2 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus TörnqvistBay Area Orienteering Club1:01:3023:12

Öppen motion 1

2 410 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eeva EuropeKlubblös38:5116:07
2Agnes StenbeckIFK Lidingö SOK54:04+15:1322:26
3Rickard StenbeckMälarö SOK54:05+15:1422:26
4Cecilia NilssonGustavsbergs OK56:01+17:1023:14
5Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby1:07:58+29:0728:12
6Manuel DhalbergKlubblös1:10:55+32:0429:25
7Birgitta AlmMotala AIF OL1:11:11+32:2029:32
8Amanda ForsbergKlubblös1:15:43+36:5231:25
9Lilly ChristieSnättringe SK1:15:44+36:5331:25
Jennifer ErikssonKlubblösej godkänd

Öppen motion 2

3 790 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim ThörneKjula IF49:1813:00
2Nina BoljangTumba-Mälarhöjden OK56:30+7:1214:54
3Niklas BrånnIFK Enskede57:16+7:5815:06
4Jenny AhquistKlubblös1:18:32+29:1420:43
5John DryseliusSkarpnäcks OL1:24:50+35:3222:23
6Shean LoganKlubblös2:41:14+1:51:5642:32
7Anna NilssonCentrum OK3:03:36+2:14:1848:26
Maria SandbergAttunda OKej godkänd

Öppen motion 3

2 820 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan RosénOK Södertörn49:4217:37
2Bo LandarvKlubblös59:40+9:5821:09
3Linda FredrikssonOK Måsen1:05:02+15:2023:03
4Christina SwahnOK Älvsjö-Örby1:06:31+16:4923:35
5Clara StenbeckMälarö SOK1:11:27+21:4525:20
6Unn HellbergKlubblös1:11:44+22:0225:26
7Sophia WanckeAThen1:13:09+23:2725:56
8Christer AskerblomKlubblös1:13:23+23:4126:01
9Ingela GadeforsHaninge SOK1:13:48+24:0626:10
10Bo WinaldHellas Orientering1:17:34+27:5227:30
11Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK1:20:41+30:5928:36
12Bengt SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK1:20:54+31:1228:41
13Karolina ErikssonKlubblös1:24:05+34:2329:49
14Åsa SkunckeTäby OK1:31:03+41:2132:17
15Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF1:31:25+41:4332:25
16Ola HamnerKlubblös1:34:11+44:2933:23
17Louse Eggöy MarkhesterSnättringe SK1:40:07+50:2535:30
18Sonja PernebyTullinge SK1:56:27+1:06:4541:17
19Ella LöfqvistKlubblös2:02:51+1:13:0943:33
20erik LöfqvistKlubblös2:02:53+1:13:1143:34
Lisa SundbergTullinge SKej godkänd
Göran R WallénIFK Lidingö SOKej godkänd

Öppen motion 4

4 430 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar EknerSnättringe SK43:279:48
2Allan EverumStockholm Multisport Klubb44:41+1:1410:05
3Maria NorinGävle OK49:53+6:2611:15
4Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK54:19+10:5212:15
5Helena FalkTäby OK57:25+13:5812:57
6Ingalill KåbergOK Ravinen1:12:15+28:4816:18
7Anna WahlenOK Älvsjö-Örby1:15:50+32:2317:07
8Igor ÄngströmKlubblös1:25:58+42:3119:24
9Paulina HermanssonKlubblös1:32:18+48:5120:50
10Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OK1:34:36+51:0921:21
11Juan EsbjörnssonKlubblös1:35:37+52:1021:35
12Jonas EsbjörnssonKlubblös1:36:07+52:4021:41
13Arne KvarnefalkJärfälla OK1:50:28+1:07:0124:56
14Martin KvarnefalkJärfälla OK1:50:34+1:07:0724:57
15James ChristieSnättringe SK2:00:16+1:16:4927:08
emma SundströmKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 770 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mark ÅkessonJärfälla OK37:289:56
2Wilhelm BergmanTullinge SK40:11+2:4310:39
3Linus HalvorsenSkarpnäcks OL41:51+4:2311:06
4Mikael NordquistTäby OK44:29+7:0111:47
5Mattias HedinSöders-Tyresö46:20+8:5212:17
6Mårten ThalénSundbybergs IK46:43+9:1512:23
7Mikael BuddgårdKlubblös46:50+9:2212:25
8Stefan WisborgTullinge SK48:34+11:0612:52
9Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK50:32+13:0413:24
10Thomas SundbergTullinge SK51:39+14:1113:42
11Frank PelanderSnättringe SK52:29+15:0113:55
12Hannes SternerVattenfalls IF Stockholm53:01+15:3314:03
13Anders LöfstrandKlubblös54:26+16:5814:26
14Karin Barck-HolstSnättringe SK54:41+17:1314:30
15Anna KörleOK Landehof56:40+19:1215:01
16Fredrik KörleOK Landehof1:00:12+22:4415:58
17Joel ThalénSundbybergs IK1:02:20+24:5216:32
18Carina MöllerOK Södertörn1:03:11+25:4316:45
19Helene EklundOK Södertörn1:03:12+25:4416:45
20Harriet Tiderman SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK1:04:16+26:4817:02
21Cecilia EnbäckSöders-Tyresö1:04:23+26:5517:04
22Anna WolgastSnättringe SK1:05:25+27:5717:21
23Johanna WallnäsSundbybergs IK1:06:07+28:3917:32
24Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL1:06:27+28:5917:37
25Björn SandénOK Södertörn1:07:25+29:5717:52
26Ludvig FerdmanTullinge SK1:09:51+32:2318:31
27Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK1:13:17+35:4919:26
28Gunilla ErikssonTullinge SK1:13:23+35:5519:27
29Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL1:13:52+36:2419:35
30Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK1:15:02+37:3419:54
31Jenny EklundSnättringe SK1:17:33+40:0520:34
32Filip DryseliusSkarpnäcks OL1:18:59+41:3120:57
33Anders NauHaninge SOK1:21:13+43:4521:32
34Anita ArneforsOK Södertörn1:22:49+45:2121:58
35Karin Nordebo NäslundTumba-Mälarhöjden OK1:28:23+50:5523:26
36Jenny MagnvallOK Södertörn1:33:17+55:4924:44
37Mathias DryseliusSkarpnäcks OL1:36:15+58:4725:31
38Sissel WidehagSundbybergs IK1:40:13+1:02:4526:34
Lisa LeicktTullinge SKej godkänd
Ulrika HellströmAttunda OKej godkänd
Per ArnessonSkarpnäcks OLej godkänd
Anna MartinssonStockholms Poilsens IF OFej godkänd
Anneli ChristieSnättringe SKej godkänd

Öppen motion 6

4 440 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik MaxénFMTES47:0410:36
2Pia HellgrenOK Södertörn48:28+1:2410:54
3Anders MörkKlubblös48:53+1:4911:00
4Fredrik AnderssonStockholm Multisport Klubb49:26+2:2211:08
5Henrik HanssonJärfälla OK51:00+3:5611:29
6Roger LarssonSnättringe SK55:56+8:5212:35
7Daniel EkenstedtTullinge SK1:00:32+13:2813:38
8Stefan FerdmanTullinge SK1:00:33+13:2913:38
9Pontus RosbergOK Linné1:01:02+13:5813:44
10Jörgen PerssonTumba-Mälarhöjden OK1:01:20+14:1613:48
11Audrey FoleyJärfälla OK1:11:15+24:1116:02
12Ludwina RedtzerAttunda OK1:12:22+25:1816:17
13Gustav EknerSnättringe SK1:13:14+26:1016:29
14Ingemar LindströmOK Österåker1:14:38+27:3416:48
15Anna TuressonBromma-Vällingby SOK1:14:52+27:4816:51
16Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:14:56+27:5216:52
17Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:21:49+34:4518:25
18Peder Haugaard-PedersenSundbybergs IK1:24:16+37:1218:58
19Leif TorbjörnBrunflo IF1:33:42+46:3821:06
20Andreas SibilioKlubblös2:19:08+1:32:0431:20
21Rosanne WaplanKlbblös2:19:11+1:32:0731:20
Per EknerSnättringe SKej godkänd

Öppen motion 7

2 740 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel TjernbergSödertälje IF25:469:24
2Petter SkantzeIFK Lidingö SOK26:28+0:429:39
3Anders WidmanBromma-Vällingby SOK30:42+4:5611:12
4Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK32:43+6:5711:56
5Lars CedérusSnättringe SK34:58+9:1212:45
6Heléne KlassonOK Ravinen39:04+13:1814:15
7Anna HolmströmTäby OK40:37+14:5114:49
8Rolf E. NilssonTullinge SK40:46+15:0014:52
9Kjell NilssonOK Klemmingen41:24+15:3815:06
10Louise-Marie NilssonOK Klemmingen41:44+15:5815:13
11Per StålhammarTullinge SK41:55+16:0915:17
12Johan KarlstenSolna OK42:05+16:1915:21
13Eva HagwallJärla Orientering43:11+17:2515:45
14Pille HedströmSöders-Tyresö44:03+18:1716:04
15Anna LindellGustavsbergs OK44:06+18:2016:05
16Richard NilssonGustavsbergs OK44:56+19:1016:23
17Elin TörnqvistSnättringe SK46:10+20:2416:50
18Susanne FrykmanSnättringe SK48:41+22:5517:46
19Göran JohanssonSnättringe SK50:23+24:3718:23
20Anneli LidmarSnättringe SK50:47+25:0118:32
21Daniel HelanderTullinge SK50:49+25:0318:32
22Fredrik EdgrenSkarpnäcks OL50:52+25:0618:33
23Annika BengtssonRävetofta OK52:06+26:2019:00
24Jan LarssonTullinge SK52:24+26:3819:07
25Örjan ArkängTullinge SK53:22+27:3619:28
26Johanna SvennersjöSnättringe SK56:39+30:5320:40
27Anki LandarvKlubblös57:31+31:4520:59
28Elisabeth StålhammarTullinge SK58:49+33:0321:27
29Maggan TärnblomSöders-Tyresö1:06:23+40:3724:13
30Annakarin RahlénOK Ravinen1:07:13+41:2724:31
31Tomas MöllerOK Södertörn1:12:17+46:3126:22
32Margaretha NylundOK Södertörn1:15:49+50:0327:40
33Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:16:17+50:3127:50
34Aino Birgitta RedtzerAttunda OK1:43:40+1:17:5437:50
Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Öppen motion 8

4 490 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leonas MockunasHellas Orientering32:507:18
2Johan StrandbergGustavsbergs OK34:26+1:367:40
3Inna SomovaHellas Orientering36:44+3:548:10
4Alexandra VejedalKamrat och IF KIF37:07+4:178:15
5Johan HedmanSöders-Tyresö39:22+6:328:46
6Johan IrweKlubblös39:44+6:548:50
7Christofer NäsholmÄrla IF41:00+8:109:07
8Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby41:17+8:279:11
9Tatyana RiabkinaHellas Orientering41:28+8:389:14
10Lars ForsbergOK Ravinen43:01+10:119:34
11Lars BerzellVäsby OK45:36+12:4610:09
12Henrik TrofastTullinge SK46:21+13:3110:19
13Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby46:49+13:5910:25
14Lars KlassonOK Ravinen47:11+14:2110:30
15Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK47:21+14:3110:32
16Linnea BörjarsCentrum OK47:38+14:4810:36
17Karin TidevallSkogsluffarnas OK49:43+16:5311:04
18Anders NilssonTäby OK51:22+18:3211:26
19Svante Barck-HolstSnättringe SK51:47+18:5711:31
20Boel SundbergOK Södertörn53:02+20:1211:48
21Johan StrandbergStockholm Multisport Klubb53:29+20:3911:54
22Gustaf EricsonJärla Orientering53:58+21:0812:01
23Marie NilssonStockholm Multisport Klubb54:01+21:1112:01
24Henrik HagwallJärla Orientering54:07+21:1712:03
25Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby54:28+21:3812:07
26Fredrik PalmgrenSkogsluffarnas OK57:10+24:2012:43
27Karin HofstedtTäby OK57:27+24:3712:47
28erik EdgrenKlubblös59:14+26:2413:11
29Martin HunhammarOK Ravinen59:32+26:4213:15
30Åsa BörjessonJärla Orientering1:00:50+28:0013:32
31Johan SandbergAttunda OK1:00:58+28:0813:34
32Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:01:07+28:1713:36
33Ulrika Knagenhielm-KarlssonCentrum OK1:01:37+28:4713:43
34Anna RosnäsIK Stern1:01:47+28:5713:45
35Malin KvarnefalkJärfälla OK1:02:24+29:3413:53
36Carina NilssonTäby OK1:03:00+30:1014:01
37Niclas LidströmFrösö IF1:03:01+30:1114:02
38Klaus SiegelGustavsbergs OK1:03:43+30:5314:11
39Jacob Hård Af SegerstadOK Södertörn1:05:48+32:5814:39
40Olle BlomgrenOK Södertörn1:07:37+34:4715:03
41Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:07:47+34:5715:05
42Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:07:59+35:0915:08
43Karin WimmerSnättringe SK1:08:01+35:1115:08
44Sofia AnderssonKlubblös1:08:03+35:1315:09
45Peo EkströmOK Ravinen1:10:00+37:1015:35
46Therese HolmströmOK Ravinen1:10:14+37:2415:38
47Viggo KlassonOK Ravinen1:11:35+38:4515:56
48Dan MattissonHaninge SOK1:12:12+39:2216:04
49Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:12:39+39:4916:10
50Hedda RöstinOK Ravinen1:15:00+42:1016:42
51Anders LavforsCentrum OK1:22:05+49:1518:16
52Gabriella FriskGustavsbergs OK1:24:12+51:2218:45
53Åke AndreassonGustavsbergs OK1:25:25+52:3519:01
Anders RöstinSöders-Tyresöej godkänd
Thomas WesterströmOK Ravinenej start

Öppen motion 9

4 490 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert WallstenTullinge SK52:2011:39
2Martin JohnssonKamrat och IF KIF55:21+3:0112:19
3Simon MarteliusAttunda OK58:40+6:2013:03
4Andreas EdlundMälarö SOK58:43+6:2313:04
5Gittan GeliusSnättringe SK59:06+6:4613:09
6Stefan Svensson GeliusSnättringe SK59:11+6:5113:10
7Lars SjöbergTullinge SK1:00:00+7:4013:21
8Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK1:00:11+7:5113:24
9Christian PetterssonCentrum OK1:01:48+9:2813:45
10Elias TidevallSkogsluffarnas OK1:02:47+10:2713:58
11Georg EklöwOK Södertörn1:03:15+10:5514:05
12Linus KaisajunttiKamrat och IF KIF1:03:26+11:0614:07
13Mats SandinHaninge SOK1:03:59+11:3914:15
14Mattias IvaresOK Södertörn1:04:07+11:4714:16
15Jakob IvarssonHaninge SOK1:04:44+12:2414:25
16Elsa TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:06:11+13:5114:44
17Christian FoleyJärfälla OK1:06:18+13:5814:45
18Andreas BjärkmarSävedalens AIK1:07:19+14:5914:59
19Emma DahlstedtKamrat och IF KIF1:08:05+15:4515:09
20Tomas JonssonJärfälla OK1:08:34+16:1415:16
21Adam IvarssonHaninge SOK1:08:41+16:2115:17
22Donald StaudteJärla Orientering1:08:59+16:3915:21
23Anders KällTumba-Mälarhöjden OK1:10:08+17:4815:37
24Johan HofstedtTäby OK1:11:28+19:0815:55
25Claes AnderssonKlubblös1:11:59+19:3916:01
26Lars AnderssonKlubblös1:12:14+19:5416:05
27Anders LöfgrenJärfälla OK1:12:22+20:0216:07
28Niklas WansölinOK Ravinen1:13:15+20:5516:18
29Mats FryxellTullinge SK1:14:56+22:3616:41
30Elias RöstinSöders-Tyresö1:15:45+23:2516:52
31Niclas NilssonOK Österåker1:17:51+25:3117:20
32Torbjörn ThorssenKlubblös1:18:12+25:5217:24
33Hanna RöstinOK Ravinen1:21:59+29:3918:15
34Frida JunegardTullinge SK1:22:19+29:5918:20
35Max KlassonOK Ravinen1:24:01+31:4118:42
36Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK1:24:07+31:4718:44
37Mattias LiljedahlFK Boken1:24:31+32:1118:49
38Caroline IvarssonSundbybergs IK1:34:26+42:0621:01
39Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK1:34:45+42:2521:06
40Gunnar HedinSöders-Tyresö1:35:31+43:1121:16
41Peter VestmanOK Österåker1:36:32+44:1221:29
42Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby1:52:21+1:00:0125:01
43Per LjungStockholms OK1:57:07+1:04:4726:05
44Kjell VallinSundbybergs IK1:58:20+1:06:0026:21
45Michael AhlquistJärla Orientering2:24:39+1:32:1932:12
46Matilda AhlquistJärla Orientering2:24:42+1:32:2232:13
Magnus JensenKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser