Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Stockholm
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: onsdag 10 maj 2017

D21

2 480 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena JanssonOK Ravinen14:245:48
2Karolin OhlssonJärla Orientering15:45+1:216:21
3Helena KarlssonIFK Lidingö SOK16:07+1:436:29
3Anna BachmanIFK Lidingö SOK16:07+1:436:29
5Louise MarkstedtOK Södertörn16:17+1:536:33
6Emma BjessmoIFK Lidingö SOK16:43+2:196:44
7Niina HulkkonenIFK Lidingö SOK17:45+3:217:09
8Matleena BoströmIFK Lidingö SOK17:51+3:277:11
9Krystal NeumannJärla Orientering18:03+3:397:16
10Susanna TervoIFK Lidingö SOK18:07+3:437:18
11Riina KuuseloOK Linné18:12+3:487:20
12Hanna KorhonenOK Ravinen19:16+4:527:46
13Lisa RönnolsOK Linné19:21+4:577:48
14Tove LagerbergOK Södertörn19:24+5:007:49
15Matilda MartinssonFalkenbergs OK20:29+6:058:15
16Barbora PijákováIFK Lidingö SOK20:42+6:188:20
17Jutta JussilaIFK Lidingö SOK21:00+6:368:28
18Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby21:06+6:428:30
19Elin SundqvistTullinge SK21:13+6:498:33
20Kristina AspvallCentrum OK22:17+7:538:59
21Emma SundvallJärla Orientering23:19+8:559:24
22Anna JohanssonJärla Orientering23:28+9:049:27
23Caroline IvarssonSundbybergs IK23:49+9:259:36
24Sarah-Jane BarrableOK Ravinen24:28+10:049:51
25Isabelle SjöbergOK Österåker27:00+12:3610:53
26Kristina LarssonOK Österåker27:38+13:1411:08
27Linnéa GranlundTäby OK32:53+18:2913:15
Jenny LönnkvistTullinge SKej start
Julia OhlssonOK Linnéej start
Linnea BörjarsCentrum OKej start
Dora KockJärla Orienteringej start
Michaela ŠrámkováSOS Jindřichův Hradecej start

H21

2 760 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen14:225:12
2Kalle BergmanOK Ravinen15:41+1:195:40
3Erik BerzellJärla Orientering16:01+1:395:48
4Love BerzellOK Ravinen16:05+1:435:49
5Samuel KellerNyköpings OK16:12+1:505:52
6Andreas HallJärla Orientering16:13+1:515:52
7Assar HellströmOK Ravinen16:20+1:585:55
8Markus AdolfssonTullinge SK16:49+2:276:05
9Flavio PoltéraSnättringe SK16:55+2:336:07
10Niklas SundqvistTullinge SK17:02+2:406:10
11Jere SipponenIFK Lidingö SOK17:03+2:416:10
12Simon LundinFinspångs SOK17:06+2:446:11
13Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK17:12+2:506:13
14Joel LännevallOK Roslagen17:32+3:106:21
15Jonas KjällCentrum OK17:35+3:136:22
15Valentin KoziavinSnättringe SK17:35+3:136:22
17Timo MähönenIFK Lidingö SOK17:39+3:176:23
18David BejbomJärla Orientering17:42+3:206:24
19Anton HanssonIK Hakarpspojkarna18:04+3:426:32
20Morgan KarlssonSundbybergs IK18:12+3:506:35
21Alexander NilssonGotlands Bro OK18:35+4:136:43
22Alejandro Martinez FlorTäby OK18:39+4:176:45
23David HectorSnättringe SK18:54+4:326:50
24Simon BohmanRånäs OK19:00+4:386:53
25David MellinSundbybergs IK19:02+4:406:53
26Robert JohanssonTäby OK19:05+4:436:54
27Jonas RinnbäckOK Ravinen19:26+5:047:02
28Zdenek LiscinskyTullinge SK19:38+5:167:06
29Mikael LovénJärla Orientering19:59+5:377:14
30Pontus BergströmOK Österåker20:18+5:567:21
31Mattias OlofssonOK Enen20:26+6:047:24
32Christoffer Andersson CedmertIFK Lidingö SOK20:30+6:087:25
33Lars JakobssonCentrum OK20:38+6:167:28
34Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK20:43+6:217:30
35Fredrik SetterqvistOK Södertörn21:41+7:197:51
35Joakim OlssonVäsby OK21:41+7:197:51
37Anders PlattJärla Orientering21:52+7:307:55
38Emil ThalinOK Älvsjö-Örby21:53+7:317:55
39Tobias AnderssonOK Österåker22:36+8:148:11
40Aleksandr ManoilovJärfälla OK22:52+8:308:17
41Magnus KarlssonCentrum OK23:03+8:418:21
42Oliver HagmanOK Roslagen23:09+8:478:23
43Erik AnderssonOK Södertörn24:12+9:508:46
44Dennis NyqvistVäsby OK24:13+9:518:46
45Björn LöfdahlHässleholms OK24:59+10:379:03 Ladda ner rutt i gpx-format
46Martin HunhammarOK Ravinen25:07+10:459:06
47Anton AlverbäckTäby OK28:23+14:0110:17
48Fredric JohanssonSnättringe SK28:39+14:1710:22
49Yngve RahlénOK Ravinen30:01+15:3910:52
Jacob SvenssonSöders-Tyresöej start
Emil AnderssonTullinge SKej start
Mattias MillingerJärla Orienteringej start
Joakim BergBromma-Vällingby SOKej start
Per LindmanFinspångs SOKej start
Tommy AnderssonSöders-Tyresöej start
Ville KeskisaariIFK Lidingö SOKej start
Mattias HenrikssonCentrum OKej start

D20

2 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering14:537:24
2Frida JunegardTullinge SK16:16+1:238:05
3Amanda BerggrenTullinge SK16:53+2:008:23
Tone AlbrektssonOK Ravinenej start

H20

2 590 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin AnderssonOK Ravinen16:426:26
2Hugo DahlbergHaninge SOK16:45+0:036:28
3Joakim SkärlénHaninge SOK18:45+2:037:14
4Linus BacklundOK Södertörn18:52+2:107:17
5Måns TistadIFK Lidingö SOK19:28+2:467:30
6Max KlassonOK Ravinen19:55+3:137:41
7Martin KihlSundbybergs IK28:18+11:3610:55
Erik CallebergSnättringe SKej start

D18

2 010 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida HectorSnättringe SK15:067:30
2Hanna LagerbergOK Södertörn15:09+0:037:32
3Ella SjöbergTullinge SK15:38+0:327:46
4Vilma KarlssonSnättringe SK15:43+0:377:49
5Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK15:51+0:457:53
6Selma GumaeliusWaxholms OK16:06+1:008:00
7Malin DahlbäckOK Österåker16:27+1:218:11
8Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK17:16+2:108:35
9Ella AnderssonOK Södertörn17:36+2:308:45
10Lovisa LängheimTullinge SK18:45+3:399:19
11Sofia DamneBromma-Vällingby SOK20:15+5:0910:04
12Josefine AnderssonTäby OK20:33+5:2710:13
13Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK20:35+5:2910:14
14Tilda BellanderGustavsbergs OK20:47+5:4110:20
15Ellen SkunckeTäby OK20:59+5:5310:26
Vilma GotheOK Ravinenej start
Jonna LundbäckJärfälla OKej start
Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OKej start
Linnea JohanssonTäby OKej start
Evelina BergOK Ravinenej start
Carolina JonsellTäby OKej start
Sofia ZillingOK Södertörnej start

H18

2 430 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK14:325:58
2Kristoffer TengrothSundbybergs IK14:54+0:226:07
3Niklas CarlssonSundbybergs IK15:17+0:456:17
4Oskar EdvardssonJärfälla OK15:26+0:546:21
5Felix PerssonHaninge SOK15:43+1:116:28
6Hannes SvahnOK Ravinen15:51+1:196:31
7Benjamin LangerakJärfälla OK16:38+2:066:50
8Tobias KarlssonSnättringe SK16:40+2:086:51
9Fredrik StenbeckOK Österåker16:54+2:226:57
10Viggo KlassonOK Ravinen17:45+3:137:18
11Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK17:54+3:227:21
12Ivar Lidström LauriSnättringe SK17:58+3:267:23
13Rasmus KihlSundbybergs IK18:00+3:287:24
14Filip MöllerOK Södertörn19:43+5:118:06
15Simon ÖsterlingOK Södertörn19:47+5:158:08
16Vidar PerssonTäby OK20:25+5:538:24
17Tobias AbrahamssonSundbybergs IK22:19+7:479:11
18Martin SkärlénHaninge SOK23:24+8:529:37
19Samuel KyletoftVäsby OK26:56+12:2411:05
Nils BabtistBromma-Vällingby SOKej godkänd
Hugo LindbärgOK Södertörnej start
Georg EklöwOK Södertörnej start
Hampus NorrbyJärfälla OKej start
Hugo NilssonOK Älvsjö-Örbyej start
Oskar ForsbergTullinge SKej start
Gustav NirvinHaninge SOKej start

D16

1 970 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa BogrenSundbybergs IK15:087:40
2Petrina CostermansJärla Orientering15:52+0:448:03
3Linda RennerOK Södertörn15:56+0:488:05
4Sofia IversAttunda OK16:04+0:568:09
5Tilde BacklundOK Södertörn16:10+1:028:12
6Nina PerssonHaninge SOK16:43+1:358:29
7Amelie RajanIFK Lidingö SOK17:05+1:578:40
8Matilda LindhSundbybergs IK17:15+2:078:45
9Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK17:46+2:389:01
10Emilia EngelOK Ravinen17:50+2:429:03
10Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK17:50+2:429:03
12Ida HofstedtTäby OK17:57+2:499:06
13Ylva SandénOK Södertörn18:07+2:599:11
13Sara MöllerOK Södertörn18:07+2:599:11
15Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF18:13+3:059:14
16Lovisa HambäckLånghundra IF18:14+3:069:15
17Alva JonssonLånghundra IF18:26+3:189:21
18Lovisa NilssonAttunda OK18:41+3:339:29
19Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK18:59+3:519:38
20Klara BolinTullinge SK19:02+3:549:39
20Elin BergOK Ravinen19:02+3:549:39
22Therese NilssonOK Österåker19:13+4:059:45
23Katarina NorrbyOK Södertörn19:16+4:089:46
24Tilda AnderssonTullinge SK19:42+4:3410:00
25Sanna HedbergOK Södertörn19:48+4:4010:03
26Josefin HersénTullinge SK19:58+4:5010:08
27Katja LeicktTullinge SK20:03+4:5510:10
28Ellinor HambergJärfälla OK20:19+5:1110:18
29Johanna LaurinGustavsbergs OK20:35+5:2710:26
30Nickolina HedenlundTäby OK20:40+5:3210:29
31Emma BellanderGustavsbergs OK20:48+5:4010:33
32Ellinor BjörklundJärfälla OK21:05+5:5710:42
33Alice HallménJärfälla OK21:22+6:1410:50
34Maja SandvikAttunda OK21:30+6:2210:54
35Sara SundinWaxholms OK21:59+6:5111:09
36Malin HanssonTäby OK24:02+8:5412:11
37Isabella NilssonGustavsbergs OK24:25+9:1712:23
38Alma HellströmAttunda OK26:03+10:5513:13
39Tuva FalkSundbybergs IK29:49+14:4115:08
Sara SalemyrBromma-Vällingby SOKej start
Sofia EdvardssonJärfälla OKej start
Tyra AlmJärla Orienteringej start
Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OFej start
Vera RolfssonSkarpnäcks OLej start
Linnéa SöderqvistOK Ravinenej start

H16

1 960 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö12:106:12
2Simon FriskGustavsbergs OK12:14+0:046:14
3Jesper LidmarSnättringe SK12:22+0:126:18
4Anton SilierJärfälla OK12:33+0:236:24
5Anton HänströmTäby OK13:16+1:066:46
6Jonatan StåhlSundbybergs IK13:19+1:096:47
7Lukas WernerIFK Lidingö SOK13:38+1:286:57
8Victor SadaranganiJärla Orientering13:44+1:347:00
9Elias RöstinSöders-Tyresö13:59+1:497:08
10Theis MunktvedAllerød OK14:13+2:037:15
11Manne HammarbergJärfälla OK14:32+2:227:24
12Erik Lidström LauriSnättringe SK14:34+2:247:25
13Axel MålargårdTäby OK14:41+2:317:29
14Oskar VahlbergOK Österåker14:47+2:377:32
15Niklas SvenssonJärfälla OK14:51+2:417:34
15Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF14:51+2:417:34
17Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK15:10+3:007:44
18Ludvig SigrandOK Södertörn15:14+3:047:46
18Alexander SchandlOK Södertörn15:14+3:047:46
20Jakob Gadefors NauHaninge SOK15:24+3:147:51
21Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby15:30+3:207:54
22Alfred LängheimTullinge SK15:54+3:448:06
23Johannes BladhTullinge SK15:59+3:498:09
24Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK16:03+3:538:11
25Nils Forsberg RundströmIFK Enskede16:14+4:048:16
26Linus AlbinssonIFK Enskede16:29+4:198:24
27Johan NordquistJärla Orientering16:48+4:388:34
28Albin LindskogOK Ravinen17:00+4:508:40
29John WolgastSnättringe SK17:03+4:538:41
30Martin RinnbäckOK Ravinen17:06+4:568:43
31Erik ForsbergBromma-Vällingby SOK17:11+5:018:46
32Vilhelm KarlinSundbybergs IK17:12+5:028:46
33Gustav BjörklundIFK Enskede17:13+5:038:47
34Alvar MelinHaninge SOK17:27+5:178:54
35Melvin JakobssonOK Södertörn18:04+5:549:13
36David BernSnättringe SK18:22+6:129:22
37Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby19:29+7:199:56
38Pontus AxellIFK Enskede20:31+8:2110:28
39Carl TiemerSundbybergs IK20:36+8:2610:30
40Vincent WippJärla Orientering21:07+8:5710:46
41Elias SkottIFK Enskede21:13+9:0310:49
42Hampus WiknerOK Österåker21:20+9:1010:53
43Ludde BlomIFK Enskede21:53+9:4311:09
44Oskar NilssonJärfälla OK22:49+10:3911:38
45Ludvig NordinAttunda OK23:24+11:1411:56
46Jacob WolgastSnättringe SK28:29+16:1914:31
47Simon LiljaIFK Lidingö SOK32:08+19:5816:23
Karl GrywenzOK Linnéej start
Anton KronbladhBromma-Vällingby SOKej start
Johan CallebergSnättringe SKej start
Tim SandgrenBromma-Vällingby SOKej start
Fredrik HanssonTäby OKej start
Elias TidevallSkogsluffarnas OKej start
Johan LundbäckJärfälla OKej start
Lucas FredmanOK Älvsjö-Örbyej start

D14

1 640 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn10:326:25
2Smilla MogensenOK Ravinen10:42+0:106:31
3Sigrid CarlssonSundbybergs IK11:34+1:027:03
4Ronja StåhlSundbybergs IK11:50+1:187:12
5Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK12:00+1:287:19
6Lisa ThunellIFK Lidingö SOK12:06+1:347:22
7Lovisa SvenssonTullinge SK12:13+1:417:26
8Emma AlmgrenOK Ravinen12:14+1:427:27
9Fredrika NordquistTäby OK12:15+1:437:28
10Wilma LeicktTullinge SK12:34+2:027:39
11Doris IkoTäby OK12:48+2:167:48
12Tilda MårtenssonOK Ravinen12:49+2:177:48
13Agnes DambergIFK Lidingö SOK12:54+2:227:51
14Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL12:56+2:247:53
15Clea WallnäsSundbybergs IK13:04+2:327:58
16Ida HänströmTäby OK13:10+2:388:01
17Ida ÖsterbergGustavsbergs OK13:20+2:488:07
18Åsa SundströmJärla Orientering13:23+2:518:09
19Tove SjöbergTullinge SK13:25+2:538:10
20Liv HerneOK Ravinen13:32+3:008:15
21Hedda RöstinOK Ravinen13:47+3:158:24
22Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK13:49+3:178:25
23Embla KamsvågGustavsbergs OK13:57+3:258:30
24Cecilia HectorSnättringe SK14:44+4:128:59
25Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK14:50+4:189:02
26Bella PedersenJärfälla OK14:56+4:249:06
27Lena PerssonTullinge SK15:02+4:309:10
28Elin WolgastSnättringe SK15:10+4:389:14
29Tindra JonssonSkarpnäcks OL15:27+4:559:25
30Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö15:29+4:579:26
31Liv AlmrothSundbybergs IK16:02+5:309:46
32Märta SödervallTullinge SK16:11+5:399:52
33Märta SandvikAttunda OK16:17+5:459:55
34Sanna RinnbäckOK Ravinen16:19+5:479:56
35Emilia NilssonGustavsbergs OK16:58+6:2610:20
36Thea LennartssonJärfälla OK17:07+6:3510:26
37Lisa WadenbrantSundbybergs IK17:31+6:5910:40
38Sofia SundinWaxholms OK17:38+7:0610:45
39Tilde JonssonOK Österåker18:00+7:2810:58
40Linnea NordinAttunda OK18:04+7:3211:00
41Tove KarlssonJärla Orientering18:11+7:3911:05
42Moa FröstadiusSundbybergs IK18:13+7:4111:06
43Moa JohanssonVäsby OK18:15+7:4311:07
44Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby18:33+8:0111:18
45Vendela RundströmOK Ravinen18:38+8:0611:21
46Alannah HellstadiusOK Älvsjö-Örby18:41+8:0911:23
47Johanna AlmgrenOK Ravinen19:52+9:2012:06
48Emma NorinSöders-Tyresö19:56+9:2412:09
49Ebba HörlingSundbybergs IK21:02+10:3012:49
50Erika AhlbergTäby OK22:03+11:3113:26
51Wilma JosefssonVäsby OK22:05+11:3313:27
52Louise ByströmBromma-Vällingby SOK23:10+12:3814:07
53Tilde BredermanVäsby OK23:13+12:4114:09
54Emelie RökenTäby OK24:16+13:4414:47
55Alicia SchandlOK Södertörn26:55+16:2316:24
56Ida NordlundOK Älvsjö-Örby30:28+19:5618:34
Amanda GranqvistOK Ravinenej godkänd
Agnes WeissLånghundra IFej start
Saga AnderssonTullinge SKej start
Nora LundinSkogsluffarnas OKej start

H14

1 650 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK8:585:26
2Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK9:29+0:315:44
3Otto BalckTäby OK9:51+0:535:58
4William GrunderJärfälla OK9:57+0:596:01
5Erik BovalliusJärfälla OK9:58+1:006:02
6Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:25+1:276:18
7Isak GeliusSnättringe SK10:30+1:326:21
8Johan FochsenWaxholms OK10:33+1:356:23
9Eskil WidehagSundbybergs IK10:36+1:386:25
10Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby10:42+1:446:29
11Olle KallurOK Ravinen10:49+1:516:33
12Jesper ÅkessonJärfälla OK10:51+1:536:34
13Henrik SvenssonOK Ravinen10:57+1:596:38
14Hampus HatlenTullinge SK11:02+2:046:41
15Elis IversAttunda OK11:17+2:196:50
16Albin WarvelinLånghundra IF11:26+2:286:55
17Filip LindqvistTäby OK11:27+2:296:56
18Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF11:48+2:507:09
19Max ÖsterlingOK Södertörn12:08+3:107:21
20Oskar EknerSnättringe SK12:22+3:247:29
21Justus ArenanderSkarpnäcks OL12:30+3:327:34
22Wilhelm BergmanTullinge SK12:31+3:337:35
23Filip StorellHaninge SOK12:42+3:447:41
24Ivar GentzJärla Orientering12:55+3:577:49
25Axel FribergerJärla Orientering13:15+4:178:01
26Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby13:19+4:218:04
27Gustaf HofstedtTäby OK13:20+4:228:04
28Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK13:22+4:248:06
29Olof MelchersonIFK Lidingö SOK13:26+4:288:08
30Olle ThimbergSöders-Tyresö14:00+5:028:29
31Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK14:21+5:238:41
32Rasmus LindblomGustavsbergs OK14:36+5:388:50
33Ludvig FerdmanTullinge SK14:44+5:468:55
34Melker PalmJärfälla OK14:54+5:569:01
35Jannick BrabieJärfälla OK14:55+5:579:02
36Elis Forsberg RundströmIFK Enskede15:18+6:209:16
37Fredrik AhlbergTäby OK15:38+6:409:28
38David RyderåsWaxholms OK15:43+6:459:31
39Emil LiljaBromma-Vällingby SOK15:55+6:579:38
40Oskar FredzellJärfälla OK16:01+7:039:42
41Björn RennerOK Södertörn16:20+7:229:53
42Wilmer NessSödertälje-Nykvarn OF16:41+7:4310:06
43Lucas AlzénGustavsbergs OK16:54+7:5610:14
44Simon RatzIFK Lidingö SOK17:05+8:0710:21
45Eskil CostermansJärla Orientering17:45+8:4710:45
46Pontus AbrahamssonSundbybergs IK18:47+9:4911:23
47Martin ErikssonVäsby OK20:19+11:2112:18
48Albin JohanssonSkogsluffarnas OK20:28+11:3012:24
49Leo TidénIFK Lidingö SOK25:06+16:0815:12
50Viktor SandqvistVäsby OK27:47+18:4916:50
Fritiof RusckOK Ravinenej godkänd
Melker LundqvistJärfälla OKej start
Anton MörkforsJärfälla OKej start
Marcus EkmanTäby OKej start
Markus EngdahlTäby OKej start
Robin HyppelOK Österåkerej start
Oscar AnelandOK Ravinenej start
Gabriel DahlbergJärla Orienteringej start

D12

1 660 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva Lidström LauriSnättringe SK11:026:38
2Ida HellströmAttunda OK11:21+0:196:50
3Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF11:27+0:256:53
4Lovisa LindqvistIFK Enskede11:43+0:417:03
5Lovisa NordquistTäby OK11:47+0:457:05
6Vilma NilssonAttunda OK12:01+0:597:14
7Nova MatthewsTullinge SK12:21+1:197:26
8Maja FalkSundbybergs IK12:41+1:397:38
9Linn De BoussardIFK Enskede13:07+2:057:54
10Tove OlssonOK Södertörn13:27+2:258:06
10Sonja AhlquistJärla Orientering13:27+2:258:06
12Klara JunegardTullinge SK14:41+3:398:50
13Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö14:44+3:428:52
14Malin StrömqvistAttunda OK14:52+3:508:57
15Selma CarlsonBromma-Vällingby SOK15:05+4:039:05
16Elsa ForsbergJärfälla OK16:10+5:089:44
17Alice RökenTäby OK16:56+5:5410:12
18Stella ÖstblomJärfälla OK17:04+6:0210:16
19Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK17:07+6:0510:18
20Stina YlipääMälarö SOK19:08+8:0611:31
21Sofia EkmanTäby OK19:22+8:2011:40
22Alma BarkstedtTäby OK19:26+8:2411:42
23Ebba WestringJärfälla OK20:02+9:0012:04
24Matilda EkmanTäby OK20:04+9:0212:05
25Tuva HolmströmOK Ravinen21:27+10:2512:55
26Lovis de VilliersOK Södertörn27:06+16:0416:19
27Klara SkunckeTäby OK35:10+24:0821:11
Wilda LundqvistMälarö SOKej godkänd
Stina PedersenJärfälla OKej start
Maja LiljaIFK Lidingö SOKej start
Emilia BergmanTullinge SKej start
Matilda SjöblomAttunda OKej start
Ellen AnelandOK Ravinenej start
Lovisa BergstenOK Södertörnej start
Emma HenriquesOK Södertörnej start

H12

1 620 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NederheimTäby OK9:425:59
2Hannes MogensenOK Ravinen9:45+0:036:01
3Noa BerglundTäby OK9:46+0:046:01
3Simon LundellOK Österåker9:46+0:046:01
5Niklas ErlandssonOK Södertörn9:55+0:136:07
6Jonatan AndersonJärfälla OK10:27+0:456:27
7Marcus GrunderJärfälla OK10:50+1:086:41
7Oliver LiwångIFK Lidingö SOK10:50+1:086:41
9Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK10:59+1:176:46
10Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK11:02+1:206:48
11Arvid MyrbergerTullinge SK11:03+1:216:49
12Jens FochsenWaxholms OK11:19+1:376:59
13Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK11:24+1:427:02
14Erik NorinSöders-Tyresö11:28+1:467:04
15Svante SandvikAttunda OK11:37+1:557:10
16Erik LundquistOK Ravinen11:39+1:577:11
17Hannes LindqvistIFK Enskede11:50+2:087:18
18Jonathan NilssonGustavsbergs OK11:59+2:177:23
19Hugo SjölanderTäby OK12:33+2:517:44
20Max ÖsterbergGustavsbergs OK12:51+3:097:55
21Hugo JaremalmTäby OK13:03+3:218:03
22Malte AlbinssonOK Österåker13:09+3:278:07
23Victor LjungströmJärfälla OK13:17+3:358:11
24Anders NilssonBromma-Vällingby SOK13:29+3:478:19
25Elias LjungdellTäby OK13:57+4:158:36
26Axel TrofastTullinge SK14:08+4:268:43
27Ruben HårdSkogsluffarnas OK14:16+4:348:48
28Ludvig HagwallJärla Orientering14:36+4:549:00
29Olle SandbergOK Älvsjö-Örby15:35+5:539:37
30Axel SchölinTäby OK15:38+5:569:39
31Oliver RosanderVäsby OK16:09+6:279:58
32Adrian WernerIFK Lidingö SOK16:45+7:0310:20
33Axel LiljaBromma-Vällingby SOK17:54+8:1211:02
34Åke EngmanIFK Lidingö SOK17:55+8:1311:03
35Johannes NorrbyOK Södertörn18:08+8:2611:11
36Gustav StorellHaninge SOK18:16+8:3411:16
37Joel BjörklundAttunda OK19:11+9:2911:50
38Malte BellanderGustavsbergs OK19:23+9:4111:57
39Noah MehreteabJärfälla OK19:59+10:1712:20
40Pål SödervallTullinge SK20:42+11:0012:46
41Ture JohanssonSkogsluffarnas OK22:51+13:0914:06
42August OldingTäby OK23:43+14:0114:38
43Sebastian LindblomGustavsbergs OK24:25+14:4315:04
44Sandro PruthSkogsluffarnas OK24:57+15:1515:24
45Elliot BryntseMälarö SOK25:52+16:1015:58
46Olof NordlundJärla Orientering34:51+25:0921:30
Axel BalckTäby OKej godkänd
Filip HatlenTullinge SKej start
Linus NilssonOK Österåkerej start
Leo UndsénJärfälla OKej start
Simon StridhSkogsluffarnas OKej start
Elias BladhTullinge SKej start
Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OKej start

D10

1 070 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella LindqvistTäby OK7:106:41
2Nellie BolinTullinge SK7:22+0:126:53
3Märta AhlquistJärla Orientering7:48+0:387:17
4Saga BeinhoffGustavsbergs OK8:38+1:288:04
5Ella MatthewsTullinge SK8:45+1:358:10
6Milla KlassonOK Ravinen9:12+2:028:35
7Hilda TrofastTullinge SK9:35+2:258:57
8Amanda MörkforsJärfälla OK9:45+2:359:06
8Irma WidehagSundbybergs IK9:45+2:359:06
10Sara StrömqvistAttunda OK9:46+2:369:07
11Clara WerdinOK Älvsjö-Örby10:07+2:579:27
12Alice HellbergSundbybergs IK10:18+3:089:37
13Alma HallstenTäby OK10:45+3:3510:02
14Fanny BergmanTullinge SK10:49+3:3910:06
15Alice ErikssonVäsby OK10:57+3:4710:14
16Greta SandvikAttunda OK11:01+3:5110:17
17Fanny  Karls Väsby OK11:22+4:1210:37
18Linda StrömqvistAttunda OK11:50+4:4011:03
19Elsa TunbladMälarö SOK11:54+4:4411:07
20Mirjam CostermansJärla Orientering12:39+5:2911:49
21Emelie HolmströmTäby OK13:01+5:5112:09
22Viola HolmströmOK Ravinen13:05+5:5512:13
23Paulina AlzénGustavsbergs OK13:39+6:2912:45
23Alva WidegrenMälarö SOK13:39+6:2912:45
25Matilda ModigVäsby OK13:48+6:3812:53
26Julia HolmströmTäby OK15:32+8:2214:31
27Moa HöökJärfälla OK15:53+8:4314:50
28Julia PetterssonJärfälla OK16:47+9:3715:41
29Ellen FlordalSnättringe SK20:35+13:2519:14
30Isabel CarlssonIFK Lidingö SOK36:06+28:5633:44
Tova SandgrenBromma-Vällingby SOKej start

H10

1 070 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Egon WistedtSundbybergs IKdiskvalificerad
Elliot LjungdellTäby OKdiskvalificerad
Ruben ArenanderSkarpnäcks OLdiskvalificerad
Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SKdiskvalificerad
Caio PruthSkogsluffarnas OKdiskvalificerad
Gustav MyrbergerTullinge SKdiskvalificerad
Carl ÖrnebrandJärfälla OKdiskvalificerad
Petter FochsenWaxholms OKdiskvalificerad
Henning FalkenströmSkogsluffarnas OKdiskvalificerad
Gustav PalmaerAttunda OKdiskvalificerad
Noel HellbergSundbybergs IKdiskvalificerad
Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OKdiskvalificerad
Francis EyemJärfälla OKdiskvalificerad
Ted LagerströmAttunda OKdiskvalificerad
Wilmer HagrotTäby OKdiskvalificerad
Lucas De BoussardIFK Enskedediskvalificerad
Olof HagwallJärla Orienteringdiskvalificerad
Edvin JohanssonVäsby OKdiskvalificerad
Arvid RundströmOK Ravinendiskvalificerad
Simon AndersonJärfälla OKdiskvalificerad
Oscar LundquistOK Ravinendiskvalificerad
Junior YlipääMälarö SOKdiskvalificerad
Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SKdiskvalificerad
Botvid SimonssonSundbybergs IKdiskvalificerad
Lukas SjöblomAttunda OKdiskvalificerad
Erik BalckTäby OKej start
Rasmus EmbretsénJärfälla OKej start

D35

1 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline WestbomOK Österåker21:1210:55
Sara JonassonCentrum OKej godkänd

H35

1 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ÅgrenCentrum OK14:297:21
2Peter LöfgrenTäby OK20:25+5:5610:21

D40

1 940 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK14:297:27
2Karolina HellbergSundbybergs IK15:21+0:527:54
3Kristina AnelandOK Ravinen16:16+1:478:23
4Eva HallstenTäby OK16:26+1:578:28
5Daniela RennerOK Södertörn17:47+3:189:10
6Petra LjungdellTäby OK18:33+4:049:33
7Åsa PleinerTäby OK18:42+4:139:38
8Åsa LinnersjöSöders-Tyresö18:49+4:209:41
9Åsa SjölanderTäby OK19:11+4:429:53
10Lina MatthewsTullinge SK19:30+5:0110:03
11Maria PedersenJärfälla OK21:02+6:3310:50
12Anna  Lundquist OK Ravinen21:20+6:5110:59
13Elin AhlströmIFK Enskede21:24+6:5511:01
14Magdalena GrunderJärfälla OK22:57+8:2811:49
15Sofia PerssonTullinge SK22:59+8:3011:50
16Andrea JonssonLånghundra IF23:54+9:2512:19
17Eva HagwallJärla Orientering24:03+9:3412:23
18Malin AlbinssonIFK Enskede25:08+10:3912:57
19Matilda AhlquistJärla Orientering26:07+11:3813:27
Linda LönnebergTäby OKej start
Anna FalkSundbybergs IKej start
Ellinor BergmanJärfälla OKej start
Maria MogensenOK Ravinenej start
Ingela ArenanderSkarpnäcks OLej start
Petra LundbäckJärfälla OKej start

H40

1 970 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nick BarrableOK Ravinen12:156:13
2Casper GidingKamrat och IF KIF12:49+0:346:30
3Henrik PerssonTullinge SK13:15+1:006:43
4Göran ThimbergSöders-Tyresö13:21+1:066:46
5Robert HanningJärla Orientering13:42+1:276:57
6Robert WallstenTullinge SK13:48+1:337:00
7Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK14:01+1:467:06
8Anders WidegrenMälarö SOK14:05+1:507:08
9Björn LundquistOK Ravinen14:37+2:227:25
10Hugo FlordalSnättringe SK14:52+2:377:32
11Hans LiwångIFK Lidingö SOK15:15+3:007:44
12Johan HedmanSöders-Tyresö15:20+3:057:47
13Martin HolmbergBergnäsets AIK15:25+3:107:49
14Stefan HellbergSundbybergs IK15:45+3:307:59
15Magnus LindblomGustavsbergs OK16:06+3:518:10
16Eric JaremalmTäby OK16:25+4:108:20
17Magnus LennartssonJärfälla OK16:57+4:428:36
18Henrik TrofastTullinge SK17:09+4:548:42
19Stefan GranathVäsby OK17:33+5:188:54
20Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF18:28+6:139:22
20Henrik BladhTullinge SK18:28+6:139:22
22Per WistedtSundbybergs IK18:42+6:279:29
23Anders WiknerOK Österåker18:51+6:369:34
24Fredrik AlzénGustavsbergs OK19:22+7:079:49
25Peter BergmanTullinge SK19:24+7:099:50
26Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK22:49+10:3411:34
27Anders LindgrenLånghundra IF26:05+13:5013:14
Robert PedersenJärfälla OKej start
Christian RotvikerCentrum OKej start
Johan LindqvistTäby OKej start

D45

1 940 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK17:078:49 Ladda ner rutt i gpx-format
2Anna GyllenstiernaIFK Lidingö SOK17:08+0:018:49
3Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF17:25+0:188:58
4Cecilia FochsenWaxholms OK17:31+0:249:01
5Camilla EngelOK Ravinen17:36+0:299:04
6Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK18:14+1:079:23
7Christin SöderqvistOK Ravinen18:32+1:259:33
8Teija LeppinenIFK Lidingö SOK18:57+1:509:46
9Camilla GöstasSöders-Tyresö20:08+3:0110:22
10Malin KvarnefalkJärfälla OK20:18+3:1110:27
11Anna SchandlOK Södertörn21:23+4:1611:01
12Ann RollerJärfälla OK21:40+4:3311:10
13Sussie TistadIFK Lidingö SOK21:42+4:3511:11
14Charlotte StåhlSundbybergs IK22:13+5:0611:27
15Therese HolmströmOK Ravinen23:24+6:1712:03
16Katarina RundströmIFK Enskede23:33+6:2612:08
17Karin TidevallSkogsluffarnas OK25:45+8:3813:16
18Lisa ÖsterlingOK Södertörn25:57+8:5013:22
19Anneli FredmanOK Älvsjö-Örby26:59+9:5213:54
20Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF29:57+12:5015:26
21Gabriella FriskGustavsbergs OK33:00+15:5317:00
Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OKej start
Helena NilssonOK Älvsjö-Örbyej start
Ewa AlbrektssonOK Ravinenej start
Lena BrobergSnättringe SKej start
Monica SandgrenBromma-Vällingby SOKej start

H45

2 170 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils EdvardssonJärfälla OK14:116:32
2Martin BellanderGustavsbergs OK14:14+0:036:33
3Johan HofstedtTäby OK15:13+1:027:00
4Lars MunktvedAllerød OK15:23+1:127:05
5Patric De BoussardIFK Enskede15:30+1:197:08
6Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK15:34+1:237:10
7Pär LiljaIFK Lidingö SOK15:42+1:317:14
8Stefan NorinSöders-Tyresö15:53+1:427:19
9Per ForsbergIFK Enskede15:59+1:487:21
10Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK16:38+2:277:39
11Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK16:39+2:287:40
12Henrik MorastHaninge SOK16:50+2:397:45
13Anders KällTumba-Mälarhöjden OK17:10+2:597:54
14Peter AlbinssonIFK Enskede17:20+3:097:59
15Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby17:24+3:138:01
16Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby17:26+3:158:02
17Johan LidmarSnättringe SK17:55+3:448:15
18Björn LovangIFK Lidingö SOK17:56+3:458:15
19Andreas GrunderJärfälla OK17:57+3:468:16
20Magnus GrafströmCentrum OK18:07+3:568:20
21Jörgen RydeniusTullinge SK18:13+4:028:23
21Johan SundinWaxholms OK18:13+4:028:23
23Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OK18:32+4:218:32
24Mattias SkepplingOK Södertörn19:07+4:568:48
24Tomas PleinerTäby OK19:07+4:568:48
26Patrik FriskGustavsbergs OK19:13+5:028:51
27Svante JonsellVallentuna-Össeby OL19:40+5:299:03
28Michael AhlquistJärla Orientering21:32+7:219:55
29Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK21:50+7:3910:03
30Martin StenbackJärfälla OK27:14+13:0312:32
Ola CarlénBromma-Vällingby SOKej godkänd
Anders HedbergOK Södertörnej start
Ronny FalkSundbybergs IKej start
Martin SigrandOK Södertörnej start

D50

1 930 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina BergstrandSöders-Tyresö17:249:00
2Lena GrandinOK Linné18:56+1:329:48
3Maria ColeVäsby OK19:38+2:1410:10
4Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK19:51+2:2710:17
5Johanna SundströmJärla Orientering20:01+2:3710:22
6Carina NilssonTäby OK21:26+4:0211:06
7Mia LiljaIFK Lidingö SOK21:37+4:1311:12
8Cecilia WestströmSundbybergs IK22:11+4:4711:29
9Lena ErlandssonOK Södertörn22:24+5:0011:36
10Annika SundvallJärla Orientering22:32+5:0811:40
11Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK23:31+6:0712:11
12Liselott KihlSundbybergs IK23:56+6:3212:24
13Anette LantzOK Österåker24:07+6:4312:29
14Dorthe MunktvedAllerød OK24:58+7:3412:56
15Ingegerd CarlssonSundbybergs IK26:17+8:5313:37
16Åsa BergströmTäby OK27:59+10:3514:29
17Marie KyletoftVäsby OK28:40+11:1614:51
18Jeanette JonssonOK Österåker32:09+14:4516:39
19Annika BerntssonVäsby OK34:52+17:2818:03
Ann FranzénOK Södertörnej godkänd
Ann GranqvistOK Ravinenej godkänd
Gunilla BergOK Ravinenej start
Monica HatlenTullinge SKej start
Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOKej start

H50

2 130 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK14:286:47
2Kjell ObergerIFK Lidingö SOK14:52+0:246:58
3Rudolf HersénTullinge SK15:58+1:307:29
3Joakim PerssonHaninge SOK15:58+1:307:29
5Erik BerggrenTullinge SK16:13+1:457:36
6Jesper LagerbergOK Södertörn16:19+1:517:39
7Jan StridhSkogsluffarnas OK16:20+1:527:40
7Joakim SkantzeSundbybergs IK16:20+1:527:40
9Göran JonssonSundbybergs IK16:37+2:097:48
10Per FranzénOK Södertörn16:47+2:197:52
11Bengt WerdinOK Älvsjö-Örby16:56+2:287:56
12Jörgen HectorSnättringe SK16:59+2:317:58
13Lars KlassonOK Ravinen17:16+2:488:06
14Eric RollerJärfälla OK17:20+2:528:08
15Frank SteinerJärfälla OK17:21+2:538:08
16Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK17:23+2:558:09
17Mattias RobertsonCentrum OK17:38+3:108:16
18Jan-Olof BogrenSundbybergs IK17:54+3:268:24
19Erik NylundJärfälla OK18:00+3:328:27
20Mats BernSnättringe SK18:04+3:368:28
21Peter HambäckLånghundra IF18:10+3:428:31
22Tomas HultqvistTullinge SK18:14+3:468:33
23Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK18:15+3:478:34
24Per WolgastSnättringe SK19:13+4:459:01
25Nils ErikssonVäsby OK19:49+5:219:18
26Per SchölinSundbybergs IK19:53+5:259:20
27Oskar NederheimTäby OK20:23+5:559:34
28Hans OlsénSundbybergs IK20:35+6:079:39
29Claes RennerOK Södertörn20:42+6:149:43
30Jonatan LindellGustavsbergs OK20:54+6:269:48
31Leif LundinJärla Orientering21:17+6:499:59
32Nils EklöwOK Södertörn21:25+6:5710:03
33Bo LauriSnättringe SK21:47+7:1910:13
34Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby21:59+7:3110:19
35Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK22:12+7:4410:25
36Eric HuijsersHammarby IF OF22:38+8:1010:37
37Gunnar SkärlénHaninge SOK23:13+8:4510:53
38Esa MyllyvainioSundbybergs IK24:27+9:5911:28
39Henrik WolffSkogsluffarnas OK25:43+11:1512:04
40Ansgar SimonssonSundbybergs IK25:51+11:2312:08
Anders BjörklundIFK Enskedediskvalificerad
Fredrik MorastHaninge SOKej godkänd
Jörgen AxelssonTullinge SKej start
Anders NilssonTäby OKej start
Douglas LundinSkogsluffarnas OKej start
Magnus RajanIFK Lidingö SOKej start
Per GrywenzOK Linnéej start
Göran LängheimTullinge SKej start
Mats KarlssonTullinge SKej start
Ove RinnbäckOK Ravinenej start

D55

1 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK17:158:56
2Gunilla KreissJärla Orientering18:19+1:049:29
3Annika SvenssonSolna OK18:20+1:059:29
4Kia NordströmTäby OK19:09+1:549:55
5Carina DoyleSundbybergs IK19:19+2:0410:00
6Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK20:39+3:2410:41
7Eva SvanbergJärfälla OK21:41+4:2611:14
Maria BrattTullinge SKej start

H55

2 020 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BacklundOK Södertörn14:257:08
2Hans TarandiIFK Lidingö SOK15:13+0:487:31
3Lars BerzellVäsby OK15:15+0:507:32
4Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK15:42+1:177:46
5Krister GumaeliusWaxholms OK16:09+1:447:59
6Ulf BurmanGustavsbergs OK16:11+1:468:00
7Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF16:12+1:478:01
8Johan PalmgrenTäby OK16:36+2:118:13
9Bengt SvenssonSundbybergs IK17:39+3:148:44
10Gunnar LangsSkarpnäcks OL17:50+3:258:49
11Erik AnderssonOK Österåker18:00+3:358:54
12Håkan DahlbäckOK Österåker18:13+3:489:01
13Gunnar SvanbergJärfälla OK18:37+4:129:12
14Bernth GustavssonWaxholms OK18:40+4:159:14
15Jan KihlSundbybergs IK18:56+4:319:22
16Rolf KarlssonJärla Orientering19:50+5:259:49
17Matz TapperBromma-Vällingby SOK21:18+6:5310:32
17Leif MörkforsJärfälla OK21:18+6:5310:32
19Jan NettelbjerJärfälla OK21:23+6:5810:35
20Björn SalomonssonSnättringe SK21:33+7:0810:40
21Mats AronssonBromma-Vällingby SOK22:05+7:4010:55
22Peter WippJärla Orientering22:55+8:3011:20
23Jan LindhSundbybergs IK24:22+9:5712:03
24Matts AnderssonOK Ravinen24:35+10:1012:10
Björn RegerSöders-Tyresöej start
Ronny NordgrenSundbybergs IKej start

D60

1 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta ValentinGustavsbergs OK14:429:40
2Lena JanssonJärla Orientering14:51+0:099:46
3Anneli LindqvistGustavsbergs OK15:32+0:5010:13
4My RönnolsTäby OK15:39+0:5710:17
5Pia-Lena PutkonenTullinge SK16:58+2:1611:09
6Eva ElnerudSigtuna OK17:43+3:0111:39

H60

1 940 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders NissarJärfälla OK17:178:54
2Lars LandströmLånghundra IF17:41+0:249:06
3Mikael TarandiIFK Lidingö SOK18:10+0:539:21
4Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL18:26+1:099:30
5Göran HanssonTäby OK18:38+1:219:36
6Mikael SternJärla Orientering18:53+1:369:44
7Benny PetterssonVäsby OK20:05+2:4810:21
8Jan  EskilssonHaninge SOK20:08+2:5110:22
9Lars HagrotTäby OK20:33+3:1610:35
10Christer HördellStockholms OK20:58+3:4110:48
11Ulf CarnbyTäby OK21:50+4:3311:15
12Torbjörn BergmanSnättringe SK24:15+6:5812:30
13Lars SegerqvistSkarpnäcks OL24:34+7:1712:39
14Hans-Erik PerssonSundbybergs IK26:58+9:4113:54
15Johan KarlstenSolna OK27:01+9:4413:55
16Anders LavforsCentrum OK28:20+11:0314:36
Göran DoyleSundbybergs IKej godkänd
Roland JanssonOK Linnéej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start

D65

1 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK16:4611:01
2Margareta HaraldssonGustavsbergs OK17:23+0:3711:26
3Ulla GummesonVäsby OK19:53+3:0713:04
4Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF20:33+3:4713:31
5Ingrid AnderssonOK Österåker22:10+5:2414:35
6Helena KorhonenHaninge SOK32:18+15:3221:15
Anne LundmarkJärfälla OKej start
Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OKej start

H65

1 930 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf BråsjöJärla Orientering17:579:18
2Matz LarssonGustavsbergs OK18:04+0:079:21
3Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK19:50+1:5310:16
4Sven-Inge NylundJärfälla OK20:15+2:1810:29
5Björn LindgrenOK Österåker21:08+3:1110:56
6Christer NordströmOK Älvsjö-Örby21:47+3:5011:17
7Urban BoströmSolna OK23:58+6:0112:25
8Kjell LindblomJärfälla OK24:44+6:4712:48
Bo WinanderJärfälla OKej start
Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OKej start

D70

1 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK17:4012:42
2Gun-Inger SahlbergLånghundra IF18:15+0:3513:07
3Ingalill TimgrenOK Österåker24:20+6:4017:30
Birgitta BillstamJärfälla OKej start

H70

1 520 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tage SandbergBromma-Vällingby SOK14:459:42
2Leif StrandbergGustavsbergs OK14:50+0:059:45
3Per-Erik WåhlbergOK Linné15:23+0:3810:07
4Willy LjungdellTäby OK15:43+0:5810:20
5Rune RådeströmSnättringe SK16:20+1:3510:44
6Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben16:29+1:4410:50
7Jan BojlingSolna OK16:45+2:0011:01
8Per-Åke CarlenstamVäsby OK17:46+3:0111:41
9Mats LundbladTäby OK17:54+3:0911:46
10Bror FureskogAlfta-Ösa OK19:22+4:3712:44
11Torbjörn TirénHellas Orientering20:18+5:3313:21
12Lars NordinSolna OK26:34+11:4917:28
Leif CarlssonSkarpnäcks OLej start
Lars JonassonJärfälla OKej start

D75

1 390 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt ErikssonHammarby IF OF23:5617:13
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby24:53+0:5717:54
3Barbro CedérusSnättringe SK27:36+3:4019:51
4Gunvor GranathNynäshamns OK31:46+7:5022:51
Gun LarssonHammarby IF OFej start

H75

1 390 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt ErikssonVäsby OK16:4812:05
2Ingvar LarssonGustavsbergs OK19:58+3:1014:21
3Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK30:01+13:1321:35
Lars CedérusSnättringe SKej godkänd
Bjarne ErlandssonHammarby IF OFej start
Kjell TancredIBM-Klubbenej start

D80

1 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK34:0524:31
2Solveig HumlaSolna OK34:06+0:0124:31
Sonja SundellSundbybergs IKej start
Gunnel JunegardOK Södertörnej start

H80

1 390 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK17:1012:21
2Erland LjungströmSpårvägens OK22:08+4:5815:55
3Lars PerssonVäsby OK22:18+5:0816:02
4Lars LöthmanJärfälla OK24:39+7:2917:44
5Lars Eric DahlstedtIFK Lidingö SOK27:27+10:1719:44
6Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby27:36+10:2619:51
7Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK28:27+11:1720:28
8Göran RastborgBromma-Vällingby SOK38:01+20:5127:21
Lars-Erik LindellVäsby OKej start
Ulf EskilssonOK Södertörnej start

Inskolning

820 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Isak AndersonJärfälla OKfullföljt
Melker HagwallJärla Orienteringfullföljt
Jamie RollerJärfälla OKfullföljt
Emil TofteJärfälla OKfullföljt
Olivia WänmanAttunda OKfullföljt

U1

930 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin WallnerAttunda OK10:0910:54
2Sara HellströmAttunda OK10:23+0:1411:09
3Emily BlythAttunda OK10:41+0:3211:29
4Joshua BlythAttunda OK10:49+0:4011:37
5Alva SmedsVäsby OK11:12+1:0312:02
6Max LindqvistTäby OK11:14+1:0512:04
7Cloe MatthewsTullinge SK11:23+1:1412:14
8Ella LjungdellTäby OK12:12+2:0313:07
9Elsa LarssonAttunda OK13:48+3:3914:50
10Jon Forsberg RundströmIFK Enskede14:00+3:5115:03
11Elin AtterbrandVäsby OK14:36+4:2715:41
12Emma LiljaBromma-Vällingby SOK16:39+6:3017:54
13Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK16:41+6:3217:56
14Viggo BechAttunda OK17:15+7:0618:32
15Elin StorellHaninge SOK17:53+7:4419:13
16Freja ÖqvistMälarö SOK19:26+9:1720:53
Noah JaremalmTäby OKej start
Hugo PleinerTäby OKej start

U2

1 240 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel WallnerAttunda OK11:489:30
2Viktor TofteJärfälla OK14:07+2:1911:23
3John NymanJärfälla OK15:04+3:1612:09
4Albin FranzénOK Södertörn15:16+3:2812:18
5Mose GrafströmAttunda OK16:26+4:3813:15
6Johan KarnehedKlubblös16:40+4:5213:26
7Jakob Fryklund NilsagårdKlubblös16:47+4:5913:32
8Wilton BryntseMälarö SOK17:08+5:2013:49
9Linnéa SandströmAttunda OK19:29+7:4115:42
10Dagny IkoTäby OK19:33+7:4515:45
11Max BoströmJärfälla OK20:18+8:3016:22
12Lova JonssonSkarpnäcks OL20:46+8:5816:44
13David WildeJärfälla OK20:49+9:0116:47
14Julia MorisAttunda OK20:51+9:0316:48
15David NymanJärfälla OK21:18+9:3017:10
16Annie WestermarkAttunda OK21:42+9:5417:30
17Signe AlbinssonOK Österåker21:46+9:5817:33
18Alve WistedtSundbybergs IK22:49+11:0118:24
19Tove ErlandssonOK Södertörn22:50+11:0218:24
20Elin AlmgrenSöders-Tyresö23:18+11:3018:47
21Sofia SollenbergJärfälla OK24:13+12:2519:31
22Siri Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK24:25+12:3719:41
23Simon SiljekvistJärfälla OK25:50+14:0220:50
24Edvin BjörklundJärfälla OK26:34+14:4621:25
25Ida RökenTäby OK28:36+16:4823:03
26Sophia ÖqvistMälarö SOK30:27+18:3924:33
27Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK40:41+28:5332:48
Axel FröstadiusSundbybergs IKej start

Öppen motion 1

1 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin LjungdellTäby OK10:3910:20

Öppen motion 2

1 540 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jona LjungströmJärfälla OK14:179:16
2Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK16:54+2:3710:58
3Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby17:09+2:5211:08
4Carina GullbergOK Österåker17:45+3:2811:31
5Svante RusckOK Ravinen18:23+4:0611:56
6Emil AnterudVäsby OK19:55+5:3812:55
7Marcus BarbozaAttunda OK21:36+7:1914:01
8Nicklas SödervallTullinge SK22:07+7:5014:21
9Lena NilssonOK Österåker25:56+11:3916:50
10Kristina NorinSöders-Tyresö25:59+11:4216:52
11Sara MelchersonIFK Lidingö SOK26:53+12:3617:27
12Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK30:15+15:5819:38
13Ingela HersénTullinge SK32:45+18:2821:15

Öppen motion 3

2 490 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK15:266:11
2Jere PajunenIFK Lidingö SOK15:29+0:036:13
3Filip IvarssonOK Hammaren15:42+0:166:18
4Fredrik AhnlénOK Hammaren15:59+0:336:25
4Olle BoströmJärla Orientering15:59+0:336:25
6Christian HjalmarssonIFK Lidingö SOK16:57+1:316:48
7Martin NilssonSnättringe SK17:16+1:506:56
8Niklas WansölinOK Ravinen19:52+4:267:58
9Peter AnderssonSöders-Tyresö20:20+4:548:09
10Erikas GudonisOSK Sakas21:12+5:468:30
11Samuel LindénAttunda OK22:18+6:528:57
12Niclas NilssonOK Österåker23:35+8:099:28
13Mats WarvelinLånghundra IF23:40+8:149:30
14Andreas FredzellJärfälla OK23:47+8:219:33
15Mark ÅkessonJärfälla OK23:51+8:259:34
16Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK25:44+10:1810:20
17Per LjungStockholms OK25:51+10:2510:22
18Avenir KobetskiKlubblös27:28+12:0211:01
19Sami TakaluomaTampereen Pyrintö27:31+12:0511:03
20Lisa ErikssonSundbybergs IK27:39+12:1311:06
21Henrik ByströmBromma-Vällingby SOK28:00+12:3411:14
22Anders HolmqvistSnättringe SK28:06+12:4011:17
23Sara AndersonJärfälla OK29:23+13:5711:48
24John AlexanderCentrum OK30:38+15:1212:18
25Matilda HektorKlubblös31:00+15:3412:26
26Anna BäckstädeVisborgs OK35:54+20:2814:25
27Göran HanssonTäby OK36:58+21:3214:50
28Andreas PetterssonKlubblös37:08+21:4214:54
29Åsa SkunckeTäby OK39:28+24:0215:51
30Christina SöderstenKlubblös47:17+31:5118:59
31Åsa ByströmBromma-Vällingby SOK56:32+41:0622:42
32Heidi BjerkhaugOK Ravinen57:43+42:1723:10
33Berenike DunérAttunda OK1:09:49+54:2328:02
34Ingvar OskarssonKlubblös1:12:10+56:4428:58
Ebba EngmanIFK Lidingö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser