Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlägerstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlägerstafetten
Arrangörsorganisation: Gustavsbergs OK
Datum: lördag 20 maj 2017

Stora Lägerstafetten

32 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Täby OK 11:13:50
1. Otto Balck25:233+0:3125:233+0:31
2. Fredrik Hansson22:298+6:2147:526+3+2:20+1:49
3. Anton Hänström25:581+9:581:13:501-5-2:20
2Sundbybergs IK / OK Ravinen 21:14:32+0:42
1. Olle Kallur (OK Ravinen)26:365+1:4426:365+1:44
2. Eskil Widehag19:352+3:2746:113-2+0:39-1:05
3. Jonatan Ståhl28:212+12:211:14:322-1+0:42+0:03
3Haninge SOK 11:17:54+4:04
1. Jakob Gadefors Nau26:144+1:2226:144+1:22
2. Filip Storell20:455+4:3746:5940+1:27+0:05
2. Martina Mäkelä35:3339+19:2546:5940+1:27+0:05
2. Peter Lindvall35:4040+19:3246:5940+1:27+0:05
3. Nina Persson30:556+14:551:17:543-1+4:04+2:37
4Järfälla OK 11:18:22+4:32
1. Johan Lundbäck24:52124:521
2. Erik Bovallius20:404+4:3245:32100:00
3. Manne Hammarberg32:509+16:501:18:224+3+4:32+4:32
5Tumba-Mälarhöjden OK 11:21:19+7:29
1. Ebba Adebrant29:519+4:5929:519+4:59
2. Ludvig Lange22:177+6:0952:087-2+6:36+1:37
3. Elias Adebrant29:114+13:111:21:195-2+7:29+0:53
6Gustavsbergs OK 41:25:29+11:39
1. Ida Österberg29:457+4:5329:457+4:53
2. Rasmus Lindblom30:1524+14:0745:532-5+0:21-4:32
2. Simon Frisk16:08145:532-5+0:21
3. Johanna Pettersson39:3618+23:361:25:296+4+11:39+11:18
7Tullinge SK 11:27:42+13:52
1. Tilda Andersson31:5318+7:0131:5318+7:01
2. Märta Södervall26:2014+10:1258:1311-7+12:41+5:40
2. Emil Helander28:0819+12:0058:1311-7+12:41+5:40
3. Hampus Hatlen29:295+13:291:27:427-4+13:52+1:11
8OK Södertörn 21:28:34+14:44
1. Ludvig Sigrand24:562+0:0424:562+0:04
2. Ester Andersson22:086+6:0047:045+3+1:32+1:28
2. Viktor Zilling38:4746+22:3947:045+3+1:32+1:28
3. Melvin Jakobsson41:3021+25:301:28:348+3+14:44+13:12
9IFK Enskede 11:30:29+16:39
1. Erik Norlin30:4814+5:5630:4814+5:56
2. Clara Öhman32:1929+16:1153:3110-4+7:59+2:03
2. Hannes Lindqvist22:4310+6:3553:3110-4+7:59+2:03
3. Elis Forsberg Rundström36:5813+20:581:30:299-1+16:39+8:40
10Södertälje-Nykvarn OF 11:32:35+18:45
1. Alexander Ahlsén32:5222+8:0032:5222+8:00
2. Wilmer Ness25:4013+9:3258:2012-10+12:48+4:48
2. Stina Bygdén25:2812+9:2058:2012-10+12:48+4:48
3. Sofia Wigle34:1511+18:151:32:3510-2+18:45+5:57
11Snättringe SK 11:32:49+18:59
1. Erik Lidström Lauri32:3621+7:4432:3621+7:44
2. Oskar Ekner20:273+4:1953:039-12+7:31-0:13
3. Jakob Tedhammre39:4619+23:461:32:4911+2+18:59+11:28
12Täby OK 41:35:48+21:58
1. Filip Lindqvist30:3711+5:4530:3711+5:45
2. Doris Iko27:4816+11:4058:2513+2+12:53+7:08
3. Fredrika Nordquist37:2315+21:231:35:4812-1+21:58+9:05
13Tullinge SK 41:36:53+23:03
1. Lovisa Svensson36:1526+11:2336:1526+11:23
2. Lena Perssonej startej start
2. Ludvig Ferdman28:5522+12:471:05:1020-6+19:38+8:15
3. Johannes Bladh31:438+15:431:36:5313+23:03
14Järfälla OK 31:37:08+23:18
1. Ellinor Hamberg32:5923+8:0732:5923+8:07
2. Miia Roller34:0636+17:581:00:2618-5+14:54+6:47
2. Melker Lundqvist27:2715+11:191:00:2618-5+14:54+6:47
2. Bella Pedersen33:0732+16:591:00:2618-5+14:54+6:47
3. Jesper Åkesson36:4212+20:421:37:0814-4+23:18+8:24
15Tullinge SK 31:37:24+23:34
1. Wilhelm Bergman29:5610+5:0429:5610+5:04
2. Saga Andersson28:3721+12:2958:3315+5+13:01+7:57
3. Tove Sjöberg38:5116+22:511:37:24150+23:34+10:33
16Gustavsbergs OK 31:37:27+23:37
1. Emma Bellander32:2620+7:3432:2620+7:34
2. Emilia Nilsson27:5618+11:481:00:2217-3+14:50+7:16
3. Embla Kamsvåg37:0514+21:051:37:2716-1+23:37+8:47
17OK Södertörn 11:38:53+25:03
1. Lotten Sandén29:488+4:5629:488+4:56
2. Björn Renner35:2337+19:151:05:1121+13+19:39+14:43
3. Linda Renner33:4210+17:421:38:5317-4+25:03+5:24
18Sundbybergs IK 11:39:42+25:52
1. Sigrid Carlsson31:5217+7:0031:5217+7:00
2. Moa Fröstadius36:3441+20:261:08:2623+6+22:54+15:54
2. Ebba Hörling36:3642+20:281:08:2623+6+22:54+15:54
3. Matilda Lindh31:167+15:161:39:4218-5+25:52+2:58
19OK Södertörn 31:43:44+29:54
1. Sara Möller31:1515+6:2331:1515+6:23
2. Elin Alpsten31:3727+15:291:02:5219+4+17:20+10:57
2. Mattis Sandén31:4328+15:351:02:5219+4+17:20+10:57
3. Sanna Hedberg40:5220+24:521:43:44190+29:54+12:34
20Snättringe SK 21:45:12+31:22
1. Albin Heinke32:0919+7:1732:0919+7:17
2. Cecilia Hector28:0819+12:001:00:1716-3+14:45+7:28
2. Elin Wolgast35:3238+19:241:00:1716-3+14:45+7:28
3. Johan Fredholm44:5523+28:551:45:1220+4+31:22+16:37
21Tullinge SK 21:47:46+33:56
1. Alfred Längheim28:206+3:2828:206+3:28
2. Irma Ydenius37:4745+21:3952:168+2+6:44+3:16
2. Wilma Leickt23:5611+7:4852:168+2+6:44+3:16
3. Alva Bladh55:3029+39:301:47:4621+13+33:56+27:12
22Tumba-Mälarhöjden OK 31:52:26+38:36
1. Viktor Sandelin33:0324+8:1133:0324+8:11
2. Leo Kajanus34:0135+17:531:07:0422-2+21:32+13:21
3. Viggo Hjerne45:2224+29:221:52:26220+38:36+17:04
23Waxholms OK 21:55:28+41:38
1. Johan Fochsen35:5925+11:0735:5925+11:07
2. Sofia Sundin32:4531+16:371:08:3324-1+23:01+11:54
2. David Ryderås32:3430+16:261:08:3324-1+23:01+11:54
3. Wilhelm Nordqvist46:5526+30:551:55:2823-1+41:38+18:37
24Waxholms OK 11:55:30+41:40
1. Sundin Sara31:4316+6:5131:4316+6:51
2. Rut Johnsson Thomelius36:5643+20:481:08:3925+9+23:07+16:16
2. Saga Johnsson36:5744+20:491:08:3925+9+23:07+16:16
3. Maja Hoppe46:5125+30:511:55:3024-1+41:40+18:33
25IFK Enskede 21:58:15+44:25
1. Nils Forsberg Rundström30:4312+5:5130:4312+5:51
2. Clara Höglind31:0526+14:5758:3114+2+12:59+7:08
2. Linn De Boussard27:4816+11:4058:3114+2+12:59+7:08
3. Pontus Axell59:4431+43:441:58:1525+11+44:25+31:26
26Gustavsbergs OK 11:59:20+45:30
1. Tiger Landén44:3528+19:4344:3528+19:43
2. Anton Sjödin33:2234+17:141:17:5727-1+32:25+12:42
2. Hampus Alzénej godkändej godkänd
3. Terje Stormo39:2017+23:201:59:2026-1+45:30+13:05
27Tumba-Mälarhöjden OK 42:13:21+59:31
1. Elsa Käll44:2827+19:3644:2827+19:36
2. Lydia Hylander41:5348+25:451:26:2128+1+40:49+21:13
3. Emelie Lilja47:0027+31:002:13:2127-1+59:31+18:42
28Gustavsbergs OK 22:18:04+1:04:14
1. Johanna Laurin44:4629+19:5444:4629+19:54
2. Lucas Alzén33:0933+17:011:17:5526-3+32:23+12:29
2. Louise Lindell55:1250+39:041:17:5526-3+32:23+12:29
3. Isabella Nilsson58:0430+42:042:18:0428+2+1:04:14+31:51
Södertälje-Nykvarn OF 2ej godkänd
1. Viktor Löfgren30:4613+5:5430:4613+5:54
2. Alexandra Stålej godkändej godkänd
2. Lisa Heldtej startej start
2. Mildred Pettersson31:0025+14:52ej godkänd
3. Martin Bygdén28:403+12:40ej godkänd
Väsby OK 1ej godkänd
1. Wilma Josefsson55:5230+31:0055:5230+31:00
2. Linnéa Karlssonej startej start
2. Tilde Brederman45:4649+29:381:41:3829-1+56:06+25:06
3. Moa Johanssonej godkändej godkänd
Täby OK 2ej godkänd
1. Marcus Ekmanej godkändej godkänd
2. Emelie Röken40:0347+23:55ej godkänd
3. Gustaf Hofstedt53:2628+37:26ej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 2ej godkänd
1. Kerstin Åbergej godkändej godkänd
2. Ebba Kolmodin22:399+6:31ej godkänd
2. Milou Tunedalej godkändej godkänd
3. Ingrid André44:0722+28:07ej godkänd
Täby OK 3ej start
1. Malin Hanssonej godkändej godkänd
2. Markus Engdahl29:4923+13:41ej godkänd
3. Ida Hofstedtej startej start

Lilla Lägerstafetten

27 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Skogsluffarnas OK 11:05:23
1. Åke Falkenström22:535+2:4322:535+2:43
2. Hennig Falkenström19:152+1:1242:082-3+2:19-0:24
2. Sandro Pruth22:154+4:1242:082-3+2:19-0:24
2. Janne Synnermark31:3032+13:2742:082-3+2:19-0:24
3. Olle Synnermark23:153+15:001:05:231-1-2:19
2OK Österåker 11:10:06+4:43
1. Linus Nilsson20:473+0:3720:473+0:37
2. Axel Wikner27:2314+9:2048:1030+8:21+7:44
2. Malte Albinsson29:0023+10:5748:1030+8:21+7:44
3. Simon Lundell21:562+13:411:10:062-1+4:43-3:38
3Gustavsbergs OK 31:11:22+5:59
1. Max Österberg20:10120:101
2. Paulina Alzén27:5017+9:4739:49100:00
2. Saga Beinhoff19:393+1:3639:49100:00
3. Sofie Lindell31:3313+23:181:11:223+2+5:59+5:59
4Täby OK 21:17:17+11:54
1. Axel Balck29:3212+9:2229:3212+9:22
2. Alice Röken24:286+6:2554:0010-2+14:11+4:49
2. Julia Holmström44:1846+26:1554:0010-2+14:11+4:49
2. Signe Fredingej startej start
3. Noa Berglund23:174+15:021:17:174-6+11:54-2:17
5Snättringe SK 11:17:37+12:14
1. Alva Lidström Lauri23:466+3:3623:466+3:36
2. Hugo Abel31:0930+13:0651:447+1+11:55+8:19
2. Anton Dyrelius30:1828+12:1551:447+1+11:55+8:19
2. Gustav Eggöy-Markhester27:5819+9:5551:447+1+11:55+8:19
3. Ludvig Eggöy-Markhester25:537+17:381:17:375-2+12:14+0:19
6Haninge SOK 11:21:48+16:25
1. Gustav Storell22:504+2:4022:504+2:40
2. Malte Thelander25:4112+7:3848:315+1+8:42+6:02
2. Edvin Johansson33:3234+15:2948:315+1+8:42+6:02
3. Linus Nilevi33:1715+25:021:21:486+1+16:25+7:43
7Gustavsbergs OK 11:21:51+16:28
1. Jonathan Nilsson24:4110+4:3124:4110+4:31
2. Tore Westman29:3925+11:3652:349-1+12:45+8:14
2. Arvid Westman27:5318+9:5052:349-1+12:45+8:14
3. Malte Bellander29:179+21:021:21:517-2+16:28+3:43
8Tumba-Mälarhöjden OK 11:21:58+16:35
1. Ludvig Svahn Lind24:319+4:2124:319+4:21
2. Alva Björklund Boljang27:2815+9:2551:598-1+12:10+7:49
2. Filippa Hjerneej startej start
3. Alice Ljungberg29:5911+21:441:21:5880+16:35+4:25
9Skogsluffarnas OK 21:22:19+16:56
1. Sixten Lindqvist20:432+0:3320:432+0:33
2. Caio Pruth30:5929+12:5648:114+2+8:22+7:49
2. Ture Johansson27:2815+9:2548:114+2+8:22+7:49
2. Ruben Hårdej startej start
3. Arvid Hammarbäck34:0818+25:531:22:199+5+16:56+8:34
10IFK Enskede 11:25:21+19:58
1. Lovisa Lindqvist23:567+3:4623:567+3:46
2. Lucas De Boussard24:367+6:3348:326-1+8:43+4:57
3. Emma Hallendal36:4919+28:341:25:2110+4+19:58+11:15
11Waxholms OK / Attunda OK 21:25:37+20:14
1. Jens Fochsen (Attunda OK)24:298+4:1924:298+4:19
2. Greta Sandvik (Attunda OK)30:0127+11:5854:3011+3+14:41+10:22
2. Sofia Quas52:5349+34:5054:3011+3+14:41+10:22
3. Svante Sandvik31:0712+22:521:25:37110+20:14+5:33
12OK Södertörn 11:28:31+23:08
1. Linus Skatt34:2915+14:1934:2915+14:19
2. Märta Wigle29:3424+11:311:04:0314-1+24:14+9:55
2. Blenda Sandén39:3141+21:281:04:0314-1+24:14+9:55
2. Tilda Mattsson29:5226+11:491:04:0314-1+24:14+9:55
3. Niklas Erlandsson24:286+16:131:28:3112-2+23:08-1:06
13Täby OK 11:32:50+27:27
1. Ella Lindqvist46:1426+26:0446:1426+26:04
2. Emelie Holmström25:259+7:221:11:3422-4+31:45+5:41
2. Wilmer Hagrot25:208+7:171:11:3422-4+31:45+5:41
3. Erik Nederheim21:161+13:011:32:5013-9+27:27-4:18
14Waxholms OK 11:34:16+28:53
1. Axel Nordqvist36:2518+16:1536:2518+16:15
2. Ellen Jonsson28:2021+10:171:04:4416-2+24:55+8:40
2. Rickard Sturk28:1920+10:161:04:4416-2+24:55+8:40
3. Petter Fochsen29:3210+21:171:34:1614-2+28:53+3:58
15Sundbybergs IK 11:35:42+30:19
1. Botvid Simonsson36:4320+16:3336:4320+16:33
2. Alice Hellberg27:1713+9:141:04:0013-7+24:11+7:38
3. Noel Hellberg31:4214+23:271:35:4215+2+30:19+6:08
16Tullinge SK 21:38:00+32:37
1. Emilia Bergman35:1317+15:0335:1317+15:03
2. Ella Matthews28:5322+10:501:04:0615-2+24:17+9:14
2. Samuel Sylvan42:1844+24:151:04:0615-2+24:17+9:14
3. Aron Höglund33:5417+25:391:38:0016+1+32:37+8:20
17Järfälla OK 21:39:00+33:37
1. Ebba Westring39:2421+19:1439:2421+19:14
2. John Nyman36:3436+18:311:11:0220-1+31:13+11:59
2. Viktor Tofte31:3833+13:351:11:0220-1+31:13+11:59
3. Marcus Grunder27:588+19:431:39:0017-3+33:37+2:24
18Järfälla OK 31:39:23+34:00
1. Elsa Forsberg40:0322+19:5340:0322+19:53
2. Stella Östblom36:4937+18:461:15:5624+2+36:07+16:14
2. Vigdis Kuosku35:5335+17:501:15:5624+2+36:07+16:14
3. Jonatan Anderson23:275+15:121:39:2318-6+34:00-2:07
19Väsby OK 11:40:19+34:56
1. Oliver Rosander45:1425+25:0445:1425+25:04
2. Edvin Johansson18:0311:03:1712-13+23:28
3. Maja Rundlöf37:0220+28:471:40:1919+7+34:56+11:28
20Tullinge SK 51:44:15+38:52
1. Fanny Sundberg44:5624+24:4644:5624+24:46
2. Leo Wisborg25:4011+7:371:10:2819-5+30:39+5:53
2. Pontus Aasa25:3210+7:291:10:2819-5+30:39+5:53
3. Klara Junegard33:4716+25:321:44:1520+1+38:52+8:13
21Haninge SOK 21:52:04+46:41
1. Moa Glanshed34:2614+14:1634:2614+14:16
2. Marika Mäkelä37:0438+19:011:11:3021+7+31:41+17:25
2. Leo Lindskog37:1039+19:071:11:3021+7+31:41+17:25
3. Hampus Glanshed40:3421+32:191:52:04210+46:41+15:00
22Järfälla OK 11:57:04+51:41
1. Hampus Sundberg29:2411+9:1429:2411+9:14
2. Wilhelm Larsson41:5943+23:561:09:5718+7+30:08+20:54
2. Simon Anderson40:3342+22:301:09:5718+7+30:08+20:54
2. David Nyman51:4048+33:371:09:5718+7+30:08+20:54
3. Stina Pedersen47:0722+38:521:57:0422+4+51:41+21:33
23Tumba-Mälarhöjden OK 21:57:52+52:29
1. Simon Adebrant36:3519+16:2536:3519+16:25
2. Edvin Björklund Boljang31:2731+13:241:08:0217-2+28:13+11:48
3. Elin Lilja49:5023+41:351:57:5223+6+52:29+24:16
24OK Södertörn 22:45:06+1:39:43
1. Olof Andersson42:1223+22:0242:1223+22:02
2. Lovis de Villiers39:0740+21:041:21:1926+3+41:30+19:28
2. Rut Lundin1:01:5350+43:501:21:1926+3+41:30+19:28
3. Johannes Norrby1:23:4724+1:15:322:45:0624-2+1:39:43+58:13
Tullinge SK 4ej godkänd
1. Kimberly Ekenstedt51:4827+31:3851:4827+31:38
2. Felix Flodman23:075+5:041:14:5523-4+35:06+3:28
3. Arvid Myrbergerej godkändej godkänd
Tullinge SK 3ej godkänd
1. Axel Trofast29:5713+9:4729:5713+9:47
2. Fanny Bergmanej startej start
2. Pål Södervallej godkändej godkänd
3. Elias Bladhej godkändej godkänd
Tullinge SK 1utgått
1. Olof Arevång35:0716+14:5735:0716+14:57
2. Gustav Myrberger46:1347+28:101:18:0525+9+38:16+23:19
2. Hilda Trofast42:5845+24:551:18:0525+9+38:16+23:19
3. Nova Matthewsutgåttutgått

Inskolning

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Tullinge SK 5fullföljt
1. Noomi Mattila17:2117:21
2. Cloe Matthews23:3640:57
IFK Enskede 1fullföljt
1. Jon Forsberg Rundström21:4821:48
2. Emil Norlin20:0241:50
Tullinge SK 4fullföljt
1. Cleo Mattila17:1917:19
1. Lea Sundberg40:0517:19
2. Loa Mattila28:0845:27
Sundbybergs IK 1fullföljt
1. Ida Hellberg18:0818:08
2. Saga Hellberg32:1850:26
Waxholms OK 2fullföljt
1. Albin Sandeberg22:1322:13
1. Elin Stenkvist22:1622:13
2. Vilmer Ljungqvist29:0151:14
Waxholms OK 1fullföljt
1. Märta Nilsson39:5539:55
1. Astrid Nilsson23:0523:05
2. Ida Ljungqvist29:0052:05
Tullinge SK 3fullföljt
1. Albin Hessle25:2225:22
2. Lucas Johansson29:5055:12
Täby OK 1fullföljt
1. Viktor Teder25:2725:27
2. Ida Röken30:2155:48
Väsby OK 1fullföljt
1. Isola Larssonej startej start
1. Fanny Karls19:4119:41
2. Alva Smeds36:2856:09
Haninge SOK 1fullföljt
1. Martin Lindvall29:3829:38
2. Elin Storell28:4058:18
Tumba-Mälarhöjden OK 1fullföljt
1. Tim Törnblom21:4821:48
2. Isak Sandelin36:4558:33
Tullinge SK 1fullföljt
1. Frida Däckfors19:4519:45
2. Miranda Strand47:221:07:07
Skogsluffarnas OK 1ej start
1. Thelma Pruth22:3422:34
2. Vacant ej startej start
Tullinge SK 2ej start
1. Isa Flodmanej startej start
2. Natalie Hellerej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser