Officiell resultatlista för Stockholm City Cup, #2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm City Cup, #2
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Datum: onsdag 31 maj 2017

H17-

3 040 m, 301 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF13:254:24
2Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering14:00+0:354:36
3Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK14:10+0:454:39
4Simon HectorSnättringe SK14:16+0:514:41
5Gustav BergmanOK Ravinen14:17+0:524:41
6Samuel KellerNyköpings OK14:28+1:034:45
7Emil GranqvistOK Ravinen14:31+1:064:46
8Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF14:33+1:084:47
9Noah ZbindenJärla Orientering14:34+1:094:47
10Love BerzellOK Ravinen14:49+1:244:52
11Olle BoströmJärla Orientering14:59+1:344:55
12Timon SchweizerOLV Baselland15:03+1:384:57
13Jere PajunenIFK Lidingö SOK15:12+1:475:00
14Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF15:15+1:505:00
14Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering15:15+1:505:00
16Jens RönnolsJärla Orientering15:26+2:015:04
17David BejbomJärla Orientering15:35+2:105:07
18Tintin KarlbergTullinge SK15:37+2:125:08
19Markus AdolfssonTullinge SK15:42+2:175:09
19Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK15:42+2:175:09
21Jonas KjällCentrum OK15:46+2:215:11
21Felix PerssonHaninge SOK15:46+2:215:11
21Nick BarrableOK Ravinen15:46+2:215:11
24Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK15:48+2:235:11
25Oskar EdvardssonJärfälla OK15:52+2:275:13
26Rasmus Rörholt TheisenIFK Lidingö SOK15:56+2:315:14
26Per LindmanFinspångs SOK15:56+2:315:14
28Oskar MalmbergIFK Umeå15:57+2:325:14
29Oscar VångellÄrla IF16:01+2:365:16
30Timo MähönenIFK Lidingö SOK16:02+2:375:16
31Niklas SundqvistTullinge SK16:06+2:415:17
32Emil AnderssonTullinge SK16:13+2:485:20
32Hugo DahlbergHaninge SOK16:13+2:485:20
32Kalle BergmanOK Ravinen16:13+2:485:20
35Arvid HenrikssonJärla Orientering16:15+2:505:20
36Magnus GlänneforsTullinge SK16:17+2:525:21
37Simon LundinFinspångs SOK16:19+2:545:22
37Joel LännevallOK Roslagen16:19+2:545:22
39Oskar ForsbergTullinge SK16:30+3:055:25
40Andreas EdlundMälarö SOK16:32+3:075:26
41Halvor Eid NielsenÄrla IF16:33+3:085:26
41Tommy SöderbergOK Hällen16:33+3:085:26
43Michael ReforsJärla Orientering16:35+3:105:27
44Albin AnderssonOK Ravinen16:36+3:115:27
45Mathias HallJärla Orientering16:41+3:165:29
46Christopher WilestedtAttunda OK16:47+3:225:31
47Christian HjalmarssonIFK Lidingö SOK16:50+3:255:32
48Waldemar AnderssonLånghundra IF16:51+3:265:32
49Victor KarlssonJärla Orientering16:56+3:315:34
50Nils EdvardssonJärfälla OK17:02+3:375:36
51Simon SkogmanMarkbygdens OK17:04+3:395:36
52Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK17:09+3:445:38
52Axel WrådheAttunda OK17:09+3:445:38
54Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL17:18+3:535:41
54Mattias JohanssonIFK Lidingö SOK17:18+3:535:41
56Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK17:23+3:585:43
57Hugo LindbärgOK Södertörn17:28+4:035:44
58Johan HofstedtTäby OK17:32+4:075:46
59Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK17:33+4:085:46
59Magnus YngvessonRobertsfors IK17:33+4:085:46
61Jesper LagerbergOK Södertörn17:36+4:115:47
62Fredrik PerssonDomnarvets GOIF17:38+4:135:48
62Nicolas BarbozaAttunda OK17:38+4:135:48
64Mikael NilssonSnättringe SK17:39+4:145:48
64Sverker LenasCentrum OK17:39+4:145:48
66Mattias ÅgrenCentrum OK17:41+4:165:49
67Lukas GustavssonLinköpings OK17:42+4:175:49
68Mattias IvaresOK Södertörn17:45+4:205:50
69Måns TistadIFK Lidingö SOK17:46+4:215:50
70Ola HultinOK Roslagen17:48+4:235:51
71Hannes SvahnOK Ravinen17:50+4:255:51
72Tobias KarlssonSnättringe SK17:54+4:295:53
73Linus BacklundOK Södertörn17:56+4:315:53
74Christoffer Andersson CedmertIFK Lidingö SOK17:59+4:345:54
75Robert JohanssonTäby OK18:03+4:385:56
76Thomas PetterssonAttunda OK18:05+4:405:56
77Magnus RajanIFK Lidingö SOK18:06+4:415:57
78Tommy HolmérVäsby OK18:08+4:435:57
79Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK18:13+4:485:59
79Jörgen HectorSnättringe SK18:13+4:485:59
81Martin NilssonSnättringe SK18:15+4:506:00
82Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF18:17+4:526:00
83Pontus JohanssonOK Linné18:18+4:536:01
84Lars BerzellVäsby OK18:19+4:546:01
85Andreas NordforsStora Tuna OK18:20+4:556:01
86Conny StrandbergGustavsbergs OK18:23+4:586:02
87Tommy SchmidOL Trollelg18:26+5:016:03
88Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK18:29+5:046:04
88Jonas RinnbäckOK Ravinen18:29+5:046:04
90Anton GumaeliusWaxholms OK18:30+5:056:05
91Björn LundquistOK Ravinen18:34+5:096:06
92Axel MattssonJärla Orientering18:35+5:106:06
93Oscar WibergJärla Orientering18:38+5:136:07
94Aleksandr ManoilovJärfälla OK18:42+5:176:09
95Robert SandbergOK Roslagen18:43+5:186:09
96Simon ÖsterlingOK Södertörn18:45+5:206:10
97Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK18:46+5:216:10
98Martin GranqvistKamrat och IF KIF18:51+5:266:12
99Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK18:52+5:276:12
100Martin LindskogOK Ravinen18:53+5:286:12
100Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby18:53+5:286:12
100Joel UddMarkbygdens OK18:53+5:286:12
103Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK18:54+5:296:13
103Mikael NyströmOK Ravinen18:54+5:296:13
105Jonas GidingVallentuna-Össeby OL19:00+5:356:15
106Emil HyttinenEskilstuna OL19:01+5:366:15
107Henrik HagwallJärla Orientering19:08+5:436:17
108Alejandro Martinez FlorTäby OK19:10+5:456:18 Ladda ner rutt i gpx-format
109Gunnar LindbergGustavsbergs OK19:11+5:466:18
109Björn LöfrothEskilstuna OL19:11+5:466:18
111Hans LiwångIFK Lidingö SOK19:12+5:476:18
112Per EdlundSigtuna OK19:13+5:486:19
112Thomas KällbergOK Roslagen19:13+5:486:19
112Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK19:13+5:486:19
115Mikael KindbornOK Hällen19:14+5:496:19
115Benjamin LangerakJärfälla OK19:14+5:496:19
115Torbjörn PerssonNässjö OK19:14+5:496:19
118Viktor LindbergOK Roslagen19:16+5:516:20
119Urban FreijOK Enen19:17+5:526:20
120William NilssonNyköpings OK19:18+5:536:20
121Hugo FlordalSnättringe SK19:20+5:556:21
122Ove OksvoldCentrum OK19:21+5:566:21
122Klas BirgerssonLånghundra IF19:21+5:566:21
122Niklas MannbergHögåkers OK19:21+5:566:21
125Ludvig Sandahl Järla Orientering19:24+5:596:22
126Piero SannicoloTullinge SK19:25+6:006:23
127Jonas ErikssonLänna IF19:29+6:046:24
128Tomas HultqvistTullinge SK19:36+6:116:26
129Jan StridhSkogsluffarnas OK19:37+6:126:27
130David HectorSnättringe SK19:38+6:136:27
131Ola CarlénBromma-Vällingby SOK19:42+6:176:28
132Hampus NorrbyJärfälla OK19:44+6:196:29
133Lars JakobssonCentrum OK19:47+6:226:30
134Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK19:49+6:246:31
135Jonathan EnvallTullinge SK19:52+6:276:32
136Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF20:01+6:366:35
137Daniel HalvardssonNässjö OK20:03+6:386:35
138Krister GumaeliusWaxholms OK20:05+6:406:36
139Kristoffer TengrothSundbybergs IK20:09+6:446:37
139Simon TörnqvistOK Ravinen20:09+6:446:37
139Tobias AnderssonOK Österåker20:09+6:446:37
142Håkan RolfssonSkarpnäcks OL20:10+6:456:38
143Johan KüglerSigtuna OK20:12+6:476:38
144Johan LidmarSnättringe SK20:13+6:486:39
145Martin HunhammarOK Ravinen20:15+6:506:39
146Emil WippJärla Orientering20:16+6:516:40
146Erikas GudonisOSK Sakas20:16+6:516:40
148Oskar HermanssonHellas Orientering20:19+6:546:40
149Mats FryxellTullinge SK20:21+6:566:41
150Stefan NorinSöders-Tyresö20:22+6:576:41
150Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK20:22+6:576:41
152Joakim PerssonHaninge SOK20:25+7:006:42
152Johan WestringJärfälla OK20:25+7:006:42
154Anders PlattJärla Orientering20:30+7:056:44
154Rasmus KihlSundbybergs IK20:30+7:056:44
156Mats BernSnättringe SK20:32+7:076:45
156Stefan GranathVäsby OK20:32+7:076:45
158Hans TarandiIFK Lidingö SOK20:34+7:096:45
158Anders KarlssonSnättringe SK20:34+7:096:45
160Magnus LindblomGustavsbergs OK20:37+7:126:46
161Håkan BrandbergLånghundra IF20:40+7:156:47
162Andreas HerneOK Ravinen20:41+7:166:48
162Adam HellstadiusOK Hällen20:41+7:166:48
164Peter GranathSnättringe SK20:43+7:186:48
165Robert PedersenJärfälla OK20:47+7:226:50
166Daniel RejmentOK Linné20:50+7:256:51
166Christoffer NorrmanAttunda OK20:50+7:256:51
168Peter LandénGustavsbergs OK20:52+7:276:51
168Andreas JohnsonSigtuna OK20:52+7:276:51
170Magnus KarlssonCentrum OK20:55+7:306:52
171Lars KlassonOK Ravinen20:57+7:326:53
172Ola HenrikssonJärla Orientering21:01+7:366:54
173Ove RinnbäckOK Ravinen21:02+7:376:55
174Björn NyqvistJärla Orientering21:06+7:416:56
175Janne SkarnerLeksands OK21:10+7:456:57
176Emil ThalinOK Älvsjö-Örby21:11+7:466:58
177Stig ThunellIFK Lidingö SOK21:15+7:506:59
178Per LembreJärla Orientering21:20+7:557:01
179Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK21:21+7:567:01
180Mattias HolmbergCentrum OK21:24+7:597:02
180Magnus LennartssonJärfälla OK21:24+7:597:02
182Mats JohnssonCentrum OK21:28+8:037:03
183Niklas WansölinOK Ravinen21:29+8:047:04
184Martin AhlströmIFK Enskede21:32+8:077:05
185Frank SteinerJärfälla OK21:35+8:107:05
186Per SchölinSundbybergs IK21:38+8:137:06
187Gustav NirvinHaninge SOK21:41+8:167:07
188Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örby21:43+8:187:08
189Michael AhlquistJärla Orientering21:50+8:257:10
189Svante JonsellVallentuna-Össeby OL21:50+8:257:10
191Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK21:51+8:267:11
192Stefan MarteliusAttunda OK21:53+8:287:11
193Torbjörn LännevallOK Roslagen21:55+8:307:12
194Mark ÅkessonJärfälla OK21:59+8:347:13
195Håkan DahlbäckOK Österåker22:00+8:357:14
195Per WolgastSnättringe SK22:00+8:357:14
197Mats HainkeSnättringe SK22:06+8:417:16
198Andreas MagnvallOK Södertörn22:08+8:437:16
199Magnus BolanderSnättringe SK22:13+8:487:18
200Johan TirénSkogsluffarnas OK22:19+8:547:20
201Douglas LundinSkogsluffarnas OK22:22+8:577:21
202Mats LarssonIFK Enskede22:25+9:007:22
203Lars GerhardssonAttunda OK22:26+9:017:22
204Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF22:35+9:107:25
205Mattias HenrikssonCentrum OK22:39+9:147:27
205Simon ÖsterlundVästerås SOK22:39+9:147:27
207David GranathTjällmo-Godegårds OK22:42+9:177:28
208Jan GlevénJärla Orientering22:43+9:187:28
209Fredrik MorastHaninge SOK22:44+9:197:28
210Henrik BladhTullinge SK22:46+9:217:29
211Henrik WolffSkogsluffarnas OK22:53+9:287:31
212Ola EnvallTullinge SK22:58+9:337:33
212Björn RegerSöders-Tyresö22:58+9:337:33
214Magnus ForshällenAttunda OK23:06+9:417:35
215Roger TinglöfVäsby OK23:07+9:427:36
216Niclas NilssonOK Österåker23:11+9:467:37
217Henrik FlordalKatrineholms OK23:12+9:477:37
218Per DambergIFK Lidingö SOK23:13+9:487:38
219Jonas NylundCentrum OK23:17+9:527:39
220Gunnar SvanbergJärfälla OK23:28+10:037:43
221Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK23:31+10:067:44
222Fredrik AlzénGustavsbergs OK23:33+10:087:44
223Erik CallebergSnättringe SK23:40+10:157:47
224Fredrik JonssonAttunda OK23:42+10:177:47
225Martin SkärlénHaninge SOK23:51+10:267:50
226Ulf BråsjöJärla Orientering23:58+10:337:53
226Thierry ReignierJärfälla OK23:58+10:337:53
228Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK24:01+10:367:54
229Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK24:02+10:377:54
230Rolf KarlssonJärla Orientering24:13+10:487:57
231Leif MörkforsJärfälla OK24:17+10:527:59
232Matz LarssonGustavsbergs OK24:24+10:598:01
233Johnny RahlénOK Ravinen24:25+11:008:01
234Anders LavforsCentrum OK24:33+11:088:04
235Jon SundbergJärfälla OK24:34+11:098:04
236Jacob SvenssonSöders-Tyresö24:39+11:148:06
237Jonatan LindellGustavsbergs OK24:46+11:218:08
238Albin KvarnefalkJärfälla OK24:50+11:258:10
239Göran HellgrenOK Södertörn24:52+11:278:10
239Peter WippJärla Orientering24:52+11:278:10
241Eric HuijsersHammarby IF OF24:55+11:308:11
242Lucas NorrmanAttunda OK24:56+11:318:12
243Jonas HellströmAttunda OK24:59+11:348:13
244Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF25:03+11:388:14
245Ulf BurmanGustavsbergs OK25:06+11:418:15
246Jona LjungströmJärfälla OK25:10+11:458:16
247Henrik LundgrenCentrum OK25:20+11:558:20
248Mårten GöstasSöders-Tyresö25:22+11:578:20
249Magnus StrömqvistAttunda OK25:27+12:028:22
250Mats NordTumba-Mälarhöjden OK25:37+12:128:25
251John AlexanderCentrum OK25:45+12:208:28
252Tage SandbergBromma-Vällingby SOK25:47+12:228:28
253Fredric JohanssonSnättringe SK26:12+12:478:37
254Kenneth PetterssonJärfälla OK26:21+12:568:40
255Mikael HedinJärfälla OK26:22+12:578:40
256Cristian FranzénAnkarsrums OK26:23+12:588:40
257Jan RönnbergOK Älvsjö-Örby26:25+13:008:41
258Stefan LindvallHaninge SOK26:28+13:038:42
259Lukas ArkängTullinge SK26:32+13:078:43
260Stefan SundeliusJärfälla OK26:42+13:178:46
261Mats LundbladTäby OK26:47+13:228:48
262Lars HagrotTäby OK26:53+13:288:50
263Bo LauriSnättringe SK26:55+13:308:51
264Matts AnderssonOK Ravinen27:12+13:478:56
264Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK27:12+13:478:56
266Arne KvarnefalkJärfälla OK27:14+13:498:57
267Dan UgglaBromma-Vällingby SOK27:18+13:538:58
268Ola HolgerssonBromma-Vällingby SOK27:29+14:049:02
269Lennart HävrénTullinge SK27:54+14:299:10
270Fredric HöglindIFK Enskede28:07+14:429:14
271Per WidénHellas Orientering28:12+14:479:16
272Björn SalomonssonSnättringe SK28:26+15:019:21
273Leif LundinJärla Orientering28:49+15:249:28
274Bo WinanderJärfälla OK28:54+15:299:30
275Fredrik WallstedtSkogsluffarnas OK29:12+15:479:36
276Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL29:26+16:019:40
277Per StridOK Roslagen30:02+16:379:52
278Magnus HaraldssonGustavsbergs OK31:17+17:5210:17
279Gunnar SkärlénHaninge SOK32:00+18:3510:31
280Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben32:48+19:2310:47
281Mats WestergrenOK Älvsjö-Örby33:48+20:2311:07
282Lars Göran SörqvistSigtuna OK36:54+23:2912:08
283Torbjörn WrighedMotala AIF OL39:50+26:2513:06
Joakim SkärlénHaninge SOKdiskvalificerad
Karl EngesAttunda OKdiskvalificerad
Tomas PetterssonHaninge SOKej godkänd
Filip MöllerOK Södertörnej godkänd
Arne JanssonOK Klemmingenej godkänd
Tobias ForsénTullinge SKej godkänd
Niclas LidströmFrösö IFej godkänd
Hans Andersson StrinningAttunda OKej godkänd
Henrik TrofastTullinge SKej godkänd
Ulrik IversAttunda OKej godkänd
Henrik MorastHaninge SOKej godkänd
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Daniel ChristenssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Anton AlverbäckTäby OKej godkänd
Patric De BoussardIFK Enskedeej godkänd
Mattias MillingerJärla Orienteringej godkänd
Michael GranqvistOK Ravinenej godkänd
Erik BerzellJärla Orienteringej godkänd
Per MolinSödertälje-Nykvarn OFej start
Magnus GrafströmCentrum OKej start
Olle SjöforsOK Älmeej start
Viggo KlassonOK Ravinenej start
Anton PetterssonTibro OKej start
Fredrik StenbeckOK Österåkerej start
Oliver HagmanOK Roslagenej start
David DahlströmFalkenbergs OKej start
Joakim OlssonVäsby OKej start
Christian RedtzerAttunda OKej start
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej start
Peter RenbergWaxholms OKej start
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start
Emil GrehnOK Rodhenej start
Leonas MockunasHellas Orienteringej start
Ivan ForsgrenOK Tisarenej start
Christer ArksandVallentuna-Össeby OLej start
Mattias OlofssonOK Enenej start
Dan WesterJärla Orienteringej start
Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OFej start
Simon BohmanRånäs OKej start
Alexander NilssonGotlands Bro OKej start
Oskar NederheimTäby OKej start
Johan LindqvistTäby OKej start
Ludvig LarsendahlVästerås SOKej start
Lars ÖhrmanStockholms OKej start
Peo EkströmOK Ravinenej start

D17-

2 560 m, 191 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena JanssonOK Ravinen13:215:12
2Catherine TaylorOK Södertörn14:04+0:435:29
3Emma BjessmoIFK Lidingö SOK14:38+1:175:42
3Anna BachmanIFK Lidingö SOK14:38+1:175:42
5Hilda ForsgrenOK Linné14:52+1:315:48
6Tilda JohanssonOK Orion14:54+1:335:49
7Helena KarlssonIFK Lidingö SOK15:00+1:395:51
8Louise MarkstedtOK Södertörn15:09+1:485:55
9Emma HagrotTäby OK15:10+1:495:55
10Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK15:15+1:545:57
11Niina HulkkonenIFK Lidingö SOK15:19+1:585:58
12Sara SjökvistJärla Orientering15:30+2:096:03
13Krystal NeumannJärla Orientering15:38+2:176:06
14Josefin PerssonJärla Orientering15:50+2:296:11
15Ella SjöbergTullinge SK15:51+2:306:11
16Hanna LagerbergOK Södertörn15:54+2:336:12
17Emma WaddingtonDontGetLost Adventure Running15:57+2:366:13
18Rebecka OlssonOK Linné16:00+2:396:15
19Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF16:03+2:426:16
20Johanna LönnkvistTullinge SK16:11+2:506:19
21Riina KuuseloOK Linné16:14+2:536:20
22Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF16:18+2:576:22
23Alice HugossonIFK Lidingö SOK16:22+3:016:23
24Moa GustafssonUddevalla OK16:27+3:066:25
25Frida HectorSnättringe SK16:29+3:086:26
26Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering16:31+3:106:27
27Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF16:33+3:126:27
28Lisa RönnolsOK Linné16:34+3:136:28
29Sofia ForsgrenOK Skogsfalken16:35+3:146:28
30Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF16:37+3:166:29
30Malin DahlströmTullinge SK16:37+3:166:29
32Barbora PijákováIFK Lidingö SOK16:43+3:226:31
33Tone AlbrektssonOK Ravinen16:47+3:266:33
34Susanna TervoIFK Lidingö SOK16:48+3:276:33
35Vilma KarlssonSnättringe SK16:50+3:296:34
36Carolin SvenssonHaninge SOK16:57+3:366:37
37Tove LagerbergOK Södertörn17:26+4:056:48
38Selma GumaeliusWaxholms OK17:33+4:126:51
39Helena MarkstedtOK Södertörn17:36+4:156:52
40Amanda BerggrenTullinge SK17:38+4:176:53
41Ellinor FryxellTullinge SK17:42+4:216:54
42Malin DahlbäckOK Österåker17:45+4:246:56
43Karna ThorssonOK Linné17:46+4:256:56
44Sonia FlückigerOK Ravinen17:53+4:326:59
45Ellen BromanOK Roslagen17:58+4:377:01
46Karin ModinBromma-Vällingby SOK18:03+4:427:03
47Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK18:06+4:457:04
48Isabella TapperIFK Lidingö SOK18:18+4:577:08
49Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK18:19+4:587:09
50Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby18:20+4:597:09
51Anna StrandAttunda OK18:27+5:067:12
52Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK18:29+5:087:13
53Ella AnderssonOK Södertörn18:30+5:097:13
54Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF18:32+5:117:14
55Maria OlssonHJS-Vansbro OK18:36+5:157:15
56Sanna GustavssonLinköpings OK18:39+5:187:17
57Yvonne AnderssonTullinge SK18:40+5:197:17
58Sofia PerssonTullinge SK18:42+5:217:18
59Hanna KorhonenOK Ravinen18:47+5:267:20
60Lovisa LängheimTullinge SK18:50+5:297:21
60Cecilia FochsenWaxholms OK18:50+5:297:21
60Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK18:50+5:297:21
60Malin LindskogOK Ravinen18:50+5:297:21
64Evelina BergOK Ravinen18:54+5:337:22
64Johanna LännevallOK Roslagen18:54+5:337:22
66Lina LångStora Tuna OK18:56+5:357:23
67Elin SundqvistTullinge SK19:01+5:407:25
68Kristina AspvallCentrum OK19:07+5:467:28
69Michaela ŠrámkováSOS Jindřichův Hradec19:09+5:487:28
70Carolina JonsellTäby OK19:10+5:497:29
71Hanna BjörklundOK Kåre19:13+5:527:30
71Siri EngbergJärla Orientering19:13+5:527:30
73Anna TidermanSnättringe SK19:15+5:547:31
74Linnea BörjarsCentrum OK19:23+6:027:34
75Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK19:25+6:047:35
76Anna EkOK Ravinen19:31+6:107:37
77Tilda AnderssonOK Ravinen19:36+6:157:39
78Katarina RundströmIFK Enskede19:40+6:197:40
79Anna JohanssonJärla Orientering19:41+6:207:41
80Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF19:52+6:317:45
81Anna  Lundquist OK Ravinen19:58+6:377:47
82Evelina ChristofferssonOK Roslagen20:02+6:417:49
83Annika SvenssonSolna OK20:06+6:457:51
83Marie HedarOK Tor20:06+6:457:51
85Maria PedersenJärfälla OK20:09+6:487:52
86Karin TidevallSkogsluffarnas OK20:16+6:557:55
87Emma SundvallJärla Orientering20:21+7:007:56
88Elin AhlströmIFK Enskede20:23+7:027:57
89Ramona Åkermarck-MähönenIFK Lidingö SOK20:29+7:088:00
90Maria HellströmVäsby OK20:34+7:138:02
91Josefine AnderssonTäby OK20:35+7:148:02
92Monica HatlenTullinge SK20:39+7:188:03
93Marianne HenkeAttunda OK20:43+7:228:05
94Anna-Karin SundqvistTullinge SK20:44+7:238:05
95Isabelle SjöbergOK Österåker20:45+7:248:06
96Michaela LundellOK Österåker20:49+7:288:07
97Åsa LinnersjöSöders-Tyresö20:51+7:308:08
98Emma MiléusAttunda OK20:53+7:328:09
99Eva HagwallJärla Orientering20:54+7:338:09
100Jennie BlomqvistKlubblös20:59+7:388:11
101Camilla EngelOK Ravinen21:00+7:398:12
102Johanna ClarinIF Rigor21:02+7:418:12
103Sofia DamneBromma-Vällingby SOK21:03+7:428:13
104Malin StrandbergGustavsbergs OK21:06+7:458:14
105Anette BrunanderAttunda OK21:15+7:548:18
105Therese HolmströmOK Ravinen21:15+7:548:18
107Åsa WilestedtAttunda OK21:16+7:558:18
108Lena NilssonAttunda OK21:17+7:568:18
109Anna KnutesJärla Orientering21:22+8:018:20
109Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen21:22+8:018:20
111Ewa AlbrektssonOK Ravinen21:26+8:058:22
112Sarah-Jane BarrableOK Ravinen21:29+8:088:23
113Ida TorbiörnssonJärla Orientering21:34+8:138:25
114Åsa PetterssonVallentuna-Össeby OL21:41+8:208:28
115Lotta ValentinGustavsbergs OK21:49+8:288:31
116Maria EdvardssonJärfälla OK21:50+8:298:31
117Meta NordesjöSundbybergs IK21:51+8:308:32
118Maria LännevallOK Roslagen22:02+8:418:36
119Camilla NyqvistJärla Orientering22:04+8:438:37
120Åsa EdgrenSkarpnäcks OL22:12+8:518:40
121Vilma GotheOK Ravinen22:14+8:538:41
122Ann GranqvistOK Ravinen22:17+8:568:42
123Sofia FurebySnättringe SK22:19+8:588:43
124Ebba LeicktTullinge SK22:20+8:598:43
125Åsa SandTullinge SK22:38+9:178:50
126Margareta HaraldssonGustavsbergs OK22:44+9:238:52
127Anna PernebyTullinge SK22:47+9:268:53
128Lena JanssonJärla Orientering22:51+9:308:55
129My RönnolsTäby OK23:00+9:398:59
130Anna GerhardssonAttunda OK23:12+9:519:03
131Anette ÖnerudOK Ravinen23:19+9:589:06
132Inez EklundSkarpnäcks OL23:22+10:019:07
133EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF23:28+10:079:10
133Eva SvanbergJärfälla OK23:28+10:079:10
135Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL23:30+10:099:10
136Anette ArksandVallentuna-Össeby OL23:34+10:139:12
137Eva-Lena JonssonNyköpings OK23:37+10:169:13
138Ellen SkunckeTäby OK23:45+10:249:16
139Pia BoudrieVäsby OK24:02+10:419:23
140Annika LundströmVäsby OK24:09+10:489:26
141Elisabeth LundströmKlubblös24:17+10:569:29
142Lovisa LarssonTullinge SK24:18+10:579:29
143Susanne BovalliusJärfälla OK24:19+10:589:29
144Birgitta BillstamJärfälla OK24:23+11:029:31
145Ebba HedegårdOK Kolmården24:27+11:069:33
146Tilda BellanderGustavsbergs OK24:35+11:149:36
147Therese PerssonSnättringe SK24:47+11:269:40
148Vera BogrenSundbybergs IK24:56+11:359:44
149Annika SundvallJärla Orientering24:57+11:369:44
150Priscilla FerreraSkarpnäcks OL25:01+11:409:46
151Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK25:03+11:429:47
152Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK25:09+11:489:49
153Madelene BarbozaAttunda OK25:35+12:149:59
154Linnea CarlssonSkarpnäcks OL25:46+12:2510:03
155Gunilla BergOK Ravinen26:01+12:4010:09
156Stina BorängSnättringe SK26:07+12:4610:12
157Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK26:19+12:5810:16
158Jessica StrömqvistAttunda OK26:30+13:0910:21
159Ulla GummesonVäsby OK26:32+13:1110:21
159Josefin KarlssonAttunda OK26:32+13:1110:21
161Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK26:46+13:2510:27
162Marie ForshällenAttunda OK26:56+13:3510:31
163Eva ElnerudSigtuna OK27:05+13:4410:34
164Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK27:20+13:5910:40
165Birgitta HenrikssonJärla Orientering27:40+14:1910:48
166Emma RolfssonRobertsfors IK27:55+14:3410:54
167Aila HalttunenHaninge SOK28:24+15:0311:05
168Annika BerntssonVäsby OK28:30+15:0911:07
168Evely NordTumba-Mälarhöjden OK28:30+15:0911:07
170Malin JohnsonSigtuna OK28:40+15:1911:11
171Kerstin BjörnegrenVäsby OK29:51+16:3011:39
172Linnéa GranlundTäby OK29:52+16:3111:40
173Birgitta NybergAttunda OK29:59+16:3811:42
174Ylva RudanderJärla Orientering30:16+16:5511:49
175Nina BoljangTumba-Mälarhöjden OK30:28+17:0711:54
176Christel NilssonHaninge SOK30:31+17:1011:55
177Mikaela WallerströmOK Österåker30:56+17:3512:05
178Katarina HelgbyBromma-Vällingby SOK31:16+17:5512:12
179Erika CarlingerSkogsluffarnas OK31:21+18:0012:14
180Margareta BerghSkarpnäcks OL32:43+19:2212:46
181Marie HeinrupTullinge SK32:56+19:3512:51
182Agneta SörqvistSigtuna OK34:51+21:3013:36
183Lena BrobergSnättringe SK37:14+23:5314:32
184Anna LindellGustavsbergs OK38:38+25:1715:05
185Kristina NorinSöders-Tyresö38:47+25:2615:08
186Ina WidegrenSkogsluffarnas OK40:41+27:2015:53
187Lena Nyström-NilssonRånäs OK47:41+34:2018:37
Camilla GöstasSöders-Tyresöej godkänd
Malin KvarnefalkJärfälla OKej godkänd
Anna EkSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOKej godkänd
Victoria FalkenströmSkogsluffarnas OKej start
Malin AnnegårdCentrum OKej start
Anna ÅhmanRånäs OKej start
Jenny LönnkvistTullinge SKej start
Kristina TinglöfDegerfors OKej start
Nadja DahlströmSnättringe SKej start
Norna MolinOK Klemmingenej start
Malin AnderssonOK Nolaskogsarnaej start
Anne LundmarkJärfälla OKej start
Hanna RöstinOK Ravinenej start

H16

3 040 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper LidmarSnättringe SK15:445:10
2Philip CarlssonNyköpings OK15:57+0:135:14
3Elias TidevallSkogsluffarnas OK16:24+0:405:23
4Anton SilierJärfälla OK16:48+1:045:31
5Jonatan StåhlSundbybergs IK16:52+1:085:32
6David BorgSödertälje-Nykvarn OF17:01+1:175:35
7Melker LundinKatrineholms OK17:14+1:305:40
8Johan CallebergSnättringe SK17:16+1:325:40
9Victor SadaranganiJärla Orientering17:27+1:435:44
10Anton HänströmTäby OK17:38+1:545:48
11Casper HedarOK Tor17:56+2:125:53
12Axel MålargårdTäby OK17:57+2:135:54
13Oskar VahlbergOK Österåker18:14+2:305:59
14Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby18:20+2:366:01
15Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF18:35+2:516:06
16Johannes BladhTullinge SK18:39+2:556:08
17Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö19:24+3:406:22
18Vilhelm KarlinSundbybergs IK19:44+4:006:29
19Jakob Gadefors NauHaninge SOK19:54+4:106:32
20Manne HammarbergJärfälla OK20:12+4:286:38
21Oskar SundblomRånäs OK20:26+4:426:43
22Karl LundinKatrineholms OK20:32+4:486:45
23Isak WestringJärfälla OK20:38+4:546:47
24Samuel LindénAttunda OK20:51+5:076:51
25Martin RinnbäckOK Ravinen20:54+5:106:52
26Erik Lidström LauriSnättringe SK21:05+5:216:56
27Alvar MelinHaninge SOK21:09+5:256:57
28Erik ForsbergBromma-Vällingby SOK21:17+5:337:00
29Albin HainkeSnättringe SK21:29+5:457:04
30Alfred LängheimTullinge SK21:33+5:497:05
31Linus HalvorsenSkarpnäcks OL21:34+5:507:05
32Axel FlordalKatrineholms OK21:54+6:107:12
33Gustav KüglerSigtuna OK21:57+6:137:13
34John WolgastSnättringe SK22:31+6:477:24
35Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK22:32+6:487:24
36Albin LindskogOK Ravinen22:42+6:587:28
37Nils Forsberg RundströmIFK Enskede23:00+7:167:33
38Josef FranzénSnättringe SK23:19+7:357:40
39Gustav BjörklundIFK Enskede23:36+7:527:45
40Anders WidlundIFK Lidingö SOK25:07+9:238:15
41Ludde BlomIFK Enskede25:47+10:038:28
42Pontus AxellIFK Enskede26:08+10:248:35
43Vincent WippJärla Orientering26:26+10:428:41
44Jacob WolgastSnättringe SK26:48+11:048:48
45David BernSnättringe SK28:43+12:599:26
46Mikael JanssonOK Ravinen31:36+15:5210:23
47Carl TiemerSundbybergs IK37:00+21:1612:10
Andreas BorängSnättringe SKej godkänd
Oskar NilssonJärfälla OKej godkänd
Johan KarlssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Alexander SchandlOK Södertörnej start
Adam RenbergWaxholms OKej start
Lukas WernerIFK Lidingö SOKej start

D16

2 560 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes BromanOK Roslagen16:116:19
2Linda RennerOK Södertörn16:48+0:376:33
3Kajsa BogrenSundbybergs IK17:08+0:576:41
4Sara MöllerOK Södertörn17:14+1:036:43
5Sofia IversAttunda OK17:27+1:166:48
6Emilia EngelOK Ravinen17:51+1:406:58
7Matilda LindhSundbybergs IK17:59+1:487:01
8Ylva SandénOK Södertörn18:00+1:497:01
9Elin BergOK Ravinen18:27+2:167:12
10Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK18:28+2:177:12
11Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK18:30+2:197:13
12Nina PerssonHaninge SOK18:35+2:247:15
13Petrina CostermansJärla Orientering18:36+2:257:15
14Signe NilssonNyköpings OK18:42+2:317:18
15Therese NilssonOK Österåker18:57+2:467:24
16Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL19:15+3:047:31
17Ellinor HambergJärfälla OK19:17+3:067:31
18Hedda Persson VildirSkarpnäcks OL19:26+3:157:35
19Lovisa NilssonAttunda OK19:28+3:177:36
20Ida HofstedtTäby OK19:36+3:257:39
21Tilda AnderssonTullinge SK20:02+3:517:49
22Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF20:40+4:298:04
23Amelie RajanIFK Lidingö SOK20:55+4:448:10
24Alma HellströmAttunda OK20:58+4:478:11
25Ellinor BjörklundJärfälla OK21:04+4:538:13
26Josefin HersénTullinge SK21:33+5:228:25
27Johanna LaurinGustavsbergs OK21:54+5:438:33
28Emma BellanderGustavsbergs OK22:09+5:588:39
29Maja SandvikAttunda OK22:16+6:058:41
30Sanna HedbergOK Södertörn22:18+6:078:42
31Sofia EdvardssonJärfälla OK22:22+6:118:44
32Frida ArnessonSkarpnäcks OL22:25+6:148:45
33Johanna PetterssonGustavsbergs OK22:32+6:218:48
34Anna NordströmSigtuna OK23:05+6:549:01
35Nickolina HedenlundTäby OK23:47+7:369:17
36Isabella NilssonGustavsbergs OK24:00+7:499:22
37Alice GardbyTumba-Mälarhöjden OK25:26+9:159:56
38Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK25:51+9:4010:05
39Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF25:56+9:4510:07
40Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL26:55+10:4410:30
Vilde Jonsson WoldSundbybergs IKej godkänd
Ellen EkströmOK Ravinenej start
Agnes EdgrenSkarpnäcks OLej start
Sara LagermanSträngnäs-Malmby OLej start
Klara BolinTullinge SKej start

H14

1 950 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK11:045:40
2Hugo KindbornOK Hällen11:22+0:185:49
3Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK11:42+0:386:00
4Johan FochsenWaxholms OK11:54+0:506:06
5Olle KallurOK Ravinen11:59+0:556:08
6Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby12:11+1:076:14
7Eskil WidehagSundbybergs IK12:26+1:226:22
8Erik BovalliusJärfälla OK12:34+1:306:26
9Otto BalckTäby OK12:38+1:346:28
10Viktor SoneAttunda OK12:39+1:356:29
11Henrik SvenssonOK Ravinen12:40+1:366:29
12Isak GeliusSnättringe SK12:45+1:416:32
13Wilhelm BergmanTullinge SK13:29+2:256:54
14Hampus HatlenTullinge SK13:31+2:276:55
15Filip LindqvistTäby OK13:52+2:487:06
16Jesper ÅkessonJärfälla OK14:16+3:127:18
17Gustaf HofstedtTäby OK14:27+3:237:24
18Filip StorellHaninge SOK14:44+3:407:33
19Ivar GentzJärla Orientering14:58+3:547:40
20Hugo LindskogOK Ravinen15:02+3:587:42
21Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF15:16+4:127:49
22Elis IversAttunda OK15:24+4:207:53
23Terje StormoGustavsbergs OK15:36+4:328:00
24Axel FribergerJärla Orientering15:41+4:378:02
25Rasmus LindblomGustavsbergs OK15:45+4:418:04
26Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK15:57+4:538:10
26Elis Forsberg RundströmIFK Enskede15:57+4:538:10
28Filip WidénHellas Orientering15:58+4:548:11
29Viktor DavidssonSöders-Tyresö16:11+5:078:17
30Edvin ForsbergOK Ravinen16:18+5:148:21
31Marcus EkmanTäby OK16:24+5:208:24
32Anton MörkforsJärfälla OK16:47+5:438:36
33Max ÖsterlingOK Södertörn17:07+6:038:46
34Måns EdgrenSkarpnäcks OL17:28+6:248:57
35Joel ThalénSundbybergs IK17:47+6:439:07
36Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK17:48+6:449:07
37Emil HelanderTullinge SK17:57+6:539:12
38Ludvig FerdmanTullinge SK18:10+7:069:18
39William MöllerSkarpnäcks OL19:25+8:219:57
40Emil FranzénSundbybergs IK19:53+8:4910:11
41Conrad SarbanSkarpnäcks OL20:57+9:5310:44
42Viktor ZillingOK Södertörn22:23+11:1911:28
43Lucas AlzénGustavsbergs OK22:31+11:2711:32
44Pontus AbrahamssonSundbybergs IK23:27+12:2312:01
45Felix ArkängTullinge SK25:39+14:3513:09
46Leo KajanusTumba-Mälarhöjden OK28:59+17:5514:51
47Anton WällstedtJärfälla OK29:56+18:5215:21
48Mikael KökeritzSundbybergs IK41:24+30:2021:13
49Alexander MagnvallOK Södertörn51:15+40:1126:16
Robert AndersonHellas Orienteringej start
Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Mattias BorängSnättringe SKej start
Markus EngdahlTäby OKej start
Björn RennerOK Södertörnej start

D14

1 950 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda GranqvistOK Ravinen12:476:33
2Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK12:58+0:116:38
3Elisabeth LarssonOK Södertörn13:22+0:356:51
4Ronja StåhlSundbybergs IK13:32+0:456:56
5Tove SjöbergTullinge SK13:47+1:007:04
6Ida ÖsterbergGustavsbergs OK14:01+1:147:11
7Hedda RöstinOK Ravinen14:10+1:237:15
8Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF14:12+1:257:16
9Lisa ThunellIFK Lidingö SOK14:21+1:347:21
10Clea WallnäsSundbybergs IK14:52+2:057:37
11Tindra JonssonSkarpnäcks OL15:00+2:137:41
12Åsa SundströmJärla Orientering15:03+2:167:43
13Sigrid CarlssonSundbybergs IK15:14+2:277:48
14Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK15:16+2:297:49
15Lovisa SvenssonTullinge SK15:45+2:588:04
15Ida HänströmTäby OK15:45+2:588:04
17Fredrika NordquistTäby OK15:57+3:108:10
18Wilma LeicktTullinge SK16:02+3:158:13
19Liv HerneOK Ravinen16:04+3:178:14
20Doris IkoTäby OK17:27+4:408:56
21Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK17:31+4:448:58
21Emilia NilssonGustavsbergs OK17:31+4:448:58
23Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL18:01+5:149:14
24Agnes WeissLånghundra IF18:02+5:159:14
25Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö18:04+5:179:15
26Cecilia HectorSnättringe SK18:23+5:369:25
27Embla KamsvågGustavsbergs OK18:24+5:379:26
28Lisa WadenbrantSundbybergs IK18:34+5:479:31
29Bella PedersenJärfälla OK18:46+5:599:37
30Elin WolgastSnättringe SK19:11+6:249:50
31Tilda LindholmSkogsluffarnas OK19:35+6:4810:02
32Märta SödervallTullinge SK19:43+6:5610:06
33Agnes DambergIFK Lidingö SOK19:46+6:5910:08
34Liv AlmrothSundbybergs IK20:38+7:5110:34
35Nora LundinSkogsluffarnas OK21:05+8:1810:48
36Emilia HagrotTäby OK21:43+8:5611:08
37Sanna RinnbäckOK Ravinen21:45+8:5811:09
38Thea LennartssonJärfälla OK22:59+10:1211:47
39Emma NorinSöders-Tyresö23:02+10:1511:48
40Ida PelanderSnättringe SK24:48+12:0112:43
41Moa FröstadiusSundbybergs IK25:24+12:3713:01
42Saga AnderssonTullinge SK29:20+16:3315:02
43Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK30:17+17:3015:31
44Louise LindellGustavsbergs OK34:24+21:3717:38
45Louise ByströmBromma-Vällingby SOK37:59+25:1219:28
Alicia SchandlOK Södertörnej godkänd
Clara HöglindIFK Enskedeej start
Märta SandvikAttunda OKej start
Tove KarlssonJärla Orienteringej start

H12

1 700 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas ErlandssonOK Södertörn10:035:54
2Linus NilssonOK Österåker10:27+0:246:08
3Max ÖsterbergGustavsbergs OK10:43+0:406:18
4Jonatan AndersonJärfälla OK10:51+0:486:22
5Simon LundellOK Österåker10:56+0:536:25
6Erik LundquistOK Ravinen11:17+1:146:38
7Arvid MyrbergerTullinge SK11:32+1:296:47
8Noa BerglundTäby OK11:39+1:366:51
9Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF12:07+2:047:07
10Hannes LindqvistIFK Enskede12:48+2:457:31
11Simon StridhSkogsluffarnas OK12:50+2:477:32
12Svante SandvikAttunda OK13:22+3:197:51
13Oliver LiwångIFK Lidingö SOK13:23+3:207:52
14Hugo SjölanderTäby OK13:25+3:227:53
15Gustav StorellHaninge SOK13:30+3:277:56
16Erik NederheimTäby OK13:33+3:307:58
17Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK13:38+3:358:01
18Jonathan NilssonGustavsbergs OK13:46+3:438:05
19Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK14:13+4:108:21
20Axel BalckTäby OK14:20+4:178:25
21Felix DavidssonSöders-Tyresö14:33+4:308:33
22Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK14:40+4:378:37
23Hampus SundbergJärfälla OK14:57+4:548:47
24Ruben HårdSkogsluffarnas OK15:20+5:179:01
25Elias LjungdellTäby OK15:30+5:279:07
26Malte BellanderGustavsbergs OK15:34+5:319:09
27Gustav MyrbergerTullinge SK16:26+6:239:40
28August OldingTäby OK16:30+6:279:42
29Erik NorinSöders-Tyresö16:43+6:409:50
30Lukas SjöblomAttunda OK16:44+6:419:50
31Ludvig HagwallJärla Orientering16:47+6:449:52
32Axel TrofastTullinge SK16:59+6:569:59
33Axel SchölinTäby OK17:02+6:5910:01
34Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK17:09+7:0610:05
35Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK18:44+8:4111:01
36Rasmus HedarOK Tor19:30+9:2711:28
37Gustav LübckeOK Ravinen19:36+9:3311:31
38Åke EngmanIFK Lidingö SOK20:11+10:0811:52
39Marcus BarbozaAttunda OK20:28+10:2512:02
40Egon WistedtSundbybergs IK20:30+10:2712:03
41Hugo PelanderSnättringe SK20:50+10:4712:15
42Elliot JonssonAttunda OK21:15+11:1212:30
43Joel BjörklundAttunda OK22:05+12:0212:59
43Peter LindvallHaninge SOK22:05+12:0212:59
45Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK22:42+12:3913:21
46Olof NordlundJärla Orientering23:26+13:2313:47
47Erik LinderJärla Orientering23:35+13:3213:52
48Adam Gustavsson EvredSundbybergs IK24:07+14:0414:11
49Fabian TörnqvistOK Ravinen24:31+14:2814:25
50Noah MehreteabJärfälla OK31:23+21:2018:27
51Mose GrafströmAttunda OK31:28+21:2518:30
52Pål SödervallTullinge SK36:33+26:3021:30
53Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK50:29+40:2629:41
Jakob NordströmSigtuna OKej godkänd
Love PalmgrenSkogsluffarnas OKej godkänd
Victor LjungströmJärfälla OKej godkänd
Sandro PruthSkogsluffarnas OKej start
Jens FochsenWaxholms OKej start
Erik BalckTäby OKej start
Åke FalkenströmSkogsluffarnas OKej start
Linus ForsbergOK Ravinenej start
Filip HatlenTullinge SKej start

D12

1 700 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida HellströmAttunda OK12:107:09
2Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF12:33+0:237:22
3Vilma NilssonAttunda OK12:52+0:427:34
4Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö12:54+0:447:35
5Alva Lidström LauriSnättringe SK12:55+0:457:35
6Linn De BoussardIFK Enskede13:39+1:298:01
7Sonja AhlquistJärla Orientering14:49+2:398:42
8Ebba WestringJärfälla OK15:15+3:058:58
9Lovisa LindqvistIFK Enskede15:19+3:099:00
10Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF15:32+3:229:08
11Tove OlssonOK Södertörn15:33+3:239:08
12Malin StrömqvistAttunda OK15:55+3:459:21
13Emilia BergmanTullinge SK16:32+4:229:43
14Tuva HolmströmOK Ravinen16:40+4:309:48
15Matilda SjöblomAttunda OK18:15+6:0510:44
16Stina PedersenJärfälla OK18:44+6:3411:01
17Ella LindqvistTäby OK19:04+6:5411:12
18Lovisa NordquistTäby OK19:21+7:1111:22
19Lina TorbiörnssonJärla Orientering19:25+7:1511:25
20Märta AhlquistJärla Orientering19:35+7:2511:31
21Paulina AlzénGustavsbergs OK20:36+8:2612:07
22Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK21:13+9:0312:28
23Stella ÖstblomJärfälla OK21:39+9:2912:44
24Majken HedinJärfälla OK24:19+12:0914:18
25Sofie LindellGustavsbergs OK25:37+13:2715:04
26Greta SandvikAttunda OK26:46+14:3615:44
27Irma WidehagSundbybergs IK27:45+15:3516:19
28Minna KökeritzSundbybergs IK31:01+18:5118:14
29Linda StrömqvistAttunda OK32:09+19:5918:54
30Sara StrömqvistAttunda OK33:07+20:5719:28
31Julia PetterssonJärfälla OK35:52+23:4221:05
Matilda EkmanTäby OKej start
Moa KlingbergSnättringe SKej start
Nellie BolinTullinge SKej start

Öppen motion 3

1 950 m, 106 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken PeetersOK Linné11:235:50
2Gustav LarsonKlubblös11:32+0:095:54
3Tommy LindbergOK Roslagen11:38+0:155:57
4André SahlstenKlubblös12:13+0:506:15
5Eva TiseliusOK Kåre13:12+1:496:46
6Patrik EliassonKlubblös13:21+1:586:50
7Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköpin13:53+2:307:07
8Gustav NyströmKlubblös14:00+2:377:10
9Robin ErikssonOK Roslagen14:28+3:057:25
10Fredrik PalmgrenSkogsluffarnas OK14:31+3:087:26
11Sofia PerssonSnättringe SK14:38+3:157:30
12Hanna LundahlAlvesta SOK14:51+3:287:36
13Mats AjlingTäby OK14:55+3:327:38
14Peter BergmanTullinge SK15:00+3:377:41
15Elin LarssonAlvesta SOK15:06+3:437:44
16Martin HedeSödertälje-Nykvarn OF15:32+4:097:57
17Magnus BacklundKlubblös15:33+4:107:58
18Henrik ByströmBromma-Vällingby SOK15:36+4:138:00
19Per LjungStockholms OK15:37+4:148:00
20Elias BuskeKlubblös15:48+4:258:06
21Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL16:01+4:388:12
22Rolf Vikström LookKlubblös16:17+4:548:21
23Jonas SjöblomAttunda OK16:20+4:578:22
24Henrik LarssonKlubblös16:21+4:588:23
25Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK16:23+5:008:24
26Frank PelanderSnättringe SK16:25+5:028:25
27Kevin ParksHappy Hearts16:44+5:218:34
27Torbjörn BergmanSnättringe SK16:44+5:218:34
29Willy LjungdellTäby OK16:49+5:268:37
29Thomas LundinSundbybergs IK16:49+5:268:37
29Christer NilssonIF Spexarna16:49+5:268:37
32Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF16:57+5:348:41
32Rasa PtasekaiteOK Ravinen16:57+5:348:41
34Kristin KensbyOK Tyr17:07+5:448:46
35Mikael NordquistTäby OK17:14+5:518:50
36Petra LjungdellTäby OK17:18+5:558:52
37Mattias Johnsson LundahlKlubblös17:23+6:008:54
38Sara AndersonJärfälla OK17:26+6:038:56
39Klara SarbanKlubblös17:28+6:058:57
40Emelie GrafströmAttunda OK17:36+6:139:01
41David EngstedtOK Ravinen17:40+6:179:03
42Nina WallanderJärla Orientering17:57+6:349:12
43Per LundahlAlvesta SOK18:34+7:119:31
44Anders HänströmTäby OK18:49+7:269:38
45Ramona JärnvingAttunda OK18:58+7:359:43
45James ChristieSnättringe SK18:58+7:359:43
47Carolyn JärnvingAttunda OK18:59+7:369:44
48Stefan NordströmSigtuna OK19:08+7:459:48
49Cecilia NordquistTäby OK19:14+7:519:51
50Torbjörn LarssonKlubblös19:19+7:569:54
51Therese BergstedtCentrum OK19:20+7:579:54
52Helene LindelavOK Roslagen19:40+8:1710:05
52Daniel HelanderTullinge SK19:40+8:1710:05
54Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF19:45+8:2210:07
55Elisabeth BengtssonHaninge SOK20:13+8:5010:22
56Thomas AnderssonKlubblös20:14+8:5110:22
57Martin  FriskKlubblös20:39+9:1610:35
58Rune RådeströmSnättringe SK21:21+9:5810:56
59Nora HedinJärfälla OK21:30+10:0711:01
60Sara RuneborgAttunda OK21:37+10:1411:05
61Elvira ForsströmOK Roslagen22:00+10:3711:16
62Kristina EngströmKlubblös22:03+10:4011:18
63Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK22:10+10:4711:22
64Anneli ChristieSnättringe SK22:12+10:4911:23
65Marianne JernbergSöders-Tyresö22:14+10:5111:24
66Åsa SjölanderTäby OK22:19+10:5611:26
66Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK22:19+10:5611:26
68Rune CarlssonSundbybergs IK22:23+11:0011:28
69Johan KarlstenSolna OK22:24+11:0111:29
70Calle DarlandSolna OK22:26+11:0311:30
71Maria JönssonKlubblös22:27+11:0411:30
72Svante RusckOK Ravinen22:30+11:0711:32
73Nicklas SödervallTullinge SK22:43+11:2011:38
74Per ArnessonSkarpnäcks OL23:03+11:4011:49
75Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL24:45+13:2212:41
76Åsa ByströmBromma-Vällingby SOK24:51+13:2812:44
77Mia BarklandGustavsbergs OK25:31+14:0813:05
78Carina NilssonTäby OK25:34+14:1113:06
79Kristina SörensenKlubblös25:36+14:1313:07
80Jan-Erik WibergJärla Orientering26:08+14:4513:24
81Carl CarlinSöders-Tyresö26:17+14:5413:28
82Jenny MagnvallOK Södertörn26:33+15:1013:36
83Kristina NilssonTäby OK27:39+16:1614:10
84Lena NilssonOK Österåker27:52+16:2914:17
85Erland LjungströmSpårvägens OK28:06+16:4314:24
86Lars LöthmanJärfälla OK28:52+17:2914:48
87Lars NordinSolna OK29:54+18:3115:20
88Ann KarlstenSolna OK29:56+18:3315:21
89Gunnel BalckIFK Enskede31:16+19:5316:02
90Fanny BergmanTullinge SK31:57+20:3416:23
91Ulrika AxellIFK Enskede32:03+20:4016:26
92Ingrid AnderssonOK Österåker32:18+20:5516:33
93Heidi BjerkhaugOK Ravinen32:55+21:3216:52
94Aija SadurskisCentrum OK33:23+22:0017:07
95Ebba-Lisa FlygarTullinge SK35:09+23:4618:01
96Elisabeth CarlinSöders-Tyresö36:37+25:1418:46
97Monica DarlandSolna OK36:53+25:3018:54
98Pia VikströmTäby OK37:22+25:5919:09
99Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK38:38+27:1519:48
100Ingvar  OskarssonKlubblös40:36+29:1320:49
101Sonja SundellSundbybergs IK41:00+29:3721:01
102Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF42:49+31:2621:57
103Kristina HolmbäckBromma-Vällingby SOK44:36+33:1322:52
Ulla LiljegrenKlubblösej godkänd
Olof PerssonSnättringe SKej godkänd
Tove SvedellSkarpnäcks OLej godkänd
Ulrika HellströmAttunda OKej start
Charlotte PruthSkogsluffarnas OKej start
Petter SkantzeIFK Lidingö SOKej start
Torbjörn TrondsetNynäshamns OKej start

U2

1 650 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar RusckOK Ravinen13:128:00
2Oscar LundquistOK Ravinen14:32+1:208:48
3Axel FröstadiusSundbybergs IK15:32+2:209:24
4Nora AhlströmIFK Enskede15:38+2:269:28
5Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK16:16+3:049:51
6Lilly ChristieSnättringe SK16:38+3:2610:04
7Kerstin ChristieSnättringe SK17:05+3:5310:21
8Fanny BergmanTullinge SK18:19+5:0711:06
9Frida MårtenssonOK Älvsjö-Örby20:28+7:1612:24
10Elmer GardbyTumba-Mälarhöjden OK20:46+7:3412:35
11Viola HolmströmOK Ravinen20:51+7:3912:38
12Ture LindskogOK Ravinen21:06+7:5412:47
13Hugo NyströmOK Ravinen21:34+8:2213:04
14Felix AhlströmIFK Enskede21:57+8:4513:18
15Botvid SimonssonSundbybergs IK22:09+8:5713:25
16Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK23:23+10:1114:10
17Max LindqvistTäby OK23:26+10:1414:12
18Sofie HolgerssonBromma-Vällingby SOK23:31+10:1914:15
19Sam HolgerssonBromma-Vällingby SOK23:35+10:2314:17
20Oliver JonssonAttunda OK24:09+10:5714:38
21Lova JonssonSkarpnäcks OL24:28+11:1614:49
22Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK25:27+12:1515:25
23Kajsa EdgrenSkarpnäcks OL26:25+13:1316:00
24Elin StorellHaninge SOK26:35+13:2316:06
25Martin LindvallHaninge SOK28:42+15:3017:23
26Simon AhlströmIFK Enskede28:55+15:4317:31
27Agnes LübckeOK Ravinen29:44+16:3218:01
28Maximilian AnderssonTullinge SK32:41+19:2919:48
29Alve WistedtSundbybergs IK36:33+23:2122:09
30Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK39:01+25:4923:38
31Ingrid EngmanIFK Lidingö SOK41:15+28:0325:00
32Tove ErlandssonOK Södertörn44:01+30:4926:40
33Justus HedinJärfälla OK46:51+33:3928:23
Gustav NyströmOK Ravinenej godkänd
Sara HellströmAttunda OKej start
Caio PruthSkogsluffarnas OKej start
Telma PruthSkogsluffarnas OKej start
Astrid SkantzeIFK Lidingö SOKej start
Vera SkantzeIFK Lidingö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser