Officiell resultatlista för Stockholm City Cup, #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm City Cup, #3
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Datum: onsdag 7 juni 2017

Final D17-

2 740 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove AlexanderssonLandslaget15:305:39
2Anna BachmanLandslaget17:05+1:356:14
3Karolin OhlssonLandslaget17:32+2:026:23
4Emma BjessmoIFK Lidingö SOK17:41+2:116:27
5Louise MarkstedtOK Södertörn18:46+3:166:50
6Josefin PerssonJärla Orientering18:53+3:236:53
7Krystal NeumanJärla Orientering19:05+3:356:57
8Josefine HeikkaLandslaget19:16+3:467:01
9Hanna LagerbergOK Södertörn20:05+4:357:19

Final H17-

2 750 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LeanderssonLandslaget13:174:49
2Emil SvenskLandslaget13:26+0:094:53
3Martin RegbornLandslaget13:30+0:134:54
4Gustav BergmanLandslaget13:42+0:254:58
5Simon HectorSnättringe SK14:57+1:405:26
6Samuel KellerNyköpings OK15:21+2:045:34
7Johan Ek-LarssonSödertälje Nykvarn17:41+4:246:25
8Love BerzellOK Ravinen19:43+6:267:10

Semifinal D17-1

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena JanssonLandslaget10:455:58
2Josefine HeikkaLandslaget11:23+0:386:19
3Hanna LagerbergOK Södertörn11:30+0:456:23
4Louise MarkstedtOK Södertörn11:37+0:526:27
5Krystal NeumannJärla Orientering11:47+1:026:32
6Josefin PerssonJärla Orientering12:03+1:186:41
7Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering12:35+1:506:59
8Sara EskilssonLandslaget13:19+2:347:23

Semifinal D17-2

1 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove AlexanderssonLandslaget10:185:43
2Anna BachmanLandslaget11:54+1:366:36
3Emma BjessmoIFK Lidingö SOK12:20+2:026:51
4Karolin OhlssonLandslaget12:37+2:197:00
5Emma HagrotTäby OK12:41+2:237:02
6Frida HectorSnättringe SK13:25+3:077:27
7Ella SjöbergTullinge SK14:10+3:527:52
Johanna LönnkvistTullinge SKej start

Semifinal H17-1

1 970 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LeanderssonLandslaget10:485:28
2Gustav BergmanLandslaget10:51+0:035:30
3Simon HectorSnättringe SK11:36+0:485:53
4Olle BoströmJärla Orientering11:51+1:036:00
5Oskar EdvardssonJärfälla OK12:05+1:176:08
6Niklas SundqvistTullinge SK12:23+1:356:17
7Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering12:25+1:376:18
8David BejbomJärla Orientering12:29+1:416:20

Semifinal H17-2

1 970 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin RegbornLandslaget11:165:43
2Emil SvenskLandslaget11:24+0:085:47
3Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF11:33+0:175:51
4Samuel KellerNyköpings OK11:38+0:225:54
5Love BerzellOK Ravinen11:50+0:346:00
6Tintin KarlbergTullinge SK11:51+0:356:00
7Felix PerssonHaninge SOK11:58+0:426:04
8Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF12:04+0:486:07

Jaktstart D16

2 680 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa BogrenSundbybergs IK20:027:28
2Sofia IversAttunda OK21:54+1:528:10
3Nina PerssonHaninge SOK23:41+3:398:50
4Sara MöllerOK Södertörn23:58+3:568:56
5Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK23:59+3:578:56
6Signe NilssonNyköpings OK25:57+5:559:40
7Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK26:06+6:049:44
8Matilda LindhSundbybergs IK26:09+6:079:45
9Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL28:28+8:2610:37
10Amelie RajanIFK Lidingö SOK28:49+8:4710:45
11Ida HofstedtTäby OK29:49+9:4711:07
12Hedda Persson VildirSkarpnäcks OL29:51+9:4911:08
13Lovisa NilssonAttunda OK31:09+11:0711:37
14Ellinor HambergJärfälla OK36:40+16:3813:40
Elin BergOK Ravinenej start
Emilia EngelOK Ravinenej start

Jaktstart H16

2 850 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton SilierJärfälla OK18:046:20
2Philip CarlssonNyköpings OK18:18+0:146:25
3Jonatan StåhlSundbybergs IK18:46+0:426:35
4David BorgSödertälje-Nykvarn OF19:11+1:076:43
5Johan CallebergSnättringe SK21:08+3:047:24
6Melker LundinKatrineholms OK21:34+3:307:34
7Victor SadaranganiJärla Orientering22:37+4:337:56
8Jakob Gadefors NauHaninge SOK25:59+7:559:07
9Axel MålargårdTäby OK26:03+7:599:08
10Karl LundinKatrineholms OK27:45+9:419:44
11Manne HammarbergJärfälla OK27:49+9:459:45
12Oskar SundblomRånäs OK28:41+10:3710:03
13Vilhelm KarlinSundbybergs IK31:00+12:5610:52
14Martin RinnbäckOK Ravinen32:22+14:1811:21
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start
Anton HänströmTäby OKej start

Jaktstart D14

2 010 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda GranqvistOK Ravinen15:247:39
2Ronja StåhlSundbybergs IK15:27+0:037:41
3Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF15:29+0:057:42
4Elisabeth LarssonOK Södertörn17:14+1:508:34
5Ida ÖsterbergGustavsbergs OK18:38+3:149:16
6Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK18:41+3:179:17
7Tove SjöbergTullinge SK18:44+3:209:19
8Wilma LeicktTullinge SK20:09+4:4510:01
9Åsa SundströmJärla Orientering20:27+5:0310:10
10Lisa ThunellIFK Lidingö SOK20:39+5:1510:16
11Sigrid CarlssonSundbybergs IK20:54+5:3010:23
12Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK22:28+7:0411:10
13Clea WallnäsSundbybergs IK22:32+7:0811:12
14Fredrika NordquistTäby OK24:23+8:5912:07
15Ida HänströmTäby OK27:25+12:0113:38
15Lovisa SvenssonTullinge SK27:25+12:0113:38
17Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK27:27+12:0313:39
18Liv HerneOK Ravinen27:33+12:0913:42
19Tindra JonssonSkarpnäcks OL27:34+12:1013:42

Jaktstart H14

2 010 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus SteneboAttunda OK11:545:55
2Johan FochsenWaxholms OK15:26+3:327:40
3Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby15:49+3:557:52
4Olle KallurOK Ravinen15:54+4:007:54
5Otto BalckTäby OK15:59+4:057:57
6Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK16:42+4:488:18
7Erik BovalliusJärfälla OK17:02+5:088:28
8Isak GeliusSnättringe SK18:12+6:189:03
9Henrik SvenssonOK Ravinen18:15+6:219:04
10Hampus HatlenTullinge SK18:19+6:259:06
11Viktor SoneAttunda OK18:22+6:289:08
12Eskil WidehagSundbybergs IK18:32+6:389:13
13Filip StorellHaninge SOK22:29+10:3511:11
14Wilhelm BergmanTullinge SK22:31+10:3711:12
15Filip LindqvistTäby OK22:35+10:4111:14
16Jesper ÅkessonJärfälla OK22:40+10:4611:16
17Hugo LindskogOK Ravinen28:58+17:0414:24

Jaktstart D12

1 650 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn De BoussardIFK Enskede16:289:58
2Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF16:35+0:0710:03
3Ida HellströmAttunda OK16:39+0:1110:05
4Alva Lidström LauriSnättringe SK17:33+1:0510:38
5Vilma NilssonAttunda OK17:35+1:0710:39
6Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF19:43+3:1511:56
7Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö20:06+3:3812:10
8Malin StrömqvistAttunda OK22:28+6:0013:36
9Lovisa LindqvistIFK Enskede22:38+6:1013:43
10Ebba WestringJärfälla OK29:08+12:4017:39
Tuva HolmströmOK Ravinenej start

Jaktstart H12

1 650 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas ErlandssonOK Södertörn12:317:35
2Erik LundquistOK Ravinen14:02+1:318:30
3Noa BerglundTäby OK14:44+2:138:55
4Jonatan AndersonJärfälla OK15:28+2:579:22
5Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF15:31+3:009:24
6Linus NilssonOK Österåker15:40+3:099:29
7Hannes LindqvistIFK Enskede16:07+3:369:46
8Svante SandvikAttunda OK16:45+4:1410:09
9Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK16:49+4:1810:11
10Simon StridhSkogsluffarnas OK19:04+6:3311:33
11Jonathan NilssonGustavsbergs OK19:06+6:3511:34
12Erik NederheimTäby OK20:01+7:3012:07
13Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK20:05+7:3412:10
14Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK21:20+8:4912:55
Arvid MyrbergerTullinge SKej godkänd

H17-

2 770 m, 269 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noah ZbindenJärla Orientering17:506:26
2Emil GranqvistOK Ravinen18:02+0:126:30
3Erik BerzellJärla Orientering18:07+0:176:32
4Mattias MillingerJärla Orientering18:54+1:046:49
5Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF18:58+1:086:50
6Jere PajunenIFK Lidingö SOK19:07+1:176:54
7Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK19:11+1:216:55
8Albin AnderssonOK Ravinen19:39+1:497:05
9Timon SchweizerJärla Orientering20:05+2:157:15
10Simon BohmanRånäs OK20:07+2:177:15
11Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF20:21+2:317:20
12Michael ReforsJärla Orientering20:26+2:367:22
13Joel LännevallOK Roslagen20:27+2:377:22
14Jens RönnolsJärla Orientering20:28+2:387:23
15Andreas HallJärla Orientering20:31+2:417:24
16Martin NilssonSnättringe SK20:33+2:437:25
17Hugo DahlbergHaninge SOK20:45+2:557:29
18Ulf TroengOK Linné20:53+3:037:32
19Nils EdvardssonJärfälla OK21:02+3:127:35
20Jonas KjällCentrum OK21:05+3:157:36
21Oskar ForsbergTullinge SK21:09+3:197:38
22Arvid HenrikssonJärla Orientering21:11+3:217:38
23Karl EngesAttunda OK21:12+3:227:39
24Dan WesterJärla Orientering21:15+3:257:40
25Olle AnderssonTullinge SK21:18+3:287:41
26Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK21:21+3:317:42
27Fredrik AhnlénOK Hammaren21:27+3:377:44
28Linus  BacklundOK Södertörn21:28+3:387:44
29Hannes SvahnOK Ravinen21:33+3:437:46
30Oskar SvenssonFinspångs SOK21:39+3:497:48
31Mikael NilssonSnättringe SK22:03+4:137:57
32Mattias ÅgrenCentrum OK22:04+4:147:57
33Oskar MalmbergIFK Umeå22:07+4:177:59
34Mattias AllaredTumba-Mälarhöjden OK22:18+4:288:03
35Tobias KarlssonSnättringe SK22:20+4:308:03
36Axel MattssonJärla Orientering22:24+4:348:05
37David HectorSnättringe SK22:33+4:438:08
38Filip MöllerOK Södertörn22:41+4:518:11
39Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF22:45+4:558:12
40Emil AnderssonTullinge SK22:47+4:578:13
41Martin BellanderGustavsbergs OK22:48+4:588:13
42Mattias IvaresOK Södertörn22:52+5:028:15
43Kasper FranssonOK Ravinen22:56+5:068:16
44Torbjörn PerssonNässjö OK23:02+5:128:18
45Lars BerzellVäsby OK23:05+5:158:20
45Jonathan EnvallTullinge SK23:05+5:158:20
45Björn LundquistOK Ravinen23:05+5:158:20
48Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL23:06+5:168:20
49Mantas VolungeviciusLithuania Deaf Team23:08+5:188:21
50Thomas PetterssonAttunda OK23:10+5:208:21
51Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK23:15+5:258:23
52Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK23:18+5:288:24
53Lukas GustavssonLinköpings OK23:19+5:298:25
54Conny StrandbergGustavsbergs OK23:25+5:358:27
55Simon SkogmanMarkbygdens OK23:26+5:368:27
56Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK23:27+5:378:27
57Linus RisplingCentrum OK23:28+5:388:28
57Gunnar LindbergGustavsbergs OK23:28+5:388:28
59Sverker LenasCentrum OK23:30+5:408:29
59Patric De BoussardIFK Enskede23:30+5:408:29
61Stefan NorinSöders-Tyresö23:35+5:458:30
61Jonas RinnbäckOK Ravinen23:35+5:458:30
63Per ForsbergIFK Enskede23:38+5:488:31
64Christoffer Andersson CedmertIFK Lidingö SOK23:44+5:548:34
65Martin HunhammarOK Ravinen23:45+5:558:34
66Aleksandr ManoilovJärfälla OK23:50+6:008:36
67Mikael LovénJärla Orientering23:53+6:038:37
68Andreas EdlundMälarö SOK23:58+6:088:39
69Thomas JanssonIF Femman24:04+6:148:41
70Andreas NordforsStora Tuna OK24:05+6:158:41
71Patrik GunnarssonTumba-Mälarhöjden OK24:17+6:278:45
72Alejandro Martinez FlorTäby OK24:19+6:298:46
72Nicolas BarbozaAttunda OK24:19+6:298:46
74Ola HultinOK Roslagen24:20+6:308:47
75Jörgen HectorSnättringe SK24:28+6:388:49
76Jörgen  AxelssonTullinge SK24:29+6:398:50
77Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK24:30+6:408:50
77Jerker  ÅbergTumba-Mälarhöjden OK24:30+6:408:50
77Per OksvoldCentrum OK24:30+6:408:50
80Magnus LindblomGustavsbergs OK24:42+6:528:55
81Tomas KuzminskisLithuania Deaf Team24:46+6:568:56
82Ove OksvoldCentrum OK24:49+6:598:57
83Jonas NylundCentrum OK24:50+7:008:57
84Per NilssonJärfälla OK24:56+7:069:00
85Peter RosénAlfta-Ösa OK25:04+7:149:02
86Henrik FlordalKatrineholms OK25:08+7:189:04
87Tommy SchmidOL Trollelg25:09+7:199:04
88Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby25:10+7:209:05
89Johan LindqvistTäby OK25:14+7:249:06
89Joakim  BergBromma-Vällingby SOK25:14+7:249:06
91Tobias SteenHaninge SOK25:16+7:269:07
92Hans LiwångIFK Lidingö SOK25:22+7:329:09
93Fredrik PerssonDomnarvets GOIF25:27+7:379:11
94Hugo FlordalSnättringe SK25:31+7:419:12
95Andreas HultqvistTullinge SK25:36+7:469:14
96Mats FryxellTullinge SK25:39+7:499:15
97Ulrik IversAttunda OK25:50+8:009:19
98Mats JohnssonCentrum OK25:53+8:039:20
99Zdenek LiscinskyTullinge SK25:59+8:099:22
100Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK26:00+8:109:23
101Jonas ErikssonLänna IF26:02+8:129:23
102Gustav NirvinHaninge SOK26:04+8:149:24
103Johan LidmarSnättringe SK26:06+8:169:25
104Casper GidingKamrat och IF KIF26:13+8:239:27
105Peter GranathSnättringe SK26:14+8:249:28
105Frank SteinerJärfälla OK26:14+8:249:28
107Per EdlundSigtuna OK26:15+8:259:28
108Daniel RejmentOK Linné26:20+8:309:30
109Peter LandénGustavsbergs OK26:22+8:329:31
109Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK26:22+8:329:31
111Stefan GranathVäsby OK26:25+8:359:32
112Douglas LundinSkogsluffarnas OK26:27+8:379:32
113Johan KärrströmTullinge SK26:28+8:389:33
114Fredrik AnderssonSOK Joar Viking Enköpin26:30+8:409:34
115Måns TistadIFK Lidingö SOK26:31+8:419:34
116Anders HaagCentrum OK26:32+8:429:34
117Arne JanssonOK Klemmingen26:33+8:439:35
118Magnus YngvessonRobertsfors IK26:35+8:459:35
119Fredric HöglindIFK Enskede26:39+8:499:37
119Adam HellstadiusOK Hällen26:39+8:499:37
121Oliver  HagmanOK Roslagen26:42+8:529:38
122Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK26:48+8:589:40
123Ola CarlénBromma-Vällingby SOK26:58+9:089:44
124Johan HedmanSöders-Tyresö27:01+9:119:45
125Tomas HultqvistTullinge SK27:02+9:129:45
126Laimis DrazdauskasLithuania Deaf Team27:04+9:149:46
127Oskar HermanssonHellas Orientering27:08+9:189:47
128Emil WippJärla Orientering27:09+9:199:48
129Mats  HeldtSödertälje Nykvarn27:10+9:209:48
130Matts AnderssonOK Ravinen27:11+9:219:48
131Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örby27:13+9:239:49
132Hans TarandiIFK Lidingö SOK27:16+9:269:50
132Björn RegerSöders-Tyresö27:16+9:269:50
134Emil ThalinOK Älvsjö-Örby27:23+9:339:53
135Marcus WiklundStora Tuna OK27:26+9:369:54
136Johan EgnebladKjula IF27:27+9:379:54
137Ulf BurmanGustavsbergs OK27:29+9:399:55
138Joakim PerssonHaninge SOK27:33+9:439:56
139Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby27:34+9:449:57
140Johan HörnfeldtOK Ravinen27:40+9:509:59
141Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF27:41+9:519:59
141Nicklas DoyleSkarpnäcks OL27:41+9:519:59
143Niklas MannbergHögåkers OK27:43+9:5310:00
144Janne SkarnerLeksands OK27:45+9:5510:01
145Jonas GidingVallentuna-Össeby OL27:48+9:5810:02
146Jacob SvenssonSöders-Tyresö27:49+9:5910:02
146Ludvig Sandahl Järla Orientering27:49+9:5910:02
146Anton AlverbäckTäby OK27:49+9:5910:02
149Mats BernSnättringe SK27:51+10:0110:03
149Ove RinnbäckOK Ravinen27:51+10:0110:03
149Patrik ÄppelgranSnättringe SK27:51+10:0110:03
152Anders KarlssonSnättringe SK27:57+10:0710:05
153Johan TirénSkogsluffarnas OK27:58+10:0810:05
153Ola HenrikssonJärla Orientering27:58+10:0810:05
155Joel UddMarkbygdens OK27:59+10:0910:06
156Christian LindhSundbybergs IK28:00+10:1010:06
157Håkan RolfssonSkarpnäcks OL28:05+10:1510:08
158Mats LarssonIFK Enskede28:10+10:2010:10
158Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK28:10+10:2010:10
160Jan GlevénJärla Orientering28:12+10:2210:10
161Lars GerhardssonAttunda OK28:16+10:2610:12
162Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK28:22+10:3210:14
163Jonas HellströmAttunda OK28:24+10:3410:15
164Andreas HerneOK Ravinen28:25+10:3510:15
165Niclas SjögrenHaninge SOK28:26+10:3610:15
166Rickard AnderssonTullinge SK28:28+10:3810:16
167Rudolf HersénTullinge SK28:33+10:4310:18
168Christofer NäsholmÄrla IF28:42+10:5210:21
169Joakim WigertzLånghundra IF28:44+10:5410:22
170Jan DahlbergHaninge SOK28:45+10:5510:22
170Torbjörn LännevallOK Roslagen28:45+10:5510:22
172Fredrik ÅslundKatrineholms OK29:01+11:1110:28
172Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OF29:01+11:1110:28
174Stefan MarteliusAttunda OK29:02+11:1210:28
174Mats HainkeSnättringe SK29:02+11:1210:28
176Lasse ForsbergOK Ravinen29:07+11:1710:30
176Andreas JohnsonSigtuna OK29:07+11:1710:30
178Edvard DavidssonOK Klemmingen29:16+11:2610:33
179Niclas NilssonOK Österåker29:21+11:3110:35
180Simon ÖsterlundVästerås SOK29:23+11:3310:36
181Magnus LennartssonJärfälla OK29:33+11:4310:40
182Erikas GudonisOSK Sakas29:36+11:4610:41
183Lars LandströmLånghundra IF29:45+11:5510:44
184Jan LavénGustavsbergs OK29:50+12:0010:46
185Mårten KällmanSöders-Tyresö30:07+12:1710:52
186Anders LavforsCentrum OK30:12+12:2210:54
187Eddie BjärrenholtRånäs OK30:20+12:3010:57
188Lukas ArkängTullinge SK30:25+12:3510:58
189Svante JonsellVallentuna-Össeby OL30:29+12:3911:00
190Björn NyqvistJärla Orientering30:31+12:4111:01
191Fredrik JonssonAttunda OK30:33+12:4311:01
192Fredrik AlzénGustavsbergs OK30:34+12:4411:02
193Ola EnvallTullinge SK30:45+12:5511:06
193Ludvig LarsendahlVästerås SOK30:45+12:5511:06
195David GranathTjällmo-Godegårds OK30:46+12:5611:06
196Torbjörn ThorsénSkogsluffarnas OK30:53+13:0311:08
197Magnus BolanderSnättringe SK30:54+13:0411:09
198Martin SkärlénHaninge SOK30:57+13:0711:10
199Fredric JohanssonSnättringe SK31:13+13:2311:16
200Håkan BrandbergLånghundra IF31:29+13:3911:21
201Cristian FranzénAnkarsrums OK31:37+13:4711:24
202Matz LarssonGustavsbergs OK31:50+14:0011:29
203Per WolgastSnättringe SK31:53+14:0311:30
204Johan WestringJärfälla OK32:07+14:1711:35
205Ulf BråsjöJärla Orientering32:25+14:3511:42
205Mats KarlssonTullinge SK32:25+14:3511:42
207Henrik LundgrenCentrum OK32:31+14:4111:44
208Erik CallebergSnättringe SK32:36+14:4611:46
209Michael AhlquistJärla Orientering32:38+14:4811:46
210Per BlomIFK Enskede32:43+14:5311:48
211Jonatan LindellGustavsbergs OK32:48+14:5811:50
212Roland PerssonSkarpnäcks OL32:52+15:0211:51
213Tobias AnderssonOK Österåker33:09+15:1911:58
214Albin KvarnefalkJärfälla OK33:12+15:2211:59
215Johan KüglerSigtuna OK33:33+15:4312:06
216Johnny RahlénOK Ravinen33:50+16:0012:12
217Stefan SundeliusJärfälla OK34:00+16:1012:16
218Kenneth PetterssonJärfälla OK34:05+16:1512:18
218Per ÖhlundGustavsbergs OK34:05+16:1512:18
220Peter WippJärla Orientering34:06+16:1612:18
221Niclas LidströmFrösö IF34:11+16:2112:20
222Svante RusckOK Ravinen34:16+16:2612:22
223Håkan EnmarkSkogsluffarnas OK34:24+16:3412:25
224Per WidénHellas Orientering34:25+16:3512:25
225Johan SköldJärfälla OK34:41+16:5112:31
226Jan RönnbergOK Älvsjö-Örby34:43+16:5312:31
227Magnus StrömqvistAttunda OK34:51+17:0112:34
228Leif LundinJärla Orientering35:01+17:1112:38
229Henrik WolffSkogsluffarnas OK35:06+17:1612:40
230Mattias RobertsonCentrum OK35:26+17:3612:47
231John AlexanderCentrum OK35:48+17:5812:55
232Lars ÖhrmanStockholms OK36:17+18:2713:05
233Thierry ReignierJärfälla OK36:18+18:2813:06
234Glenn WiderströmOK Ravinen36:38+18:4813:13
235Mats LundbladTäby OK36:39+18:4913:13
236Jan StridhSkogsluffarnas OK37:03+19:1313:22
237Mats NordTumba-Mälarhöjden OK37:08+19:1813:24
238Arne KvarnefalkJärfälla OK37:12+19:2213:25
239Tommy PetersonHelsingborgs SOK37:14+19:2413:26
240Anders KärrströmTullinge SK37:27+19:3713:31
241Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK37:28+19:3813:31
241Rolf KarlssonJärla Orientering37:28+19:3813:31
243Staffan ElmhagenSöders-Tyresö37:54+20:0413:40
244Jörgen AxellKlubblös38:03+20:1313:44
245Tage SandbergBromma-Vällingby SOK38:59+21:0914:04
246Leif MörkforsJärfälla OK39:24+21:3414:13
247Martin SahlinJärla Orientering39:31+21:4114:15
248Gustaf EricsonJärla Orientering39:41+21:5114:19
249Stefan NordströmSigtuna OK39:46+21:5614:21
250Gunnar SkärlénHaninge SOK40:08+22:1814:29
251Tomas PetterssonHaninge SOK41:02+23:1214:48
252Yngve RahlénOK Ravinen41:57+24:0715:08
253Tobias AbrahamssonSundbybergs IK44:29+26:3916:03
254Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK45:45+27:5516:30
255Jona LjungströmJärfälla OK46:37+28:4716:49
256Lars JonassonJärfälla OK46:56+29:0616:56
257Robert PuustaOK Älvsjö-Örby50:51+33:0118:21
258David DahlströmFalkenbergs OK52:22+34:3218:54
Ingemar LindströmOK Österåkerej godkänd
Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Johan GibergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Anton DanielsAttunda OKej godkänd
Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOKej godkänd
Torbjörn WrighedMotala AIF OLej godkänd
Jens WicksénCentrum OKej godkänd
Magnus HaraldssonGustavsbergs OKej godkänd
Christopher WilestedtAttunda OKej godkänd
Torbjörn OhlssonHaninge SOKej godkänd
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej godkänd
Fredrik WallstedtSkogsluffarnas OKej start
Christian RedtzerAttunda OKej start
Anders LundJärfälla OKej start
Piero SannicoloTullinge SKej start
Peo EkströmOK Ravinenej start
Björn SalomonssonSnättringe SKej start
Magnus GrafströmCentrum OKej start
Per LembreJärla Orienteringej start
Joakim AlmtorpLånghundra IFej start
Alexander AlnessLånghundra IFej start
Roland NorellSöders-Tyresöej start
Simon TörnqvistOK Ravinenej start
Anders LundbergOK Roslagenej start
Peter RenbergWaxholms OKej start
Fredrik StenbeckOK Österåkerej start
Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OKej start
Dan UgglaBromma-Vällingby SOKej start
Martin LindskogOK Ravinenej start
Christer ArksandVallentuna-Össeby OLej start
Johan BengtssonSkarpnäcks OLej start
Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OKej start
Oskar NederheimTäby OKej start
Niklas WansölinOK Ravinenej start
Urban FreijOK Enenej start
Andreas MagnvallOK Södertörnej start
Henrik MorastHaninge SOKej start
Fredrik MorastHaninge SOKej start
Gunnar SvanbergJärfälla OKej start
Daniel HalvardssonNässjö OKej start
Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOKej start
Lennart HävrénTullinge SKej start
Magnus KarlssonCentrum OKej start
Jörgen OhlinTullinge SKej start
Martin KarlssonCentrum OKej start
Anders WestmanGustavsbergs OKej start
Jörgen StegardSkarpnäcks OLej start

D17-

2 730 m, 178 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irina NybergAlfta-Ösa OK19:006:57
2Frida ForsbergOK Ravinen19:43+0:437:13
3Alexandra BjärrenholtOK Rodhen19:44+0:447:13
4Sonia FlückigerOK Ravinen19:50+0:507:15
5Malin AnnegårdCentrum OK19:56+0:567:18
5Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF19:56+0:567:18
7Moa GustafssonUddevalla OK19:57+0:577:18
8Emma WaddingtonDontGetLost Adventure Running19:58+0:587:18
9Moa KjellstrandCentrum OK20:05+1:057:21
10Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF20:06+1:067:21
11Susanna TervoIFK Lidingö SOK20:13+1:137:24
12Tove LagerbergOK Södertörn20:32+1:327:31
13Matleena BoströmIFK Lidingö SOK20:36+1:367:32
14Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK20:40+1:407:34
15Carolin SvenssonHaninge SOK20:52+1:527:38
16Ella AnderssonOK Södertörn20:57+1:577:40
17Anna-Sofia MarilaOK Trian21:07+2:077:44
18Yvonne AnderssonTullinge SK21:28+2:287:51
19Christin SöderqvistOK Ravinen21:39+2:397:55
20Amanda KarlssonCentrum OK21:51+2:518:00
21Anna StrandAttunda OK21:53+2:538:00
22Linda LarssonTullinge SK22:15+3:158:09
23Charlotta GibergHellas Orientering22:18+3:188:10
24Adrija AtgalaineLithuania Deaf Team22:30+3:308:14
25Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK22:43+3:438:19
26Ebba PegestamOK Ravinen22:45+3:458:20
27Lisa RönnolsOK Linné22:52+3:528:22
28Evelin GustafssonVittjärvs IK22:57+3:578:24
29Ellen BromanOK Roslagen22:59+3:598:25
30Judita VolungevicieneLithuania Deaf Team23:00+4:008:25
31Ellinor FryxellTullinge SK23:01+4:018:25
32Elin SundqvistTullinge SK23:03+4:038:26
32Vilma KarlssonSnättringe SK23:03+4:038:26
34Lina LångStora Tuna OK23:09+4:098:28
34Malin LindskogOK Ravinen23:09+4:098:28
36Carina HallendalIFK Enskede23:11+4:118:29
37Linnea BörjarsCentrum OK23:14+4:148:30
38Julia FrejdOK Ravinen23:24+4:248:34
39Anna  KindlundhSödertälje-Nykvarn OF23:25+4:258:34
40Jenny BergOK Ravinen23:35+4:358:38
41Sandra LukosieneLithuania Deaf Team23:41+4:418:40
42Sofia PerssonSnättringe SK23:51+4:518:44
43Karin LundbergTullinge SK23:58+4:588:46
44Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK23:59+4:598:47
45Gedvile DirziuteLithuania Deaf Team24:08+5:088:50
46Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF24:22+5:228:55
47Carolina JonsellTäby OK24:32+5:328:59
48Nina De BoussardIFK Enskede24:34+5:348:59
49Ida HylanderNyköpings OK24:45+5:459:03
50Maria SchmiterlöwHjobygdens OK24:46+5:469:04
51Marianne HenkeAttunda OK24:49+5:499:05
52Evelina BergOK Ravinen24:50+5:509:05
53Sanna GustavssonLinköpings OK24:59+5:599:09
54Karin TidevallSkogsluffarnas OK25:02+6:029:10
55Ebba LeicktTullinge SK25:06+6:069:11
56Lina GustafssonVittjärvs IK25:25+6:259:18
57Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF25:26+6:269:18
58Tilda AnderssonOK Ravinen25:32+6:329:21
59Karin ModinBromma-Vällingby SOK25:35+6:359:22
60Sofia PerssonTullinge SK25:36+6:369:22
61Anna JohanssonJärla Orientering25:41+6:419:24
62Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK25:55+6:559:29
62Camilla NyqvistJärla Orientering25:55+6:559:29
64Nina IversAttunda OK25:58+6:589:30
65Elin AhlströmIFK Enskede26:09+7:099:34
66Karna ThorssonOK Linné26:18+7:189:38
67Anna TidermanSnättringe SK26:20+7:209:38
68Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK26:21+7:219:39
69Anna  Lundquist OK Ravinen26:28+7:289:41
70Anette ÖnerudOK Ravinen26:35+7:359:44
71Sara JonassonCentrum OK26:38+7:389:45
72Anna EkSödertälje-Nykvarn OF26:47+7:479:48
73Lenka ZatloukalovaTullinge SK27:00+8:009:53
74Åsa LinnersjöSöders-Tyresö27:04+8:049:54
75Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen27:07+8:079:55
76Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby27:15+8:159:58
77Maria BrattTullinge SK27:24+8:2410:02
78Lotta ValentinGustavsbergs OK27:30+8:3010:04
79Camilla GöstasSöders-Tyresö27:32+8:3210:05
80Sofia GidingVallentuna-Össeby OL27:36+8:3610:06
81Isabelle SjöbergOK Österåker27:42+8:4210:08
82Katarina RundströmIFK Enskede27:47+8:4710:10
83Sofia BörjeskogOK Tor28:06+9:0610:17
84Josefine AnderssonTäby OK28:44+9:4410:31
85Lena ÖhmanCentrum OK28:53+9:5310:34
86Monica HatlenTullinge SK28:59+9:5910:36
87Sofia FurebySnättringe SK29:15+10:1510:42
88EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF29:22+10:2210:45
89Karin SkogSkogsluffarnas OK29:29+10:2910:47
90Maria LännevallOK Roslagen29:40+10:4010:52
91Annika SundvallJärla Orientering29:49+10:4910:55
92Anna GerhardssonAttunda OK30:02+11:0211:00
93Maria EdvardssonJärfälla OK30:05+11:0511:01
94Anna EkOK Ravinen30:16+11:1611:05
95Karin SteneboAttunda OK30:21+11:2111:07
96Jennie BlomqvistKlubblös30:22+11:2211:07
97Eva SvanbergJärfälla OK30:32+11:3211:11
98Ida TorbiörnssonJärla Orientering30:33+11:3311:11
99Anette BrunanderAttunda OK30:34+11:3411:11
100Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK30:47+11:4711:16
101Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby30:48+11:4811:16
102Malin StrandbergGustavsbergs OK30:51+11:5111:18
103Sofia DamneBromma-Vällingby SOK30:55+11:5511:19
104Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK31:05+12:0511:23
105Kristina AspvallCentrum OK31:10+12:1011:24
106Astrid AnderVallentuna-Össeby OL31:27+12:2711:31
107Anneli FredmanOK Älvsjö-Örby31:34+12:3411:33
108Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK31:35+12:3511:34
109Eva HagwallJärla Orientering31:38+12:3811:35
110Johanna SundströmJärla Orientering31:53+12:5311:40
111Ebba HedegårdOK Kolmården32:12+13:1211:47
112Vera BogrenSundbybergs IK32:18+13:1811:49
113Kristina LarssonOK Österåker32:27+13:2711:53
114Birgitta BillstamJärfälla OK32:40+13:4011:57
115Josefin LindqvistIFK Enskede32:41+13:4111:58
116Sarah-Jane BarrableOK Ravinen32:42+13:4211:58
117Kerstin OhlssonHaninge SOK32:47+13:4712:00
118Malin KvarnefalkJärfälla OK33:00+14:0012:05
119Lena HellströmOK Ravinen33:11+14:1112:09
120Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK33:21+14:2112:12
121Åsa WilestedtAttunda OK33:34+14:3412:17
122Matilda AhlquistJärla Orientering33:36+14:3612:18
122Susanne BovalliusJärfälla OK33:36+14:3612:18
124Laura NavikaiteLithuania Deaf Team33:43+14:4312:21
125Lovisa LarssonTullinge SK33:51+14:5112:23
126Ellen SkunckeTäby OK33:58+14:5812:26
127Therese PerssonSnättringe SK34:04+15:0412:28
128Åsa BergSigtuna OK34:09+15:0912:30
129Inez EklundSkarpnäcks OL34:18+15:1812:33
130Elisabeth LundströmKlubblös34:21+15:2112:34
131Agnes ModinBromma-Vällingby SOK34:50+15:5012:45
132Sussie TistadIFK Lidingö SOK35:15+16:1512:54
133Marie HeinrupTullinge SK35:32+16:3213:00
134Ulla GummesonVäsby OK35:34+16:3413:01
135Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK35:41+16:4113:04
136Ingrid GraneliHaninge SOK35:46+16:4613:06
137Meta NordesjöSundbybergs IK35:48+16:4813:06
138Marie  ForshällenAttunda OK36:02+17:0213:11
139Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK36:04+17:0413:12
140Margareta BerghSkarpnäcks OL36:10+17:1013:14
141Karin EdströmSkogsluffarnas OK36:26+17:2613:20
142Eva ElnerudSigtuna OK36:46+17:4613:28
143Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF36:50+17:5013:29
144Lisa LeicktTullinge SK37:35+18:3513:46
145Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK37:52+18:5213:52
146Stina BorängSnättringe SK37:57+18:5713:54
147Linnea CarlssonSkarpnäcks OL38:12+19:1213:59
148Mikaela WallerströmOK Österåker38:39+19:3914:09
149Åsa SkunckeTäby OK38:45+19:4514:11
150Pia BoudrieVäsby OK39:23+20:2314:25
151Olga  AxellKlubblös40:12+21:1214:43
152Anna-Lena  CostermansJärla Orientering42:15+23:1515:28
153Margareta HaraldssonGustavsbergs OK42:21+23:2115:30
154Anna LindellGustavsbergs OK43:05+24:0515:46
155Linnéa GranlundTäby OK43:09+24:0915:48
156Malin JohnsonSigtuna OK43:49+24:4916:03
157Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK44:33+25:3316:19
158Christel NilssonHaninge SOK44:58+25:5816:28
159Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK45:19+26:1916:35
160Emma RolfssonRobertsfors IK46:44+27:4417:07
161Nina BoljangTumba-Mälarhöjden OK48:23+29:2317:43
162Anita LindbohmSkarpnäcks OL49:26+30:2618:06
163Ylva RudanderJärla Orientering50:49+31:4918:36
164Birgitta HenrikssonJärla Orientering53:10+34:1019:28
165Kristina NorinSöders-Tyresö53:31+34:3119:36
166Ulrika AxellIFK Enskede54:28+35:2819:57
167Elke WilkeTierps SOK56:25+37:2520:39
168Ina WidegrenSkogsluffarnas OK59:45+40:4521:53
Åsa EdgrenSkarpnäcks OLej godkänd
Anna PernebyTullinge SKej godkänd
Jessica StrömqvistAttunda OKej godkänd
Aila HalttunenHaninge SOKej godkänd
Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OKej godkänd
Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Kerstin BjörnegrenVäsby OKej godkänd
Hanna KorhonenOK Ravinenej godkänd
Eva-Lena JonssonNyköpings OKej godkänd
Johanna LännevallOK Roslagenej godkänd
Vilma GotheOK Ravinenej start
Anna ÅhmanRånäs OKej start
Selma GumaeliusWaxholms OKej start
Josefin KarlssonAttunda OKej start
Emma MiléusAttunda OKej start
Tilda BellanderGustavsbergs OKej start
Priscilla FerreraSkarpnäcks OLej start
Lena JanssonJärla Orienteringej start
Anna KnutesJärla Orienteringej start
Madelene BarbozaAttunda OKej start
Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OKej start
Evely NordTumba-Mälarhöjden OKej start
Tone AlbrektssonOK Ravinenej start
Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OKej start
Norna MolinOK Klemmingenej start
Therese HolmströmOK Ravinenej start
Emma SundvallJärla Orienteringej start
Ewa AlbrektssonOK Ravinenej start
Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start
Lena NilssonAttunda OKej start
Gun JanssonOK Klemmingenej start
Ann GranqvistOK Ravinenej start
Katarina HelgbyBromma-Vällingby SOKej start

H16

2 770 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel LindénAttunda OK25:569:21
2Isak WestringJärfälla OK26:04+0:089:24
3Erik ForsbergBromma-Vällingby SOK26:06+0:109:25
4Jesper LidmarSnättringe SK26:11+0:159:27
5Adam BrattTullinge SK26:13+0:179:27
6Fredrik HanssonTäby OK26:39+0:439:37
7Linus HalvorsenSkarpnäcks OL26:47+0:519:40
8Erik Lidström LauriSnättringe SK26:49+0:539:40
9Elias RöstinSöders-Tyresö27:36+1:409:57
10Albin LindskogOK Ravinen28:55+2:5910:26
11Albin HainkeSnättringe SK29:35+3:3910:40
12Josef FranzénSnättringe SK30:09+4:1310:53
13Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby30:21+4:2510:57
14Nils Forsberg RundströmIFK Enskede30:52+4:5611:08
15Gustav KüglerSigtuna OK30:54+4:5811:09
16Ludde BlomIFK Enskede31:14+5:1811:16
17David BernSnättringe SK32:59+7:0311:54
18Hugo NelssonIFK Enskede34:08+8:1212:19
19Jacob WolgastSnättringe SK34:13+8:1712:21
20Vincent WippJärla Orientering34:38+8:4212:30
21Andreas BorängSnättringe SK35:11+9:1512:42
22John WolgastSnättringe SK38:57+13:0114:03
23Pontus AxellIFK Enskede39:01+13:0514:05
24Tiger LandénGustavsbergs OK39:28+13:3214:14
25Carl TiemerSundbybergs IK41:45+15:4915:04
26Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL41:48+15:5215:05
27Johan LundbäckJärfälla OK46:36+20:4016:49
28Klas BränströmIFK Enskede1:13:16+47:2026:27
Ludvig SigrandOK Södertörnej godkänd
Anton KronbladhBromma-Vällingby SOKej godkänd
Tim SandgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Alfred LängheimTullinge SKej start
Alvar MelinHaninge SOKej start
Gustav BjörklundIFK Enskedeej start
Lucas FredmanOK Älvsjö-Örbyej start
Adam RenbergWaxholms OKej start
Oskar NilssonJärfälla OKej start
Lukas WernerIFK Lidingö SOKej start

D16

2 730 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes BromanOK Roslagen20:347:32
2Petrina CostermansJärla Orientering21:44+1:107:57
3Lotten SandénOK Södertörn22:40+2:068:18
4Vera RolfssonSkarpnäcks OL23:50+3:168:43
5Therese NilssonOK Österåker24:09+3:358:50
6Linnéa SöderqvistOK Ravinen24:37+4:039:01
7Emma BellanderGustavsbergs OK25:19+4:459:16
8Maja SandvikAttunda OK25:40+5:069:24
9Anna NordströmSigtuna OK26:35+6:019:44
10Sanna HedbergOK Södertörn26:42+6:089:46
11Ella KarlssonSnättringe SK27:50+7:1610:11
12Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF28:02+7:2810:16
13Alma HellströmAttunda OK28:27+7:5310:25
14Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF28:42+8:0810:30
15Frida ArnessonSkarpnäcks OL29:22+8:4810:45
16Nickolina HedenlundTäby OK29:55+9:2110:57
17Sofia EdvardssonJärfälla OK30:24+9:5011:08
18Malin HanssonTäby OK31:16+10:4211:27
19Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL32:49+12:1512:01
20Agnes EdgrenSkarpnäcks OL33:13+12:3912:10
21Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF33:54+13:2012:25
22Alice GardbyTumba-Mälarhöjden OK35:50+15:1613:07
23Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK1:01:07+40:3322:23
24Sofia HagnellSkogsluffarnas OK1:17:21+56:4728:20
Isabella NilssonGustavsbergs OKej start
Johanna LaurinGustavsbergs OKej start
Ellen EkströmOK Ravinenej start
Johanna PetterssonGustavsbergs OKej start
Josefin HersénTullinge SKej start

H14

1 840 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo KindbornOK Hällen11:066:01
2Oscar AnelandOK Ravinen11:41+0:356:20
3Elis IversAttunda OK14:09+3:037:41
4Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby14:42+3:367:59
5Björn RennerOK Södertörn15:15+4:098:17
6Ivar GentzJärla Orientering15:33+4:278:27
7Filip WidénHellas Orientering16:01+4:558:42
8Edvin ForsbergOK Ravinen16:20+5:148:52
9Lucas AlzénGustavsbergs OK16:45+5:399:06
10Gustaf HofstedtTäby OK16:55+5:499:11
11Viktor DavidssonSöders-Tyresö17:03+5:579:15
12Rasmus LindblomGustavsbergs OK17:21+6:159:25
12Ludvig FerdmanTullinge SK17:21+6:159:25
14Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK17:24+6:189:27
15Anton MörkforsJärfälla OK18:03+6:579:48
16Filip DryseliusSkarpnäcks OL18:23+7:179:59
17Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK18:59+7:5310:19
18Conrad SarbanSkarpnäcks OL19:21+8:1510:30
19Fritiof  RusckOK Ravinen19:26+8:2010:33
20Mathias DryseliusSkarpnäcks OL19:27+8:2110:34
21Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF20:55+9:4911:22
22Måns EdgrenSkarpnäcks OL21:10+10:0411:30
23Joel ThalénSundbybergs IK21:19+10:1311:35
24Viktor ZillingOK Södertörn21:47+10:4111:50
25Felix ArkängTullinge SK24:48+13:4213:28
26Anton WällstedtJärfälla OK27:53+16:4715:09
27Mattias BorängSnättringe SK41:38+30:3222:37
Wilmer NessSödertälje-Nykvarn OFej start
Terje StormoGustavsbergs OKej start
Axel FribergerJärla Orienteringej start
Alexander MagnvallOK Södertörnej start
Elis Forsberg RundströmIFK Enskedeej start
Albin JohanssonSkogsluffarnas OKej start

D14

1 840 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alicia SchandlOK Södertörn16:018:42
2Doris IkoTäby OK16:17+0:168:50
3Emilia NilssonGustavsbergs OK17:22+1:219:26
4Emma SvidénSöders-Tyresö18:04+2:039:49
5Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL18:26+2:2510:01
6Tilda LindholmSkogsluffarnas OK19:40+3:3910:41
7Moa FröstadiusSundbybergs IK19:48+3:4710:45
8Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö20:04+4:0310:54
9Clara HöglindIFK Enskede20:11+4:1010:58
10Ida PelanderSnättringe SK20:17+4:1611:01
11Märta SandvikAttunda OK20:39+4:3811:13
12Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK22:21+6:2012:08
13Lisa WadenbrantSundbybergs IK23:06+7:0512:33
14Louise ByströmBromma-Vällingby SOK24:11+8:1013:08
15Tove SvedellSkarpnäcks OL24:24+8:2313:15
16Emma NorinSöders-Tyresö24:43+8:4213:25
17Nora LundinSkogsluffarnas OK24:58+8:5713:34
18Måra StegardSkarpnäcks OL25:20+9:1913:46
19Lena PerssonTullinge SK28:12+12:1115:19
20Ebba  HörlingSundbybergs IK32:43+16:4217:46
21Louise LindellGustavsbergs OK34:33+18:3218:46
Hedda RöstinOK Ravinenej godkänd
Elin WolgastSnättringe SKej godkänd
Märta SödervallTullinge SKej godkänd
Sigrid ÖstlingJärla Orienteringej start
Saga AnderssonTullinge SKej start
Tove KarlssonJärla Orienteringej start
Emma LundbergOK Roslagenej start
Sofia LindhagenIFK Enskedeej start
Sanna RinnbäckOK Ravinenej start

H12

1 620 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max ÖsterbergGustavsbergs OK10:036:12
2Simon LundellOK Österåker10:50+0:476:41
3Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF12:07+2:047:28
4Hugo SjölanderTäby OK12:42+2:397:50
5Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK13:08+3:058:06
6Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK13:43+3:408:28
7Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK14:07+4:048:42
8Axel BalckTäby OK14:12+4:098:45
9Malte BellanderGustavsbergs OK14:22+4:198:52
10Ruben HårdSkogsluffarnas OK14:27+4:248:55
11Linus ForsbergOK Ravinen14:34+4:318:59
12Felix DavidssonSöders-Tyresö15:11+5:089:22
13Sandro PruthSkogsluffarnas OK15:55+5:529:49
14Olle SandbergOK Älvsjö-Örby16:07+6:049:56
15Axel TrofastTullinge SK16:16+6:1310:02
16Erik NorinSöders-Tyresö16:17+6:1410:03
17Marcus BarbozaAttunda OK16:47+6:4410:21
18Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK16:53+6:5010:25
19Elias LjungdellTäby OK16:54+6:5110:25
20Victor LjungströmJärfälla OK17:07+7:0410:33
21Ludvig HagwallJärla Orientering17:19+7:1610:41
22Gustav MyrbergerTullinge SK17:52+7:4911:01
23Felix FlodmanTullinge SK17:53+7:5011:02
24Olof NordlundJärla Orientering18:54+8:5111:40
25Ture JohanssonSkogsluffarnas OK19:21+9:1811:56
26Lukas SjöblomAttunda OK19:25+9:2211:59
27Love PalmgrenSkogsluffarnas OK19:40+9:3712:08
28Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK20:02+9:5912:21
29Noah MehreteabJärfälla OK20:17+10:1412:31
30Malte HinasSkarpnäcks OL20:31+10:2812:39
31Joel BjörklundAttunda OK20:36+10:3312:42
32Zeb Van LiemtSkarpnäcks OL20:40+10:3712:45
33Oliver LiwångIFK Lidingö SOK20:43+10:4012:47
34Erik WällstedtJärfälla OK20:57+10:5412:55
35Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF22:17+12:1413:45
36Gustav StorellHaninge SOK23:37+13:3414:34
37Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK23:50+13:4714:42
38Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK24:22+14:1915:02
39Sebastian LindblomGustavsbergs OK24:39+14:3615:12
40Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL25:23+15:2015:40
41Ivar HägerSkogsluffarnas OK25:38+15:3515:49
42Lucas De BoussardIFK Enskede26:16+16:1316:12
43Elliot JonssonAttunda OK26:26+16:2316:19
44Samuel HowardSkarpnäcks OL26:59+16:5616:39
45Arvid KristofferssonSkarpnäcks OL29:17+19:1418:04
46Karl KvarnforsSkarpnäcks OL36:15+26:1222:22
Hugo PelanderSnättringe SKej godkänd
Valter SöderblomJärla Orienteringej godkänd
Erik BalckTäby OKej start
Pål SödervallTullinge SKej start
Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OKej start
Leo LjungbergSkarpnäcks OLej start
Filip HatlenTullinge SKej start
Tore WestmanGustavsbergs OKej start
Arvid WestmanGustavsbergs OKej start

D12

1 620 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sonja AhlquistJärla Orientering13:108:07
2Lovisa NordquistTäby OK13:52+0:428:33
3Felicia StrindérIFK Enskede15:59+2:499:51
4Sofie LindellGustavsbergs OK16:06+2:569:56
5Emma HallendalIFK Enskede17:02+3:5210:30
6Britta BörjessonJärla Orientering17:04+3:5410:32
7Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK18:06+4:5611:10
8Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK18:30+5:2011:25
9Sara StrömqvistAttunda OK19:07+5:5711:48
10Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK20:16+7:0612:30
11Linda StrömqvistAttunda OK21:14+8:0413:06
12Stella ÖstblomJärfälla OK21:27+8:1713:14
13Tove OlssonOK Södertörn22:24+9:1413:49
14Julia EkOK Ravinen22:59+9:4914:11
15Greta SandvikAttunda OK23:22+10:1214:25
16Amanda MörkforsJärfälla OK24:04+10:5414:51
17Märta AhlquistJärla Orientering27:37+14:2717:02
18Irma WidehagSundbybergs IK27:53+14:4317:12
19Hilda TrofastTullinge SK30:05+16:5518:34
Paulina AlzénGustavsbergs OKej start
Klara SkunckeTäby OKej start
Ella LindqvistTäby OKej start

Öppen motion 3

1 840 m, 148 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias ForsénTullinge SK11:086:03
2Stefan Svensson GeliusSnättringe SK11:53+0:456:27
3Jonas HalaiKamrat och IF KIF11:55+0:476:28
4Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering12:18+1:106:41
5Jenni SimolaFinspångs SOK12:41+1:336:53
6Per LjungStockholms OK12:50+1:426:58
7Björn LönneSkarpnäcks OL13:10+2:027:09
8Magnus BacklundKlubblös13:19+2:117:14
9Peter BergmanTullinge SK13:49+2:417:30
10Ove JanssonHaninge SOK14:19+3:117:46
11Samuel BjörklundAttunda OK14:35+3:277:55
12Lina MatthewsTullinge SK14:38+3:307:57
13Robin HallstenVänersborgs SK14:54+3:468:05
14Elin LarssonAlvesta SOK15:18+4:108:18
15Per LundahlAlvesta SOK15:22+4:148:21
16Erika TroengOK´Linne15:25+4:178:22
17Mikael  NordquistTäby OK15:31+4:238:25
18Lars GreilertHaninge SOK15:32+4:248:26
19Åsa BörjessonJärla Orientering15:39+4:318:30
20Kicki SkogTullinge SK15:42+4:348:31
21Annett PerssonRodod OK15:48+4:408:35
22Carl- Johan RoubertFK Finn16:00+4:528:41
23Torbjörn BergmanSnättringe SK16:04+4:568:43
23Henrik HagwallJärla Orientering16:04+4:568:43
25Elias ProkofievKlubblös16:06+4:588:45
26Gunnar Johansson FalkOK Ravinen16:25+5:178:55
27Petra LjungdellTäby OK16:29+5:218:57
28Ingemar LarssonTullinge SK16:33+5:258:59
29Cecilia NordquistTäby OK16:41+5:339:04
30Åsa SjölanderTäby OK16:52+5:449:10
31Rolf Vikström LookKlubblös17:07+5:599:18
32Rebecca JärnvingAttunda OK17:14+6:069:21
33Rasa PtasekaiteOK Ravinen17:20+6:129:25
34Henrik SvennersjöKlubblös17:45+6:379:38
35Sara AndersonJärfälla OK18:07+6:599:50
36Mattias JonssonKlubblös18:08+7:009:51
37Alva KarlssonSnättringe SK18:16+7:089:55
38Caroline MannerstålKlubblös18:18+7:109:56
39Sören AnderssonCentrum OK18:23+7:159:59
40Linnéa JonssonSOK Viljan18:32+7:2410:04
41Massimo MondiniHellas Orientering18:41+7:3310:09
42Per StålhammarTullinge SK18:42+7:3410:09
43Helena PepaHagaby GoIF Örebro18:50+7:4210:14
44Lisa PerssonKlubblös18:52+7:4410:15
45Henrik ByströmBromma-Vällingby SOK18:53+7:4510:15
46Claes AnderssonKlubblös18:55+7:4710:16
47Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF18:58+7:5010:18
48Mikael WesterVingåkers OK19:02+7:5410:20
49Anders HänströmTäby OK19:04+7:5610:21
50Elisabeth StålhammarTullinge SK19:14+8:0610:27
51Channa LönneTullinge SK19:19+8:1110:29
52David EngstedtOK Ravinen19:32+8:2410:36
53Niklas  SödervallTullinge SK19:35+8:2710:38
54Pontus LöfströmJönköpings OK19:37+8:2910:39
55Janne HedströmSöders-Tyresö19:54+8:4610:48
55Olof EversKlubblös19:54+8:4610:48
57Theodor BjarnasonKlubblös19:55+8:4710:49
58Gustav LundinKlubblös20:00+8:5210:52
58Lena SundqvistTullinge SK20:00+8:5210:52
60Ulrika HellströmAttunda OK20:03+8:5510:53
61Tim GudaraisKlubblös20:05+8:5710:54
62Therese BergstedtCentrum OK20:06+8:5810:55
63Anette LinnersjöGustavsbergs OK20:18+9:1011:01
64Rune RådeströmSnättringe SK20:20+9:1211:03
65Sofia IderheimKlubblös20:24+9:1611:05
66Nikita HeinonenKlubblös20:31+9:2311:09
67Johanna AlmlundHaninge SOK20:50+9:4211:19
68Johan KarlstenSolna OK21:01+9:5311:25
69Sixten BjörklundKlubblös21:07+9:5911:28
70Marie EkhKlubblös21:17+10:0911:34
71Daniel AntonssonKlubblös21:59+10:5111:56
72Per ArnessonSkarpnäcks OL22:06+10:5812:00
72Elvira ForsströmOK Roslagen22:06+10:5812:00
74Åsa ByströmBromma-Vällingby SOK22:07+10:5912:01
75Hjalmar RusckOK Ravinen22:16+11:0812:06
76Göran HanssonTäby OK22:24+11:1612:10
77Elisabeth BengtssonHaninge SOK22:40+11:3212:19
78Torbjörn LarssonKlubblös22:59+11:5112:29
79Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF23:28+12:2012:45
80Sara RuneborgAttunda OK23:33+12:2512:47
81Anna BlomgrenTullinge SK23:38+12:3012:50
82Stefan OlssonKlubblös23:42+12:3412:52
83Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK23:47+12:3912:55
84Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK23:58+12:5013:01
85Tomas AxellIFK Enskede24:03+12:5513:04
85Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL24:03+12:5513:04
87Charlotte PruthSkogsluffarnas OK24:10+13:0213:08
88James ChristieSnättringe SK24:12+13:0413:09
89Lars NordinSolna OK24:43+13:3513:25
90Susanne SvidenKlubblös24:44+13:3613:26
91Kristina EngströmKlubblös24:54+13:4613:31
92Helena BachmanTäby OK24:55+13:4713:32
93Lena Nyström-NilssonRånäs OK25:12+14:0413:41
94Ebba-Lisa FlygarTullinge SK26:14+15:0614:15
95Peter TörnqvistKlubblös26:18+15:1014:17
96Marianne JernbergSöders-Tyresö26:22+15:1414:19
97Garneth SchindlerSnättringe SK26:35+15:2714:26
98Carl CarlinSöders-Tyresö27:04+15:5614:42
99Lena NilssonOK Österåker27:20+16:1214:51
100Ingrid AnderssonOK Österåker27:34+16:2614:58
101Lars LöthmanJärfälla OK27:45+16:3715:04
102Ann KarlstenSolna OK27:52+16:4415:08
103Ebba ForsbergOK Ravinen28:13+17:0515:20
104Tiemo SchrammSnättringe SK29:14+18:0615:53
105Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL29:33+18:2516:03
106Åsa HallanderCentrum OK30:01+18:5316:18
107Amanda De WittLänna IF30:33+19:2516:36
108Heidi BjerkhaugOK Ravinen30:47+19:3916:43
109Eva HagrotTäby OK32:09+21:0117:28
110Patricia LaaksoKlubblös32:17+21:0917:32
111Gunnel BalckIFK Enskede32:58+21:5017:55
112Ingela GahneEnebybergs IF33:33+22:2518:14
113Pia VikströmTäby OK33:42+22:3418:18
114Rune ThurénVallentuna-Össeby OL34:07+22:5918:32
115Linn RönnolsTäby OK34:10+23:0218:34
116Mathias FlinkKlubblös34:15+23:0718:36
117Alexander OttossonSOK Viljan34:27+23:1918:43
118Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF36:32+25:2419:51
119Håkan OlssonKlubblös36:33+25:2519:51
120Robin HyppelOK Österåker36:40+25:3219:55
121Åsa HanssonTullinge SK37:09+26:0120:11
121Carl FrölundRodod OK37:09+26:0120:11
121Bhavana BatchuRodod OK37:09+26:0120:11
124Nimesh KumarRodod OK37:13+26:0520:13
125Vighnesh KamathRodod OK37:16+26:0820:15
126Ronald SandovalRodod OK37:17+26:0920:15
127Sarah SadeghiRodod OK37:21+26:1320:17
128Ingalill TimgrenOK Österåker37:39+26:3120:27
129Ingemar OskarssonKlubblös37:48+26:4020:32
130John DryseliusSkarpnäcks OL40:35+29:2722:03
131Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK41:00+29:5222:16
132Gunilla BergOK Ravinen48:47+37:3926:30
133Rpbert WennströmTeam Sportballs1:00:13+49:0532:43
134Raijan SrivastavaTeam Sportsballs1:00:30+49:2232:52
135Martin  SundstedtTeam Spaceballs1:00:35+49:2732:55
136Nenad AnticTeam Sportsballs1:00:46+49:3833:01
137Helena LindströmTeam Sportsballs1:00:48+49:4033:02
138Allan EverumStockholm Multisport Klubb1:00:59+49:5133:08
139Lina BlombergssonKlubblös1:04:35+53:2735:05
Elisabeth CarlinSöders-Tyresöej godkänd
Elmin HovmöllerSöders-Tyresöej godkänd
Frank PelanderSnättringe SKej godkänd
Johan FogelKlubblösej godkänd
Maria JönssonKlubblösej godkänd
Jakob HeinemannCentrum OKej godkänd
Jonas SjöblomAttunda OKej godkänd
Patrik EliassonKlubblösej godkänd
Lena BrobergSnättringe SKej godkänd
Ivar HörnfeldtOK Ravinenej start
Marlene NessSödertälje-Nykvarn OFej start
Helen NyqvistJärla Orienteringej start
Per-Anders ÖstlingJärla Orienteringej start

U2

1 410 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar LundquistOK Ravinen12:328:53
2Sven BörjessonJärla Orientering13:39+1:079:40
3Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK13:48+1:169:47
4Leander SarbanKlubblös14:19+1:4710:09
5Axel FröstadiusSundbybergs IK15:57+3:2511:18
6Kjerstin ChristieSnättringe SK16:11+3:3911:28
7Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK16:31+3:5911:42
7Frida MårtenssonOK Älvsjö-Örby16:31+3:5911:42
9Alma ForssGustavsbergs OK17:16+4:4412:14
10Alva VildirSkarpnäcks OL17:26+4:5412:21
11Blenda RydellenasKlubblös17:27+4:5512:22
12Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OK17:32+5:0012:26
13Bastian Karlsson StrömöIFK Enskede17:37+5:0512:29
14Leon RisplingKlubblös17:53+5:2112:40
15Caio PruthSkogsluffarnas OK18:16+5:4412:57
16Sixten HörnfeldtOK Ravinen18:22+5:5013:01
17Botvid SimonssonSundbybergs IK18:25+5:5313:03
18Elin StorellHaninge SOK18:36+6:0413:11
19Max LindqvistTäby OK18:41+6:0913:15
20Jon Forsberg RundströmIFK Enskede18:50+6:1813:21
21Gustav NyströmOK Ravinen18:55+6:2313:24
22Hugo NyströmOK Ravinen19:01+6:2913:29
23Lova LeringeKlubblös19:25+6:5313:46
24Ivar MessingÄlvsjö Örby19:26+6:5413:46
25Ture LindskogOK Ravinen19:40+7:0813:56
26Elmer GardbyTumba-Mälarhöjden OK19:41+7:0913:57
27Einar Lundin OrrghenIFK Enskede20:18+7:4614:23
28Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK20:25+7:5314:28
29Lova JonssonSkarpnäcks OL20:29+7:5714:31
30Bo PersIFK Enskede20:45+8:1314:42
31Annie WestermarkAttunda OK21:16+8:4415:04
32Elsa SvedellSkarpnäcks OL21:22+8:5015:09
33Melker HagwallJärla Orientering22:13+9:4115:45
34Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK22:21+9:4915:51
35Olga SparrmanIFK Enskede23:35+11:0316:43
36Dagny IkoTäby OK23:39+11:0716:46
37Sigge Fröberg WilhelmIFK Enskede23:55+11:2316:57
38Hanna FranzonOK Älvsjö-Örby24:03+11:3117:03
39Molly BromeHellas Orientering24:37+12:0517:27
40Tilla GrenKlubblös25:41+13:0918:12
41Sara BergOK Ravinen25:59+13:2718:25
42Idun JähkelPiteå IF26:08+13:3618:32
43Lily ChristieSnättringe SK31:53+19:2122:36
44Oliver JohnssonAttunda OK32:32+20:0023:04
45Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK32:36+20:0423:07
46Melker FranzonOK Älvsjö-Örby32:44+20:1223:12
47Liam De BoussardIFK Enskede34:11+21:3924:14
48Telma PruthSkogsluffarnas OK34:31+21:5924:28
49Harry Sparring RönnholmKlubblös35:17+22:4525:01
50Bobbi Olsson BarrlingHellas Orientering37:09+24:3726:20
51Nils JärnvingAttunda OK52:27+39:5537:11
Maximilian AnderssonTullinge SKej start
Tove ErlandssonOK Södertörnej start
Olof HagwallJärla Orienteringej start
Sara HellströmAttunda OKej start
Viola HolmströmOK Ravinenej start
Vide MessingKlubblösej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser