Officiell resultatlista för Swedish League, #1, lång (WRE), med Vårracet, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #1, lång (WRE), med Vårracet, medel
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: lördag 8 april 2017

W21 Elit

14 210 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:32:286:30
2Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1:40:23+7:557:03
3Kristin LöfgrenIFK Mora OK1:44:39+12:117:21
4Aleksandra HornikOK Kolmården1:45:52+13:247:27
5Signe KlintingJärla Orientering1:48:23+15:557:37
6Lilian ForsgrenOK Tisaren1:48:56+16:287:39
7Sara EskilssonAlfta-Ösa OK1:49:58+17:307:44
8Josefin TjernlundOK Tisaren1:50:16+17:487:45
9Tatyana RiabkinaHellas Orientering1:50:39+18:117:47
10Lovisa PerssonOK Tisaren1:51:01+18:337:48
11Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:52:53+20:257:56
12Ellinor TjernlundOK Tisaren1:53:54+21:268:00
13Ellinor ErikssonOK Tisaren1:54:10+21:428:02
14Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK1:54:18+21:508:02
15Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK1:56:42+24:148:12
16Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:58:11+25:438:19
17Johanna ÖbergOK Linné1:58:13+25:458:19
18Kristin HylanderNyköpings OK1:58:31+26:038:20
19Irina NybergAlfta-Ösa OK1:58:46+26:188:21
20Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:59:07+26:398:22
21Karolin OhlssonJärla Orientering1:59:54+27:268:26
22Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad1:59:55+27:278:26
23Andrea SvenssonOK Tisaren1:59:56+27:288:26
24Annika BjörkOK Linné2:00:33+28:058:29
25Emma BergmanGöteborg-Majorna OK2:00:57+28:298:30
26Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad2:02:59+30:318:39
27Magdalena OlssonStora Tuna OK2:04:53+32:258:47
28Jenny BengtssonSävedalens AIK2:05:56+33:288:51
29Rebecka NylinOK Tisaren2:06:39+34:118:54
30Anna DvorianskaiaHellas Orientering2:09:09+36:419:05
31Kate MorrisonOK Linné2:09:29+37:019:06
32Elin ClassonOK Orinto2:11:50+39:229:16
33Sanna SkoogKils OK2:12:43+40:159:20
34Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad2:14:27+41:599:27
35Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK2:15:09+42:419:30
36Inna SomovaHellas Orientering2:17:20+44:529:39
37Rebecka OlssonOK Linné2:18:04+45:369:42
38Maria ArvidssonKalmar OK2:21:44+49:169:58
39Lisa AnderssonÄrla IF2:22:44+50:1610:02
40Caroline LindelöwHärlövs IF2:23:18+50:5010:05
41Filippa JohanssonJönköpings OK2:23:51+51:2310:07
42Lovisa NilssonSävedalens AIK2:24:07+51:3910:08
43Pia OlssonOK Pan-Kristianstad2:30:20+57:5210:34
44Moa SvenssonNässjö OK2:31:50+59:2210:41
45Jenny BjörkOK Denseln2:38:16+1:05:4811:08
46Annie LennartssonSkåneslättens OL3:18:02+1:45:3413:56
47Alicia FribergFalköpings AIK OK3:37:49+2:05:2115:19
Jenny ErikssonOK Kåreej godkänd
Hedwig HaasSundsvalls OKej godkänd
Louise LundgrenVäxjö OKej godkänd
Angelica EngströmSkåneslättens OLej godkänd
Sara LundstenSundsvalls OKej godkänd
Pim HedbergOK Pan-Kristianstadej godkänd
Moa PetterssonKarlskrona SOKej godkänd
Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Agata StankiewiczOK Orionej godkänd
Ewa GwóźdźOK Orionej godkänd
Sara HagströmIFK Göteborgej godkänd
Josefine HeikkaAlfta-Ösa OKej godkänd
Anastasia DzianisavaSävedalens AIKej godkänd
Elin SvenssonIK Hakarpspojkarnaej start
Lisa RisbyOK Kåreej start
Elin HögstrandIFK Göteborgåterbud
Anna Nilsson SimkovicsUlricehamns OKåterbud

M21 Elit-1

18 890 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rassmus AnderssonOK Linné1:45:315:35
2Max Peter BejmerIFK Göteborg1:46:51+1:205:39
3Rasmus ElmelidLinköpings OK1:49:04+3:335:46
4Ola MartnerGöteborg-Majorna OK1:49:32+4:015:47
5Karl WalheimÄrla IF1:51:54+6:235:55
6Anton SjökvistStora Tuna OK1:52:10+6:395:56
7Miloš NykodýmOK Linné1:53:05+7:345:59
8David BejbomJärla Orientering1:53:39+8:086:00
9Daniel AttåsOK Tisaren1:54:04+8:336:02
10Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:54:56+9:256:05
11Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:55:38+10:076:07
12Per Harald Havnen JohansenIFK Mora OK1:56:05+10:346:08
13Oskar DanielsAttunda OK1:56:21+10:506:09
14Jens RönnolsJärla Orientering1:56:46+11:156:10
15Robbin KantarpÄrla IF1:57:11+11:406:12
16Sergey FedatsenkaSävedalens AIK1:58:22+12:516:15
17Johan TörnrothHestra IF2:01:28+15:576:25
18Jonas MerzGöteborg-Majorna OK2:02:20+16:496:28
19Artem PanchenkoIFK Mora OK2:03:28+17:576:32
20Mateusz WenslawOK Orion2:04:26+18:556:35
21Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna2:04:30+18:596:35
22Filip GrahnHestra IF2:05:05+19:346:37
23Denys ShcherbakovRonneby OK2:05:17+19:466:37
24Vitaliy GichkoSävedalens AIK2:05:25+19:546:38
25Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad2:05:51+20:206:39
26Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna2:06:17+20:466:41
27Algirdas BartkeviciusOK Denseln2:08:10+22:396:47
28Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna2:09:05+23:346:50
29Emil KaleredOK Denseln2:09:16+23:456:50
30Gustav HindérOK Tisaren2:09:45+24:146:52
31Martin DjerfIK Hakarpspojkarna2:10:35+25:046:54
32Erik ClassonOK Orinto2:12:22+26:517:00
33Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad2:14:01+28:307:05
34Niklas AldénOK Linné2:14:23+28:527:06
35Ludvig ErikssonKils OK2:15:14+29:437:09
36Markus LangStora Tuna OK2:15:15+29:447:09
37Krzysztof WolowczykOK Denseln2:15:50+30:197:11
38Erik Folkesson BlomIFK Mora OK2:16:26+30:557:13
39Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna2:16:58+31:277:15
40Pontus KarlssonMarkbygdens OK2:17:11+31:407:15
41Flavio PoltéraSnättringe SK2:17:25+31:547:16
42Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro2:17:58+32:277:18
43Niklaus ReyNyköpings OK2:18:07+32:367:18
44Oskar LeinonenOK Kolmården2:18:41+33:107:20
45Samuel KellerNyköpings OK2:19:39+34:087:23
46Mattias KarlssonVäxjö OK2:25:49+40:187:43
47Erik LindgrenKFUM Örebro OK2:32:09+46:388:03
48Henrik TostebergLinköpings OK2:41:29+55:588:32
49Ruairi ShortOK Linné2:47:34+1:02:038:52
Axel WrådheAttunda OKej godkänd
Viktor SilvemarkÄrla IFej godkänd
Simon HedlundÄrla IFej godkänd
Martin HederskogIFK Umeåej godkänd
Leonas MockunasHellas Orienteringej godkänd
Johan LindbergIFK Mora OKej godkänd
Rasmus Rörholt TheisenIFK Lidingö SOKej godkänd
Olle KaleredOK Denselnej godkänd
Jesper SjögrenHestra IFej godkänd
Simon JakobssonLånghundra IFej godkänd
Martin AhlbergerHestra IFej godkänd
Emil GranqvistOK Ravinenej godkänd
Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OKej godkänd
Jens WängdahlNyköpings OKej godkänd
Joakim SvenskStora Tuna OKej godkänd
Johan HögstrandIFK Göteborgej godkänd
Emil SvenskStora Tuna OKej godkänd
Andreas JanssonIK Hakarpspojkarnaåterbud
Petter ErikssonÄrla IFåterbud
Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OFåterbud
Gustav BergmanOK Ravinenåterbud

M21 Elit-2

13 070 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg1:25:006:30
2Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK1:25:05+0:056:30
3Linus RappIFK Mora OK1:25:23+0:236:31
4Erik FernlundOK Tisaren1:36:45+11:457:24
5Jonathan KarlssonOK Tisaren1:40:36+15:367:41
6Albin SjöhedGävle OK1:40:44+15:447:42
7Karl EngesAttunda OK1:41:04+16:047:43
8Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:43:01+18:017:52
9Viktor AntonssonEksjö SOK1:43:27+18:277:54
10Anders AxlingSundsvalls OK1:46:01+21:018:06
11Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK1:47:59+22:598:15
12Emil TellsénOK Roxen1:51:42+26:428:32
13Henrik EklundVäxjö OK1:57:20+32:208:58
14Charlie StoltRehns BK2:08:05+43:059:47
15Joel KristianssonSkåneslättens OL2:08:44+43:449:50
16Thomas PetterssonAttunda OK2:11:06+46:0610:01
Joel Käll KarlssonLinköpings OKej godkänd
Adam GeorgssonKarlskrona SOKej godkänd
Love BerzellOK Ravinenej godkänd
Fredrik BerntssonSkåneslättens OLej godkänd
Aaro RuoholaMS Parmaej godkänd
David SundströmSöderhamns OKej godkänd
Emil FolinoKarlskrona SOKej start
Simon MarteliusAttunda OKej start

D20 Elit

9 060 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna FastEksjö SOK1:10:257:46
2Hanna HugossonSundsvalls OK1:11:42+1:177:54
3Linnéa GolsäterEksjö SOK1:13:10+2:458:04
4Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna1:13:28+3:038:06
5Line CederbergOK Pan-Kristianstad1:15:12+4:478:18
6Ekaterina RyazanovaRehns BK1:16:30+6:058:26
7Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:16:33+6:088:26
8Gabriella S BerganderEksjö SOK1:16:51+6:268:28
9Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:18:23+7:588:39
10Elvira BjörklundTrollhättans SOK1:18:27+8:028:39
11Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:18:38+8:138:40
12Amanda BerggrenTullinge SK1:18:42+8:178:41
13Emma PetterssonOK Roxen1:19:15+8:508:44
14Lisa JohanssonOK Tranan1:19:48+9:238:48
15Jonna ForsVästerås SOK1:19:52+9:278:48
16Hanna HänströmOK Ravinen1:21:38+11:139:00
17Amelia SkalbergBredaryds SOK1:22:22+11:579:05
18Agnes WesterbergTrollhättans SOK1:23:48+13:239:14
19Emma HelmerssonVästerås SOK1:24:09+13:449:17
20Julia HedOK Skogsfalken1:24:58+14:339:22
21Emma DjerfLerums SOK1:25:42+15:179:27
22Wilma LagerhällRehns BK1:25:56+15:319:29
23Rebecca WaldenfjordJärfälla OK1:26:15+15:509:31
23Moa HanssonBredaryds SOK1:26:15+15:509:31
25Chantelle HesselbergOK Hällen1:26:29+16:049:32
26Erica EdmanRehns BK1:26:31+16:069:32
27Josefin ErlandssonOK Milan1:26:37+16:129:33
28Sara KindlundOK Tranan1:27:31+17:069:39
29Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad1:28:39+18:149:47
30Stina NordinSundsvalls OK1:31:11+20:4610:03
31Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna1:31:15+20:5010:04
32Klara LjunggrenLinköpings OK1:31:43+21:1810:07
33Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF1:32:55+22:3010:15
34Jonna JungåkerSundsvalls OK1:33:57+23:3210:22
35Tova OlssonIK Hakarpspojkarna1:35:06+24:4110:29
36Ronja BjörklundOK Kåre1:35:13+24:4810:30
37Elin JohanssonFinspångs SOK1:37:27+27:0210:45
38Elsa AnderssonBredaryds SOK1:38:28+28:0310:52
39Lova EvebornOK Roxen1:40:37+30:1211:06
40Tone AlbrektssonOK Ravinen1:40:45+30:2011:07
41Kajsa MattssonOK Kåre1:42:01+31:3611:15
42Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF1:44:46+34:2111:33
43Maria ErikssonEds SK1:44:48+34:2311:34
44Stina ErikssonJönköpings OK1:46:54+36:2911:47
45Erica ErikssonHjärnarps OL1:52:18+41:5312:23
46Ebba LeicktTullinge SK1:53:12+42:4712:29
47Maria TymoshchukSävedalens AIK1:58:08+47:4313:02
48Linnea GustafssonOK Gynge2:01:38+51:1313:25
49Julia ErikssonOK Kolmården2:02:24+51:5913:30
50Elin LundqvistOK Orion2:05:25+55:0013:50
Karin HagwallLunds OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Klara DjerfLerums SOKej godkänd
Maria GustafssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Alice AronengHestra IFej godkänd
Dorothea MüllerOK Pan-Kristianstadej godkänd
Saga SanderOK Milanej godkänd
Emma HagrotTäby OKej godkänd
Amanda RangertIK Hakarpspojkarnaej start
Anna KarlströmOK Linnéej start
Matilda ErikssonVästerbergslagens OLej start
Emma NilssonOK Trananåterbud

H20 Elit

13 040 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK1:11:505:30
1Simon HectorSnättringe SK1:11:505:30
3Jesper SvenskStora Tuna OK1:13:55+2:055:40
4Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:14:01+2:115:40
5Victor ImarkTullinge SK1:16:22+4:325:51
6Andreas UllerKils OK1:17:59+6:095:58
7Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:18:40+6:506:01
8Anton ForsbergLånghundra IF1:18:51+7:016:02
9Jonas GustafssonOK Kåre1:20:10+8:206:08
10Ola AnderssonOK Orion1:20:16+8:266:09
11Henrik JohannessonRonneby OK1:20:24+8:346:09
12Ville JohanssonOK Kolmården1:21:42+9:526:15
13Lucas SundbladEksjö SOK1:21:48+9:586:16
14Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:22:28+10:386:19
15Simon LarssonOK Hällen1:23:54+12:046:26
16Albin LillieströmOK Roxen1:25:00+13:106:31
17Filip JacobssonOK Tisaren1:25:08+13:186:31
18Lukas LundgrenVäxjö OK1:26:04+14:146:36
19Filip KarlssonIF Hagen1:26:56+15:066:40
20André AnderssonOK Kåre1:27:30+15:406:42
21Fredrik JohanssonOK Nackhe1:27:57+16:076:44
22Waldemar AnderssonLånghundra IF1:28:22+16:326:46
23Olle AnderssonTullinge SK1:29:34+17:446:52
24Nils Hammaräng GripOK Orion1:29:41+17:516:52
25Gustaf SundbüeOK Hällen1:29:47+17:576:53
26Aaro JulkunenMS Parma1:32:40+20:507:06
27Olle NilssonOK Linné1:33:10+21:207:08
28Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:33:23+21:337:09
29Oskar LindEksjö SOK1:35:11+23:217:17
30Johannes RidefeltOK Linné1:35:40+23:507:20
31Otto StuhlhoferOK Landehof1:36:13+24:237:22
32Anton KällströmSala OK1:37:18+25:287:27
33Harrison McCartneySävedalens AIK1:41:35+29:457:47
34Johan WehlinSkogspojkarnas OK1:41:44+29:547:48
35Johan WennermarkOK Orion1:42:51+31:017:53
36Arvid ClaessonJönköpings OK1:43:13+31:237:54
37Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:44:40+32:508:01
38Hugo DahlbergHaninge SOK1:45:38+33:488:06
39Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:47:55+36:058:16
40Rasmus MöllerArboga OK1:49:57+38:078:25
41Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:50:20+38:308:27
42John GunnarssonSurahammars SOK1:51:06+39:168:31
43Joakim SkärlénHaninge SOK1:51:32+39:428:33
44Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:52:15+40:258:36
45Rasmus Møller JessOK Linné1:54:50+43:008:48
46Alexander WiklundFinspångs SOK1:55:06+43:168:49
47Tuve MöllerOK Linné1:57:22+45:329:00
48Christian RedtzerAttunda OK1:57:54+46:049:02
49David RisbergKils OK1:58:42+46:529:06
50Pontus ErlandssonSOK Viljan2:01:04+49:149:17
51Johan PerssonAttunda OK2:03:49+51:599:29
52Isak PrellnerSkåneslättens OL2:06:10+54:209:40
53Mårten OlssonGävle OK2:06:49+54:599:43
54Alfred LönnVästerås SOK2:11:10+59:2010:03
55Adam SegerslättSkåneslättens OL2:11:37+59:4710:05
56Linus BacklundOK Södertörn2:15:28+1:03:3810:23
57Erik OlssonGävle OK2:15:48+1:03:5810:24
58Marcus BeckiusOK Tyr2:21:38+1:09:4810:51
59Lucas NorrmanAttunda OK3:10:13+1:58:2314:35
Erik ZeilonSkåneslättens OLej godkänd
Adam ThellsénOK Roxenej godkänd
Alexander GraadRonneby OKej godkänd
Tim OlssonBrattås CKej godkänd
Oliver MalmkvistJönköpings OKej godkänd
Christopher WilestedtAttunda OKej godkänd
Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Gustav ÖhgrenOK Kåreej godkänd
Fryderyk PryjmaRehns BKej godkänd
Jacob ErikssonKFUM Örebro OKej godkänd
Akseli RuoholaMS Parmaej godkänd
Viktor WassénVänersborgs SKej godkänd
Victor HelgessonHestra IFej godkänd
Martin MörsellOK Kåreej godkänd
Olle JosarpOK Tisarenej godkänd
Rickard DjerfTibro OKej godkänd
Oliwer LundbergOK Bävernej godkänd
Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOKej godkänd
Albin ClaessonSävedalens AIKej start
Jesper VikmanOK Nolaskogsarnaej start
Mattis HallbergIK Uvenej start
Pontus LindblomOK Roxenåterbud
Rasmus LundbergOK Bävernåterbud

D18 Elit

7 740 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna1:01:227:55
2Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK1:01:49+0:277:59
3Jenny WegebroSundsvalls OK1:02:15+0:538:02
4Isa EnvallIK Hakarpspojkarna1:03:26+2:048:11
5Sandra BoströmOK Linné1:04:05+2:438:16
6Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL1:04:08+2:468:17
7Ellen KallerbäckOK Orion1:04:15+2:538:18
8Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan1:06:25+5:038:34
9Klara AxelssonMarkbygdens OK1:06:52+5:308:38
10Lina SvärdIF Thor1:07:54+6:328:46
11Julia RajanIFK Lidingö SOK1:08:35+7:138:51
12Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre1:10:05+8:439:03
13Ronja HuggForsa OK1:10:08+8:469:03
14Erika Källvik LeufvénÅmåls OK1:10:26+9:049:05
15Ella SjöbergTullinge SK1:10:27+9:059:06
16Ida ØbroOK Orion1:11:11+9:499:11
17Elsa HolmgårdKils OK1:11:14+9:529:12
18Moa WestbladOK Ravinen1:13:13+11:519:27
19Ella PalmIK Hakarpspojkarna1:13:49+12:279:32
20Ella OlssonGrycksbo IF OK1:13:57+12:359:33
21Tove PetterssonOK Roxen1:14:10+12:489:34
22Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad1:15:03+13:419:41
23Hanna LagerbergOK Södertörn1:15:14+13:529:43
24Fanny SundbladEksjö SOK1:15:20+13:589:43
25Fiona BunnSödertälje-Nykvarn OF1:15:37+14:159:46
26Frida VikströmSundsvalls OK1:15:42+14:209:46
27Kajsa RaskKungälvs OK1:16:00+14:389:49
28Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:16:06+14:449:49
29Ebba HjertbergHestra IF1:16:50+15:289:55
30Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad1:16:59+15:379:56
31Irmalinn NilssonHärlövs IF1:17:33+16:1110:01
32Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:18:40+17:1810:09
33Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK1:19:02+17:4010:12
34Lisa BerggrenOK Kolmården1:19:19+17:5710:14
35Tova HermodssonLunds OK1:20:26+19:0410:23
36Emma HållströmGävle OK1:20:53+19:3110:27
37Elvira WildheimFK Friskus-Varberg1:21:23+20:0110:30
38Ebba JensenSkåneslättens OL1:22:11+20:4910:37
39Selma MoqvistLerums SOK1:22:45+21:2310:41
39Sofia KlassonHestra IF1:22:45+21:2310:41
41Vilma KarlssonSnättringe SK1:24:05+22:4310:51
42Elin SvenssonOK Älme1:25:01+23:3910:59
43Tilde BacklundOK Södertörn1:25:49+24:2711:05
44Tindra HjortFalköpings AIK OK1:26:17+24:5511:08
45Tove EkströmLinköpings OK1:26:41+25:1911:11
46Frida JohanssonOK Djerf1:27:09+25:4711:15
47Emma BlixtOK Hammaren1:28:33+27:1111:26
48Emelie JonassonForsa OK1:29:52+28:3011:36
49Hilda AxelssonFK Göingarna1:29:55+28:3311:37
50Maja KindlundOK Tranan1:31:55+30:3311:52
51Elina HansonKungälvs OK1:32:25+31:0311:56
52Hanna KjellinForsa OK1:32:37+31:1511:57
53Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK1:34:46+33:2412:14
54Lotten SandénOK Södertörn1:36:58+35:3612:31
55Tilda MarmelidOK Roxen1:37:27+36:0512:35
56Elin WihlborgOK Gynge1:38:00+36:3812:39
57Lotten KindlundhFK Finn1:41:11+39:4913:04
57Linn LugneKils OK1:41:11+39:4913:04
59Alva SonessonFalköpings AIK OK1:41:16+39:5413:05
60Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK1:44:12+42:5013:27
61Klara MöllerOK Linné1:45:11+43:4913:35
62Frida SahlmanLinköpings OK1:45:17+43:5513:36
63Sofia JohanssonOK Skärmen1:45:42+44:2013:39
64Linda RennerOK Södertörn1:48:45+47:2314:03
65Stina JohanssonOK Bävern1:53:53+52:3114:42
66Malva EvebornOK Roxen1:55:14+53:5214:53
Isa LundqvistJärfälla OKej godkänd
Frida HectorSnättringe SKej godkänd
Ella NordströmKils OKej godkänd
Tova ErikssonOK Djerfej godkänd
Lisa BörnstedtKungälvs OKej godkänd
Linnéa GustafssonOK Hällenej godkänd
Klara AnderssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Alva LindellIF Thorej godkänd
Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Annika SimonsenIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Elsa LindeblomHestra IFej godkänd
Ronja JungåkerOK Kåreej start
Johanna NilssonKungälvs OKåterbud

H18 Elit-1

8 760 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar JohanssonKarlskrona SOK53:076:03
2August MollénOK Denseln53:19+0:126:05
3Hugo LillieströmOK Roxen54:03+0:566:10
4Erik HerneOK Ravinen55:27+2:206:19
5Viktor SvenskStora Tuna OK56:01+2:546:23
6Niklas CarlssonSundbybergs IK56:21+3:146:25
7Emil AuseliusBredaryds SOK58:06+4:596:37
8Georg EklöwOK Södertörn58:18+5:116:39
9Erik HannrupIF Thor58:30+5:236:40
10Simon HardenFK Boken1:01:32+8:257:01
11Filip TrofastBredaryds SOK1:01:34+8:277:01
12Emil PetterssonKarlskrona SOK1:01:40+8:337:02
13Fredrik HamreforsVästerås SOK1:02:05+8:587:05
14Gustav RuneforsVäxjö OK1:03:14+10:077:13
15Marcus CarlssonIF Hagen1:03:29+10:227:14
16Carl CarlssonNyköpings OK1:03:32+10:257:15
17Ludvig EkNyköpings OK1:04:21+11:147:20
18Victor HanssonJönköpings OK1:05:11+12:047:26
19Oskar EdvardssonJärfälla OK1:05:14+12:077:26
20Felix AxelssonMarkbygdens OK1:05:50+12:437:30
21John LarssonRånäs OK1:06:08+13:017:32
22Axel OlssonIF Hagen1:06:23+13:167:34
23Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö1:07:03+13:567:39
24Axel GranqvistOK Ravinen1:07:58+14:517:45
25Tino PolsiniEksjö SOK1:08:15+15:087:47
26Olle HedmanIF Hagen1:08:37+15:307:49
27Olof SkoglundKils OK1:08:38+15:317:50
28Jonas AnderssonOK Roxen1:08:44+15:377:50
29Eskil TryggöTrollhättans SOK1:08:57+15:507:52
30Emil GrehnOK Rodhen1:09:03+15:567:52
31Leo JohanssonOK Kolmården1:10:01+16:547:59
32Hampus NyströmIF Hagen1:10:27+17:208:02
33Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:11:41+18:348:10
34Philip CarlssonNyköpings OK1:12:13+19:068:14
35Oskar ForsbergTullinge SK1:12:40+19:338:17
36Oskar NymanOK Tyr1:13:54+20:478:26
37Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:13:58+20:518:26
38Filip BengtssonOK Lindéna1:14:20+21:138:29
39Sandro SchmidOK Linné1:14:47+21:408:32
39Benjamin SturekSOK Viljan1:14:47+21:408:32
41Simon FriskGustavsbergs OK1:14:53+21:468:32
42Felix PerssonHaninge SOK1:15:22+22:158:36
43Martin LammFrölunda OL1:15:35+22:288:37
44Allan HedbergLunds OK1:15:47+22:408:39
45Simon DahlbergOK Nolaskogsarna1:15:54+22:478:39
46William NilssonNyköpings OK1:16:03+22:568:40
47Walter LagerhällRehns BK1:17:06+23:598:48
48Olle SörqvistMarkbygdens OK1:17:21+24:148:49
49Gabriel SturessonLerums SOK1:17:29+24:228:50
50Oscar ModigOK Pan-Kristianstad1:17:56+24:498:53
51William LundstedtMullsjö SOK1:18:16+25:098:56
52Albin AnderssonTullinge SK1:18:30+25:238:57
53Joar HertinIK Hakarpspojkarna1:19:03+25:569:01
54Erik WinbladhKarlskrona SOK1:19:11+26:049:02
55Kristoffer TengrothSundbybergs IK1:19:41+26:349:05
56Lasse Falck WeberFarumTisvilde OK1:19:42+26:359:05
57Hannes SvahnOK Ravinen1:20:23+27:169:10
58Johannes ÖhgrenOK Kåre1:21:15+28:089:16
59Isak HertinIK Hakarpspojkarna1:22:08+29:019:22
60Carl HolmbergIF Hagen1:22:37+29:309:25
61Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:22:50+29:439:27
62Algot NajvikOK Pan-Kristianstad1:23:14+30:079:30
63Linus LundbergOK Bävern1:23:45+30:389:33
64Albin AlsiöIF Hagen1:28:17+35:1010:04
65Tim JohanssonFK Friskus-Varberg1:30:47+37:4010:21
66Axel HalvarssonKarlskrona SOK1:31:17+38:1010:25
67Oscar StombergIF Hagen1:46:45+53:3812:11
Ruben BryngelssonTullinge SKej godkänd
Emil KarlssonHestra IFej godkänd
Nicola MüllerIFK Mora OKej start
Lukas OlmKils OKej start
Elias TidevallSkogsluffarnas OKej start

H18 Elit-2

8 360 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel WaldenfjordJärfälla OK1:01:437:22
2Daniel HellbergLunds OK1:05:13+3:307:48
3Hugo LindbärgOK Södertörn1:06:13+4:307:55
4Anton GlivesonRonneby OK1:08:03+6:208:08
5Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna1:08:32+6:498:11
6Emil JonsellIF Thor1:10:39+8:568:27
7Arvid WesterbergOK Kolmården1:10:53+9:108:28
8Josef JohanssonOK Kolmården1:11:20+9:378:31
9Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna1:11:29+9:468:33
10Gustav OlssonTorsås OK1:11:59+10:168:36
10Tobias KarlssonSnättringe SK1:11:59+10:168:36
12Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF1:12:52+11:098:42
13Gunnar EngströmLinköpings OK1:13:05+11:228:44
14Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna1:13:29+11:468:47
15Hugo DalhammerOK Roxen1:14:24+12:418:53
16Simon FreylandEksjö SOK1:15:56+14:139:04
17Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna1:16:30+14:479:09
18Jesper LidmarSnättringe SK1:17:43+16:009:17
19Axel BlomFrölunda OL1:18:13+16:309:21
20Victor BylundIF Thor1:18:20+16:379:22
21Mattias IvaresOK Södertörn1:18:27+16:449:23
22Matviy KhotyaintsevIF Thor1:19:13+17:309:28
23Ludvig HallabroHässleholms OK1:20:24+18:419:37
24Jonathan UllerKils OK1:20:42+18:599:39
25Ludvig WaktelSvaide Roma SOK1:20:52+19:099:40
26Jonathan JylltorpLinköpings OK1:21:05+19:229:41
27Samuel AxelsonOK Tyr1:22:21+20:389:51
28Thorsten SvenssonFinspångs SOK1:22:46+21:039:54
29Andreas NäslundVästerås SOK1:24:24+22:4110:05
30Klas JohanssonOK Tranan1:27:10+25:2710:25
31Filip MöllerOK Södertörn1:28:21+26:3810:34
32Sixten TörnqvistVästerås SOK1:28:50+27:0710:37
33Reto GiezendannerIF Hagen1:30:39+28:5610:50
34Erik ErikssonOK Älgen1:30:52+29:0910:52
35Olle SvangrenGotlands Bro OK1:31:22+29:3910:55
36Carl EkbringKexholms SK1:32:40+30:5711:05
37Mattias KallhaugeSnättringe SK1:40:08+38:2511:58
38Jesper KarlssonTjalve IF Norrköping1:42:56+41:1312:18
39Joel KarnehedOK Roxen1:43:16+41:3312:21
40Martin SkärlénHaninge SOK1:43:22+41:3912:21
41Jesper NyströmIF Thor1:43:38+41:5512:23
42Viktor WallinOK Kåre1:47:31+45:4812:51
43Lukas KatvalaKarlskrona SOK1:59:26+57:4314:17
44Oskar SvahnEksjö SOK2:05:29+1:03:4615:00
Oskar EngesAttunda OKej godkänd
Oscar PrytzTjalve IF Norrköpingej godkänd
William ErnlundOK Linnéej start
Daniel BogrenIF Hagenåterbud
Olle GrywenzOK Linnéåterbud

D21

3 950 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina BergmanOK Skogsfalken31:227:56
2Louise BorgTrollhättans SOK32:53+1:318:19
3Therese KlintbergLinköpings OK32:54+1:328:19
4Amanda HolmgrenVittjärvs IK32:56+1:348:20
5Hanna PalmIK Hakarpspojkarna32:59+1:378:21
6Stina GranefeltOK Tyr34:27+3:058:43
7Frida NeroGöteborg-Majorna OK36:37+5:159:16
8Hanna BarkegrenOK Kåre37:18+5:569:26
9Jenny BredfeltLunds OK38:01+6:399:37
10Sara JohanssonOK Linné38:04+6:429:38
11Sara JosarpFK Friskus-Varberg38:13+6:519:40
12Barbora PijákováIFK Lidingö SOK38:23+7:019:43
13Hanna WåhlinOK Skogsfalken38:28+7:069:44
14Helena LindénVäxjö OK40:43+9:2110:18
15Anna ArvidssonKalmar OK41:11+9:4910:25
16Märta BerggrenOK Kolmården41:35+10:1310:31
17Frida BakkmanIFK Göteborg42:24+11:0210:44
18Emma KantarpÄrla IF42:25+11:0310:44
19Liselotte KlemmingKalmar OK42:27+11:0510:44
20Lisa FolinoKarlskrona SOK42:47+11:2510:49
21Anna BredfeltLunds OK43:00+11:3810:53
22Maria JohanssonTorsås OK45:25+14:0311:29
23Lisa PalmSävedalens AIK46:36+15:1411:47
24Martina JohanssonHestra IF46:55+15:3311:52
25Ingela SmedenmarkRonneby OK47:46+16:2412:05
26Elinor LindelöwHärlövs IF49:09+17:4712:26
27Ida Andersson PostekKarlskrona SOK49:38+18:1612:33
28Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK50:59+19:3712:54
29Elsa EkelinKFUM Örebro OK54:32+23:1013:48
30Petra EklundLunds OK59:46+28:2415:07
31Maria BengtssonSävedalens AIK1:02:00+30:3815:41
32Julia GlowaczKalmar OK1:06:22+35:0016:48
33Anna BondesonLunds OK1:22:28+51:0620:52
Cecilia BerganderEksjö SOKej godkänd
Fanny AsketunOK Roxenej start

H21

4 500 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian TingströmGöteborg-Majorna OK27:336:07
2Isak BergmanOK Skogsfalken29:39+2:066:35
3Jon AnderssonIFK Umeå32:11+4:387:09
4Andrey LamovStora Tuna OK32:30+4:577:13
5Pontus JohanssonOK Linné33:35+6:027:27
6Conny ForsbergLånghundra IF33:53+6:207:31
7Jonas HjertFalköpings AIK OK34:13+6:407:36
8Erik MattssonJärla Orientering35:12+7:397:49
9Thomas JohannessonRonneby OK35:22+7:497:51
10Dag StridhOK Nolaskogsarna35:46+8:137:56
11Lars JakobssonCentrum OK36:03+8:308:00
12Jonas Falck WeberFarumTisvilde OK36:16+8:438:03
13Andreas NikolaussonVisborgs OK36:22+8:498:04
14Pontus JanssonKungälvs OK37:02+9:298:13
15Patrik JohanssonKexholms SK37:14+9:418:16
16Niklas KarlssonVäxjö OK37:47+10:148:23
17Filip NilssonGotlands Bro OK38:19+10:468:30
18Carl-Johan HögbergOK Linné38:54+11:218:38
19Marcus KempeSävedalens AIK39:30+11:578:46
20Niclas JonassonIFK Göteborg40:09+12:368:55
21August KollbergEksjö SOK40:37+13:049:01
22Fredrik JohanssonBredaryds SOK40:52+13:199:04
23David HectorSnättringe SK41:39+14:069:15
24Simon NilssonEksjö SOK41:56+14:239:19
25Olle LindgrenKFUM Örebro OK42:01+14:289:20
26David RunemalmNybro OK42:10+14:379:22
27Erik ToomingasSundsvalls OK42:43+15:109:29
28Daniel NilssonSkåneslättens OL46:01+18:2810:13
29Marcus BillOK Pan-Kristianstad50:02+22:2911:07
29Moltas ViebkeMalmö OK50:02+22:2911:07
31Arne LindströmTorsås OK1:07:01+39:2814:53
32Ludvig WallénVäxjö OK1:08:04+40:3115:07
33Tobias BladhLunds OK1:11:31+43:5815:53
Fredrik JohnssonKFUM Örebro OKej godkänd
Anton SundinSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Fredrik WennermarkOK Skogsfalkenej start
Christian HedqwistOK Tyrej start

D20

3 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma JanssonVänersborgs SK47:0913:01
Klara MandahlOK Linnéej start

D18

3 390 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda KarlssonOK Ravinen39:3611:40
2Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK40:45+1:0912:01
3Maja GunnarssonLerums SOK49:05+9:2914:28
4Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK49:09+9:3314:29
5Hanna AhlströmLunds OK1:07:12+27:3619:49

H18

3 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor AlfredssonOK Tyr1:23:4423:51

D16

3 510 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba BerglinKarlskrona SOK28:268:06
2Moa AlsiöIF Hagen30:36+2:108:43
3Klara AnderssonOK Orion33:08+4:429:26
4Clara DahlHärlövs IF33:18+4:529:29
5Elin LindbladOK Djerf33:58+5:329:40
6Linnea SkalbergBredaryds SOK35:04+6:389:59
7Alicia LundgrenVäxjö OK35:49+7:2310:12
8Emma ErikssonEksjö SOK36:23+7:5710:21
9Nellie RydlundHässleholms OK38:03+9:3710:50
10Klara HöglundEksjö SOK38:10+9:4410:52
10Julia RangertIK Hakarpspojkarna38:10+9:4410:52
12Lovisa WeidenSkåneslättens OL38:17+9:5110:54
13Elin RindstigSOK Viljan39:04+10:3811:07
14Signe NilssonNyköpings OK39:59+11:3311:23
15Ellen SigvardsonBredaryds SOK41:32+13:0611:49
16Wilma BerganderEksjö SOK43:24+14:5812:21
17Agnes LindblomMalmö OK46:11+17:4513:09
18Julia MianowskaKalmar OK48:30+20:0413:49
19Clara JohanssonOK Skärmen50:39+22:1314:25
20Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb50:47+22:2114:28
21Ida EdvardssonEksjö SOK51:41+23:1514:43
22Tuva LövdahlSOK Viljan52:35+24:0914:58
23Elsa AnkeloMS Parma52:46+24:2015:01
24Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna55:47+27:2115:53
25Maja PorleVäxjö OK1:13:35+45:0920:57
Lovisa JohanssonKarlskrona SOKej start
Maja TenghagenHärlövs IFej start
Nellie NilssonOK Orionej start

H16

3 390 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK21:306:20
2Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK23:59+2:297:04
3Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb24:24+2:547:11
4Anton SilierJärfälla OK24:50+3:207:19
5Albin TollOK Njudung25:26+3:567:30
6Erik ÅkessonVäxjö OK25:36+4:067:33
7Mattias HaneOK Tyr26:00+4:307:40
8Hugo DjurstedtEksjö SOK26:10+4:407:43
9Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad26:32+5:027:49
10Olof LjunggrenLinköpings OK27:05+5:357:59
11Arvid AronssonOK Kroppefjäll27:31+6:018:07
12Albin KronkvistÖrkelljunga FK27:47+6:178:11
13Simon GiselssonRonneby OK29:39+8:098:44
14Simon SvahnEksjö SOK29:59+8:298:50
15Hugo StrömMullsjö SOK30:43+9:139:03
16Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb30:55+9:259:07
17Simon OlssonHjärnarps OL31:08+9:389:11
18Carl ÅsLunds OK32:30+11:009:35
19Tim DalheimerIK Vikings OK32:34+11:049:36
20Mattis PerssonEksjö SOK32:53+11:239:42
21Jacob SteinthalFIF Hillerød33:04+11:349:45
22Viggo JohanssonSkåneslättens OL33:07+11:379:46
23Gustav PermanOK Tyr33:32+12:029:53
24Arvid KronmarKarlskrona SOK33:34+12:049:54
25Alfred PetterssonMullsjö SOK33:48+12:189:58
26Benjamin ClaessonJönköpings OK34:51+13:2110:16
27Michal PierzchalaKalmar OK35:02+13:3210:20
28Adrian SkobeKalmar OK35:25+13:5510:26
29Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK35:46+14:1610:33
30Hugo JakobssonEksjö SOK39:36+18:0611:40
31Pontus ErikssonHjärnarps OL43:31+22:0112:50
32Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK44:22+22:5213:05
33Asger HolmbergFIF Hillerød1:00:05+38:3517:43
34Melvin NilssonHärlövs IF1:02:44+41:1418:30
35Pontus ThuressonSkåneslättens OL1:08:00+46:3020:03

D16 Kort

2 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martina SundelinOK Orion1:47:2639:47

D14

2 670 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Siri SimonsenFIF Hillerød24:449:15
2Ella SöderbergOK Skogsfalken25:18+0:349:28
3Agnes DjurstedtEksjö SOK25:34+0:509:34
4Tilda PalmIK Hakarpspojkarna26:22+1:389:52
5Linnea RydlundHässleholms OK27:19+2:3510:13
6Eira HertinIK Hakarpspojkarna27:43+2:5910:22
7Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb27:45+3:0110:23
8Tuva NylundBredaryds SOK27:59+3:1510:28
9Thea BökmanHelsingborgs SOK28:45+4:0110:46
10Stina LindSOK Viljan29:33+4:4911:04
11Alma SvennerudKarlskrona SOK30:08+5:2411:17
12Ilona RuoholaMS Parma31:44+7:0011:53
13Lisa SwartzOK Orion32:31+7:4712:10
14Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna33:46+9:0212:38
15Lena ChabieraKalmar OK34:36+9:5212:57
16Alva NystedtSkåneslättens OL35:35+10:5113:19
17Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna35:44+11:0013:22
18Vendela SturekSOK Viljan39:31+14:4714:48
19Olivia GrönkvistJönköpings OK39:38+14:5414:50
20Ellen TollOK Njudung40:44+16:0015:15
21Frida JohanssonOK Skärmen40:49+16:0515:17
22Amanda SvenssonOK Orion41:42+16:5815:37
23Hedda Kärner GroossAllerød OK42:07+17:2315:46
24Thea Nordin AbajiEksjö SOK44:42+19:5816:44
25Tilda HagelbergEksjö SOK46:34+21:5017:26
26Aleksandra NitschKalmar OK48:06+23:2218:00
27Elsa EricssonLunds OK53:04+28:2019:52
28Ella PerssonEksjö SOK1:05:06+40:2224:22
29My FridströmKarlskrona SOK1:07:23+42:3925:14
Elvira LjungbergOK Skogsfalkenej godkänd
Vilma EngströmOK Orionej godkänd

H14

2 770 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton CarlssonIF Hagen22:208:03
2Linus VernströmRonneby OK24:04+1:448:41
3Anton TörnqvistKarlskrona SOK24:44+2:248:55
4Loke HedbergLunds OK27:12+4:529:49
5Agust KronkvistÖrkelljunga FK28:06+5:4610:08
6Albin WeidenSkåneslättens OL28:27+6:0710:16
7Filip HåkanssonOK Orion29:16+6:5610:33
8Erik OscarssonOK Orion31:09+8:4911:14
9Erik JohanssonFK Boken32:05+9:4511:34
10Simon BååthSävedalens AIK32:32+10:1211:44
11Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad33:09+10:4911:58
12Albin HugossonLunds OK35:08+12:4812:41
13Oskar ErikssonRonneby OK35:59+13:3912:59
14Emil ViktorssonOK Skogsfalken38:26+16:0613:52
15Victor ModigOK Pan-Kristianstad38:46+16:2613:59
16Theo LövdahlSOK Viljan41:00+18:4014:48
17Hugo LarssonKarlskrona SOK44:07+21:4715:55
18Adam JohanssonSkåneslättens OL44:26+22:0616:02
19David MorénHjärnarps OL49:21+27:0117:48
20Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb50:20+28:0018:10
21Hugo UnossonKalmar OK1:03:34+41:1422:56
22Evgeny MedvedevOrienta-Kyncevo1:28:14+1:05:5431:51
Johan BjörckOK Älmeej start
Felix GustafssonLunds OKej start
Melker LarssonOK Orionej start

D14 Kort

2 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea SkobeKalmar OK30:3112:33
2Sandra WiduchKarlskrona SOK1:02:07+31:3625:33

H14 Kort

2 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linar JonassonKarlskrona SOK33:0713:37
2Anton LindströmTorsås OK1:08:46+35:3928:17

D12

2 420 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna26:2310:54
2Emma ZettervallKarlskrona SOK27:51+1:2811:30
3Hanna MorénHjärnarps OL30:45+4:2212:42
4Anna ViktorssonOK Skogsfalken33:34+7:1113:52
5Alice JohanssonFK Boken36:27+10:0415:03
6Elin SaleskogRonneby OK36:28+10:0515:04
7Alva HagelbergEksjö SOK39:34+13:1116:20
8Lova KronmarKarlskrona SOK42:14+15:5117:27
9Ida BenattiSkåneslättens OL43:56+17:3318:09
10Julia AbajiEksjö SOK47:35+21:1219:39
11Frida Kärner GroossAllerød OK53:15+26:5222:00
12Linn BjörneldKalmar OK58:50+32:2724:18
Anna BenattiSkåneslättens OLej godkänd

H12

2 420 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BrattOK Orion21:268:51
2Hjalmar AxelssonFK Göingarna21:41+0:158:57
3Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK23:45+2:199:48
4Oliver HåkanssonOK Orion25:42+4:1610:37
5Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna25:47+4:2110:39
6Nils SwartzOK Orion26:21+4:5510:53
7Wilhelm KarmetunOK Njudung27:12+5:4611:14
8Wille VernströmRonneby OK30:54+9:2812:46
9Erik KindlundOK Tranan32:58+11:3213:37
10Martin ErikssonAnnebergs GIF33:24+11:5813:48
11Carl GlivesonRonneby OK36:07+14:4114:55
12Linus BååthSävedalens AIK37:32+16:0615:30
13Emil KreutnerSOK Viljan49:47+28:2120:34
Nico MankonenKarlskrona SOKej start

D12 Kort

2 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira SkobeKalmar OK51:1520:10
Nanna SundelinOK Orionej start

H12 Kort

2 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns FridströmKarlskrona SOK46:5418:27
2Arthur LindströmTorsås OK55:54+9:0022:00

D10

2 540 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannah JosefssonOK Skogsfalken27:1510:43
2Matilda SöderbergOK Skogsfalken32:05+4:5012:37
3Linnéa EdvardssonEksjö SOK34:49+7:3413:42
4Elin NilssonKarlskrona SOK35:58+8:4314:09
5Maja MånssonOK Orion53:24+26:0921:01
6Edith HolmstrandOK Landehof54:17+27:0221:22
Anna MedvedevaOrienta-Kyncevoej godkänd

H10

2 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip MyrénOK Orion27:5811:00
2Alvin LundgrenVäxjö OK32:15+4:1712:41
3Arvid ErikssonRonneby OK35:50+7:5214:06
4Erik ZettervallKarlskrona SOK37:49+9:5114:53
5Olof HertinIK Hakarpspojkarna39:47+11:4915:39
6Pelle JakobssonEksjö SOK41:56+13:5816:30
7Leo MårtenssonStigmännen Karlshamns OK49:39+21:4119:32
8Vincent AlmgrenKarlskrona SOK55:28+27:3021:50
Hugo FlinkOK Orionej godkänd

D35

3 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kersti KärnerAllerød OK38:5410:44
2Marion BüchliOLG Suhr41:05+2:1111:20
3Hana TichovskaSK Praga41:58+3:0411:35
4Susanna CaleklintKarlskrona SOK55:31+16:3715:20
5Lucie KomarkovaHjärnarps OL1:21:22+42:2822:28
6Emma LundgrenFalköpings AIK OK1:44:52+1:05:5828:58

H35

4 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HolmstrandOK Landehof31:327:01
2Peter WirenstedtRonneby OK39:32+8:008:48
3Martin TichovskySK Praga40:28+8:569:00
4Henrik EklundLunds OK1:02:53+31:2114:00

D40

3 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Outi SareilaMS Parma31:059:08
2Linda NordinEksjö SOK34:25+3:2010:07
3Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK36:37+5:3210:46 Ladda ner rutt i gpx-format
4Daniela RennerOK Södertörn42:41+11:3612:33
5Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK44:31+13:2613:05
6Maria MedvedevaOrienta-Kyncevo47:12+16:0713:52
7Catarina HardenFK Boken55:04+23:5916:11
8Elisabeth HagelbergEksjö SOK57:46+26:4116:59
9Louise PihlOK Pan-Kristianstad58:47+27:4217:17
10Kajsa BenattiSkåneslättens OL1:05:29+34:2419:15

H40

4 170 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian HåkanssonRonneby OK28:096:45
2Henrik ModigOK Pan-Kristianstad30:35+2:267:20
3Björn AnderssonKarlskrona SOK30:44+2:357:22
4Ingemar ErikssonRonneby OK32:10+4:017:42
5Torstein HoleNydalens SK32:21+4:127:45
6Tord HultbergSOK Viljan32:40+4:317:50
7Jesper GroossAllerød OK33:23+5:148:00
8Mikael PihlOK Pan-Kristianstad34:03+5:548:09
9Henrik StenholmKarlskrona SOK35:59+7:508:37
10Joakim KarmetunOK Njudung36:10+8:018:40
11Olof IngemarssonKarlskrona SOK38:04+9:559:07
12Jimmy OlssonOK Pan-Kristianstad40:33+12:249:43
13Daniel PerssonRonneby OK42:01+13:5210:04
14Magnus ThörnbladRonneby OK45:01+16:5210:47
15Jörgen JohanssonKarlskrona SOK45:30+17:2110:54
16Jan HjortFalköpings AIK OK46:45+18:3611:12
17Jonas HåkanssonEksjö SOK47:39+19:3011:25
18Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna48:14+20:0511:34
19Jon MobergFK Göingarna52:29+24:2012:35
20Ola MarkholmSkåneslättens OL53:30+25:2112:49
21Alexander MedvedevOrienta-Kyncevo54:38+26:2913:06
22Stefan CaleklintKarlskrona SOK57:24+29:1513:45
23Magnus KronmarKarlskrona SOK1:02:01+33:5214:52
Fredrik NystedtSkåneslättens OLej godkänd
Maxim  RiabkinHellas Orienteringej start

D45

3 240 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna29:038:57
2Ulrika KindlundOK Tranan29:43+0:409:10
3Annika JohanssonOK Tranan30:51+1:489:31
4Josefine AlbinssonOK Skogsfalken33:42+4:3910:24
5Agneta ErikssonOK Kolmården34:02+4:5910:30
6Carina RydlundHässleholms OK35:04+6:0110:49
7Susanna DjurstedtEksjö SOK35:44+6:4111:01
8Anna SvenssonSOK Viljan35:50+6:4711:03
9Maria HållströmGävle OK36:34+7:3111:17
10Maria BogrenIF Hagen36:57+7:5411:24
11Marie MarkholmSkåneslättens OL39:09+10:0612:04
12Åsa BergforsSOK Viljan39:34+10:3112:12
13Louise AxelssonFK Göingarna39:39+10:3612:14
14Sara ElfvingRonneby OK41:06+12:0312:41
15Sandra SimonsenFIF Hillerød41:17+12:1412:44
15Maria ModigOK Pan-Kristianstad41:17+12:1412:44
17Malin WeidenSkåneslättens OL42:43+13:4013:11
18Åsa JosarpFK Friskus-Varberg42:54+13:5113:14
19Marina AxelssonMarkbygdens OK43:31+14:2813:25
20Kerstin JensenSkåneslättens OL45:57+16:5414:10
21Lotta SundbladEksjö SOK46:17+17:1414:17
22Anna PrellnerSkåneslättens OL46:45+17:4214:25
23Annelie JohanssonOK Skärmen48:08+19:0514:51
24Åsa EricssonLunds OK49:30+20:2715:16
25Helena KristianssonHässleholms OK53:55+24:5216:38
26Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb56:29+27:2617:25
27Heidi HolmbergFIF Hillerød56:52+27:4917:33
28Lotta MorénHjärnarps OL1:08:51+39:4821:15
29Josefina BerglundFK Boken1:10:08+41:0521:38
30Carina ErikssonHjärnarps OL1:21:26+52:2325:08
Jessica BjörckOK Älmeej start
Anna NyqvistKalmar OKej start

H45

3 950 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas HallménOK Tisaren25:106:22
2Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad25:21+0:116:25
3Magnus LarssonKarlskrona SOK27:46+2:367:01
4Matti EnvallIK Hakarpspojkarna29:14+4:047:24
5Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna30:23+5:137:41
6Henrik MarmelidOK Roxen30:46+5:367:47
7Anders ArfwedsonFrölunda OL31:35+6:257:59
8Tobias BorgerKalmar OK31:55+6:458:04
9Peter HedbergLunds OK31:58+6:488:05
10Michael LönnHjärnarps OL32:03+6:538:06
11Jan OlmKils OK32:18+7:088:10
12Fredrik HugossonLunds OK33:30+8:208:28
13Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb33:56+8:468:35
14Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad34:01+8:518:36
15Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping34:22+9:128:42
16Magnus ThuressonSkåneslättens OL35:00+9:508:51
17Fredrik KarlssonNybro OK35:35+10:259:00
18Kenneth JohanssonOK Tranan36:50+11:409:19
19Magnus TenghagenHärlövs IF37:21+12:119:27
20Thomas JosarpFK Friskus-Varberg38:13+13:039:40
21Magnus WihlborgOK Gynge39:09+13:599:54
21Tony LarssonOK Skogsfalken39:09+13:599:54
23Henrik PetterssonFalköpings AIK OK40:08+14:5810:09
24Mats BredfeltLunds OK41:32+16:2210:30
25Magnus TrofastBredaryds SOK43:35+18:2511:02
26Jonas PrellnerSkåneslättens OL45:49+20:3911:35
27Magnus RydlundHässleholms OK46:39+21:2911:48
28Lennart MorénHjärnarps OL46:42+21:3211:49
29Johan JensenSkåneslättens OL47:11+22:0111:56
30Viktor SkobeKalmar OK47:55+22:4512:07
31Dan JohanssonFK Boken48:19+23:0912:13
32Håkan SonessonFalköpings AIK OK48:28+23:1812:16
33Patrik EvebornOK Roxen51:07+25:5712:56
34Per CarlssonIF Hagen51:25+26:1513:01
35Lars DahlHärlövs IF51:41+26:3113:05
36Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK52:49+27:3913:22
37Jimmy NicklassonKexholms SK53:43+28:3313:35
38Jonas HöstHjärnarps OL56:00+30:5014:10
39Johan LindeblomIK Omega57:21+32:1114:31
40Henrik WeidenSkåneslättens OL1:00:44+35:3415:22
41Kent LindbladKalmar OK1:00:49+35:3915:23
42Olle BjörneldKalmar OK1:04:33+39:2316:20
43Anders EricssonLunds OK1:08:14+43:0417:16
44Pelle HöglundEksjö SOK1:25:52+1:00:4221:44
Stefan KoggRonneby OKej godkänd
Patrik FriskGustavsbergs OKej godkänd
Magnus NilssonLunds OKej godkänd
Jonas K JohanssonOK Skogsfalkenej godkänd
Stefan PeterssonKalmar OKej godkänd
Björn MårtenssonOK Skogsstjärnanej start

D50

3 190 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina SvenssonBredaryds SOK25:398:02
2Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF30:15+4:369:28
3Anna EkbringKexholms SK30:21+4:429:30
4Eva PetterssonKarlskrona SOK33:39+8:0010:32
5Christina HalvarssonOK Kroppefjäll34:43+9:0410:52
6Anna JohanssonJönköpings OK34:57+9:1810:57
7Annika JosefssonKarlskrona SOK38:15+12:3611:59
8Eva-Lena JonssonNyköpings OK39:25+13:4612:21
9Ingrid JohanssonLaholms IF OK39:55+14:1612:30
10Kristina SpångbergLunds OK40:57+15:1812:50
11Pia LundbergOK Bävern42:08+16:2913:12
12Helena ErikssonEds SK42:56+17:1713:27
13Karin FreylandSOK Aneby43:13+17:3413:32
14Anne JohanssonKarlskrona SOK43:24+17:4513:36
15Caroline LiljebjörnNybro OK44:22+18:4313:54
16Anne SvantessonHjärnarps OL45:06+19:2714:08
17Åsa AlsiöIF Hagen45:23+19:4414:13
18Ingela AnderssonLunds OK48:24+22:4515:10
19Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK49:24+23:4515:29
20Anette ArksandVallentuna-Össeby OL49:37+23:5815:33
21Barbro KärvhagOK Skogsfalken50:22+24:4315:47
22Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF51:01+25:2215:59
23Sarah StutzOLG Suhr1:13:05+47:2622:54
24Anette OlssonEksjö SOK1:27:41+1:02:0227:29
Eva NilssonKungälvs OKej start

H50

3 620 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SvenssonBredaryds SOK24:246:44
2Kristian PalmIK Hakarpspojkarna25:49+1:257:07
3Jonas PerssonTorsås OK27:54+3:307:42
4Olli MattilaMS Parma28:05+3:417:45
5Pär NymanOK Tyr28:09+3:457:46
6Magnus SvenssonNässjö OK28:23+3:597:50
7Sven LundgrenVäxjö OK28:39+4:157:54
8Mårten WikströmHalmstad OK28:59+4:358:00
9Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna29:03+4:398:01
10Dan NilssonNyköpings OK29:06+4:428:02
11Magnus RajanIFK Lidingö SOK29:09+4:458:03
12Joachim FribergFalköpings AIK OK29:25+5:018:07 Ladda ner rutt i gpx-format
13Tim Falck WeberFarumTisvilde OK29:35+5:118:10
14Anders DalhammerOK Roxen30:04+5:408:18
15Johan HanssonJönköpings OK30:26+6:028:24
15Håkan AxelssonFK Göingarna30:26+6:028:24
17Anders LillieströmOK Roxen30:32+6:088:26
18Peter LindSOK Viljan31:13+6:498:37
19Risto RuoholaMS Parma31:41+7:178:45
20Stefan PålssonSkåneslättens OL31:46+7:228:46
21Mats CarlssonSundbybergs IK31:52+7:288:48
22Lars SvantessonHjärnarps OL32:04+7:408:51
23Bo SimonsenFIF Hillerød32:07+7:438:52
24Magnus ForsbergOK Norrvirdarna32:17+7:538:55
25Henrik PetterssonOK Roxen32:37+8:139:00
26Jens NilssonOK Skogsfalken32:43+8:199:02
27Mats NylundBredaryds SOK32:50+8:269:04
28Johan AnderssonOK Skogsfalken33:07+8:439:08
29Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb33:21+8:579:12
30Tomas KarlssonKexholms SK33:29+9:059:14
30Fredrik SturekSOK Viljan33:29+9:059:14
32Kalle PerssonOK Österåker33:32+9:089:15
33Kent KlassonHestra IF34:02+9:389:24
34Jan AsketunOK Roxen34:04+9:409:24
35Anders LarssonVänersborgs SK34:12+9:489:26
36Stefan ErikssonOK Älgen35:00+10:369:40
37Lars PerssonOK Skogsfalken35:05+10:419:41
38Per CarlssonNyköpings OK37:36+13:1210:23
39Manne FreylandSOK Aneby38:46+14:2210:42
40Magnus PorleVäxjö OK39:28+15:0410:54
41Magnus OlssonHjärnarps OL39:30+15:0610:54
42Johan MöllerOK Linné39:45+15:2110:58
43Lars HallabroHässleholms OK41:26+17:0211:26
44Håkan RedtzerAttunda OK41:58+17:3411:35
45Jörgen HectorSnättringe SK42:02+17:3811:36
45Helge Lang PedersenFarumTisvilde OK42:02+17:3811:36
45Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb42:02+17:3811:36
48Anders PetterssonKarlskrona SOK42:56+18:3211:51
49Jan JohanssonSkåneslättens OL44:12+19:4812:12
50Johan BökmanHelsingborgs SOK44:26+20:0212:16
51Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK47:41+23:1713:10
52Kjell SvenssonOK Älme51:33+27:0914:14
53Mikael JohanssonOK Skärmen55:22+30:5815:17
Per-Anders AxelssonMarkbygdens OKej godkänd
Mats SöderbergKalmar OKej start
Hans NilssonKungälvs OKej start

D55

2 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin TjernlundOK Vilse 8735:5212:22
2Marie HögstrandMarkbygdens OK39:13+3:2113:31
3Eva EklundVäxjö OK44:53+9:0115:28
4Christina OlssonSkåneslättens OL46:10+10:1815:55
5Tina HagårdRävetofta OK49:57+14:0517:13
6Wiveka ErnstssonFK Göingarna50:26+14:3417:23
7Mariann JohanssonKexholms SK56:00+20:0819:18
8Kati NémethStigmännen Karlshamns OK57:40+21:4819:53
9Aina JeppssonLunds OK1:08:55+33:0323:45
10Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:15:05+39:1325:53
Kristina JohanssonKalmar OKej godkänd

H55

3 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF26:127:42
2Ove LernåKalmar OK28:20+2:088:20
3Ulf JungstrandOK Skogsfalken29:44+3:328:44
4Peo SvenskStora Tuna OK30:35+4:238:59
5Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK30:37+4:259:00
6Stefan OlofssonOK Gisle32:14+6:029:28
7Jan NordinSundsvalls OK32:20+6:089:30
8Tapani MattusIFK Lidingö SOK35:40+9:2810:29
9Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK36:27+10:1510:43
10Bo BörjessonStorviks IF37:52+11:4011:08
11Tore TjernlundOK Vilse 8737:59+11:4711:10
12Staffan KällOK Älme46:53+20:4113:47
13Benjamin ViebkeMalmö OK47:37+21:2514:00
14Martin WidmerOLG Suhr1:02:02+35:5018:14

D60

2 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK25:4810:31
2Birgitta OlssonOK Skogsfalken31:49+6:0112:59
3Eva TykessonRävetofta OK35:54+10:0614:39
4Mona PalmLessebo OK40:09+14:2116:23
5Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK42:43+16:5517:26
6Arja IngvarssonOK Vilse 8746:24+20:3618:56
Stella KällOK Älmeej start

H60

3 240 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart KalénSOK Viljan28:438:51
2Roger ThörnOK Vilse 8730:10+1:279:18
3Lenn AronssonLinköpings OK30:35+1:529:26
4Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF30:39+1:569:27
5Mikael BodénMarkbygdens OK31:07+2:249:36
6Leif CarlssonSOK Viljan31:34+2:519:44
7Christer FolkessonEksjö SOK32:07+3:249:54
8Håkan LindbergOK Vilse 8732:12+3:299:56
9Ingmar EkelövSkåneslättens OL32:16+3:339:57
10Håkan ForsmanRonneby OK33:30+4:4710:20
11Olle SjösäterRonneby OK33:38+4:5510:22
12Jan DanielssonKalmar OK34:15+5:3210:34
13Ingmar OlssonOK Vilse 8735:05+6:2210:49
14Stellan MartinssonOK Tyringe35:08+6:2510:50
15Yngve ErnstssonFK Göingarna36:45+8:0211:20
16Bo SalomonsonKalmar OK38:54+10:1112:00
17Björn BorgGöteborg-Majorna OK39:10+10:2712:05
18Jan-Ola KarlssonOK Njudung44:23+15:4013:41
19Karl MollénOK Denseln50:32+21:4915:35
20Per NilssonStigmännen Karlshamns OK50:59+22:1615:44
21Torgny JeppssonKatrineholms OK52:30+23:4716:12
22Lars EklundVäxjö OK59:47+31:0418:27
23Lars MartinssonRonneby OK1:00:18+31:3518:36
Stefan CarlssonSOK Viljanej start

D65

2 450 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta SvenssonOK Vilse 8728:4511:44
2Gunnel MånssonOK Vilse 8731:30+2:4512:51
3Ingrid E StrömRonneby OK32:58+4:1313:27
4Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK33:18+4:3313:35
5Lena SöderbergOK Skogsfalken34:42+5:5714:09
6Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK37:04+8:1915:07 Ladda ner rutt i gpx-format
7Kristin JohanssonKarlskrona SOK39:20+10:3516:03
8Marie-Louise KarlssonNybro OK46:53+18:0819:08
9Tina BakkmanLessebo OK50:02+21:1720:25
10Marianne SellgrenSigtuna OK1:18:44+49:5932:08
Britt-Mari KarlssonVäxjö OKej godkänd

H65

3 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran SvensonSOK Viljan31:119:46
2Hans SvensonSOK Viljan35:32+4:2111:08
3Lars PerssonOK Kompassen36:28+5:1711:25
4Lars-Erik SpaakEksjö SOK36:57+5:4611:34
5Björn PalmLessebo OK38:03+6:5211:55
6Kenneth FagerKarlskrona SOK47:08+15:5714:46
7Gert OlssonSkåneslättens OL48:38+17:2715:14
8Anders WidénOLG Säuliamt51:04+19:5316:00
LarsOwe StrömRonneby OKej godkänd
Christer LjungdahlHjärnarps OLej start

D70

2 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK30:0112:15
2Margareta LarssonOK Njudung35:47+5:4614:36
3Gerd LindholmSol Tranås45:01+15:0018:22
4Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK45:39+15:3818:37
5Berit ByströmOK Virdarna49:36+19:3520:14
6Gunilla GrönbladHärlövs IF49:37+19:3620:15
7Britt NybergNybro OK49:53+19:5220:21
8Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL1:02:52+32:5125:39
9Maja-Stina MalmqvistKarlskrona SOK1:04:43+34:4226:24
10Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF1:05:43+35:4226:49

H70

2 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy OlssonKarlskrona SOK31:1510:46
2Anders SellgrenSigtuna OK33:47+2:3211:38
3Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK34:58+3:4312:03 Ladda ner rutt i gpx-format
4Nils KarlssonVäxjö AIS35:04+3:4912:05
5Anders BuhréNybro OK38:15+7:0013:11
6Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF41:52+10:3714:26
7Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK44:37+13:2215:23
8Ingvar PerssonFK Åsen45:40+14:2515:44
9Lennart BohmanKarlskrona SOK48:31+17:1616:43
10Jan-Ulf KarlssonMålilla OK50:13+18:5817:18
11Per EngqvistRonneby OK51:27+20:1217:44
12Sune AnderssonHalmstad OK52:47+21:3218:12
13Christer GrönbladHärlövs IF55:59+24:4419:18
14Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK57:17+26:0219:45
15Waste ByströmOK Virdarna1:09:27+38:1223:56
16Göte GustafssonEmmaboda Verda OK1:11:04+39:4924:30
17Håkan NilssonMalmö OK1:22:19+51:0428:23
Gerth SällströmLessebo OKej start

D75

2 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa SvenssonOK Vilse 8736:4816:21
2Britt AxelssonNybro OK48:37+11:4921:36

H75

2 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK38:2113:13
2Stig KarlssonLessebo OK47:33+9:1216:23
3Kjell MånssonKarlskrona SOK48:30+10:0916:43
4Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad48:49+10:2816:50
5Kurt BergstrandLessebo OK49:58+11:3717:13
6Bertil OttossonFK Göingarna52:08+13:4717:58
7Stig KarlssonTorsås OK1:01:35+23:1421:14
8Ragnar OlssonRonneby OK1:46:19+1:07:5836:39
Göran ThourVärend GN OLej start

D80

2 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin HenmyrOK Vilse 8743:5419:30
2Karin LexellOK Torfinn46:04+2:1020:28

H80

2 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sivert AxelssonKalmar OK32:0113:04
2Allan HåkanssonSOK Viljan47:26+15:2519:21
3Göran FolkessonRonneby OK50:16+18:1520:31
4Torsten HannrupOK Kompassen51:32+19:3121:02
Bernt PeterssonAlvesta SOKej godkänd

H85

2 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt EdvardssonOK Torfinn43:3919:24
2Inge HåkanssonOK Linné48:54+5:1521:44
Sven SvenssonKarlskrona SOKej start

Inskolning

1 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Astrid AnderssonOK Orionfullföljt
Filip BengtslinLunds OKfullföljt
Loke BorgkvistKarlskrona SOKfullföljt
Lova BorgkvistKarlskrona SOKfullföljt
Lisa DernegårdÅlems OKfullföljt
Algot LarssonKlubblösfullföljt
Elina LindénVäxjö OKfullföljt
Eleonor PihlOK Pan Kristianstadfullföljt
Hjalmar SvennerudKarlskrona SOKfullföljt

U1

1 780 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Meja HåkanssonRonneby OK30:0016:51
2Olle HåkanssonRonneby OK33:57+3:5719:04
3Katarina JohanssonOK Orion55:50+25:5031:22

U2

2 520 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta SvennerudKarlskrona SOK27:1310:48
2Olle SaleskogRonneby OK32:10+4:5712:45
3Ivar HolmstrandOK Landehof33:43+6:3013:22
4Måns PerssonEksjö SOK33:54+6:4113:27
5Benjamin KlemmingKalmar OK35:42+8:2914:10
6Tove JakobssonEksjö SOK38:53+11:4015:25
7Tiio LivfKexholms SK40:45+13:3216:10
8Olle BlomkvistKarlskrona SOK43:31+16:1817:16
9Agnes HöglundEksjö SOK49:20+22:0719:34
10Anton FaxénVäxjö OK1:06:43+39:3026:28
11David ArvmyrenOK Orion1:06:49+39:3626:30
12Alvin DernegårdÅlems OK1:11:36+44:2328:24

Öppen motion 1

2 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tina LindströmOK Skogsfalken40:1315:57
2Ann-Christin ÖstberghKarlskrona SOK53:21+13:0821:10
3Neo LivfKexholms SK1:01:15+21:0224:18
Simon OlofssonKarlskrona SOKej godkänd
Carina SellgrenOK Stigenej godkänd

Öppen motion 3

3 050 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NilssonOK Pan-Kristianstad35:1111:32
2Marianne NilssonOK Pan-Kristianstad36:00+0:4911:48
3Jennie SaleskogRonneby OK44:11+9:0014:29
4Marie SvennerudKarlskrona SOK52:32+17:2117:13
5Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan52:52+17:4117:20
6Anneli WhilbergOK Gynge55:27+20:1618:10
7Victor JosefssonOK Skogsfalken56:13+21:0218:25
8Erik WhilborgOK Gynge58:25+23:1419:09
9MariAnn SvenssonVäxjö AIS1:05:43+30:3221:32
10Barbro NilssonAlvesta SOK1:08:09+32:5822:20
11Li-Min SvenssonOK Älme1:11:29+36:1823:26
12Carolina MagnussonLinköpings OK1:11:45+36:3423:31
13Katarina SundelinOK Orion1:11:59+36:4823:36
14Erik SundelinOK Orion1:12:01+36:5023:36
15Jan Åke HanssonStigmännen Karlshamns OK1:17:22+42:1125:21
16Rosita KarlssonVäxjö AIS1:28:46+53:3529:06
Jens FastBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Stina KarlssonNybro OKej godkänd
Jenny JakobssonEksjö SOKej godkänd
Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OLej godkänd

Öppen motion 5

3 150 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus HanssonStigmännen Karlshamns OK28:439:06
2Jonatan HöstHjärnarps OL34:29+5:4610:56
3Henrik ViktorssonOK Skogsfalken40:22+11:3912:48
4Clas NilssonKarlskrona SOK40:36+11:5312:53
5Lars KreutnerSOK Viljan41:05+12:2213:02
6Johan FridströmOK Dacke41:12+12:2913:04
7Kristina BerlinKarlskrona SOK41:55+13:1213:18
8Maria SturessonAnderstorps OK44:36+15:5314:09
9Joacim FranssonAnderstorps OK44:47+16:0414:13
10Jeanette AnderssonKarlskrona SOK48:41+19:5815:27
11Marcus SvennerudKarlskrona SOK50:40+21:5716:05
12Kerstin DahlHärlövs IF56:05+27:2217:48
13Mia HallabroHässleholms OK56:21+27:3817:53
14Susanne BerganderEksjö SOK1:00:03+31:2019:03
15Ulf Carlsson Växjö AIS1:01:13+32:3019:26
16Linda Krafft UnossonKalmar OK1:01:28+32:4519:30
17Anna Karin PeterssonVäxjö OK1:01:55+33:1219:39
18Sofia NylanderKalmar OK1:03:19+34:3620:06
19Jonathan LjungbergOK Skogsfalken1:04:53+36:1020:35
20Karin Rahm BjörneldKalmar OK1:13:29+44:4623:19
21Åsa PerssonEksjö SOK1:29:19+1:00:3628:21
Håkan SellgrenOK Stigenej godkänd
Birgitta MattsonOK Kåreej godkänd
Magdalena NordinOK Silvaej godkänd

Öppen motion 7

2 800 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan BerglinOK Dacke25:599:16
2Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK26:45+0:469:33
3Per KällvikÅmåls OK29:05+3:0610:23
4Linn OlssonOK Orion30:05+4:0610:44
5Ida WillénFalköpings AIK OK33:22+7:2311:55
6Johan JylltorpLinköpings OK36:38+10:3913:05
7Hanna RingRonneby OK37:00+11:0113:12
8Ulf JohanssonKarlskrona SOK37:13+11:1413:17
9Jan SundbüeOK Hällen37:14+11:1513:17
10Sarah MagnussonLinköpings OK37:29+11:3013:23
11Arne AnderssonOK Torfinn37:53+11:5413:31
12Leif JohanssonKexholms SK38:34+12:3513:46
13Lars SvenssonOK Vilse 8738:56+12:5713:54
14Annika LeufvénÅmåls OK40:20+14:2114:24
15Stefan G LarssonOK Njudung41:26+15:2714:47
16Susanne LundgrenVäxjö OK41:31+15:3214:49
17Ulf LundbergKalmar OK41:47+15:4814:55
18Christer NilssonKarlskrona SOK42:18+16:1915:06
19Per SvenssonFinspångs SOK44:44+18:4515:58
20Jeanette VigertssonTorsås OK45:49+19:5016:21
21Micael ElmbladBredaryds SOK45:58+19:5916:25
22Kerstin BroadRonneby OK46:16+20:1716:31
23Marina JohanssonOK Njudung47:34+21:3516:59
24Sofia GustavssonAlvesta SOK48:33+22:3417:20
25Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna48:42+22:4317:23
26Gösta LingeKarlskrona SOK50:26+24:2718:00
27Conny BerggrenVäxjö AIS51:20+25:2118:20
28Ingela KlintbergEksjö SOK51:34+25:3518:25
29Niklas KronkvistÖrkelljunga FK51:45+25:4618:28
30Arne KlintbergEksjö SOK51:50+25:5118:30
31Eva RådströmÖrkelljunga FK51:53+25:5418:31
32Lisa KorallMotala AIF OL51:59+26:0018:33
33Sofia ÖstenssonOK Tranan53:18+27:1919:02
34Lovisa NordSol Tranås54:19+28:2019:23
35Ingela EkelövSkåneslättens OL54:39+28:4019:31
36Ludwina RedtzerAttunda OK56:17+30:1820:06
37Mats IngvarssonOK Vilse 8759:05+33:0621:06
38Rebecca SvenssonVärend GN OL59:23+33:2421:12
39Anna HertinIK Hakarpspojkarna59:46+33:4721:20
40Ebba FolkessonKlubblös1:01:52+35:5322:05
41Helen NilssonHärlövs IF1:02:14+36:1522:13
42Kjell LindholmSol Tranås1:07:45+41:4624:11
43Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:08:31+42:3224:28
44Michael BroadRonneby OK1:08:54+42:5524:36
45Eva ArvidssonAlvesta SOK1:09:47+43:4824:55
46Rolf SpångbergLunds OK1:10:45+44:4625:16
47Katarina FastOK Pan-Kristianstad1:12:21+46:2225:50
48Olle RingRonneby OK1:14:07+48:0826:28
49Leif IngemarssonKarlskrona SOK1:15:47+49:4827:03
50Tommy WahlbergVäxjö OK1:18:02+52:0327:52
51Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL1:19:07+53:0828:15
52Ingemar ErlandssonVäxjö OK1:23:52+57:5329:57
53Christer LjungquistLunds OK1:41:40+1:15:4136:18
54Inga LjungquistLunds OK1:49:08+1:23:0938:58
Åke ÖstberghKarlskrona SOKej godkänd
Carl Johan HögstrandMarkbygdens OKej godkänd
Kristina LandgrenMalmö OKej godkänd
Åsa Flink-SvenssonNässjö OKej godkänd
Erik NybergNybro OKej godkänd
Per BrattRonneby OKej godkänd

Öppen motion 8

4 490 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David AnderssonIFK Lidingö SOK25:595:47
2Niklas SundqvistTullinge SK30:19+4:206:45
3Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF31:09+5:106:56
4Yuri OmelchenkoOK Orion33:39+7:407:29
5Timothée LEGRANDLinköpings OK34:36+8:377:42
6Stefan DjurstedtEksjö SOK36:05+10:068:02
7Cecilia BrattOK Orion36:18+10:198:05
8Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK36:38+10:398:09
9Maria MagnussonSävedalens AIK37:20+11:218:18
10Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK38:18+12:198:31
11Maria HolmstrandOK Landehof38:29+12:308:34
12Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK39:06+13:078:42
13Rickard JakobssonEksjö SOK39:47+13:488:51
14Dennis TollOK Njudung39:56+13:578:53
15Lars NordgrenEksjö SOK40:02+14:038:54
16Marcus BlomkvistKarlskrona SOK40:19+14:208:58
17Johan EkelövSkåneslättens OL40:33+14:349:01
18Mats KindlundOK Tranan40:57+14:589:07
19Ulrik KarlssonMotala AIF OL41:00+15:019:07
20Anton ÖsterbladKarlskrona SOK41:11+15:129:10
21Jonas UllerKils OK43:08+17:099:36
22Björn AxelssonTullinge SK43:33+17:349:41
23Björn ZettervallKarlskrona SOK44:14+18:159:51
24Hanna JohannessonRonneby OK44:30+18:319:54
25Lars HolmbergIF Hagen44:36+18:379:55
26Mikael LarssonOK Hällen45:56+19:5710:13
27Måns FaxénVäxjö OK46:30+20:3110:21
28Jonas FalkmyrKarlskrona SOK46:32+20:3310:21
29Rasmus SvenssonVärend GN OL47:31+21:3210:34
30Alexander LivfKexholms SK48:18+22:1910:45
31Patric NilssonKlubblös48:34+22:3510:48
32Lars JacobssonDegerfors OK48:58+22:5910:54
33Marie NordSol Tranås49:07+23:0810:56
34Göran NordSol Tranås49:20+23:2110:59
35Pär SvenssonVärend GN OL49:26+23:2711:00
36Olle KarlströmOK Linné49:29+23:3011:01
37Maja PetterssonKarlskrona SOK50:05+24:0611:09
38Annika EricssonVäxjö OK51:48+25:4911:32
39Håkan AnderssonKarlskrona SOK51:58+25:5911:34
40Christer JohanssonEksjö SOK52:27+26:2811:40
41Henrik HamreforsVästerås SOK52:32+26:3311:42
42Frida KarlssonLinköpings OK53:44+27:4511:58
43Veronica AdolfssonAnderstorps OK55:34+29:3512:22
44Victoria AsketunOK Roxen56:48+30:4912:39
45Isabella TapperIFK Lidingö SOK1:00:53+34:5413:33
46Markus AlmgrenKarlskrona SOK1:02:35+36:3613:56
47Susanne JohannessonRonneby OK1:04:35+38:3614:23
48Lena NorrmanIS Kullen1:05:10+39:1114:30
49Karin DernegårdÅlems OK1:06:23+40:2414:47
50Erik MöllerArboga OK1:07:25+41:2615:00
51Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK1:09:40+43:4115:30
52Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK1:10:02+44:0315:35
53Anna ErikssonRonneby OK1:11:33+45:3415:56
54Göran FastOK Pan-Kristianstad1:17:41+51:4217:18
55Michael Leth JessOK Roskilde1:19:23+53:2417:40
56Björn KarlssonKexholms SK1:21:26+55:2718:08
57Bengt SalomonssonSkåneslättens OL1:28:44+1:02:4519:45
58Hanne Möller JensenOK Roskilde1:28:56+1:02:5719:48
59Mathias HallménOK Denseln1:45:15+1:19:1623:26
60Elias AlloucheKlubblöst1:50:02+1:24:0324:30
Anders EdvardssonEksjö SOKej godkänd
Tea MarkholmSkåneslättens OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser