Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bosarpsträffen, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bosarpsträffen, medel
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: lördag 18 mars 2017

D21

3 820 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pim HedbergOK Pan-Kristianstad30:548:05
2Amanda LeoIK Hakarpspojkarna32:04+1:108:23
3Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad33:01+2:078:38
4Pia OlssonOK Pan-Kristianstad33:44+2:508:49
5Mette StubPI-København35:02+4:089:10
6Rebecka HoppeIF Thor38:56+8:0210:11
7Lindha HellnerFK Göingarna40:32+9:3810:36
8Moa KjellstrandCentrum OK41:20+10:2610:49
9Emelie AnderssonHässleholms OK46:20+15:2612:07
10Emelie OlssonÖrkelljunga FK48:10+17:1612:36
11Mathilda JägrydSkåneslättens OL48:45+17:5112:45
12Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad50:33+19:3913:13
13Matilda NilssonOK Gynge53:26+22:3213:59
14Wiviann OttossonMalmö OK54:19+23:2514:13
15Hannah PetersonOK Torfinn1:13:58+43:0419:21
16Sofie HavängMalmö OK1:14:01+43:0719:22

H21

4 930 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF30:526:15
2Henrik OlofssonOK Kompassen33:10+2:186:43
3Håkan GunnarssonFK Göingarna33:28+2:366:47
4Patrik LindebergSkåneslättens OL33:32+2:406:48
5Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad33:36+2:446:48
6Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken36:02+5:107:18
7Erik BengtssonFK Åsen38:25+7:337:47
8Viktor HermanssonOK Stigen38:37+7:457:49
9Algot NajvikOK Pan-Kristianstad38:47+7:557:52
10Charlie StoltRehns BK38:54+8:027:53
11Felix AlnervikHelsingborgs SOK39:26+8:347:59
12Fredrik JohanssonBredaryds SOK40:17+9:258:10
13Joel KristianssonSkåneslättens OL41:19+10:278:22
14Patrik JohanssonHelsingborgs SOK41:46+10:548:28
15Sam ErikssonAndrarums IF42:35+11:438:38
16Staffan AhltinMalmö OK42:48+11:568:40
17Christian GlantzAndrarums IF43:25+12:338:48
18Emanuel StridOK Torfinn45:20+14:289:11
19Anders JägrydSkåneslättens OL49:14+18:229:59
20Wiktor RydlundHässleholms OK51:04+20:1210:21
21Tommy GartingMalmö OK56:07+25:1511:22
22Rasmus LarssonMalmö OK1:27:53+57:0117:49
Martin HederskogIFK Umeåej godkänd
Mikael EnbergÖrkelljunga FKutgått
Klas NilssonOL Norskaej start
Jonathan GunnarssonMalmö OKej start

D18

3 660 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irmalinn NilssonHärlövs IF37:1010:09
2Emmy HelmerssonHässleholms OK37:28+0:1810:14
3Sofia DahlHärlövs IF43:01+5:5111:45
4Elinor DelinOK Pan-Kristianstad51:30+14:2014:04
5Elin DjupsjöHalmstad OK56:34+19:2415:27

H18

3 820 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo HåkanssonIK Ymer36:379:35
2Eskil EllmanHässleholms OK49:23+12:4612:55
3Emil NilssonAndrarums IF58:02+21:2515:11
4Oscar EhrnbornAndrarums IF1:08:20+31:4317:53

D16

3 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes LindblomMalmö OK32:008:44
2Lovisa WeidenSkåneslättens OL33:17+1:179:05
3Thea BökmanHelsingborgs SOK38:02+6:0210:23
4Sofia PalmFK Boken38:08+6:0810:25
5Clara DahlHärlövs IF39:14+7:1410:43
6Maja TenghagenHärlövs IF40:11+8:1110:58
7Nellie RydlundHässleholms OK40:25+8:2511:02
8Elin NilssonAndrarums IF40:52+8:5211:09
9Embla CinthioSkåneslättens OL45:13+13:1312:21
10Alma LeijonHärlövs IF46:25+14:2512:40
Clara EhrnbornAndrarums IFutgått

H16

3 660 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel OrrhedeHelsingborgs SOK34:509:31
2Jacob MobergHelsingborgs SOK36:22+1:329:56
3Adam LindblomMalmö OK42:44+7:5411:40
4Lukas GustafssonIK Ymer47:13+12:2312:54
5Albin WidmanIK Ymer47:40+12:5013:01
6Brian AhlmAndrarums IF53:01+18:1114:29
7Melvin NilssonHärlövs IF57:19+22:2915:39

D16 Kort

3 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nelli OlvegårdFK Göingarna52:0617:18

D14

3 010 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea RydlundHässleholms OK33:4411:12
2Alice OlvegårdFK Göingarna33:49+0:0511:14
3Alva NystedtSkåneslättens OL35:24+1:4011:45
4Moa WallenborgOK Kontinent37:34+3:5012:28
5Linnea LeijonHärlövs IF42:57+9:1314:16
6Cornelia MöllerOK Kontinent43:56+10:1214:35
7Alva SvenssonFK Åsen53:12+19:2817:40
8Hanna LarssonYstads OK55:26+21:4218:24
Alice PerssonOK Tyringeej godkänd
Tova LevinssonMalmö OKej start

H14

3 010 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David AlménTrollhättans SOK28:279:27
2Erik JohanssonFK Boken28:28+0:019:27
3Jakob IngelströmOK Gynge30:40+2:1310:11
4Alfred AhltinMalmö OK30:46+2:1910:13
5Ivar HelmerssonHässleholms OK36:21+7:5412:04
6Adam JohanssonSkåneslättens OL39:45+11:1813:12
7David MorénHjärnarps OL44:30+16:0314:47
8Ludwig AnderssonAndrarums IF45:04+16:3714:58
9Axel TenghagenHärlövs IF48:27+20:0016:05
Jonathan PalmingerMalmö OKutgått
Tage KinellIFK Göteborgej start

D14 Kort

2 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stella BurénIK Ymer29:4712:06
2Ida MeijerFK Åsen40:17+10:3016:22
3Ronja KarlssonHärlövs IF1:33:42+1:03:5538:05

H14 Kort

2 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak LevinFK Åsen39:2316:00
2Magnus LundsgaardOK Kontinent40:23+1:0016:24
3Erik OlssonFK Åsen45:28+6:0518:28
4Karl JohannessonFK Åsen46:15+6:5218:48
5Gustav NilssonHärlövs IF1:02:18+22:5525:19
Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOKej start

D12

2 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva SelinFK Göingarna22:449:14
2Hanna MorénHjärnarps OL24:01+1:179:45
3Aprilia CinthioSkåneslättens OL25:59+3:1510:33
4Saga PalmertzHelsingborgs SOK42:50+20:0617:24
5Elin EdvinssonFK Åsen57:14+34:3023:15
6Klara MöllerOK Kontinent1:10:43+47:5928:44
Alice JohanssonFK Bokenej start

H12

2 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer SelinFK Göingarna16:476:49
2Svante SelinFK Göingarna21:47+5:008:51
3Isak LindelövHjärnarps OL24:31+7:449:57
4Edwin FalkstrandTormestorps IF33:22+16:3513:33
5Hannes DahlbergSkåneslättens OL42:43+25:5617:21
6Elias NilssonAndrarums IF1:20:57+1:04:1032:54
Gunnar WessbergHärlövs IFej start
Elia KämpeÖrkelljunga FKej start
Noah KrikströmHjärnarps OLej start
Viktor AhltinMalmö OKej start
Alfred KjellénHelsingborgs SOKej start

D12 Kort

2 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice WernklevIK Ymer19:478:31
2Linnéa BjärbyFrosta OK21:00+1:139:03
3Emelia CarlströmFK Boken23:58+4:1110:19
4Anna-Lisa KinellIFK Göteborg24:19+4:3210:28

H12 Kort

2 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper PegardOK Gynge30:3613:11

D10

2 320 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Smilla ThomassonFK Göingarna24:0210:21
2Saga ChristensenSkåneslättens OL25:58+1:5611:11
3Julia EdvinssonFK Åsen30:09+6:0712:59
4Liv LundsgaardOK Kontinent33:38+9:3614:29
5Olivia SvenssonFK Åsen36:23+12:2115:40
My WallenborgOK Kontinentutgått

H10

2 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SjöbergHelsingborgs SOK17:077:22
2Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna24:26+7:1910:31
3Nils PerssonOK Tyringe27:28+10:2111:50
4Elias PalmertzHelsingborgs SOK30:09+13:0212:59
Arvid FalkstrandTormestorps IFej godkänd

D35

3 660 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MickelåkerAndrarums IF39:3610:49
2Carolina NilssonOK Kompassen41:01+1:2511:12
3Johanna BerntssonMalmö OK47:35+7:5913:00
4Lucie KomarkovaHjärnarps OL54:20+14:4414:50
5Marie SvenssonFK Åsen1:03:44+24:0817:24
6Line LundsgaardOK Kontinent1:05:24+25:4817:52
Anna WikströmHästveda OKej start
Veronika PalmertzHelsingborgs SOKej start

H35

4 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael PerssonFK Göingarna47:5610:25
2Jonas NorénHelsingborgs SOK55:27+7:3112:03
3Andreas PalmertzHelsingborgs SOK1:39:13+51:1721:34

D40

3 660 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla SelinFK Göingarna39:5810:55
2Malin LeijonHärlövs IF42:59+3:0111:44
3Kajsa BenattiSkåneslättens OL45:57+5:5912:33
4Sara PalmingerMalmö OK49:06+9:0813:24
5Lotte HenrikssonSimrishamns OK58:56+18:5816:06
6Marie NilssonHärlövs IF59:39+19:4116:17
7Anna MöllerOK Kontinent1:01:05+21:0716:41
8Anna LindelövHjärnarps OL1:01:20+21:2216:45
9Kerstin OlvegårdFK Göingarna1:10:56+30:5819:22
10Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna1:30:55+50:5724:50
Jenny LindblomMalmö OKej godkänd
Maria PetterssonHalmstad OKej godkänd

H40

4 120 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Heide PerssonAndrarums IF31:107:33
2Stefan KinellIFK Göteborg34:36+3:268:23
3Johan SanderSkåneslättens OL35:00+3:508:29
4Fredrik NystedtSkåneslättens OL38:47+7:379:24
5Magnus EmilssonFK Åsen38:48+7:389:25
6Patrik IngelströmOK Gynge41:58+10:4810:11
7Henrik LindblomMalmö OK45:01+13:5110:55
8Jon MobergFK Göingarna50:27+19:1712:14
9Mikael ThomassonFK Göingarna51:40+20:3012:32

D45

3 240 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela ThoressonAndrarums IF33:0510:12
2Carina RydlundHässleholms OK33:45+0:4010:25
3Malin WeidenSkåneslättens OL35:16+2:1110:53
4Jenny JohanssonIK Ymer37:46+4:4111:39
5Susanne WallenborgOK Kontinent39:31+6:2612:11
6Linda WesterlundFrosta OK40:15+7:1012:25
7Camilla CarlssonHärlövs IF52:08+19:0316:05
8Josefina BerglundFK Boken55:32+22:2717:08
Lotta MorénHjärnarps OLej godkänd
Ingela LevinssonMalmö OKej start

H45

4 120 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan PalmFK Boken29:347:10
2Pontus GustavssonOK Kontinent31:31+1:577:38
3Anders SelinFK Göingarna34:54+5:208:28
4Magnus LarsenFK Boken35:33+5:598:37
5Bengt OlssonEslövs FK37:07+7:339:00
6Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad37:29+7:559:05
7Magnus TenghagenHärlövs IF38:05+8:319:14
8Magnus WallenborgOK Kontinent38:31+8:579:20
9Dan JohanssonFK Boken40:16+10:429:46
10Thomas LåstbomHärlövs IF41:51+12:1710:09
11Nils HelmerssonHässleholms OK42:00+12:2610:11
12Martin JohanssonHalmstad OK43:57+14:2310:40
13Lennart MorénHjärnarps OL44:18+14:4410:45
14Niklas WelanderÖrkelljunga FK46:47+17:1311:21
15Björn MöllerOK Kontinent51:04+21:3012:23
16Dennis HansenOK Kompassen1:05:09+35:3515:48
17Magnus RydlundHässleholms OK1:12:46+43:1217:39
Tomas VensrydEslövs FKdiskvalificerad
Lars DahlHärlövs IFej godkänd
Mats OrrhedeHelsingborgs SOKej godkänd
Anders LevinssonMalmö OKej start

D50

3 240 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie OlssonÖrkelljunga FK33:0710:13
2Ingrid JohanssonLaholms IF OK34:47+1:4010:44
3Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK35:45+2:3811:02
4Christina SternerTockarps IK36:10+3:0311:09
5Christel OlssonFK Åsen36:20+3:1311:12
6Karin JägrydSkåneslättens OL40:53+7:4612:37
7Helena ÅhlinHelsingborgs SOK43:05+9:5813:17
8Anette ThoressonAndrarums IF45:41+12:3414:05
9Susanne KarlssonHärlövs IF48:09+15:0214:51
10Christina BjörkÖrkelljunga FK52:31+19:2416:12
Annika EngelHässleholms OKutgått

H50

3 690 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar ÅkessonIFK Göteborg26:147:06
2Lars SäfströmOK Pan-Kristianstad33:40+7:269:07
3Jörgen HallénTrollhättans SOK37:18+11:0410:06
4Ulf LinderfalkSkåneslättens OL38:17+12:0310:22
5Johan BökmanHelsingborgs SOK42:02+15:4811:23
6Tomas NilssonHässleholms OK42:06+15:5211:24
7Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK45:19+19:0512:16
8Jan JohanssonSkåneslättens OL45:53+19:3912:26
9Hans KööhlerTrollhättans SOK46:29+20:1512:35
10Håkan NordahlSimrishamns OK51:09+24:5513:51
11Roland StrandFK Åsen55:13+28:5914:57
12Stig GustafssonIK Ymer58:01+31:4715:43

D55

3 220 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Catharina KarlssonTrollhättans SOK52:3716:20
2Eva WildmarkFK Boken54:27+1:5016:54
3Tina HagårdRävetofta OK54:49+2:1217:01
4Yvonne AnderssonHässleholms OK58:21+5:4418:07
5Kati NémethStigmännen Karlshamns OK1:05:45+13:0820:25
6Carina GöranssonYstads OK2:00:32+1:07:5537:25
Anna Thorell-JönssonOK Kontinentej start
Kerstin NilssonMalmö OKej start
Gun EricssonSkåneslättens OLej start

H55

3 690 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats BrorssonTockarps IK33:159:00
2Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK34:27+1:129:20
3Bruno StubPI-København36:16+3:019:49
4Roger DjupsjöHalmstad OK39:54+6:3910:48
5Tomas AnderssonTrollhättans SOK45:40+12:2512:22
6Benjamin ViebkeMalmö OK45:50+12:3512:25
7Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:00:27+27:1216:22
8Claus MikkelsenHerlufsholm OK1:03:00+29:4517:04
Håkan JönssonOK Kontinentej start
Jan NilssonAndrarums IFej start

D60

2 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina LindebergSkåneslättens OL29:3310:49
2Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad44:14+14:4116:12
3Lisbeth DahlHelsingborgs SOK45:12+15:3916:33

H60

3 690 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Inge SvenssonHässleholms OK36:359:54
2Stellan MartinssonOK Tyringe41:00+4:2511:06
3Håkan Berglund LakeKovlands IF41:57+5:2211:22
4Hans EkbergTrollhättans SOK42:40+6:0511:33
5Lars EkbergTrollhättans SOK45:07+8:3212:13
6Lennart ErforsOK Torfinn45:27+8:5212:19
7Stefan ArbinAnnebergs GIF50:06+13:3113:34
8Torgny OttossonOK Torfinn55:06+18:3114:55
9Ulf BengtssonOK Kompassen1:00:09+23:3416:18
10Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:04:11+27:3617:23
11Roland DahlmanMalmö OK1:04:56+28:2117:35
Thom SandvikAvesta OKej start
Ingmar EkelövSkåneslättens OLej start

D65

2 730 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa StåhlHjärnarps OL40:1814:45
2Inger GlansOK Torfinn42:16+1:5815:28
3Karin PerssonOK Tyringe42:59+2:4115:44
4Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL43:51+3:3316:03
5Maj-Britt ByströmRävetofta OK44:11+3:5316:11
6Gunvor ArbinAnnebergs GIF45:04+4:4616:30
7Karin LarssonOK Kompassen53:47+13:2919:42
8Sonja HammarOK Kompassen1:02:01+21:4322:43
9Margareta HeldFK Åsen1:18:25+38:0728:43

H65

3 220 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne BengtssonOK Kompassen32:3810:08
2Göran JohnssonSkåneslättens OL33:30+0:5210:24
3Kenth SundgrenSkåneslättens OL35:20+2:4210:58
4Lennart HävrénTullinge SK35:41+3:0311:04
5Kent R NilssonAndrarums IF37:17+4:3911:34
6Lennart GustafssonJönköpings OK37:31+4:5311:39
7Olle GranathSurahammars SOK40:32+7:5412:35
8Ronald Mc GrailHjärnarps OL41:16+8:3812:48
9Christer LjungdahlHjärnarps OL41:55+9:1713:01
10Åke PerssonHjärnarps OL44:37+11:5913:51
11Bill SchölinTockarps IK45:13+12:3514:02
12Leif MalmHärlövs IF47:56+15:1814:53
13Anders KumlinIK Ymer48:36+15:5815:05
14Bengt HanssonAndrarums IF51:01+18:2315:50
15Börje GustavssonTrollhättans SOK52:23+19:4516:16
16Rolf GustafssonHelsingborgs SOK57:53+25:1517:58
17Tommy HeldFK Åsen1:02:13+29:3519:19
18Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK1:04:27+31:4920:00
19Göran LarssonOK Kompassen1:04:37+31:5920:04
20Nils-Erik BondessonFrosta OK1:05:06+32:2820:13
21Jörgen HallbergIK Ymer1:08:50+36:1221:22
22Jorma KarvonenTarpian Suunta1:36:30+1:03:5229:58
Lars PerssonOK Kompassenej godkänd

D70

2 490 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Charlotte JensenHässleholms OK40:4816:23
2Gull SvenssonÖrkelljunga FK42:35+1:4717:06
3Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL45:02+4:1418:05
4Torill SvendsenFrosta OK45:09+4:2118:07
5Eva EskilssonHässleholms OK45:43+4:5518:21
6Birgit PalmFK Boken46:11+5:2318:32
7Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad49:26+8:3819:51
8Britt BülowMalmö OK49:51+9:0320:01
9Karin BengtssonOK Kompassen54:10+13:2221:45
10Brita DahlbergHässleholms OK1:08:27+27:3927:29

H70

3 030 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK28:089:17
2Ingvar PerssonFK Åsen33:29+5:2111:03
3Håkan NilssonMalmö OK37:34+9:2612:23
4Inge PerssonFK Boken37:37+9:2912:24
5Stig LarssonRävetofta OK37:56+9:4812:31
6Roy OvessonHelsingborgs SOK38:35+10:2712:44
7Jan PerssonYstads OK41:10+13:0213:35
8Jan-Evert OlssonAndrarums IF41:36+13:2813:43
9Bengt StåhlHjärnarps OL41:43+13:3513:46
10Kjell LindauOK Kompassen43:17+15:0914:17
11Krister LindebergMalmö OK47:13+19:0515:34
12Bo BülowMalmö OK53:49+25:4117:45
13Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK58:08+30:0019:11
14Björn NordströmHässleholms OK1:09:39+41:3122:59
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OLej start

H75

3 030 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Eric EricsonFK Åsen34:4111:26
2Bertil ErikssonMalmö OK37:06+2:2512:14
3Anders CarlssonSkåneslättens OL39:29+4:4813:01
4Arne GustafssonMalmö OK39:54+5:1313:10
5Bo SvenssonÖrkelljunga FK41:51+7:1013:48
6Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad45:02+10:2114:51
7Kenneth LindborgHässleholms OK52:00+17:1917:09
8Bertil OlofssonAndrarums IF54:40+19:5918:02
9Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL56:36+21:5518:40
10Nils-Åke NilssonHärlövs IF1:00:48+26:0720:03
11Allan HammarOK Kompassen1:27:45+53:0428:57
Erland LingJönköpings OKej start
Benny JohanssonMalmö OKej start

D80

2 100 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej start
Gun HanssonYstads OKej start

H80

2 490 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo BengtssonHässleholms OK35:2314:12
2Leif ClaessonTormestorps IF37:56+2:3315:14
3Jan-Eric NelkingFK Åsen43:49+8:2617:35
4Torsten HannrupOK Kompassen1:00:42+25:1924:22
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Bo UllmanOK Pan-Kristianstadej start
Klas TykessonSkåneslättens OLej start

H85

2 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF41:1216:32
2Ingvar PeterssonHässleholms OK52:12+11:0020:57
Bertil JohanssonSkåneslättens OLej godkänd

H90

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune IsakssonHelsingborgs SOK48:4623:13
2Curth SvenssonSkåneslättens OL1:11:02+22:1633:49

Inskolning

1 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Liv PalmertzHelsingborgs SOKfullföljt
Love PalmertzHelsingborgs SOKfullföljt
Gustaf EhrnbornAndrarums IFej start

U1D

1 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen LindbergIK Ymer30:4216:41

U1H

1 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HallbergIK Ymer27:1614:49

U2D

2 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin PeterssonIK Ymer24:3410:35
2Frida EmilssonFK Åsen28:43+4:0912:22
3Tuva ChristensenSkåneslättens OL34:59+10:2515:04
Annie KrikströmHjärnarps OLej start

U2H

2 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor WerkströmStigmännen Karlshamns OK21:379:19
2Simon MalmqvistFrosta OK27:55+6:1812:01
3Axel FalkstrandTormestorps IF36:08+14:3115:34
4Anton CarlströmFK Boken40:11+18:3417:19

Öppen motion 1

2 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt-Åke SvenssonIK Ymer24:3410:35
2Birgitta HåkanssonIK Ymer37:39+13:0516:13

Öppen motion 3

3 030 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar ÖsterlundIK Ymer35:0311:34
1Joakim ÖsterlundIK Ymer35:0311:34
3Elias PeterssonIK Ymer36:41+1:3812:06
4Filip EllmanHässleholms OK40:53+5:5013:29
5Torbjörn JohanssonOK Tuvan45:44+10:4115:05
6Johanna EdvinssonFK Åsen47:54+12:5115:48
7Malin ÖsterlundIK Ymer50:17+15:1416:35
8Carina AronssonHässleholms OK51:03+16:0016:50
9Emma WarsaeusIK Ymer51:40+16:3717:03
10Mikael NilssonOK Tyringe52:47+17:4417:25
11Thomas PerssonOK Tyringe57:49+22:4619:04
12Anna LevinFK Åsen58:33+23:3019:19
13Susan StubPI-København1:02:18+27:1520:33
14Iréne BengtssonOK Kompassen1:08:16+33:1322:31
15Petra VensrydEslövs FK1:09:58+34:5523:05
16Ulla KarlssonOK Tyringe1:17:58+42:5525:43
17Jan DahlbergHässleholms OK1:35:13+1:00:1031:25
18Marie HolmanderKlubblös1:40:08+1:05:0533:02
19Peter LindahlKlubblös1:40:10+1:05:0733:03
Dan LindFK Åsendiskvalificerad
Maria Foster SchadRingsjö OKej godkänd
Edvin VensrydEslövs FKej godkänd
Susanne Modig TjärnströmLaholms IF OKej godkänd
Sara EngströmKlubblösutgått
Cajsa KrikströmHjärnarps OLej start

Öppen motion 5

3 360 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert BurénIK Ymer40:2712:02
2Lisa LjungIK Ymer42:44+2:1712:43
3Ulrika LjungIK Ymer42:49+2:2212:44
4Ola SvenssonFK Åsen43:19+2:5212:53
5Karolina SvenssonFK Åsen44:00+3:3313:05
6Niklas EdvinssonFK Åsen45:11+4:4413:26
7Emilia ÖsterlundIK Ymer48:17+7:5014:22
8Lena DanielssonHärlövs IF51:42+11:1515:23
9Magnus NilssonHärlövs IF53:05+12:3815:47
10Michael NilssonAndrarums IF53:50+13:2316:01
11Ida OlssonTorsås OK1:06:59+26:3219:56
12Peter RosvallFrosta OK1:07:16+26:4920:01
13Line StubPI-København1:09:20+28:5320:38
14Carina JönssonFK Åsen1:13:39+33:1221:55
15Annelie ThomassonFK Göingarna1:19:43+39:1623:43
16Felix ThomassonFK Göingarna1:19:45+39:1823:44
17Sara BengtssonMalmö OK1:21:32+41:0524:15
18Fredrik JagenheimFrosta OK1:26:52+46:2525:51
19Madelene NilssonFK Åsen1:47:41+1:07:1432:02
Elin WelanderÖrkelljunga FKej godkänd
Susanne Hagelin/BengtssonOK Tyringeutgått
Daniel KämpeÖrkelljunga FKej start

Öppen motion 7

3 030 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LindgårdFK Göingarna35:2611:41
2Lars StrandSkåneslättens OL36:15+0:4911:57
3Magnus LindbergIK Ymer36:59+1:3312:12
4Matilda StenssonHelsingborgs SOK40:46+5:2013:27
5Linda SvenssonSkåneslättens OL40:53+5:2713:29
6Anders HenrikssonIS Skanne42:14+6:4813:56
7Ebbe MalmMarkaryds FK42:25+6:5913:59
8Claes OlvegårdFK Göingarna42:53+7:2714:09
9Marie NordströmHjärnarps OL43:10+7:4414:14
10Anna BjärbyFrosta OK43:14+7:4814:16
11Peter WernklevIK Ymer44:22+8:5614:38
12Karin AndressonSkåneslättens OL49:18+13:5216:16
13Bengt LarssonYstads OK49:34+14:0816:21
14Rickard MattissonFK Göingarna50:56+15:3016:48
15Helen NilssonHärlövs IF51:29+16:0316:59
16Maria DelinOK Pan-Kristianstad51:33+16:0717:00
17Kerstin OlssonEslövs FK53:19+17:5317:35
18Stefan HåkanssonIK Ymer54:52+19:2618:06
19Tommy OlssonTorsås OK56:48+21:2218:44
20Eva OlssonFK Åsen1:00:02+24:3619:48
21Barbro MartinssonOK Tyringe1:00:46+25:2020:03
22Gustaf SchejaFrosta OK1:04:22+28:5621:14
23Lennart MånssonRingsjö OK1:05:36+30:1021:39
24Lisbeth LindebergMalmö OK1:15:02+39:3624:45
25Ulla OlssonTorsås OK1:16:33+41:0725:15
26Kristina LandgrenMalmö OK1:20:24+44:5826:32
27Radka KühnelTrollhättans SOK1:20:26+45:0026:32
Ia GranatSurahammars SOKej godkänd

Öppen motion 8

3 980 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil WestessonOK Kontinent37:549:31
2Sebastian GieseÖrkelljunga FK38:30+0:369:40
3Fredrik StåhlHjärnarps OL38:44+0:509:43
4Filip SjöforsOK Älme40:36+2:4210:12
5Martin JönssonSkåneslättens OL41:36+3:4210:27
6Robin WestessonOK Kontinent42:08+4:1410:35
7Jonas GustafssonAndrarums IF42:57+5:0310:47
8Olle WindeliusFrosta OK43:06+5:1210:49
9Ola KrikströmHjärnarps OL47:29+9:3511:55
10Fredrik NygrenKlubblös47:44+9:5011:59
11Anders PerssonTockarps IK48:45+10:5112:14
12Roger NilssonLaholms IF OK49:29+11:3512:25
13David SällbergFK Åsen50:31+12:3712:41
14Peter HeldFK Åsen52:00+14:0613:03
15Per PegardOK Gynge52:39+14:4513:13
16Sandra NilssonFK Åsen54:20+16:2613:39
17Göran MattssonSkåneslättens OL56:09+18:1514:06
18Emma HolgerssonKlubblös56:20+18:2614:09
19Pia-Maria BondessonFrosta OK57:58+20:0414:33
20Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF58:55+21:0114:48
21Åsa JentschKlubblös59:14+21:2014:52
22Andreas JentschKlubblös59:55+22:0115:03
23Klas BogsjöHelsingborgs SOK1:00:25+22:3115:10
24Göran LassingKlubblös1:02:35+24:4115:43
25Rasmus PerssonSkåneslättens OL1:08:15+30:2117:08
26Jonas OlssonÖrkelljunga FK1:09:26+31:3217:26
27Lena StrandMarkaryds FK1:09:47+31:5317:32
28Stein ØstbyMalmö OK1:15:42+37:4819:01 Ladda ner rutt i gpx-format
29Evelina BengtssonOK Tyringe1:16:09+38:1519:07
Samuel LåstbomHärlövs IFej godkänd
Jonas HjertFalköpings AIK OKej start

Öppen motion 10

3 980 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny LiljenbergEslövs FK42:1010:35
2Stefan AdolfssonEslövs FK44:12+2:0211:06
3Willie OlssonRävetofta OK51:13+9:0312:52
4Leif KarlssonFrosta OK1:02:53+20:4315:47
5Lennart MartinssonOK Tyringe1:05:56+23:4616:33
6Lennart WiderströmIK Ymer1:08:45+26:3517:16
7Mats HolgerssonKlubblös1:10:09+27:5917:37
8Monika LydinOK Kontinent1:12:57+30:4718:19
9Christina NilssonAndrarums IF1:29:47+47:3722:33
10Rolf NilssonAndrarums IF1:39:32+57:2225:00
11Kerstin HolgerssonKlubblös1:44:29+1:02:1926:15

Öppen motion 12

1 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid JentschKlubblös42:0328:24
2Nils NygrenKlubblös42:17+0:1428:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser