Officiell resultatlista för Torslundssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Torslundssprinten
Arrangörsorganisation: Hjärnarps OL
Datum: söndag 8 oktober 2017

D21

3 880 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK27:207:02
2Jenny BjörkÖrkelljunga FK28:00+0:407:12
3Sofie PeterssonHelsingborgs SOK32:36+5:168:24
4Lotta LinseforsLunds OK33:43+6:238:41
5Marie OlssonÖrkelljunga FK35:19+7:599:06
6Emma LindbergEslövs FK46:27+19:0711:58
Anna IsgrenMalmö OKej start

H21

4 710 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan GunnarssonMalmö OK26:165:34
2Jesper JohanssonOK Löftan27:18+1:025:47
3Simon HardenFK Boken28:05+1:495:57
4Felix AlnervikHelsingborgs SOK29:15+2:596:12
5Patrik JohanssonHelsingborgs SOK29:31+3:156:16
6Magnus JohanssonOK Löftan30:38+4:226:30
7Ulrik MagnussonHalmstad OK31:34+5:186:42
8Per AspegrenOK Kontinent31:55+5:396:46
9Magnus JonassonMalmö OK34:36+8:207:20
10Roine SchölinLaholms IF OK34:59+8:437:25
11Stefan AdolfssonEslövs FK35:05+8:497:26
12Daniel LindbergEslövs FK37:56+11:408:03
13Fredrik PölönenOK Torfinn39:45+13:298:26
14Jonas NorénHelsingborgs SOK42:35+16:199:02

D18

3 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin DjupsjöHalmstad OK34:349:22
2Astrid EricssonLunds OK1:06:54+32:2018:07

D16

3 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda NilssonHalmstad OK27:448:13
2Emma NilssonAlvesta SOK29:22+1:388:42
3Vera UhrbergBrattås CK33:05+5:219:49
Sofia PalmFK Bokenej start
Agnes LindblomMalmö OKej start

H16

3 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias CarlstedtHjärnarps OL33:019:39

D14

2 760 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LarssonYstads OK23:308:30
2Emmy PalmFK Boken23:41+0:118:34
3Alice PerssonOK Tyringe24:00+0:308:41
4Elsa WibergHelsingborgs SOK26:55+3:259:45
5Joanna PerssonOK Tyringe27:49+4:1910:04
6Rebecca AdlercreutzLunds OK28:37+5:0710:22
7Elsa EricssonLunds OK43:24+19:5415:43
8Tova BjerleOK Tyringe46:58+23:2817:01
9Ida BenattiSkåneslättens OL56:46+33:1620:34

H14

2 790 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias JohanssonOK Löftan19:006:48
2Hugo CedervallÖrkelljunga FK19:33+0:337:00
3Gabriel SteffertOK Tyringe21:10+2:107:35
4David MorénHjärnarps OL22:12+3:127:57
5Alfred KjellénHelsingborgs SOK22:48+3:488:10
6Lucas TreldalLunds OK22:56+3:568:13
7Robin CarlstedtHjärnarps OL24:10+5:108:39
8Erik GottmoLunds OK27:07+8:079:43

D12

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK18:557:52
2Hanna MorénHjärnarps OL19:07+0:127:57
3Saga PalmertzHelsingborgs SOK20:24+1:298:30
4Wilma JönssonÖrkelljunga FK41:55+23:0017:27
Anna BenattiSkåneslättens OLej godkänd
Ebba RanbroHelsingborgs SOKej start

H12

2 280 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak LindelövHjärnarps OL15:486:55
2Isak EdholmÖrkelljunga FK17:13+1:257:33
3Otto NybergÖrkelljunga FK20:18+4:308:54
4Elias PerssonHelsingborgs SOK24:15+8:2710:38
5Villyam JohanssonOK Tyringe24:30+8:4210:44
Axel MagnussonHalmstad OKej godkänd

D10

1 880 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara CarlstedtHjärnarps OL18:049:36
2Alma KjellénHelsingborgs SOK19:42+1:3810:28
3Klara PalmFK Boken19:43+1:3910:29
4Siri AbrahamssonMalmö OK20:28+2:2410:53
5Amelia Victor MendesHjärnarps OL22:54+4:5012:10
6Tove RosbergVäxjö OK34:11+16:0718:10
Alma GieseÖrkelljunga FKej godkänd

H10

2 020 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SjöbergHelsingborgs SOK13:426:46
2Milton GunnarssonÖrkelljunga FK16:40+2:588:15
3Nils PerssonOK Tyringe18:05+4:238:57
4Olle BjärängHjärnarps OL20:35+6:5310:11
5Carl JohanssonOK Tyringe21:46+8:0410:46
6Teodor EdmanHelsingborgs SOK22:12+8:3010:59
7Elias PalmertzHelsingborgs SOK24:30+10:4812:07
8Joel ToftHjärnarps OL27:12+13:3013:27
9Wiggo JönssonÖrkelljunga FK31:07+17:2515:24
10Gustav NilssonAlvesta SOK31:15+17:3315:28
Jonathan EdholmÖrkelljunga FKej start

D35

3 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda RanbroHelsingborgs SOK28:138:00
2Catarina HardenFK Boken28:19+0:068:02
3Lotta EkbergÖrkelljunga FK30:08+1:558:33
4Kajsa BenattiSkåneslättens OL31:57+3:449:04
5Liane GunnarssonÖrkelljunga FK31:58+3:459:04
6Jenny LindblomMalmö OK38:45+10:3211:00
Kajsa PerssonOK Tyringeej start
Frida PalmFK Bokenej start

H35

4 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik MagnussonLaholms IF OK30:437:37
2Sebastian GieseÖrkelljunga FK31:39+0:567:51
3Martin NilssonHelsingborgs SOK45:22+14:3911:15

D45

3 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa EricssonLunds OK27:108:49
2Carina NilssonTäby OK27:52+0:429:02
3Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK28:43+1:339:19
Maria LenningSkåneslättens OLej godkänd
Marie WibergHelsingborgs SOKej start

H45

3 340 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan PalmFK Boken19:555:57
2Anders EricssonLunds OK23:31+3:367:02
3Pontus GustavssonLunds OK23:45+3:507:06
4Ulf LinderfalkSkåneslättens OL25:45+5:507:42
5Erik AhlströmHelsingborgs SOK26:01+6:067:47
6Anders NilssonTäby OK26:04+6:097:48
7Ola NilssonAlvesta SOK28:53+8:588:38

D55

2 810 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta ErforsOK Torfinn25:189:00
2Anne UddEslövs FK25:32+0:149:05
3Tina HagårdRävetofta OK30:15+4:5710:45
4Katarina BengtssonHalmstad OK35:54+10:3612:46
5Lena NielsenHelsingborgs SOK37:42+12:2413:24
6Eva WildmarkFK Boken39:58+14:4014:13
Kerstin FränkelFK Snapphanarnaej start

H55

3 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Erik BengtssonLunds OK23:086:48
2Roger DjupsjöHalmstad OK23:48+0:407:00
3Patrick AdlercreutzLunds OK27:12+4:048:00
4Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK28:01+4:538:14
5Peter LincolnFK Snapphanarna31:06+7:589:08
6Jan UhrbergBrattås CK32:43+9:359:37
7Tor UddEslövs FK33:02+9:549:42
8Torgny OttossonOK Torfinn41:32+18:2412:12
Björn FränkelFK Snapphanarnaej start

D65

2 480 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK22:188:59
2Eva NordahlOK Pan-Kristianstad25:54+3:3610:26
3Karin PerssonOK Tyringe27:31+5:1311:05
4Berit SchannongMalmö OK29:00+6:4211:41
5Astrid JohannessonHelsingborgs SOK29:54+7:3612:03
6Sonja HammarOK Kompassen32:56+10:3813:16
7Gull SvenssonÖrkelljunga FK36:17+13:5914:37
8Inger GlansOK Torfinn36:26+14:0814:41
9Karin BengtssonOK Kompassen36:27+14:0914:41
10Hjördis ErlandssonOK Lindéna40:05+17:4716:09
11Gunnel NilssonMalmö OK1:01:35+39:1724:49

H65

2 730 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne BengtssonOK Kompassen21:207:48
2Inge PerssonFK Boken22:16+0:568:09
3Kjell ErlandssonOK Lindéna25:39+4:199:23
4Stig JohanssonHelsingborgs SOK26:03+4:439:32
5Kaare HanssonMalmö OK27:11+5:519:57 Ladda ner rutt i gpx-format
6Kent BornlinderHelsingborgs SOK30:58+9:3811:20
7Kjell LindauOK Kompassen32:13+10:5311:48
8Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK34:40+13:2012:41
9Ingolf BengtssonHalmstad OK35:58+14:3813:10

D75

2 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgit PalmFK Boken30:2612:37 Ladda ner rutt i gpx-format
2Gun HanssonYstads OK44:20+13:5418:23
3Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK44:40+14:1418:32
4Laila PerssonIS Skanne49:07+18:4120:22

H75

2 580 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo SvenssonÖrkelljunga FK27:4010:43
2Gunnar BrystHjobygdens OK28:32+0:5211:03
3Nils PerssonIS Skanne31:21+3:4112:09
4Paul SchannongMalmö OK34:36+6:5613:24
5Roland AkselssonLunds OK36:08+8:2814:00
6Allan HammarOK Kompassen39:44+12:0415:24
7Lennart NilssonMalmö OK40:18+12:3815:37
Rolf AnderssonLaholms IF OKej godkänd
Hubert HugossonOK Gyngeej start

H85

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils RågstedtIS Kullen32:3416:17

Inskolning

1 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alfred GieseÖrkelljunga FKfullföljt
Elsa JohanssonHjärnarps OLfullföljt
Liv PalmertzHelsingborgs SOKfullföljt
Folke HammöBredaryds SOKej godkänd
Jonatan HöstHjärnarps OLej godkänd

U1

1 460 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes MårtenssonlÖrkelljunga FK13:048:56
2Jonathan Madia NpeteloOK Torfinn18:03+4:5912:21
3Nora LindeSkåneslättens OL20:15+7:1113:52
4Leonel Alvarez LönnÖrkelljunga FK20:24+7:2013:58
5Lowe PalmertzHelsingborgs SOK22:07+9:0315:08
6Alex SöderstjernaHelsingborgs SOK28:28+15:2419:29
7Vincent SteffortOK Tyringe29:29+16:2520:11

U2

2 060 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma SvantessonKlubblös16:267:58
2Nicolai Alvarez LönnÖrkelljunga FK16:58+0:328:14
3Mio HammöBredaryds SOK19:20+2:549:23
4August MagnussonLaholms IF OK21:21+4:5510:21
5Gustav LohavHelsingborgs SOK21:53+5:2710:37
6Hampus GyllanderbergHelsingborgs SOK23:15+6:4911:17
7Bontu JohnsonHelsingborgs SOK24:33+8:0711:55
8Ivar LejonLaholms IF OK25:23+8:5712:19
9Oskar LindbergHjärnarps OL25:54+9:2812:34
10Lovisa LindbergHjärnarps OL28:01+11:3513:36
11Astrid JohanssonHjärnarps OL28:35+12:0913:52
12Signe RanbroHelsingborgs SOK28:38+12:1213:53
13Oskar RanbroHelsingborgs SOK28:44+12:1813:56
14Edvin NilssonOskarströms OK28:56+12:3014:02
15Alma JohanssonHjärnarps OL34:23+17:5716:41
16Moa HenrikssonLaholms IF OK37:34+21:0818:14
17Karla BengtssonLaholms IF OK41:31+25:0520:09
18Alba Jimenez JönssonKlubblös41:32+25:0620:09

Öppen motion 2

1 740 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil MårtenssonÖrkelljunga FK16:299:28
2Eva EdholmÖrkelljunga FK16:45+0:169:37
3Axel NilssonÖrkelljunga FK23:21+6:5213:25
4Marlene GranÖrkelljunga FK24:19+7:5013:58

Öppen motion 5

2 500 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter HåkanssonKlubblös17:447:05
2Oliver HorvathEslövs FK19:20+1:367:44
2Elisabet HorvathEslövs FK19:20+1:367:44
4Isak LagnanderSkåneslättens OL19:45+2:017:54
5Anders LohavKlubblös20:43+2:598:17
6Gert GrimbergFK Snapphanarna21:45+4:018:42
7Håkan LejonLaholms IF OK22:16+4:328:54
8Lisa KjellénHelsingborgs SOK22:23+4:398:57
9Thomas RandowHelsingborgs SOK24:01+6:179:36
9Sven-Otto JönssonEslövs FK24:01+6:179:36
11Karl-Oskar SöderstjernaHelsingborgs SOK24:43+6:599:53
12Didrik PetterssonFK Snapphanarna26:15+8:3110:30
13Julia LundHästveda OK27:07+9:2310:50
14Kajsa AspegrenOK Kontinent29:06+11:2211:38
15Fanny SeverellKlubblös29:15+11:3111:42
16Magnus JönssonÖrkelljunga FK29:23+11:3911:45
17Jan NilssonFK Snapphanarna29:30+11:4611:48
18Caroline JönssonÖrkelljunga FK30:03+12:1912:01
19Pia NilssonHalmstad OK30:27+12:4312:10
20Linda NilssonAlvesta SOK30:28+12:4412:11
21Niklas LagnanderSkåneslättens OL31:16+13:3212:30
22Elliott PetersenKlubblös33:10+15:2613:16
23Katarina UhrbergBrattås CK36:02+18:1814:24
24Josefin ThorellHelsingborgs SOK38:31+20:4715:24
25Sophia BengtssonLaholms IF OK38:48+21:0415:31
26Lennart MagnussonLaholms IF OK39:04+21:2015:37
27Liv HorvathEslövs FK44:04+26:2017:37
28Karin LindénIS Kullen47:44+30:0019:05
29Ulla CarlssonTyringe OK1:12:30+54:4629:00
Endrow HorvathFK Eslövej godkänd

Öppen motion 7

2 980 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin GummessonFK Finn24:008:03
2Elia KämpeÖrkelljunga FK26:40+2:408:56
3Daniel EdmanHelsingborgs SOK27:05+3:059:05
4Simon SvärdOskarströms OK27:32+3:329:14
5Mats HolmVäxjö OK27:57+3:579:22
6Anders HenrikssonIS Skanne28:33+4:339:34
7Roland BäcklinSigtuna OK29:21+5:219:50
8Torsten LindénIS Kullen30:01+6:0110:04
9Henrik JanssonKlubblös30:06+6:0610:06
10Stig NilssonOskarströms OK30:30+6:3010:14
11Lena StrandMarkaryds FK30:53+6:5310:21
12Bengt LarssonYstads OK31:38+7:3810:36
13Julia SvärdOskarströms OK31:58+7:5810:43
14Sten Åke KvistIS Kullen32:05+8:0510:45
15Adrian HardenFK Boken32:52+8:5211:01
16Henrik EnforsTockarps IK33:19+9:1911:10
17Sven Erik JönssonOK Tyringe33:38+9:3811:17
18Mikael SvärdOskarströms OK33:52+9:5211:21
19Kristina NilssonTäby OK34:29+10:2911:34
20Claes LinseforsLunds OK34:50+10:5011:41
21Bengt MyrvoldSalpsburg OL36:37+12:3712:17
22Anneli LönnebackeMalmö OK36:41+12:4112:18
23Jessica KarlssonOK Torfinn36:43+12:4312:19
24Margareta HaraldssonSigtuna OK37:39+13:3912:38
25Anita OlssonSkåneslättens OL37:52+13:5212:42
26Olle EnforsTockarps IK38:02+14:0212:45
27Roland NilssonOK Kompassen41:16+17:1613:50
28Veronica DahlbomHelsingborgs SOK54:16+30:1618:12

Öppen motion 9

4 040 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torgny LundHästveda OK27:566:54
2Per-Ola PetterssonFK Snapphanarna31:49+3:537:52
3Daniel KämpeÖrkelljunga FK34:16+6:208:28
4Sven OlssonSkåneslättens OL34:21+6:258:30
5Göran JohanssonOK Tyringe35:48+7:528:51
6Hans-Erik KarlssonOK Torfinn36:58+9:029:09
7Leif SöderlindBredaryds SOK37:11+9:159:12
8Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK37:27+9:319:16
9Henrik EkstrandKlubblös38:07+10:119:26
10Sara AbrahamssonMalmö OK38:22+10:269:29
11Klas BogsjöHelsingborgs SOK39:36+11:409:48
12Dennis HansenOK Kompassen40:20+12:249:59
13Martin PehrssonSkillingaryds FK40:46+12:5010:05
14Emil PettersonKlubblös40:59+13:0310:08
15Gustav NilssonHelsingborgs SOK41:16+13:2010:12
16Per SvenningssonLunds OK42:50+14:5410:36
17Toni EinstulenKlubblös46:56+19:0011:37
18Ida WennerlundOK Kompassen50:25+22:2912:28
Fredrik HjortHelsingborgs SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser