Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, lång, Göteborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, lång, Göteborg
Arrangörsorganisation: OK Alehof
Datum: lördag 9 september 2017

D21

8 920 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MagnussonSävedalens AIK1:25:589:38
2Elin MånssonIFK Göteborg1:27:44+1:469:50
3Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK1:30:51+4:5310:11
4Anna NärhiIFK Göteborg1:36:58+11:0010:52
5Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK1:37:06+11:0810:53
6Lina StrandGöteborg-Majorna OK1:37:58+12:0010:58
7Jenny JohanssonIFK Göteborg1:40:59+15:0111:19
8Sanna SvenssonSävedalens AIK1:43:46+17:4811:37
9Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK1:53:17+27:1912:41
10Lovisa LemanGöteborgs SK1:53:45+27:4712:45
11Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK1:53:46+27:4812:45
12Filippa SpånérSävedalens AIK1:57:21+31:2313:09
13Emma EkbergLidköpings VSK2:21:24+55:2615:51
14Elin KarlssonLycksele IF2:50:39+1:24:4119:07
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Maria PollMölndal Outdoor IFej godkänd
Emma DjerfLerums SOKej godkänd
Lovisa NilssonSävedalens AIKej start
Elin HögstrandIFK Göteborgej start

H21

11 750 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas PilbladIFK Göteborg1:31:367:47
2Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:32:29+0:537:52
3Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF1:35:13+3:378:06
4Max Peter BejmerIFK Göteborg1:35:22+3:468:06
5Arvid VågIFK Göteborg1:36:34+4:588:13
6Heino OllinSävedalens AIK1:38:23+6:478:22
7Jonas MerzGöteborg-Majorna OK1:38:29+6:538:22
8Johan HögstrandIFK Göteborg1:38:49+7:138:24
9Håkan PeterssonIFK Göteborg1:39:45+8:098:29
10Oskar LeinonenOK Kolmården1:40:25+8:498:32
11Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK1:40:33+8:578:33
12Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK1:41:16+9:408:37
13Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:41:31+9:558:38
14Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:42:22+10:468:42
15Jakob EngIFK Göteborg1:43:04+11:288:46
16Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK1:47:23+15:479:08
17Fredrik WeihardSävedalens AIK1:54:49+23:139:46
18Gustav BoquistIK Uven1:55:15+23:399:48
19Victor AxbomOK Landehof1:57:45+26:0910:01
20Christian KronbergIF Femman1:58:36+27:0010:05
21David RunemalmNybro OK2:20:15+48:3911:56
22Filip HolmHalmstad OK2:23:06+51:3012:10
23Arvid HammarFK Herkules2:36:33+1:04:5713:19
24Martin LindqvistStenungsunds OK2:51:45+1:20:0914:37
Anders JanssonTäby OKej godkänd
Fredrik EdénIFK Göteborgej godkänd
Fredrik WennermarkOK Skogsfalkenej godkänd
Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKej start
John PerssonIFK Göteborgej start
Vidar FaxénSävedalens AIKej start
Johan WikströmSävedalens AIKej start
Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OKej start

D21 Kort

5 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia HenryssonTibro OK1:11:5414:19
2Kristina LarssonGöteborg-Majorna OK1:45:12+33:1820:57
Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OKej godkänd

H21 Kort

8 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John GabrielssonSävedalens AIK1:34:1811:36
2Johan NilssonSävedalens AIK1:37:52+3:3412:03
3Henrik BrusSävedalens AIK1:41:01+6:4312:26
4Andreas KarlssonSävedalens AIK1:54:54+20:3614:09
Simon BörjesonRyda SKej godkänd
Erik RamqvistLidköpings VSKej start

D20

6 100 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OKej start
Klara DjerfLerums SOKej start

H20

9 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:19:208:47
2Johan OlsonIK Uven1:19:42+0:228:49
3Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:24:44+5:249:23
4Albin ClaessonSävedalens AIK1:34:44+15:2410:29
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Mattis HallbergIK Uvenej start

D18

5 320 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK57:2010:46
2Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK1:00:26+3:0611:21
3Lisa BörnstedtKungälvs OK1:08:56+11:3612:57
4Emelie LorénOK Landehof1:10:14+12:5413:12
5Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK1:10:25+13:0513:14
6Hanna BoquistIK Uven1:13:32+16:1213:49
7Selma MoqvistLerums SOK1:13:33+16:1313:49
8Anna NordholmSävedalens AIK1:25:28+28:0816:03
Sara ForsbergIK Uvenej godkänd
Johanna NilssonKungälvs OKej start
Emelie KarlssonSävedalens AIKej start

H18

6 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LammFrölunda OL1:02:569:12
2Gabriel SturessonLerums SOK1:05:56+3:009:38
3Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:05:59+3:039:38
4Jonas LauriFK Herkules1:09:02+6:0610:05
5Simon BjörklundLindebygdens OK1:18:13+15:1711:26
6Axel ForsmanFK Herkules1:22:30+19:3412:03
Axel BlomFrölunda OLej start
Felix FalkGöteborg-Majorna OKej start

D17-20 Kort

4 470 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SKej start

D16

4 470 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK43:419:46
2Thea FagerströmIFK Göteborg49:05+5:2410:58
3Lovisa MoqvistLerums SOK50:09+6:2811:13
4Märta LjungbergSjövalla FK52:58+9:1711:50
5Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK56:02+12:2112:32
6Olivia AspIFK Göteborg57:10+13:2912:47
7Tova LarssonLerums SOK1:20:14+36:3317:56
Matilda HagstrandLerums SOKej godkänd
Kajsa NormanSävedalens AIKej start
Ellika GrothKungälvs OKej start
Felicia LorénOK Landehofej start
Isabella AumoKungälvs OKej start

H16

5 250 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils KörleOK Landehof47:519:06
2Willy FjällborgStenungsunds OK50:49+2:589:40
3Jakob GunnarssonLerums SOK52:27+4:369:59
4Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK53:51+6:0010:15
5Felix DrejmoOK Landehof55:09+7:1810:30
6Emil RavakkoSävedalens AIK59:03+11:1211:14
7Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK1:12:54+25:0313:53
8Hannes RosendahlIF Marin Väst1:24:08+36:1716:01
9Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb1:24:29+36:3816:05
10Linus BoströmOK Alehof1:34:03+46:1217:54
11Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:37:36+49:4518:35
12Wilmer HolmqvistSjövalla FK1:39:05+51:1418:52
13Erik JohanssonOK Alehof1:42:04+54:1319:26
Samuel PihlströmOK Landehofej godkänd
Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIKej godkänd
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Per NordholmSävedalens AIKej start
Mattias LauriFK Herkulesej start
Emil AxelssonLerums SOKej start
Simon NordbergGöteborg-Majorna OKej start
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej start
Arvid BacktemanLerums SOKej start
Carl JosefssonSävedalens AIKej start
Arvid AronssonOK Kroppefjällej start

D16 Kort

3 970 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ester FreidlitzOK Landehofej start

D14

3 960 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK36:459:16
2Sabina AumoKungälvs OK38:33+1:489:44
3Olivia LundstedtSjövalla FK43:20+6:3510:56
4Elina ReinholdssonOK Alehof44:00+7:1511:06
5Ida BengtssonOK Alehof46:50+10:0511:49
6Elsa KarlssonOK Landehof48:52+12:0712:20
7Disa RangertKungälvs OK49:59+13:1412:37
8Molly GranängKungälvs OK50:04+13:1912:38
9Rebecka PihlströmOK Landehof50:31+13:4612:45
10Matilda WallströmSävedalens AIK56:15+19:3014:12
11Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb1:03:42+26:5716:05
12Elin FlakbergIFK Göteborg1:05:03+28:1816:25
13Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:11:25+34:4018:02 Ladda ner rutt i gpx-format
14Sofia RaskKungälvs OK1:14:22+37:3718:46
15Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb1:19:58+43:1320:11
16Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb1:24:42+47:5721:23
17Louise OlssonMölndal Outdoor IF1:29:14+52:2922:32
Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubbej start

H14

4 000 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK34:018:30
2Arvid SkeppSävedalens AIK36:23+2:229:05
3Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK36:55+2:549:13
4Simon BååthSävedalens AIK37:53+3:529:28
5Elias NordbergGöteborg-Majorna OK39:49+5:489:57
6Victor BeischerIK Uven41:36+7:3510:24
7Gunnar FovaeusSävedalens AIK42:16+8:1510:34
8Albin NyqvistOK Landehof46:10+12:0911:32
9Anton KastrupFK Herkules47:01+13:0011:45
10Gustav BertsOK Alehof49:12+15:1112:18
11Oscar LundborgKungälvs OK57:57+23:5614:29
12Lucas BoströmOK Alehof1:01:15+27:1415:18
13Hannes EssungerSjövalla FK1:02:16+28:1515:34
14William SturessonLerums SOK1:02:48+28:4715:42
15Jacob GrahnIK Uven1:04:49+30:4816:12
16Alfred JohanssonOK Alehof1:04:53+30:5216:13
17Adrian BergqvistOK Alehof1:10:01+36:0017:30
18Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:13:40+39:3918:25
19Tom Axel EkenstråleFK Herkules1:28:07+54:0622:01
Lowe HammarFK Herkulesej godkänd
Simon LjungkvistOK Alehofej godkänd
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Lukas GrothKungälvs OKej start
Johan Wall JungbjerGöteborgs SKej start
Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborgej start
Tage KinellIFK Göteborgej start
Simon AlfredssonLerums SOKej start
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start
Jakob AspIFK Göteborgej start
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start

H14 Kort

2 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb41:1914:42
Filip SchälinOK Alehofej start

D12

2 760 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb28:1010:12
2Elsa MoqvistLerums SOK28:50+0:4010:26
3Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb31:04+2:5411:15
4Wilma ReinholdssonOK Alehof31:41+3:3111:28
5Ida KörleOK Landehof31:45+3:3511:30
6Emilia LundstedtSjövalla FK32:28+4:1811:45
7Emma KarlssonOK Landehof34:23+6:1312:27
8Miranda WallströmSävedalens AIK34:26+6:1612:28
9Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK36:24+8:1413:11
10Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK37:06+8:5613:26
11Signe HördegårdhIFK Göteborg38:20+10:1013:53
12Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb41:30+13:2015:02
13Ellen NormanSävedalens AIK43:28+15:1815:44
14Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb44:50+16:4016:14
15Sara BengtssonOK Alehof46:36+18:2616:53
16Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK47:10+19:0017:05
17Signe LundqvistSjövalla FK47:59+19:4917:23
18Lisa ErikssonOK Landehof49:23+21:1317:53
19Clara LövgärdOK Alehof50:59+22:4918:28
20Alice OlssonMölndal Outdoor IF51:54+23:4418:48
21Alice TryggSävedalens AIK58:41+30:3121:15
Audrey HanssonFrölunda OLej godkänd
Anna-Lisa KinellIFK Göteborgej start
Hanna SchälinOK Alehofej start
Johanna PihlströmOK Landehofej start
Jennifer StigssonTrollhättans SOKej start
Maja AxelssonLerums SOKej start
Ella PetterssonSävedalens AIKej start

H12

2 780 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fabian AlinderSjövalla FK21:047:34
2Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK23:25+2:218:25
3Marcus LammFrölunda OL24:53+3:498:57
4Tim MartnerFrölunda OL26:22+5:189:29
5Hannes PerssonFK Herkules26:28+5:249:31
6Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK27:13+6:099:47
7Dante RangertKungälvs OK29:16+8:1210:31
8Elias NyqvistOK Landehof30:42+9:3811:02
9Ola LeireGöteborg-Majorna OK31:14+10:1011:14
10Isak ÖgrenSävedalens AIK32:37+11:3311:43
11Lukas ErdalenIFK Göteborg33:12+12:0811:56
12Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb33:34+12:3012:04
13Arvid HöglundFK Herkules36:43+15:3913:12
14Felix JohanssonOK Alehof36:47+15:4313:13
15Isak LemurellSjövalla FK40:17+19:1314:29
16Martin EkFrölunda OL41:05+20:0114:46
17Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb45:11+24:0716:15
18Isak NilssonOK Landehof45:42+24:3816:26
19Alwin EinarssonKungälvs OK45:55+24:5116:31
20Linus AlinderSjövalla FK48:31+27:2717:27
21Marcus SöderbomSävedalens AIK48:50+27:4617:33
22Emil GrönroosOK Alehof51:26+30:2218:30
23Albin SvenssonFK Herkules51:41+30:3718:35
24Albin BoellIFK Göteborg59:52+38:4821:32
25Arvid MårildGöteborgs SK1:01:46+40:4222:13
26Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:02:54+41:5022:37
27Viktor JanssonMölndal Outdoor IF1:07:35+46:3124:18
28Oscar Lin-björnströmGöteborg-Majorna OK1:09:10+48:0624:52
Trond ForsstenKungälvs OKej godkänd
Erik SlättOK Alehofej godkänd
Magnus HammarqvistSjövalla FKej start
Simon GrahnIK Uvenej start
Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Valter DrejmoOK Landehofej start
Elias LauriFK Herkulesej start
Carl-Johan StåhlSävedalens AIKej start

D12 Kort

2 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella PellméStenungsunds OK37:5316:11

H12 Kort

2 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elliot HalldinGöteborgs SKej godkänd

D10

2 360 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin AxelssonLerums SOK22:179:26
2Edith HolmstrandOK Landehof22:34+0:179:33
3Ebba LövgärdOK Alehof28:20+6:0312:00
4Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK30:42+8:2513:00
5Elina KarlssonFK Herkules32:44+10:2713:52
6Vera HöglundSjövalla FK34:29+12:1214:36
7Wilma RosénGöteborg-Majorna OK34:54+12:3714:47
8Selma PerssonFK Herkules35:13+12:5614:55
9Ellen SkovbjergFrölunda OL35:55+13:3815:13
10Elin KarlssonOK Landehof42:57+20:4018:11
11Vilma JanssonMölndal Outdoor IF43:00+20:4318:13
12Linnéa GrönroosOK Alehof44:05+21:4818:40
13Elly EinarssonKungälvs OK46:05+23:4819:31
14Lucia HalldinGöteborgs SK1:00:04+37:4725:27
Emelina HolmqvistSjövalla FKej godkänd
Elsa ArvidssonSjövalla FKej godkänd
Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OKej start
Elin NobornIFK Göteborgej start
Alice FagerströmIFK Göteborgej start
Elin JohanssonIFK Göteborgej start

H10

2 340 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah HedenblomSjövalla FK20:548:55
2Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb23:14+2:209:55
3Rasmus GranängKungälvs OK23:36+2:4210:05
4Axel EkdalaKungälvs OK23:57+3:0310:14
5Harald MartnerFrölunda OL24:07+3:1310:18
6Edvin SonedahlOK Landehof24:25+3:3110:26
7Gustav StåhlSävedalens AIK26:23+5:2911:16
8Björn DjupströmFrölunda OL26:25+5:3111:17
9Axel SlättOK Alehof27:23+6:2911:42
10Nils AndreassonIFK Göteborg27:41+6:4711:49
11Einar BeckmanSjövalla FK28:43+7:4912:16
12Jonas LeireGöteborg-Majorna OK28:58+8:0412:22
13Herman PetterssonSävedalens AIK29:16+8:2212:30
14Gustav AspIFK Göteborg29:46+8:5212:43
15Lukas RandåkerSjövalla FK30:06+9:1212:51
16Malte LjungkvistOK Alehof30:38+9:4413:05
17Gustav RexOK Landehof32:34+11:4013:55
18Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb34:13+13:1914:37
19Albert EdgrenSjövalla FK35:12+14:1815:02
20Theander HulthénMölndal Outdoor IF48:12+27:1820:35
21Victor Lin-björnströmGöteborg-Majorna OK1:10:23+49:2930:04
22Elmer JenefeldtSjövalla FK1:22:19+1:01:2535:10
Benjamin KarlssonOK Landehofej godkänd
Nils LydmarkSjövalla FKej godkänd
Emil SkeppSävedalens AIKej godkänd
Jarvis HanssonFrölunda OLej start
Bruno FovaeusSävedalens AIKej start
Isak DahlOK Alehofej start

D35

6 310 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla EngstrandIFK Göteborg56:278:56
2Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK59:40+3:139:27
3Åsa HellquistIFK Göteborg1:00:51+4:249:38
4Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK1:02:22+5:559:53
5Annica EngIFK Göteborg1:04:37+8:1010:14
6Lina SamorLerums SOK1:05:31+9:0410:22
7Anna MartnerFrölunda OL1:11:39+15:1211:21
8Desiré RexOK Landehof1:12:32+16:0511:29
9Frida KjellbergIFK Göteborg1:13:53+17:2611:42
10Linda MartinssonIF Marin Väst1:37:20+40:5315:25
Lena MaxFrölunda OLej godkänd

H35

8 130 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian NielsenIFK Göteborg1:09:268:32
2Erik EngstrandIFK Göteborg1:13:02+3:368:58
3Martin HogedalOK Alehof1:14:33+5:079:10
4Fredrik NobornIFK Göteborg1:15:41+6:159:18
5Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:17:15+7:499:30
6Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK1:38:36+29:1012:07
7David AndréGöteborg-Majorna OK1:41:11+31:4512:26
8Erik HulthénMölndal Outdoor IF2:15:45+1:06:1916:41
Mattias HolmstrandOK Landehofej godkänd

D40

5 020 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise GötforsGöteborg-Majorna OK50:029:58
2Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK54:11+4:0910:47
3Frida WallströmSävedalens AIK55:36+5:3411:04
4Susanne CoxLerums SOK57:11+7:0911:23
5Sandra HanssonFrölunda OL59:08+9:0611:46
6Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK1:03:02+13:0012:33
7Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb1:05:14+15:1212:59
8Lisa BigstenFrölunda OL1:07:55+17:5313:31
9Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK1:11:07+21:0514:10
10Linda HedenblomSjövalla FK1:19:35+29:3315:51
Annica  Clevnert LeireGöteborg-Majorna OKej godkänd
Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Maria HolmqvistSjövalla FKej start
Katrin SkeppSävedalens AIKej start

H40

7 920 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LöwegrenIFK Göteborg1:01:177:44
2Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:04:12+2:558:06
3Martin LarssonIFK Göteborg1:10:30+9:138:54
4Jonas MartnerFrölunda OL1:12:02+10:459:05
5Anders LeireGöteborg-Majorna OK1:22:14+20:5710:22
6Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:23:53+22:3610:35
7Stefan KinellIFK Göteborg1:29:15+27:5811:16
8Henrik PetterssonGustavsbergs OK2:07:18+1:06:0116:04
Jonas LundbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubbej start
Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OKej start
Tobias NobornIFK Göteborgej start

D45

4 780 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla ÖhgrenSävedalens AIK48:5610:14
1Pia JohanssonOK Landehof48:5610:14
3Anna ErikssonOK Landehof52:28+3:3210:58
4Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK55:07+6:1111:31
5Åse FuxborgSjövalla FK1:00:42+11:4612:41
6Sara LorénOK Landehof1:01:55+12:5912:57
7Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIK1:08:35+19:3914:20
8Sofia KarlssonOK Landehof1:12:17+23:2115:07
9Charlotte DrejmoOK Landehof1:22:29+33:3317:15
10Mia JodalGöteborg-Majorna OK1:25:39+36:4317:55
11Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:35:25+46:2919:57
Anneli ZetterbergIK Uvenej godkänd
Anna BeischerIK Uvenej godkänd
Cecilia FlakbergIFK Göteborgej godkänd
Susanne BerghMölndal Outdoor IFej start
Maria AspIFK Göteborgej start
Gisela LindFK Herkulesej start

H45

6 750 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SturessonOK Alehof54:428:06
2Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb1:04:05+9:239:29
3Nichlas WallströmSävedalens AIK1:05:14+10:329:39
4Peter DellmingIFK Göteborg1:06:59+12:179:55
5Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK1:07:02+12:209:55
6Bjarne BäcklundIFK Göteborg1:07:33+12:5110:00
7Pär MoqvistLerums SOK1:12:51+18:0910:47
8Björn GrothKungälvs OK1:13:08+18:2610:50
9Peter AspIFK Göteborg1:13:43+19:0110:55
10Sören SturessonLerums SOK1:14:21+19:3911:00
11Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb1:16:04+21:2211:16
12Thomas KarlssonOK Landehof1:17:26+22:4411:28
13Magnus HedmanKungälvs OK1:22:18+27:3612:11
14Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK1:22:53+28:1112:16
15Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:23:27+28:4512:21
16Mattias BååthSävedalens AIK1:24:06+29:2412:27
17Erik LauriFK Herkules1:27:47+33:0513:00
18Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK1:31:21+36:3913:32
19Jonas HöijerSävedalens AIK1:31:41+36:5913:34
20Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb1:34:28+39:4613:59
21Stefan LemurellSjövalla FK1:37:38+42:5614:27
22Henrik EssungerSjövalla FK1:39:03+44:2114:40
23Fredrik SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:58:46+1:04:0417:35
24Ulf NyqvistOK Landehof2:00:39+1:05:5717:52
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Henrik OlssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Magnus Wall JungbjerGöteborgs SKej start
Jonas AxelssonLerums SOKej start
Anders RybergMölndal Outdoor IFej start

D50

3 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette BernhedSävedalens AIK47:1111:49
2Lena CarlssonSävedalens AIK49:35+2:2412:25
3Annika AasaIK Uven52:41+5:3013:12
4Helen CarlbomIFK Göteborg56:45+9:3414:13
5Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK58:01+10:5014:32
6Nina DjerfLerums SOK1:12:12+25:0118:05
7Gun RosendahlIF Marin Väst1:45:27+58:1626:25
8Helena StensötaFrölunda OL1:57:24+1:10:1329:25
Åsa NybergGöteborg-Majorna OKej start
Ann ChihaniFK Herkulesej start
Lena BlomGöteborg-Majorna OKej start

H50

6 220 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg51:128:13
2Odd WallumSävedalens AIK54:02+2:508:41
3Anders YngströmGöteborg-Majorna OK1:00:48+9:369:46
4Lars G JohanssonIFK Göteborg1:02:50+11:3810:06
5Magnus KarlssonOK Landehof1:03:23+12:1110:11
6Anders WadstenOK Landehof1:07:21+16:0910:49
7Claes HagstrandLerums SOK1:15:44+24:3212:10
8Anders LammFrölunda OL1:17:25+26:1312:26
8Mikael JungbjerGöteborgs SK1:17:25+26:1312:26
10Tomas StigssonTrollhättans SOK1:17:46+26:3412:30
11Thomas BorneFrölunda OL1:20:40+29:2812:58
12Carl NorinFrölunda OL1:21:30+30:1813:06
13Hans NilssonKungälvs OK1:25:22+34:1013:43
14Magnus OhlssonSjövalla FK1:27:02+35:5013:59
15Johan WettergrenIK Uven1:28:05+36:5314:09
16Lennart BjörnströmGöteborg-Majorna OK1:28:16+37:0414:11
17Stefan HammarFK Herkules1:32:10+40:5814:49
18Lars LjungbergSjövalla FK1:43:38+52:2616:39
19Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb1:46:15+55:0317:04
20Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:55:25+1:04:1318:33
21Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK1:59:12+1:08:0019:09
22Tomas AndreassonFrölunda OL2:32:01+1:40:4924:26
23Phil MullinsSjövalla FK2:51:27+2:00:1527:33
Henrik NordholmSävedalens AIKdiskvalificerad
Lars MagnussonOK Landehofej godkänd
Graham KempGöteborg-Majorna OKej godkänd
Niklas SkoogGöteborg-Majorna OKej godkänd
David GabrielssonSävedalens AIKej godkänd
Jan Petter HansenIL Gularej godkänd
Patrick DjerfLerums SOKej godkänd
Leif HagmanIK Uvenej start

D55

3 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules42:2310:37
2Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb55:35+13:1213:55
3Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:18:06+35:4319:34
4Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:18:57+36:3419:47

H55

5 560 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JosefssonSävedalens AIK56:3710:10
2Per FlakbergIFK Göteborg59:37+3:0010:43
3Jörgen IvarssonHestra IF1:02:52+6:1511:18
4Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK1:05:09+8:3211:43
5Pär ClaessonSävedalens AIK1:06:52+10:1512:01
6Hans WedbergSjövalla FK1:08:07+11:3012:15
7Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:08:14+11:3712:16
8Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:09:07+12:3012:25
9Per-Arne WahlgrenSjövalla FK1:09:45+13:0812:32
10Andrew LagoGöteborg-Majorna OK1:10:59+14:2212:46
11Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK1:11:22+14:4512:50
12Magnus WideFrölunda OL1:12:25+15:4813:01
13Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK1:13:18+16:4113:11
14Hans GarmerGöteborg-Majorna OK1:13:27+16:5013:12 Ladda ner rutt i gpx-format
15Stefan SjöblomFrölunda OL1:15:48+19:1113:37
16Lars-Johan VågLerums SOK1:17:03+20:2613:51
17Stefan O JanssonLerums SOK1:18:49+22:1214:10
18Stig LarssonGöteborg-Majorna OK1:19:18+22:4114:15
19Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK1:25:40+29:0315:24
20Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:32:54+36:1716:42
21Håkan WåhlanderFrölunda OL1:33:01+36:2416:43
22Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:33:22+36:4516:47
23Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK1:35:05+38:2817:06
24Martin EickhoffSävedalens AIK1:36:48+40:1117:24
25Jonas RutbergIK Stern1:41:47+45:1018:18
26Mats KarestrandLerums SOK1:44:56+48:1918:52
Anders AxelssonOK Skogsvargarnaej start
Thomas AttforsSävedalens AIKej start
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubbej start

D60

3 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig HedenblomSjövalla FK50:5513:56
2Sigbritt AndreassonOK Landehof52:44+1:4914:26
3Gunilla AxelssonSävedalens AIK59:08+8:1316:12
4Monica KnutssonSävedalens AIK59:27+8:3216:17 Ladda ner rutt i gpx-format
5Anneli Brander NilssonStenungsunds OK1:01:54+10:5916:57

H60

4 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klavs MadsenGöteborg-Majorna OK48:499:57
2Henrik UndelandIFK Göteborg51:14+2:2510:27
3Magnus RehnSävedalens AIK54:16+5:2711:04
4Johan BerglundSävedalens AIK54:54+6:0511:12
5Anders BjörklundSävedalens AIK58:15+9:2611:53
6Christer KlintVänersborgs SK1:01:24+12:3512:31
7Krister StrandOK Landehof1:01:38+12:4912:34
8Anders SpånérGöteborg-Majorna OK1:01:42+12:5312:35
9Bo HåkanssonIFK Göteborg1:02:42+13:5312:47
10Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK1:06:24+17:3513:33
11Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK1:09:14+20:2514:07
12Jan CarlssonIFK Göteborg1:18:51+30:0216:05
13Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:20:20+31:3116:23
14Karl SchneiderMölndal Outdoor IF1:26:07+37:1817:34
15Lennart VamlingFrölunda OL1:27:27+38:3817:50
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OKej start
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OKej start

D65

3 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK48:0512:53
2Karin AxelssonIK Uven57:57+9:5215:32
3Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:29:13+41:0823:55
Eva BlomströmIK Sternej start
Lotta BörjessonSävedalens AIKej start

H65

4 680 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stanley MattssonIK Uven58:4712:33
2Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb59:24+0:3712:41
3Kent KardellLjungskile FK1:03:32+4:4513:34
4Kent ErikssonLerums SOK1:03:57+5:1013:39
5Sören SvenssonSjövalla FK1:07:53+9:0614:30
6Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1:13:50+15:0315:46
7Mats KågesonGöteborg-Majorna OK1:15:52+17:0516:12
8Hasse ÅbergValbo AIF1:17:12+18:2516:29
9Lennart AnderssonGöteborgs SK1:24:19+25:3218:00
10Inge LöwegrenKatrineholms OK1:30:06+31:1919:15
11Staffan BrobergIF Marin Väst1:37:49+39:0220:54
Björn JägerströmIK Uvenej start
Sten BlomströmIK Sternej start
Lars ÖsterbergSävedalens AIKej start
Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubbej start

D70

2 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK47:2416:30
2Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:18:07+30:4327:13
3Inga GustavssonIK Uven1:26:07+38:4330:00
Rosa JohanssonIK Uvenej start
Ann-Britt JohanssonIK Sternej start

H70

4 050 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof KarlssonUddevalla OK51:2412:41
2Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb56:14+4:5013:53
3Hans M CarlssonIFK Göteborg58:41+7:1714:29
4Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK1:00:51+9:2715:01
5Leif LöfTrollhättans SOK1:00:55+9:3115:02
6Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:03:20+11:5615:38
7Per-Arne KällénUddevalla OK1:04:48+13:2416:00
8Lennart GustavssonIK Uven1:05:30+14:0616:10
9Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK1:06:16+14:5216:21
10Hans CarlstedtSävedalens AIK1:14:14+22:5018:19
11Anders AxelssonSävedalens AIK1:14:49+23:2518:28
12Gösta MalmerIF Marin Väst1:18:38+27:1419:24
13Jan LarssonSävedalens AIK1:20:17+28:5319:49
Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OKej start
Björn AhlnérGöteborg-Majorna OKej start
Lennart AlmströmIK Sternej start
Göran BengtssonTockarps IKej start

D75

2 870 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern51:3717:59
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK56:53+5:1619:49
3Gunnel BörjessonIK Uven1:08:58+17:2124:01
Gull-Britt GrönbergKungälvs OKej godkänd
Lillemor HallinOK Landehofej godkänd
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OKej start

H75

3 660 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars FinbomOK Landehof46:5212:48
2Stig-Ove TollIK Stern51:56+5:0414:11
3Henrik HvoslefIK Stern58:20+11:2815:56
4Roland BrandshageSävedalens AIK1:04:31+17:3917:37
5Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK1:10:21+23:2919:13
6Mats JodalGöteborg-Majorna OK1:18:25+31:3321:25
7Karl-Axel JohanssonIK Uven1:28:59+42:0724:18

D80

2 410 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK1:08:2628:23
2Marianne GrahnGöteborgs SK1:51:37+43:1146:18

H80

2 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:34:5532:43
Leif EdsandSävedalens AIKej godkänd

H85

2 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Carl-Henrik HallbergIK Uvenej godkänd

Inskolning

1 590 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
David ErikssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Elias GranängKungälvs OKfullföljt
Olle GårdsbyTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Celia HöglundFK Herkulesfullföljt
Isak Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Rut MårildGöteborgs SKfullföljt
Melker SamorLerums SOKfullföljt
Viktor SamorLerums SOKfullföljt
Lia SchaferKlubblösfullföljt
Lykke Steen StillmanKungälvs OKfullföljt
Hjalmar SteenKungälvs OKfullföljt

U1

1 760 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svea PellméStenungsunds OK25:5714:44
2Ingrid AndreassonIFK Göteborg25:59+0:0214:45
3Vidar SunessonOK Alehof26:00+0:0314:46
4Olle JohanssonIFK Göteborg26:02+0:0514:47
5Linnea LundstedtSjövalla FK27:05+1:0815:23
6Alvar HedenblomSjövalla FK28:08+2:1115:59
7Moa DahlOK Alehof29:02+3:0516:29
8Frederik HulthénMölndal Outdoor IF29:51+3:5416:57
9Herman EngIFK Göteborg33:04+7:0718:47
10Mailis HolmqvistSjövalla FK33:57+8:0019:17
11Casper EngstrandIFK Göteborg40:18+14:2122:53
12Gabriel SlättOK Alehof41:28+15:3123:33
13Stina CarlssonKungälvs OK41:38+15:4123:39
14William BigstenFrölunda OL45:27+19:3025:49
Aina HolmqvistSjövalla FKej godkänd
Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Alma AhnoffGöteborg-Majorna OKej start
Leo BertsOK Alehofej start
Wilhelm HedendahlKungälvs OKej start

U2

2 280 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip StåhlSävedalens AIK30:2113:18
2Arvid HermanssonKungälvs OK30:48+0:2713:30
3Moa WallströmSävedalens AIK34:47+4:2615:15
4Olof KarlssonFK Herkules38:10+7:4916:44
5Linnéa RexOK Landehof39:22+9:0117:15
6Jesper RandåkerSjövalla FK41:20+10:5918:07
7Ludvig HansénSjövalla FK52:41+22:2023:06
8Malva StridKlubblös54:35+24:1423:56
9Henna StridKlubblös54:38+24:1723:57
10Moa SteenKungälvs OK54:59+24:3824:06
11Maja CarlssonKungälvs OK57:11+26:5025:04
12Arvid HägerstrandKungälvs OK58:09+27:4825:30
Sonja BertsOK Alehofej start
Axel LydmarkSjövalla FKej start

Öppen motion 1

2 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Danica TasevaIFK Göteborg50:4921:31

Öppen motion 3

2 810 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa LarsenTolered-Utby Ol-klubb52:0818:33
2Martin SténIK Uven1:01:09+9:0121:45
3Agnes ErikssonTrollhättans SOK1:02:19+10:1122:10
4Elisabeth ErikssonTrollhättans SOK1:02:32+10:2422:15
5Katrin PellméStenungsunds OK1:08:16+16:0824:17
Lisa OttossonOK Landehofej godkänd
Anna ArvidssonSjövalla FKej godkänd

Öppen motion 4

4 880 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kina HöglundFK Herkules1:01:2112:34
2Fredrik AnderssonTolered-Utby Ol-klubb1:16:50+15:2915:44
3Anna DavidssonKlubblös1:21:43+20:2216:44
4Kristina KarlssonFK Herkules1:24:35+23:1417:19
5Lars KarlssonFK Herkules1:30:18+28:5718:30
6Anders HöglundFK Herkules1:35:00+33:3919:28

Öppen motion 5

3 480 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans ErikssonKlubblös40:3811:40
2Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubb51:38+11:0014:50
3Stefan NormanSävedalens AIK57:00+16:2216:22
4Jenny AnderssonÄtrans IF57:26+16:4816:30
5Marie-Louise LarssonLerums SOK58:58+18:2016:56
6Sandra PerssonIFK Göteborg59:44+19:0617:09
7Christer Brander NilssonStenungsunds OK1:02:24+21:4617:55
8Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OK1:06:28+25:5019:05
9Anders SpaakGöteborg-Majorna OK1:08:19+27:4119:37
10Pontus KastrupFK Herkules1:09:06+28:2819:51
11Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK1:09:10+28:3219:52
12Anna BertsOK Alehof1:13:53+33:1521:13
13Frans RubbóKungälvs OK1:15:26+34:4821:40
14Greta JodalKlubblös1:17:28+36:5022:15
15Nina KastrupFK Herkules1:19:19+38:4122:47
16Linnea WinbroKlubblös1:21:03+40:2523:17
17Ing-Britt GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb1:21:26+40:4823:24
18Lorenna Gassiot LagosGöteborg-Majorna OK1:25:54+45:1624:41
19Philip StensbyTibro OK1:26:08+45:3024:45
20Martin EnströmTrollhättans SOK1:26:13+45:3524:46
21Annika AndreassonFrölunda OL1:29:46+49:0825:47
22Johanna HulthénMölndal Outdoor IF1:33:53+53:1526:58
23Maya RuischKlubblös1:37:17+56:3927:57
24Jane McpheatFK Herkules1:45:11+1:04:3330:13
Camilla OlssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Malin AlfredssonLerums SOKej start

Öppen motion 6

5 840 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikard AndreassonIFK Göteborg1:07:0611:29
2Lars NohleKungälvs OK1:15:27+8:2112:55
3Anna KörleOK Landehof1:20:32+13:2613:47
4Stefan AnerönnGnellspikes MSC1:23:14+16:0814:15
5Hannah FovaeusSävedalens AIK1:29:24+22:1815:18
6Karin ÅkesdotterIFK Göteborg2:02:57+55:5121:03
Fredrik KörleOK Landehofej godkänd
Robin NyqvistKungälvs OKej godkänd

Öppen motion 7

3 050 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per PerssonFK Herkules44:2314:33
2Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK45:41+1:1814:58
3Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK50:34+6:1116:34
4Linda GunnarssonLerums SOK51:04+6:4116:44
5Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb52:40+8:1717:16
6Tove UddMarkbygdens OK55:09+10:4618:04
7Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK55:10+10:4718:05
8Johnny KarlssonUddevalla OK55:40+11:1718:15
9Annica MagnussonKFUM Örebro OK1:01:09+16:4620:02
10Sven ErikssonOK Landehof1:02:59+18:3620:39
11Bo CederlöfKFUM Örebro OK1:03:20+18:5720:45
12Madelèin AnerönnGnellspikes MSC1:10:55+26:3223:15
12Ingemar BlomGnellspikes MSC1:10:55+26:3223:15
14Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK1:12:23+28:0023:43
15Mikael NömmIFK Göteborg1:13:22+28:5924:03
16Claes GreenSjövalla FK1:17:48+33:2525:30
17Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:20:31+36:0826:23
18Karin ElfmanIF Marin Väst1:27:20+42:5728:38
19Inger GreenSjövalla FK1:45:57+1:01:3434:44
Karin CederlöfKFUM Örebro OKej godkänd
Viktor TorstenssonÄtrans IFej godkänd
Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubbej start

Öppen motion 8

4 680 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl-Johan HoelKlubblös40:178:36
2Karl LevinSävedalens AIK41:42+1:258:54
3Martin PetterssonSävedalens AIK43:01+2:449:11
4Erik WeimannKlubblös43:42+3:259:20
5Martin TryggSävedalens AIK50:28+10:1110:47
6Henrik PellméStenungsunds OK54:35+14:1811:39
7Martin SykGöteborgs SK57:00+16:4312:10
8Magnus AlinderSjövalla FK57:06+16:4912:12
9Johan TykessonRävetofta OK57:25+17:0812:16
10Martin EkströmOK Gläntan Vessigebro59:42+19:2512:45
11Pär SvenssonI 15 IF1:02:56+22:3913:26
12Christer BorgGöteborg-Majorna OK1:03:43+23:2613:36
13Mikael SvenssonFK Herkules1:05:48+25:3114:03
14Kristofer DrejmoOK Landehof1:08:02+27:4514:32
15Klas FredrikssonGöteborg-Majorna OK1:18:33+38:1616:47
16David SteenKungälvs OK1:19:17+39:0016:56
17Richard LärkängKlubblös1:19:46+39:2917:02
18Niklas LorénOK Landehof1:25:05+44:4818:10
19Andreas GårdstamKlubblös1:31:05+50:4819:27
20Tobias HöglundSjövalla FK1:33:31+53:1419:58
21Gunnar BarreforsIK Uven1:45:55+1:05:3822:37
22Ulla EinarssonKungälvs OK1:47:44+1:07:2723:01
Daniel HägerstrandKungälvs OKej godkänd

Öppen motion 9

7 570 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HederskogIFK Göteborg1:14:599:54
2Jens ThorildIFK Göteborg1:18:38+3:3910:23
3Rikard PentonenIFK Göteborg1:24:34+9:3511:10
4Jacob VikströmFalkenbergs OK1:27:40+12:4111:34
5Björn LindkvistSjövalla FK1:28:25+13:2611:40
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser