Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nackheträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nackheträffen
Arrangörsorganisation: OK Nackhe
Datum: lördag 15 april 2017

D21

6 810 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda HanssonBredaryds SOK1:02:209:09
2Agnes LeoGöteborg-Majorna OK1:07:49+5:299:57
3Sara KindlundOK Tranan1:13:32+11:1210:47
4Amanda LeoIK Hakarpspojkarna1:14:28+12:0810:56
5Sofia AnderssonCentrum OK1:20:34+18:1411:49
6Sofie SöderblomFalkenbergs OK1:22:46+20:2612:09
7Åsa SöderblomFalkenbergs OK1:23:21+21:0112:14
8Beatrice KöhlerSäterbygdens OK1:30:19+27:5913:15
9Mathilda JägrydSkåneslättens OL1:35:36+33:1614:02
Matilda MartinssonFalkenbergs OKej godkänd
Amelia SkalbergBredaryds SOKutgått
Katarina ÖstbergBredaryds SOKej start

H21

10 080 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle BergmanOK Ravinen1:04:286:23
2Mats NordbrødenHalden SK1:14:29+10:017:23
3Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK1:15:52+11:247:31
4Ola SkeppSävedalens AIK1:17:49+13:217:43
5Mattias KarlssonIK Trenne Ullared1:20:11+15:437:57
6Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:21:34+17:068:05
7Filip BengtssonOK Lindéna1:23:20+18:528:16
8Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK1:24:55+20:278:25
9Jonas TofteredIF Rigor1:26:11+21:438:32
10Olle WinrothOK Löftan1:30:07+25:398:56
11Nils Wallentin TärkHalmstad OK1:30:27+25:598:58
12Johan BadenfeltFalkenbergs OK1:30:44+26:169:00
13Rasmus GrönlundLunds OK1:32:40+28:129:11
14Daniel AnderssonOK Löftan1:35:14+30:469:26
15Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:35:17+30:499:27
16Ulrik MagnussonHalmstad OK1:36:13+31:459:32
17Anders BergmanIK Uven1:38:54+34:269:48
18Henrik BengtssonFalkenbergs OK1:39:57+35:299:54
19Tomas AxelsonOK Löftan1:45:09+40:4110:25
20Patrik CorneliussonOK Löftan1:51:46+47:1811:05
Björn JohannessonOK Löftanej godkänd
Jesper NelsénFalkenbergs OKej godkänd
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstadej start
Johan AntonssonOK Löftanej start

D21 Kort

4 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara SöderblomÄtrans IF1:41:2520:54
Maria PollMölndal Outdoor IFej start

H21 Kort

7 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton HemlinIK Uven1:10:419:29
2Johan HagströmFalkenbergs OK1:24:08+13:2711:17
3Anton BacklundSäterbygdens OK1:44:14+33:3313:59

D20

5 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erica EdmanRehns BK1:01:3611:15
2Moa HenningssonIK Trenne Ullared1:14:49+13:1313:40
3Clara HenningssonIK Trenne Ullared1:37:17+35:4117:47

H20

7 090 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter NordbrødenHalden SK58:218:13

D18

4 770 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa HolmgårdKils OK53:2811:12
2Alice HultinOK Löftan1:02:48+9:2013:09
3Maja KindlundOK Tranan1:03:37+10:0913:20
4Paulina JägstedtHalmstad OK1:12:12+18:4415:08

H18

6 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil KarlssonHestra IF54:488:48
2Filip SvenssonOK Löftan1:14:24+19:3611:57
3Daniel GlimténOK Löftan2:13:46+1:18:5821:30

D16

4 340 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LagerHalmstad OK45:5210:34
2Linnea SkalbergBredaryds SOK54:51+8:5912:38
3Evelina OlssonOK Nackhe59:14+13:2213:38
4Elin CarlssonIK Trenne Ullared59:47+13:5513:46
5Linnea BengtssonFalkenbergs OK1:09:05+23:1315:55
6Tilda HenningssonIK Trenne Ullared1:27:12+41:2020:05
7Alvina AxelssonOK Nackhe1:45:22+59:3024:16
Matilda ÅkessonOK Landehofej godkänd
Nora HolmgårdKils OKutgått
Elsa EricssonFK Friskus-Varbergej start

H16

5 180 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan41:548:05
2Albin KronkvistÖrkelljunga FK44:30+2:368:35
3Albin PerssonHalmstad OK1:02:06+20:1211:59
4Axel ErikssonOK Löftan1:05:46+23:5212:41
5Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK1:07:28+25:3413:01
6Emil RavakkoSävedalens AIK1:22:43+40:4915:58
Noah BechtelFK Friskus-Varbergej godkänd
Arvid LundqvistHalmstad OKej start
David JohanssonFK Friskus-Varbergej start
Adrian VartiaOK Löftanej start

H16 Kort

3 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK59:5916:10
2Daniel AnderssonFjärås AIK2:26:48+1:26:4939:34
Viktor Le ClaireFK Herkulesej start

D14

3 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK27:017:30
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK29:55+2:548:18
3Klara PerssonHalmstad OK33:29+6:289:18
4Thilda SeldénIF Rigor34:07+7:069:28
5Unni GranforsIF Rigor36:33+9:3210:09
6Maja GraadIF Rigor38:24+11:2310:40
7Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK41:42+14:4111:35
8Annie ErikssonOK Löftan48:54+21:5313:35
9Emma EliassonFK Friskus-Varberg54:38+27:3715:10
10Lisa NilssonOK Linné1:03:34+36:3317:39
11Ida BruhnIF Rigor1:10:53+43:5219:41
Emmy WallinFalkenbergs OKej start
Anna SvenssonIF Rigorej start

H14

3 710 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK28:327:41
2Arvid SkeppSävedalens AIK31:03+2:318:22
3Axel BechtelFK Friskus-Varberg31:14+2:428:25
4Victor HanssonOK Löftan33:26+4:549:00
5Pelle NilssonOK Linné33:51+5:199:07
6Isak BengtssonOK Lindéna33:55+5:239:08
7Tobias JohanssonOK Löftan33:58+5:269:09
8Jonathan RundqvistOK Nackhe34:04+5:329:10
9Jakob MobergOK Löftan35:08+6:369:28
10Emil JägstedtHalmstad OK37:14+8:4210:02
11Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK37:56+9:2410:13
12Hannes EssungerSjövalla FK40:52+12:2011:00
13Melker ÅkessonOK Landehof41:08+12:3611:05
14Agust KronkvistÖrkelljunga FK43:53+15:2111:49
15Johan Wall JungbjerGöteborgs SK44:48+16:1612:04
16Jacob GrahnIK Uven45:26+16:5412:14
17Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb46:17+17:4512:28
18Rasmus JohanssonOK Stigen47:12+18:4012:43
19Alex JohanssonFK Friskus-Varberg47:41+19:0912:51
20Linus ZederinOK Nackhe50:55+22:2313:43
21Gustav AnderssonOK Löftan56:23+27:5115:11
22Arvid PetterssonTolered-Utby Ol-klubb57:35+29:0315:31
23Karl GranforsOK Landehof1:02:02+33:3016:43
Albin JägstedtHalmstad OKej godkänd
Arvid PetterssonTolered-Utby Ol-klubbej start

H14 Kort

2 650 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg38:4314:36
2Love PerssonMalmö OK40:30+1:4715:16

D12

2 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella PetterssonSävedalens AIK23:509:18
2Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb26:03+2:1310:10
3Lisa ErikssonOK Landehof29:43+5:5311:36
4Ida AnderssonOK Löftan30:46+6:5612:01
5Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg32:09+8:1912:33
6Fanny HanssonFalkenbergs OK35:35+11:4513:53
7Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb38:00+14:1014:50
8Tilde BlomOK Nackhe51:39+27:4920:10
9Signe JohanssonFK Friskus-Varberg56:44+32:5422:09
Anna LundqvistFK Friskus-Varbergej start
Frida OdénFjärås AIKej start

H12

2 660 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon CorneliussonOK Löftan18:246:55
2Victor HörnquistAnderstorps OK20:47+2:237:48
3Albin PaulssonOK Löftan24:08+5:449:04
4Oskar BlomOK Löftan24:23+5:599:10
5Adam SjööarvOK Nackhe25:38+7:149:38
6Emil SeldénIF Rigor26:22+7:589:54
7Oliver CarlidenHalmstad OK28:08+9:4410:34
8Isak JohanssonOK Gisle30:32+12:0811:28
9Filip HanssonOK Löftan31:28+13:0411:49
10Simon GrahnIK Uven32:22+13:5812:10
11Samuel DahlbergIK Trenne Ullared39:00+20:3614:39
12Isak HolmgårdKils OK40:04+21:4015:03
13Love GaudenzHalmstad OK45:49+27:2517:13
14Olle RunevadOK Nackhe54:57+36:3320:39
15Erik PetterssonTolered-Utby Ol-klubb1:10:48+52:2426:36
Viggo WallinIK Trenne Ullaredej godkänd
Gustav LundqvistHalmstad OKej start

H12 Kort

2 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar MobergOK Löftan32:2613:55
2Gabriel EkströmHalmstad OK42:45+10:1918:20

D10

2 360 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma PerssonHalmstad OK23:029:45
2Edit TreptowAnderstorps OK23:08+0:069:48
3Lova JohanssonFK Friskus-Varberg24:53+1:5110:32
4Elin AnderssonOK Löftan25:33+2:3110:49
5Mira WallinFalkenbergs OK29:22+6:2012:26
6Agnes PaulssonOK Löftan30:24+7:2212:52
Alice CarlqvistFK Friskus-Varbergej start

H10

2 390 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah HedenblomSjövalla FK17:027:07
2Emil SkeppSävedalens AIK18:42+1:407:49
3Herman PetterssonSävedalens AIK20:46+3:448:41
4Andy GranforsIF Rigor21:11+4:098:51
5Anton KarlssonUlricehamns OK22:36+5:349:27
6Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg22:47+5:459:31
7Hugo CorneliussonOK Löftan24:06+7:0410:05
8Joel HolmgårdKils OK26:30+9:2811:05
9Jacob RuderfeltIF Rigor27:31+10:2911:30
10Gustav RexOK Landehof30:55+13:5312:56
11Elis OlssonHelsingborgs SOK31:49+14:4713:18
12Felix SvenssonJönköpings OK34:52+17:5014:35
Elliot JägstedtHalmstad OKej godkänd

D35

5 790 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia HolmgårdKils OK1:00:0910:23
2Sofi ThorsellVästerås SOK1:05:46+5:3711:21
3Eva CarlidenHalmstad OK1:11:26+11:1712:20
4Desiré RexOK Landehof1:16:26+16:1713:12
5Eva GustafssonVäxjö OK1:18:35+18:2613:34

H35

7 820 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael TrofastJönköpings OK1:15:279:38
2Albin AnderssonVäxjö OK1:15:44+0:179:41
3Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK1:26:58+11:3111:07
4Martin AnderssonSjövalla FK1:32:15+16:4811:47

D40

4 870 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes PetterssonSävedalens AIK55:0611:18
2Helene NilssonOK Linné55:22+0:1611:22
3Katrin SkeppSävedalens AIK57:34+2:2811:49
4Malin BruhnIF Rigor1:10:02+14:5614:22
5Camilla StengrenFalkenbergs OK1:22:52+27:4617:00
6Sara JägstedtHalmstad OK1:25:22+30:1617:31

H40

7 330 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael LundqvistHalmstad OK1:02:558:35
2Rickard SvenssonVästerås SOK1:04:55+2:008:51
3Sven GranforsOK Landehof1:05:08+2:138:53
4Magnus HanssonOK Löftan1:09:34+6:399:29
5Magnus WallinIK Trenne Ullared1:17:46+14:5110:36
6Martin JohanssonFalkenbergs OK1:18:36+15:4110:43
7Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK1:19:43+16:4810:52
8Roland PetterssonTolered-Utby Ol-klubb1:24:12+21:1711:29
9Niclas HörnquistAnderstorps OK1:24:30+21:3511:31
10Johan GranforsIF Rigor1:44:41+41:4614:16

D45

3 940 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika KindlundOK Tranan38:029:39
2Anna ErikssonOK Landehof48:17+10:1512:15
3Åse FuxborgSjövalla FK55:41+17:3914:07
4Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared58:47+20:4514:55
5Lotta MagnussonMalmö OK1:10:39+32:3717:55
6Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK1:16:10+38:0819:19
7Anna HagströmFalkenbergs OK1:20:14+42:1220:21
8Anna GrahnIK Uven1:20:43+42:4120:29
9Jeanette BlomOK Löftan1:30:00+51:5822:50
Sabina MårtenssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Ulrika GranforsIF Rigorutgått
Camilla JohanssonOK Stigenej start

H45

6 390 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SvenssonJönköpings OK51:598:08
2Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK57:04+5:058:55
3Lennart BengtssonFalkenbergs OK1:00:45+8:469:30
4Jan LagerHalmstad OK1:01:05+9:069:33
5Ulf JohanssonOK Gisle1:03:27+11:289:55
6Filip SjöforsOK Älme1:13:05+21:0611:26
7Henrik EssungerSjövalla FK1:20:10+28:1112:32
8Johan HanssonOK Löftan1:26:14+34:1513:29
9John-Patrik TreptowAnderstorps OK1:26:40+34:4113:33
10Joakim ÅkessonOK Landehof1:28:23+36:2413:49
11Peter KjellssonFalkenbergs OK1:41:47+49:4815:55 Ladda ner rutt i gpx-format
12Jonas HultinOK Löftan1:50:25+58:2617:16
13Martin EricssonFalkenbergs OK1:51:00+59:0117:22
Martin SvenssonIF Rigorej start
Björn GrothKungälvs OKej start

D50

3 670 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK47:4613:00
2Charlott LiljaOK Stigen53:51+6:0514:40
3Lena TuressonBurseryds IF55:13+7:2715:02
4Karin JägrydSkåneslättens OL1:03:10+15:2417:12

H50

5 750 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odd WallumSävedalens AIK48:598:31
2Håkan SvenssonBredaryds SOK55:59+7:009:44
3Bertil ÅkessonMarkbygdens OK56:37+7:389:50
4Anders JägrydSkåneslättens OL58:36+9:3710:11
5Lars HolmgårdKils OK1:01:29+12:3010:41
6Jan TuressonBurseryds IF1:02:06+13:0710:48
7Christer LiljaOK Stigen1:03:17+14:1811:00
8Ragnar UppströmFK Herkules1:04:32+15:3311:13
9Torbjörn GrahnIK Uven1:10:33+21:3412:16
10Magnus BacklundSäterbygdens OK1:11:28+22:2912:25
11Per GerdleHalmstad OK1:14:49+25:5013:00
12Peter BadenfeltFalkenbergs OK1:19:29+30:3013:49
13Graham KempGöteborg-Majorna OK2:11:36+1:22:3722:53
Ingvar ÅkessonIFK Göteborgej godkänd
Christer BorgGöteborg-Majorna OKej godkänd
Thomas BäckströmIF Rigorej start
Thomas StrandforsIFK Göteborgej start
Mats DahlrotIK Uvenej start
Magnus JohanssonOK Löftanej start

D55

3 880 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena ErikssonElfsborg SOK51:2213:14
2Christina SöderblomÄtrans IF52:28+1:0613:31
3Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK52:58+1:3613:39
4Karin GreilertHaninge SOK58:17+6:5515:01
5Lena KarlssonHalmstad OK1:08:24+17:0217:37
6Ingela HåkanssonIK Uven1:11:08+19:4618:20
7Leila LjunggrenMarkbygdens OK1:29:52+38:3023:09
Monica JohanssonHjärnarps OLej start

H55

5 350 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Olof SvenssonHalmstad OK49:109:11
2Hans WahlströmFjärås AIK58:07+8:5710:51
3Lars GreilertHaninge SOK58:16+9:0610:53
4Magnus WideFrölunda OL1:01:15+12:0511:26
5Stefan SjöblomFrölunda OL1:03:39+14:2911:53
6Gunnar HåkanssonIK Uven1:05:05+15:5512:09
7Stig NilssonOskarströms OK1:13:51+24:4113:48
8Mikael HanssonBredaryds SOK1:14:58+25:4814:00
Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullaredej start

D60

3 390 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig HedenblomSjövalla FK48:3214:18
2Eva AndreassonBorås GIF53:29+4:5715:46
3Anita KarlssonOskarströms OK1:23:19+34:4724:34
4Gertie OdelbergIK Ymer1:24:53+36:2125:02
Carola KarlssonOK Tyrej start

H60

4 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken RagnarssonOK Kompassen50:3210:23
2Björn KarlssonHalmstad OK55:00+4:2811:19
3Bengt ArnessonIK Dran1:00:53+10:2112:31
4Bernt AnderssonIF Rigor1:11:09+20:3714:38

D65

3 230 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta JohanssonHalmstad OK44:5113:53
2Maria NorellFrölunda OL47:27+2:3614:41
3Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK48:22+3:3114:58
4Ingela NelsénFalkenbergs OK48:44+3:5315:05
5Karin AxelssonIK Uven55:42+10:5117:14
6Lena JönssonLaholms IF OK1:10:07+25:1621:42

H65

4 270 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve NorellFrölunda OL48:1811:18
2Håkan WinnbergIK Trenne Ullared48:38+0:2011:23
3Kent KardellLjungskile FK51:10+2:5211:58
4Björn JägerströmIK Uven51:51+3:3312:08
5Hans AntonssonOK Löftan58:21+10:0313:39
6Sören SvenssonSjövalla FK59:13+10:5513:52
7Hans TrofastTenhults SOK1:02:38+14:2014:40
8Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1:03:35+15:1714:53
9Fredrik OdelbergIK Ymer1:08:21+20:0316:00
10Kurt JohanssonOK Gisle1:10:45+22:2716:34
11Lars PerssonOK Kompassen1:16:57+28:3918:01
12Lennart NylanderOK Lindéna1:25:44+37:2620:04
Jörgen HallbergIK Ymerej godkänd

D70

2 810 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel SvenssonIK Ymer38:3713:44
2Ingrid Rex WallströmOK Landehof41:25+2:4814:44
3Gun LarssonOK Lindéna44:29+5:5215:49
4Kerstin JohanssonMarkbygdens OK45:23+6:4616:09
5Rosa JohanssonIK Uven49:20+10:4317:33
6Ylva HäggströmIF Rigor50:28+11:5117:57
7Hjördis ErlandssonOK Lindéna1:01:47+23:1021:59

H70

3 720 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören AnderssonIK Dran39:2510:35
2Hans M CarlssonIFK Göteborg41:22+1:5711:07
3Kjell ErlandssonOK Lindéna41:54+2:2911:15
4Ingemar LindblomOK Orinto50:36+11:1113:36
5Sture GrytheimElfsborg SOK51:47+12:2213:55
6Steffen HäggströmIF Rigor54:29+15:0414:38
7Rolf GjølbergLarvik OK54:33+15:0814:39
8Bengt-Åke SvenssonIK Ymer56:57+17:3215:18
9Rune EliassonFalkenbergs OK1:01:53+22:2816:38
10Ulf JönssonLaholms IF OK1:16:27+37:0220:33
Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubbej start

D75

2 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta BengtssonOK Gläntan Vessigebro44:5216:08
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK50:37+5:4518:12
3Gull-Britt GrönbergKungälvs OK58:32+13:4021:03
4Gunni EkbergÄtrans IF1:12:22+27:3026:01
Gunnel BörjessonIK Uvenej godkänd

H75

3 040 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingmar ErikssonFalkenbergs OK59:2219:31
2Kurt RydinOK Tranan59:52+0:3019:41
3Karl-Axel JohanssonIK Uven1:14:15+14:5324:25
4Stig JohanssonMarkbygdens OK1:17:45+18:2325:34
Bengt HanssonOK Löftanej start

H80

2 770 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig JohanssonHalmstad OK51:3618:37
2Bernt LarssonOK Lindéna53:31+1:5519:19
3Nils-Eric TofteredIF Rigor1:42:34+50:5837:01
Gunnar AnderssonIK Trenne Ullaredutgått

H85

2 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven59:5822:27
2Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:04:04+4:0623:59

Inskolning

2 420 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Elin BöregårdOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Nova CarlidenHalmstad OKfullföljt
Oskar GripFalkenbergs OKfullföljt
Moa JohanssonOK Gislefullföljt
Kajsa LindqvistOK Gislefullföljt
Lova NygrenOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Casper RylinOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Oskar WallinFalkenbergs OKfullföljt

U1

2 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav KarlssonUlricehamns OK25:1710:32
1Hjalmar HörnquistAnderstorps OK25:1710:32
3Cornelia HällåsOK Löftan26:21+1:0410:58
4Folke FranssonFK Friskus-Varberg27:33+2:1611:28
5Gustav LindqvistOK Gisle29:13+3:5612:10
6Thea JindöIK Uven29:22+4:0512:14
7Agnes BöregårdOK Gläntan Vessigebro30:48+5:3112:50
8Alvar HedenblomSjövalla FK32:35+7:1813:34
9Gustav FrankOK Löftan32:36+7:1913:35
10Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg34:04+8:4714:11
11Stina PetterssonTolered-Utby Ol-klubb37:27+12:1015:36
12Ella JindöIK Uven39:12+13:5516:20
13Maja EliassonFK Friskus-Varberg39:32+14:1516:28
14Felicia SvenssonJönköpings OK51:36+26:1921:30
Maja KorskulleKlubblösej godkänd
Ella RuderfeltIF Rigorej start

U2

2 430 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella AnderssonOK Löftan23:569:50
2Rasmus GripFalkenbergs OK31:53+7:5713:07
3Vera LindbergIFK Göteborg33:32+9:3613:47
4Alva JohanssonFalkenbergs OK35:40+11:4414:40
5Pelle RunevadOK Nackhe37:13+13:1715:18
6Joar AnderssonVäxjö OK37:28+13:3215:25
7Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg38:12+14:1615:43
8Märta BöregårdOK Gläntan Vessigebro44:22+20:2618:15
9Edvin NilssonOskarströms OK46:12+22:1619:00
10Linn KorskulleKlubblös51:41+27:4521:16
11Anton RihmKlubblös55:58+32:0223:01
12Albin RihmKlubblös56:25+32:2923:13
Walter HällåsOK Löftanej godkänd
Johannes DahlbergIK Trenne Ullaredej godkänd

Öppen motion 1

2 330 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar JohanssonFalkenbergs OK32:2513:54
2Lennart MagnussonLaholms IF OK47:25+15:0020:21
3Helle RagnarssonOK Kompassen48:35+16:1020:51
4Anneli AnsbölFK Friskus-Varberg52:11+19:4622:23
5Charlotte NordlindOK Nackhe54:21+21:5623:19

Öppen motion 2

3 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert LindqvistOK Gisle27:407:48
2Lotta EliassonFK Friskus-Varberg38:26+10:4610:51
3Emmelie MagnussonHalmstad OK1:18:03+50:2322:02

Öppen motion 3

2 620 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika RylinOK Gläntan Vessigebro29:0211:04
2Mia RavakkoSävedalens AIK35:07+6:0513:24
3Karin ÅkessonOK Landehof36:08+7:0613:47
4Anne GjölbergLarvik OK42:06+13:0416:04
5Britt-Marie EkbergOK Orinto42:38+13:3616:16
6Anton EliassonGöteborg-Majorna OK43:40+14:3816:40
7Daniel HällåsOK Löftan44:07+15:0516:50
8Torbjörn ToressonOK Löftan49:24+20:2218:51
9Inger EismarkOK Orinto51:15+22:1319:33
10Anita IgerudOK Löftan52:23+23:2119:59
11Julia TellqvistIK Dran1:05:17+36:1524:55
12Tarek AlmahamedKlubblös1:05:18+36:1624:55
13Ingela MårtenssonIK Trenne Ullared1:08:41+39:3926:12

Öppen motion 4

3 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny MårtenssonÖrkelljunga FK31:328:31 Ladda ner rutt i gpx-format
2Mikael RuderfeltIF Rigor41:46+10:1411:17
3Maria HörnquistAnderstorps OK46:10+14:3812:28
4Mikael NilssonFK Friskus-Varberg52:58+21:2614:18
5Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg58:28+26:5615:48
6Thomas NordlindOK Nackhe1:01:30+29:5816:37

Öppen motion 5

3 490 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefin StråeKlubblös35:4010:13
2Annika SvärdOskarströms OK41:05+5:2511:46
3Annika BechtelFK Friskus-Varberg46:17+10:3713:15
4Madelene HanssonOK Löftan48:36+12:5613:55
5Liselotte JohanssonOK Löftan48:44+13:0413:57
6Johan WedlinSävedalens AIK51:20+15:4014:42
7Zackarias HanssonFalkenbergs OK51:43+16:0314:49
8Ida ErikssonOK Landehof52:39+16:5915:05
9Ewa EdmanKorsnäs IF OK54:40+19:0015:39
10Christer NelsenFalkenbergs OK54:42+19:0215:40
11Louise BöregårdOK Gläntan Vessigebro54:58+19:1815:44
12Anna GranforsOK Landehof55:24+19:4415:52
13Annette JohanssonIF Rigor55:43+20:0315:57
14Helena LindbergIFK Göteborg57:19+21:3916:25
15Jenny RönnqvistOK Löftan57:52+22:1216:34
16Sandra WallinFalkenbergs OK1:00:34+24:5417:21
17Frida RönnqvistOK Löftan1:01:48+26:0817:42
18Mattias KorskulleKlubblös1:02:45+27:0517:58
19Anders ElvlandHalmstad OK1:05:37+29:5718:48
20Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK1:10:12+34:3220:06
21Lena EliassonFK Friskus-Varberg1:10:45+35:0520:16
22Katarina AnderssonÄtrans IF1:15:19+39:3921:34
23Christina SchultzOK Löftan1:15:38+39:5821:40
24Johanna KarlssonUlricehamns OK1:15:52+40:1221:44
25Katharina MyrénIK Trenne Ullared1:21:10+45:3023:15
26Kristina PerssonHalmstad OK1:22:36+46:5623:40
27Magnus HuttuKlubblös1:26:47+51:0724:51
28Emma JägrydKlubblös1:26:52+51:1224:53
Kristina TellqvistIK Dranej godkänd
Katarina Ryden MarkinhuhtaGöteborgs SKej godkänd
Kristina LindqvistOK Gisleej godkänd
Daniel KarlssonOskarströms OKej start
Emma SvärdOskarströms OKej start

Öppen motion 6

5 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LorenOK Frisene54:459:47
2Peter EdmanKorsnäs IF OK1:02:11+7:2611:07
3Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK1:06:02+11:1711:48
4Magnus IvarssonOK Gläntan Vessigebro1:06:20+11:3511:51
5Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:13:22+18:3713:07
6Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:14:15+19:3013:16
7Johan RobertssonKlubblös1:16:44+21:5913:43
8Anders RylinOK Gläntan Vessigebro1:23:42+28:5714:58

Öppen motion 7

3 910 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK46:3311:54
2Jörgen JindöIK Uven49:32+2:5912:40
3Mats JohanssonOK Tisaren54:28+7:5513:55
4Fredrik EkströmHalmstad OK57:26+10:5314:41
4Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK57:26+10:5314:41
6Frans JohanssonFK Friskus-Varberg59:45+13:1215:16
7Peter HagströmFalkenbergs OK1:00:38+14:0515:30
8Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK1:00:51+14:1815:33
9Johanna RönnqvistOK Löftan1:01:09+14:3615:38
10Per-Olof FernbergIS Skanne1:02:42+16:0916:02
11Elinor LangeOK Ravinen1:02:49+16:1616:03
12Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg1:03:11+16:3816:09
13Willie OlssonRävetofta OK1:03:19+16:4616:11
14Linda CorneliussonOK Löftan1:03:43+17:1016:17
15Markus FrankOK Löftan1:04:15+17:4216:25
15Kurt EkbergOK Orinto1:04:15+17:4216:25
17Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad1:04:48+18:1516:34
18Stefan HjertenOLV Steinberg1:04:53+18:2016:35
19Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg1:05:25+18:5216:43
20Ingmarie SamuelssonIK Trenne Ullared1:06:01+19:2816:53
21Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK1:06:19+19:4616:57
22Bo CederlöfKFUM Örebro OK1:07:09+20:3617:10
23Malin JohanssonFK Friskus-Varberg1:09:29+22:5617:46
24Staffan JungqvistIK Gandvik1:10:11+23:3817:56
25Sven ErikssonOK Landehof1:12:56+26:2318:39
26Cecilia KarlssonGöteborgs SK1:17:35+31:0219:50
27Carl-Eric AnderssonFjärås AIK1:27:16+40:4322:19
28Olof AnderssonIF Rigor1:29:38+43:0522:55
29Birgitte AronssonFK Friskus-Varberg1:35:44+49:1124:29
30Ann-Kristin RundbergFK Friskus-Varberg1:36:01+49:2824:33
Bo WadensjöFK Finnej godkänd
Kirsten TofteredIF Rigorej godkänd
Anita KarlssonKlubblösej godkänd
Susanne AndreassonGöteborgs SKej godkänd
Kristin FranssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Karin CederlöfKFUM Örebro OKutgått
Gunilla GlimténOK Löftanej start

Öppen motion 8

5 260 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik NobornIFK Göteborg45:038:33
2Helena AnderssonFK Friskus-Varberg52:44+7:4110:01
3Morgan ErikssonHylte OK56:13+11:1010:41
4Elvira WildheimFK Friskus-Varberg58:42+13:3911:09
5Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:00:42+15:3911:32
6Christer NordOskarströms OK1:01:34+16:3111:42
7Carina AnderssonFK Friskus-Varberg1:02:44+17:4111:55
8Gert WildheimFK Friskus-Varberg1:02:54+17:5111:57
9Jan BörjessonFK Friskus-Varberg1:05:15+20:1212:24
10Benny WallinFalkenbergs OK1:05:53+20:5012:31
11Julia SvärdOskarströms OK1:08:37+23:3413:02
12Oscar WestHalmstad OK1:08:59+23:5613:06
13Jan SamuelssonFalköpings AIK OK1:14:14+29:1114:06
14Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:17:58+32:5514:49
15Simon SvärdOskarströms OK1:19:26+34:2315:06
16Rasmus PerssonSkåneslättens OL1:22:35+37:3215:42
17Oskar NilssonOK Stigen1:24:02+38:5915:58
18Lars BjörfjällBredareds IF1:25:09+40:0616:11
19Göran AnderssonFK Friskus-Varberg1:28:07+43:0416:45
20Maria PetterssonTolered-Utby Ol-klubb1:29:47+44:4417:04
21Henrik BechtelFK Friskus-Varberg1:30:37+45:3417:13
22Mikael SvärdOskarströms OK1:34:37+49:3417:59

Öppen motion 9

7 440 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan RingOK Löftan1:03:508:34
2Tim JohanssonFK Friskus-Varberg1:08:49+4:599:14
3Niklas HidmanKlubblös1:21:27+17:3710:56
4Johan SamuelssonIK Trenne Ullared1:22:49+18:5911:07
5Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:23:39+19:4911:14
6Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:24:31+20:4111:21
7Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OK1:25:24+21:3411:28
8Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg1:25:35+21:4511:30
9Marie Arnesson GallerOK Löftan1:25:39+21:4911:30
10Malin SettergrenHalmstad OK1:31:20+27:3012:16
11Håkan HanssonFalkenbergs OK1:31:43+27:5312:19
12Jimmy HäggFK Friskus-Varberg1:33:15+29:2512:32
13Andreas KaverenKlubblös1:33:23+29:3312:33
14Anders H JohanssonGöteborg-Majorna OK1:35:43+31:5312:51
15Marie GrönlundLunds OK1:48:14+44:2414:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser