Officiell resultatlista för Bahco Cup

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bahco Cup
Arrangörsorganisation: Lidköpings VSK
Datum: lördag 23 september 2017

D18

4 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia MarkendahlOK Klyftamo39:219:05
2Saga HjerténIK Gandvik42:55+3:349:54
3Sofi AnderssonIK Gandvik51:52+12:3111:58

H18

4 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric NystrandOK Klyftamo35:347:08
2Gabriel BladOK Kullingshof56:55+21:2111:25

D16

4 120 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa SkoogFalköpings AIK OK29:517:14
2Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb36:19+6:288:48
3Tilda WiklundFalköpings AIK OK36:30+6:398:51
4Emma IvarssonOK Kullingshof38:44+8:539:24
5Mina ShabbakiTolered-Utby Ol-klubb43:34+13:4310:34
6Elin HelmerssonOK Skogsvargarna43:52+14:0110:38
7Clara JohanssonOK Skärmen45:54+16:0311:08
8Vera WallinFalköpings AIK OK48:28+18:3711:45

H16

4 330 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK28:356:36
2Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK29:35+1:006:49
3Alexander BromanderFalköpings AIK OK31:37+3:027:18
4William SturessonLerums SOK31:41+3:067:19
5Alfred AnderIstrums SK47:40+19:0511:00
6Olof KnutssonOK Kullingshof1:10:55+42:2016:22
Eric ÅstrandFalköpings AIK OKej start
Tobias ErixonOK Kullingshofej start

D14

3 240 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elina ReinholdssonOK Alehof21:476:43
2Ida BengtssonOK Alehof21:58+0:116:46
3Mirjam InemyrIstrums SK23:35+1:487:16
4Frida JohanssonOK Skärmen24:03+2:167:25
5Matilda CederbergVänersborgs SK26:04+4:178:02
6Malin KindbomIF Hagen26:31+4:448:11
7Agnes KamforsOK Kullingshof26:35+4:488:12
8Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb26:50+5:038:16
9Elsa MoqvistLerums SOK27:09+5:228:22
10Elin AxelssonMullsjö SOK27:17+5:308:25
11Matilda WallströmSävedalens AIK27:43+5:568:33
12Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb27:55+6:088:36
13Wilma PetterssonOK Kullingshof28:04+6:178:39
14Hilda MartanderTrollhättans SOK28:13+6:268:42
15Lovis BergstrandBrattås CK28:24+6:378:45
16Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb28:43+6:568:51
17Maja AxelssonLerums SOK29:03+7:168:57
18Lisa OlmKils OK29:38+7:519:08
19Maja NordinUlricehamns OK29:44+7:579:10
20Alma AppelgrenTrollhättans SOK30:35+8:489:26
21Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb31:59+10:129:52
22Elin DanielssonIstrums SK32:18+10:319:58
23Josephine LinderothIF Hagen33:04+11:1710:12
24Emilia MathiasonTolered-Utby Ol-klubb33:24+11:3710:18
25Rebecka WestlundKils OK33:58+12:1110:29
26Tindra MolinFalköpings AIK OK34:22+12:3510:36
27Agnes ErikssonTrollhättans SOK35:04+13:1710:49
28Astrid ErikssonUlricehamns OK35:59+14:1211:06
29Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna37:48+16:0111:40
30Klara NordströmKils OK37:59+16:1211:43
31Tuva ÖhgrenSävedalens AIK41:52+20:0512:55
32Sara HelmerssonOK Skogsvargarna43:08+21:2113:18
33Ellen ArneborgUlricehamns OK44:18+22:3113:40
34Ebba KarlströmFalköpings AIK OK1:12:56+51:0922:30
Selma SjöstrandUlricehamns OKej godkänd
Rebecka RundbladFrämmestads IKutgått

H14

3 240 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK18:335:43
2Arvid SkeppSävedalens AIK19:06+0:335:53
3Simon BååthSävedalens AIK20:29+1:566:19
4Adam SkoglundUlricehamns OK22:01+3:286:47
5Gunnar FovaeusSävedalens AIK22:15+3:426:52
6David AlménTrollhättans SOK23:40+5:077:18
7Jonas OlandersLerums SOK24:25+5:527:32
8Oskar DahlinIK Gandvik24:36+6:037:35
9Joel HolmbergUlricehamns OK25:21+6:487:49
10Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb26:24+7:518:08
11Gustav BertsOK Alehof26:58+8:258:19
12Linus AhlénIF Hagen29:17+10:449:02
13Alfred JohanssonOK Alehof29:27+10:549:05
14Erik GullbrandIF Hagen29:52+11:199:13
15Albin GenbergUlricehamns OK30:16+11:439:20
16Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb30:48+12:159:30
17Liam JohanssonIF Hagen31:55+13:229:51
18Erik PerssonBrattås CK32:33+14:0010:02
19Oscar NymanOK Gipen32:47+14:1410:07
20Adrian BergqvistOK Alehof33:05+14:3210:12
21Axel GrimbeckSävedalens AIK33:26+14:5310:19
22Albin StrandhagIstrums SK34:52+16:1910:45
23Kalle InemyrIstrums SK35:10+16:3710:51
24Simon LjungkvistOK Alehof37:24+18:5111:32
25Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb38:27+19:5411:52
26Kasper VemdalMullsjö SOK39:51+21:1812:17
27Emanuel ZitkaUlricehamns OK39:55+21:2212:19
28Oskar JosefssonIstrums SK40:26+21:5312:28
29Simon AlfredssonLerums SOK43:03+24:3013:17
30Alvin RösehagVänersborgs SK48:12+29:3914:52
31Erik FleischerIK Gandvik51:45+33:1215:58
32Erik GrändingerIstrums SK54:28+35:5516:48
Filip SchälinOK Alehofej godkänd
Philip VibergRyda SKej godkänd
Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Carl StadigIK Gandvikej start

D12

2 320 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva BjörkTrollhättans SOK13:576:00
2Elsa MartanderTrollhättans SOK14:46+0:496:21
3Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb15:16+1:196:34
4Molly BergstrandBrattås CK15:27+1:306:39
5Miranda WallströmSävedalens AIK15:46+1:496:47
6Klara EberlénOK Skogshjortarna15:53+1:566:50
7Malva ArvidssonBrattås CK15:55+1:586:51
8Sara OhlinOK Tranan15:57+2:006:52
9Ella PetterssonSävedalens AIK16:02+2:056:54
10Elsa KällIK Gandvik16:19+2:227:01
11Clara LövgärdOK Alehof16:42+2:457:11
12Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb16:44+2:477:12
13Maja NymanVänersborgs SK16:53+2:567:16
14Elin AxelssonLerums SOK17:34+3:377:34
15Audrey HanssonFrölunda OL17:43+3:467:38
16Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb18:04+4:077:47
17Alice WahlbergFalköpings AIK OK18:11+4:147:50
18Julia BogeOK Alehof18:15+4:187:51
19Signe KullanderSävedalens AIK18:57+5:008:10
20Sara BengtssonOK Alehof19:07+5:108:14
21Lisa Hafstad WallanderBrattås CK19:14+5:178:17
22Lisa ÖstenssonOK Tranan19:58+6:018:36
23Agnes JohanssonIF Hagen19:59+6:028:36
24Emma AhlénIF Hagen20:24+6:278:47
25Hanna WidegrenIK Gandvik20:35+6:388:52
26Moa VemdalMullsjö SOK20:49+6:528:58
27Helena ErikssonUlricehamns OK20:50+6:538:58 Ladda ner rutt i gpx-format
28Aida MehmedagicIK Gandvik21:03+7:069:04
29Vilde Aakre LeistadSkien OK21:39+7:429:19
30Ebba BackmanLidköpings VSK21:43+7:469:21
31Emilia MellegårdLidköpings VSK22:06+8:099:31
32Maja HaablaheLerums SOK22:46+8:499:48
33Molly HögIK Gandvik23:24+9:2710:05
34Lisa GunnarssonLerums SOK23:48+9:5110:15
35Alma AnderIstrums SK24:11+10:1410:25
36Emilie Holtskog-FeremansSkien OK24:20+10:2310:29
37Amie WahllöfFrämmestads IK24:31+10:3410:34
38Hilda AhlgrenIK Gandvik24:48+10:5110:41
39Louise SköldOK Klyftamo27:31+13:3411:51
40Angelin SundbergLerums SOK28:57+15:0012:28
41Hanna SchälinOK Alehof31:18+17:2113:29
42Elin ForsbergIK Gandvik32:44+18:4714:06
43Ellen ThorssonRyda SK33:30+19:3314:26
44Emy PetterssonIK Gandvik35:49+21:5215:26
45Valda SvenssonIstrums SK36:24+22:2715:41
46Alva AndreassonLerums SOK38:20+24:2316:31
Anna GenbergUlricehamns OKej start
Nora KällIK Gandvikej start
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Jennifer StigssonTrollhättans SOKej start

H12

2 410 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus LammFrölunda OL13:205:31
2Liam HogedalVänersborgs SK14:32+1:126:01
3Simon WesthMullsjö SOK15:00+1:406:13
4Johan ErikssonOK Skogsvargarna15:09+1:496:17
4Isak SkoglundUlricehamns OK15:09+1:496:17
6Fredrik WestlundKils OK15:16+1:566:20
7Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb15:30+2:106:25
8Viggo AnderssonTrollhättans SOK16:03+2:436:39
9Isak ÖgrenSävedalens AIK16:08+2:486:41
10Julius WiklundFalköpings AIK OK16:18+2:586:45
11Max NymanOK Gipen16:39+3:196:54
12Otto LarssonOK Tranan16:40+3:206:54
13Erik SlättOK Alehof16:46+3:266:57
14Oliver HammarFalköpings AIK OK17:11+3:517:07
15Isak HolmgårdKils OK17:28+4:087:14
16Linus BååthSävedalens AIK17:42+4:227:20
17Jonas OlssonOK Amne17:45+4:257:21
18Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb18:12+4:527:33
19Axel VibergRyda SK18:13+4:537:33
20Gaute NysæterSkien OK18:27+5:077:39
21Edvin OckbornTrollhättans SOK18:36+5:167:43
22Alvin DahlinIK Gandvik18:50+5:307:48
23Erik Von RosenIstrums SK18:57+5:377:51
24Alexander NilssonLerums SOK19:09+5:497:56
25Carl-Johan StåhlSävedalens AIK19:24+6:048:02
26David RothamelTolered-Utby Ol-klubb19:27+6:078:04
26Hugo EngbladFrämmestads IK19:27+6:078:04
28Oscar NystrandOK Klyftamo19:38+6:188:08
29Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb19:48+6:288:12
30Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb20:16+6:568:24
31Felix JohanssonOK Alehof20:32+7:128:31
32oscar hallqvistVänersborgs SK21:08+7:488:46
33Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb21:15+7:558:49
34Lukas KlangUlricehamns OK21:21+8:018:51
35Erik KindlundOK Tranan21:29+8:098:54
36Gustav HedlundLerums SOK21:46+8:269:01
37Johan AnderssonIK Gandvik22:06+8:469:10
38Martin EkFrölunda OL22:07+8:479:10
39Wilhelm VictorzonMullsjö SOK22:12+8:529:12
40Adam SamuelssonFalköpings AIK OK22:17+8:579:14
41Arild ErikmatsSävedalens AIK22:21+9:019:16
42Jakob JönssonLerums SOK22:22+9:029:16
43Emil GrönroosOK Alehof22:53+9:339:29
44Kristian Ekeberg FliidSkien OK23:01+9:419:33
45Emil JosefssonIstrums SK23:05+9:459:34
46Eskil LeonTrollhättans SOK23:18+9:589:40
47Edvin LennartsonUlricehamns OK23:20+10:009:40
48Axel RydgrenTolered-Utby Ol-klubb23:23+10:039:42
49Alexander FedjeFrölunda OL23:48+10:289:52
50Ludvig MedinTolered-Utby Ol-klubb24:22+11:0210:06
51Joel IsakssonVänersborgs SK24:23+11:0310:07
52Erik ArneborgUlricehamns OK25:16+11:5610:29
53Jesper LarssonLerums SOK26:39+13:1911:03
54Folke LundhFalköpings AIK OK27:31+14:1111:25
55Emil StrandhagIstrums SK27:53+14:3311:34
56Sindre Flatin ErichsenSkien OK30:04+16:4412:28
57Cristian LinderothIF Hagen30:17+16:5712:33
58Fritiof LomanderIstrums SK35:35+22:1514:45
59Jonathan NilssonOK Amne35:55+22:3514:54
60Melvin SjöstrandUlricehamns OK37:19+23:5915:29
Arvid PerssonIK Gandvikej start
Alfred FeltIK Gandvikej start
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej start

D10

1 750 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK8:424:58
2Andrea EnbomVänersborgs SK9:44+1:025:33
3Linn EnbomVänersborgs SK10:14+1:325:50
4Ida AnderssonVänersborgs SK10:40+1:586:05
5Alice HultLidköpings VSK11:04+2:226:19
6Olga DrapellaVänersborgs SK11:05+2:236:20
7Ida HäggqvistKils OK11:16+2:346:26
8Ella PetterssonOK Kullingshof11:27+2:456:32
9Signe KullmanOK Alehof11:36+2:546:37
10Emma EkdahlSävedalens AIK11:40+2:586:40
11Ebba EberlénOK Skogshjortarna12:00+3:186:51
12Cornelia BerglundLidköpings VSK12:33+3:517:10
13Olivia GustafssonTrollhättans SOK12:37+3:557:12
14Alma Van OostenIK Gandvik12:48+4:067:18
15Greta DelinRyda SK12:59+4:177:25
16Liv YdrénRyda SK13:11+4:297:32
17Elvira ÅhlundVänersborgs SK13:17+4:357:35
18Wilma PalmqvistOK Tranan13:27+4:457:41
19Juliette Holtskog-FeremansSkien OK13:29+4:477:42
20Ebba LövgärdOK Alehof13:37+4:557:46
21Evelina LindgrenLidköpings VSK14:03+5:218:01
22Sofia NystrandOK Klyftamo14:17+5:358:09
23Isabell KnutssonOK Kullingshof14:18+5:368:10
24Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb14:26+5:448:14
25Linnéa GrönroosOK Alehof14:27+5:458:15
26Alice KlintefeltLidköpings VSK14:29+5:478:16
27Agnes BogeOK Alehof14:36+5:548:20
28Frida SkoglundUlricehamns OK15:15+6:338:42
29Sandra BjernstrandOK Skogsvargarna15:20+6:388:45
30Frida LindkvistTolered-Utby Ol-klubb16:10+7:289:14
31Meja PetterssonOK Kullingshof16:16+7:349:17
32Tuva MolinFalköpings AIK OK16:18+7:369:18
33Lovisa KristianssonTrollhättans SOK16:21+7:399:20
34Linnea HerzigIstrums SK16:25+7:439:22
35Karolina KnutsTrollhättans SOK16:39+7:579:30
36Selma MartanderTrollhättans SOK17:12+8:309:49
37Selma LeonTrollhättans SOK17:14+8:329:50
38Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb17:21+8:399:54
39Lottten JohanssonLidköpings VSK17:32+8:5010:01
40Signe AdolfssonOK Skogsstjärnan18:59+10:1710:50
41Sofia JonssonLidköpings VSK19:27+10:4511:06
42Malin HelmerssonOK Skogsvargarna19:57+11:1511:24
43Beyoncé AnderssonTrollhättans SOK21:55+13:1312:31
44Lova JohanssonLidköpings VSK23:36+14:5413:29
45Ida SylvanVänersborgs SK23:44+15:0213:33
46Wilma MolinFalköpings AIK OK23:55+15:1313:40
47Sigrid PetterssonFalköpings AIK OK23:56+15:1413:40
48Agnes DäldebringFalköpings AIK OK23:58+15:1613:41
49Josephine CannervikIstrums SK24:07+15:2513:46
50Alva StäpelIstrums SK24:56+16:1414:14
51Alice Rahm BjernstrandOK Skogsvargarna25:26+16:4414:32
52Sarah SumeOK Skogsvargarna27:19+18:3715:36
53Thelma HindströmRyda SK31:06+22:2417:46
Carolina HallqvistVänersborgs SKej godkänd
Wilma AnderssonOK Skogsvargarnaej start
Hilma NordinOK Skogsvargarnaej start

H10

1 810 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan9:095:03
2Emil SkeppSävedalens AIK9:37+0:285:18
3Herman PetterssonSävedalens AIK9:51+0:425:26
4Gustav StåhlSävedalens AIK10:07+0:585:35
5Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb10:20+1:115:42
6Linus WeihardSävedalens AIK10:23+1:145:44
7Gabriel HogedalVänersborgs SK10:28+1:195:46
8Vilgot ÅhlundVänersborgs SK10:50+1:415:59
9Anton KarlssonUlricehamns OK11:02+1:536:05
10Malte LjungkvistOK Alehof11:03+1:546:06
11Teo PalmérUlricehamns OK11:23+2:146:17
12Emil WalleniusFrölunda OL11:29+2:206:20
13Jarvis HanssonFrölunda OL11:30+2:216:21
14Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb11:34+2:256:23
15Isak DahlOK Alehof11:45+2:366:29
16Axel SlättOK Alehof11:46+2:376:30
17Olle NordinUlricehamns OK11:49+2:406:31
17Jacob HolmbergUlricehamns OK11:49+2:406:31
19Johannes AnderssonVänersborgs SK11:50+2:416:32
20Björn DjupströmFrölunda OL11:51+2:426:32
21Nore ModénVänersborgs SK11:52+2:436:33
22Bruno FovaeusSävedalens AIK12:28+3:196:53
23Theo LarssonOK Tranan12:41+3:327:00
23Malte AnderssonTrollhättans SOK12:41+3:327:00
25Imre IsebornFrämmestads IK12:54+3:457:07
26Algot CarlssonUlricehamns OK13:01+3:527:11
27Viggo NäsmanLerums SOK13:14+4:057:18
28Gustav KarlssonUlricehamns OK13:15+4:067:19
29Edvin PetterssonLerums SOK13:20+4:117:21
30Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb13:25+4:167:24
31Hampus SahlénIF Hagen13:33+4:247:29
32Henry NordströmKils OK13:44+4:357:35
33Sebastian JonssonLidköpings VSK13:47+4:387:36
34Agaton RomFrämmestads IK13:59+4:507:43
35Nils ÖbergOK Skogsstjärnan14:58+5:498:16
36Oskar Von RosenIstrums SK15:04+5:558:19
37Ole HillebrandVänersborgs SK15:23+6:148:29
38Oliver LidbergRyda SK15:51+6:428:45
39Melker SamorLerums SOK15:54+6:458:47
40Egon KarlssonLidköpings VSK16:26+7:179:04
41Axel RammOK Skogsvargarna16:34+7:259:09
42Axel KarlströmFalköpings AIK OK16:37+7:289:10
43Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK16:48+7:399:16
44Malte ZijpVänersborgs SK17:20+8:119:34
45Melker OckbornTrollhättans SOK17:32+8:239:41
46Melvin RammOK Skogsvargarna18:02+8:539:57
47Leo ÖbergOK Skogsstjärnan18:52+9:4310:25
48Linus AdolfssonOK Skogsstjärnan18:53+9:4410:25
49Teo JernIstrums SK18:56+9:4710:27
50Oskar GustafssonTrollhättans SOK19:01+9:5210:30
51Alfred TherstolSävedalens AIK19:15+10:0610:38
52William JosefssonOK Kullingshof19:24+10:1510:43
53Joel HolmgårdKils OK20:03+10:5411:04
54Ludvig JohnssonFalköpings AIK OK20:04+10:5511:05
55Hampus LindqvistIK Gandvik20:07+10:5811:06
56Anton JohanssonOK Amne21:29+12:2011:52
57Jonatan SahlénIF Hagen22:14+13:0512:17
58Johan FriskIF Hagen25:48+16:3914:15
59Max SylvanVänersborgs SK29:50+20:4116:28
60Axel TenggrenOK Skogsvargarna34:29+25:2019:03
61Elias AdolfssonOK Skogsstjärnan34:35+25:2619:06
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbutgått

Inskolning

1 770 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Endre LeistadSkien OK11:376:33
2Filip StåhlSävedalens AIK13:46+2:097:46
3Stina KlintefeltLidköpings VSK15:15+3:388:36
4Jonathan ThorssonRyda SK15:38+4:018:49
5Vera WesthMullsjö SOK15:46+4:098:54
6Walter KransIK Gandvik15:52+4:158:57
7Miranda NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb16:29+4:529:18
8Elsa PetterssonLerums SOK16:42+5:059:26
9Gustav OlssonOK Amne17:59+6:2210:09
9Waldemar LundFalköpings AIK OK17:59+6:2210:09
11Edward SjödinOK Klyftamo18:14+6:3710:18
12Svea EngbladFrämmestads IK18:50+7:1310:38
13Johanes HolmbergUlricehamns OK18:56+7:1910:41
14Eldrin IsebornFrämmestads IK19:00+7:2310:44
15Emil HillebrandVänersborgs SK19:20+7:4310:55
16Carl PetterssonFrämmestads IK19:57+8:2011:16
17Felix WeihardSävedalens AIK20:18+8:4111:28
18Johanna AnderssonRyda SK20:50+9:1311:46
19Alvin IrhageIK Gandvik21:27+9:5012:07
20Hannes ModénVänersborgs SK22:02+10:2512:26
21Mats HillebrandVänersborgs SK22:06+10:2912:29
22Ellen CarlssonUlricehamns OK22:24+10:4712:39
23Althea VictorzonMullsjö SOK22:50+11:1312:54
24Lova LindqvistIK Gandvik23:47+12:1013:26
25Lisa AlmgrenIK Gandvik24:52+13:1514:02
26Isac GötesjöLidköpings VSK26:06+14:2914:44
27Alva MellegårdLidköpings VSK26:35+14:5815:01
28Astrid LindgrenLidköpings VSK28:19+16:4215:59
29Viktor SamorLerums SOK40:34+28:5722:55
Natan KarlsonLidköpings VSKej godkänd
Efraim VictorzonMullsjö SOKej start

Öppen motion 5

4 550 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy AnderssonVänersborgs SK26:245:48
2Martin PetterssonSävedalens AIK27:25+1:016:01
3Jonas AxelssonLerums SOK29:41+3:176:31
4Nichlas WallströmSävedalens AIK29:43+3:196:31
5Gisle NysæterSkien OK30:02+3:386:36
6Ulrika KindlundOK Tranan31:03+4:396:49
7Robert EnbomVänersborgs SK31:34+5:106:56
8Max LarssonOK Tranan32:34+6:107:09
9Tomasz DrapellaVänersborgs SK33:03+6:397:15
10Lars HolmgårdKils OK33:37+7:137:23
11Patrick EricsonMullsjö SOK34:27+8:037:34
12Lars NordströmKils OK36:27+10:038:00
13Emelie SvalinVänersborgs SK37:00+10:368:07
14Tommy HöögIK Gandvik37:16+10:528:11
15Maria SahlénIF Hagen37:47+11:238:18
16Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb39:02+12:388:34
17Nina AhlénIF Hagen40:03+13:398:48
18Daniel JohanssonRyda SK40:07+13:438:49
19Kjell JohanssonIF Hagen41:06+14:429:01
20Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb42:17+15:539:17
21Katrin SkeppSävedalens AIK43:01+16:379:27
22Ulrika RundbladFrämmestads IK43:18+16:549:30
23Yvonne WeihardSävedalens AIK43:47+17:239:37
24Mattias KarlssonOK Tranan43:51+17:279:38
25Olof StålSävedalens AIK45:26+19:029:59
26Sören KnutsTrollhättans SOK46:28+20:0410:12
26Gry AakreSkien OK46:28+20:0410:12
28Linda GunnarssonLerums SOK47:12+20:4810:22
29Lars PerssonBrattås CK47:37+21:1310:27
30Andreas NyströmTolered-Utby Ol-klubb50:39+24:1511:07
31Jenny EberlénOK Skogshjortarna51:39+25:1511:21
32Anders ForsbergIK Gandvik52:43+26:1911:35
33Sara AnderssonVänersborgs SK54:56+28:3212:04
34Berkley StaggOK Skogsvargarna55:39+29:1512:13
35Henrik LinderothIstrums SK56:12+29:4812:21
36Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb57:16+30:5212:35
37Sigurd HoltskogSkien OK58:27+32:0312:50
38Bengtåke AnderssonOK Amne1:00:37+34:1313:19
39Anna AnderssonIK Gandvik1:01:14+34:5013:27
40Anneli AnderssonIK Gandvik1:04:23+37:5914:09
41Kristin HaablaheLerums SOK1:04:50+38:2614:14
42Brede Ekeberg FliidSkien OK1:15:46+49:2216:39
43Annika EkdahlSävedalens AIK1:16:15+49:5116:45
44Jan AndreassonLerums SOK1:22:53+56:2918:12
45Anne-Christine AndreassonLerums SOK1:42:05+1:15:4122:26
Saga RydgrenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Patrik TherstolSävedalens AIKutgått
Peter AnderssonOK Skogsvargarnaej start
Anders LarssonOK Skogshjortarnaej start
Andreas NäsmanLerums SOKej start
Annika WesthMullsjö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser