Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Edetdubbeln, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Edetdubbeln
Arrangörsorganisation: OK Gipen
Datum: söndag 11 juni 2017

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

D21

3 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katya DzemaSävedalens AIK22:057:14
2Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK24:48+2:438:07
3Emelie SvalinVänersborgs SK24:49+2:448:08
4Louise BorgTrollhättans SOK25:43+3:388:25 Ladda ner rutt i gpx-format
5Alicia FribergC.E.Colivenc26:28+4:238:40
6Agnes WesterbergTrollhättans SOK28:21+6:169:17
7Hanna SvenssonFK Herkules34:21+12:1611:15
8Maria PollMölndal Outdoor IF39:16+17:1112:52
Maria ErikssonEds SKej start

H21

3 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK21:106:49
2Fredrik SturessonOK Alehof22:55+1:457:23
3Victor FlingmarkUddevalla OK23:47+2:377:40
4Christoffer JohanssonTrollhättans SOK24:06+2:567:46
5Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK24:57+3:478:02
6Tobias MattssonTrollhättans SOK26:47+5:378:38
7John GabrielssonSävedalens AIK28:33+7:239:12
8Thomas WikströmStångenäs AIS31:53+10:4310:17
9Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK33:02+11:5210:39
10Andreas KarlssonSävedalens AIK34:32+13:2211:08
Jonathan RhysHarlequins Orienteering Clubej start

H20

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus ArfwedsonFrölunda OL22:467:27
2Martin LundStenungsunds OK25:35+2:498:23
3Aron HugosonKvillebyns SK31:18+8:3210:15
Eric CarlssonKvillebyns SKej godkänd

D18

2 690 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa BörnstedtKungälvs OK25:439:33
2Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OK27:38+1:5510:16
3Anna NordholmSävedalens AIK30:20+4:3711:16
4Tilda KartengrenVänersborgs SK32:10+6:2711:57

H18

3 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl HolmbergIF Hagen21:547:10
2Axel ForsmanFK Herkules23:07+1:137:34
3Oskar CarlssonKvillebyns SK26:33+4:398:42
4Jonas LauriFK Herkules28:51+6:579:27
5Felix SandbergOK Skogsvargarna32:42+10:4810:43

D16

2 150 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK15:207:07
2Ida BengtssonOK Alehof17:03+1:437:55
3Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:34+2:148:10
4Ebba LindOK Skärmen18:42+3:228:41
5Elin HelmerssonOK Skogsvargarna22:24+7:0410:25
6Alice SvalinVänersborgs SK22:59+7:3910:41
7Tilda ThulinKungälvs OK29:27+14:0713:41

H16

2 290 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid AronssonOK Kroppefjäll15:116:37
2Isak OlssonStigsökarna15:15+0:046:39
3Per NordholmSävedalens AIK15:33+0:226:47
4Nils GrimbeckSävedalens AIK16:41+1:307:17
5Johan HolmbergIF Hagen17:44+2:337:44
6Zebastian ArfwedsonFrölunda OL22:33+7:229:50
7Linus BacklundTrollhättans SOK25:44+10:3311:14
Hugo KastrupFK Herkulesej godkänd
Olle ÅrebäckGöteborg-Majorna OKej godkänd
Mattias LauriFK Herkulesej start

D14

2 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elina ReinholdssonOK Alehof17:358:39
2Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna23:28+5:5311:33
3Elsa BobergIF Rigor23:44+6:0911:41
4Sara HelmerssonOK Skogsvargarna31:42+14:0715:36
5Isabelle JarnelidOK Kullingshof31:52+14:1715:41
Agnes ThulinKungälvs OKej start

H14

2 030 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor BeischerIK Uven14:357:11
2Gunnar FovaeusSävedalens AIK15:11+0:367:28
3Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK16:04+1:297:54
4Arvid EkströmStenungsunds OK16:11+1:367:58
5Anton KastrupFK Herkules16:40+2:058:12
6Axel BrönnestamOK Gipen17:42+3:078:43
7Simon BååthSävedalens AIK18:40+4:059:11
8David AlménTrollhättans SOK18:52+4:179:17
9Oscar LundborgKungälvs OK22:09+7:3410:54
10Hannes EssungerSjövalla FK23:19+8:4411:29
11Axel GrimbeckSävedalens AIK24:02+9:2711:50
12Viktor RödströmStångenäs AIS24:22+9:4712:00
13Erik PerssonBrattås CK27:04+12:2913:20
14Simon LjungkvistOK Alehof28:15+13:4013:54
15Alfred ÅngeforsOK Flundrehof37:29+22:5418:27
Oscar NymanOK Gipenej godkänd

D12

1 610 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Audrey HanssonFrölunda OL12:067:30
2Wilma ReinholdssonOK Alehof13:52+1:468:36
3Malva ArvidssonBrattås CK16:28+4:2210:13
4Sara BengtssonOK Alehof17:08+5:0210:38
5Emma KarlssonOK Landehof17:21+5:1510:46
6Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK18:25+6:1911:26
7Ellen NormanSävedalens AIK18:27+6:2111:27
8Maja NymanVänersborgs SK20:33+8:2712:45
9Alice WikströmStångenäs AIS27:01+14:5516:46

H12

1 610 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam HogedalVänersborgs SK12:017:27
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK12:22+0:217:40
3Johan ErikssonOK Skogsvargarna12:50+0:497:58
4Viggo AnderssonTrollhättans SOK14:03+2:028:43
5Filip HanssonOK Löftan14:58+2:579:17
6Edvin OckbornTrollhättans SOK15:48+3:479:48
7Liam LindellKvillebyns SK16:29+4:2810:14
8Elliott WilsonKvillebyns SK17:10+5:0910:39
9Sebastian StoreyOK Gipen19:19+7:1811:59
10Max NymanOK Gipen23:00+10:5914:17
11Oskar WesterbergTrollhättans SOK38:56+26:5524:10
Viktor NilssonStångenäs AISej start
Elias LauriFK Herkulesej start

D10

1 460 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olga DrapellaVänersborgs SK14:299:55
2Linn EnbomVänersborgs SK14:57+0:2810:14
3Lilly JorehedOK Gipen17:19+2:5011:51
4Ida AnderssonVänersborgs SK18:59+4:3013:00
5Andrea EnbomVänersborgs SK19:19+4:5013:13
6Lola NymanOK Gipen19:26+4:5713:18
7Elin KarlssonOK Landehof20:36+6:0714:06
8Elsa ForsengLjungskile FK21:27+6:5814:41
9Frida KällbergOK Skogsvargarna24:20+9:5116:40
10Alina ÅngeforsOK Flundrehof27:03+12:3418:31
11Milia OlofssonOK Flundrehof36:25+21:5624:56
12Elsa WikströmStångenäs AIS38:49+24:2026:35

H10

1 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel HogedalVänersborgs SK12:088:18
2Malte LjungkvistOK Alehof13:46+1:389:25
3Jarvis HanssonFrölunda OL14:23+2:159:51
4Anton ArvidssonBrattås CK14:48+2:4010:08
5Axel EkdalaKungälvs OK16:16+4:0811:08
6Bruno FovaeusSävedalens AIK17:12+5:0411:46
7Nore ModénVänersborgs SK17:15+5:0711:48
8Vidar EkdalaKungälvs OK27:00+14:5218:29

H35

3 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomasz DrapellaVänersborgs SK27:108:54
2MOHSEN NOSRATINIAFK Herkules41:57+14:4713:45

D40

2 620 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese DahlströmOK Alehof27:0610:20
2Anna BerlinKungälvs OK27:44+0:3810:35
3Katarina EnbomVänersborgs SK27:47+0:4110:36
4Karin AlthoffKungälvs OK29:17+2:1111:10
5Martina GabrielssonTrollhättans SOK38:58+11:5214:52
6Maria PaulssonOK Flundrehof41:18+14:1215:45
Sandra HanssonFrölunda OLej godkänd

H40

2 690 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Richard SottFrölunda OL17:386:33
2Robert EnbomVänersborgs SK18:05+0:276:43
3Tommy AnderssonVänersborgs SK18:59+1:217:03
4Erik AderstedtKungälvs OK20:22+2:447:34
5Marcus HanssonFrölunda OL20:46+3:087:43
5Martin AhlqvistFrölunda OL20:46+3:087:43
7Jan JohanssonFrölunda OL20:59+3:217:48
8Anders ArfwedsonFrölunda OL22:40+5:028:25
9Peter GrimbeckSävedalens AIK23:39+6:018:47
10Pär SvenssonI 15 IF23:43+6:058:48
11Stefan JohanssonFrölunda OL24:12+6:348:59
12Patrik SvalinVänersborgs SK24:24+6:469:04
13Erik BacklundTrollhättans SOK26:32+8:549:51

D45

2 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK20:518:10
2Pia JohanssonOK Landehof23:43+2:529:18
3Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK26:19+5:2810:19
4Kristin EkdalaKungälvs OK26:35+5:4410:25
5Nina KastrupFK Herkules34:26+13:3513:30
6Jessica ArfwedsonFrölunda OL38:59+18:0815:17

H45

2 690 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pål MagnussonUddevalla IS19:337:16
2Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK20:12+0:397:30
3Mattias BååthSävedalens AIK20:22+0:497:34
4Andreas EklundGöteborg-Majorna OK22:08+2:358:13
5Erik LauriFK Herkules22:50+3:178:29
6Bo KronOK Flundrehof23:15+3:428:38
7Henrik EssungerSjövalla FK24:10+4:378:59
8Johan HanssonOK Löftan27:54+8:2110:22

D50

2 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK22:558:59
2Heli MarjomaaStigsökarna26:48+3:5310:30
3Ulrica KartengrenVänersborgs SK27:01+4:0610:35
4Kristina LindOK Skärmen29:41+6:4611:38
5Tuuli SaariFK Herkules30:51+7:5612:05
6Karin LaurellOK Flundrehof31:02+8:0712:10
7Maria AnderssonKvillebyns SK35:09+12:1413:47

H50

2 620 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joachim FribergC.E.Colivenc21:318:12
2Anders YngströmGöteborg-Majorna OK22:15+0:448:29
3Tommy JohanssonStångenäs AIS22:16+0:458:29
4Ragnar UppströmFK Herkules23:11+1:408:50
5Henrik NordholmSävedalens AIK23:17+1:468:53
6Erik RuotsalainenFrölunda OL25:00+3:299:32
7Johan LilljeqvistStigsökarna25:04+3:339:34
8Peter StrömdahlOK Skogsvargarna25:05+3:349:34
9David GabrielssonSävedalens AIK25:08+3:379:35
10Christer BorgGöteborg-Majorna OK27:37+6:0610:32
11Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK29:13+7:4211:09
12Fredrik ForsmanFK Herkules30:04+8:3311:28
13Bo WesterbergTrollhättans SOK30:15+8:4411:32
14Krister WessmarkOK Flundrehof44:37+23:0617:01

D55

2 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules22:268:47
2Christina BirathStenungsunds OK24:41+2:159:40
3Nina BejbomUddevalla OK25:16+2:509:54
4Birgit HanssonHerrestads AIF30:09+7:4311:49
5Jane McpheatFK Herkules31:54+9:2812:30
6Catarina ÅkerströmFK Herkules34:08+11:4213:23
7Catharina KarlssonTrollhättans SOK39:33+17:0715:30
Märit GustafssonEds SKej start

H55

2 620 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ralph JohanssonStångenäs AIS21:598:23
2Lars HolmbergIF Hagen22:32+0:338:36
3Jan HanssonStenungsunds OK23:15+1:168:52
4Jörgen IvarssonHestra IF24:32+2:339:21
5Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK24:56+2:579:30
6Roy JohanssonOK Skogsvargarna25:11+3:129:36
7Anders AxelssonOK Skogsvargarna25:12+3:139:37
8Ulf BjörkdahlHerrestads AIF25:44+3:459:49
9Magnus UppströmFK Herkules26:15+4:1610:01 Ladda ner rutt i gpx-format
10Magnus WideFrölunda OL27:37+5:3810:32
11Mats HugosonKvillebyns SK28:18+6:1910:48
12Stefan JohanssonTrollhättans SOK29:28+7:2911:14
13Anders KjellbergOK Flundrehof30:03+8:0411:28
14Jan SveideIF Hagen32:26+10:2712:22
15Stefan HornebrantTrollhättans SOK35:31+13:3213:33

D60

2 290 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva KarlssonUddevalla OK24:1610:35
2Kerstin BurmanKvillebyns SK26:07+1:5111:24
2My EngströmLerums SOK26:07+1:5111:24
4Kerstin Haugen LundStenungsunds OK27:15+2:5911:53
5Gunilla HogedalVänersborgs SK27:19+3:0311:55
6Monica KnutssonSävedalens AIK28:02+3:4612:14
7Gunilla HolmbergHerrestads AIF33:16+9:0014:31

H60

2 290 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten GustafssonEds SK15:366:48
2Bill AnderssonI 15 IF18:23+2:478:01
3Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK18:35+2:598:06
4Johan KarlssonTrollhättans SOK20:08+4:328:47
5Arne LundStenungsunds OK20:44+5:089:03
6Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK22:14+6:389:42
7Ingemar CarlssonSävedalens AIK22:59+7:2310:02
8Tommy RoosFalköpings AIK OK23:14+7:3810:08
9Peter LarssonTrollhättans SOK28:02+12:2612:14
10Lasse JohanssonEds SK28:38+13:0212:30
11Håkan HåkanssonKungälvs OK32:10+16:3414:02

D65

2 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NordvallOK Kolmården20:489:40
2Karin AxelssonIK Uven24:34+3:4611:25
3Eva BlomströmIK Stern30:56+10:0814:23
4Inger  EismarkOK Orinto51:30+30:4223:57

H65

2 170 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto18:188:25
2Kent KardellLjungskile FK18:54+0:368:42
3Lars HogedalVänersborgs SK19:59+1:419:12
4Gunnar BejbomUddevalla OK20:26+2:089:24
5Sten BlomströmIK Stern20:31+2:139:27
6Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb20:59+2:419:40
7Per IvarssonTrollhättans SOK21:04+2:469:42
8Stefan MillegårdSävedalens AIK21:39+3:219:58
9Conny JidetoftStångenäs AIS21:55+3:3710:05
10Bo KarlssonLjungskile FK22:51+4:3310:31
11Jan-Erik PålssonUddevalla IS23:37+5:1910:52
12Roalh KlevelandKvillebyns SK23:38+5:2010:53
13Johnny KarlssonUddevalla OK24:35+6:1711:19
14Björn EngströmLerums SOK24:38+6:2011:21
15Börje GustavssonTrollhättans SOK28:45+10:2713:14
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanej start

D70

2 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SchedwinIK Stern24:5011:33
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK27:05+2:1512:35
3Birgitta KarlssonOK Orinto27:39+2:4912:51
4Lena WaernTrollhättans SOK34:04+9:1415:50
5Ingrid HermanssonIK Ymer36:07+11:1716:47
Kristina JohanssonVänersborgs SKej start
Rosa JohanssonIK Uvenej start

H70

2 170 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne AlexanderssonStenungsunds OK18:598:44
2Hans M CarlssonIFK Göteborg20:30+1:319:26
3Lennart HermanssonStångenäs AIS20:43+1:449:32
4Dag LorénOK Frisene21:14+2:159:47
5Oskar JohanssonStångenäs AIS21:41+2:429:59
6Leif LöfTrollhättans SOK21:43+2:4410:00
7Olof KarlssonUddevalla OK21:57+2:5810:06
8Ingemar LindblomOK Orinto22:10+3:1110:12
9Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS22:21+3:2210:17
10Torbjörn WikströmOK Orinto22:40+3:4110:26
11Hans LindqvistTrollhättans SOK23:55+4:5611:01
12Roland NilssonFalköpings AIK OK24:28+5:2911:16
13Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK24:41+5:4211:22
14Per-Arne JohanssonVänersborgs SK25:06+6:0711:34
15Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna25:18+6:1911:39
16Allan WikströmStångenäs AIS32:36+13:3715:01
17Erland SvenssonKvillebyns SK34:09+15:1015:44
Lennart AlmströmIK Sternej godkänd

D75

2 030 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta StenströmVänersborgs SK27:3013:32
2Ulla LindheIK Stern28:39+1:0914:06
3Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK31:04+3:3415:18
4Gunnel BörjessonIK Uven32:52+5:2216:11
5Margareta JohanssonTrollhättans SOK33:37+6:0716:33
6Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK35:37+8:0717:32
7Vivi-Anne BylundRydboholms SK39:06+11:3619:15
8Gull-Britt GrönbergKungälvs OK41:40+14:1020:31
9Birgitta MägiGöteborg-Majorna OK41:49+14:1920:35
10Gro BakkenStigsökarna44:08+16:3821:44
11Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK47:07+19:3723:12
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Margareta HolmbergIF Hagenej godkänd

H75

2 030 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LjungbergTrollhättans SOK20:5310:17
2Henrik HvoslefIK Stern21:11+0:1810:26
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna21:15+0:2210:28
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna24:20+3:2711:59
5Stig-Ove TollIK Stern25:00+4:0712:18
6Lennart KarlssonTrollhättans SOK25:27+4:3412:32
7Hans KarlssonOK Orinto25:33+4:4012:35
8Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK26:03+5:1012:49
9Svein BakkenStigsökarna32:28+11:3515:59
10Gunnar PerssonSvanesunds GIF32:44+11:5116:07
11Gunnar BylundRydboholms SK55:42+34:4927:26
Gunnar WaernTrollhättans SOKej godkänd

D80

1 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne GrahnGöteborgs SK24:5315:27
2Inger HallbergIK Uven36:01+11:0822:22
3Elvy FredihnStigsökarna1:09:27+44:3443:08

H80

1 610 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar HolmbergIF Hagen17:4511:01
2Leif JohanssonTrollhättans SOK18:34+0:4911:31
3Carl-Henrik HallbergIK Uven20:42+2:5712:51
4Karleric FranssonTrollhättans SOK27:16+9:3116:56

Öppen motion 1

1 460 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ted NömmIFK Göteborg13:329:16
2Arvid HägerstrandKungälvs OK22:12+8:4015:12
3Alvin RösehagVänersborgs SK23:28+9:5616:04
4Monica KällbergOK Skogsvargarna24:47+11:1516:58
5Melker OckbornTrollhättans SOK25:18+11:4617:19
6Linnea LöfgrenStångenäs AIS27:22+13:5018:44
7Elin WikströmStångenäs AIS30:36+17:0420:57
8Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK31:03+17:3121:16
9Hampus LöfgrenStångenäs AIS31:44+18:1221:44
10Nora JohanssonOK Flundrehof33:45+20:1323:06
11Sophia FlingmarkUddevalla OK34:45+21:1323:48
12Arvid HögnertOK Flundrehof35:27+21:5524:16
13Ingrid HögnertOK Flundrehof35:57+22:2524:37
14Ellen JohanssonOK Flundrehof38:04+24:3226:04

Öppen motion 3

2 030 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena TornéusSävedalens AIK21:5110:45
2Frida HögnertOK Flundrehof21:53+0:0210:46
3Mikael NömmIFK Göteborg22:12+0:2110:56
4Pontus KastrupFK Herkules23:00+1:0911:19
5Anette LundborgKungälvs OK23:04+1:1311:21
6Jenny OlssonStigsökarna25:27+3:3612:32
7Lars PerssonBrattås CK26:24+4:3313:00
8Gustav CarlssonKvillebyns SK26:41+4:5013:08
9Johanna KjellbergOK Flundrehof27:47+5:5613:41
10Berkley StaggOK Skogsvargarna28:02+6:1113:48
11Alba Mori WallinKlubblös28:15+6:2413:54
12Erika WikströmStångenäs AIS28:43+6:5214:08
13Ann GrimbeckSävedalens AIK28:44+6:5314:09
14Jonas LarssonDegerfors OK28:59+7:0814:16
15Thomas AsplundOK Skogsvargarna29:35+7:4414:34
16Jon HåkanssonKungälvs OK31:39+9:4815:35
17Louise ModénVänersborgs SK32:14+10:2315:52
18Bodil LjungkvistOK Alehof32:57+11:0616:13
19Jonny KällbergOK Skogsvargarna33:25+11:3416:27
20Erica DahlqvistKlubblös35:24+13:3317:26
21In-Anna KnutsdotterKlubblös40:56+19:0520:09
22Gunvor JonssonVänersborgs SK41:00+19:0920:11
23Mattias TörnblomOK Alehof41:02+19:1120:12
24Liv LindOK Skärmen46:29+24:3822:53
25Eva VigrenSävedalens AIK56:00+34:0927:35

Öppen motion 7

3 050 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel HägerstrandKungälvs OK23:357:43
2Per BladLjungskile FK24:35+1:008:03
3Björn GrothKungälvs OK26:49+3:148:47
4Thomas KarlssonOK Landehof27:27+3:529:00
5Stefan NormanSävedalens AIK27:48+4:139:06
6Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK28:30+4:559:20
7Janne ErikssonEds SK28:53+5:189:28
8Jakob LaurellOK Flundrehof29:07+5:329:32
9Hannah FovaeusSävedalens AIK30:25+6:509:58
10Henrik HögnertOK Flundrehof30:55+7:2010:08
11Niclas KjellmanLidköpings VSK31:14+7:3910:14
12Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK31:28+7:5310:19
13Kajsa NormanSävedalens AIK31:56+8:2110:28
14Dennis JohanssonStångenäs AIS32:19+8:4410:35
15Karin ÅkesdotterIFK Göteborg37:04+13:2912:09
16Frida KjellmanLidköpings VSK37:22+13:4712:15
17Anna BeischerIK Uven42:06+18:3113:48
18Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK43:02+19:2714:06
19Göte NatanaelssonLjungskile FK48:25+24:5015:52
20Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna48:50+25:1516:00
Magnus ArvidssonBrattås CKej godkänd
Patrik LilleengOK Gipenej start
Andreas WikströmUddevalla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser