Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Edetdubbeln, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Edetdubbeln
Arrangörsorganisation: OK Gipen
Datum: söndag 11 juni 2017

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

D21

3 230 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katya DzemaSävedalens AIK19:246:00
2Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK21:29+2:056:39
3Emelie SvalinVänersborgs SK23:19+3:557:13
4Louise BorgTrollhättans SOK23:49+4:257:22
5Agnes WesterbergTrollhättans SOK26:02+6:388:03
6Alicia FribergC.E.Colivenc26:33+7:098:13
7Hanna SvenssonFK Herkules31:50+12:269:51
8Maria PollMölndal Outdoor IF35:56+16:3211:07
Maria ErikssonEds SKej start

H21

3 300 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK19:095:48
2Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK20:25+1:166:11
3Christoffer JohanssonTrollhättans SOK20:58+1:496:21
4Victor FlingmarkUddevalla OK21:05+1:566:23
5Fredrik SturessonOK Alehof21:19+2:106:27
6Tobias MattssonTrollhättans SOK23:07+3:587:00
7Thomas WikströmStångenäs AIS23:08+3:597:00
8John GabrielssonSävedalens AIK25:17+6:087:39
9Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK29:00+9:518:47
10Andreas KarlssonSävedalens AIK29:52+10:439:03
Jonathan RhysHarlequins Orienteering Clubej start

H20

3 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ArfwedsonFrölunda OL22:196:54
2Martin LundStenungsunds OK22:31+0:126:58
3Eric CarlssonKvillebyns SK25:01+2:427:44
4Aron HugosonKvillebyns SK31:32+9:139:45

D18

3 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OK27:548:46
2Lisa BörnstedtKungälvs OK28:33+0:398:58
3Anna NordholmSävedalens AIK30:41+2:479:38
4Tilda KartengrenVänersborgs SK37:00+9:0611:38

H18

3 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl HolmbergIF Hagen19:556:09
2Axel ForsmanFK Herkules22:14+2:196:53
3Oskar CarlssonKvillebyns SK24:46+4:517:40
4Felix SandbergOK Skogsvargarna31:15+11:209:40
Jonas LauriFK Herkulesej start

D16

2 160 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK15:307:10
2Ida BengtssonOK Alehof15:56+0:267:22
3Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK16:33+1:037:39
4Ebba LindOK Skärmen16:34+1:047:40
5Elin HelmerssonOK Skogsvargarna20:22+4:529:25
6Alice SvalinVänersborgs SK22:47+7:1710:32
7Tilda ThulinKungälvs OK44:18+28:4820:30

H16

2 370 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per NordholmSävedalens AIK15:016:20
2Arvid AronssonOK Kroppefjäll15:41+0:406:37
3Isak OlssonStigsökarna16:25+1:246:55
4Nils GrimbeckSävedalens AIK17:04+2:037:12
5Hugo KastrupFK Herkules22:08+7:079:20
6Linus BacklundTrollhättans SOK22:18+7:179:24
7Zebastian ArfwedsonFrölunda OL22:34+7:339:31
8Olle ÅrebäckGöteborg-Majorna OK23:12+8:119:47
Johan HolmbergIF Hagenej godkänd
Mattias LauriFK Herkulesej start

D14

2 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elina ReinholdssonOK Alehof13:356:29
2Elsa BobergIF Rigor15:09+1:347:14
3Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna16:19+2:447:48
4Sara HelmerssonOK Skogsvargarna20:15+6:409:41
5Isabelle JarnelidOK Kullingshof21:05+7:3010:05
Agnes ThulinKungälvs OKej start

H14

2 090 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KastrupFK Herkules11:105:20
2Victor BeischerIK Uven11:27+0:175:28
3Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK11:40+0:305:34
4Gunnar FovaeusSävedalens AIK11:42+0:325:35
5Simon BååthSävedalens AIK11:59+0:495:44
6David AlménTrollhättans SOK12:09+0:595:48
7Arvid EkströmStenungsunds OK13:21+2:116:23
8Oscar LundborgKungälvs OK13:23+2:136:24
9Hannes EssungerSjövalla FK13:47+2:376:35
10Axel BrönnestamOK Gipen14:02+2:526:42
11Axel GrimbeckSävedalens AIK16:38+5:287:57
12Viktor RödströmStångenäs AIS17:29+6:198:21
13Erik PerssonBrattås CK20:06+8:569:37
14Simon LjungkvistOK Alehof20:55+9:4510:00
15Alfred ÅngeforsOK Flundrehof31:45+20:3515:11
Oscar NymanOK Gipenej godkänd

D12

1 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Audrey HanssonFrölunda OL9:476:16
2Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK10:40+0:536:50
3Malva ArvidssonBrattås CK10:43+0:566:52
4Wilma ReinholdssonOK Alehof12:00+2:137:41
5Maja NymanVänersborgs SK12:45+2:588:10
6Ellen NormanSävedalens AIK13:32+3:458:40
7Sara BengtssonOK Alehof14:00+4:138:58
8Emma KarlssonOK Landehof14:15+4:289:08
9Alice WikströmStångenäs AIS20:55+11:0813:24

H12

1 560 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK8:325:28
2Liam HogedalVänersborgs SK9:11+0:395:53
3Johan ErikssonOK Skogsvargarna10:00+1:286:24
4Viggo AnderssonTrollhättans SOK10:52+2:206:57
5Edvin OckbornTrollhättans SOK11:32+3:007:23
6Filip HanssonOK Löftan11:49+3:177:34
7Sebastian StoreyOK Gipen14:47+6:159:28
8Elliott WilsonKvillebyns SK15:04+6:329:39
9Max NymanOK Gipen18:15+9:4311:41
10Liam LindellKvillebyns SK24:29+15:5715:41
Oskar WesterbergTrollhättans SOKej godkänd
Elias LauriFK Herkulesej start
Viktor NilssonStångenäs AISej start

D10

1 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn EnbomVänersborgs SK10:097:48
2Ida AnderssonVänersborgs SK12:32+2:239:38
3Lilly JorehedOK Gipen12:59+2:509:59
4Andrea EnbomVänersborgs SK14:25+4:1611:05
5Frida KällbergOK Skogsvargarna14:39+4:3011:16
6Elsa WikströmStångenäs AIS14:54+4:4511:27
7Lola NymanOK Gipen16:40+6:3112:49
8Elin KarlssonOK Landehof16:56+6:4713:01
9Olga DrapellaVänersborgs SK18:02+7:5313:52
10Elsa ForsengLjungskile FK20:32+10:2315:47
11Milia OlofssonOK Flundrehof23:19+13:1017:56
Alina ÅngeforsOK Flundrehofej start

H10

1 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel EkdalaKungälvs OK9:447:29
2Gabriel HogedalVänersborgs SK11:25+1:418:46
3Malte LjungkvistOK Alehof11:47+2:039:03
4Anton ArvidssonBrattås CK12:45+3:019:48
5Jarvis HanssonFrölunda OL13:01+3:1710:00
6Bruno FovaeusSävedalens AIK13:50+4:0610:38
7Nore ModénVänersborgs SK13:52+4:0810:40
8Vidar EkdalaKungälvs OK17:05+7:2113:08

H35

3 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomasz DrapellaVänersborgs SK25:087:46
2MOHSEN NOSRATINIAFK Herkules38:45+13:3711:59

D40

2 710 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese DahlströmOK Alehof24:128:55
2Anna BerlinKungälvs OK24:13+0:018:56
3Sandra HanssonFrölunda OL25:13+1:019:18
4Katarina EnbomVänersborgs SK27:28+3:1610:08
5Karin AlthoffKungälvs OK28:04+3:5210:21
6Martina GabrielssonTrollhättans SOK32:15+8:0311:54
7Maria PaulssonOK Flundrehof38:31+14:1914:12

H40

3 180 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy AnderssonVänersborgs SK18:125:43
2Robert EnbomVänersborgs SK19:16+1:046:03
3Richard SottFrölunda OL21:01+2:496:36
4Martin AhlqvistFrölunda OL21:28+3:166:45
5Marcus HanssonFrölunda OL21:36+3:246:47
6Anders ArfwedsonFrölunda OL21:38+3:266:48
7Erik AderstedtKungälvs OK21:52+3:406:52
7Jan JohanssonFrölunda OL21:52+3:406:52
9Peter GrimbeckSävedalens AIK24:04+5:527:34
10Pär SvenssonI 15 IF24:17+6:057:38
11Stefan JohanssonFrölunda OL24:34+6:227:43
12Patrik SvalinVänersborgs SK28:03+9:518:49
Erik BacklundTrollhättans SOKej start

D45

2 640 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny NymanVänersborgs SK18:367:02
2Pia JohanssonOK Landehof20:41+2:057:50
3Kristin EkdalaKungälvs OK20:43+2:077:50
4Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK24:27+5:519:15
5Jessica ArfwedsonFrölunda OL31:06+12:3011:46
6Nina KastrupFK Herkules35:37+17:0113:29

H45

3 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK19:256:06
2Pål MagnussonUddevalla IS20:29+1:046:26
3Mattias BååthSävedalens AIK22:06+2:416:56
4Andreas EklundGöteborg-Majorna OK23:08+3:437:16
5Erik LauriFK Herkules24:34+5:097:43
6Bo KronOK Flundrehof24:57+5:327:50
7Henrik EssungerSjövalla FK25:03+5:387:52
Johan HanssonOK Löftanej godkänd

D50

2 640 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Heli MarjomaaStigsökarna23:178:49
2Ulrica KartengrenVänersborgs SK25:02+1:459:28
3Karin LaurellOK Flundrehof25:22+2:059:36
4Maria AnderssonKvillebyns SK26:36+3:1910:04
5Tuuli SaariFK Herkules27:31+4:1410:25
6Kristina LindOK Skärmen28:19+5:0210:43
Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OKej start

H50

2 710 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik NordholmSävedalens AIK19:107:04
2Anders YngströmGöteborg-Majorna OK19:32+0:227:12
3Joachim FribergC.E.Colivenc20:01+0:517:23
4Tommy JohanssonStångenäs AIS20:21+1:117:30
5Erik RuotsalainenFrölunda OL20:58+1:487:44
6Ragnar UppströmFK Herkules21:42+2:328:00
7Peter StrömdahlOK Skogsvargarna23:58+4:488:50
8Johan LilljeqvistStigsökarna23:59+4:498:50
9Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK25:05+5:559:15
10David GabrielssonSävedalens AIK26:21+7:119:43
11Bo WesterbergTrollhättans SOK27:23+8:1310:06
12Fredrik ForsmanFK Herkules28:09+8:5910:23
13Krister WessmarkOK Flundrehof42:43+23:3315:45
Christer BorgGöteborg-Majorna OKej godkänd

D55

2 640 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laila B HöglundFK Herkules18:256:58
2Christina BirathStenungsunds OK21:57+3:328:18
3Nina BejbomUddevalla OK23:16+4:518:48
4Birgit HanssonHerrestads AIF26:46+8:2110:08
5Jane McpheatFK Herkules28:43+10:1810:52
6Catarina ÅkerströmFK Herkules30:06+11:4111:24
7Catharina KarlssonTrollhättans SOK32:06+13:4112:09
Märit GustafssonEds SKej start

H55

2 710 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ralph JohanssonStångenäs AIS19:277:10
2Lars HolmbergIF Hagen20:11+0:447:26
3Jan HanssonStenungsunds OK20:45+1:187:39
4Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK21:55+2:288:05
5Anders AxelssonOK Skogsvargarna22:40+3:138:21
6Stefan JohanssonTrollhättans SOK22:41+3:148:22
7Ulf BjörkdahlHerrestads AIF22:58+3:318:28
8Magnus WideFrölunda OL23:33+4:068:41
9Roy JohanssonOK Skogsvargarna25:17+5:509:19
10Magnus UppströmFK Herkules26:11+6:449:39
11Jan SveideIF Hagen28:47+9:2010:37
12Anders KjellbergOK Flundrehof30:07+10:4011:06
13Mats HugosonKvillebyns SK31:10+11:4311:30
14Stefan HornebrantTrollhättans SOK33:27+14:0012:20
Jörgen IvarssonHestra IFej godkänd

D60

2 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva KarlssonUddevalla OK23:4710:02
2Kerstin BurmanKvillebyns SK24:45+0:5810:26
3Monica KnutssonSävedalens AIK26:31+2:4411:11
4Gunilla HogedalVänersborgs SK27:03+3:1611:24
5Kerstin Haugen LundStenungsunds OK27:32+3:4511:37
6My EngströmLerums SOK28:49+5:0212:09
7Gunilla HolmbergHerrestads AIF33:33+9:4614:09

H60

2 370 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten GustafssonEds SK15:236:29
2Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK18:38+3:157:51
3Bill AnderssonI 15 IF19:16+3:538:07
4Johan KarlssonTrollhättans SOK19:37+4:148:16
5Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK19:40+4:178:17
5Arne LundStenungsunds OK19:40+4:178:17
7Tommy RoosFalköpings AIK OK26:06+10:4311:00
8Lasse JohanssonEds SK30:35+15:1212:54
9Peter LarssonTrollhättans SOK32:00+16:3713:30
10Håkan HåkanssonKungälvs OK37:20+21:5715:45
Ingemar CarlssonSävedalens AIKej godkänd

D65

2 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria NordvallOK Kolmården21:009:43
2Eva BlomströmIK Stern24:31+3:3111:21
3Karin AxelssonIK Uven24:41+3:4111:25
4Inger  EismarkOK Orinto47:23+26:2321:56

H65

2 320 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto19:078:14
2Kent KardellLjungskile FK19:27+0:208:23
3Gunnar BejbomUddevalla OK20:25+1:188:48
4Per IvarssonTrollhättans SOK20:32+1:258:51
5Lars HogedalVänersborgs SK20:49+1:428:58
6Sten BlomströmIK Stern21:53+2:469:25
7Bo KarlssonLjungskile FK22:11+3:049:33
8Conny JidetoftStångenäs AIS22:14+3:079:35
9Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb22:25+3:189:39
10Stefan MillegårdSävedalens AIK23:04+3:579:56
11Björn EngströmLerums SOK23:20+4:1310:03
12Roalh KlevelandKvillebyns SK23:59+4:5210:20
13Johnny KarlssonUddevalla OK25:58+6:5111:11
14Jan-Erik PålssonUddevalla IS26:40+7:3311:29
15Börje GustavssonTrollhättans SOK29:46+10:3912:49
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanej start

D70

2 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta KarlssonOK Orinto25:5311:58
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK26:16+0:2312:09
3Christina SchedwinIK Stern27:21+1:2812:39
4Lena WaernTrollhättans SOK28:32+2:3913:12
5Ingrid HermanssonIK Ymer31:14+5:2114:27
Kristina JohanssonVänersborgs SKej start
Rosa JohanssonIK Uvenej start

H70

2 320 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arne AlexanderssonStenungsunds OK20:018:37
2Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS20:04+0:038:38
3Hans M CarlssonIFK Göteborg21:41+1:409:20
4Lennart HermanssonStångenäs AIS21:43+1:429:21
5Olof KarlssonUddevalla OK22:11+2:109:33
6Leif LöfTrollhättans SOK22:27+2:269:40
7Oskar JohanssonStångenäs AIS22:41+2:409:46
8Per-Arne JohanssonVänersborgs SK22:42+2:419:47
9Dag LorénOK Frisene24:03+4:0210:21
10Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna24:05+4:0410:22
11Torbjörn WikströmOK Orinto24:08+4:0710:24
12Hans LindqvistTrollhättans SOK25:01+5:0010:46
13Roland NilssonFalköpings AIK OK25:29+5:2810:59
14Lennart AlmströmIK Stern25:53+5:5211:09
15Ingemar LindblomOK Orinto25:58+5:5711:11
16Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK26:03+6:0211:13
17Allan WikströmStångenäs AIS30:57+10:5613:20
18Erland SvenssonKvillebyns SK36:00+15:5915:31

D75

2 090 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta StenströmVänersborgs SK19:399:24
2Ulla LindheIK Stern19:53+0:149:30
3Gunnel BörjessonIK Uven23:09+3:3011:04
4Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK23:33+3:5411:16
5Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK25:32+5:5312:13
6Vivi-Anne BylundRydboholms SK27:13+7:3413:01
7Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna27:36+7:5713:12
8Gull-Britt GrönbergKungälvs OK27:44+8:0513:16
9Margareta JohanssonTrollhättans SOK28:34+8:5513:40
10Birgitta MägiGöteborg-Majorna OK38:43+19:0418:31
11Gro BakkenStigsökarna38:48+19:0918:33
12Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK44:20+24:4121:12
Margareta HolmbergIF Hagenej start

H75

2 090 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars LjungbergTrollhättans SOK14:196:51
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna15:18+0:597:19
3Henrik HvoslefIK Stern15:41+1:227:30
4Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK16:53+2:348:04
5Ronny AnderssonOK Skogshjortarna17:53+3:348:33
6Stig-Ove TollIK Stern18:34+4:158:53
7Hans KarlssonOK Orinto20:13+5:549:40
7Gunnar PerssonSvanesunds GIF20:13+5:549:40
9Lennart KarlssonTrollhättans SOK21:32+7:1310:18
10Gunnar WaernTrollhättans SOK24:00+9:4111:28
11Svein BakkenStigsökarna24:36+10:1711:46
12Gunnar BylundRydboholms SK35:06+20:4716:47

D80

1 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marianne GrahnGöteborgs SK18:3911:57
2Inger HallbergIK Uven35:14+16:3522:35
Elvy FredihnStigsökarnaej start

H80

1 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar HolmbergIF Hagen15:149:45
2Leif JohanssonTrollhättans SOK15:55+0:4110:12
3Carl-Henrik HallbergIK Uven18:54+3:4012:06
4Karleric FranssonTrollhättans SOK20:57+5:4313:25

Öppen motion 1

1 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvin RösehagVänersborgs SK12:349:40
2Ted NömmIFK Göteborg13:28+0:5410:21
3Arvid HägerstrandKungälvs OK17:33+4:5913:30
4Elin WikströmStångenäs AIS21:59+9:2516:54
5Linnea LöfgrenStångenäs AIS22:00+9:2616:55
6Nora JohanssonOK Flundrehof27:06+14:3220:50
7Ellen JohanssonOK Flundrehof27:24+14:5021:04
8Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK28:00+15:2621:32
9Monica KällbergOK Skogsvargarna28:49+16:1522:10
10Melker OckbornTrollhättans SOK28:50+16:1622:10
11Sophia FlingmarkUddevalla OK30:10+17:3623:12
12Arvid HögnertOK Flundrehof34:49+22:1526:46
13Ingrid HögnertOK Flundrehof35:08+22:3427:01
Hampus LöfgrenStångenäs AISej start

Öppen motion 3

2 090 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jon HåkanssonKungälvs OK15:187:19
2Lars PerssonBrattås CK15:21+0:037:20
3Frida HögnertOK Flundrehof16:25+1:077:51
4Lena TornéusSävedalens AIK17:00+1:428:08
5Anette LundborgKungälvs OK17:04+1:468:09
6Jenny OlssonStigsökarna18:14+2:568:43
7Pontus KastrupFK Herkules18:20+3:028:46
8Mikael NömmIFK Göteborg18:53+3:359:02
9Berkley StaggOK Skogsvargarna19:44+4:269:26
10Johanna KjellbergOK Flundrehof20:15+4:579:41
11Gustav CarlssonKvillebyns SK20:36+5:189:51
12Ann GrimbeckSävedalens AIK20:45+5:279:55
13Erika WikströmStångenäs AIS21:45+6:2710:24
14Jonas LarssonDegerfors OK21:46+6:2810:24
15Bodil LjungkvistOK Alehof23:51+8:3311:24
16Thomas AsplundOK Skogsvargarna25:40+10:2212:16
17Jonny KällbergOK Skogsvargarna25:54+10:3612:23
18Gunvor JonssonVänersborgs SK26:29+11:1112:40
19Mattias TörnblomOK Alehof26:39+11:2112:45
20Erica DahlqvistKlubblös26:49+11:3112:49
21In-Anna KnutsdotterKlubblös27:01+11:4312:55
22Eva VigrenSävedalens AIK28:38+13:2013:42
23Louise ModénVänersborgs SK30:35+15:1714:37
24Liv LindOK Skärmen32:00+16:4215:18
Alba Mori WallinKlubblösej start

Öppen motion 7

3 230 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas WikströmUddevalla OK21:326:40
2Björn GrothKungälvs OK22:15+0:436:53
3Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK22:49+1:177:03
4Daniel HägerstrandKungälvs OK22:51+1:197:04
5Per BladLjungskile FK23:02+1:307:07
6Thomas KarlssonOK Landehof23:53+2:217:23
7Henrik HögnertOK Flundrehof24:02+2:307:26
8Magnus ArvidssonBrattås CK24:27+2:557:34
9Jakob LaurellOK Flundrehof25:33+4:017:54
10Patrik LilleengOK Gipen26:36+5:048:14
11Dennis JohanssonStångenäs AIS28:18+6:468:45
12Niclas KjellmanLidköpings VSK28:19+6:478:46
13Stefan NormanSävedalens AIK29:01+7:298:59
14Janne ErikssonEds SK29:51+8:199:14
15Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK30:17+8:459:22
16Frida KjellmanLidköpings VSK31:30+9:589:45
17Kajsa NormanSävedalens AIK32:12+10:409:58
18Hannah FovaeusSävedalens AIK33:14+11:4210:17
19Karin ÅkesdotterIFK Göteborg34:11+12:3910:34
20Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna35:36+14:0411:01
21Göte NatanaelssonLjungskile FK39:58+18:2612:22
22Anna BeischerIK Uven42:54+21:2213:16
23Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK45:45+24:1314:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser