Officiell resultatlista för Götaälvdalsträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Götaälvdalsträffen
Arrangörsorganisation: OK Gipen
Datum: söndag 27 augusti 2017

D21

4 160 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK40:149:40
2Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK40:30+0:169:44
3Malin WidénUddevalla OK46:56+6:4211:16
4Louise BorgTrollhättans SOK47:09+6:5511:20
5Emelie SvalinVänersborgs SK48:04+7:5011:33
6Maria BrodinFossum IF50:36+10:2212:09
7Sofia JohanssonTrollhättans SOK50:48+10:3412:12
8Selma MoqvistLerums SOK51:30+11:1612:22
9Elin JohanssonFrämmestads IK56:29+16:1513:34
10Maria HolmstrandOK Landehof1:03:33+23:1915:16

H21

4 450 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin AhlbergerHestra IF35:518:03
2Fredrik SturessonOK Alehof37:33+1:428:26
3Victor FlingmarkUddevalla OK38:14+2:238:35
4Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad38:43+2:528:42
5Rasmus LarssonOK Alehof40:04+4:139:00
6Viktor WassénVänersborgs SK41:21+5:309:17
7Johan HellmanVänersborgs SK42:17+6:269:30
8Christoffer JohanssonTrollhättans SOK42:21+6:309:31
9Arvid VågIFK Göteborg42:27+6:369:32
10Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK43:53+8:029:51
11Albin ThunbergOK Alehof44:20+8:299:57
12Mattias NilssonOK Alehof44:35+8:4410:01
13Joakim AxelssonTrollhättans SOK44:41+8:5010:02
13Robert EnbomVänersborgs SK44:41+8:5010:02
15Willy FjällborgStenungsunds OK45:53+10:0210:18
16Eskil TryggöTrollhättans SOK45:55+10:0410:19
17Daniel OlssonUddevalla OK48:28+12:3710:53
18Isak OlssonStigsökarna49:44+13:5311:10
19Fredrik ForsbergOK Kolmården53:30+17:3912:01
20Andreas KarlssonSävedalens AIK56:13+20:2212:37
21Erik RåbergFossum IF58:02+22:1113:02
22Arvid HammarFK Herkules1:07:55+32:0415:15
23Jan GrahnIK Uven1:15:47+39:5617:01
Mikael EliassonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OKej start
Magnus HedmanKungälvs OKej start

D18

3 200 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elin HermanssonKungälvs OKej start

H18

3 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LauriFK Herkules36:2310:36
2Erik LundStenungsunds OK54:10+17:4715:47
3Oskar KarlssonKvillebyns SK54:29+18:0615:53
4Oscar KarlssonTrollhättans SOK58:52+22:2917:09
Filip JohanssonKungälvs OKej start

D16

3 170 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta LjungbergSjövalla FK34:1910:49
2Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK36:43+2:2411:34
3Lovisa MoqvistLerums SOK39:09+4:5012:21
4Elin HelmerssonOK Skogsvargarna53:29+19:1016:52
5Maria LogrenSjövalla FK1:03:16+28:5719:57
Ebba LindOK Skärmenej start

H16

3 380 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joar TryggöTrollhättans SOK36:2110:45
2Edvin BorneFrölunda OL46:01+9:4013:36
3Linus BoströmOK Alehof48:25+12:0414:19
4William WasseniusUddevalla OK51:10+14:4915:08
5Erik JohanssonOK Alehof53:34+17:1315:50
6Wilmer HolmqvistSjövalla FK1:26:08+49:4725:28
Philip EkbergTrollhättans SOKej godkänd
Mattias LauriFK Herkulesej start

D16 Kort

2 720 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda ThulinKungälvs OK57:3821:11

D14

2 720 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eleonora AlinderSjövalla FK20:227:29
2Olivia LundstedtSjövalla FK23:08+2:468:30
3Elina ReinholdssonOK Alehof23:23+3:018:35
4Ida BengtssonOK Alehof27:09+6:479:58
5Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna28:40+8:1810:32
6Ida JohanssonFrämmestads IK28:43+8:2110:33
7Ronja AnderssonTrollhättans SOK29:34+9:1210:52
8Molly GranängKungälvs OK30:15+9:5311:07
9Hilda MartanderTrollhättans SOK34:04+13:4212:31
10Sara HelmerssonOK Skogsvargarna43:22+23:0015:56
11Amanda Ström EckerlidSävedalens AIK1:05:07+44:4523:56
Alma AppelgrenTrollhättans SOKej start

H14

2 770 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David AlménTrollhättans SOK23:098:21
2Alvin OllanderOK Landehof25:11+2:029:05
3Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK26:54+3:459:42
4Axel BrönnestamOK Gipen26:58+3:499:44
5Hannes EssungerSjövalla FK28:54+5:4510:25
6Olle MelénTrollhättans SOK29:24+6:1510:36
7Arvid EkströmStenungsunds OK30:22+7:1310:57
8Hjalmar OlssonUddevalla OK31:48+8:3911:28
9Adrian BergqvistOK Alehof34:14+11:0512:21
10Alfred JohanssonOK Alehof36:15+13:0613:05
11Lucas BoströmOK Alehof38:04+14:5513:44
12Alfred LeonTrollhättans SOK42:45+19:3615:25
13David HermanssonÅmåls OK44:32+21:2316:04
14Simon LjungkvistOK Alehof45:57+22:4816:35
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start
Johan LundStenungsunds OKej start

D14 Kort

2 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes ThulinKungälvs OK40:3917:26

H14 Kort

2 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar NymanOK Gipen38:5016:02
2Alvin RösehagVänersborgs SK50:43+11:5320:57
3Simon SahlinSjövalla FK52:04+13:1421:30
4Axel BjörkmanSjövalla FK54:55+16:0522:41
5Rasmus PerssonOK Flundrehof57:23+18:3323:42
6Albin BryngelssonSjövalla FK57:44+18:5423:51
Gustav WiborgSjövalla FKej godkänd

D12

2 330 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma ReinholdssonOK Alehof21:569:24
2Emilia LundstedtSjövalla FK23:01+1:059:52
3Audrey HanssonFrölunda OL23:51+1:5510:14
4Malva ArvidssonBrattås CK25:49+3:5311:04
5Elsa MoqvistLerums SOK26:21+4:2511:18
6Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK26:35+4:3911:24
7Linn EnbomVänersborgs SK26:53+4:5711:32
8Sara BengtssonOK Alehof27:02+5:0611:36
9Andrea EnbomVänersborgs SK28:30+6:3412:13
10Clara LövgärdOK Alehof29:13+7:1712:32
11Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK32:47+10:5114:04
12Julia BogeOK Alehof33:00+11:0414:09
13Linnea OskarssonSjövalla FK33:55+11:5914:33
14Signe LundqvistSjövalla FK42:05+20:0918:03
15Maja NymanVänersborgs SK48:46+26:5020:55
Emma ChristianssonUddevalla OKej start

H12

2 420 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian AlinderSjövalla FK18:337:39
2Linus AlinderSjövalla FK22:53+4:209:27
3Max NymanOK Gipen23:12+4:399:35
4Johan ErikssonOK Skogsvargarna23:54+5:219:52
5Liam HogedalVänersborgs SK24:04+5:319:56
6Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK24:28+5:5510:06
7Noel BengtssonOK Skogshjortarna28:35+10:0211:48
8Alwin EinarssonKungälvs OK29:53+11:2012:20
9Isak LemurellSjövalla FK30:52+12:1912:45
10Albin SvenssonFK Herkules34:06+15:3314:05
11Axel Ström EckerlidSävedalens AIK34:30+15:5714:15
12Erik SüdhoffBrattås CK35:01+16:2814:28
13Elias LauriFK Herkules38:12+19:3915:47
14Adam GranhageSjövalla FK46:37+28:0419:15
15Sebastian StoreyOK Gipen54:27+35:5422:30
16Axel JonssonSjövalla FK55:09+36:3622:47
Noah BjörklundSjövalla FKej start
Eskil LeonTrollhättans SOKej start
Felix JohanssonOK Alehofej start

D12 Kort

2 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilia OlssonUddevalla OK26:3212:13
2Ella PellméStenungsunds OK31:56+5:2414:42

D10

2 170 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelina HolmqvistSjövalla FK22:0210:09
2Edith HolmstrandOK Landehof25:10+3:0811:35
3Vera HöglundSjövalla FK29:06+7:0413:24
4Alva OlssonÅmåls OK30:41+8:3914:08
5Ebba LövgärdOK Alehof30:57+8:5514:15
6Agnes BogeOK Alehof33:50+11:4815:35
7Hilma EkströmStenungsunds OK35:10+13:0816:12
8Lilly JorehedOK Gipen35:25+13:2316:19
Elina ChristianssonUddevalla OKej start

H10

2 170 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noah HedenblomSjövalla FK19:108:49
2Gabriel HogedalVänersborgs SK20:35+1:259:29
3Rasmus GranängKungälvs OK22:43+3:3310:28
4Emil WalleniusFrölunda OL22:49+3:3910:30
5Jarvis HanssonFrölunda OL23:07+3:5710:39
6Lukas RandåkerSjövalla FK30:27+11:1714:01
7Einar BeckmanSjövalla FK37:55+18:4517:28
8Eric OlofssonSjövalla FK39:03+19:5317:59
9Albert EdgrenSjövalla FK47:42+28:3221:58
Anton ArvidssonBrattås CKej godkänd
Malte LjungkvistOK Alehofej start
Elmer JenefeldtSjövalla FKej start

D40

3 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria HolmqvistSjövalla FK45:3512:29
2Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof45:37+0:0212:29
3Linda HedenblomSjövalla FK50:20+4:4513:47
4Therese DahlströmOK Alehof57:41+12:0615:48
5Lena AnderssonTrollhättans SOK1:16:19+30:4420:54
Karin AlthoffKungälvs OKej godkänd

H40

3 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus HanssonFrölunda OL36:569:43
2Erik AderstedtKungälvs OK40:31+3:3510:39
3Anders LövgärdOK Alehof40:35+3:3910:40
4Magnus BertilssonOK Skogshjortarna41:51+4:5511:00
5Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK45:33+8:3711:59
6Per-fredrik AnderssonTrollhättans SOK50:53+13:5713:23
7Magnus AlinderSjövalla FK1:06:50+29:5417:35
Daniel HägerstrandKungälvs OKej start

D45

3 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny NymanVänersborgs SK40:4512:48
2Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK53:52+13:0716:56
3Marie-louise PerssonFK Herkules1:04:19+23:3420:13
Mie ÖstlingKungälvs OKej godkänd
Malin WalleniusFrölunda OLej godkänd

H45

4 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik SvantessonTrollhättans SOK39:109:47
2Erik LauriFK Herkules49:10+10:0012:17
3Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK49:21+10:1112:20
4Olof MartanderTrollhättans SOK53:38+14:2813:24
5Staffan OlofssonSjövalla FK59:40+20:3014:55
6Stefan LemurellSjövalla FK1:03:18+24:0815:49
7Jonas MelénTrollhättans SOK1:03:20+24:1015:50
Pål MagnussonUddevalla ISej godkänd
Mikael SvenssonFK Herkulesej start
Pär MoqvistLerums SOKej start
Per SöderbergSjövalla FKej start
Mats ChristianssonUddevalla OKej start

D50

3 140 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta BerlinTrollhättans SOK49:0615:38
2Heli MarjomaaStigsökarna51:31+2:2516:24
3Gunilla EdgrenTrollhättans SOK51:55+2:4916:32
4Anna AsplundKungälvs OK52:11+3:0516:37
5Agneta ErikssonUddevalla OK52:50+3:4416:49
6Gunnel JernstigTrollhättans SOK53:54+4:4817:09
7Marie EckerlidSävedalens AIK55:10+6:0417:34
8Lena PeterssonOK Alehof1:01:16+12:1019:30
Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarnaej godkänd
Kristina LindOK Skärmenej start
Karin LaurellOK Flundrehofej start

H50

3 590 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrik OlssonBrattås CK31:058:39
2Bengt NorrmanTrollhättans SOK38:19+7:1410:40
3Ola WallinderGöteborg-Majorna OK40:00+8:5511:08
4Anders YngströmGöteborg-Majorna OK42:46+11:4111:54
5Per KjellanderGöteborg-Majorna OK44:04+12:5912:16
6Peter StrömdahlOK Skogsvargarna45:51+14:4612:46
7Carl NorinFrölunda OL46:35+15:3012:58
8Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL49:11+18:0613:42
9Thomas BorneFrölunda OL51:02+19:5714:12
10Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna53:49+22:4414:59
11Karl ErikssonUddevalla OK54:22+23:1715:08
12Graham KempGöteborg-Majorna OK1:06:49+35:4418:36
13Bo WesterbergTrollhättans SOK1:08:00+36:5518:56
14Stefan L JohanssonKungälvs OK1:11:02+39:5719:47
Jonatan BörjessonOK Skogshjortarnaej godkänd
Tomas HermanssonÅmåls OKej godkänd
Lars LarssonOK Alehofej start
Christer BorgGöteborg-Majorna OKej start
Jörgen HallénTrollhättans SOKej start

D55

3 230 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena FromIK Stern47:2914:42
2Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb52:51+5:2216:21
3Nina BejbomUddevalla OK52:59+5:3016:24
4Annette Falck LarssonVänersborgs SK55:10+7:4117:04
5Birgit HanssonHerrestads AIF57:10+9:4117:41
6Mona OlssonBrattås CK1:02:49+15:2019:26
7Monika NilssonOK Alehof1:10:59+23:3021:58
8Carina ReichenbergIdefjordens SK1:49:28+1:01:5933:53
Catharina KarlssonTrollhättans SOKej start

H55

3 610 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel WasseniusUddevalla OK39:5111:02
2Jörgen IvarssonHestra IF42:14+2:2311:41
3Anders AxelssonOK Skogsvargarna43:29+3:3812:02
4Stefan JohanssonTrollhättans SOK47:46+7:5513:13
5Rune KristiansenIdefjordens SK48:56+9:0513:33
6Martin EickhoffSävedalens AIK49:09+9:1813:36
7Thomas AttforsSävedalens AIK49:10+9:1913:37
8Hans WedbergSjövalla FK52:53+13:0214:38
9Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK55:09+15:1815:16
10Stefan SjöblomFrölunda OL58:57+19:0616:19
11Nils-Olof LarssonVänersborgs SK59:57+20:0616:36
12Staffan AsplundKungälvs OK1:01:24+21:3317:00
13Börje PålssonUddevalla IS1:03:27+23:3617:34
14Börje PerssonOK Alehof1:21:35+41:4422:35
15Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:29:00+49:0924:39
16Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:30:19+50:2825:01
Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OKej start
Per-Arne WahlgrenSjövalla FKej start
Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OKej start

D60

2 680 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Solveig HedenblomSjövalla FK44:3816:39
2Kerstin BurmanKvillebyns SK45:19+0:4116:54
3Anneli Brander NilssonStenungsunds OK58:24+13:4621:47
4Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna1:08:37+23:5925:36
5Ingrid JessenFrämmestads IK1:10:53+26:1526:26
6Gunilla HolmbergHerrestads AIF1:12:39+28:0127:06
7Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:21:56+37:1830:34
8Margareta NetzTrollhättans SOK1:30:42+46:0433:50

H60

3 680 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas LundgrenTrollhättans SOK40:5711:07
2Jerker NetzTrollhättans SOK41:15+0:1811:12
3Lennart HålsjöOK Skogshjortarna44:09+3:1211:59
4Jan IvarssonOK Skogshjortarna46:02+5:0512:30
5Christer KlintVänersborgs SK46:19+5:2212:35
6Tomas KarlssonOK Skogshjortarna47:50+6:5312:59
7Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK48:16+7:1913:06
8Inge JosefssonStångenäs AIS50:06+9:0913:36
9Ulf PetersonKungälvs OK51:15+10:1813:55
10Roger GustafssonIdefjordens SK55:33+14:3615:05
11Lars EkbergTrollhättans SOK56:43+15:4615:24
12Anders SpånérGöteborg-Majorna OK58:12+17:1515:48
13Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK1:01:04+20:0716:35
14Reine SpetzStenungsunds OK1:02:57+22:0017:06
15Arne LundStenungsunds OK1:03:28+22:3117:14
16Hans EkbergTrollhättans SOK1:06:30+25:3318:04
17Peter LarssonTrollhättans SOK1:08:35+27:3818:38
18Thord EkströmTrollhättans SOK1:15:00+34:0320:22

D65

2 530 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK41:2816:23
2Maria NordvallOK Kolmården44:34+3:0617:36
3Eva BlomströmIK Stern48:18+6:5019:05
4Marion HallstenUddevalla OK48:35+7:0719:12
5Gunnel TurpeinenKvillebyns SK48:46+7:1819:16
6Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:05:32+24:0425:54
7Ingegerd OlssonOK Alehof1:09:51+28:2327:36
8Lotta BörjessonSävedalens AIK1:18:49+37:2131:09

H65

3 080 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke BrengdahlSol Tranås38:4812:35
2Göran OlssonIdefjordens SK39:12+0:2412:43
3Dan WidercrantzOK Skärmen41:26+2:3813:27
4Kent KardellLjungskile FK42:15+3:2713:43
5Roalh KlevelandKvillebyns SK46:30+7:4215:05
6Conny JidetoftStångenäs AIS47:02+8:1415:16
6Per FredrikssonOK Skogshjortarna47:02+8:1415:16
8Sören SvenssonSjövalla FK47:34+8:4615:26
9Robert JessenFrämmestads IK49:00+10:1215:54
10Gunnar BejbomUddevalla OK49:21+10:3316:01
11Björn EngströmLerums SOK52:22+13:3417:00
12Hans-Erik RingströmHåby IF55:32+16:4418:01
13Jan-Erik PålssonUddevalla IS57:17+18:2918:35
14Sten BlomströmIK Stern57:31+18:4318:40
15Börje GustavssonTrollhättans SOK1:05:49+27:0121:22
16Lars ÖsterbergSävedalens AIK1:09:07+30:1922:26
17Sten OlssonOK Alehof1:23:07+44:1926:59
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

D70

2 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK40:1116:00
2Lilian SamuelssonKungälvs OK1:14:06+33:5529:31
3Kristina JohanssonVänersborgs SK1:23:48+43:3733:23
Eva HöijeOK Skogsstjärnanej godkänd

H70

3 130 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune SandbergUddevalla OK41:1713:11
2Lennart HermanssonStångenäs AIS42:51+1:3413:41
3Lennart HöijeOK Skogsstjärnan44:31+3:1414:13
4Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS45:24+4:0714:30
5Kenneth IvehagFrämmestads IK47:16+5:5915:06
6Bengt BörjessonOK Alehof47:30+6:1315:10
7Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK48:31+7:1415:30
8Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb50:34+9:1716:09
9Oskar JohanssonStångenäs AIS51:31+10:1416:27
10Per-Arne JohanssonVänersborgs SK51:56+10:3916:35
11Bertil HermanssonStenungsunds OK54:57+13:4017:33
12Olof KarlssonUddevalla OK59:33+18:1619:01
13Christer WestbergIFK Göteborg1:22:54+41:3726:29
Hans LindqvistTrollhättans SOKej godkänd
Dan JohanssonFjärås AIKej start

D75

2 360 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla LindheIK Stern41:5417:45
2Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK1:05:55+24:0127:55
3Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:17:22+35:2832:46
4Elvy BörjessonOK Alehof1:23:16+41:2235:16
5Lillemor HallinOK Landehof1:26:35+44:4136:41

H75

3 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars LjungbergTrollhättans SOK42:3514:06
2Andre AlexanderssonKungälvs OK43:35+1:0014:25
3Göte NatanaelssonLjungskile FK47:30+4:5515:43
4Johan JanssonVäxjö OK49:44+7:0916:28
5Gunnar PerssonSvanesunds GIF52:13+9:3817:17
Per-Hugo LundgrenLerums SOKej godkänd

D80

2 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK54:1022:57
Signe NymanUddevalla ISej godkänd

H85

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove KilbornUddevalla IS56:4621:50
2Gunnar LarssonUddevalla IS1:19:01+22:1530:23
Karleric FranssonTrollhättans SOKej start

Inskolning

1 810 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tijs SpijkerOK Gipen34:0918:52
2Elias GranängKungälvs OK34:33+0:2419:05
3Albin PeterssonOK Alehof38:14+4:0521:07
4Amanda ÅgrenKungälvs OK42:19+8:1023:22
Elias ChristianssonUddevalla OKej start

U1

1 950 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba BogeOK Alehof20:3910:35
2Hjalmar JohanssonOK Alehof26:23+5:4413:31
3Hampus LindmanOK Gipen28:35+7:5614:39
4Ludvig LindenauOK Alehof29:52+9:1315:18
5Emil Alenvik-dahlOK Alehof31:49+11:1016:18
6Nils EkströmStenungsunds OK33:35+12:5617:13
7Love AnderssonSjövalla FK34:53+14:1417:53
8Albin ÅgrenKungälvs OK39:10+18:3120:05
9Selma EngelkeMajornas IK40:21+19:4220:41
10Vera LindbergIFK Göteborg43:42+23:0322:24
11Benjamin VinkOK Gipen45:07+24:2823:08
12Hilma NorldinOK Skogsvargarna47:22+26:4324:17
13Svea PellméStenungsunds OK47:52+27:1324:32
14Stina CarlssonKungälvs OK56:30+35:5128:58
Svante LindbergIFK Göteborgej godkänd

U2

2 250 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar HolmstrandOK Landehof24:1410:46
2Noah OlssonStigsökarna25:37+1:2311:23
3Eira OlssonÅmåls OK25:39+1:2511:24
4Evelina BjörkmanKungälvs OK26:20+2:0611:42
5Olivia GustafssonTrollhättans SOK33:12+8:5814:45
6Elly EinarssonKungälvs OK41:22+17:0818:23
7Jesper RandåkerSjövalla FK43:51+19:3719:29
8Ebba GranhageSjövalla FK48:46+24:3221:40
9Maja CarlssonKungälvs OK48:59+24:4521:46
10Malte AnderssonSjövalla FK53:39+29:2523:50
11Elin JonssonSjövalla FK53:41+29:2723:51
12Lukas PetterssonStigsökarna54:09+29:5524:04
13Lola NymanOK Gipen1:02:47+38:3327:54
14Eric UnemanOK Alehof1:33:31+1:09:1741:33
15Alice NohleKungälvs OK1:47:08+1:22:5447:36
Ebba FogsgaardOK Gipenej godkänd
Malin HelmerssonOK Skogsvargarnaej godkänd
Arvid HägerstrandKungälvs OKej start

Öppen motion 1

2 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jennie helgarKlubblös1:11:1831:41
2Oscar HelgarKlubblös1:19:23+8:0535:16
Kristina MagnussonKlubblösej godkänd

Öppen motion 3

2 670 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats GrahnKlubblös37:3614:04
2Johan MobergTrollhättans SOK43:30+5:5416:17
3Calle Randåker BokedalSjövalla FK44:28+6:5216:39
4Alma Mori WallinKlubblös48:12+10:3618:03
5Sebastian Mori WallinKlubblös48:13+10:3718:03
6Jonas LundqvistSjövalla FK49:42+12:0618:36
7Katrin PellméStenungsunds OK55:10+17:3420:39
8Eija LauriFK Herkules55:19+17:4320:43
9Annika OskarssonSjövalla FK1:00:45+23:0922:45
10Reine PerssonOK Flundrehof1:06:16+28:4024:49
11Mattias TörnblomOK Alehof1:14:04+36:2827:44
12Lil AlfredssonUddevalla OK1:18:23+40:4729:21
13Marta SzydlowskaKlubblös1:18:51+41:1529:31
14Marie AlenvikOK Alehof1:20:01+42:2529:58
15Susanne FjällborgStenungsunds OK1:21:53+44:1730:40
16Anne-Marie CarlssonSävedalens AIK1:27:17+49:4132:41
Malin FridlundKlubblösej godkänd
Annika HallénTrollhättans SOKej start
Johan ÖstlingKungälvs OKej start

Öppen motion 5

2 950 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav BertsOK Alehof31:2210:37
2Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad34:08+2:4611:34
3Lowe HammarFK Herkules35:16+3:5411:57
4Johan BertsOK Alehof38:31+7:0913:03
5Christer Brander NilssonStenungsunds OK41:12+9:5013:57
6Ingrid AlinderSjövalla FK42:20+10:5814:21
7Wilma FuruforsIdefjordens SK42:32+11:1014:25
8Maria AnderssonKvillebyns SK43:09+11:4714:37
9Ulrika GreenIK Stern43:19+11:5714:41
10Eva BäcklundTrollhättans SOK44:56+13:3415:13
11Sofia EklundIFK Göteborg45:26+14:0415:24
12Emma HolmbergGöteborg-Majorna OK48:16+16:5416:21
13Ulla EinarssonKungälvs OK50:11+18:4917:00
14Thomas AsplundOK Skogsvargarna51:07+19:4517:19
15Bodil LjungkvistOK Alehof55:34+24:1218:50
16Annika WessmarkOK Flundrehof58:27+27:0519:48
17Casper bergströmKlubblös1:00:34+29:1220:31
18Per-Åke RydingTolered-Utby Ol-klubb1:01:03+29:4120:41
19Gustav carlssonKvillebynns sk1:03:09+31:4721:24
20Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:03:45+32:2321:36
21Anna LindenauOK Alehof1:15:56+44:3425:44
22Fredrik LeonTrollhättans SOK1:17:38+46:1626:18
23Berkley StaggOK Skogsvargarna1:26:18+54:5629:15
24Bastian BergströmKlubblös1:36:12+1:04:5032:36

Öppen motion 7

3 130 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas JohanssonÅmåls OK33:5710:50
2Anders PetterssonStigsökarna36:40+2:4311:42
3Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK37:49+3:5212:04
4Henrik PellméStenungsunds OK38:59+5:0212:27
5Sandra HanssonFrölunda OL39:14+5:1712:32
6Bo KronOK Flundrehof39:37+5:4012:39
7Jenny ArvidssonBrattås CK39:53+5:5612:44
8Lotta NybergOK Alehof40:11+6:1412:50
9Hampus KarlssonTrollhättans SK40:21+6:2412:53
10Sten-Åke NilssonOK Alehof40:44+6:4713:00
11Lennart EkvallTrollhättans SOK41:24+7:2713:13
12Stefan HammarFK Herkules43:34+9:3713:55
13Åsa Jarhag HåkanssonUddevalla OK44:19+10:2214:09
14Lars Johan VågIFK Göteborg44:28+10:3114:12
15Lars KarlssonTrollhättans SK45:50+11:5314:38
16Johan HallmanTrollhättans SOK46:59+13:0215:00
17Niklas GranhageSjövalla FK47:40+13:4315:13
18Daniel TorstenssonGöteborgs SK48:13+14:1615:24
19Mats LarssonTrollhättans SOK48:15+14:1815:24
20Mikael FjällborgStenungsunds OK48:28+14:3115:29
21Petra JohanssonTrollhättans SOK51:44+17:4716:31
22Sofia AnderssonCentrum OK52:33+18:3616:47
23Torgny PetterssonMarkbygdens OK52:43+18:4616:50
24Anders JohanssonTrollhättans SOK53:40+19:4317:08
25Andreas JohanssonFrämmestads IK53:41+19:4417:09
26Mats HelmerssonOK Skogsvargarna54:02+20:0517:15
27Christina SüdhoffBrattås CK55:23+21:2617:41
28Lars WassénVänersborgs SK55:24+21:2717:41
29Magnus StafstedtFrämmestads IK55:52+21:5517:50
30Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK57:48+23:5118:27
31Jenny OlssonStigsökarna57:52+23:5518:29
32Algot HanssonKungälvs OK59:39+25:4219:03
33Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:01:53+27:5619:46
34Maria TryggöTrollhättans SOK1:02:07+28:1019:50
35Kerstin SvenssonTrollhättans SOK1:03:36+29:3920:19
36Lars TorstenssonGöteborgs SK1:04:41+30:4420:39
37Arne AlfredssonUddevalla OK1:09:59+36:0222:21
38Annica BörjessonSävedalens AIK1:10:16+36:1922:26
39Lars NohleKungälvs OK1:12:12+38:1523:04
40Krister WessmarkOK Flundrehof1:14:59+41:0223:57
41Sven PerssonLjungskile FK1:16:23+42:2624:24
42Bo CederlöfKFUM Örebro OK1:16:30+42:3324:26
43Torgrim BrochmannHerrestads AIF1:18:10+44:1324:58
Karin CederlöfKFUM Örebro OKej godkänd
Filip JohanssonTrollhättans SOKej godkänd
Dan SjöholmOK Pan-Kristianstadej godkänd
Erik ÖstlingKungälvs OKej start

Öppen motion 8

4 350 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus ArvidssonBrattås CK39:419:07
2Mattias HolmstrandOK Landehof40:09+0:289:13
3Rikard PentonenIFK Göteborg44:28+4:4710:13
4Oscar IvarssonHestra IF50:48+11:0711:40
5Mats HallstenOK Skärmen51:23+11:4211:48
6Björn CarlssonKungälvs OK55:57+16:1612:51
7David HäggSävedalens AIK58:04+18:2313:20
8Pål SchmidtFrölunda OL58:10+18:2913:22
9Olof BjörkmanKungälvs OK58:17+18:3613:23
10Siri HansenUddevalla OK1:01:12+21:3114:04
11Lars ÖstlingKungälvs OK1:01:21+21:4014:06
12Erik BacklundTrollhättans SOK1:03:17+23:3614:32
13Anders LarssonVänersborgs SK1:03:50+24:0914:40
14Ulf BjörkdahlHerrestads AIF1:04:12+24:3114:45
15Elin SvenssonTrollhättans SOK1:09:40+29:5916:00
16Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:09:48+30:0716:02
17Maria HöglundSjövalla FK1:11:56+32:1516:32
18Staffan OlssonStigsökarna1:17:17+37:3617:45
19Sten SegerslättSkåneslättens OL1:17:30+37:4917:48
20Carl HansenUddevalla OK1:22:23+42:4218:56
21Christina SegerslättSkåneslättens OL1:23:41+44:0019:14
22Magnus TörnqvistKlubblös1:28:33+48:5220:21
23Johan AlexanderssonKlubblös1:28:36+48:5520:22
24Patrik NilssonVänersborgs SK1:29:03+49:2220:28
25Erik SkoglundKlubblös1:30:50+51:0920:52
26Phil MullinsSjövalla FK1:32:24+52:4321:14
27Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:59:48+1:20:0727:32
Staffan LjungqvistSävedalens AIKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser