Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nya Älgdrevet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nya Älgdrevet
Arrangörsorganisation: HJS-Vansbro OK
Datum: söndag 2 oktober 2011

H21

5 750 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Robbin KantarpOK Hällen30:20
2Oleksandr StarovOK Denseln31:34+1:14
3Johan IsraelssonStora Tuna OK32:13+1:53
4Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna32:18+1:58
5Emil SvenskStora Tuna OK32:35+2:15
6Johan NordlundLeksands OK32:39+2:19
7Rickard BörjessonHestra IF32:48+2:28
8Johan KärrströmTullinge SK33:22+3:02
9Mikael AnderssonLinköpings OK33:40+3:20
10Greger TyskLeksands OK33:43+3:23
11Daniel KaipeLeksands OK34:03+3:43
12Henrik PerssonTullinge SK34:12+3:52
13Lars LundströmIF Hallby SOK34:14+3:54
14Mattias MårtsStora Tuna OK34:26+4:06
15Conny RantzowHestra IF34:28+4:08
16Olle KarlssonTullinge SK35:02+4:42
17Jonas NordströmTullinge SK35:05+4:45
17Niklas WraneSöders SOL Tyresö35:05+4:45
19Fredrik EliassonHalden SK35:06+4:46
20Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF35:09+4:49
21Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF35:10+4:50
22Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna35:13+4:53
23Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OF35:30+5:10
24Niclas SjögrenSödertälje-Nykvarn OF35:41+5:21
25Anders HederskogIFK Göteborg36:07+5:47
26Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF36:16+5:56
27Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna36:50+6:30
28Anders NordahlOK Kåre37:07+6:47
29Gustav ÅhrénMotala AIF OL37:16+6:56
30Joakim BacklundSödertälje-Nykvarn OF37:31+7:11
31Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna37:44+7:24
31Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF37:44+7:24
33Øyvind SteinbekkenOdal OL38:11+7:51
34Henrik TostebergLinköpings OK39:00+8:40
35Ove Antvord HaugereidLøten OL39:16+8:56
35Per HolmIFK Moras OK39:16+8:56
37Oskar HöglundMotala AIF OL39:32+9:12
38Niklas OlofssonHelsingborgs SOK39:40+9:20
39Pontus JohanssonVäxjö OK40:02+9:42
40Jonas BirgersonMalungs OK Skogsmårdarna41:07+10:47
41Ingemar ÅkermanTullinge SK41:13+10:53
42Victor BergstrandMotala AIF OL42:30+12:10
43Johan SonessonIFK Moras OK42:38+12:18
44Sven UndelandSödertälje-Nykvarn OF43:23+13:03
45Per-Ove KivisäkkTullinge SK43:33+13:13
46Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF44:07+13:47
47Christer CarlssonAlfta-Ösa OK46:05+15:45
48Niklas ReinholdssonIF Thor46:20+16:00
49Rasmus ElmelidSkåneslättens OL49:14+18:54
50Patrik LjungbergUmeå OK50:09+19:49
51Erik GohdeDalaportens OL50:16+19:56
52Mattias EliassonIK Stern50:49+20:29
53Dmitri PotchepkoOK Kåre51:48+21:28
54Olov GohdeDalaportens OL52:10+21:50
55Emil SvalbringMålilla OK52:14+21:54
56Pär-Magnus BjurekTibro OK54:00+23:40
57Martin AnderssonOK Amne54:19+23:59
58Dan ErikssonVästerbergslagens OL1:07:18+36:58
Henrik LundqvistOK Gyngeej start
Marcus HylénOK Kåreej start
Kristian DahlströmIFK Moras OKej start
Olof SmittSödertälje-Nykvarn OFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser