Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nya Älgdrevet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nya Älgdrevet
Arrangörsorganisation: HJS-Vansbro OK
Datum: söndag 2 oktober 2011

Alfta-Ösa OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1John BerglundH75 (8)30:4310:42
1Emma EdejernD20 (10)28:227:58
4Sofia TörnqvistD21 (33)33:42+1:577:20
7Barbro CarlssonD60 (8)35:11+10:5413:22
8Rolf JakobssonH65 (32)25:22+5:278:50
15Sven-Erik CarlssonH60 (32)31:16+4:468:46
47Christer CarlssonH21 (58)46:05+15:458:00

Almby IK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ann-Britt GöranssonD55 (15)28:139:31
18Anders RobertssonH60 (32)31:33+5:038:51
23Karl Göran WahlströmH60 (32)33:44+7:149:28
44Håkan SvenssonH50 (45)51:27+23:0712:11

Arboga OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Per-Ivar MöllbergH65 (32)21:32+1:377:30
3Gun HolmqvistD75 (3)1:02:40+21:4226:46

Attunda OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Fredrik SoneH35 (9)29:106:17
5Niklas HenrikssonH35 (9)34:37+5:277:28
6Andreas FredrikssonH35 (9)36:31+7:217:53
7Roger LindénH35 (9)39:40+10:308:34

Avesta OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hanna DanielsD12 Kort (1)32:3413:07
4Julia WannerD10 (10)22:58+3:169:15
11Helena LundinD40 (15)40:15+13:0111:33
13Berit StåhlD65 (14)42:58+17:5316:20
19Amanda DanielsD14 (23)30:17+9:0010:05
23Magnus LundinH40 (34)37:47+8:398:32
29Marcus JohnssonH40 (34)41:49+12:419:27
31Stig-Olof StåhlH65 (32)39:30+19:3513:45
37Johan WannerÖppen 7 (54)36:39+16:3712:22
39Magnus DanielsÖppen 7 (54)37:05+17:0312:31
Linus JernströmInskolning (22)fullföljt
Lucas WannerInskolning (22)fullföljt
Tindra JernströmD12 (14)ej start
Erika MickelsonD16 (19)ej start

Bjursås OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Jan Olof DahlströmH65 (32)25:12+5:178:46
13Albin BergkvistH16 (26)23:00+2:456:11
30Örjan PerssonH60 (32)44:52+18:2212:36
Siv HasselgrundD70 (5)ej start
Ronja BjörklundD14 (23)ej start

Bredareds IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lovisa HanssonD18 (18)25:27+0:387:08
8Therese EnengeD18 (18)27:34+2:457:44

Bredaryds SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Filip TrofastH12 (15)17:25+1:036:32
14Maria AnderssonD50 (24)32:07+8:5310:51
19Magnus TrofastH40 (34)34:58+5:507:54

Dalaportens OL

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ola JernströmH45 (52)28:10+1:256:22
4Mats LundbergH55 (28)26:53+1:336:56
8Kristina ErikssonD50 (24)29:32+6:189:58
9Hans KäckH60 (32)29:28+2:588:16
13John SivarsH65 (32)26:34+6:399:15
15Sussie BjörkmanD50 (24)32:31+9:1710:59
25Roger EngstedtH60 (32)34:13+7:439:36
51Erik GohdeH21 (58)50:16+19:568:44
54Olov GohdeH21 (58)52:10+21:509:04
Folke BjörkmanH70 (26)ej start

Degerfors OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Filip JacobssonH16 (26)20:46+0:315:35
22Anna-Lena JacobssonÖppen 7 (54)32:10+12:0810:52
27Lars JacobssonH45 (52)37:28+10:438:28

Domnarvets GOIF

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Klara AnderssonD10 (10)22:01+2:198:52
3Magnus EliassonH35 (9)33:55+4:457:19
3Jesper BergU2 (6)32:50+2:0313:14
5Florence BergD40 (15)30:05+2:518:38
7Ylva AnderssonD40 (15)33:51+6:379:43
8Alma AnderssonD12 (14)29:04+9:5310:55
11Annika BjörkD21 (33)36:35+4:507:58
13Karl ElissonH18 (14)34:26+13:259:16
13Eva ElfvingD21 (33)38:09+6:248:18
15Elsa AnderssonD14 (23)28:52+7:359:37
16Maria EmanuelssonD50 (24)33:03+9:4911:09
16Matilda PerssonÖppen 3 (18)49:47+33:3718:42
19Zuzana MacuchovaD21 (33)39:19+7:348:33
22Fredrik PerssonH16 (26)27:51+7:367:30
24Ola AnderssonÖppen 8 (25)1:03:20+34:3213:40
24Anders BergH45 (52)36:09+9:248:10
26Mats ErikssonH45 (52)37:02+10:178:22
29Bo DanmoH65 (32)34:41+14:4612:05
32Kjell EmanuelssonH50 (45)40:13+11:539:31
38Göran SöderströmÖppen 7 (54)37:03+17:0112:31

Eds SK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Helena ErikssonD45 (27)24:26+4:268:15
10Samuel ErikssonH10 (11)31:57+18:4512:52
10Arvid GalborgenH60 (32)29:32+3:028:17
19Hanne JensenD50 (24)35:04+11:5011:50
22Maria ErikssonD14 (23)31:51+10:3410:37
Oskar JensenH18 (14)ej start

Elverum OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Stein NordviH60 (32)28:53+2:238:06

Eskilstuna OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Marie BjörklundD45 (27)37:28+17:2812:39
36Jan ViklundH45 (52)40:00+13:159:02

Fagersta OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Gurli BackD70 (5)40:53+12:1615:32
7Elof BackH75 (8)45:46+15:0315:56
7Marianne EinarssonD55 (15)33:54+5:4111:27
11Johan ErikssonÖppen 8 (25)42:25+13:379:09
16Åke SundbergH70 (26)31:46+9:1411:04

Falköpings AIK OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Rolf GabrielssonH65 (32)28:15+8:209:50

Filipstads OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Håkan LundbergÖppen 3 (18)36:35+20:2513:45
24Åke GustavssonH40 (34)37:55+8:478:34
Gunnar JohanssonH70 (26)ej start

Finspångs SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan LindmanH12 (15)16:226:09
1Olle LindmanH40 (34)29:086:35
4Lena LindmanD40 (15)28:49+1:358:16
7Per LindmanH16 (26)22:05+1:505:57
Barbara SvenssonD40 (15)ej start
Per SvenssonH45 (52)ej start
Thorsten SvenssonH12 (15)ej start

Fjärås AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Linnea Carling ElofssonD50 (24)52:12+28:5817:38

FK Finn

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Anneli CarlssonD45 (27)26:14+6:148:51
26Håkan KarlssonH40 (34)38:56+9:488:48

Gagnefs OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anna-Lena GustafssonÖppen 5 (21)25:45+2:338:29
12Göran JuhlinÖppen 5 (21)33:58+10:4611:12
13Karin JohanssonD12 (14)43:15+24:0416:15
14Ronja JuhlinD12 (14)52:09+32:5819:36
17Maria Johansson LissÖppen 5 (21)44:48+21:3614:47
18Anders StrömH40 (34)34:55+5:477:53
30Jan Olof HedbergH65 (32)36:19+16:2412:39
Alice StrömInskolning (22)fullföljt

Garphyttans IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jesper MelinH16 Kort (1)40:3713:24
2Jonathan TellestedtU2 (6)31:06+0:1912:32
15Kalle WegerfeltÖppen 7 (54)29:41+9:3910:01
Erik MelinÖppen 1 (6)ej godkänd

GOIF Tjalve

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Gerd HagströmD55 (15)38:56+10:4313:09
15Josefine DahlstedtD18 (18)36:36+11:4710:16
15Göran BlombergH55 (28)31:41+6:218:11
28Peter HagströmH60 (32)37:26+10:5610:30

Grangärde OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Per-Olof BoströmÖppen 5 (21)31:53+8:4110:31

Grue IL

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Trond FurubergÖppen 8 (25)36:40+7:527:55
10Oddvar GravingenÖppen 5 (21)33:33+10:2111:04
16Kjell Magne NordviH55 (28)31:50+6:308:13
17Martin NordviH14 (25)26:01+9:008:35
30Bjørn Olav BergsløkkenH50 (45)38:50+10:309:12
Emil SkytterenInskolning (22)fullföljt
Eirik Skytteren-furubergInskolning (22)fullföljt
Vilde Skytteren-furubergInskolning (22)fullföljt
Sondre SkytterenU1 (4)ej godkänd
Martin SkytterenH35 (9)ej start

Grycksbo IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Tova OlssonD14 (23)29:02+7:459:40

Gävle OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Tina KempeD35 (2)44:20+0:3511:55
8Nils OttossonH12 (15)25:10+8:489:27
15Patrik OttossonH45 (52)33:21+6:367:32
17Per SundbergH65 (32)28:59+9:0410:05
50Anna-Lena LundellÖppen 7 (54)46:33+26:3115:43
Hans AurellH60 (32)ej start
Torbjörn PetterssonH40 (34)ej start

Göteborg/Majorna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Ulf SundinH50 (45)39:48+11:289:25

Hagaby GOIF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Eva OskarssonD50 (24)28:01+4:479:27
7Anders Gunnar DahlgrenH55 (28)28:42+3:227:24
7Lovisa FalkD20 (10)33:35+5:139:26
9Helena PepaD45 (27)25:36+5:368:38
12Harald LarssonH16 (26)22:52+2:376:09
18Torbjörn EricssonH70 (26)32:02+9:3011:09
18Erik OskarssonH55 (28)32:44+7:248:27
35Karin DahlgrenÖppen 7 (54)36:13+16:1112:14
Anna LindéusD21 (33)ej start

Halden SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Fredrik EliassonH21 (58)35:06+4:466:06

Hallstahammars OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lars SöderlundH75 (8)34:15+3:3211:56
11Lovisa JonssonD14 (23)25:30+4:138:30
14Ulrika J OlofsdotterD40 (15)43:33+16:1912:30
14Samuel JonssonH12 (15)45:04+28:4216:56
18Karl-Gustav KlemetsH65 (32)29:09+9:1410:09
Pernilla KlemetsD40 (15)ej start
Rickard E.JonforsenH40 (34)ej start

Hammarby IF OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Solveig DillmanD70 (5)28:51+0:1410:58

Haninge SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Laban ThimH12 (15)29:35+13:1311:07
47Anders ThimH45 (52)45:09+18:2410:12

Hellas Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Nastia TrubkinaÖppen 8 (25)36:27+7:397:52

Helsingborgs SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
38Niklas OlofssonH21 (58)39:40+9:206:53

Hestra IF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Joakim KarlssonH20 (3)28:276:22
2John BörjessonH20 (3)28:43+0:166:26
3Martin AhlbergerH18 (14)22:11+1:105:58
4Martin LarssonH18 (14)22:22+1:216:01
7Rickard BörjessonH21 (58)32:48+2:285:42
8Jonatan BörjessonÖppen 8 (25)40:13+11:258:41
15Conny RantzowH21 (58)34:28+4:085:59

HJS-Vansbro OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lilian PalmD10 (10)19:427:56
5Zeb PalmH12 (15)20:19+3:577:38
21Byron PalmH14 (25)31:41+14:4010:27
Sonja PalmD16 (19)ej start

Hällefors OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Elsa NilssonD75 (3)52:28+11:3022:25
3Elvy WetterskoogD70 (5)34:23+5:4613:04
5Åke SundinH55 (28)27:40+2:207:08
8Mattias BrandtH35 (9)41:21+12:118:55
10Ingrid JanssonD40 (15)38:15+11:0110:59
13Lars TörnblomH60 (32)30:07+3:378:27
17Johnny BrandtH70 (26)31:52+9:2011:06
20Björn WahlgrenÖppen 8 (25)47:33+18:4510:16
25Gunnar SpelkvistH50 (45)36:39+8:198:41
25Nils MogrenH65 (32)32:01+12:0611:09
27Per GustavssonH40 (34)39:12+10:048:52
29Michael BergkvistH50 (45)38:13+9:539:03
Alba BrandtInskolning (22)fullföljt

IBM-Klubben

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Jan-Olof WåhlbergH65 (32)32:55+13:0011:28

IF Hallby SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Johannes EklöfH16 (26)22:36+2:216:05
13Lars LundströmH21 (58)34:14+3:545:57

IF Thor

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Dorothe SpillmannD45 (27)23:37+3:377:58
27Curt ReinholdssonH55 (28)42:08+16:4810:53
48Niklas ReinholdssonH21 (58)46:20+16:008:03

IFK Göteborg

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Anders HederskogH21 (58)36:07+5:476:16
Roine PetterssonH45 (52)ej godkänd

IFK Hedemora OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karl JohanssonH70 (26)22:327:51
6Tove Levin-JohanssonD10 (10)26:50+7:0810:49
9Jan JohanssonH65 (32)25:26+5:318:51
Ingemar JohanssonH75 (8)ej start
Bertil NormanH80 (3)ej start
Olle JohanssonH65 (32)ej start

IFK Lidingös Skid o OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Elin CarlssonD21 (33)41:20+9:359:00

IFK Moras OK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lasse KarlssonH60 (32)26:35+0:057:28
6Hans JohanssonH65 (32)24:51+4:568:39
8Ingrid AnderssonD65 (14)32:11+7:0612:14
10Anders HvittfeldtH40 (34)31:12+2:047:03
10Annelouise GustafssonD45 (27)25:52+5:528:44
11Pia FrostD50 (24)29:46+6:3210:03
13Erika DuhlboD14 (23)26:26+5:098:48
14Daniel DuhlboH16 (26)24:15+4:006:32
15Catharina AsphD21 (33)38:19+6:348:20
19Olle AnderssonH65 (32)29:47+9:5210:22
20Jegår KostylevÖppen 5 (21)59:55+36:4319:46
20Karl-Erik AnderssonH60 (32)32:45+6:159:11
25Håkan DuhlboÖppen 7 (54)32:43+12:4111:03
35Per HolmH21 (58)39:16+8:566:49
41Maffe FrostH50 (45)46:24+18:0410:59
43Johan SonessonH21 (58)42:38+12:187:24
Albin HvittfeldtInskolning (22)fullföljt
Kristian DahlströmH21 (58)ej start
Sara WadmanD16 (19)ej start
Erik WadmanH50 (45)ej start
Alva RyttherU2 (6)ej start

IK Jarl Rättvik

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lina ruthÖppen 3 (18)26:28+10:189:56
5Peter JanssonÖppen 7 (54)23:52+3:508:03
16Niclas AgnéH40 (34)33:46+4:387:38
Tore AnderssonH65 (32)ej start

IK Stern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
52Mattias EliassonH21 (58)50:49+20:298:50

IK Viking OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
34Ewa LundbergÖppen 7 (54)36:08+16:0612:12

IK Viking OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Dan KarlssonÖppen 8 (25)47:33+18:4510:16

IK Vikings OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Benoit DumasÖppen 5 (21)24:58+1:468:14
4Valter AlamaaH75 (8)34:24+3:4111:59
5Haidi MoenÖppen 1 (6)32:55+13:4213:16
8Tim DalheimerH10 (11)19:48+6:367:59
13Tanja DalheimerÖppen 5 (21)35:20+12:0811:39
14Marcus PetterssonH18 (14)41:04+20:0311:04
14Jörgen AurénÖppen 8 (25)42:48+14:009:14
19Jonathan MoenH14 (25)28:21+11:209:21
20Simon LundbergH14 (25)29:15+12:149:39
21Anders LundbergH40 (34)36:00+6:528:08
23Jan DalheimerH16 (26)29:07+8:527:50
24Anders AlamaaH55 (28)35:36+10:169:11
30Thomas MoenH40 (34)45:23+16:1510:16
33Matthias Kalle DalheimerH40 (34)59:45+30:3713:31
48Per-Martin SvärdÖppen 7 (54)43:00+22:5814:31
Alfred MoenInskolning (22)fullföljt
Adrian LundbergH12 (15)ej start

Insjöns IF OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Adam HahneH10 (11)18:21+5:097:23
6Eva-Lena HahneD40 (15)32:39+5:259:22
7Claes-Håkan MörthÖppen 5 (21)31:36+8:2410:25
7Maja MörthD12 (14)26:06+6:559:48
10Linnéa HahneD16 (19)28:27+4:538:10
11Thomas HahneH45 (52)32:41+5:567:23
16Filip HahneH14 (25)24:59+7:588:14

Istrums SK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Barbro WahlströmÖppen 3 (18)47:45+31:3517:57
22Lars WahlströmH65 (32)31:31+11:3610:58
44Leif RydbergÖppen 7 (54)40:38+20:3613:43
47Britt-Mari RydbergÖppen 7 (54)42:18+22:1614:17

Järbo OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Kjell WennergrundH70 (26)34:41+12:0912:05

Järfälla OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Birgitta BillstamD60 (8)24:179:13
14Lars JonassonH65 (32)27:27+7:329:33
16Britt-Marie ReinholdssonÖppen 5 (21)40:38+17:2613:24
17åsa öströmÖppen 3 (18)54:40+38:3020:33
17Per LindhH50 (45)33:11+4:517:51
22Eva SvanbergD50 (24)40:52+17:3813:48
23Gunnar SvanbergH50 (45)35:52+7:328:29
43Göran ReinholdssonH50 (45)50:34+22:1411:58
Anders LundhH50 (45)ej start

Järla Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lena JanssonD55 (15)28:52+0:399:45
4Harald HenrikssonÖppen 8 (25)33:04+4:167:08

Jönköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Kristina AnderssonD21 (33)42:40+10:559:17

Karlsbyhedens IK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lars ÖhgrenH40 (34)29:32+0:246:40
6Elmer ÖhgrenU2 (6)36:42+5:5514:47
7Johannes ÖhgrenH12 (15)21:45+5:238:10
9Jenny Lind ÖhgrenÖppen 7 (54)26:38+6:368:59
10Gustav ÖhgrenH14 (25)21:11+4:106:59
30Sofia StenbergD21 (33)48:29+16:4410:33
Magnus RunsvikH40 (34)ej godkänd

KFUM Örebro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Ari HyvönenH40 (34)38:21+9:138:40
48Fredrik NilssonH45 (52)48:47+22:0211:02
Olle LindgrenH16 (26)ej start

Kils OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lars NordströmH50 (45)30:03+1:437:07
5Sofia HolmgårdD21 (33)33:54+2:097:23
7Nora HolmgårdD10 (10)27:26+7:4411:03
9Elsa HolmgårdD12 (14)30:54+11:4311:36
11Nadine KätheÖppen 3 (18)38:13+22:0314:22
17Lars HolmgårdH45 (52)33:46+7:017:38
22Elis NordströmH14 (25)32:49+15:4810:49

Korsnäs IF OK

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jonna JungåkerD14 (23)21:177:05
1Ronja JungåkerD12 (14)19:117:12
1Peter EdmanÖppen 5 (21)23:127:39
4Agnes WallinU2 (6)36:08+5:2114:34
5Jenny PerérsD12 (14)24:47+5:369:19
5Sara WallinU2 (6)36:24+5:3714:40
6Erica EdmanD14 (23)23:50+2:337:56
6Anna FredrikssonÖppen 3 (18)31:54+15:4411:59
9Emmy FredrikssonD14 (23)25:14+3:578:24
9Viktor WallinH12 (15)25:44+9:229:40
12Lina FredrikssonD16 (19)30:23+6:498:43
13Lotta JungåkerD45 (27)27:20+7:209:14
14Irma FredrikssonÖppen 3 (18)46:59+30:4917:39
14Ulf FredrikssonH40 (34)32:38+3:307:22
21Ulf HenrikssonH55 (28)33:56+8:368:46
22Magnus FredrikssonH40 (34)36:07+6:598:10
33Annika LundbergÖppen 7 (54)35:38+15:3612:02
Melvin FredrikssonInskolning (22)fullföljt
Mikael PerérsÖppen 8 (25)ej godkänd
Mats JönssonH50 (45)ej godkänd
Frida FredrikssonD14 (23)ej start
Erik SvenssonH70 (26)ej start
Svante LindgrenH50 (45)ej start

Kristinehamns OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anne-Marie EricssonD50 (24)26:51+3:379:04
9Britt GunnarssonD55 (15)35:54+7:4112:07
11Gunnel GillenäsD55 (15)36:42+8:2912:23
13Stefan GunnarssonH55 (28)31:22+6:028:06
16Roger RönningenÖppen 8 (25)44:12+15:249:32
29Christer GillenäsH60 (32)37:35+11:0510:33
Simon RönningenH12 (15)ej start

Kvarnsvedens GOIF OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik MalmbergH18 (14)21:015:39
6Anders MalmbergH55 (28)27:53+2:337:12
11Sonia JohanssonD65 (14)39:02+13:5714:50
12Torsten DalströmH70 (26)29:27+6:5510:15
16Ingrid StigsmarkD18 (18)41:52+17:0311:45
19Erik StigsmarkH45 (52)34:20+7:357:46
21Marie MalmbergD50 (24)39:43+16:2913:25
25Arvid RunvikH16 (26)31:47+11:328:34
29Karin MalmbergD21 (33)44:12+12:279:37
32Thomas MagnussonH45 (52)39:02+12:178:49
36Mats RunvikÖppen 7 (54)36:32+16:3012:20
42Barbro StigsmarkÖppen 7 (54)38:29+18:2713:00
52Eva-Maria RunvikÖppen 7 (54)47:35+27:3316:04
Ivar RunvikH12 Kort (1)ej start
Ove LarssonH60 (32)ej start
Nils BoremyrH65 (32)ej start

Köping-Kolsva OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Alf LindbergH65 (32)26:12+6:179:07

Leksands OK

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elin Dahlstedt-TyskD21 (33)31:456:55
1Markus HalvarssonU2 (6)30:4712:24
1Peo BergÖppen 7 (54)20:026:46
2Roger LindH55 (28)25:23+0:036:33
2Tilda BergU1 (4)26:57+6:1810:41
2Johan SöderlundH16 (26)20:18+0:035:28
2Johan EngesH40 (34)29:17+0:096:37
4Gunborg WestinD65 (14)29:01+3:5611:01
4Tomas NormanH40 (34)29:30+0:226:40
6Johan NordlundH21 (58)32:39+2:195:40
7Ellen SarenmarkD16 (19)27:55+4:218:01
9Erica BergÖppen 3 (18)35:33+19:2313:21
10Greger TyskH21 (58)33:43+3:235:51
10Lena NordlundD21 (33)36:06+4:217:51
11Daniel KaipeH21 (58)34:03+3:435:55
12Madelene AllmungsD21 (33)37:00+5:158:03
12Bengt HaglundH50 (45)32:31+4:117:42
13Victor BergH12 (15)39:43+23:2114:55
14Elin FältmanD14 (23)27:57+6:409:19
15Janne MånssonH70 (26)31:12+8:4010:52
15Emil EngesH14 (25)23:59+6:587:54
16Anna C. HaglundD21 (33)38:31+6:468:23
18Maja EngesD16 (19)33:30+9:569:37
19Åsa RydellD45 (27)28:52+8:529:45
20Kristin RamsellÖppen 7 (54)31:23+11:2110:36
20Amanda HalvarssonD14 (23)31:41+10:2410:33
23Lars-Erik BackmanÖppen 7 (54)32:12+12:1010:52
23Jonna RamsellD14 (23)34:13+12:5611:24
26Lars HalvarssonÖppen 7 (54)32:56+12:5411:07
27Torbjörn SöderlundH50 (45)37:21+9:018:51
40Erika FältmanÖppen 7 (54)37:43+17:4112:44
Nora NordlundInskolning (22)fullföljt
Julia FunkeD10 (10)ej start
Pontus FunkeH35 (9)ej start
Adelina FunkeD12 (14)ej start
Frida ErkersD21 (33)ej start
Ellen FunkeU1 (4)ej start

Lesjöfors SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Camilla WidmanD40 (15)43:19+16:0512:26
Matz AnderssonH45 (52)ej godkänd

Lillomarka OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Svein NygårdH40 (34)32:15+3:077:17

Lindebygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Asta SjöbergD70 (5)28:3710:52

Linköpings OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hampus MöllerÖppen 3 (18)16:106:04
2Albin DetterfeltÖppen 7 (54)20:54+0:527:03
5Erik SköldH18 (14)22:43+1:426:07
6Amy RankkaD21 (33)34:34+2:497:31
8Fredrika VångellÖppen 7 (54)25:00+4:588:26
9Mikael AnderssonH21 (58)33:40+3:205:51
10Frida KarlssonD20 (10)34:58+6:369:49
10Anne BössfallD50 (24)29:38+6:2410:00
14Liselott EricsonD21 (33)38:16+6:318:20
16Fredrik TegströmH16 (26)24:48+4:336:41
21Hanna Modig TjärnströmD21 (33)40:22+8:378:47
30Jörgen SköldH45 (52)38:28+11:438:42
31Julia Modig TjärnströmD21 (33)49:29+17:4410:46
34Henrik TostebergH21 (58)39:00+8:406:46
Pia GustafssonD45 (27)ej start

Ludvika OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Åke AnderssonÖppen 7 (54)32:04+12:0210:50

Långhundra IF

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sara BengtssonD20 (10)28:227:58
1Conny ForsbergH45 (52)26:456:03
3Tommy ÅhmanH50 (45)30:26+2:067:12
4Anton ForsbergH16 (26)21:04+0:495:40
5Albin ForsbergH10 (11)18:29+5:177:27
5Gun Inger SahlbergD65 (14)30:20+5:1511:32
8Berth-Arne BengtssonH55 (28)29:17+3:577:34
16Maria BengtssonD16 (19)32:13+8:399:15
17Jesper TibellH16 (26)25:00+4:456:44
17Katarina BengtssonD45 (27)28:27+8:279:36
Josefin BengtssonD21 (33)ej start
Sanna ForsbergD16 (19)ej start
Hans SahlbergH65 (32)ej start

Løten OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sigurd DæhliH55 (28)25:206:32
5Lis DæhliD55 (15)31:51+3:3810:45
11Willy GrønstadH60 (32)29:34+3:048:18
14Arve SmestadH60 (32)30:15+3:458:29
35Ove Antvord HaugereidH21 (58)39:16+8:566:49

Malungs OK Skogsmårdarna

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Britta DanielsD75 (3)40:5817:30
3Lars HarkmanH55 (28)25:53+0:336:41
4Håkan ErikssonH21 (58)32:18+1:585:37
5Jessica HallqvistD14 (23)23:24+2:077:48
5Ingeborg TorrisD60 (8)30:40+6:2311:39
8Julia GunnarssonD10 (10)28:49+9:0711:37
8Elisabeth JonssonD55 (15)34:08+5:5511:31
11Gunnar MattssonÖppen 5 (21)33:56+10:4411:11
15Barbro LjungbergD55 (15)53:11+24:5817:58
17Lars HalsesH40 (34)34:12+5:047:44
18Lena GustafssonD50 (24)33:41+10:2711:22
20Sven NilssonH65 (32)30:30+10:3510:37
21Rune PerssonH65 (32)31:13+11:1810:52
22Stefan JonssonH21 (58)35:13+4:536:07
25Ronnie ErikssonH55 (28)35:46+10:269:14
27Martin HederskogH21 (58)36:50+6:306:24
29Lars GunnarssonH45 (52)38:05+11:208:36
31Lars ÅkermanH21 (58)37:44+7:246:33
40Jonas BirgersonH21 (58)41:07+10:477:09
Janne JanssonH70 (26)ej start

Markbygdens OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bo HerderssonH60 (32)26:307:26
3Torgny PetterssonH60 (32)26:40+0:107:29
10Rune ArvidssonH70 (26)29:08+6:3610:09
14Lizkulla PetterssonD55 (15)44:48+16:3515:08
49Bertil ÅkessonH45 (52)48:48+22:0311:02

Motala AIF OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Fredrik JönssonH40 (34)30:29+1:216:53
29Gustav ÅhrénH21 (58)37:16+6:566:28
32Anders MalmqvistH40 (34)55:37+26:2912:34
37Oskar HöglundH21 (58)39:32+9:126:52
42Victor BergstrandH21 (58)42:30+12:107:23
Tord FranssonH60 (32)ej start

Mullsjö SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan SandströmH50 (45)28:206:42
11Kajsa IsakssonÖppen 7 (54)28:00+7:589:27
15Stina NeroD16 (19)31:48+8:149:08
35Kent NeroH50 (45)41:23+13:039:48
41Anna IsakssonÖppen 7 (54)38:01+17:5912:50

Målilla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
55Emil SvalbringH21 (58)52:14+21:549:05

Norbergs OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Rasmus ElmertoftH18 (14)29:28+8:277:56
18Mats BergmanH50 (45)33:26+5:067:55
19Johan KällmanH60 (32)31:53+5:238:57
23Elisabet ElmertoftD45 (27)33:38+13:3811:21
28Jan AnderssonÖppen 7 (54)33:36+13:3411:21

Nyköpings OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hans-Ove ErikssonH65 (32)19:556:56
2Inga JohanssonD65 (14)26:39+1:3410:07
20Ingvar BlombergH50 (45)34:47+6:278:14
26Anders JohanssonH70 (26)40:44+18:1214:11

Odal OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ole Kristian SteinbekkenH65 (32)23:31+3:368:11
33Øyvind SteinbekkenH21 (58)38:11+7:516:38
hanna á, sorensenInskolning (22)fullföljt
håkon á, sorensenInskolning (22)fullföljt
henrik á, sorensenU1 (4)ej godkänd

OK Amne

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lilian BengtssonD70 (5)54:58+26:2120:53
7Lars-Erik LarssonH70 (26)27:50+5:189:41
13Britt-Marie AnderssonD55 (15)43:55+15:4214:50
16Bengtåke AnderssonH65 (32)28:55+9:0010:04
19Ulla ÖhrströmÖppen 5 (21)47:38+24:2615:43
23Ingvar AnderssonH55 (28)34:59+9:399:02
23Stig BengtssonH70 (26)36:01+13:2912:32
26Reits HallH65 (32)32:49+12:5411:26
57Martin AnderssonH21 (58)54:19+23:599:26

OK Denseln

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olle KaleredÖppen 8 (25)28:486:13
2Oleksandr StarovH21 (58)31:34+1:145:29

OK Djerf

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Charlotte FlansbjerD40 (15)28:22+1:088:09
12Ingemar ZiljatH60 (32)29:39+3:098:19
15Jan-Olof BäckH50 (45)32:56+4:367:48

OK Fjällstigen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Rolf KarlssonÖppen 5 (21)38:14+15:0212:37

OK Grip

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Lennart KarlssonH70 (26)30:38+8:0610:40
18Pehr SjöblomÖppen 5 (21)44:59+21:4714:50
34Ola ErikssonH45 (52)39:41+12:568:58
42Olof TorrångH45 (52)42:33+15:489:37

OK Gynge

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Henrik LundqvistH21 (58)ej start

OK Hammaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Sture BergströmH65 (32)34:22+14:2711:58

OK Hedströmmen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ragnar ErikssonH70 (26)23:58+1:268:21
Ulf KjellinH60 (32)ej godkänd

OK Hällen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Robbin KantarpH21 (58)30:205:16

OK Järnbärarna

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Ove JohanssonH70 (26)27:51+5:199:42
19Kjell GustafssonH55 (28)33:29+8:098:39
28Hans WesterH55 (28)45:09+19:4911:40
45Lennart LindgrenÖppen 7 (54)41:16+21:1413:56

OK Klemmingen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Arne ÅhmanH75 (8)32:00+1:1711:08

OK Kolmården

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ville JohanssonH14 (25)17:015:36
2Anna ForsbergD21 (33)31:50+0:056:56
2Leo JohanssonH10 (11)16:24+3:126:36
2Maria NordwallD60 (8)24:21+0:049:15
5Anna HåkanssonD20 (10)31:48+3:268:55
9Emil LjungemyrH14 (25)20:08+3:076:38
24Magnus JohanssonÖppen 7 (54)32:37+12:3511:01
28Malin Leijon-LindD21 (33)43:56+12:119:34
32Hans ForsbergH65 (32)55:27+35:3219:19

OK Kåre

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Nils JonssonH80 (3)36:1515:29
2Isac Von KrusenstiernaH14 (25)17:23+0:225:44
2Elina Von KrusenstiernaD16 (19)25:04+1:307:12
3Linn GrällsD20 (10)31:04+2:428:43
3Sture BjörkH65 (32)22:51+2:567:57
4Amelie EkströmD16 (19)25:49+2:157:25
5Anniken KringstadÖppen 5 (21)26:42+3:308:48
5Jonas GustafssonH14 (25)18:50+1:496:12
6Jannike WåhlbergD50 (24)28:14+5:009:32
8Kenneth WåhlbergH60 (32)29:15+2:458:12
11Kajsa EngströmD16 (19)28:54+5:208:18
13Charline Van den broeckÖppen 3 (18)44:46+28:3616:49
13Hanna SahlinD16 (19)30:33+6:598:46
14Malin EngströmD18 (18)36:33+11:4410:16
15Helena EkströmÖppen 5 (21)38:42+15:3012:46
15Martin DanielssonH12 (15)51:18+34:5619:17
16Mia GustafssonD45 (27)28:21+8:219:34
21Lars GustafssonH50 (45)35:00+6:408:17
22Anna Von KrusenstiernaD45 (27)32:06+12:0610:50
23Eric DanielssonH14 (25)33:12+16:1110:57
26Lenka KlimplováD21 (33)43:24+11:399:27
27Hanne StenbackÖppen 7 (54)33:12+13:1011:12
27Marika HagelbergD21 (33)43:32+11:479:29
28Anders NordahlH21 (58)37:07+6:476:27
33Mikael DanielssonH45 (52)39:16+12:318:53
44Lars DuvanderH45 (52)43:36+16:519:51
53Dmitri PotchepkoH21 (58)51:48+21:289:00
Julia Hagelberg-NordahlInskolning (22)fullföljt
Åse Sikström KringstadInskolning (22)fullföljt
Anna Djärv-DanielssonÖppen 5 (21)ej godkänd
Anna DuvanderD21 (33)ej start
Vilma Von KrusenstiernaD12 (14)ej start
Julia AdolfssonD16 (19)ej start
Marcus HylénH21 (58)ej start
Hanna GustafssonD16 (19)ej start

OK Linné

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Rebecka LindbergD21 (33)33:20+1:357:15
7Sofie JohanssonD21 (33)34:40+2:557:33

OK Milan

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Irene ZanderD60 (8)27:51+3:3410:35
4Marika LindahlD20 (10)31:47+3:258:55
10Jonas LindahlH18 (14)26:02+5:017:01
12Saga SanderD14 (23)26:01+4:448:40
18Tilda FranssonD14 (23)29:37+8:209:52
18Ing-Marie LindahlD45 (27)28:41+8:419:41
21Josefin ErlandssonD14 (23)31:50+10:3310:36
21Jakob FranssonH16 (26)27:15+7:007:20
23Teresé KorkeakoskiD21 (33)40:38+8:538:51
26Eva KorkeakoskiD45 (27)47:36+27:3616:04
46Niklas SanderH45 (52)44:42+17:5710:06
Åke MossbergH60 (32)ej godkänd
Lisa WesterbergD21 (33)ej start
Jan FranssonÖppen 5 (21)ej start

OK Norden

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Inger LundD65 (14)28:01+2:5610:39
5Mats ErikssonH70 (26)26:45+4:139:19
19Torbjörn JohanssonH70 (26)33:20+10:4811:36

OK Orinto

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
40Torbjörn WikströmH50 (45)45:43+17:2310:50

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Lena RisbyD50 (24)36:20+13:0612:16

OK Renen

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Linnea SundströmD18 (18)ej start

OK Roslagen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Thord RådbergH65 (32)26:22+6:279:11
14Waldemar AnderssonH14 (25)23:05+6:047:37
24Sivert SöderbärgH70 (26)37:03+14:3112:54
25Tryggve TryggH70 (26)39:55+17:2313:54

OK Roxen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Stefan ThellsénH45 (52)28:53+2:086:32
8Gith ThellsénD40 (15)33:57+6:439:45
9Emil ThellsénH16 (26)22:36+2:216:05
Amanda ThellsénD18 (18)ej start

OK Skogsfalken

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johanna ErlandssonD18 (18)24:496:58
2Simon SmedbergH18 (14)21:38+0:375:49
7Rebecka OlssonÖppen 8 (25)40:02+11:148:38
8Fredrik SmedbergH40 (34)30:05+0:576:48

OK Södertörn

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Tove LagerbergD18 (18)26:34+1:457:27
6Helena MarkstedtD18 (18)26:59+2:107:34
9Johan MarkstedtH45 (52)31:45+5:007:10

OK Tisaren

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Barbro IsakssonD55 (15)29:30+1:179:57
12Kent LindgrenH40 (34)31:49+2:417:11
17Hampus AhlÖppen 7 (54)30:10+10:0810:11

OK Tylöskog

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Martin SvärdH20 (3)36:54+8:278:16
6Stig IsraelssonH70 (26)27:44+5:129:39
32AnnaLena SvärdÖppen 7 (54)35:13+15:1111:53

OK Tyr

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Märta Ransjö-ZanderD14 (23)21:38+0:217:12
2Lotta RansjöD45 (27)22:33+2:337:37
4Ingrid KensbyD50 (24)27:42+4:289:21
8Elin Ransjö-ZanderD14 (23)25:12+3:558:24
8Elin SandahlD20 (10)33:55+5:339:31
10Lisa AnnersandD55 (15)36:41+8:2812:23
10Tom HollowellH50 (45)32:01+3:417:35
13Lars-B LarssonH70 (26)29:51+7:1910:24
13Tone HollowellD50 (24)31:00+7:4610:28
20Catarina HögkvistD45 (27)29:32+9:329:58
28Leif SandahlH50 (45)38:00+9:409:00
33Per HögkvistH50 (45)40:57+12:379:42
39Mats KensbyH50 (45)45:12+16:5210:42
Linda GustafssonD12 (14)ej start
Johan GustafssonH14 (25)ej start

OK Vilse 87

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Tore TjernlundH50 (45)31:13+2:537:23
12Kerstin TjernlundD50 (24)30:01+6:4710:08

OK Älgen

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Elias BergenfurH10 (11)17:29+4:177:02
6Hannes BergenfurH12 (15)21:31+5:098:05
9Daniel SohlH35 (9)46:17+17:079:59
11Mats BergenfurH40 (34)31:41+2:337:10
12Eva-Lill BergenfurD40 (15)41:21+14:0711:52
21Lottie LindhD45 (27)32:01+12:0110:48
28Mikael TallbergH40 (34)39:43+10:358:59
Hugo BergenfurInskolning (22)fullföljt
Ayla SohlInskolning (22)fullföljt

OK Älvsjö-Örby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Mats ZackrissonH55 (28)34:43+9:238:58

Raufoss I.L. Orientering

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Bjørn EriksrudH70 (26)ej start

Rehns BK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Anders JohanssonH18 (14)ej start
Charlie StoltH18 (14)ej start

Ringsaker OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Terje WikstrømH60 (32)29:06+2:368:10

Rond OL

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Roar ÅsheimH60 (32)ej start

Sala OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Lena LarssonD50 (24)29:35+6:219:59
16Göran LarssonH60 (32)31:17+4:478:47

Sandefjord OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kari ChristiansenD45 (27)20:006:45
50Oskar KaaløyH45 (52)1:03:32+36:4714:22
Ivar ChristiansenH80 (3)ej godkänd

Sigtuna OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anna NordströmD10 (10)22:52+3:109:13
4Anders SellgrenH65 (32)23:07+3:128:03
6Sofia BerglundD12 (14)25:17+6:069:30
6Marianne SellgrenD60 (8)33:38+9:2112:47
10Bengt-Olov TörnqvistH65 (32)26:01+6:069:03
12Gustaf BerglundH14 (25)22:51+5:507:32
14Stefan NordströmÖppen 7 (54)29:07+9:059:50
19Peter LandenmarkÖppen 7 (54)31:13+11:1110:32
40Roger UddmäreH45 (52)42:11+15:269:32
42Roland BäcklinH50 (45)50:17+21:5711:54
53Lars-Olov AnderssonÖppen 7 (54)52:11+32:0917:37
Jakob NordströmInskolning (22)fullföljt
Teodor UddmäreInskolning (22)fullföljt

Sjövalla FK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Linnea WahlgrenD18 (18)26:16+1:277:22
6Per-Arne WahlgrenH45 (52)31:06+4:217:02
6Erica PetterssonD16 (19)26:50+3:167:42
19Elin WahlgrenD16 (19)38:13+14:3910:58

Skattkärrs IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Axel EkbergU1 (4)20:398:11
7Johan EkbergH10 (11)19:31+6:197:52
9Anna-Karin MattssonD21 (33)35:57+4:127:49
20Håkan BlomkvistH40 (34)35:03+5:557:55
22Anders JonssonH45 (52)35:08+8:237:56
23Ylva EkbergÖppen 8 (25)51:17+22:2911:04

Skaukameratene OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Bent GalborgenH55 (28)31:50+6:308:13

Skogspojkarnas OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Emil KaleredÖppen 8 (25)31:32+2:446:48
6Lisa KaleredD20 (10)32:03+3:419:00
8Anita Seger-WehlinD45 (27)25:12+5:128:30
9Anna WehlinD18 (18)28:14+3:257:55
12Karolina NygrenD18 (18)33:09+8:209:18
13Johan WehlinH14 (25)22:54+5:537:33
Carina KaleredD45 (27)ej godkänd

Skåneslättens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
49Rasmus ElmelidH21 (58)49:14+18:548:33

Snättringe SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Hanna BrusD21 (33)40:30+8:458:49

SOK 68

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Magnus JoelssonH50 (45)31:20+3:007:25

Stigfinnarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Lennart StenbergH75 (8)40:49+10:0614:13

Stora Tuna OK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Markus BillockH12 Kort (1)34:5614:05
1Klara GustavssonÖppen 1 (6)19:137:44
1Viktor SvenskH10 (11)13:125:19
2Sofia I ErikssonD12 (14)20:51+1:407:50
3Lisa DammvikD12 (14)21:52+2:418:13
3Linnea MalmbergD16 (19)25:20+1:467:16
3Johan IsraelssonH21 (58)32:13+1:535:36
3Emma JanssonD14 (23)23:19+2:027:46
3Viktor BarkegrenH12 (15)18:11+1:496:50
3Jesper SvenskH14 (25)18:07+1:065:58
4Ola CarlssonÖppen 7 (54)21:54+1:527:23
5Emil SvenskH21 (58)32:35+2:155:40
5Melina CarlssonD16 (19)26:34+3:007:38
6Jonas ErikssonH14 (25)18:55+1:546:14
6Thomas JanssonÖppen 5 (21)26:52+3:408:52
6Peo SvenskH50 (45)31:13+2:537:23
7Nils AlexanderssonH14 (25)19:31+2:306:26
8Henning SjökvistH14 (25)19:38+2:376:28
8Kristin PetterssonD60 (8)37:11+12:5414:08
8Matilda DammvikD16 (19)27:58+4:248:02
9Hanna BarkegrenD16 (19)28:02+4:288:03
10Tomas L LöfgrenH45 (52)32:01+5:167:14
12Torbjörn OttossonH55 (28)30:31+5:117:53
12Lena MasesÖppen 7 (54)28:31+8:299:38
12Ulrika ErikssonD45 (27)27:16+7:169:12
12Anders MasesÖppen 8 (25)42:27+13:399:10
14Hanna AspforsD16 (19)31:25+7:519:01
14Gunde HjalmarssonH55 (28)31:26+6:068:07
14Mattias MårtsH21 (58)34:26+4:065:59
15Karin SvenskD45 (27)28:03+8:039:28
16Ingrid AlexanderssonÖppen 7 (54)30:03+10:0110:09
17Claes NidebornH60 (32)31:23+4:538:48
18Susanna MårtenssonD21 (33)38:51+7:068:27
18Wilhelm Finn ErikssonH16 (26)25:29+5:146:52
19Anton GustafssonH16 (26)25:58+5:436:59
20David StigsmarkH16 (26)26:09+5:547:02
24Mats MårtenssonH60 (32)34:08+7:389:35
26Kenneth OlssonH55 (28)39:32+14:1210:12
26Rasmus LöfgrenH16 (26)44:52+24:3712:05
34Ola WiksellH50 (45)41:01+12:419:43
37Stefan MalmbergH45 (52)41:09+14:249:18
46Anette BarkegrenÖppen 7 (54)42:00+21:5814:11
Lovisa MasesInskolning (22)fullföljt
Yvonne CarlssonD55 (15)ej start
Ing-Marie MozéliusD65 (14)ej start
Birgit ÅkerblomD50 (24)ej start
Karin GunnarssonD50 (24)ej start
Jonas LångH45 (52)ej start
Leif ÅkerblomH60 (32)ej start
Anna LångD16 (19)ej start

Strängnäs-Malmby OL

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Alf JernbergH50 (45)30:46+2:267:17
5Carina SundbüeD45 (27)24:01+4:018:06
7Mats SundbüeH45 (52)31:17+4:327:04
12Magnus AxelssonH45 (52)33:03+6:187:28
13Thomas PetterssonH50 (45)32:37+4:177:43
14Pontus ErikssonH45 (52)33:16+6:317:31
19Torbjörn PetterssonH50 (45)34:43+6:238:13
26Kjell ErikssonH50 (45)37:11+8:518:48
41Magnus SternerH45 (52)42:22+15:379:35
49Lotta ErikssonÖppen 7 (54)43:17+23:1514:37

Sundbybergs IK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Rune CarlssonH70 (26)24:40+2:088:35
7Fredrik BjernulfH18 (14)24:29+3:286:35
23Madelene BjernulfD50 (24)41:40+18:2614:04

Svärdsjö IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Fredrik GranathH35 (9)34:23+5:137:25
6Karl GranathH10 (11)19:16+6:047:46
12John GranathH12 (15)34:05+17:4312:48
31Kerstin GranathÖppen 7 (54)35:10+15:0811:52

Särna SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Sven LarssonH60 (32)34:46+8:169:45

Säterbygdens OK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Linnea NybergD14 Kort (1)52:3419:45
1Oskar SandbergH16 (26)20:155:27
3Carina SandbergD45 (27)22:44+2:447:40
5Bengt SwensonH75 (8)40:41+9:5814:10
6Ingrid JanssonD65 (14)30:29+5:2411:35
10Siv StamD65 (14)35:55+10:5013:39
10Emma BacklundD18 (18)29:59+5:108:25
11Kjell KlaarH50 (45)32:29+4:097:41
17Lisa Jonsson HofbergD18 (18)47:09+22:2013:14
20Per SandbergH45 (52)34:33+7:487:49
20Bore NybergH70 (26)34:02+11:3011:51
21P-G JanssonH70 (26)34:11+11:3911:54
22Leif GustafssonH50 (45)35:10+6:508:20
22Roland BergH60 (32)33:34+7:049:25
24Anki GustafssonD45 (27)35:03+15:0311:50
31Robert ÖstlundH45 (52)38:39+11:548:44
39Magnus BacklundH45 (52)41:45+15:009:26
45Anders S NybergH45 (52)43:44+16:599:53
Olle RönnolsH55 (28)ej start
Bengt HanssonH55 (28)ej start
Frida SandbergD18 (18)ej start

Sävedalens AIK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Amilia BjörklundD18 (18)25:11+0:227:04
4Oskar LindqvistH16 (26)21:04+0:495:40
5Mats LindqvistH50 (45)31:07+2:477:22
7Erika LindqvistD18 (18)27:32+2:437:44
11Amanda ClaessonD18 (18)31:56+7:078:58
13Madeleine AttforsD18 (18)35:29+10:409:58
24Anders BjörklundH50 (45)36:22+8:028:37
Filippa SpånérD18 (18)ej godkänd
Annika ÖstmanD21 (33)ej start

Söders SOL Tyresö

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Niklas WraneH21 (58)35:05+4:456:06
51Staffan WikströmÖppen 7 (54)46:37+26:3515:44
Matts BjörkeH55 (28)ej start

Södertälje IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Evy NordD65 (14)31:18+6:1311:54
11Lars NordH70 (26)29:20+6:4810:13

Södertälje Nykvarn Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Lars-Gunnar AndenÖppen 8 (25)44:31+15:439:36

Södertälje-Nykvarn OF

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jeanette Jönsson HellstadiusD16 (19)23:346:46
4Jesper SjöblomH14 (25)18:43+1:426:10
6Joakim AndénH16 (26)21:21+1:065:45
19Christer AndénÖppen 8 (25)47:09+18:2110:11
20Michael WehlinH21 (58)35:09+4:496:06
21Magnus GrahnH21 (58)35:10+4:506:06
23Stefan PetterssonH45 (52)35:19+8:347:59
23Martin LampinenH21 (58)35:30+5:106:10
24Niclas SjögrenH21 (58)35:41+5:216:12
26Mats HellstadiusH21 (58)36:16+5:566:18
30Joakim BacklundH21 (58)37:31+7:116:31
31Lennart BorgH21 (58)37:44+7:246:33
44Sven UndelandH21 (58)43:23+13:037:32
46Urban LarssonH21 (58)44:07+13:477:40
Malin PetterssonÖppen 7 (54)ej godkänd
Olof SmittH21 (58)ej start
Lars-Gunnar AndénH60 (32)ej start
Christer AndénH60 (32)ej start

Tibro OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Marie OlssonÖppen 7 (54)24:05+4:038:08
31Stefan GustavssonH40 (34)47:15+18:0710:41
56Pär-Magnus BjurekH21 (58)54:00+23:409:23

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Lena NordÖppen 8 (25)50:01+21:1310:48

Tullinge SK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna-Karin SundqvistD50 (24)23:147:50
8Johan KärrströmH21 (58)33:22+3:025:48
9Elin SundqvistD20 (10)34:38+6:169:43
12Henrik PerssonH21 (58)34:12+3:525:56
14Sune SödergrannH50 (45)32:53+4:337:47
16Olle KarlssonH21 (58)35:02+4:426:05
17Jonas NordströmH21 (58)35:05+4:456:06
37Mikael SundqvistH50 (45)43:05+14:4510:12
38Werner KöhlerH50 (45)44:07+15:4710:27
41Ingemar ÅkermanH21 (58)41:13+10:537:10
45Per-Ove KivisäkkH21 (58)43:33+13:137:34
Tina JunegardD21 (33)ej start
Tommy ErikssonH60 (32)ej start
Johnny JunegardH50 (45)ej start

Tumba-Mälarhöjden OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Moa HillD12 (14)33:33+14:2212:36
14Carina JohanssonD45 (27)27:40+7:409:20

Täby OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Robert JohanssonÖppen 8 (25)31:02+2:146:42
3My RönnolsD55 (15)29:13+1:009:52
3Anders JanssonÖppen 7 (54)21:04+1:027:07
6Helena BachmanD55 (15)32:44+4:3111:03
7Hedvig MarkgrenÖppen 7 (54)24:13+4:118:10
8Anna BachmanD21 (33)35:00+3:157:37
8Peter NordströmH45 (52)31:29+4:447:07
10Carl BachmanH55 (28)29:26+4:067:36
13Lars RönnolsÖppen 7 (54)28:38+8:369:40
43Björn ThorénH45 (52)43:22+16:379:48

Uddevalla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Victor FlingmarkH18 (14)25:22+4:216:50

Ulriksbergs IK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Albin AnderssonÖppen 1 (6)21:29+2:168:39
3Jikke VerverÖppen 1 (6)21:44+2:318:45
10Karin RabeÖppen 8 (25)41:22+12:348:56
13Staffan AnderssonH45 (52)33:05+6:207:29
14Lissi VilhelmssonD65 (14)49:23+24:1818:46
28Ulf ÅkerblomH45 (52)38:02+11:178:36

Umeå OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32Lovisa TobiesonD21 (33)1:00:48+29:0313:14
50Patrik LjungbergH21 (58)50:09+19:498:43

Valbo AIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Mona ÅkermanD50 (24)26:56+3:429:05
5Lars KarlssonH45 (52)28:56+2:116:32

Vallentuna-Össeby OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Anton SundgrenH18 (14)24:28+3:276:35
9Peter SundgrenH55 (28)29:20+4:007:34

Vimmerby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
36Jerker GustavssonH50 (45)41:53+13:339:55

Vänersborgs SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Peter CederbergH45 (52)27:32+0:476:13
3Line CederbergD14 (23)23:19+2:027:46
Inger CederbergD40 (15)ej godkänd
Matilda CederbergInskolning (22)ej start

Väsby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Lars-Erik LindellH75 (8)46:27+15:4416:11

Västerbergslagens OL

60 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Rune BerglindH80 (3)43:09+6:5418:26
2Peter ÖstmanH35 (9)33:21+4:117:12
3Linnea PetrisiÖppen 3 (18)29:51+13:4111:13
3Per LovangH40 (34)29:25+0:176:39
4Jenny LindbladÖppen 3 (18)31:47+15:3711:56
4Klara PetrisiÖppen 3 (18)31:47+15:3711:56
4Jörgen SkoogÖppen 5 (21)26:38+3:268:47
4Annica Lindell LangD60 (8)30:14+5:5711:29
4Simon SjöbergH12 (15)19:34+3:127:21
4Bengt StenerhagH60 (32)27:22+0:527:41
5Karolina HolmströmD10 (10)24:22+4:409:49
6Niklas ErikssonH40 (34)29:48+0:406:44
6Marianne OttossonD45 (27)24:19+4:198:12
7Sidohie WintherÖppen 3 (18)33:42+17:3212:40
7Ulf PerssonH60 (32)29:12+2:428:12
8Jakob WedmanÖppen 5 (21)31:37+8:2510:26
8Monica SjöbergÖppen 3 (18)35:22+19:1213:17
9Lena PetrisiD40 (15)34:19+7:059:51
9Jonathan WintherH18 (14)25:33+4:326:53
9Linnea DanielssonD10 (10)29:28+9:4611:52
9Henrik PetrisiH10 (11)22:19+9:078:59
9Folke NyströmH70 (26)28:20+5:489:52
9Pirkko StenerhagD65 (14)32:52+7:4712:29
9Tryggve OttossonH50 (45)31:22+3:027:25
10Matilda ErikssonD14 (23)25:22+4:058:27
10Karolina DjerfD12 (14)31:36+12:2511:52
10Henrik BrusÖppen 7 (54)27:58+7:569:26
10Sebastian DanielssonH12 (15)26:11+9:499:50
11Hans-Erik LangH55 (28)29:35+4:157:38
11Kristoffer HolmströmH18 (14)29:07+8:067:50
11Nils Arvid WedmanH10 (11)33:24+20:1213:28
11Lukas DanielssonH14 (25)22:14+5:137:20
11Johan WintherH16 (26)22:51+2:366:09
12Irma BjärudD65 (14)40:57+15:5215:34
12Gunilla BrusÖppen 3 (18)40:05+23:5515:04
13Anna LindbladÖppen 8 (25)42:28+13:409:10
15Jonas SjöbergÖppen 8 (25)43:37+14:499:25
15Fredrik N. JanssonH40 (34)33:44+4:367:37
16Hans-Erik DanielssonH45 (52)33:22+6:377:32
16Anders LandénÖppen 8 (25)44:12+15:249:32
17Cecilia DjerfD14 (23)29:33+8:169:51
17Maria AnderssonD16 (19)33:06+9:329:30
18Per WintherH45 (52)34:17+7:327:45
18Emil BynforsÖppen 7 (54)30:41+10:3910:21
18Oscar SjöbergH14 (25)26:03+9:028:35
21Ulf WuopioH60 (32)33:24+6:549:22
23Rolf BjärudH65 (32)31:32+11:3710:59
24Rikard HolmströmH14 (25)34:19+17:1811:19
24Östen AnderssonH65 (32)31:48+11:5311:04
25Per ErikssonH45 (52)36:45+10:008:18
27Lars DahlströmH60 (32)35:31+9:019:58
29Annika HolmströmÖppen 7 (54)33:53+13:5111:26
35Fredrik PetrisiH45 (52)39:47+13:029:00
43Lena RosinÖppen 7 (54)39:51+19:4913:27
58Dan ErikssonH21 (58)1:07:18+36:5811:42
Hilda SandInskolning (22)fullföljt
Andre ÖstmanInskolning (22)fullföljt
Hanne Marie AnderssonÖppen 3 (18)ej godkänd
André AnderssonH14 (25)ej godkänd
Karin Ingeborg WedmanD10 (10)ej godkänd
Alma SandD10 (10)ej start
Sofia DjerfD10 (10)ej start
Erica LaghedD12 (14)ej start
Lars DjerfÖppen 3 (18)ej start
Lovisa DjerfInskolning (22)ej start

Västerviks OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Lotta Lidman AlmqvistD50 (24)28:18+5:049:33
20Thomas AlmqvistH55 (28)33:32+8:128:39

Västerås SOK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Inger GunnarssonD40 (15)27:147:49
2Annika SundströmD40 (15)28:07+0:538:04
4Ida LarssonÖppen 1 (6)31:01+11:4812:30
8August MikaelssonH16 (26)22:17+2:026:00
9Magnus LarssonÖppen 8 (25)40:32+11:448:45
12Hanna SundströmD12 (14)37:51+18:4014:13
15Jacob AhlströmH16 (26)24:18+4:036:32
16Jan-Olov BergmanH50 (45)33:00+4:407:49
17Annika DavidssonD50 (24)33:15+10:0111:13
21Per SundströmH45 (52)34:56+8:117:54
24Andreas SundströmH16 (26)29:49+9:348:02
30Catarina LarssonÖppen 7 (54)34:25+14:2311:37
38Niclas AhlströmH45 (52)41:37+14:529:24
Cecilia EinarssonD21 (33)ej godkänd
Peter ThornellH45 (52)ej start
Alice ThornellD10 (10)ej start
Mikael DavidssonH45 (52)ej start
Sofie ThornellU1 (4)ej start

Västvärmlands OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna-Märta JohanssonD35 (2)43:4511:45
7Tommy JohanssonH40 (34)29:57+0:496:46
Klara JohanssonD10 (10)ej start

Växjö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
39Pontus JohanssonH21 (58)40:02+9:426:57

Älvdalens IF OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lena LeanderssonD65 (14)25:059:32
4Katrin SjödénD12 (14)22:18+3:078:23
4Sven LeanderssonH70 (26)26:27+3:559:12
7Sanna SjödénD14 (23)25:02+3:458:20

Ärla IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Lisa AnderssonD21 (33)38:34+6:498:24
20Emma AnderssonD21 (33)39:38+7:538:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser