Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nya Älgdrevet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nya Älgdrevet
Arrangörsorganisation: HJS-Vansbro OK
Datum: söndag 2 oktober 2011

Stora Tuna OK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Markus BillockH12 Kort (1)34:5614:05
1Klara GustavssonÖppen 1 (6)19:137:44
1Viktor SvenskH10 (11)13:125:19
2Sofia I ErikssonD12 (14)20:51+1:407:50
3Lisa DammvikD12 (14)21:52+2:418:13
3Linnea MalmbergD16 (19)25:20+1:467:16
3Johan IsraelssonH21 (58)32:13+1:535:36
3Emma JanssonD14 (23)23:19+2:027:46
3Viktor BarkegrenH12 (15)18:11+1:496:50
3Jesper SvenskH14 (25)18:07+1:065:58
4Ola CarlssonÖppen 7 (54)21:54+1:527:23
5Emil SvenskH21 (58)32:35+2:155:40
5Melina CarlssonD16 (19)26:34+3:007:38
6Jonas ErikssonH14 (25)18:55+1:546:14
6Thomas JanssonÖppen 5 (21)26:52+3:408:52
6Peo SvenskH50 (45)31:13+2:537:23
7Nils AlexanderssonH14 (25)19:31+2:306:26
8Henning SjökvistH14 (25)19:38+2:376:28
8Kristin PetterssonD60 (8)37:11+12:5414:08
8Matilda DammvikD16 (19)27:58+4:248:02
9Hanna BarkegrenD16 (19)28:02+4:288:03
10Tomas L LöfgrenH45 (52)32:01+5:167:14
12Torbjörn OttossonH55 (28)30:31+5:117:53
12Lena MasesÖppen 7 (54)28:31+8:299:38
12Ulrika ErikssonD45 (27)27:16+7:169:12
12Anders MasesÖppen 8 (25)42:27+13:399:10
14Hanna AspforsD16 (19)31:25+7:519:01
14Gunde HjalmarssonH55 (28)31:26+6:068:07
14Mattias MårtsH21 (58)34:26+4:065:59
15Karin SvenskD45 (27)28:03+8:039:28
16Ingrid AlexanderssonÖppen 7 (54)30:03+10:0110:09
17Claes NidebornH60 (32)31:23+4:538:48
18Susanna MårtenssonD21 (33)38:51+7:068:27
18Wilhelm Finn ErikssonH16 (26)25:29+5:146:52
19Anton GustafssonH16 (26)25:58+5:436:59
20David StigsmarkH16 (26)26:09+5:547:02
24Mats MårtenssonH60 (32)34:08+7:389:35
26Kenneth OlssonH55 (28)39:32+14:1210:12
26Rasmus LöfgrenH16 (26)44:52+24:3712:05
34Ola WiksellH50 (45)41:01+12:419:43
37Stefan MalmbergH45 (52)41:09+14:249:18
46Anette BarkegrenÖppen 7 (54)42:00+21:5814:11
Lovisa MasesInskolning (22)fullföljt
Yvonne CarlssonD55 (15)ej start
Ing-Marie MozéliusD65 (14)ej start
Birgit ÅkerblomD50 (24)ej start
Karin GunnarssonD50 (24)ej start
Jonas LångH45 (52)ej start
Leif ÅkerblomH60 (32)ej start
Anna LångD16 (19)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser