Officiell resultatlista för SM, lång, final

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång, final
Arrangörsorganisationer: KFUM Örebro OK / Örebro Läns OF
Datum: söndag 17 september 2017

H21 final A

15 170 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil SvenskStora Tuna OK1:38:546:31
2Rassmus AnderssonOK Linné1:40:19+1:256:36
3Oskar SjöbergOK Linné1:40:47+1:536:38
4Albin RidefeltOK Linné1:41:00+2:066:39
5Gustav BergmanOK Ravinen1:41:02+2:086:39
6Fredrik BakkmanIFK Göteborg1:42:03+3:096:43
7Anton JohanssonOK Orion1:43:41+4:476:50
8Karl WalheimÄrla IF1:44:31+5:376:53
9Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna1:45:53+6:596:58
10Max Peter BejmerIFK Göteborg1:46:42+7:487:02
11Peter ÖbergOK Hällen1:47:12+8:187:03
12Marcus MillegårdSävedalens AIK1:47:48+8:547:06
13Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna1:49:41+10:477:13
14Anton SjökvistStora Tuna OK1:49:47+10:537:14
15Emil GranqvistOK Ravinen1:49:55+11:017:14
16Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:49:57+11:037:14
17Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:51:39+12:457:21
18Daniel AttåsOK Tisaren1:52:11+13:177:23
19Mathias HallménOK Denseln1:53:34+14:407:29
20Joakim SvenskStora Tuna OK1:53:57+15:037:30
21Erik AnderssonOK Orion1:54:12+15:187:31
22Martin AhlbergerHestra IF1:55:40+16:467:37
23Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:55:53+16:597:38
24Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:56:22+17:287:40
25Erik BlomgrenStora Tuna OK1:56:30+17:367:40
26Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna1:56:46+17:527:41
27Jens RönnolsJärla Orientering1:56:59+18:057:42
28Erik ClassonOK Orinto1:58:01+19:077:46
29Henrik JonssonÄrla IF1:58:24+19:307:48
30Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK1:58:30+19:367:48
31Petter ErikssonÄrla IF2:00:01+21:077:54
32Rudolfs ZernisÄrla IF2:04:19+25:258:11
33Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad2:07:04+28:108:22
34Fredrik IngelssonRehns BK2:09:41+30:478:32
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Ola MartnerOK Pan-Kristianstadej godkänd
Christian TingströmGöteborg-Majorna OKej godkänd
Patrik KarlssonVäxjö OKej godkänd
Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OFåterbud
Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OFåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser