Officiell resultatlista för Kolmårdsdubbeln Medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdsdubbeln Medeldistans
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: söndag 16 april 2017

D21E

4 770 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellinor TjernlundOK Tisaren35:507:30
2Nadiya VolynskaOK Orion36:11+0:217:35
3Tatyana RiabkinaHellas Orientering36:13+0:237:35
4Josefin TjernlundOK Tisaren36:15+0:257:35
5Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK36:22+0:327:37
6Karolin OhlssonJärla Orientering36:33+0:437:39
7Emma KlingenbergJärla Orientering36:51+1:017:43
8Malin SørensenNydalens SK37:20+1:307:49
9Ellinor ErikssonOK Tisaren37:29+1:397:51
10Kristin LöfgrenIFK Mora OK37:53+2:037:56
11Sara SjökvistJärla Orientering38:03+2:137:58
12Rebecka LindbergOK Roslagen38:06+2:167:59
13Marion AebiOK Tisaren38:07+2:177:59
14Rebecka HeinrupTullinge SK38:09+2:197:59
15Olha PanchenkoIFK Mora OK38:24+2:348:03
16Stina JanssonJärla Orientering38:26+2:368:03
17Andrea SvenssonOK Tisaren39:00+3:108:10
18Frida SandbergStora Tuna OK39:04+3:148:11
19Anastasia TrubkinaIFK Mora OK39:25+3:358:15
20Lovisa PerssonOK Tisaren39:29+3:398:16
21Hilda ForsgrenOK Linné39:35+3:458:17
22Inna SomovaHellas Orientering39:46+3:568:20
23Anna DvorianskaiaHellas Orientering39:59+4:098:22
23Linda LindkvistLeksands OK39:59+4:098:22
25Rebecka OlssonOK Linné40:08+4:188:24
26Jenny ErikssonOK Kåre40:11+4:218:25
27Linnéa ClaesdotterIFK Lidingö SOK40:21+4:318:27
27Kajsa HammarströmLinköpings OK40:21+4:318:27
29Johanna EngströmOK Hällen40:47+4:578:32
30Lisa AnderssonÄrla IF40:55+5:058:34
31Isabel SalénIFK Mora OK41:48+5:588:45
32Jenny BjörkOK Denseln41:53+6:038:46
33Fanny AsketunOK Roxen41:59+6:098:48
34Anna WehlinSkogspojkarnas OK42:04+6:148:49
35Anette CarlssonKFUM Örebro OK42:06+6:168:49
36Linda TakeOK Tyr42:07+6:178:49
37Amanda HolmgrenVittjärvs IK42:33+6:438:55
38Olena  PitirimovaOK Orion43:04+7:149:01
39Sanna SkoogKils OK43:57+8:079:12
40Lilian ForsgrenOK Tisaren44:00+8:109:13
41Kristin OlovssonRehns BK45:30+9:409:32
42Julia DavidssonÄrla IF45:49+9:599:36
43Johanna ErlandssonStora Tuna OK46:17+10:279:42
43Arianna TauferNydalens SK46:17+10:279:42
45Maria AnderssonKamrat och IF KIF46:31+10:419:45
46Lovisa LarssonOK Linné47:06+11:169:52
47Maria BjörklundLeksands OK48:36+12:4610:11
48Marie SpångmyrLeksands OK48:54+13:0410:15
49Karin PerssonHagaby GoIF Örebro49:14+13:2410:19
50Nina KarlsenNydalens SK50:33+14:4310:35
51Emelie LarssonÄrla IF50:55+15:0510:40
52Magdalena CermakovaNydalens SK52:26+16:3610:59
53Moa PetterssonKarlskrona SOK1:00:58+25:0812:46
Evgeniya RyapolovaIFK Mora OKej godkänd
Siri UlvestadNydalens SKej godkänd
Maria WesterÄrla IFej godkänd
Anna-Stina PåledalOK Roxenej start
Lisa RisbyOK Kåreej start
Karolina FalkOK Roxenej start
Erica PetterssonIFK Göteborgej start
Amanda TellsénOK Roxenej start
Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOKej start
Frida LövgrenIFK Mora OKej start

H21E1

5 490 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF31:325:44
2Karl WalheimÄrla IF33:15+1:436:03
3Petter ErikssonÄrla IF33:32+2:006:06
4Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna34:25+2:536:16
5Gustav HindérOK Tisaren34:46+3:146:19
6Viktor SilvemarkÄrla IF35:15+3:436:25
7David BejbomJärla Orientering35:31+3:596:28
8Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK35:37+4:056:29
9Erik BerzellJärla Orientering35:57+4:256:32
10Rasmus ElmelidLinköpings OK36:18+4:466:36
11Leonas MockunasHellas Orientering36:29+4:576:38
12Jens WängdahlNyköpings OK36:31+4:596:39
13Vladimir TregubovRehns BK37:08+5:366:45
14Oskar AndrénOK Tisaren37:09+5:376:46
15Rudolfs ZernisÄrla IF37:10+5:386:46
16Fredrik IngelssonRehns BK37:11+5:396:46
17Mattias MillingerJärla Orientering37:21+5:496:48
18Artem PanchenkoIFK Mora OK37:22+5:506:48
19Linus RappIFK Mora OK37:32+6:006:50
20Daniel AttåsOK Tisaren37:34+6:026:50
21Oscar VångellÄrla IF37:49+6:176:53
22Hector HainesIFK Lidingö SOK37:53+6:216:54
23Martin JanssonOK Rodhen38:10+6:386:57
24Oskar DanielsAttunda OK38:28+6:567:00
24Jonas LundgrenLinköpings OK38:28+6:567:00
26Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna39:02+7:307:06
27Fredrik EdénIFK Göteborg39:13+7:417:08
28Halvor Eid NielsenÄrla IF39:16+7:447:09
29Fredrik PerssonDomnarvets GOIF39:20+7:487:09
30Ivan KuchmenkoJärla Orientering39:26+7:547:10
31Johan LindbergIFK Mora OK39:34+8:027:12
32Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna39:39+8:077:13
33Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna39:47+8:157:14
34Johan AronssonOK Tisaren39:48+8:167:14
35Markus LangStora Tuna OK39:56+8:247:16
35Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna39:56+8:247:16
37Per LindmanFinspångs SOK40:02+8:307:17
38Dan WesterJärla Orientering40:08+8:367:18
39Erik LindOK Linné40:18+8:467:20
40Ludvig ErikssonKils OK40:36+9:047:23
41Simonas KrepstaIFK Mora OK41:04+9:327:28
42Simon HedlundÄrla IF41:30+9:587:33
43Per Harald Havnen JohansenIFK Mora OK41:36+10:047:34
44Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro42:09+10:377:40
45Håvard HagaNydalens SK42:17+10:457:42
46Johan SöderlundLeksands OK42:30+10:587:44
47Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna43:24+11:527:54
48Magnus BjörkOK Rodhen45:02+13:308:12
49William LindMalungs OK Skogsmårdarna45:41+14:098:19
50Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF47:14+15:428:36
51Erik MartinssonLinköpings OK48:45+17:138:52
52Jonas AnderssonStora Tuna OK52:21+20:499:32
53Emil AnderssonÄrla IF52:28+20:569:33
54Harald LarssonHagaby GoIF Örebro52:53+21:219:37
Samuel HedlundLånghundra IFej godkänd
Anton SjökvistStora Tuna OKej godkänd
Jonas EngströmOK Hällenej godkänd
Anton SundgrenLånghundra IFej godkänd
Henrik JonssonÄrla IFej godkänd
Roman RyapolovIFK Mora OKej godkänd
Mattias MårtsStora Tuna OKej godkänd
Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OFej start
Emil GranqvistOK Ravinenej start
Erik Folkesson BlomIFK Mora OKej start
Emil TellsénOK Roxenej start
Henrik TostebergLinköpings OKej start
Erik FernlundOK Tisarenej start
Rasmus DjurhuusOK Pan Århusej start
Torgeir NørbechIL Tyrvingej start
Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborgej start

H21E2

5 200 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jegor KostylevIFK Mora OK34:296:37
2Sindre RønningNydalens SK34:36+0:076:39
3Joakim IngelssonOK Hammaren35:31+1:026:49
4Andreas HallJärla Orientering35:42+1:136:51
5Niklaus ReyNyköpings OK35:51+1:226:53
6Samuel KellerNyköpings OK36:33+2:047:01
7Øystein SørensenNydalens SK37:02+2:337:07
8Magnus PerssonOK Tisaren37:10+2:417:08
9Emil ÅbergOK Kåre37:30+3:017:12
10Patrik SvedbergGävle OK37:31+3:027:12
11Jonas MuntheOK Pan Århus37:55+3:267:17
12Johan ErikssonHagaby GoIF Örebro38:01+3:327:18
13Leif BaderOK Kåre38:05+3:367:19
14Jim Øystein NybråtenIL Tyrving38:11+3:427:20
15Oskar SvenssonFinspångs SOK38:23+3:547:22
16Martin LindskogOK Ravinen38:32+4:037:24
17Tomas ReibringNyköpings OK38:54+4:257:28
18Kristian DahlströmIFK Mora OK39:20+4:517:33
19Bojan BlumensteinNydalens SK39:26+4:577:35
20Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK39:30+5:017:35
21Patrik WägeliNyköpings OK39:40+5:117:37
22Ruairi ShortOK Linné39:46+5:177:38
23Sondre Ruud BråtenNydalens SK40:21+5:527:45
24Ola SvahnIFK Mora OK40:33+6:047:47
25Charlie StoltRehns BK40:39+6:107:49
26Simon AnderssonOK Rodhen41:01+6:327:53
27Daniel DuhlboIFK Mora OK41:03+6:347:53
28Sebastian BaumannIFK Mora OK41:11+6:427:55
29Torbjörn JacobssonOK Rodhen41:38+7:098:00
30Niklas OlssonLinköpings OK41:42+7:138:01
31Anders Konring OlesenOK Pan Århus41:44+7:158:01
32Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna43:52+9:238:26
33Robert PetterssonIF Thor45:12+10:438:41
34Ross SmithOK Linné45:29+11:008:44
35Lasse JanssonGävle OK46:34+12:058:57
36Anton TynongÄrla IF47:02+12:339:02
37Arvid HenrikssonJärla Orientering49:57+15:289:36
38KyongSa RiNydalens SK59:35+25:0611:27
Albert MollénOK Denselnej godkänd
Anders JohanssonRehns BKej godkänd
Rasmus Thrane HansenJärla Orienteringej godkänd
Pontus JohanssonOK Linnéej start
Rikard ClaessonStora Tuna OKej start
Staffan ErikssonStora Tuna OKej start
Joel Käll KarlssonLinköpings OKej start
Halvor SaunesNydalens SKej start
Per ÖbergOK Hällenej start
Emil FolinoKarlskrona SOKej start
Albin SjöhedGävle OKej start
Erik AnderssonIL Tyrvingej start
Markus AdolfssonTullinge SKej start
Mikal Brastad LarsenNydalens SKej start

D20E

3 730 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna FastEksjö SOK29:187:51
2Ekaterina RyazanovaRehns BK32:17+2:598:39
3Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering35:43+6:259:34
4Anna KarlströmOK Linné36:24+7:069:45
5Line SølbergOK Tisaren36:34+7:169:48
6Jonna JungåkerSundsvalls OK40:39+11:2110:53
7Saga SanderOK Milan41:13+11:5511:03
8Klara LjunggrenLinköpings OK43:04+13:4611:32
9Emma PetterssonOK Roxen44:45+15:2711:59
10Johanna HenrikssonOK Tisaren47:55+18:3712:50
11Erika DuhlboIFK Mora OK48:02+18:4412:52
Chantelle HesselbergOK Hällenej godkänd
Elin JohanssonFinspångs SOKej start
Josefin ErlandssonOK Milanej start

H20E

4 400 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK27:256:13
2Jesper SvenskStora Tuna OK27:55+0:306:20
3Henning SjökvistStora Tuna OK28:32+1:076:29
4Jonas GustafssonOK Kåre29:39+2:146:44
5Albin LillieströmOK Roxen29:44+2:196:45
6Simon SchusterIFK Lidingö SOK30:06+2:416:50
7Gustaf SundbüeOK Hällen31:04+3:397:03
8Waldemar AnderssonLånghundra IF31:45+4:207:12
9Jacob ErikssonKFUM Örebro OK33:47+6:227:40
10Johan PerssonAttunda OK35:03+7:387:57
11Gustav ÖhgrenOK Kåre35:39+8:148:06
12Tuve MöllerOK Linné36:02+8:378:11
13Alexander WiklundFinspångs SOK37:03+9:388:25
14Viktor SkoogKils OK37:33+10:088:32
15Olle JosarpOK Tisaren40:00+12:359:05
16Mårten OlssonGävle OK40:01+12:369:05
17Pontus LindblomOK Roxen42:13+14:489:35
18Marcus BeckiusOK Tyr45:43+18:1810:23
Sixten HillerhagIFK Lidingö SOKej godkänd
Erik OlssonGävle OKej godkänd
Isac von KrusenstiernaOK Kåreej godkänd
Ludwig BergfalkJärfälla OKej start
Johan WehlinSkogspojkarnas OKej start
Simon LarssonOK Hällenej start
Adam ThellsénOK Roxenej start

D18E

3 730 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia RajanIFK Lidingö SOK32:468:47
2Ragne WiklundNydalens SK33:20+0:348:56
3Tove EkströmLinköpings OK34:21+1:359:12
4Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre35:57+3:119:38
5Sandra BoströmOK Linné37:09+4:239:57
6Moa WestbladOK Ravinen40:00+7:1410:43
7Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK41:24+8:3811:05
8Victoria AsketunOK Roxen43:41+10:5511:42
9Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK45:33+12:4712:12
10Linnea HanssonOK Roxen45:35+12:4912:13
11Klara MöllerOK Linné47:31+14:4512:44
12Frida SahlmanLinköpings OK47:58+15:1212:51
13Alva LindellIF Thor50:27+17:4113:31
14Malva EvebornOK Roxen53:17+20:3114:17
15Vilma BergerDomnarvets GOIF53:42+20:5614:23
16Sarah MagnussonLinköpings OK54:24+21:3814:35
17Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK58:17+25:3115:37
Lina SvärdIF Thorej godkänd
Ronja JungåkerOK Kåreej godkänd
Linnéa GustafssonOK Hällenej godkänd

H18E

4 210 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1August MollénOK Denseln28:026:39
2Elias JonssonNydalens SK28:13+0:116:42
3Ludvig EkNyköpings OK28:27+0:256:45
4Niklas CarlssonSundbybergs IK28:29+0:276:45
5Jonas AnderssonOK Roxen30:07+2:057:09
6Hugo LillieströmOK Roxen30:08+2:067:09
7Kristoffer TengrothSundbybergs IK30:43+2:417:17
8Carl CarlssonNyköpings OK30:54+2:527:20
9Isak HertinIK Hakarpspojkarna31:31+3:297:29
10Axel GranqvistOK Ravinen31:34+3:327:29
11Oscar JohanssonKarlskrona SOK32:32+4:307:43
12Olle GrywenzOK Linné33:51+5:498:02
13Erik WinbladhKarlskrona SOK33:59+5:578:04
14Johannes ÖhgrenOK Kåre34:07+6:058:06
15Emil PetterssonKarlskrona SOK34:48+6:468:15
16William NilssonNyköpings OK35:14+7:128:22
17Hugo DalhammerOK Roxen35:45+7:438:29
18Gustav JonssonIFK Mora OK36:46+8:448:43
19Johan HerbertTäby OK38:31+10:299:08
20Emil GrehnOK Rodhen41:16+13:149:48
21Jonathan JylltorpLinköpings OK42:59+14:5710:12
22Johan LindmanFinspångs SOK51:10+23:0812:09
23Thorsten SvenssonFinspångs SOK51:33+23:3112:14
24Rasmus KihlSundbybergs IK53:46+25:4412:46
25Christian LindhSundbybergs IK1:02:42+34:4014:53
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej godkänd
John GranathOK Kåreej start
Oscar PrytzTjalve IF Norrköpingej start
Viktor WallinOK Kåreej start

D21

3 530 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida DalhammerOK Roxen33:519:35
2Ulrika LindstamOK Linné35:26+1:3510:02
3Samantha SaegerOK Linné35:35+1:4410:04
4Märta MollénSävedalens AIK36:52+3:0110:26
5Elin SundqvistTullinge SK38:35+4:4410:55
6Anna JohanssonAnkarsrums OK39:31+5:4011:11
7Maria ElmelidLinköpings OK41:29+7:3811:45
8Joline IngelssonOK Hammaren41:34+7:4311:46
9Karin SvenssonFinspångs SOK41:37+7:4611:47
10Laila IngelssonOK Hammaren43:01+9:1012:11
11Angelica EngströmSkåneslättens OL44:29+10:3812:36
12Charlotte LindkvistLeksands OK44:59+11:0812:44
13Josefin LindbergIFK Mora OK45:35+11:4412:54
14Jenni SimolaFinspångs SOK46:12+12:2113:05
15Anne BaderOK Kåre46:32+12:4113:10
16Pernilla ErikssonGävle OK47:22+13:3113:25
17Elin GunnarssonFinspångs SOK48:58+15:0713:52
18Anna BirkestålKöping-Kolsva OK53:37+19:4615:11
19Kristina LarssonOK Österåker57:05+23:1416:10
20Isabelle SjöbergOK Österåker59:49+25:5816:56
21Regina KellyOK Linné1:06:43+32:5218:53
Hanna ErikssonOK Denselnej start
Lisa MalmströmTjalve IF Norrköpingej start
Sofie AarnesNydalens SKej start

H21

4 450 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK30:476:55
2Johan PerssonHagaby GoIF Örebro32:43+1:567:21
3Erik SköldLinköpings OK32:50+2:037:22
3Robin PousetteLånghundra IF32:50+2:037:22
5Erik SandhOK Roxen33:40+2:537:33
6Andrew QuinIFK Lidingö SOK33:56+3:097:37
7Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK34:14+3:277:41
8Erik MattssonJärla Orientering34:32+3:457:45
9Zdenek LiscinskyTullinge SK35:10+4:237:54
10Jonas VikströmKöping-Kolsva OK35:44+4:578:01
11Björn CarlsonOK Roxen36:23+5:368:10
12Joakim GustafssonFinspångs SOK37:58+7:118:31
13Per ÖstlundOK Roxen40:08+9:219:01
14Johan CelanderKöping-Kolsva OK40:31+9:449:06
15Thomas EkKöping-Kolsva OK41:14+10:279:15
16Tobias KonradssonOK Roxen41:39+10:529:21
17Johan AllardLinköpings OK42:44+11:579:36
18Janne SelkäläKöping-Kolsva OK43:24+12:379:45
19Marcus RamströmOK Kåre46:45+15:5810:30
20Simon NybergNAIS Orienteringsklubb47:06+16:1910:35
21Marcus HanssonLinköpings OK48:34+17:4710:54
22Tobias AnderssonOK Österåker49:07+18:2011:02
Tobias BeckiusOK Tyrej godkänd
Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OLej start

D20

3 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK47:5513:29
2Isabella TapperIFK Lidingö SOK1:16:45+28:5021:37

H20

3 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan B NordahlDomnarvets GOIF48:3113:13
Sixten ElehedLinköpings OKej start
Martin KihlSundbybergs IKej start

D18

3 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonna LundbäckJärfälla OK56:5116:00
2Hanna SundströmVästerås SOK1:02:05+5:1417:29
3Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK1:06:24+9:3318:42
4Vera BogrenSundbybergs IK1:16:25+19:3421:31

D16

3 410 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda ÖstbergStora Tuna OK29:368:40
2Tove PetterssonOK Roxen29:56+0:208:46
3Agnes BromanOK Roslagen31:25+1:499:12
4Kajsa BogrenSundbybergs IK32:17+2:419:28
5Ebba BerglinKarlskrona SOK33:03+3:279:41
6Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF34:06+4:3010:00
7Elsa NilssonDomnarvets GOIF34:13+4:3710:02
8Matilda LindhSundbybergs IK34:36+5:0010:08
9Ebba LindellIF Thor35:19+5:4310:21
10Therese NilssonOK Österåker35:45+6:0910:29
11Moa HjorthDomnarvets GOIF36:10+6:3410:36
12Anna JohnssonSkogspojkarnas OK37:08+7:3210:53
13Hanna RothLinköpings OK38:27+8:5111:16
14Amelie RajanIFK Lidingö SOK39:37+10:0111:37
15Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK40:04+10:2811:44
16Lovisa JohanssonKarlskrona SOK43:42+14:0612:48
17Agnes MalmgrenOckelbo OK44:09+14:3312:56
18Hanna LundgrenLinköpings OK45:38+16:0213:22
19Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK47:14+17:3813:51
20Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb47:31+17:5513:56
21Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIF48:28+18:5214:12
22Elin NetzOK Kolmården48:59+19:2314:21
23Jonna AlfredssonOK Roxen49:55+20:1914:38
24Johanna PetterssonGustavsbergs OK50:55+21:1914:55
25Tuva FalkSundbybergs IK53:00+23:2415:32
Lovisa NilssonAttunda OKej start

H16

3 440 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SvenskStora Tuna OK21:296:14
2Isak JonssonNydalens SK22:01+0:326:24
3Simon FriskGustavsbergs OK22:34+1:056:33
4Arvid WesterbergOK Kolmården23:04+1:356:42
5Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK23:07+1:386:43
6Jakob SjöbergGävle OK23:16+1:476:45
7Lars Young VikNydalens SK23:24+1:556:48
8Joar HertinIK Hakarpspojkarna23:52+2:236:56
9Leo JohanssonOK Kolmården24:07+2:387:00
10Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK24:17+2:487:03
11Jonatan StåhlSundbybergs IK24:30+3:017:07
12Lukas WernerIFK Lidingö SOK25:23+3:547:22
13Philip CarlssonNyköpings OK25:27+3:587:23
14Valter PetterssonOK Tisaren25:54+4:257:31
15Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb26:01+4:327:33
16Johan LundbäckJärfälla OK27:26+5:577:58
17Simon JohanssonOK Kolmården27:27+5:587:58
18Albin FalkNyköpings OK27:39+6:108:02
19Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb27:44+6:158:03
20Arvid KronmarKarlskrona SOK28:03+6:348:09
21Frantisek SvetnickyKarlskrona SOK28:06+6:378:10
22Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK29:48+8:198:39
23Karl GrywenzOK Linné30:26+8:578:50
24Rasmus PetterssonOK Djerf30:31+9:028:52
25Emil BybergDomnarvets GOIF31:31+10:029:09
26David MelinOK Rodhen32:49+11:209:32
27Jakob ThellsénOK Roxen33:14+11:459:39
28Linus MalmKFUM Örebro OK33:25+11:569:42
29Albin LindskogOK Ravinen33:38+12:099:46
30Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK34:05+12:369:54
31Isak BerggrenGävle OK34:27+12:5810:00
32Erik BrandtDomnarvets GOIF34:41+13:1210:04
33Albin BergerDomnarvets GOIF35:08+13:3910:12
34Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK35:50+14:2110:25
35Emanuel HerberthsonLinköpings OK35:59+14:3010:27
36Emil BoströmOK Linné37:33+16:0410:54
37Isak AnängenNyköpings OK38:27+16:5811:10
38Tobias SjöstedtOK Måsen39:52+18:2311:35
39Martin RinnbäckOK Ravinen42:40+21:1112:24
40Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK42:42+21:1312:24
41Malte EvebornOK Roxen43:16+21:4712:34
42Erik JohnssonOK Kolmården44:17+22:4812:52
43Erik HanssonKarlskrona SOK53:38+32:0915:35
Olof LjunggrenLinköpings OKej godkänd
Anders WidlundIFK Lidingö SOKej godkänd
Isak GeliusSnättringe SKej godkänd
Karl GranathOK Kåreej godkänd
Alfred LiljeströmGävle OKej start
David BorgSödertälje-Nykvarn OFej start

H16K

3 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin WaldfeltFinspångs SOK33:2710:55
2Albin EronnLinköpings OK38:56+5:2912:43

D14

3 060 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården24:588:09
2Pia Young VikNydalens SK25:11+0:138:13
3Linnea LundOK Kolmården27:41+2:439:02
4Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK27:56+2:589:07
5Johanna AlmgrenOK Ravinen30:28+5:309:57
6Sigrid CarlssonSundbybergs IK30:53+5:5510:05
7Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb31:29+6:3110:17
8Alma SvennerudKarlskrona SOK32:15+7:1710:32
8Elin KjellmanLinköpings OK32:15+7:1710:32
10Kristin HerberthsonLinköpings OK32:21+7:2310:34
11Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF32:22+7:2410:34
12Alice EkNyköpings OK32:34+7:3610:38
13Emma AlmgrenOK Ravinen32:35+7:3710:38
14Tilda MårtenssonOK Ravinen33:36+8:3810:58
15Smilla MogensenOK Ravinen33:53+8:5511:04
16Caroline GuttkeNyköpings OK34:12+9:1411:10
17Emma WesterlundNyköpings OK34:13+9:1511:10
18Cornelia KindlundOK Tyr34:28+9:3011:15
19Fanny ÖstlundOK Kolmården34:38+9:4011:19
20Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK35:09+10:1111:29
21Agnes DambergIFK Lidingö SOK36:03+11:0511:46
22Ronja StåhlSundbybergs IK36:33+11:3511:56
23Ida ÖsterbergGustavsbergs OK37:25+12:2712:13
24Linn AldénOK Roxen39:07+14:0912:46
25Anja NilssonDomnarvets GOIF39:40+14:4212:57
26Miranda FredrikssonNyköpings OK40:50+15:5213:20
27Jensine SvenssonFinspångs SOK41:34+16:3613:35
28Lisa ThunellIFK Lidingö SOK41:59+17:0113:43
29Sofie VindFinspångs SOK42:11+17:1313:47
30Amanda SjödinOK Tisaren42:24+17:2613:51
31Rebecca TakeOK Tyr42:42+17:4413:57
32Sanna SanderOK Milan43:25+18:2714:11
33Alice JohanssonFinspångs SOK43:48+18:5014:18
34Linnéa BorggrenDomnarvets GOIF44:30+19:3214:32
35Tilde JonssonOK Österåker44:32+19:3414:33
36Märta KämmerlingOK Motala44:58+20:0014:41
37Julia BergKFUM Örebro OK50:24+25:2616:28
38Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK56:26+31:2818:26
39Lova PermanOK Tyr1:09:48+44:5022:48
40Linn JohnssonMatteus SI1:32:14+1:07:1630:08
Ester BlomsterIF Thorej start
Amanda GranqvistOK Ravinenej start
Ebba NäsmanLerums SOKej start

H14

3 060 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ÖstbergStora Tuna OK22:447:25
2Hugo KindbornOK Hällen23:48+1:047:46
3Albin GezeliusIFK Mora OK24:51+2:078:07
4Edvin HellstenNyköpings OK26:22+3:388:36
5Eric HallnerOckelbo OK26:28+3:448:38
6Hugo PerssonOK Denseln26:54+4:108:47
7Måns BjörnskiöldOK Roxen27:02+4:188:50
8Emil LarssonOK Tisaren28:01+5:179:09
9Eskil WidehagSundbybergs IK28:20+5:369:15
10Anton TörnqvistKarlskrona SOK29:01+6:179:28
11Johan ÅrbrinkLinköpings OK29:42+6:589:42
12Teo StruckOK Ravinen30:35+7:519:59
13Hugo LarssonKarlskrona SOK31:37+8:5310:19
14Hugo LindskogOK Ravinen32:01+9:1710:27
15Vilgot KempeOK Denseln32:27+9:4310:36
16Noel HelmerssonOK Tisaren34:27+11:4311:15
17Carl HedegårdOK Kolmården36:21+13:3711:52
18Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK40:45+18:0113:19
19Olle SandströmOK Ravinen41:08+18:2413:26
20Oliver HöögOK Motala41:44+19:0013:38
21Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK41:59+19:1513:43
22Tim MartinssonOK Motala42:14+19:3013:48
23Viktor BoströmOK Linné46:16+23:3215:07
24Alfred HallqvistUlricehamns OK48:37+25:5315:53
25Albin MalmgrenOckelbo OK49:19+26:3516:06
26Edvin WalterssonOK Roxen51:36+28:5216:51
27Albin KjellbergBjörkfors GOIF58:48+36:0419:12
28Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:06:25+43:4121:42
29Lucas AlzénGustavsbergs OK1:09:11+46:2722:36
Oscar EkenborgNyköpings OKej godkänd
Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OKej start
Linus KarlssonOK Tisarenej start
Emil BrunbergNyköpings OKej start
Mattias JosefssonOK Roxenej start
Sverre RöjgårdOK Kolmårdenej start
Elmer WaldfeltFinspångs SOKej start
Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OKej start

D14K

2 610 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna RinnbäckOK Ravinen42:2716:15
2Malin BorgLinköpings OK43:27+1:0016:38
3Malva MöllerOK Linné1:09:26+26:5926:36
Edith DomeijKarlskrona SOKej godkänd

H14K

2 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valle SehlerOK Kolmården45:3117:26

D12

2 610 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården21:548:23
2Emma ZettervallKarlskrona SOK22:05+0:118:27
3Sofia TunessonSkogspojkarnas OK24:05+2:119:13
4Annie LundOK Kolmården24:12+2:189:16
5Sigrid LjunggrenLinköpings OK24:42+2:489:27
6Ella MellbergNyköpings OK31:20+9:2612:00
7Wilma MårtenssonOK Ravinen32:15+10:2112:21
8Filippa GuttkeNyköpings OK32:53+10:5912:35
9Frida MelinOK Rodhen32:56+11:0212:37
10Maja EliassonDomnarvets GOIF34:19+12:2513:08
11Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping34:44+12:5013:18
12Molly GeliusSnättringe SK35:08+13:1413:27
13Emma LarssonKarlskrona SOK35:48+13:5413:42
14Kerstin DomeijKarlskrona SOK35:58+14:0413:46
15Elsa BrunbergNyköpings OK37:03+15:0914:11
16Alva KarlssonOK Kolmården37:23+15:2914:19
17Johanna BergKFUM Örebro OK37:32+15:3814:22
18Sofie EttlingSkogspojkarnas OK39:31+17:3715:08
19Moa GöhlFinspångs SOK39:35+17:4115:09
20Anja BergerDomnarvets GOIF41:32+19:3815:54
21Maja FalkSundbybergs IK44:10+22:1616:55
22Sofia MelinOK Kolmården1:02:11+40:1723:49
23Fanny WalterssonOK Roxen1:04:37+42:4324:45
24Malva ÖsterbergOK Eken1:07:44+45:5025:57
Tyra LindellOK Roxenej godkänd
Lova KronmarKarlskrona SOKej start
Hanna AnängenNyköpings OKej start
Elin GezeliusIFK Mora OKej start
Moa PihlströmOK Roxenej start

H12

2 610 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max ÖsterbergGustavsbergs OK21:028:03
2Linus NilssonOK Österåker22:24+1:228:34
3Odin EkNyköpings OK22:51+1:498:45
4Elias ThellsénOK Roxen23:06+2:048:51
5Simon LundellOK Österåker23:32+2:309:00
6Jan AntonowiczKarlskrona SOK24:07+3:059:14
7Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK25:07+4:059:37
8Hugo BraamOK Denseln25:13+4:119:39
9Erik LundquistOK Ravinen25:28+4:269:45
10Olle MalmKFUM Örebro OK28:22+7:2010:52
11Hannes MogensenOK Ravinen29:00+7:5811:06
12Ludvig EronnLinköpings OK29:26+8:2411:16
13Emil ClashammarNyköpings OK30:39+9:3711:44
14Wilmer KempeOK Denseln30:57+9:5511:51
15Rikard HellgrenFinspångs SOK31:18+10:1611:59
16Edvin WollbrandOK Ravinen32:33+11:3112:28
17Vincent DahmTjalve IF Norrköping38:17+17:1514:40
18Ted JohnssonMatteus SI38:38+17:3614:48
19Melker WaldfeltFinspångs SOK38:47+17:4514:51
20Malte AlbinssonOK Österåker39:11+18:0915:00
21Olof MusslinderNyköpings OK39:14+18:1215:01
22Albin StenssonNyköpings OK41:00+19:5815:42
23Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping46:15+25:1317:43
24Filip HöögOK Motala48:54+27:5218:44
25Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK51:09+30:0719:35
26Robin HelmerssonOK Tisaren51:27+30:2519:42
27Adrian SandellOK Roxen1:02:10+41:0823:49
28Noah KorallMotala AIF OL1:02:45+41:4324:02
29Adam AnderssonKarlskrona SOK1:05:56+44:5425:15
30Nils HolmnäsOK Klemmingen1:28:53+1:07:5134:03
Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Elis PetersonOK Denselnej godkänd
Petter GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbej godkänd
Sebastian LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Axel ErikssonStora Tuna OKej start
Rasmus ÖbergOK Hällenej start
Theo ÅrbrinkLinköpings OKej start
Jacob PåledalOK Roxenej start

D12K

2 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Paula StruckOK Ravinen31:1612:09
2Cornelia LarssonFinspångs SOK33:24+2:0812:59

H12K

2 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid ArtilesMatteus SI1:36:2837:32
Vidar EdlundTjalve IF Norrköpingej start
Nils SkymbergKFUM Örebro OKej start

D10

2 570 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde EvebornOK Roxen28:3811:08
2Lisa MalmKFUM Örebro OK28:47+0:0911:11
3Emma EngströmFinspångs SOK29:41+1:0311:32
4Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb29:53+1:1511:37
5Ebba SkullmanLinköpings OK32:29+3:5112:38
6Maja SjödinOK Tisaren32:45+4:0712:44
7Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping32:52+4:1412:47
8Elvira LindstenNyköpings OK33:46+5:0813:08
9Tuva DahlgrenNyköpings OK38:29+9:5114:58
10Irma WidehagSundbybergs IK42:13+13:3516:25
11Saga SehlerOK Kolmården46:48+18:1018:12
12Alice EttlingSkogspojkarnas OK59:09+30:3123:00
Ebba HjärtsjöTjällmo-Godegårds OKej start

H10

2 570 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip SjödinOK Tisaren20:408:02
2Erik ZettervallKarlskrona SOK22:54+2:148:54
3Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK23:07+2:278:59
4Vilgot HellstenNyköpings OK25:40+5:009:59
5Melker CarlssonKFUM Örebro OK26:26+5:4610:17
6Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK26:37+5:5710:21
7Elias KronmarKarlskrona SOK28:53+8:1311:14
8Oscar LundquistOK Ravinen30:28+9:4811:51
9Tobias FjellnerMatteus SI36:24+15:4414:09
10Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK38:35+17:5515:00
11Gustav LindbergOK Roslagen43:49+23:0917:02
12Sebaztian AlfredssonOK Kolmården47:50+27:1018:36
13Gustav JohnssonOK Måsen52:18+31:3820:21
Isak LarssonOK Tisarenej start

D35

3 670 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa OtterbjörkUmeå OK39:5310:52
2Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OK42:35+2:4211:36
3Jenny SandhOK Roxen52:47+12:5414:22
4Caroline WestbomOK Österåker1:07:12+27:1918:18
5Susanna CaleklintKarlskrona SOK1:08:09+28:1618:34
6Elinor LindstenNyköpings OK1:09:00+29:0718:48
7Jenny JohanssonKFUM Örebro OK1:12:19+32:2619:42
8Cecilia AlzénGustavsbergs OK1:54:54+1:15:0131:18
Anna-Maria IsraelssonOK Tylöskogej godkänd
Anna KempeOK Denselnej start
Kristin KällströmerNyköpings OKej start

H35

4 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas BraamOK Denseln42:249:17
2Linus HolmqvistOK Österåker45:16+2:529:55
3Markus HenrikssonLinköpings OK51:20+8:5611:15
4Gustaf BergquistSjövalla FK55:33+13:0912:10
5Martin HammarlundMotala AIF OL1:01:38+19:1413:30
Klas BringertKatrineholms OKej start

D40

3 670 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna KindlundOK Tyr32:238:49
2Lena NilssonAttunda OK37:26+5:0310:11
3Maria MogensenOK Ravinen38:16+5:5310:25
4Malin LindskogOK Ravinen39:33+7:1010:46
5Gabriella MelinOK Rodhen41:19+8:5611:15
6Anna FalkSundbybergs IK45:30+13:0712:23
7Linda LarssonKarlskrona SOK48:06+15:4313:06
8Anna KorallMotala AIF OL53:17+20:5414:31
9Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK57:44+25:2115:43
10Michaela LundellOK Österåker1:01:41+29:1816:48
11Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK1:01:55+29:3216:52
12Marie WalterssonOK Roxen1:46:36+1:14:1329:02
Liselott EricsonLinköpings OKej godkänd
Angelica LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Anna LöwegrenKatrineholms OKej start
Johanna DalinLeksands OKej start
Cecilia EnbergLinköpings OKej start

H40

4 200 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristian AlgersSkogspojkarnas OK28:166:43
2Henrik AnängenNyköpings OK30:44+2:287:19
3Bertil EronnLinköpings OK31:14+2:587:26
4Per HolmIFK Mora OK32:03+3:477:37
5Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK33:27+5:117:57
6Marcus AnderssonMatteus SI34:50+6:348:17
7Henrik PetersonOK Denseln35:41+7:258:29
8Niklas AldinStora Tuna OK36:23+8:078:39
9Peter FredricsonIFK Mora OK37:13+8:578:51
10Olof IngemarssonKarlskrona SOK37:18+9:028:52
11Peter EttlingSkogspojkarnas OK37:36+9:208:57
12Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK38:26+10:109:09
13Magnus LindblomGustavsbergs OK38:56+10:409:16
14Björn LundquistOK Ravinen39:15+10:599:20
15Henrik PerssonSundbybergs IK40:09+11:539:33
16Johan KällsandLinköpings OK42:59+14:4310:14
17Fredrik EkenborgNyköpings OK45:00+16:4410:42
18Mattias NilssonBjörkfors GOIF50:34+22:1812:02
19Jakob BergKFUM Örebro OK50:52+22:3612:06
20James MelanderTjällmo-Godegårds OK52:03+23:4712:23
21Fredrik AlzénGustavsbergs OK52:15+23:5912:26
22Robert ForsbergOK Tylöskog56:08+27:5213:21
23Joakim WalterssonOK Roxen1:00:33+32:1714:25
24Stefan CaleklintKarlskrona SOK1:11:14+42:5816:57
25Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:14:57+46:4117:50
Fredrik GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbej godkänd
Christian EnbergLinköpings OKej start
Patrik ArlidStjärnorps SKej start
Mats FröbergOK Linnéej start
Sören Nilsson PåledalOK Roxenej start
Dan LarssonOK Tisarenej start
Björn WrahmeIFK Mora OKej start

D45

3 040 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva AlbinssonOK Tyr25:498:29
2Annika IvarssonLinköpings OK28:03+2:149:13
3Anna BerggrenGävle OK30:45+4:5610:06
4Mia EronnLinköpings OK30:48+4:5910:07
5Anna Gornicka-AntonowiczKalmar OK31:26+5:3710:20
6Annika AsketunOK Roxen32:57+7:0810:50
7Ingela ErikssonGävle OK33:17+7:2810:56
8Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK33:41+7:5211:04
9Teija LeppinenIFK Lidingö SOK34:58+9:0911:30
10Annika SundströmVästerås SOK35:47+9:5811:46
11Karin HallstenOK Ravinen36:20+10:3111:57
12Karin LindellIF Thor36:50+11:0112:06
13Maria LillieströmOK Roxen36:55+11:0612:08
14Lena MalmströmTjalve IF Norrköping37:03+11:1412:11
15Åsa JosarpFK Friskus-Varberg37:04+11:1512:11
16Lena LindmanFinspångs SOK37:14+11:2512:14
17Susanne PetterssonOK Roxen37:16+11:2712:15
18Helena HolmOK Roxen39:35+13:4613:01
19Maria OlofssonLinköpings OK39:43+13:5413:03
20Annika ManniUmedalens IF43:22+17:3314:15
21Lotta BorgLinköpings OK46:22+20:3315:15
22Liselott RothLinköpings OK50:29+24:4016:36
23Eva EngmanOK Denseln53:47+27:5817:41
24Ulrika SanderOK Milan57:25+31:3618:53
25Malin MårtenssonOK Ravinen57:30+31:4118:54
26Maria FredrikssonNyköpings OK1:08:56+43:0722:40
27Gabriella FriskGustavsbergs OK1:09:52+44:0322:58
Jenny StruckOK Ravinenej godkänd
Gith TellsénOK Roxenej start
Susanne AldénOK Roxenej start

H45

4 200 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EkNyköpings OK29:046:55
2Anders BoströmOK Linné30:22+1:187:13
3Magnus LarssonKarlskrona SOK30:52+1:487:20
4Jan SjödinOK Tisaren31:23+2:197:28
5Johan EngesLeksands OK31:29+2:257:29
6Per MagnussonLinköpings OK31:48+2:447:34
7Stefan Svensson GeliusSnättringe SK31:59+2:557:36
8Åke LjunggrenLinköpings OK32:04+3:007:38
9Stefan KarlssonOK Denseln32:24+3:207:42
10Stefan AronssonKFUM Örebro OK33:23+4:197:56
11Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK33:25+4:217:57
12Erik HelanderOK Roxen34:40+5:368:15
13Pontus JohnssonMatteus SI34:53+5:498:18
14Patrik MartinssonOK Motala34:54+5:508:18
15Fredrik EngmanOK Denseln35:26+6:228:26
16Ronny FalkSundbybergs IK36:24+7:208:40
17Tomas AlbinssonOK Österåker36:46+7:428:45
18Per KempeOK Denseln37:12+8:088:51
19Thomas JosarpFK Friskus-Varberg39:05+10:019:18
20Fredrik LindellIF Thor40:16+11:129:35
21Magnus HjorthDomnarvets GOIF40:28+11:249:38
22Tomas BomanLinköpings OK41:29+12:259:52
23Martin JarelandLinköpings OK41:41+12:379:55
24Örjan BeckiusOK Tyr41:57+12:539:59
25Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping42:16+13:1210:03
26Torbjörn AnderssonOK Motala42:44+13:4010:10
27Örjan SandellOK Roxen43:05+14:0110:15
28Per DambergIFK Lidingö SOK43:39+14:3510:23
29Patrik FriskGustavsbergs OK46:16+17:1211:00
30Magnus SahlmanLinköpings OK51:42+22:3812:18
31Mikael GuttkeNyköpings OK53:06+24:0212:38
32Fredrik MalmKFUM Örebro OK54:07+25:0312:53
Johan BlomsterIF Thorej start
Mats LundbäckJärfälla OKej start
Christian ErikssonLinköpings OKej start
John HylandStjärnorps SKej start
Johan OtterströmLinköpings OKej start

D50

3 040 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria JonssonNydalens SK27:098:55
2Elisabet EnmarkGävle OK28:31+1:229:22
3Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF28:44+1:359:27
4Ann GranqvistOK Ravinen32:44+5:3510:46
5Anna Von KrusenstiernaOK Kåre32:51+5:4210:48
6Alix Young VikNydalens SK33:19+6:1010:57
7Marie AlfredssonOK Tyr34:54+7:4511:28
8Eva PetterssonKarlskrona SOK35:08+7:5911:33
9Carina SandbergSäterbygdens OK35:47+8:3811:46
10Anne JohanssonKarlskrona SOK36:25+9:1611:58
11Eva-Lena JonssonNyköpings OK36:28+9:1911:59
12Lotta JungåkerKorsnäs IF OK37:01+9:5212:10
13Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL38:01+10:5212:30
14Anna LarssonSöders-Tyresö38:22+11:1312:37
15Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL40:34+13:2513:20
16Anette SjöbergGävle OK41:26+14:1713:37
17Ingegerd CarlssonSundbybergs IK42:15+15:0613:53
18Åsa PerssonLaxå OK42:54+15:4514:06
19Liselott KihlSundbybergs IK43:08+15:5914:11
20Annika JosefssonKarlskrona SOK47:31+20:2215:37
21Karin SkullmanLinköpings OK47:49+20:4015:43
22Anna KullbergLinköpings OK53:51+26:4217:42
23Lena StrömbäckLinköpings OK54:12+27:0317:49
24Annika BjörkrothStockholm Multisport Klubb55:11+28:0218:09
25Jeanette JonssonOK Österåker1:01:39+34:3020:16
26Monica CarlssonNyköpings OK1:06:40+39:3121:55
27Karin OlofssonLinköpings OK1:07:48+40:3922:18

H50

3 530 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK24:306:56
2Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK24:55+0:257:03
3Per MårtenssonOK Ravinen25:29+0:597:13
4Niklas RönnbäckOK Eken26:02+1:327:22
5Jan CarlssonSöders-Tyresö26:50+2:207:36
6Per WollbrandOK Ravinen27:40+3:107:50
7Olle LindmanFinspångs SOK27:50+3:207:53
8Jan-Olof BogrenSundbybergs IK28:42+4:128:07
9Magnus RajanIFK Lidingö SOK29:47+5:178:26
10Anders LillieströmOK Roxen30:16+5:468:34
11Lars WistedtBoxholm-Mjölby OL31:13+6:438:50
12Per JohanssonMotala AIF OL32:55+8:259:19
13Anders L OlssonGävle OK33:00+8:309:20
14Jan AsketunOK Roxen33:10+8:409:23
15Stefan MusslinderNyköpings OK34:42+10:129:49
16Anders PetterssonKarlskrona SOK35:36+11:0610:05
17Mats CarlssonSundbybergs IK35:37+11:0710:05
18Jesper JohanssonLinköpings OK35:39+11:0910:05
19Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb35:52+11:2210:09
20Kalle PerssonOK Österåker36:02+11:3210:12
21Per CarlssonNyköpings OK36:25+11:5510:18
22Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK37:08+12:3810:31
23Johan ScherlinNyköpings OK38:30+14:0010:54
24Jonas DetterfeltLinköpings OK40:03+15:3311:20
25Vegard HaldenNydalens SK41:20+16:5011:42
26Christer LindellLinköpings OK41:21+16:5111:42
27Nils AronssonOK Tisaren41:41+17:1111:48
28Per SandbergSäterbygdens OK42:04+17:3411:55
29Peter ErikssonKFUM Örebro OK42:05+17:3511:55
30Ove RinnbäckOK Ravinen42:42+18:1212:05
31Joakim SkantzeSundbybergs IK43:09+18:3912:13
32Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL44:01+19:3112:28
33Jörgen SköldLinköpings OK44:12+19:4212:31
34Thomas RimhagenLinköpings OK47:27+22:5713:26
35Håkan BerlinHästveda OK52:33+28:0314:53
36Stefan AbrahamssonSundbybergs IK58:14+33:4416:29
37Christer BroströmOK Denseln1:01:20+36:5017:22
Niklas SanderOK Milanej godkänd
Anders MagnussonNyköpings OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Johan HammarströmOK Måsenej godkänd
Dan NilssonNyköpings OKej start
Magnus HerberthsonLinköpings OKej start
Stefan ThellsénOK Roxenej start
Kenneth HermanssonSigtuna OKej start
Anders DalhammerOK Roxenej start
Lars SkymbergKFUM Örebro OKej start

D55

3 260 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK33:4510:21
2Anna-Karin SundqvistTullinge SK37:51+4:0611:36
3Anna-Lena TynongGävle OK44:11+10:2613:33
4Carina FaxénLinköpings OK49:54+16:0915:18
5Anne BössfallLinköpings OK51:50+18:0515:53
6Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK52:00+18:1515:57
7Eva WalheimRobertsfors IK55:03+21:1816:53
8Ingrid RoosMotala AIF OL1:07:06+33:2120:34
9Annika DavidssonOK Klemmingen1:20:06+46:2124:34
Carina DoyleSundbybergs IKej godkänd
Carina JacobssonOK Rodhenej godkänd
Pirkko HammarströmOK Måsenej start
Ingrid JohanssonGamleby OKej start
Yvonne JohanssonGamleby OKej start

H55

3 670 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KindbornOK Hällen32:348:52
2Gunnar LangsSkarpnäcks OL34:20+1:469:21
3Per BjurströmOK Tisaren35:12+2:389:35
4Mats HallNyköpings OK35:34+3:009:41
5Hans TarandiIFK Lidingö SOK36:13+3:399:52
6Ronny NordgrenSundbybergs IK38:37+6:0310:31
7Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping39:30+6:5610:45
8Alf JernbergOK Enen39:43+7:0910:49
9Roger EngmanHagaby GoIF Örebro40:19+7:4510:59
10Pedro LundqvistLinköpings OK41:37+9:0311:20
11Jan SundbüeOK Hällen41:50+9:1611:23
12Rikard BorgLinköpings OK41:55+9:2111:25
13Håkan WåhlanderFrölunda OL43:40+11:0611:53 Ladda ner rutt i gpx-format
14Mikael SundqvistTullinge SK44:49+12:1512:12
15Jörgen BatzSkarpnäcks OL46:41+14:0712:43
16Carl-Johan ThorellOK Ravinen46:47+14:1312:44
17Mats WalheimRobertsfors IK48:10+15:3613:07
18Mats JönssonKorsnäs IF OK49:12+16:3813:24
19Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL49:53+17:1913:35
20Håkan PerssonLaxå OK51:23+18:4914:00
21Werner KöhlerTullinge SK54:50+22:1614:56
22Jan KihlSundbybergs IK57:49+25:1515:45
23Peter LindebringOK Denseln1:01:09+28:3516:39
24Jan LindhSundbybergs IK1:09:23+36:4918:54
Harry HietanenGävle OKej godkänd
Peo SvenskStora Tuna OKej godkänd
Karri LindellOK Måsenej godkänd
Curt LandinRehns BKej godkänd
Anders EnmarkGävle OKej godkänd
Alf SnellerSöders-Tyresöej start
Lars BohlinOK Ekenej start
Tapani MattusIFK Lidingö SOKej start

D60

2 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin Caap-HällgrenHärnösands OK31:1912:02
2Lena PerssonGamleby OK33:06+1:4712:43
3Gerd HagströmTjalve IF Norrköping38:31+7:1214:48
4Vivianne LindstamSol Tranås39:28+8:0915:10
5Berit MartinssonFinspångs SOK40:46+9:2715:40
6Carin AnderssonOK Denseln42:53+11:3416:29
7Catharina ForsénOK Denseln51:20+20:0119:44
8Monika LarssonSkarpnäcks OL51:25+20:0619:46
9Lena JohanssonSkogspojkarnas OK57:38+26:1922:10
10Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:34:22+1:03:0336:17
Marie SvernestamLinköpings OKej start
Helena BachmanTäby OKej start

H60

3 550 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören JonssonNydalens SK34:529:49
2Mikael TarandiIFK Lidingö SOK36:37+1:4510:18
3Stefan GustafssonOK Hällen36:43+1:5110:20
4Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL38:17+3:2510:47
5Göran SvenssonOK Roxen43:47+8:5512:20
6Pär ForsströmStjärnorps SK47:55+13:0313:29
7Karl MollénOK Denseln53:45+18:5315:08
7Christer FranssonMotala AIF OL53:45+18:5315:08
9Ingemar PerssonGamleby OK55:01+20:0915:29
10Torgny JohanssonBjörkfors GOIF55:18+20:2615:34
11Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb58:22+23:3016:26
12Ove ErikssonNyköpings OK58:30+23:3816:28
13Jan LundgrenLinköpings OK59:40+24:4816:48
Torgny JeppssonKatrineholms OKej start
Jan JohanssonGamleby OKej start
Per Ove WallénTäby OKej start
Lennart SvernestamLinköpings OKej start

D65

2 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona ForsbergNyköpings OK32:3912:33
2Monica SvärdOK Klemmingen35:17+2:3813:34
3Mona PetersenOK Motala40:04+7:2515:24
4Barbro ÖstlundOK Roxen43:08+10:2916:35
5Gunnel GillenäsKristinehamns OK43:30+10:5116:43
6Maja-Stina GustavssonOK Roxen44:15+11:3617:01
7Maud Göthe LundgrenLinköpings OK48:02+15:2318:28
8Margareta SvenssonAnkarsrums OK56:23+23:4421:41
Annie GunnarstorpOK Motalaej godkänd

H65

3 260 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK30:469:26
2Pelle SkullmanLinköpings OK35:21+4:3510:50
3Kent GranqvistVästerviks OK38:14+7:2811:43
4Kjell JohanssonAnkarsrums OK40:11+9:2512:19
5Göran ForsbergNyköpings OK45:48+15:0214:02
6Hans PerssonMatteus SI46:41+15:5514:19
7Lennart LundquistOK Nalle47:26+16:4014:33
8Conny NilssonNyköpings OK49:26+18:4015:09
9Göran SvärdOK Klemmingen52:54+22:0816:13
10Olle ArmanNyköpings OK53:29+22:4316:24
11Hans GustavssonNyköpings OK56:49+26:0317:25
12Christer GillenäsKristinehamns OK59:11+28:2518:09
Bengt ÖstlundOK Roxenej godkänd
Per  GustavssonOK Roxenej start

D70

2 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK35:2613:37
2Ulla LindellOK Hällen41:21+5:5515:54
3Carina LindmanFinspångs SOK43:55+8:2916:53
4Eva LindgrenLinköpings OK48:44+13:1818:44
5Kerstin BengtssonMotala AIF OL54:42+19:1621:02
6Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:05:10+29:4425:03
7Stina KorallMotala AIF OL1:07:16+31:5025:52
8Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF1:11:10+35:4427:22

H70

3 120 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK26:288:28
2Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL32:28+6:0010:24
3Roger DanielssonLinköpings OK32:42+6:1410:28
4Curt KarlssonNyköpings OK34:22+7:5411:00
5Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF37:09+10:4111:54
6Peter HagströmTjalve IF Norrköping37:10+10:4211:54
7Lennart PetterssonBjörkfors GOIF39:37+13:0912:41
8Claus PetersenOK Motala39:47+13:1912:45
9Claes MartinssonFinspångs SOK40:13+13:4512:53
10Jerry MartinssonOK Motala40:45+14:1713:03
11Arne AnderssonOK Motala46:57+20:2915:02
12Åke BorgerAnkarsrums OK50:23+23:5516:08
13Leif SamorTjällmo-Godegårds OK52:52+26:2416:56
14Anders SvenssonAnkarsrums OK54:16+27:4817:23
15Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK54:44+28:1617:32
Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OLej start
Nils SjödinTjalve IF Norrköpingej start

D75

2 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britten PerssonFinspångs SOK42:1618:52
2Britt PetterssonOK Roxen49:44+7:2822:12
3Britt-Marie SjöbergOK Tor52:47+10:3123:33
Lotta GranholmLinköpings OKej start

H75

3 120 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curt ThorénNyköpings OK36:3511:43
2Lennart SturessonVästerviks OK39:38+3:0312:42
3Stig IsraelssonOK Tylöskog43:27+6:5213:55
4Uno BergOK Motala48:03+11:2815:24
5Nils-Göran KempeOK Denseln48:14+11:3915:27
6Hans LindgrenTrosabygdens OK49:54+13:1915:59
7Gösta LindmanFinspångs SOK51:31+14:5616:30
8Stig BengtssonMotala AIF OL54:41+18:0617:31
Anders JohanssonNyköpings OKej godkänd
Sune LindellOK Hällenej godkänd
Ellert ThunholmOK Roxenej start
Bengt KarlssonLinköpings AIKej start
Göran HektorLinköpings OKej start

H80

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Holger PerssonOK Eken1:05:4625:17

Inskolning

2 350 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tove ErikssonKlubblösfullföljt
Arvid ErikssonStora Tuna OKfullföljt
Linn BorgOK Denselnfullföljt
Elsa GillerforsNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Leonid RyapolovIFK Mora OKfullföljt
Tarjei Hausken NordbergNydalens SKfullföljt
Elsa KorallMotala AIF OLfullföljt
Joar PerssonSundbybergs IKfullföljt
Alvin KorallMotala AIF OLfullföljt
Sophie WiduchKarlskrona SOKfullföljt
Moa HydenKlubblösfullföljt
Elin AlfredssonOK Roxenfullföljt
Maja Algers OmholtSkogspojkarnas OKej start
Ville AnderssonMatteus SIej start

U1

2 350 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte AnderssonMatteus SI22:469:41
2Jakob FjellnerMatteus SI26:38+3:5211:20
3Malin GöhlFinspångs SOK27:05+4:1911:31
4Leonardo MelinOK Kolmården28:00+5:1411:54
5Harald CarlssonKFUM Örebro OK28:32+5:4612:08
6Emil TingströmNAIS Orienteringsklubb29:42+6:5612:38
7Märta ErikssonStora Tuna OK30:50+8:0413:07
8Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping31:24+8:3813:21
9Hanna KarlssonOK Kolmården31:56+9:1013:35
10Betty PerssonSundbybergs IK35:44+12:5815:12
11Nora AldinStora Tuna OK38:15+15:2916:16
12Nils JohnssonMatteus SI44:26+21:4018:54
13Majken EdlundTjalve IF Norrköping45:33+22:4719:22
14Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:01:56+39:1026:21
Matilda ÖsterlundMatteus SIej start

U2

2 570 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes PetersonOK Denseln26:5210:27
2Emmy BorgOK Denseln29:30+2:3811:28
3Holger DomeijKarlskrona SOK31:02+4:1012:04
4Melker ClashammarNyköpings OK32:11+5:1912:31
5Nils BjörnskiöldOK Roxen32:28+5:3612:37
6Alexander LarssonFinspångs SOK32:39+5:4712:42
7Thea GeliusSnättringe SK33:46+6:5413:08
8Viggo NäsmanLerums SOK35:12+8:2013:41
9Alvar KempeOK Denseln35:36+8:4413:51
10Ture LindskogOK Ravinen35:53+9:0113:57
11Lova BraamOK Denseln36:03+9:1114:01
12Erik EttlingSkogspojkarnas OK36:58+10:0614:23
13Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb38:48+11:5615:05
14Oskar SöderströmOK Kolmården46:51+19:5918:13
15Alva ViklundMatteus SI47:40+20:4818:32
16Märta SvennerudKarlskrona SOK50:28+23:3619:38
17Anton FaxénVäxjö OK57:34+30:4222:23
18Hampus AlzénGustavsbergs OK58:06+31:1422:36
19Tilde TingströmNAIS Orienteringsklubb1:00:40+33:4823:36
20Jalmar OtterströmLinköpings OK1:12:48+45:5628:19
21Love OtterströmLinköpings OK1:14:34+47:4229:00
Sanna JosefssonOK Kolmårdenej start

ÖM1

2 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak DalinLeksands OK25:4710:01
2Jimmy JonssonKlubblös31:56+6:0912:25
3Magnus BrunbergNyköpings OK49:19+23:3219:11
4Gustav BaderOK Kåre1:04:21+38:3425:02

ÖM3

2 760 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GundbergOK Kolmården31:1711:20
2Magdalena SjödinOK Tisaren34:19+3:0212:26
3Anneli BorgOK Denseln34:44+3:2712:35
4Jens FastBoxholm-Mjölby OL34:48+3:3112:36
5Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb36:25+5:0813:11
6edwin SelanderOK Hällen36:49+5:3213:20
7Linn EngmanKöping-Kolsva OK37:30+6:1313:35
8Ella BerlinHästveda OK39:38+8:2114:21
9Magnus HallqvistUlricehamns OK39:43+8:2614:23
10Agnes NilssonDomnarvets GOIF42:34+11:1715:25
11Britt BjörklundBjursås OK44:59+13:4216:17
12Sara BengtsonKöping-Kolsva OK46:57+15:4017:00
13Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping48:18+17:0117:30
14Anna GuttkeNyköpings OK48:22+17:0517:31
15Lars JohnssonOK Måsen51:41+20:2418:43
16Lotta MöllerOK Linné53:49+22:3219:29
17Charlotte EklöfNAIS Orienteringsklubb54:07+22:5019:36
18Oskar DalinLeksands OK57:56+26:3920:59
19Gerd MüllerTjalve IF Norrköping59:12+27:5521:26
20Pia KlarÄrla IF1:04:23+33:0623:19
21Carolina MagnussonLinköpings OK1:06:06+34:4923:56
22AnneMarie VindFinspångs SOK1:08:00+36:4324:38
23Boel JonssonOK Denseln1:10:07+38:5025:24
Test TestOK Kolmårdenej godkänd
Ida WesterlundNyköpings OKej godkänd
Arne WesterlundNyköpings OKej godkänd
Jyrki ManniUmedalens IFej godkänd

ÖM5

3 480 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens HällgrenBrännans IF32:539:26
2Helena GummessonKarlskrona SOK36:10+3:1710:23
3Erik ÖsterbergOK Eken36:16+3:2310:25
4Mats BacktemanLinköpings OK38:37+5:4411:05
5Andreas GundbergOK Kolmården38:51+5:5811:09
6Nicklas DahlgrenNyköpings OK39:21+6:2811:18
7Andreas NäsmanLerums SOK39:55+7:0211:28
8Karin BacktemanLinköpings OK40:05+7:1211:31
9Matz HöögOK Motala40:27+7:3411:37
10Maria NilssonDomnarvets GOIF41:38+8:4511:57
11Anders SvenssonFinspångs SOK42:25+9:3212:11
12Eric HällgrenBrännans IF43:06+10:1312:23
13Sandra HanssonOK Rodhen46:03+13:1013:13
14Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping47:33+14:4013:39
15Sandra WiduchKarlskrona SOK50:23+17:3014:28
16Niklas HydénOK Kolmården50:33+17:4014:31
17Kent TörnqvistKarlskrona SOK50:48+17:5514:35
18Anders SundellStockholm Multisport Klubb50:51+17:5814:36
19Jeanette AnderssonKarlskrona SOK51:53+19:0014:54
20Gunnel HanssonKarlskrona SOK51:58+19:0514:55
21Gittan GeliusSnättringe SK53:52+20:5915:28
22Mikael HellgrenSkogspojkarnas OK54:09+21:1615:33
23Nina KämmerlingOK Motala57:44+24:5116:35
24Annika LidOK Tranan58:05+25:1216:41
25Albin PetterssonHammarkinds OK58:53+26:0016:55
26Lovisa ManniUmedalens IF1:00:04+27:1117:15
27Elin RimhagenLinköpings OK1:00:17+27:2417:19
28Niclas KinnanderMatteus SI1:01:44+28:5117:44
29Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:02:55+30:0218:04
30Ole PedersenLinköpings OK1:04:17+31:2418:28
31Linda SvenssonFinspångs SOK1:04:49+31:5618:37
32Sonja Albisser SvenssonFinspångs SOK1:05:22+32:2918:47
33Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb1:07:23+34:3019:21
34Jonas RosénBoxholm-Mjölby OL1:08:11+35:1819:35
35Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:08:25+35:3219:39
36Ulrika BorggrenDomnarvets GOIF1:08:29+35:3619:40
37Lena NilssonOK Österåker1:08:56+36:0319:48
38Mikael WiduchKarlskrona SOK1:10:05+37:1220:08
39Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK1:10:36+37:4320:17
40Annica BergerDomnarvets GOIF1:11:46+38:5320:37
41Sofia PerssonDomnarvets GOIF1:18:57+46:0422:41
42Titti DalgrenNyköpings OK1:21:43+48:5023:28
43Britt-Marie ErikssonOK Rodhen1:22:46+49:5323:47
44William LövforsKlubblös1:24:37+51:4424:18
45Kerstin BobergOK Roxen1:27:42+54:4925:12
46Anne ErikssonKFUM Örebro OK1:29:16+56:2325:39
Cecilia BjurströmOK Tisarenej godkänd
Erika DomeijKarlskrona SOKej godkänd

ÖM7

3 020 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ådne SkjärsteinIL Tyrving21:327:07
2Leif SvenssonOK Tisaren23:46+2:147:52
3Per GrywenzOK Linné24:24+2:528:04
4Per MelinOK Rodhen24:27+2:558:05
5Amanda JohanssonOK Orion26:19+4:478:42
6Carin RosanderFinspångs SOK29:08+7:369:38
7Jesper WaldfeltFinspångs SOK29:54+8:229:54
8Thomas PerssonOK Denseln30:40+9:0810:09
9Jenny WohlinDomnarvets GOIF31:16+9:4410:21
10Jan AnderssonGävle OK32:32+11:0010:46
11Carin RosénGustavsbergs OK33:15+11:4311:00
12Anna  Lundquist OK Ravinen34:44+13:1211:30
13Lena FröbergTjalve IF Norrköping35:24+13:5211:43
14Marika LundinTjällmo-Godegårds OK37:05+15:3312:16
15Emma FaxénVäxjö OK37:28+15:5612:24
16Anders SilvemarkDalaportens OL38:13+16:4112:39
17Bibi SilvemarkDalaportens OL38:15+16:4312:39
18Andrea BalakovaNyköpings OK38:17+16:4512:40
19Åsa BraamOK Denseln38:22+16:5012:42
20Anna BogrenSundbybergs IK38:25+16:5312:43
21Magnus AnderssonOK Denseln38:27+16:5512:43
22Yvonne TovenStora Tuna OK39:05+17:3312:56
23Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL39:11+17:3912:58
24Göran DavidssonOK Klemmingen40:31+18:5913:24
25Martina NyrénBurseryds IF40:42+19:1013:28
26Veronica NuijaTjalve IF Norrköping40:44+19:1213:29
27Gunnel SundbergFinspångs SOK41:24+19:5213:42
28Jörgen JonssonKlubblös41:40+20:0813:47
29Carina ErikssonNyköpings OK44:10+22:3814:37
30Torgny FaxénLinköpings OK44:24+22:5214:42
31Tjelvar OtterbjörkUmeå OK44:33+23:0114:45
32Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK44:39+23:0714:47
33Sofia BorgLinköpings OK44:55+23:2314:52
34Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK47:03+25:3115:34
35Claes-Göran PeterssonBurseryds IF47:41+26:0915:47
36Roger StigssonLinköpings OK48:12+26:4015:57
37Johan DahmTjalve IF Norrköping48:36+27:0416:05
38Sara AnderssonOK Denseln49:49+28:1716:29
39Martin HochwallnerLinköpings OK52:07+30:3517:15
40Annika PeterssonBurseryds IF54:38+33:0618:05
41Per FröbergTjalve IF Norrköping56:20+34:4818:39
42Jörgen AskbrinkHammarkinds OK56:58+35:2618:51
43Lars JohanssonOK Motala1:02:38+41:0620:44
44Kurt AnderssonOK Denseln1:04:03+42:3121:12
45Hannes CarlssonHammarkinds OK1:05:47+44:1521:46
Christian KemmerlingOK Motalaej godkänd

ÖM8

4 590 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK28:106:08
2Olle BoströmJärla Orientering29:25+1:156:24
3Henrik EijsinkNydalens SK33:02+4:527:11
4Nils OlssonOK Linné33:26+5:167:17
5Mattias ErikssonOK Denseln33:41+5:317:20
6Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK35:10+7:007:39
7Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK36:05+7:557:51
8Pavlo UshkvarokOK Denseln36:06+7:567:51
9Filip JacobssonOK Tisaren36:07+7:577:52
10Gunnar FiskumIL Tyrving37:06+8:568:04
11Anders HedbergGöteborg-Majorna OK37:07+8:578:05
12Anders DalinLeksands OK37:53+9:438:15
13Henrik SandströmOK Ravinen37:54+9:448:15
14Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna38:25+10:158:22
15Tobias ForsénTullinge SK38:28+10:188:22
16Anders VisterNydalens SK38:36+10:268:24
16Daniel GustafssonKFUM Örebro OK38:36+10:268:24
18Allan MogensenOK Ravinen38:39+10:298:25
19Mattias ZachrissonOK Roxen38:58+10:488:29
20Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK39:13+11:038:32
20Jere SipponenIFK Lidingö SOK39:13+11:038:32
22Johan FröbergTjalve IF Norrköping39:30+11:208:36
23Roine PetterssonIFK Göteborg40:17+12:078:46
24Torbjörn KölzowOK Ravinen40:36+12:268:50
25Emma JohanssonDomnarvets GOIF40:53+12:438:54
26Jonny KarlssonOK Denseln41:01+12:518:56
27Håkan NilssonDomnarvets GOIF41:53+13:439:07
28Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK42:30+14:209:15
29Måns FaxénVäxjö OK42:35+14:259:16
30Johan MöllerOK Linné42:57+14:479:21
31Nils MalmIFK Lidingö SOK43:59+15:499:34
32Lars ErikssonKlubblös44:12+16:029:37
33Johan SköldLinköpings OK45:48+17:389:58
34Anna MalmlövOK Skogsfalken46:05+17:5510:02
35Peter WilhelmssonKarlskrona SOK48:17+20:0710:31
36Jesper KolmodinAndrarums IF48:20+20:1010:31 Ladda ner rutt i gpx-format
37Niclas NilssonOK Österåker48:50+20:4010:38
38Maja AnderssonOK Orion50:18+22:0810:57
39Jennie Hellström OlssonOK Linné50:31+22:2111:00
40Ida ForsénTullinge SK51:18+23:0811:10
41Björn ZettervallKarlskrona SOK51:53+23:4311:18
42Ann-Sofi KarlssonGävle OK52:24+24:1411:24
43Lenka ZatloukalovaTullinge SK54:29+26:1911:52
44Håkan AnderssonKarlskrona SOK55:59+27:4912:11
45Malin AxFinspångs SOK58:19+30:0912:42
46Fredrik UrbergHammarkinds OK1:00:07+31:5713:05
47Sarah PerssonOK Denseln1:00:43+32:3313:13
48Christian JanssonOK Tranan1:02:41+34:3113:39
49Magnus BergerDomnarvets GOIF1:03:37+35:2713:51
50Johan JylltorpLinköpings OK1:04:44+36:3414:06
51Daniel AxelssonMålilla OK1:04:54+36:4414:08
52Sara HellstenNyköpings OK1:07:11+39:0114:38
53Magnus KronmarKarlskrona SOK1:08:53+40:4315:00
54Peter Njord-WesterlingHammarkinds OK1:19:15+51:0517:15
55Märit KarlströmOK Linné1:23:51+55:4118:16
Patrik EvebornOK Roxenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser