Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdsdubbeln Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdsdubbeln Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 17 april 2017

H17E

63 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Södertälje-Nykvarn OF 14:06:30
Erik Liljequist55:555+0:2455:555
Jakob Enmark43:4410+4:151:39:394-1
Rickard Ohlsson41:074+3:442:20:463-1
Kent Ohlsson53:465+2:253:14:321-2
Eric Börjeskog51:585+3:444:06:3010
2Ärla IF 14:06:32
Robbin Kantarp56:097+0:3856:097
Rudolfs Zernis39:592+0:301:36:082-5
Henrik Jonsson42:348+5:112:18:421-1
Petter Eriksson57:0211+5:413:15:442+1
Karl Walheim50:483+2:344:06:3220
3OK Denseln 14:10:08
August Mollén59:2714+3:5659:2714
Emil Kalered45:4326+6:141:45:1019+5
Mathias Hallmén40:272+3:042:25:378-11
Pavlo Ushkvarok51:2113:16:583-5
Olle Kalered53:1010+4:564:10:0830
4IFK Göteborg 14:10:19
Andreas Sølberg55:544+0:2355:544
Fredrik Edén42:315+3:021:38:253-1
John Persson44:5818+7:352:23:234+1
Vetle Ruud Bråten53:557+2:343:17:185+1
Max Peter Bejmer53:019+4:474:10:194-1
5Stora Tuna OK 14:12:04
Henning Sjökvist59:5316+4:2259:5316
Markus Lang44:2619+4:571:44:1914-2
William Pommer43:2012+5:572:27:39140
Jesper Svensk55:188+3:573:22:579-5
Emil Svensk49:072+0:534:12:045-4
6Malungs OK Skogsmårdarna 14:13:54
Erik Rost58:3713+3:0658:3713
Ludvig Åhlund44:0112+4:321:42:3811-2
William Lind37:2312:20:012-9
Oskar Sandberg57:0412+5:433:17:054+2
Rickard Börjesson56:4922+8:354:13:546+2
7IFK Lidingö SOK 14:15:54
Erik Ivarsson Sandberg56:3811+1:0756:3811
David Andersson39:2911:36:071-10
Jere Pajunen47:2425+10:012:23:315+4
Øystein Kvaal Østerbø56:5810+5:373:20:296+1
Hector Haines55:2516+7:114:15:547+1
8OK Hällen 14:16:05
Tommy Söderberg1:01:0725+5:361:01:0725
Simon Larsson43:216+3:521:44:2815-10
Per Öberg42:327+5:092:27:0011-4
Gustaf Sundbüe57:3214+6:113:24:32110
Peter Öberg51:334+3:194:16:058-3
9IL Tyrving 14:16:30
Vegard Brun Saga55:373+0:0655:373
Anders Tiltnes44:5722+5:281:40:348+5
Emil Jönsson48:4227+11:192:29:1616+8
Torgeir Nørbech52:472+1:263:22:038-8
Bjørn Ekeberg54:2713+6:134:16:309+1
10OK Tisaren 14:16:45
Filip Jacobsson56:1710+0:4656:1710
Gustav Hindér44:1618+4:471:40:337-3
Mathias Drage43:4914+6:262:24:226-1
Oskar Andrén56:519+5:303:21:137+1
Daniel Attås55:3217+7:184:16:4510+3
11Göteborg-Majorna OK 14:18:36
Joakim Eliasson1:00:4519+5:141:00:4519
Anders Hedberg45:5729+6:281:46:4224+5
Viktor Runnby45:4519+8:222:32:2722-2
Mikael Eliasson53:516+2:303:26:1812-10
Ola Martner52:187+4:044:18:3611-1
12OK Ravinen 14:19:40
Love Berzell1:00:4519+5:141:00:4519
Axel Granqvist45:1524+5:461:46:0021+2
Assar Hellström46:5224+9:292:32:5225+4
Erik Herne58:3415+7:133:31:2616-9
Gustav Bergman48:1414:19:4012-4
13Järla Orientering 14:20:58
Jens Rönnols58:3112+3:0058:3112
David Bejbom44:3320+5:041:43:0413+1
Andreas Hall42:4611+5:232:25:509-4
Espen Hultgreen Weltzien58:4116+7:203:24:3110+1
Ivan Kuchmenko56:2721+8:134:20:5813+3
14OK Linné 14:25:34
Erik Lind1:05:5344+10:221:05:5344
Jakob Andersson43:267+3:571:49:1931-13
Mats Troeng41:145+3:512:30:3318-13
Ken Peeters1:02:2423+11:033:32:5719+1
Miloš Nykodým52:378+4:234:25:3414-5
15Hestra IF / OK Orinto 14:26:00
Jesper Sjögren1:01:1026+5:391:01:1026
Filip Grahn41:263+1:571:42:3610-16
Martin Ahlberger42:389+5:152:25:147-3
Markus Larsson1:04:3534+13:143:29:4915+8
Erik Classon56:1119+7:574:26:00150
16Nyköpings OK 14:26:10
Samuel Keller1:02:5040+7:191:02:5040
Niklaus Rey48:5037+9:211:51:4035-5
Jens Wängdahl41:013+3:382:32:4124-11
Daniel Nilsson57:0412+5:433:29:4514-10
Didrik Hall56:2520+8:114:26:1016+2
17IFK Mora OK 14:26:40
Sebastian Baumann1:01:4730+6:161:01:4730
Johan Lindberg44:5221+5:231:46:3922-8
Artem Panchenko44:0815+6:452:30:4720-2
Linus Rapp1:01:0322+9:423:31:5018-2
Per Harald Havnen Johansen54:5014+6:364:26:4017-1
18IFK Lidingö SOK 24:27:07
Nicolas Simonin56:036+0:3256:036
Rasmus Rörholt Theisen44:5722+5:281:41:009+3
Rasmus Palmqvist Aslaksen46:1621+8:532:27:1613+4
Jere Sipponen59:4019+8:193:26:56130
Timo Mähönen1:00:1125+11:574:27:0718+5
19Järla Orientering 24:29:36
Erik Berzell1:02:4738+7:161:02:4738
Mattias Millinger41:464+2:171:44:3317-21
Olle Boström42:3910+5:162:27:1212-5
Dan Wester1:04:2132+13:003:31:3317+5
Harri Karlsson58:0323+9:494:29:3619+2
20Långhundra IF 14:31:32
Anton Sundgren1:00:4317+5:121:00:4317
Samuel Hedlund43:5511+4:261:44:3818+1
Waldemar Andersson46:0320+8:402:30:4119+1
Fredrik Wigertz1:05:5937+14:383:36:4023+4
Simon Jakobsson54:5215+6:384:31:3220-3
21Hagaby GoIF Örebro 14:31:37
Love Sintring1:02:4236+7:111:02:4236
Johan Eriksson44:0414+4:351:46:4625-11
Sebastian Månsson48:4026+11:172:35:2626+1
Jakob Wallenhammar1:00:2220+9:013:35:4822-4
Viktor Larsson55:4918+7:354:31:3721-1
22Linköpings OK 14:31:50
Per Carlborg1:02:1634+6:451:02:1634
Jonas Lundgren45:1725+5:481:47:3327-7
Henrik Tosteberg51:1136+13:482:38:4430+3
Erik Martinsson59:1517+7:543:37:5925-5
Rasmus Elmelid53:5111+5:374:31:5022-3
23Göteborg-Majorna OK 24:34:42
Jonas Merz56:129+0:4156:129
Henrik Håkansson46:4234+7:131:42:5412+3
Anders Axenborg46:2022+8:572:29:1415+3
Robbie Anderson1:04:3534+13:143:33:4920+5
Daniel Martinsson1:00:5330+12:394:34:4223+3
24OK Roxen 14:36:26
Jonas Andersson56:108+0:3956:108
Mattias Zachrisson44:1517+4:461:40:256-2
Emil Tellsén50:4833+13:252:31:1321+15
Erik Sandh1:04:1130+12:503:35:24210
Albin Lillieström1:01:0231+12:484:36:2624+3
25OK Kåre 14:42:33
Jonas Gustafsson55:31155:311
Albin Bergkvist52:1145+12:421:47:4228+27
Gustav Öhgren50:5935+13:362:38:4129+1
Emil Åberg1:03:1126+11:503:41:5228-1
Leif Bader1:00:4129+12:274:42:3325-3
26OK Denseln 24:44:00
Per Brolund59:3415+4:0359:3415
Erik Pettersson45:5127+6:221:45:2520+5
Albert Mollén44:5217+7:292:30:1717-3
Hans Brolund1:08:1338+16:523:38:3026+9
David Modig1:05:3039+17:164:44:00260
27OK Tisaren 24:44:15
Erik Fernlund1:01:0324+5:321:01:0324
Olle Josarp46:1832+6:491:47:2126+2
Jonatan Aronsson51:5640+14:332:39:1731+5
Johan Aronsson1:04:2533+13:043:43:4229-2
Ivan Forsgren1:00:3328+12:194:44:1527-2
28Malungs OK Skogsmårdarna 24:44:16
Johan Nordlund1:08:2050+12:491:08:2050
Jakob Lööf43:358+4:061:51:5536-14
Martin Hammarberg44:5016+7:272:36:4527-9
Linus Bohman1:02:2423+11:033:39:09270
Ola Nyberg1:05:0737+16:534:44:1628+1
29IFK Lidingö SOK 34:47:27
Bryan Russel-Keely1:00:5422+5:231:00:5422
Mattias Johansson49:4640+10:171:50:4033+11
Ville Keskisaari46:3623+9:132:37:1628-5
Sixten Hillerhag1:09:4140+18:203:46:5730+2
Simon Schuster1:00:3027+12:164:47:2729-1
30Södertälje-Nykvarn OF 24:50:49
Joakim Andén1:00:5121+5:201:00:5121
Johan Ek-Larsson43:409+4:111:44:3116-5
Jesper Sjöblom42:006+4:372:26:3110-6
Erik Wigle1:10:3244+19:113:37:0324+14
Anders Axelsson1:13:4643+25:324:50:4930+6
31Finspångs SOK 14:52:49
Per Lindman1:01:1628+5:451:01:1628
Eric Rosander52:5546+13:261:54:1139+11
Alexander Wiklund50:4934+13:262:45:0035-4
Oskar Svensson1:04:1231+12:513:49:1232-3
Simon Lundin1:03:3735+15:234:52:4931-1
32Tullinge SK 14:59:40
Markus Adolfsson1:01:1026+5:391:01:1026
Niklas Sundqvist46:3933+7:101:47:4929+3
Emil Andersson57:1549+19:522:45:0436+7
Joël Morgenthaler1:09:2439+18:033:54:2834-2
Albin Andersson1:05:1238+16:584:59:4032-2
33Rehns BK / OK Hammaren 15:00:47
Vladimir Tregubov1:02:4035+7:091:02:4035
Fredrik Ingelsson44:0112+4:321:46:4123-12
Anders Johansson57:4751+20:242:44:2834+11
Charlie Stolt1:03:3027+12:093:47:5831-3
Joakim Ingelsson1:12:4942+24:355:00:4733+2
34Nydalens SK 25:01:28
Henrik Eijsink1:02:0833+6:371:02:0833
Sondre Ruud Bråten53:3747+14:081:55:4541+8
Kornelius Kriszat-Løvfald52:5342+15:302:48:3839-2
Bojan Blumenstein1:12:2946+21:084:01:07390
Øystein Sørensen1:00:2126+12:075:01:2834-5
35OK Rodhen 15:02:04
Torbjörn Jacobsson1:06:5249+11:211:06:5249
Emil Grehn57:1156+17:422:04:0348-1
Simon Wegmüller54:4347+17:202:58:46480
Martin Jansson1:00:5721+9:363:59:4336-12
Simon Andersson1:02:2132+14:075:02:0435-1
36Linköpings OK 25:04:30
Fredrik Johansson1:02:4236+7:111:02:4236
Peter Eriksson46:5635+7:271:49:3832-4
Joel Käll Karlsson54:3946+17:162:44:1733+1
Jonathan Jylltorp1:17:1748+25:564:01:3441+8
Niklas Olsson1:02:5634+14:425:04:3036-5
37Nyköpings OK 25:06:50
Patrik Wägeli1:22:0956+26:381:22:0956
Ludvig Ek45:5127+6:222:08:0052-4
William Nilsson48:5728+11:342:56:5744-8
Carl Carlsson1:04:0129+12:404:00:5838-6
Tomas Reibring1:05:5240+17:385:06:5037-1
38Tullinge SK 25:07:29
Anders Ställberg1:01:5131+6:201:01:5131
Björn Normark56:0153+16:321:57:5243+12
Johan Kärrström53:1443+15:512:51:0641-2
Per Bergh1:10:2743+19:064:01:3340-1
Henrik Persson1:05:5641+17:425:07:2938-2
39OK Linné 25:12:35
Anders Boström1:08:2451+12:531:08:2451
Ross Smith58:4358+19:142:07:07510
Mats Fröberg57:5052+20:273:04:57510
Olof Eriksson1:05:1536+13:544:10:1244-7
Nils Olsson1:02:2333+14:095:12:3539-5
40KFUM Örebro OK 15:21:29
Erik Lindgren1:03:0241+7:311:03:0241
Jacob Eriksson49:4539+10:161:52:4738-3
Erik Harlén52:2141+14:582:45:08380
Fredrik Johnsson1:31:4255+40:214:16:5046+8
Oskar Arlebo1:04:3936+16:255:21:2940-6
41Karlskrona SOK 15:24:30
Emil Pettersson1:06:1946+10:481:06:1946
Erik Winbladh52:0343+12:341:58:2244-2
Magnus Larsson54:1645+16:532:52:3842-2
Oscar Johansson1:02:5325+11:323:55:3135-7
Anton Österblad1:28:5947+40:455:24:3041+6
42OK Klemmingen 15:45:45
Carl Pramlid1:06:3348+11:021:06:3348
Johan Hagströmer51:0542+11:361:57:3842-6
Håkan Palm1:01:3156+24:082:59:0949+7
Edvard Davidsson1:25:0550+33:444:24:1448-1
Jonas Svensson1:21:3145+33:175:45:4542-6
43Attunda OK 16:12:18
Johan Persson1:29:0360+33:321:29:0360
Johannes Knutas54:1650+14:472:23:1956-4
Thomas Pettersson51:3938+14:163:14:5855-1
Oskar Daniels53:424+2:214:08:4043-12
Lucas Norrman2:03:3849+1:15:246:12:18430
44NAIS Orienteringsklubb 16:53:28
Simon Nyberg1:52:5461+57:231:52:5461
Gustav Träff56:5755+17:282:49:5158-3
Anders Johansson1:02:2458+25:013:52:1557-1
Stefan Träff1:29:1853+37:575:21:3350-7
Erik Kjellgren1:31:5548+43:416:53:2844-6
Stora Tuna OK 2ej godkänd
Jonas Andersson1:25:0758+29:361:25:0758
Joakim Svensk46:1731+6:482:11:2453-5
Peo Svensk1:00:2855+23:053:11:5254+1
Mattias Mårtsej godkändej godkänd
ej startej start
Ärla IF 2ej godkänd
Anatolijs Tarasovs55:342+0:0355:342
Emil Andersson44:0815+4:391:39:425+3
Oscar Vångellej godkändej godkänd
Simon Hedlund59:2518+8:04ej godkänd
Viktor Silvemark54:0712+5:53ej godkänd
Ärla IF 3ej godkänd
Pontus Bierfeldt1:24:0757+28:361:24:0757
Anton Tynong1:02:0160+22:322:26:08570
Håkan Olofsson57:3350+20:103:23:4156-1
Donald McCarthy1:30:4154+39:204:54:2249-7
Lars Dragerydej godkändej godkänd
Finspångs SOK 2ej godkänd
Thorsten Svensson1:28:2659+32:551:28:2659
Noak Sanderbergej godkändej godkänd
Johan Lindmanej godkändej godkänd
Joakim Gustafsson1:16:4847+25:27ej godkänd
Olle Lindmanej startej godkänd
Gävle OK 1ej godkänd
Patrik Svedberg1:06:2947+10:581:06:2947
Erik Olsson56:3054+17:012:02:59470
Anders Enmark55:4148+18:182:58:40470
Lasse Janssonej godkändej godkänd
Mårten Olsson1:18:4544+30:31ej godkänd
Göteborg-Majorna OK 3ej godkänd
Måns Östman1:01:5532+6:241:01:5532
Andreas Persson1:02:4561+23:162:04:4049+17
Viktor Stensson1:06:5460+29:313:11:3453+4
Ola Jodal1:10:5045+19:294:22:2447-6
Christian Tingströmej startej godkänd
Hagaby GoIF Örebro 2ej godkänd
Andreas Yngström1:05:0142+9:301:05:0142
Harald Larsson46:0530+6:361:51:0634-8
Johan Persson54:0144+16:382:45:0737+3
Mathias Janssonej startej start
Johan Perssonej startej godkänd
IFK Mora OK / Domnarvets GOIF / Leksands OK 3ej godkänd
Johan Söderlund1:13:1453+17:431:13:1453
Gustav Jonsson52:0944+12:402:05:2350-3
Johan Enges51:4539+14:222:57:0846-4
Fredrik Persson1:03:4728+12:264:00:5537-9
Fredrik Perssonej startej godkänd
IFK Mora OK 2ej godkänd
Kristian Dahlström1:01:4629+6:151:01:4629
Daniel Duhlbo50:2441+10:551:52:1037+8
Ola Svahn50:0130+12:382:42:1132-5
Jegor Kostylev1:09:5742+18:363:52:0833+1
Per Holmej startej godkänd
IL Tyrving 2ej godkänd
Jim Øystein Nybråten1:06:1145+10:401:06:1145
Erik Andersson1:06:1162+26:422:12:2254+9
Torbjørn Sagberg49:1229+11:493:01:3450-4
Gunnar Fiskumej godkändej godkänd
Are Kristiansenej startej godkänd
Nydalens SK 1ej godkänd
Håvard Hagaej godkändej godkänd
Elias Jonsson44:0815+4:39ej godkänd
Sindre Rønning50:0431+12:41ej godkänd
Anders Vister53:263+2:05ej godkänd
Anders Nordberg51:596+3:45ej godkänd
OK Hällen 2ej godkänd
Arvid Linderej godkändej godkänd
Torbjörn Svensk49:2638+9:57ej godkänd
Tomas Öberg1:08:0861+30:45ej godkänd
Vacant Hellstadius1:34:5656+43:35ej godkänd
ej startej start
OK Pan Århus 1ej godkänd
Jonas Munthe1:01:0023+5:291:01:0023
Anders Konring Olesen48:1236+8:431:49:1230+7
Rasmus Djurhuus43:2713+6:042:32:3923-7
Anneke Hald Bjørgumej startej start
Anneke Hald Bjørgumej startej godkänd
OK Roxen 2ej godkänd
Adam Thellsénej godkändej godkänd
Joel Karnehed58:1057+18:41ej godkänd
Pontus Lindblom1:04:4659+27:23ej godkänd
Hugo Dalhammer1:20:1249+28:51ej godkänd
Erik Helander1:21:4946+33:35ej godkänd
Söders-Tyresö 1ej godkänd
Olle Carlsson1:02:4839+7:171:02:4839
Fredrik Glännefors55:3852+16:091:58:2645+6
Niklas Wrane51:2737+14:042:49:5340-5
Tomas Lilja1:26:4551+35:244:16:3845+5
Jan Carlssonej startej godkänd
Täby OK 1ej godkänd
Johan Herbertej godkändej godkänd
Edvin Nordström54:5551+15:26ej godkänd
Vidar Persson1:02:0457+24:41ej godkänd
Robert Johansson1:26:4752+35:26ej godkänd
Mats Herbertej startej godkänd
Tjalve IF Norrköping / Skogspojkarnas OK 1ej godkänd
Peter Ettling1:16:2954+20:581:16:2954
Jesper Karlssonej godkändej godkänd
Eric Jehrlander1:17:3262+40:09ej godkänd
Anna Wehlinej godkändej godkänd
Kristian Algers59:3324+11:19ej godkänd
OK Rodhen / IF Thor / Långhundra IF 2utgått
Ronbin Pousette1:05:2243+9:511:05:2243
Jesper Kullin53:4648+14:171:59:0846+3
Magnus Björk57:5753+20:342:57:0545-1
Robert Pettersson1:09:5541+18:344:07:0042-3
ej startej start
OK Linné 3utgått
Ruairi Short1:17:2655+21:551:17:2655
Viktor Janrik1:00:2859+20:592:17:54550
Rassmus Andersson50:1032+12:473:08:0452-3
ej startej start
ej startej start
Järla Orientering 3ej start
Rasmus Thrane Hansen1:00:4317+5:121:00:4317
Arvid Henriksson53:5849+14:291:54:4140+23
Oscar Wiberg58:0854+20:452:52:4943+3
Oscar Wibergej startej start
ej startej start
Attunda OK / IFK Lidingö SOK 4ej start
Erik Jansson1:09:4352+14:121:09:4352
Lucas Norrmanej startej start
ej startej start
ej startej start
ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser