Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdsdubbeln Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdsdubbeln Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 17 april 2017

H17E, sträcka 1

63 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Jonas GustafssonOK Kåre 155:31
2Anatolijs TarasovsÄrla IF 255:34+0:03
3Vegard Brun SagaIL Tyrving 155:37+0:06
4Andreas SølbergIFK Göteborg 155:54+0:23
5Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF 155:55+0:24
6Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK 256:03+0:32
7Robbin KantarpÄrla IF 156:09+0:38
8Jonas AnderssonOK Roxen 156:10+0:39
9Jonas MerzGöteborg-Majorna OK 256:12+0:41
10Filip JacobssonOK Tisaren 156:17+0:46
11Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK 156:38+1:07
12Jens RönnolsJärla Orientering 158:31+3:00
13Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna 158:37+3:06
14August MollénOK Denseln 159:27+3:56
15Per BrolundOK Denseln 259:34+4:03
16Henning SjökvistStora Tuna OK 159:53+4:22
17Anton SundgrenLånghundra IF 11:00:43+5:12
17Rasmus Thrane HansenJärla Orientering 31:00:43+5:12
19Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK 11:00:45+5:14
19Love BerzellOK Ravinen 11:00:45+5:14
21Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF 21:00:51+5:20
22Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK 31:00:54+5:23
23Jonas MuntheOK Pan Århus 11:01:00+5:29
24Erik FernlundOK Tisaren 21:01:03+5:32
25Tommy SöderbergOK Hällen 11:01:07+5:36
26Jesper SjögrenHestra IF / OK Orinto 11:01:10+5:39
26Markus AdolfssonTullinge SK 11:01:10+5:39
28Per LindmanFinspångs SOK 11:01:16+5:45
29Kristian DahlströmIFK Mora OK 21:01:46+6:15
30Sebastian BaumannIFK Mora OK 11:01:47+6:16
31Anders StällbergTullinge SK 21:01:51+6:20
32Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK 31:01:55+6:24
33Henrik EijsinkNydalens SK 21:02:08+6:37
34Per CarlborgLinköpings OK 11:02:16+6:45
35Vladimir TregubovRehns BK / OK Hammaren 11:02:40+7:09
36Love SintringHagaby GoIF Örebro 11:02:42+7:11
36Fredrik JohanssonLinköpings OK 21:02:42+7:11
38Erik BerzellJärla Orientering 21:02:47+7:16
39Olle CarlssonSöders-Tyresö 11:02:48+7:17
40Samuel KellerNyköpings OK 11:02:50+7:19
41Erik LindgrenKFUM Örebro OK 11:03:02+7:31
42Andreas YngströmHagaby GoIF Örebro 21:05:01+9:30
43Ronbin PousetteOK Rodhen / IF Thor / Långhundra IF 21:05:22+9:51
44Erik LindOK Linné 11:05:53+10:22
45Jim Øystein NybråtenIL Tyrving 21:06:11+10:40
46Emil PetterssonKarlskrona SOK 11:06:19+10:48
47Patrik SvedbergGävle OK 11:06:29+10:58
48Carl PramlidOK Klemmingen 11:06:33+11:02
49Torbjörn JacobssonOK Rodhen 11:06:52+11:21
50Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna 21:08:20+12:49
51Anders BoströmOK Linné 21:08:24+12:53
52Erik JanssonAttunda OK / IFK Lidingö SOK 41:09:43+14:12
53Johan SöderlundIFK Mora OK / Domnarvets GOIF / Leksands OK 31:13:14+17:43
54Peter EttlingTjalve IF Norrköping / Skogspojkarnas OK 11:16:29+20:58
55Ruairi ShortOK Linné 31:17:26+21:55
56Patrik WägeliNyköpings OK 21:22:09+26:38
57Pontus BierfeldtÄrla IF 31:24:07+28:36
58Jonas AnderssonStora Tuna OK 21:25:07+29:36
59Thorsten SvenssonFinspångs SOK 21:28:26+32:55
60Johan PerssonAttunda OK 11:29:03+33:32
61Simon NybergNAIS Orienteringsklubb 11:52:54+57:23
Håvard HagaNydalens SK 1ej godkänd
Arvid LinderOK Hällen 2ej godkänd
Adam ThellsénOK Roxen 2ej godkänd
Johan HerbertTäby OK 1ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser